» »

Verovanja in odzivi

Verovanja in odzivi

1
2
»

miko22 ::

Jaz zavračam teorijo evolucije, ko jo učijo v šolah. Se mi zdi neumnost, za druge sem jaz neumen ker tako mislim(verjetno tudi za katere tudi tukaj). Vendar moja trditev, kot tudi nasprotnikov dejstev ne bo spremenilo. Torej je to samo neka trenutna faza neznanja - prilagajanja dejstev.

Pred stoletji so grešnike, ki so trdili da je zemlja okrogla, zažigali na grmadi. Pa so siromaki, ki so to trdili imeli čisto prav.

rezultat glede na zgornji dva odstavka: ljudje so neumne ovce(živali z tem nazivom izzvzete:D).

          ::

miko22 je izjavil:

Jaz zavračam teorijo evolucije, ko jo učijo v šolah. Se mi zdi neumnost, za druge sem jaz neumen ker tako mislim(verjetno tudi za katere tudi tukaj). Vendar moja trditev, kot tudi nasprotnikov dejstev ne bo spremenilo. Torej je to samo neka trenutna faza neznanja - prilagajanja dejstev.

Pred stoletji so grešnike, ki so trdili da je zemlja okrogla, zažigali na grmadi. Pa so siromaki, ki so to trdili imeli čisto prav.

rezultat glede na zgornji dva odstavka: ljudje so neumne ovce(živali z tem nazivom izzvzete:D).


Tisti, ki so trdili, da je svet okrogel, so do tega prišli na podlagi opazovanj in izračunov. Na podlagi česa pa ti zavračaš evolucijsko teorijo?

Smurf ::

          je izjavil:


Tisti, ki so trdili, da je svet okrogel, so do tega prišli na podlagi opazovanj in izračunov. Na podlagi česa pa ti zavračaš evolucijsko teorijo?

Na podlagi neznanja, cesa drugega pa.

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

          je izjavil:


Tisti, ki so trdili, da je svet okrogel, so do tega prišli na podlagi opazovanj in izračunov. Na podlagi česa pa ti zavračaš evolucijsko teorijo?

Na podlagi neznanja, cesa drugega pa.

mislim da prej na podlagi skrajno povišanega narcisizma, ki je zelo značilen za naše kraje. (seveda v znani navezi z manjkom iq-ja)

zato pa se ljudje tako otepajo vsega novega in se zaradi lastnega ega in bebavosti vračajo h koreninam kakih 500 let nazaj; tja kjer so jim osnovni gradniki sveta še logični in jih dojamejo (kot sem že povedal to velja za vsa področja od hrane, kozmetike (eko in bio je in! bolj je enostavno bolj se folku dopade), medicine, medsebojnih odnosov, socializacije, družbe, kot tudi ostalega dojemanja sveta). ampak zanimivo, tehnološke igračke pa zelo zlahka osvajajo; verjetno zaradi tega ker so narejene za bebčke da jim odvzemajo pozornost in tistih par tipk ter potegov po ekranu se lahko vsak nauči...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

          je izjavil:

miko22 je izjavil:

Jaz zavračam teorijo evolucije, ko jo učijo v šolah. Se mi zdi neumnost, za druge sem jaz neumen ker tako mislim(verjetno tudi za katere tudi tukaj). Vendar moja trditev, kot tudi nasprotnikov dejstev ne bo spremenilo. Torej je to samo neka trenutna faza neznanja - prilagajanja dejstev.

Pred stoletji so grešnike, ki so trdili da je zemlja okrogla, zažigali na grmadi. Pa so siromaki, ki so to trdili imeli čisto prav.

rezultat glede na zgornji dva odstavka: ljudje so neumne ovce(živali z tem nazivom izzvzete:D).


Tisti, ki so trdili, da je svet okrogel, so do tega prišli na podlagi opazovanj in izračunov. Na podlagi česa pa ti zavračaš evolucijsko teorijo?


Ja in tedanji svet je ful sprejemal njihove izračune in opazovanja.

windigo ::

MrStein je izjavil:

windigo je izjavil:

hitrostne teste familije podobnih diskov, ki se razlikujejo po številu plošč.

... in imajo vse enake hitrosti.
(če ti poznaš drugačne, pa željno čakamo na link)


Ja, imajo enake hitrosti, ampak si dal tak primer za "očitno napačno" verovanje, da se moraš kar potrudit da izbrskaš prave podatke. Na drugi strani se pa da naplesti precej navidez verodostojnih argumentov.

          ::

miko22 je izjavil:

Ja in tedanji svet je ful sprejemal njihove izračune in opazovanja.


Jasno da jih ni, ker je temeljil na ideologiji, ki ni bila osnovana na ničemer. Saj to ni nič takega in se dogaja tudi danes. Ti si en tak primer, ki ne sprejemaš "izračunov in opazovanj". Saj to je čisto tvoja stvar, če te ne moti, da zaradi tega izpadeš smešno (če že ne kaj drugega). Dopuščam pa tudi možnost, da operiraš z dejstvi in dokazi, ki bodo ovrgli evolucijsko teorijo, zato sem tudi zgoraj vprašal, na podlaki česa jo zavračaš. Ker v tem primeru bi jo tudi jaz.

Unknown_001 ::

msjr je izjavil:

Eden izmed krivcev za lahko prodajanje raznih neresnic je recimo Dunning-Krugerjev efekt. Wiki od tam naprej daje še veliko povezav za nadalnje branje.


Eden izmed razlogov zakaj mi je ta forum še vedno tok všeč da sodelujem gor. Od nekaterih lahko zmeraj nekaj novega in zanimivega izveš.

Back to topic.

OP, bravo za izbiro tematike. Sem samo čakal, kdaj bo kdo dal povod za razpravo o tem.

Nekdo je izjavil da bi človek s pojavom interneta lahko postal bolj razgledan. No dogaja se ravno kontra. Why? Na internetu je resta ogromno pametnih stvari, še več pa je bedarij. In kaj je danes ljudem zanimivo brat? Fiktivne zgodbice za glodat ali vsebino s pravo raziskovalno podlago v ozadju. Jasno da jih fikcija bolj pritegne.

Zakaj?
Bluzenje, enostavno ti pogovor o fiktivnih stvareh dopušča možnost bluzenja in praznega filozofiranja. In ko enkrat o teh stvareh človek debatira z dovolj velikim krogom ljudi ki jih je to bluzenje tudi potegnilo not, dobijo občitek da nekaj vedo. Na nek način slep občutek uporabne splošne razgledanosti. In kaj to pomeni? Da se oseba počuti dovolj kompetentno pametovati o bedarijah tudi ostalim, ki bi argumentirano zavrnili njihove nebuloze.

Pa vsi že poznamo tisto... never underestimate power of stupid people in large groups. Ker enostavno držijo skupaj in si krijejo hrbte da jim ja ne bi kdo sesul njihovega malega sveta v katerega se izolirajo z raznimi napadalnimi odzivi ko se počutijo ogrožene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iKst ::

Nekdo je izjavil da bi človek s pojavom interneta lahko postal bolj razgledan. No dogaja se ravno kontra.


Ne, se ne.

Unknown_001 ::

iKst je izjavil:

Nekdo je izjavil da bi človek s pojavom interneta lahko postal bolj razgledan. No dogaja se ravno kontra.


Ne, se ne.


Kakor kje. Veliko jih poznam ki debesedno poberejo vsako bedarijo ki jo preberejo gor in potem ponosno glumijo znalca, kot tudi take ki se izobražujejo iz zanesljivih strani za določen namen.

Ugani katerih je več.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iKst ::

Tistih, ki se izobražujejo iz zanesljivih strani za določen namen.

Pa ti nisi govoril o tem koliko ljudi bere bedarije. Napisal si, da postajamo vedno bolj nerazgledani, kar enostavno ni res. Pod črto imamo vedno več znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

Unknown_001 ::

iKst je izjavil:

Tistih, ki se izobražujejo iz zanesljivih strani za določen namen.

Pa ti nisi govoril o tem koliko ljudi bere bedarije. Napisal si, da postajamo vedno bolj nerazgledani, kar enostavno ni res. Pod črto imamo vedno več znanja.


Grdo sem posplošil. Se opravičujem...

my bad

:)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AndrejO ::

iKst je izjavil:

Tistih, ki se izobražujejo iz zanesljivih strani za določen namen.

Pa ti nisi govoril o tem koliko ljudi bere bedarije. Napisal si, da postajamo vedno bolj nerazgledani, kar enostavno ni res. Pod črto imamo vedno več znanja.

Hkrati pa nimamo bolj poglobljenega znanja in lahko s tem pomankljivim področnim znanjem delamo tudi napačne zaključke.

Katera je bistvena razlika med diplomantom medicine, praktikantom medicine, doktorjem medicine in menoj, če se pogovarjamo o medicini?

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.

miko22 ::

          je izjavil:

miko22 je izjavil:

Ja in tedanji svet je ful sprejemal njihove izračune in opazovanja.


Jasno da jih ni, ker je temeljil na ideologiji, ki ni bila osnovana na ničemer. Saj to ni nič takega in se dogaja tudi danes. Ti si en tak primer, ki ne sprejemaš "izračunov in opazovanj". Saj to je čisto tvoja stvar, če te ne moti, da zaradi tega izpadeš smešno (če že ne kaj drugega). Dopuščam pa tudi možnost, da operiraš z dejstvi in dokazi, ki bodo ovrgli evolucijsko teorijo, zato sem tudi zgoraj vprašal, na podlaki česa jo zavračaš. Ker v tem primeru bi jo tudi jaz.


operiram z dejstvi in dokazi? Vse trditve evolucijske teorije so TEORIJE!
Celo Darwin svojo pogrutavščino(ki niti ni njegova, mimogrede), smatral kot teorijo za katero je premalo dokazov.

          ::

AndrejO je izjavil:

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.


Žalostno, toda resnično.

thramos ::

AndrejO je izjavil:

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.


Res verjameš, da veš vse?

pegasus ::

Vsak živi v lastnem modelu sveta, ki si ga je pridobil skozi lastne izkušnje, ponavadi večinoma pridelane skozi izobraževanje. "Verovanje" je pričakovanje, da se bo nekaj zgodilo na podlagi teh izkušenj. Če se ne, je za vernike beyond help to "čudež", za tiste, ki so še sposobni spreminjati svoj model, pa "hm hm, nekaj se moramo tu še naučiti".

Model sveta je nujno omejen in ne zajema celote. O tem sem govoril tudi v tej temi.

Unknown_001 ::

thramos je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.


Res verjameš, da veš vse?


To je bila v bistvu zelo očitna sarkastična pripomba, katero si spregledal. Oz. falil si bistvo. Preberi si še enkrat pa potem povej kaj je hotel s tem povedati.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Seveda vsak ve vse. Vprašanje je samo koliko ljudi se s tem strinja. :) Več kot se jih strinja bližje smo resnici ali pač ne? V znanosti ni prostora za večinsko mnenje. Pa se je nekoč večina izobraženih ljudi strinjala, da je zemlja ploščata, potem so mnenje spremenili ker so dobili več dokazov, da ni. Kako lahko znanstveniki trdijo, da boga ni, da za to ni dokazov? Se pravi da če znanstvenikom dokažeš obstoj boga bodo upoštevali sveto pismo, koran...? Ali bodo ateisti še vedno gonili svoje? Kaj pa bo z verniki, ko bo bog kar naenkrat dokazljiv in resničen?

Zanašat se na znanost da ima prav, je čista utopija, znanost se je motila in se še moti. Edina stvar na katero se lahko zaneseš, je slo-tech forum, cvet slovenske pameti in razgledanosti in poznavanja vsega kar leze in gre.

Unknown_001 je izjavil:


To je bila v bistvu zelo očitna sarkastična pripomba, katero si spregledal. Oz. falil si bistvo. Preberi si še enkrat pa potem povej kaj je hotel s tem povedati.


Si spregledal sarkastično pripombo o sarkastični pripombi?

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Pa se je nekoč večina izobraženih ljudi strinjala, da je zemlja ploščata


Nikoli.

Unknown_001 ::

111111111111 je izjavil:


Si spregledal sarkastično pripombo o sarkastični pripombi?


A bi ti zdaj rad sprožil neskončno zanko ? :D

Ista fora kot takrat ko je en izjavil da je izumil plagiatorstvo, hkrati pa je ta fora prej šla že preko 100ljudi, kar samo še eskalira z vsakim ki to foro proda dalje.

111111111111 je izjavil:

V znanosti ni prostora za večinsko mnenje.


Pa saj se gremo demkracijo :D
Sistem v katerem dve budali preglasujeta enega pametnega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

thramos je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.


Res verjameš, da veš vse?

Najbolj pošteno, kar lahko izjavim, je to, da sem prepričan, da imam tudi jaz to napako, da jo v vsaj nekaterih primerih ne opazim in mi vsaj v nekaterih od teh primerov tudi nihče drug ne more predočiti kje in zakaj se motim.

Kar je vsaj zame precej pesimistična ugotovitev ...

Seveda ... tudi vse, kar sem napisal v tej temi je samo moje prepričanje in čisto možno je, da se motim. Ampak jaz sem sveto prepričan, da se seveda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

MrStein ::

miko22 je izjavil:


operiram z dejstvi in dokazi? Vse trditve evolucijske teorije so TEORIJE!
Celo Darwin svojo pogrutavščino(ki niti ni njegova, mimogrede), smatral kot teorijo za katero je premalo dokazov.

Ja, vse do trenutka, ko je zbral vse dokaze in potem lepo vse objavil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

windigo je izjavil:

MrStein je izjavil:

windigo je izjavil:

hitrostne teste familije podobnih diskov, ki se razlikujejo po številu plošč.

... in imajo vse enake hitrosti.
(če ti poznaš drugačne, pa željno čakamo na link)


Ja, imajo enake hitrosti, ampak si dal tak primer za "očitno napačno" verovanje, da se moraš kar potrudit da izbrskaš prave podatke. Na drugi strani se pa da naplesti precej navidez verodostojnih argumentov.

Se ne strinjam.
VSAK datasheet kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK test in review kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK hiter domači preizkus kaže, da ni nobenega RAID-a.
NOBEN test, preizkus ali eksperiment ne kaže, da bi bil kaki RAID-0.

Ampak:

msjr je izjavil:

Eden izmed krivcev za lahko prodajanje raznih neresnic je recimo Dunning-Krugerjev efekt. Wiki od tam naprej daje še veliko povezav za nadalnje branje.


Zna biti.
"highly skilled individuals may underestimate their relative competence and may erroneously assume that tasks which are easy for them are also easy for others."

Pa da vidimo: Kolikim se naslednje trditve zdijo očitno napačne? (zraven že omenjenih o MNP in "RAID")

- plačevanje z Maestro kartico preko interneta (torej spletne trgovine in podobno) ni mogoče.
- podjetje z več deset milijoni evrov čistega letnega dobička si ne more privoščiti shrambe za vse telefonske pogovore v državi. *
- s trdega diska je možno prebrati podatke, ki so bili izbrisani (prepisani).

* - bolj zato ker je od istega avtorja kot pa ker je dober primer
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

thramos je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Diplomant misli, da se bo s časom naučil vse, praktikant že sumi, da to morda ne bo enostavno, doktor že ve, da v bistvu nima pojma. Jaz? No, jaz seveda vem, da vem čisto vse.


Res verjameš, da veš vse?
Znan pojav. Zelo pogost na forumih.>:D
Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

prox ::

Zapomniti si je treba, da lahko denar kupi skoraj vse. Tudi dejstva, ki niso nujno resnična.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

windigo ::

MrStein je izjavil:


Se ne strinjam.
VSAK datasheet kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK test in review kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK hiter domači preizkus kaže, da ni nobenega RAID-a.
NOBEN test, preizkus ali eksperiment ne kaže, da bi bil kaki RAID-0.

Nope, vse to je IMO bullshit, podoben tistemu o RAID 0, ki sem ga napisal sam. Morda je res boljši (ali slabši) indic, res verodostojen test pa je primerjalni test sicer praktično enakih diskov z različnim številom plošč in glav ali pa kompajliranje solidnega dataseta testov in podatkov z različnih diskov in še precej komplicirano sklepanje, ki pa mu je neposvečenim že težko slediti.

Če datasheet ne omenja stripinga, to ne pove nič o organizaciji podatkov in elektroniki.
Če nek review ne omenja stripinga preko večih plošč, to ne pove nič o organizaciji podatkov in sami elektroniki diska.
Kako iz domačega preizkusa na hitro sklepaš o interni organizaciji podatkov in elektroniki, me pa prosim poduči.
...
(ja, marketing bi te nove fičrje v neskončnost napihoval, ampak odsotnost napihovanja nekako ni dokaz po mojem dokaznem standardu)

raid0 ::

VSAK datasheet kaže, da ni nobenega RAID-a.

Tam je drugače opisano.

VSAK test in review kaže, da ni nobenega RAID-a.

Vsi testi pokažejo da ima disk interni raid.

Razen če imaš ti svojo razlago, kako sestaviš 3TB disk iz 3 1TB plošč.


VSAK hiter domači preizkus kaže, da ni nobenega RAID-a.


Poglej kapaciteto diska, poglej kapaciteto plat. Ti šment


NOBEN test, preizkus ali eksperiment ne kaže, da bi bil kaki RAID-0.

Samo vsi ki so jih do sedaj naredili.

Razen če si ti eden tistih modelov, ki merijo prostornino tovrnjaka s števcem km/h.

raid0 ::

          je izjavil:

MrStein je izjavil:

windigo je izjavil:

hitrostne teste familije podobnih diskov, ki se razlikujejo po številu plošč.

... in imajo vse enake hitrosti.
(če ti poznaš drugačne, pa željno čakamo na link)


Na prvi pogled bi bilo mogoče sklepati, da bosta branje in pisanje potekala hitreje, če se bo podatek (blok) razdelil med več plošč, podobno kakor v RAID 0. Ko pa začneš študirati podrobnosti, pa vidiš da bi imel tak sistem več slabih lastnosti kakor dobrih. O tem je tudi kar nekaj napisanega po internetsih. Večje število plošč pomeni tudi večje število bralno pisalnih glav, kar pomeni večjo težo celotnega mehanizma in s tem daljše dostopne čase.


Povprečno branje je enako hitro kakor pri disku z 1 ploščo
Max branje je enako hitro kakor pri disku z 1 ploščo
Min branje je enako hitro kakor pri disku z 1 ploščo

Branje prvega TB je pri disku z več ploščami hitrejše, povprečje pa je seveda enako. Razlog je v obodni hitrosti diska in seveda, tudi delnemu dokazu da se nekaj paralelnega znotraj diska dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: raid0 ()

AndrejO ::

Bi šli nazaj na temo, ki se ukvarja z vprašanjem zakaj si ljudje nekaj zapičimo v glavo, ne pa z vprašanjem kaj točno si je kdo zapičil v glavo. ;)

pegasus ::

Ponavadi zato, ker nam je tisto nekaj všeč oz. zahteva najmanj mentalnega napora, da to sprejmemo in ponotranjimo. Primer: religije ... nekdo drugi misli za nas in nam poda model sveta, ki ga je enostavno sprejeti.

prox ::

pegasus je izjavil:

Ponavadi zato, ker nam je tisto nekaj všeč oz. zahteva najmanj mentalnega napora, da to sprejmemo in ponotranjimo. Primer: religije ... nekdo drugi misli za nas in nam poda model sveta, ki ga je enostavno sprejeti.


Približno tako. Ker smo ljudje neumni in leni, oz. sistem nas je ustvaril takšne. Zatiramo teoretike, ki znajo povezovati stvari in jih zmerjamo, na koncu pa bo podobno kot z znanstveniki, ki so jih zažigali, ker si niso delili iste ideologije kot ostala množica.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

MrStein ::

windigo je izjavil:

MrStein je izjavil:


Se ne strinjam.
VSAK datasheet kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK test in review kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK hiter domači preizkus kaže, da ni nobenega RAID-a.
NOBEN test, preizkus ali eksperiment ne kaže, da bi bil kaki RAID-0.

Nope, vse to je IMO bullshit, podoben tistemu o RAID 0, ki sem ga napisal sam. Morda je res boljši (ali slabši) indic, res verodostojen test pa je primerjalni test sicer praktično enakih diskov z različnim številom plošč in glav ali pa kompajliranje solidnega dataseta testov in podatkov z različnih diskov in še precej komplicirano sklepanje, ki pa mu je neposvečenim že težko slediti.

Če datasheet ne omenja stripinga, to ne pove nič o organizaciji podatkov in elektroniki.
Če nek review ne omenja stripinga preko večih plošč, to ne pove nič o organizaciji podatkov in sami elektroniki diska.

V datasheet-u lepo piše, koliko plošč ima posamezen model in kako hitrost. Če bi bil RAID (stopnje 0), bi pri več ploščah bila večja hitrost. Pa ni. (samo dva stolpca v tabeli je treba prebrati)
Vsak svoje spletne strani vreden test izbrska, koliko plošč ima disk. Hitrost pa izmeri. In nikoli še pri disku z več ploščami ni bila N-krat večja hitrost. Pa ni.

Ampak ja, I rest my case. D-K effect bo. Sem se jaz motil v svoji predpostavki.

Še to:

          je izjavil:

Da lažje ocenim souporabnike, včasih nastavim kakšno bombico in potem gledam, kako se odzivajo (npr. v eni temi sem omenil, da sušilni stroji vpihavajo vakuum ...).

S tem sicer sam prispevaš h količini BS-a. (in te morebiti kdo na podlagi tega sam rangira)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

raid0 ::

MrStein je izjavil:

windigo je izjavil:

MrStein je izjavil:


Se ne strinjam.
VSAK datasheet kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK test in review kaže, da ni nobenega RAID-a.
VSAK hiter domači preizkus kaže, da ni nobenega RAID-a.
NOBEN test, preizkus ali eksperiment ne kaže, da bi bil kaki RAID-0.

Nope, vse to je IMO bullshit, podoben tistemu o RAID 0, ki sem ga napisal sam. Morda je res boljši (ali slabši) indic, res verodostojen test pa je primerjalni test sicer praktično enakih diskov z različnim številom plošč in glav ali pa kompajliranje solidnega dataseta testov in podatkov z različnih diskov in še precej komplicirano sklepanje, ki pa mu je neposvečenim že težko slediti.

Če datasheet ne omenja stripinga, to ne pove nič o organizaciji podatkov in elektroniki.
Če nek review ne omenja stripinga preko večih plošč, to ne pove nič o organizaciji podatkov in sami elektroniki diska.

V datasheet-u lepo piše, koliko plošč ima posamezen model in kako hitrost. Če bi bil RAID (stopnje 0), bi pri več ploščah bila večja hitrost. Pa ni. (samo dva stolpca v tabeli je treba prebrati)
Vsak svoje spletne strani vreden test izbrska, koliko plošč ima disk. Hitrost pa izmeri. In nikoli še pri disku z več ploščami ni bila N-krat večja hitrost. Pa ni.

Ampak ja, I rest my case. D-K effect bo. Sem se jaz motil v svoji predpostavki.

Še to:

          je izjavil:

Da lažje ocenim souporabnike, včasih nastavim kakšno bombico in potem gledam, kako se odzivajo (npr. v eni temi sem omenil, da sušilni stroji vpihavajo vakuum ...).

S tem sicer sam prispevaš h količini BS-a. (in te morebiti kdo na podlagi tega sam rangira)


Potem tudi nebi bila kapaciteta večja, pa je.

Raid 0, brez pospeševanja zaradi paralelizma je točno to. Daj diske v raid 0 in odstrani simultano branje in zapisovanje in dobiš točno enake rezultate.

Lahko pa narediš eksperiment in odstraniš eno ploščo v disku in po tvojem bo disk namesto 3TB, 2TB.
Samo bo nehal delati. Nerodno.

Zapisanih 1TB podatkov na ploščah 3 platerskega 3TB diska, je po vsaki plošči natanko 1/3TB


Seveda pa je 3TB disk hitrejši pri branju prvega TB kot pa 1TB disk v celoti.

Povprečje pa je tako kakor je (in ti ne pove nič o interni organizaciji)

Res, DK efekt. Ljudje ki nimajo pojma se prepucavajo o stvareh, o katerih ne vedo nič:)

MrStein ::

Oh, trolorin AKA FojboFob se je vrnil.

raid0 je izjavil:


Seveda pa je 3TB disk hitrejši pri branju prvega TB kot pa 1TB disk v celoti.

Seveda. Če najdeš en taki benchmark. Sicer zgolj potrjuješ, kar smo že ugotovili: Folk je tup.


Ljudje ki nimajo pojma se prepucavajo o stvareh, o katerih ne vedo nič:)

The irony...

Zdaj pa res:

MrStein je izjavil:


I rest my case.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

raid0 ::

MrStein je izjavil:

Oh, trolorin AKA FojoFob se je vrnil.

raid0 je izjavil:


Seveda pa je 3TB disk hitrejši pri branju prvega TB kot pa 1TB disk v celoti.

Seveda. Če najdeš en taki benchmark. Sicer zgolj potrjuješ, kar smo že ugotovili: Folk je tup.


Ljudje ki nimajo pojma se prepucavajo o stvareh, o katerih ne vedo nič:)

The irony...


Najdi mi takega, ki ni.

Povprečje 1TB diska je vsekakor nižje, kakor povprečje prebranega 1TB v 3TB disku.



Poleg tega ima tudi SSD svoj interni raid.

Samo da pri SSD-ju lepo opaziš povečane pospeške in to, da z 100MB/s čipi dosežeš 500MB/s branja in pisanja.

Pri grafičnih s širšim vodilom so hitrosti mnogo večje kakor pri CPU Ram, čisto drugačen način dostopa, a iste kapacitete.

HBM pa je ponovno - interni Raid, nametani Die-i na kup in medsebojno povezani v celoto.

windigo ::

MrStein je izjavil:

windigo je izjavil:

res verodostojen test pa je primerjalni test sicer praktično enakih diskov z različnim številom plošč in glav ali pa ...

Če bi bil RAID (stopnje 0), bi pri več ploščah bila večja hitrost. Pa ni. (samo dva stolpca v tabeli je treba prebrati)
...
D-K effect bo.

Ali gre za disleksijo, ali pa bo kar res. Ker je zraven pomembno tudi še kaj drugega, recimo št. obratov in gostota magnetnega zapisa, način testiranja, predpomnilnik, njegovo upravljanje, ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizicni vs. software Raid (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
899039 (6213) MrStein
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353431 (2785) zee
»

Western Digital prinaša helij v domače diske

Oddelek: Novice / Diski
4211561 (8598) MrStein
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625679 (20028) darkolord
»

Leto 2013 eno izmed najbolj vročih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10636875 (32795) donfilipo

Več podobnih tem