» »

Ali so ljudje na Slo-tech izobraženi, razgledani

Ali so ljudje na Slo-tech izobraženi, razgledani

hipertija ::

Zdravo,

se mi zdi zelo provokativna tema in vredna, da obstane. Seveda so s tem izzvani tudi moderatorji... če se tema zaklene, pomeni da so nesposobni imena moderator - ker moderatorstvo ni zaklepanje ampak usmerjanje - posluževanje določenih orodij za moderiranje, če ostane in gre v napačno smer, spet nesposobni, če ostane na nivoju, predvsem s čim manj moderiranja, pa pomeni sama po sebi, da gre v pravo smer, saj se od izobraženih/razgledanih oz. tistih, ki se imate za pametne, pričakuje razgledanost in nek normalen nivo komunikacije. Neke vrste paradoks za tiste, ki zaidejo in želijo na tem forumu imeti neko zdravo ime.

Vzroki za temo:
- tehnično usmerjen forum, na njem pa najdeš ni da ni, kdor je aktiven tu gor, ve kaj mislim
- moderatorji?
- zdrava provokacija
- zanimanje kam se tema razvije itd.

P.S.: ali ni žalostno, da slo-tech živi zjutraj bolje kot zvečer... ker pametni čez dan delajo in obračajo denar (vsaj tako pravite tukaj)... v resnici pa je aktivnost čez dan tu gor višja kot na petek popoldan...

Raptor F16 ::

Eni so eni niso. Je pa v primerjavi z ostalimi portali nivo tukaj višji.

Odkrili smo toplo vodo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

shadeX ::

Jah lej .. sam to vam bom povedu pa sami ocente.

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

Jah lej .. sam to vam bom povedu pa sami ocente.



Si to ti ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hipertija ::

Moderatorji so izzvani vidim :) sicer pa wtf je ta model haha :D

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Izobrazeni, v povprecju zelo. Razgledani, kakor kdo. Po mojih izkusnjah bolj kot kaksen fejsbukovc a vseeno povprecen slotechovec je pripadnik uradne znanosti. Z nekaj malega procentov krivovercev v sistem. Kot v vsaki religiji, tudi v religiji danasnjega sistema, religiji medijev in novic, religiji uradne znanosti imamo tudi v teh religijah gorece fanatike. Kaj fanatiki pocnejo? Gredo se lov na carovnice, to je lov na krivoverce. Krivoverci so recimo tudi tisti, ki ne zaupajo uradnih podatkom glede covid koronavirusa.

hipertija ::

hr_natakar je izjavil:

Izobrazeni, v povprecju zelo. Razgledani, kakor kdo. Po mojih izkusnjah bolj kot kaksen fejsbukovc a vseeno povprecen slotechovec je pripadnik uradne znanosti. Z nekaj malega procentov krivovercev v sistem. Kot v vsaki religiji, tudi v religiji danasnjega sistema, religiji medijev in novic, religiji uradne znanosti imamo tudi v teh religijah gorece fanatike. Kaj fanatiki pocnejo? Gredo se lov na carovnice, to je lov na krivoverce. Krivoverci so recimo tudi tisti, ki ne zaupajo uradnih podatkom glede covid koronavirusa.

mene recimo moti, da se zapletem v pogovor o radioamaterstvu in se oglasi nekdo brez pojma, pa je izobražen, potem pa sere v drugi skupini o povsem drugi zadevi... sam sebe diskreditira, ker če imaš izobrazbo in razgledanost, še ne pomeni, da splošna razgledanost in znanje pomeni, da soliš povsod pamet.

acookook ::

Izobraženi so imo kar fejst....poznam dosti profesorjev tu gor, o razgledanosti pa težko rečeš. Moraš za vsakega posebej napisati, posploševati ne moreš....na žalost....

hr_natakar ::

Profesorji in najbolj izobrazeni ljudje so v bistvu tisti ljudje, ki so se znali najbolj nauciti gradivo, ki jim je sistem nudil. Dokazali so se kot najbolj primerni ljudje za danasnji sistem. Tako so bili nagrajeni najprej z dobrimi ocenami, ki jim je nadalnje odprla pot do razlicnih nadpovprecno dobro placanih delovnih mest.

Slotech je kot racunalniski portal ena najvecjih koncentracij racunalnicarjev, raznih programerjev, ki jih danasnji sistem najbolj potrebuje, kot graditelje novega nadgrajenega sistema kontrole ljudi. Sistem tehnokracije, ki bo prek interneta in tehnologije vzpostavil nov orwellov sistem nadziranja in kontrole vsega, kar boste mislili, povedali, komunicirali z drugimi.

Zraven je tu tudi ogromno ljubiteljev kriptovalut. Po mojem mnenju so ustvarili bitcoin kot kvazi anonimen in kvazi proti bankirjem in kvazi proti vladam. Po besedah mnogih raziskovalcev ne samo, da ni anonimen, ampak je ustvarjen tocno za zbiranje informacij o raznih underground ljudeh, ki mislijo, da so z bitcoinom anonimni.

Zgodovina sprememb…

GargaSmrk ::

Izbraženi in razgledani so danes najbolj nesposobni normalne diskusije. Zato je toliko cenzure, cvet intelekta v današnjem času ni sposoben z argumenti zagovarjati svoje pozicije.

Gejspodar ::

Obstajajo oboji, se pa tako eni kot drugi redko oglašajo, saj je brezglava množica prevzela vajeti že ob prelomu prejšnjega desetletja.

Če hočeš na hitro ocenit s kom imaš opravka samo pogledaš datum registracije. Razni hr_natakarji in podobne zmešane glave so stare manj kot leto.

shadeX ::

Raptor F16 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jah lej .. sam to vam bom povedu pa sami ocente.



Si to ti ?


Ne. Me je samo zanimalo koliko bo poskočil števec ogledov, če bodo ljudje mislili, da sem to res jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

starfotr ::

Gaussova porazdelitev velja povsod. Tudi tu gor.

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jah lej .. sam to vam bom povedu pa sami ocente.



Si to ti ?


Ne. Me je samo zanimalo koliko bo poskočil števec ogledov, če bodo ljudje mislili, da sem to res jaz.


Hvalabogu za predogled naslova posnetka... ni cajta za take hluposti
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

GargaSmrk ::

Gejspodar je izjavil:


Če hočeš na hitro ocenit s kom imaš opravka samo pogledaš datum registracije. Razni hr_natakarji in podobne zmešane glave so stare manj kot leto.


Ja, kdor je imel kaj pametnega za povedat je bil že zdavnaj izbrisan zaradi sovražnega govora (statistike FBI, statistike posilstev, % zaposlenih glede na DNA, citiranje izjav varovanih religij/ras, kdor ni bil na tekočem s tem kaj moraš to uro govoriti glede korone...)

KAVINSKY ::

Raptor F16 je izjavil:

Eni so eni niso. Je pa v primerjavi z ostalimi portali nivo tukaj višji.


In hkrati zaradi vseh trolov, trotlov in nesposobnih moderatorjev pade nivo določenih tem pod med.over

Gagatronix ::

Izobrazba ni noben dokaz za razgledanost. Poznam kar nekaj ljudi s sedmo stopnjo izobrazbe, ki so razgledani nekje tako kot krava, ki ne vidi cez ograjo pred svojo stalo.

Raptor F16 ::

KAVINSKY je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Eni so eni niso. Je pa v primerjavi z ostalimi portali nivo tukaj višji.


In hkrati zaradi vseh trolov, trotlov in nesposobnih moderatorjev pade nivo določenih tem pod med.over


Verjemi, da jim po sposobnostih potaljanja v greznico niti do kolen nismo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

jaz sem na tem forumu že od skoraj začetka foruma (2001), pa me je vedno imelo, da bi ga zapustil, posebej prej, ko sem bil mlajši mi je bilo nagravžno. saj sem zamenjal par uporabniških imen, ker sem šel stran, pozabil geslo, ustvaril nov račun. zdej mi je mau dolgčas pa kar ostajam gor. je ena srednja žalost, je pa več izobraženih ljudi tu kot drugod, bi bili lahko pa še bolj, je še veliko prostora. jype je odgnal veliko fajn zmernih inteligentnih ljudi.
ljudi na tem forumu podobno kot drugod zanima najbolj tisto, kar jim je pred nosom: promet, politika, aktualne družbene teme.
kaj, kar ne videvajo vsak dan pa jim že ni več tako zanimivo. če pa že pride do take teme ne znajo povedat nič pametnega, kot npr teme o AI, tam se samo nabija o tem, kako nas bo AI pobil, namesto da bi se razglabljalo o vseh zanimivih načinih, kako inteligenca deluje.
tako da to kaže na to, da v resnici niso tako inteligentni. ker inteligenten človek bo znal videti dlje in več detajlov, katere drugi spregledajo, ne bo pa ponavljal ene floskule, ki so bile že 100x povedane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Raptor F16 ::

kuall je izjavil:

jaz sem na tem forumu že od skoraj začetka foruma (2001), pa me je vedno imelo, da bi ga zapustil, posebej prej, ko sem bil mlajši mi je bilo nagravžno. saj sem zamenjal par uporabniških imen, ker sem šel stran, pozabil geslo, ustvaril nov račun. zdej mi je mau dolgčas pa kar ostajam gor. je ena srednja žalost, je pa več izobraženih ljudi tu kot drugod, bi bili lahko pa še bolj, je še veliko prostora. jype je odgnal veliko fajn zmernih inteligentnih ljudi.
ljudi na tem forumu podobno kot drugod zanima najbolj tisto, kar jim je pred nosom: promet, politika, aktualne družbene teme.
kaj, kar ne videvajo vsak dan pa jim že ni več tako zanimivo. če pa že pride do take teme ne znajo povedat nič pametnega, kot npr teme o AI, tam se samo nabija o tem, kako nas bo AI pobil, namesto da bi se razglabljalo o vseh zanimivih načinih, kako inteligenca deluje.
tako da to kaže na to, da v resnici niso tako inteligentni. ker inteligenten človek bo znal videti dlje in več detajlov, katere drugi spregledajo, ne bo pa ponavljal ene floskule, ki so bile že 100x povedane.


Jaz te recimo ravno ne smatram za pretirano bistrega, mogoče zato, ker mi je tvoj način razmišljanja tuj.

Vseeno si mi še vedno bolj normalen kot @Vazelin in ene par bolnikov.

jype-a po svoje občudujem. Mogoče zato ker sva se že spoznaka v živo in sem nekako videl kako človek sploh funkcionira v RL.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Dejansko večina nekih ocitkov in zmerjanj ne bi padalo, ce bi se med seboj poznali, to je dejstvo.

xx23 ::

Butlov je precej povsod na internetu, tudi tu, ampak tu glih ne najdeš zapisov o tem, kako 5G uničuje kisik, to je že nekaj.

VeganCyclist ::

Dej ne bluzite. Pejte mal zadnih par tem pogledat. Večina STjevcev bi volila Tanjo Fajon, verjame, da je bil v Yugoslaviji raj, da je FDV faks in da je COVID19 izmišljotina princa zla - Janše. Razgledanost? Zaman jo iščeš na tem forumu. Jst pridem sem včasih, da se mal narežim retardiranosti mularije. Mularije ja ,... ker odrasl človek s tako razgledanostjo IMHO ne obstaja. Saj ce je z zdravjem vse ok. Aja,...kle sm od začetka.

vostok_1 ::

Veliko je fachidjotov. Tudi med največjimi.
To je gotovo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Raptor F16: a nis ti ene 3/4 leta nazaj odprl eno "poslavljam se" temo? :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

xx23 ::

Gravitacijsko polje okoli slo-techa je premočno, te vedno potegne nazaj.

Machete ::

VeganCyclist je izjavil:

Dej ne bluzite. Pejte mal zadnih par tem pogledat. Večina STjevcev bi volila Tanjo Fajon, verjame, da je bil v Yugoslaviji raj, da je FDV faks in da je COVID19 izmišljotina princa zla - Janše. Razgledanost? Zaman jo iščeš na tem forumu. Jst pridem sem včasih, da se mal narežim retardiranosti mularije. Mularije ja ,... ker odrasl človek s tako razgledanostjo IMHO ne obstaja. Saj ce je z zdravjem vse ok. Aja,...kle sm od začetka.


Še en februar/marec 2020 otrok kleti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

Vazelin je izjavil:

Raptor F16: a nis ti ene 3/4 leta nazaj odprl eno "poslavljam se" temo? :P


Še dolgo je zdržal.

filip007 ::

Ja, imamo razširjena obzorja kot Krokodil Dundee.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Sssaga ::

VeganCyclist je izjavil:

Dej ne bluzite. Pejte mal zadnih par tem pogledat. Večina STjevcev bi volila Tanjo Fajon, verjame, da je bil v Yugoslaviji raj, da je FDV faks in da je COVID19 izmišljotina princa zla - Janše. Razgledanost? Zaman jo iščeš na tem forumu. Jst pridem sem včasih, da se mal narežim retardiranosti mularije. Mularije ja ,... ker odrasl človek s tako razgledanostjo IMHO ne obstaja. Saj ce je z zdravjem vse ok. Aja,...kle sm od začetka.


Bolj se ne bi mogel strinjati!

Machete ::

Vidva imata pogumne statistične izvlečke. Kruger at its best.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hr_natakar ::

Gejspodar je izjavil:

Obstajajo oboji, se pa tako eni kot drugi redko oglašajo, saj je brezglava množica prevzela vajeti že ob prelomu prejšnjega desetletja.

Če hočeš na hitro ocenit s kom imaš opravka samo pogledaš datum registracije. Razni hr_natakarji in podobne zmešane glave so stare manj kot leto.


kolikokrat bos ponovil to svoje trolanje o hr natakarju? Tukaj sem od leta 2008. Za razliko od tvojih stevilnih trol accountov jih uporabljam za bolj ali manj resno debato. Trolanje je bolj odraz nedoraslosti in neresnosti. Rajs povej, kako trolas pod zenskimi profili, ceprav si moskega spola, res nimas pametnejsega dela?

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

li so ljudje na Slo-tech izobraženi, razgledani

Žal se ne da posplošit. Nekateri so, nekateri niso. Opažam pa da je bila včasih situacija boljša kot je danes.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gejspodar ::

hr_natakar je izjavil:

kolikokrat bos ponovil to svoje trolanje o hr natakarju? Tukaj sem od leta 2008. Za razliko od tvojih stevilnih trol accountov jih uporabljam za bolj ali manj resno debato. Trolanje je bolj odraz nedoraslosti in neresnosti. Rajs povej, kako trolas pod zenskimi profili, ceprav si moskega spola, res nimas pametnejsega dela?


Ah kolega, sem bil stopil na živec? Je zbadanje na račun tvojih debatnih in intelektualnih sposobnosti vzdignilo pritisk? Bo potrebno spet malo na /pol/ stopit v varni mehurček anonimnih zastav?
Sprijazni se - nima veze koliko časa si tukaj. Nivo tvojih objav, tako sintaktično, kot tudi semantično je tako nizek, da te po levi in desni šišne povprečen polnoleten gimnazijec.

Le urno nazaj na Youtube gledat "tiste ta prave" videe o 5G pa širit "the truth."

dexterboy ::

:) :D :))
tale tema me je pa nasmejala....
Glede na to, da bo kmalu dve desetletji forumaša, priznam, da drugje tudi nisem visel, ker ima dan samo 24 ur. Aktiven sem samo še na enem forumu, ampak je tisti okoli pleha. Osebno sem pred mnogimi leti spoznal ene par (med njimi je tudi grande kit, ki je zbrisal največ mojih postov, he he), jih je pa kar nekaj, kar jih tukaj spoštujem in cenim, seveda je pa za ene bolje, da nikoli ne zapustijo svoje bajte. Z enimi bi človek rade volje šel na pivo pa rekel kakšno v živo. Me ne bi čudilo, če kakšnega tukaj tudi poznam v živo, pa ne vem, za kakšnim nickom se skriva. Je pa vsak dober za nekaj... In da, PREPRIČAN sem, da človek SPREMENI mnenje o nekom, če se pogovori v živo. Je vazelin res psiho? Je Larsen res usekan? Raptor čudak?
Saj mogoče je rahlo off topic, ampak svež video o samem "individuum-u", da se ne smemo preveč zanašati na sistem. Zgolj v razmislek ;)


Med over net; đizs, ali je tam sploh kakšna kredibilnost? Tukaj vsaj najdeš tehnične teme, kjer lahko kaj izveš... kot recimo, kako v resnice je škodljivo 6G sevanje... 8-)
Za mene osebno je vir novic rtvslo.si in pa slo-tech. TV-ja nimam doma in ga ne pogrešam. Kot nekaj, kar je imelo možnost postati najboljše edukativno orodje v novejši zgodovini, pa je postalo orodje za pranje možganov, ga tudi ne pogrešam. Če želim kaj pogledati, se odpravim na travnik, pa še to je eno veliko digitalno hrčkanje podatkov.
Še vedno pa sem mnenja, da je tukaj nivo debate na višjem nivoju, kot je gostilniško prepiranje, kjer se veliko govori, pove pa nič :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

hr_natakar ::

Gejspodar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

kolikokrat bos ponovil to svoje trolanje o hr natakarju? Tukaj sem od leta 2008. Za razliko od tvojih stevilnih trol accountov jih uporabljam za bolj ali manj resno debato. Trolanje je bolj odraz nedoraslosti in neresnosti. Rajs povej, kako trolas pod zenskimi profili, ceprav si moskega spola, res nimas pametnejsega dela?


Ah kolega, sem bil stopil na živec? Je zbadanje na račun tvojih debatnih in intelektualnih sposobnosti vzdignilo pritisk? Bo potrebno spet malo na /pol/ stopit v varni mehurček anonimnih zastav?
Sprijazni se - nima veze koliko časa si tukaj. Nivo tvojih objav, tako sintaktično, kot tudi semantično je tako nizek, da te po levi in desni šišne povprečen polnoleten gimnazijec.

Le urno nazaj na Youtube gledat "tiste ta prave" videe o 5G pa širit "the truth."


Ce ponavljas vedno eno te isto. Kolega, kot sem ti obljubil, vpn ti zal vec ne pomaga. Sem ti enkrat v preteklosti ze napisal, da ti VPN nau vec pomagal, ker ga bodo de-anonimizirali. No, to se je zdaj tudi zgodilo. Vse tvoje trol accounte bomo nekoc brali tu, ce ne na slotech pa sigurno nekje drugje. Te vedno panika prime, ko govorim o teh stvareh. Preber si novice o tiktok app. Deanonimizira in vpn, kriptovalute in se marsikaj. Verjetno tudi stevilne druge app. Da o umetni inteligenci na internetu, ki z lahkoto povezejo vse tvoje internet racune niti ne govorim. Vcasih so to lahko narocali podatke le bogatasi, v prihodnosti pa bo vsak vedel kdo si in kaj si. Srecno s trolanjem se naprej. :)

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

hr_natakar je izjavil:

Ce ponavljas vedno eno te isto.


S svojimi nepovezanimi blodnjami spominjaš na Ladjarja. Ne vem s katerimi mlini na veter biješ bitko, a ti želim veliko sreče.

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Raptor F16: a nis ti ene 3/4 leta nazaj odprl eno "poslavljam se" temo? :P


Res je, zato ker sem nato zavoljo ljubega miru sodeloval pod drugim vzdevkom. Shit got too personal in mel sem vas povn ku*ac, men se pa ni dalo zajebavat z vami. Nekateri ste pač navadna nesocializirana gamad, ki ji ni pomoči. Po novem si tudi jaz pridržujem pravico obsojati ostale.

Če nimaš vprašanj, obrat na levo in MARŠ.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

3p ::

Moje mnenje.

V povprečju so tule ljudje tehnično izobraženi/razgledani. In podvrženi zmotnemu sklepanju, da zaradi tega obvlada(m/j)o vse.

Imamo pa tudi lepo število forumašev, ki so pogledali Matrix in ga vzeli preveč zares. In vidijo v vsem zarote. Čez katere oni z lahkoto vidijo, večina (ovce) pa ne.

D3m ::

Raptor F16 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jah lej .. sam to vam bom povedu pa sami ocente.



Si to ti ?


Ne. Me je samo zanimalo koliko bo poskočil števec ogledov, če bodo ljudje mislili, da sem to res jaz.


Hvalabogu za predogled naslova posnetka... ni cajta za take hluposti


Klonirali so mene in očeta.....

|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

Šala, mentalna bolezen, paranoične blodnje, name it. Znanec mi je pred leti zagrozil iz niča. Sem umirjeno vprašal kaj točno je problem, je rekel da sem mu vdrl v telefon in mu podtikal nevemvečkaj. Na vprašanje kako ve, da sem bil jaz: "ja, kdo pa bi to še drug znal?".

Čez par dni sem zvedel, da so ga peljali v mehko sobo. So ga zgleda poštelali, ker se je od takrat porihtal. Happy end.

opeter ::

Je naslov teme malo sarkastičen? Izobražen in razgledan ... to sta dva različna pojma. Razgledan si lahko tudi brez (formalne/priznane) izobrazbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jarno ::

Moje izkušnje s ST-jem so takšne, da je prisotnih precej strokovno podkovanih lurkerjev, ki pa zelo lepo in konkretno odgovarjajo na tehnična/strokovna vprašanja, ko se pojavi primerna tema.
Marsikje pa je premalo fact-checkinga. Pumpanje ega kot pumpanje ega pač.
#65W!

Miki N ::

Na slotech je bolj problem čustvena inteligenca kot tista klasična. Veliko je "nerazumljenih genijev" jeznih na svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ghost of Tsushima (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12114377 (359) oo7
»

Verovanja in odzivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8615617 (13676) windigo
»

Ali je država res zafurana zaradi FDV-ja

Oddelek: Problemi človeštva
365089 (3562) PrimozR
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313195 (11986) vasquez

Več podobnih tem