» »

Vpisati doktorat ali ne?

Vpisati doktorat ali ne?

1
2
»

Vazelin ::

Ja, če greš peč krompir v Mcdonalds podatek o tem, da imaš doktor lahko zadržiš zase, ker je tam doktorat vreden 0.
Če se prijaviš na nek razpis, kjer se zahteva recimo magisterij ali navzgor pa samo porineš v rezime tam nekam na vrh "PhD" in si že med bolj vidnimi.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Hangman ::

>> Eni se res prav potrudite dati bedast "nasvet".;(( Ko se ti ponudi proložnost za dobro službo, kjer hočejo imeti takega z doktoratom, te ne bodo čakali tri leta, da vpišeš doktorat in doktoriraš.

Za eno delovno mesto bi šel ti delat višjo stopnjo? Probaš kje drugje. Če pa probaš 10x in vidiš, da je vsakokrat problem prenizka izobrazba, jo pač nadgradiš.

>> Ja, če greš peč krompir v Mcdonalds podatek o tem, da imaš doktor lahko zadržiš zase, ker je tam doktorat vreden 0.

Lahko ta podatek zadržiš zase, ampak kadrovnik bo vseeno pogooglal in tam odkril, da Novakov Janez ni samo magister, ampak tudi doktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hangman ()

SloKin ::

Mato989 je izjavil:


Jaz nic takega ne mislim, ampak sem podal primer da ni nujno da samo zaradi visje izobrazbe lahko enostavno dobis delo za katerokoli izobrazbo.... Primer to jasno pokaze...

Nekdo pametnejsi od mene in bolj financno in karierno uspesen mi je dejal da je 5 let izkusenj vredno kot 1 stopnja izobrazbe...

Ne strinjas se s tem ampak samo izpostavil si, da ce hoce bit op trgovski delavec, potem naj ne vpise doktorat. Razumem kaj si zelel povedat...

Pa ti podam se jaz primer. Kolega naredil doktorat. Mesec za tem je dobil ponudbo iz Danske za zelo dobro placano sluzbo. Tega ne bi bilo, ce ne bi doktoriral.

Op: pojdi delat doktorat in naj bo to cilj za naslednje 4 leta. Pridobi kontakte za naprej. Zraven pa odpri sp.

showsover ::

Opravi doktorat potem pa menjaj panogo za kakšno, ki bolj trga žep. Navedene številke so morda realne ampak za EU 2020 je to bolanija.

Mato989 ::

SloKin je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jaz nic takega ne mislim, ampak sem podal primer da ni nujno da samo zaradi visje izobrazbe lahko enostavno dobis delo za katerokoli izobrazbo.... Primer to jasno pokaze...

Nekdo pametnejsi od mene in bolj financno in karierno uspesen mi je dejal da je 5 let izkusenj vredno kot 1 stopnja izobrazbe...

Ne strinjas se s tem ampak samo izpostavil si, da ce hoce bit op trgovski delavec, potem naj ne vpise doktorat. Razumem kaj si zelel povedat...

Pa ti podam se jaz primer. Kolega naredil doktorat. Mesec za tem je dobil ponudbo iz Danske za zelo dobro placano sluzbo. Tega ne bi bilo, ce ne bi doktoriral.

Op: pojdi delat doktorat in naj bo to cilj za naslednje 4 leta. Pridobi kontakte za naprej. Zraven pa odpri sp.


Ne, izpostavil sem napačno mišljenje enega ki je repliciral da je višja izobrazba VEDNO boljša, ker lahko še zmeraj ENAKO enostavno in hitro dobiš šiht ki je namenjen ZELO nižji izobrazbi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

ajfon je izjavil:

Pozdrav,

hvala za vse odgovore. Gre se za smer mehatronika.

Štipendist sem v 'Gorenju', kjer se ne vidim na dolgi rok (Premala plača)

Fora je da ves prosti čas raziskujem in izdelujem take in drugačne projekte, mašine itd. Skratka teoretik in praktik (lingvist pa ne).

V prihodnosti želim odpreti s.p. ter na ta račun služiti denar.
Primarno bi še imel stalno zaposlitev + popoldanski sp.

Če vpišem doktorat me najbolj skrbi, da več tega prostega časa ne bo.

Doktorat ti bo vzel toliko časa kot ena resna služba (tistih 8ur na dan). Tako, da glede tega se ni za bati.

Druga stvar je, da ce zelis imeti neko zaposlitev+ s.p., lahko to naredis tudi brez doktorata. Meni je pri doktoratu glavni minus to, da izgubis 3 leta svojih najboljsih let (ko, bi lahko nabiral izkusnje, pridobival stranke in si povecal vrednost na trgu).

Zimonem ::

Odvisno kaj boš imel za dizertacijo. Sicer l ne vem kakšno je sedaj stanje v Gorenju in kam te kanijo vtakniti v firmi. Ampak svoje čase je delalo gor precej dobrih inžinirjev, ki so znali rešiti mariskaj v praksi.
Glede tvojih načrtov bo pomoje vsaka od opcij koristna izkušnja.

poweroff ::

Če si mehatronik, potem je doktorat definitivno way to go.

Aja, pa čez par let prosim ponovno odpri tole temo in napiši kako ti je uspelo.
sudo poweroff

Mavrik ::

Na eno stvar te še niso opozorili: Če boš delal na faksu (kot MR ali kaj podobnega) boš črna živina za vsa dela v laboratorju in na vrhu vseh obveznosti boš moral še pisati svoje članke in doktorat. 8 urni delovniki s fraj vikendi to ne bodo - do te mere da ti na Academia SE kar direkt povejo da če hočeš delati samo 40 ur na teden, raje pejt stran - https://academia.stackexchange.com/ques... .

Moje izkušnje so precej podobne temu - skupaj z bizarno politiko znotraj faksov, zmišljevanjem obveznosti zadnjo sekundo in popolnim ignoriranjem konceptov work/life razmerja.
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

No ja, to je čisto odvisno od tega, kje delaš. Marsikje je čisto OK, užitek delati. Če te zadeva veseli in zanima, pa itak sam hočeš delati več kot 8 ur na dan.

Smurf ::

Hmmm... moram reci, da imam v svojem "bubblu" kar precej ljudi, ki dela doktorat in niti eden izmed njih ni opisal izkusnjo kot "uzitek" :D (vkljucno z mano). Je pa res, da imam v mislih predvsem tehnicna podrocja (ampak o takem govori tudi OP).

zee ::

Imam doktorat in sem delal v akademiji (v Sloveniji in tujini) priblizno deset let. Zdaj delam v IT-ju. Ravno tehnicna znanja iz doktorata so me pripeljala v IT.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mato989 ::

zee je izjavil:

Imam doktorat in sem delal v akademiji (v Sloveniji in tujini) priblizno deset let. Zdaj delam v IT-ju. Ravno tehnicna znanja iz doktorata so me pripeljala v IT.


Hoces rect da brez doktorata folk ne bi prisel v it al kako
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

one too many ::

Pogosto se je omenjalo, da na primer doktorata iz zgodovine pa ne delati. Zakaj? Doktorat je lepa (in zadnja) priložnost, da se poglobiš v temo, ki te zanima. Realno za to nikoli ne bo več časa.
Jasno, odločitev ima neko ceno. V Sloveniji je MR mesto še kar v redu plačano.

Mavrik je izjavil:

Na eno stvar te še niso opozorili: Če boš delal na faksu (kot MR ali kaj podobnega) boš črna živina za vsa dela v laboratorju in na vrhu vseh obveznosti boš moral še pisati svoje članke in doktorat...


V takšni skupini sem trpel 18 mesecev. Vsaj tretjino časa sem delal na stvareh, ki nimajo zveze z doktoratom (npr. spell checking). Potem sem zamenjal skupino in začel znova. Dopust lahko vzamem kadarkoli hočem, nihče me ne nadzira kdaj in koliko ur delam ter nezaslišano je nalagati delo popoldne ali čez vikend.
Doktorat s 40 urami na teden se torej da. Čeprav delam več, ampak ker mi je v veselje. Velika razlika je med nesmiselnim nujnim delom v petek ob štirih popoldne ali če preprosto pozabiš na uro.

Kaj so bili znaki*?
Prvi mentor mi je razlagal, da se v akademiji dela veliko, da se dela čez vikend. Vse pa je bila le krinka za pomanjkanje organizacije in še kaj drugega. Drugi? Smisel intervjuja je bilo prepričati mene in kaj bom imel jaz od doktorata in ne obratno. Zavedam se, da sem imel veliko srečo.
In še – drugi mentor je bistveno boljši raziskovalec.

Snohman ::

Ne poslušaj tistih, ki flancajo o tem, da ti lahko previsoka izobrazba škodi.
Takšni očitno še nikoli niso bili soočeni z delovnim mestom ali sodelovanjem pri katerem je doktorat obvezen, dobrodošel ali pa potreben pogoj za odprtje kakih vrat.

Se je pa treba zavedati, da je takšnih priložnosti in delovnih mest mnogo več v tujini, kjer obstajajo podjetja ali inštitucije, ki potrebujeo in znajo izkoristiti znanja in sposobnosti človeka z doktoratom.
V Sloveniji je se pogosto hitro reče ''to je samo teoriziranje, v praksi pa nič ne zna''. No, takšni še niso bili soočeni s kakim globljim problemom, ker se več kot očitno sploh ne zavedajo da nečesa ne znajo oz. delajo samo preproste stvari.

Torej, priporočam doktorat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Snohman ()

ajfon ::

Update:
jutri vpišem :P

koncept ''preveč izobrazbe za delo'' je veljaven samo če iščeš delo pri ponudniku, kateri te nezna 'ponucati' ali plačati.
Za mehatronika nebo problema.

Lp

ajfon ::

Eno vprašanje še imam.. Na razpisu za prijavo na doktorski študij piše:
Naziv delovnega mesta: H017002-Mladi raziskovalec, koliko je potem mesečna neto plača?

(sem še bol lev za te zadeve..)

Hvala,
LP

Smurf ::

ajfon je izjavil:

Eno vprašanje še imam.. Na razpisu za prijavo na doktorski študij piše:
Naziv delovnega mesta: H017002-Mladi raziskovalec, koliko je potem mesečna neto plača?

(sem še bol lev za te zadeve..)

Hvala,
LP

dobrih 1000 neto.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

doktorat ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8023584 (19390) Unknown_001
»

8. stopnja izobrazbe - prednost ali ovira

Oddelek: Šola
226915 (5691) ufek
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610074 (8153) adad
»

Previsoka izobrazba...

Oddelek: Loža
285822 (4772) kamuee
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9146001 (44761) Nejc Pintar

Več podobnih tem