» »

Karantena po potovanju

Karantena po potovanju

MisterM ::

Trenutno je Srbija (poleg BiH in Kosova) uvrščena na seznam držav s poslabšano epidemološko sliko, pri prihodu iz katerih je obvezna 14-dnevna karantena. V ponedeljek 22. 6. službeno potujem na Ciper, let pa imam Ljubljana-Beograd-Atene-Larnaca. V Atenah in Larnaci ne bo zaradi prestopa v Srbiji potrebna nobena karantena, nimam pa konkretnih informacij, kako bo ob prihodu nazaj v Slovenijo - torej, ali bom moral v karanteno zaradi prestopa v BG.

Z vprašanjem sem se že včeraj obrnil na ministrstvo za infrastrukturo, pa zaenkrat brez odgovora, žal pa ne odgovarjajo tudi na telefon (https://www.gov.si/podrocja/promet-in-e...

Ve morda kdo, kam se še lahko obrnem za info o tem?

Littlaman ::

Namesto ministrstva za infrastrukturo bolje, da se obrneš na zunanje ministrstvo, klic na lokalni NIJZ tudi nebi škodoval.

Lp

Smrekar1 ::

MisterM je izjavil:

V Atenah in Larnaci ne bo zaradi prestopa v Srbiji potrebna nobena karantena, nimam pa konkretnih informacij, kako bo ob prihodu nazaj v Slovenijo - torej, ali bom moral v karanteno zaradi prestopa v BG.


Preveri ko boš na letališču čakal na let za Ljubljano.

V tistem času se verjetno ne bo več nič spremenilo. Lahko se pozanimaš pri lokalnem NIJZ, ampak ta ti bo povedal samo trenutna pravila in ne pravil, ki bodo veljala čez 12 ur ali kasneje.

Okapi ::

Se zna zgoditi, da tudi trenutnih pravil ne bodo poznali, če nek uradnik ni predvidel možnost, da kdo v Beogradu samo prestopa. Načelno pravilo je, da če prideš iz Srbije, moraš v karanteno. Kar pomeni, da bodo vsi, ki bodo stopili iz letala, ki je priletelo iz Beograda, morali v karanteno.

UganiKdo ::

Littlaman je izjavil:

Namesto ministrstva za infrastrukturo bolje, da se obrneš na zunanje ministrstvo, klic na lokalni NIJZ tudi nebi škodoval.

Lp

Edini ki ti lahko verodostojno tolmacenje kako je ob vstopu v drzavo je policija, ki dejansko izvaja nadzor. Imajo telefon in email ljer jih lahko kontaltiras. MZZ ti kak dosti ne more pomagat glede vstopa v Slovenijo.

Odlok naceloma ne predvideva izjeme ce vrsis tranzit preko rdece drzave. Mozno pa da bo policija imela drugacno interpretcijo.

MisterM ::

Kolikor vem, ima kontaktni center za COVID situacijo edinole Ministrstvo za infrastrukturo. Od njih še kar ni informacij, na objavljeno telefonsko številko pa se tudi že cel dan nihče ne javlja.

Kar se mene tiče, leta nazaj še nimam rezerviranega. Bom pa za vsak slučaj prosil, da mi za nazaj rezervirajo let s tranzitom v eni izmed zelenih držav. Linijo Atene-Beograd-Ljubljana izvaja Air Serbia in če bo obvezna karantena za vse potnike, ki pridejo iz BG v LJ, bodo lete najverjetneje odpovedali, vsaj večino njih.

UganiKdo ::

Motis se, tako da pojma nimam katero stevilko klofes.

Center sta imela ministrstco za javno upravo in mzz. Sam kot je povedal Kacin so to ukinili ko je bilo konec pandemine.

Ima pa seveda policija to se vedno:

https://www.policija.si/kontakti/vprasa...

MisterM ::

UganiKdo je izjavil:

Motis se, tako da pojma nimam katero stevilko klofes.

Center sta imela ministrstco za javno upravo in mzz. Sam kot je povedal Kacin so to ukinili ko je bilo konec pandemine.

Ima pa seveda policija to se vedno:

https://www.policija.si/kontakti/vprasa...


Kontaktni center Ministrstva za infrastrukturo

Na vprašanja v zvezi s prometom in energetiko v času epidemije Koronavirusa COVID-19 odgovarjamo prek e-pošte mzi.koronavirus@gov.si, med delavniki smo od 8. do 16. ure dosegljivi tudi na telefonski številki (01) 478 8512.

Tudi na policijo sem klical okoli tretje in so me s tem vprašanjem napotili na MZI, češ da oni tega podatka nimajo.

jest10 ::

Glede na to, da boš v letalu z ljudmi, ki so bivali v Srbiji dalj časa, si lahko potencialno okužen tudi, če samo prestopiš. Torej je karantena smiselna.

Zdej kakšna bodo dejanska navodila pa lahko le ugibamo

UganiKdo ::

Na vprašanja v zvezi s prometom in energetiko v času epidemije


Tole nima nicesar z karanteno in rezimom pri prehajanju meje.

Tudi na policijo sem klical okoli tretje in so me s tem vprašanjem napotili na MZI, češ da oni tega podatka nimajo.


Policija te je glede vprasanj o karanteni in prehajanju drzavne meje napotila na Ministrstvo za infrastrukturo? Ves mogoce s kom si govoril, ali pa vsaj tocno uro klica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MisterM ::

UganiKdo je izjavil:



Policija te je glede vprasanj o karanteni in prehajanju drzavne meje napotila na Ministrstvo za infrastrukturo? Ves mogoce s kom si govoril, ali pa vsaj tocno uro klica?


Točno tako. Klic je bil izveden ob 15:10, ne spomnim pa se, s kom sem govoril. Povedali so mi le to, da so navodila za karanteno dobili obmejni policisti na meji s Hrvaško, nimajo pa podatka o tem, kako je z letalskim prometom - to da je v domeni MZI-ja in naj se obrnem na njih. Pisal sem jim (policiji) tudi na mail, morda bodo tam kako drugače odgovorili.

Grčija in Ciper (še) nimata predpisane obvezne karantene za prihode iz Srbije, tako da tja grede ne bo težav. Za povratek pa si bom le uredil let s tranzitom preko katere druge, varne države. A smiselno bi bilo tudi, da bi Air Serbia na take reči ustrezno opozoril vse imetnike vozovnic na liniji Atene - Ljubljana oziroma Beograd - Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterM ()

Zimonem ::

Vsi se iščejo. Nekih pravih odgovorov ni.

MisterM ::

Sodeč po strani LJ letališča, ravnokar pristaja letalo iz BG. Bom poklical kar tja in jih pobaral, kaj se je zgodilo s potniki.

UganiKdo ::

A smiselno bi bilo tudi, da bi Air Serbia na take reči ustrezno opozoril vse imetnike vozovnic na liniji Atene - Ljubljana oziroma Beograd - Ljubljana.


Ja, tukaj se strinjava. Ampak niso edini, wizzair je recimo veselo prodajal karte za lete v budimpesto, ceprav so bile madzarske meje zaprte in potem seveda niso dovolili vkrcanja na letala.

Je pa res, da je s temi spremebami odloka nocna mora za vse, ker sem sel preverit in ja, policija se sklicuje na mzi ceprav mzi s samimi mejnimi kotralimi nima nic. Katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MisterM ::

No, poizvedel sem še direktno pri prevozniku Air Serbia na Ljubljanskem letališču. Letalo iz BG je normalno pristalo in nobenih navodil ni bilo, da bi moral kdorkoli v karanteno. Lahko pa bodo že jutri zjutraj dobili drugačna navodila.

Glede tranzitnih letov, tako predstavnik Air Serbia, če vmes ne zapustiš tranzitne cone, se šteje le izvorna država - torej ta, kjer si vstopil na letališče.

UganiKdo ::

Ja, lahko potrdim da policina na brniku glede srbije nima nobenih navodil. Samo tisti na kopenskih meji.

Kaos...

morosito ::

Dajte mi razlozit kako bodo v Slo ugotovili da si bil v bosni ali v rs???

Sami prijatelji so mi povedali da ko vstopajo v Slo povejo da so bili v Hr na dopust...

Mr.B ::

morosito je izjavil:

Dajte mi razlozit kako bodo v Slo ugotovili da si bil v bosni ali v rs???

Sami prijatelji so mi povedali da ko vstopajo v Slo povejo da so bili v Hr na dopust...

Vprasaj se, kaj se bo zgodilo če zbolis in nisi sel v karanteno. vsaj zunaj so kazni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Argica ::

Kazenske ovadbe vsem.

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

morosito je izjavil:

Dajte mi razlozit kako bodo v Slo ugotovili da si bil v bosni ali v rs???

Sami prijatelji so mi povedali da ko vstopajo v Slo povejo da so bili v Hr na dopust...

Vprasaj se, kaj se bo zgodilo če zbolis in nisi sel v karanteno. vsaj zunaj so kazni...

Rečeš, da si zbolel na mejni kontroli, ker se te je policajka dotikala in dihala vate... Kaj bodo potem ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus je izjavil:

Mr.B je izjavil:

morosito je izjavil:

Dajte mi razlozit kako bodo v Slo ugotovili da si bil v bosni ali v rs???

Sami prijatelji so mi povedali da ko vstopajo v Slo povejo da so bili v Hr na dopust...

Vprasaj se, kaj se bo zgodilo če zbolis in nisi sel v karanteno. vsaj zunaj so kazni...

Rečeš, da si zbolel na mejni kontroli, ker se te je policajka dotikala in dihala vate... Kaj bodo potem ?!?!?!?!

Sej vem da si sarkastične.:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morosito ::

Resno sprasujem: kako lahko policija izve da si sel v srbijo? Ogromno so se zdaj v nedeljo vrnili nazaj pa ze otroke so peljali u vrtec...kje so te kvarantene???

Okapi ::

Samo zaradi karantene ne bodo šli v neke hude akcije preverjanja, v pridobivanje sodnih nalogov za pridobivanje različnih osebnih podatkov, v zasliševanje prič in kar je še policijskih postopkov, da se ugotovi, kje je kdo bil.

Mr.B ::

Torej ce zbolis ? no lahko lazes. Pazi le, da kje ne bodo kaksnega ziga, ali tablice poslali v slovenijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

morosito je izjavil:

Resno sprasujem: kako lahko policija izve da si sel v srbijo? Ogromno so se zdaj v nedeljo vrnili nazaj pa ze otroke so peljali u vrtec...kje so te kvarantene???

Na meji rečeš, da si bil na Hrvaškem. Problem solved...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

UganiKdo ::

Pod pogojem da nimas ziga v potnem lostu ali ne zbolis. Potem se stvari lahko zacnejo komplicirat.

MisterM ::

V Atenah so nas po pristanku iz BG vse testirali. Nazaj grede nas bodo najbrž tudi na Brniku. So bili pa včeraj le štirje potniki iz Srbije, ki so pristali na Brniku, a so se vseeno izkrcali brez testiranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815686 (4645) kamiKaZaA
»

COVID-19: Vseh "50 odtenkov sivine" izmenjave podatkov med policijo in NIJZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5517046 (11441) 111111111111
»

Med ukrepi vlade tudi sledenje posameznikov brez odredbe sodišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6616245 (8406) MrStein
»

Še dve, to pot resnejši ranljivosti v Zoomu

Oddelek: Novice / Varnost
3610848 (8449) starfotr

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941558 (26345) AndrejO

Več podobnih tem