» »

doktorat ja ali ne?

doktorat ja ali ne?

1
2
»

otago ::

Ce bi mi ponudli tvoj deal, bi vzel. V vsakem primeru pa moras iskat delo potem izven slovenije.

Ce se malce pristrizejo peruti univerzi, se bodo zaceli mlatiti za drobtine... Znanka je potem, ko je videla obup MR na UL, opustila vsakršno idejo o doktorskem študiju.

Rok Woot ::

Smurf je izjavil:



Prej si tudi nekaj pisal o tem, da bi bil profesor, ne asistent. Ponavadi samo nekateri doktoranti postanejo asistenti, in samo nekateri asistentje, profesorji. Tukaj ni nekih bliznjic.

Ugotovi kaj bi rad pocel v zivljenju.


Moja mama je profesor, pa nikoli ni bila asistent. Če imaš veliko objav in nagrad je to ponavadi dovolj.


Nič sem se prijavil, sedaj mi nekaj komplicirajo glede angleščine, bom videl če bom uspel poštimat. Šel sem na filo faks pa naredil un lahek izpit, ker TOEFL pa taki, rabijo preveč časa. Sem pa dva predmeta na fakulteti opravljal v angleščini, mogoče me to reši. TOEFL je v petek, ampak rabijo 10 dni, da objavijo rezultate.

Smurf ::

Rok Woot je izjavil:

Smurf je izjavil:



Prej si tudi nekaj pisal o tem, da bi bil profesor, ne asistent. Ponavadi samo nekateri doktoranti postanejo asistenti, in samo nekateri asistentje, profesorji. Tukaj ni nekih bliznjic.

Ugotovi kaj bi rad pocel v zivljenju.


Moja mama je profesor, pa nikoli ni bila asistent. Če imaš veliko objav in nagrad je to ponavadi dovolj.


Nič sem se prijavil, sedaj mi nekaj komplicirajo glede angleščine, bom videl če bom uspel poštimat. Šel sem na filo faks pa naredil un lahek izpit, ker TOEFL pa taki, rabijo preveč časa. Sem pa dva predmeta na fakulteti opravljal v angleščini, mogoče me to reši. TOEFL je v petek, ampak rabijo 10 dni, da objavijo rezultate.

Na katerem faksu?

Rok Woot ::

Filo faks v mariboru, moderna zgodovina. Tudi na elektro faksu mislim, da imamo profesorje, ki nikoli niso bili asistenti. Če to leti na prvi del prispevka ... Ali sem narobe razumel vprašanje ...

Rok Woot ::

http://eambes.org/Portals/0/PropertyAge...
Na primer bivši, bivši dekan na FE. Pa research assistant na jožefu štefanu, ne pomeni biti asistent v našem kontekstu pogovora.

Smurf ::

Heh, ravno Bajda dobro poznam, bil je asistent pri prof. Alojzu Kralju, ko je le ta odprl nov laboratorij - robotika. Samo v CVju nima tega napisanega. Pri kaksnih drugih faksih pa verjamem. Na arhitekturi recimo ne rabis imeti niti doktorata, da si profesor(in ga vecina tudi nima).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Rok Woot ::

Ja sej jaz tudi nisem bil siguren, ga pa tudi osebno poznam. Samo hočem reči, da če delaš na inštitutu in imaš veliko objav, ne vem kaj bi te bremzalo. Osebje na fakulteti? Je pa težko zvedeti tako po CV-jih.

Rok Woot ::

blackbfm ::

Previsoka kvalifikacija je za delodajalca problem zato, ker ve, da je delavcu samo odskočna deska za kam drugam. Delodajalec je jemlje delavca zato, da bi mu pomagal pri karieri, temveč zato, da bo na delovnem mestu toliko in toliko časa opravljal dela in naloge.


problem je slabo placilo ali pa gnili pogoji dela, ne pa izobrazba

Vsak normalen clovek, solan al pa ne, bo sel nekam kjer je boljse ce dobi pac to moznost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

zee ::

... imaš veliko objav, ne vem kaj bi te bremzalo ...


Objavljanje clankov je vedno vecja muka, kar v kombinaciji z incestuoznostjo profesur na UL pomeni, da bos zelo zelo tezko prisel do profesure. Asistentsko mesto je lazje dobiti, vendar to pomeni veliko dela za relativno majhno placilo. Ali se splaca ali ne, je stvar vsakega posameznika. Sam menim, da se ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Joze_K ::

fak, zdaj pa bom bolj spoštljivo bral Slotech... vsak drug doktor kot vidim 8-O

poweroff ::

zee je izjavil:

Asistentsko mesto je lazje dobiti, vendar to pomeni veliko dela za relativno majhno placilo. Ali se splaca ali ne, je stvar vsakega posameznika. Sam menim, da se ne.

Finančno se definitivno ne izplača. Se pa morda izplača, da imaš nekje kakšnega pol predmeta. To se izplača v smislu, da imaš malo stika z akademijo, da vadiš predavanje pred množico (zna biti koristno za razne konference ali pa tudi npr. predstavitve zaključenih komercialnih projektov), pa menda zna biti dobra referenca, če rečeš, da si univerzitetni predavatelj (zlasti v tujini). Jaz se tudi zaradi teh razlogov ravno sedaj menim, da bi imel nekih 10 ur na dodiplomskem študiju.

Seveda to finančno pomeni, da bom s pripravo in ocenjevanjem zagonil ene 3x več, finančno pa dobil vsaj 10x manj, kot bi dobil s komercialnimi predavanji (v Sloveniji).
sudo poweroff

          ::

Matthai, ali imaš poleg znanstvenega tudi pedagoški naziv, oz. kako že gre to?

poweroff ::

Ne, nimam.

No, del problema je tudi v tem. Če imaš naziv, je cena višja. Ampak spet ne toliko. Brez naziva ne moreš biti nosilec (lahko si pa izvajalec). Razen, če ti podelijo veniam legendi.
sudo poweroff

Mufasa ::

Imam čisto običn uni diplom ki sem ga packal dobrih 7 let. Sedaj sem šef PMPjevcu, MBAjevcu, enmu z Doktoratom in preostali imajo više manje tanove magisterije. (5 let faksa)

Če bi imel doktorat bi se morda znal morda pa tudi ne znal še bolj prodat. Btw: moj šef ima Dr., njegov pa nima faksa, tu se pa tudi zaključi.

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Rok Woot ::

blackbfm je izjavil:

Previsoka kvalifikacija je za delodajalca problem zato, ker ve, da je delavcu samo odskočna deska za kam drugam. Delodajalec je jemlje delavca zato, da bi mu pomagal pri karieri, temveč zato, da bo na delovnem mestu toliko in toliko časa opravljal dela in naloge.


problem je slabo placilo ali pa gnili pogoji dela, ne pa izobrazba

Vsak normalen clovek, solan al pa ne, bo sel nekam kjer je boljse ce dobi pac to moznost


To se strinjam, samo na tem forumu gre večini ljudi za denar. Jaz ne mislim iti na Dr. zaradi denarja. Če gledam samo preko denarja, potem lahko pač celo življenje igram poker in sem družbeno nekoristen. Zakaj bi bil miljonar, če si lahko znanstvenik? Pa enkrat sem bral eno raziskavo, da je denar v EU, pri diplomski izobrazbi+, šele na petem mestu, pri odločitvi za službo. Seveda mi je všeč da je doktorat plačan, kar odraža neko resnost. Všeč mi je tudi, da inštitut spada direktno pod akademijo (The Institute of Physical Chemistry of the Polish Academy of Sciences).

Imaš pa toliko pol legalnih dejavnosti v Sloveniji, kjer se da bajno zaslužit, če že denar iščeš ...

Smurf ::

Rok Woot je izjavil:

Ja sej jaz tudi nisem bil siguren, ga pa tudi osebno poznam. Samo hočem reči, da če delaš na inštitutu in imaš veliko objav, ne vem kaj bi te bremzalo. Osebje na fakulteti? Je pa težko zvedeti tako po CV-jih.

Hmmm... ja sej verjetno imas v tem primeru prav. Ampak imam obcutek, da imas kot asistent bistveno vec sans (ce ze prej delas v tem labu), ker imas dejansko boljse "povezave".

Rok Woot je izjavil:


To se strinjam, samo na tem forumu gre večini ljudi za denar. Jaz ne mislim iti na Dr. zaradi denarja. Če gledam samo preko denarja, potem lahko pač celo življenje igram poker in sem družbeno nekoristen. Zakaj bi bil miljonar, če si lahko znanstvenik? Pa enkrat sem bral eno raziskavo, da je denar v EU, pri diplomski izobrazbi+, šele na petem mestu, pri odločitvi za službo. Seveda mi je všeč da je doktorat plačan, kar odraža neko resnost. Všeč mi je tudi, da inštitut spada direktno pod akademijo (The Institute of Physical Chemistry of the Polish Academy of Sciences).

Imaš pa toliko pol legalnih dejavnosti v Sloveniji, kjer se da bajno zaslužit, če že denar iščeš ...

Se en drug vidik. Jaz se pocutim bistveno bolj koristen sedaj v industriji kot v akademiji (ravno, ko sem delal te clanke, sem si zmeraj mislil, komu bo to sploh pomagalo). Tudi zdi se mi, da je sedaj to kar pocnem bistveno "visja znanost", kot tisto kar sem pocel na faksu. Meni se zdi glavna prednost akademske poti v tem, da si lahko pedagog in pa, da s casom postanes res strokovnjak za eno specificno podrocje (ampak to sele podoktorskem delu).

          ::

Mufasa je izjavil:

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)


V Avstriji je doktorski naziv del imena in ga imaš tudi na osebni zkaznici, potnem listu, ...

Unknown_001 ::

          je izjavil:

Mufasa je izjavil:

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)


V Avstriji je doktorski naziv del imena in ga imaš tudi na osebni zkaznici, potnem listu, ...


Kar je prav in se spodobi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dragana ::

Unknown_001 je izjavil:

          je izjavil:

Mufasa je izjavil:

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)


V Avstriji je doktorski naziv del imena in ga imaš tudi na osebni zkaznici, potnem listu, ...


Kar je prav in se spodobi.


Zakaj že? A te mora zato ostali svet na poseben način obravnavati?

Unknown_001 ::

dragana je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

          je izjavil:

Mufasa je izjavil:

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)


V Avstriji je doktorski naziv del imena in ga imaš tudi na osebni zkaznici, potnem listu, ...


Kar je prav in se spodobi.


Zakaj že? A te mora zato ostali svet na poseben način obravnavati?


Človek ki je naredil doktorsko delo si zasluži naziv. Prav tako si zasluži spoštovanje za svoje delo oz. prispevek znanosti. Če pa po vaše to ni vredno nič in bi nazive radi razvrednotili vas bom pa tudi na ulici jaz začel ogovarjat kot da smo krave skupaj pasli. Nič gospod gospa. Zakaj bi ti moral nakazati spoštovanje,kaj si posebnega. A vidiš kam to pelje?

Najbolje vse razvrednotit. Mislim. Isto sranje kot se je z nazivom Inženirja zgodilo. Danes je vsak KURAC Z DVELETNO ŠOLO že inženir. In tako se je razvrednotil še en nekdaj spoštovan naziv za strokovnjaka ki je dal čez nekaj šole. Ne pa to danes ko se mandlc vpiše na veselo šolo in dobi lep papirček z nazivom ing. To je absurd in norčevanje!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dragana ::

Zakaj pa ni potrebno biti spoštljiv do ostalih ljudi?

MadMen ::

Unknown_001 je izjavil:

          je izjavil:

Mufasa je izjavil:

p.s.: še ena zanimivost / perk ... če si v DACH Dr. si vedno in povsod naznanjen z Herr Dr. XY...poslovno in zasebno na vsakem pismu od kake inštitucije firme, še celo reklame... :)


V Avstriji je doktorski naziv del imena in ga imaš tudi na osebni zkaznici, potnem listu, ...


Kar je prav in se spodobi.

To je butasto, akademski nazivi imajo svoj namen, ampak ne v "civilnem življenju" in gre za natepavanje ega. Ja, se strinjam da je prav da se jih uporablja tam kjer je primerno in kjer je relevantno.

          ::

dragana je izjavil:

Zakaj že? A te mora zato ostali svet na poseben način obravnavati?


Poglej, kaj velja v Španiji:
Only Ph.D. holders, Grandees and Dukes can sit and cover their heads in the presence of the King.

Vir

Unknown_001 ::

dragana je izjavil:

Zakaj pa ni potrebno biti spoštljiv do ostalih ljudi?


Saj nikjer nisem rekel da ni treba. Ampak če se bomo takole šli razvrednotit človeka sam zato ker se ima po vašem zaradi naziva za nekaj več (kar je izključno vaša špekulacija iz nevoščljivosti)... brez pardona lahko gremo do konca in nikomur več ne izkažemo spoštovanja. Če že misliš zajebat, zajebi do konca. Pol se bomo oa tko pozdravljal :

Karikirano:

Kvajdej baba zoprna !!

Kaku sé ?!

Matr,tole vreme dons tko u pizdi ku ti...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MadMen ::

Raptor, a ti pozdravljaš ljudi glede na stopnjo izobrazbe ali kako?

dragana ::

Unknown_001 je izjavil:

dragana je izjavil:

Zakaj pa ni potrebno biti spoštljiv do ostalih ljudi?


Saj nikjer nisem rekel da ni treba. Ampak če se bomo takole šli razvrednotit človeka sam zato ker se ima po vašem zaradi naziva za nekaj več (kar je izključno vaša špekulacija iz nevoščljivosti)... brez pardona lahko gremo do konca in nikomur več ne izkažemo spoštovanja. Če že misliš zajebat, zajebi do konca. Pol se bomo oa tko pozdravljal :

Karikirano:

Kvajdej baba zoprna !!

Kaku sé ?!

Matr,tole vreme dons tko u pizdi ku ti...


Ne razumem od kje razvrednotenje. Prav tako ne razumem zakaj si z dr nazivom vreden dodatnega spoštovanja. Poznam veliko ljudi z dr. nazivom, vsakdan delam z njimi, pa jih sam naziv ne naredi posebej imenitnih. Če si "butast", ti tudi dr. naziv ne pomaga.

blink ::

dragana je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

dragana je izjavil:

Zakaj pa ni potrebno biti spoštljiv do ostalih ljudi?


Saj nikjer nisem rekel da ni treba. Ampak če se bomo takole šli razvrednotit človeka sam zato ker se ima po vašem zaradi naziva za nekaj več (kar je izključno vaša špekulacija iz nevoščljivosti)... brez pardona lahko gremo do konca in nikomur več ne izkažemo spoštovanja. Če že misliš zajebat, zajebi do konca. Pol se bomo oa tko pozdravljal :

Karikirano:

Kvajdej baba zoprna !!

Kaku sé ?!

Matr,tole vreme dons tko u pizdi ku ti...


Ne razumem od kje razvrednotenje. Prav tako ne razumem zakaj si z dr nazivom vreden dodatnega spoštovanja. Poznam veliko ljudi z dr. nazivom, vsakdan delam z njimi, pa jih sam naziv ne naredi posebej imenitnih. Če si "butast", ti tudi dr. naziv ne pomaga.


Imaš dva tipa ljudi z dr. nazivom: tiste ki imajo narcistično osebnostno motnjo in tiste brez nje.

Unknown_001 ::

MadMen je izjavil:

Raptor, a ti pozdravljaš ljudi glede na stopnjo izobrazbe ali kako?


Deloma da, ker vem da nekaterim to pomeni veliko, da se ceni naziv. Gre se za bonton. Pogovorno se na osebni ravni tega ne izpostavlja, ko pa gre za dopisne zadeve je pa to nuja. Ni pa to grozen problem, ker do dostojanstvene komunikacije je upravičen vsakdo. Ne vem kako ste vi to razumeli, ampak nekdo se je zagotovo spotaknil ob to zaradi slabega občutka, katerega vzrok mi je neznan.

Zakaj potem zdravniku ki nima doktorata lahko brez zadržka rečete doktor, pri nekomu z doktoratom pa že malo pomislite (kaj se ma ta za več)? Pa si slednji bolj zasluži ta naziv.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MadMen ::

Unknown_001 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Raptor, a ti pozdravljaš ljudi glede na stopnjo izobrazbe ali kako?


Deloma da, ker vem da nekaterim to pomeni veliko, da se ceni naziv. Gre se za bonton. Pogovorno se na osebni ravni tega ne izpostavlja, ko pa gre za dopisne zadeve je pa to nuja. Ni pa to grozen problem, ker do dostojanstvene komunikacije je upravičen vsakdo. Ne vem kako ste vi to razumeli, ampak nekdo se je zagotovo spotaknil ob to zaradi slabega občutka, katerega vzrok mi je neznan.

Zakaj potem zdravniku ki nima doktorata lahko brez zadržka rečete doktor, pri nekomu z doktoratom pa že malo pomislite (kaj se ma ta za več)? Pa si slednji bolj zasluži ta naziv.

Kot sem že rekel, uporabljanje akademskih nazivov v 'civilnem' življenju je irelevantno, zgrešeno in je samo pokazatelj ega posameznika. Kje ti vidiš uporabnost uporabljanja doktorskega naziva s strani Jožeta, ko piše pritožbo v Lidl, ker njegovega naljubšega jogurta ni bilo tisti dan na polici?

In jaz nobenega zdravnika v privat življenju ne kličem doktor, saj ga poklic ne zaznamuje kot celotno osebo. Če grem k istemu zdravniku v zdravstveni dom po diognozo, pa ga bom nazival z besedo doktor in ne "ej Jože".

Unknown_001 ::

No in? Kaj si tu drugače napisal kot jaz le da si bolj podrobno predstavil situacijo osebnega pogovora. Na osebnem nivoju se z nazivi ne opleta ker s tem držimo distanco, ki naredi pogovor tog in neoseben. V profesionalnem smislu posla in uradnih zadev se pa iz spoštovanja uporabi polni naziv.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8. stopnja izobrazbe - prednost ali ovira

Oddelek: Šola
226850 (5626) ufek
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610032 (8111) adad
»

Doktorski študij bioznanosti

Oddelek: Šola
295999 (5171) Isotropic
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15631867 (24875) celada
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145789 (44549) Nejc Pintar

Več podobnih tem