» »

1.6 hdi občasno pokadi

1.6 hdi občasno pokadi

sajtrga112 ::

A je to normalno da pri segretem motorju, če ga pohodiš v 3 prestavi občasno pokadi črn dim, ni glih gost, niti se ga ne vidi v ogledalih.
Gre se pa za 1.6 hdi, 190k prevozenih, EGR mennjan, DPF skor ne verjamem da je zabit, avto je dnevno 200km na cesti.

DePalmo ::

Jaz sem imel 108 km verzijo v P206 letnik 2005 in če sem ga fajn pritisnil sploh pa v kak hrib, je tudi pokadil. Sicer za novejše avte to (mislim!) ni normalno, ampak pri tistem sem pač sklepal da je. Pa z motorjem ni bilo težav, FAP očiščen in motor ni bil čipiran, niti zamorjen.

koyotee ::

Nad 3500rpm bo dizel pokadil, tu nimas kaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Ja in kak pol ves da kadi? Lol

sandmat ::

koyotee je izjavil:

Nad 3500rpm bo dizel pokadil, tu nimas kaj.

no ja, ne čisto vsak, samo tazgonjeni in VAG grupa (tam pride to serijsko :D)

KAVINSKY ::

sandmat je izjavil:

koyotee je izjavil:

Nad 3500rpm bo dizel pokadil, tu nimas kaj.

no ja, ne čisto vsak, samo tazgonjeni in VAG grupa (tam pride to serijsko :D)


Častim rundo, boš še kaj pametnega povedal :))

Utk ::

Dokler dizl kadi in ropota, ni problem. Ko neha, je problem.

Sparkxl ::

KAVINSKY je izjavil:

sandmat je izjavil:

koyotee je izjavil:

Nad 3500rpm bo dizel pokadil, tu nimas kaj.

no ja, ne čisto vsak, samo tazgonjeni in VAG grupa (tam pride to serijsko :D)


Častim rundo, boš še kaj pametnega povedal :))


Ne vem če je ravno kaj preveč tumastega povedal. Vceraj se vključujem na ac, pred mano a6 star nekaj let, zadnja generacija pač. In ko je ob vključevanju pohodil gas, se mu je čudovito črno skadilo iz obeh izpuhov.
Mene bi bilo sram tako kanto vozit.Še stari tomo vinkovič na njivi ne kadi toliko kot neko kao premium vozilo

val46 ::

In kaj si ti vozil, da te ni blo sram? Veš, nima veze, stara kanta al pa skoraj nov avto, vsi so potrebni rednega servisiranja. In zna bit da v tem primeru ni bil problem v audiju, ampak morda v samem šoferju, k daja preveč za lizing, pol pa za servise in menjavo olja ni dovolj.

Sparkxl ::

No ja, potem jih ima očitno veliko težave z lizingom :)
Jaz pa seveda ne vozim premium zetorja, zato ni dimne zavese za mano

-valvoline- ::

Avtorju, ce motor ima bochove sobe v keslu tankaj se dolocrn % kakovostega 100% biodizla ce ga lahko kje dobis, npr 1/3. Na 30 dizla tankaj 10l biodizla. Mesanca precej zmanjsa crni dim, preverjena zadeva.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

val46 je izjavil:

In kaj si ti vozil, da te ni blo sram? Veš, nima veze, stara kanta al pa skoraj nov avto, vsi so potrebni rednega servisiranja. In zna bit da v tem primeru ni bil problem v audiju, ampak morda v samem šoferju, k daja preveč za lizing, pol pa za servise in menjavo olja ni dovolj.



Ali pa pri lokalnem tunerju, kateri je za 200€ dvignil moč motorja za 25%.

D3m ::

sajtrga112 je izjavil:

A je to normalno da pri segretem motorju, če ga pohodiš v 3 prestavi občasno pokadi črn dim, ni glih gost, niti se ga ne vidi v ogledalih.
Gre se pa za 1.6 hdi, 190k prevozenih, EGR mennjan, DPF skor ne verjamem da je zabit, avto je dnevno 200km na cesti.


Za HDI mašino je to normalno.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

1.6 hdi imajo pogosto tezave z tesnenjem sob, obraba bakrenih podlosk med sobami ter glavo. Ce kaka podloska spusca na tem celindru pade tudi kompresija in zato se poveca dimlenje. Ce spusca navzven bo okrog te sobe crna umazanija z zgorelo nafto, vcasih se cuje ko piha ven,sploh pri vrocem motorju. Konstrukcijska napaka teh motorjev k se ne da 100% fajn zategnit injektor da ne bo spuscal.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21464961 (48727) kljhjkhkjh
»

Prestavljanje in pospešek pri dizlu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5516297 (13971) sandmat
»

Nasvet pri nakupu avta - do 6.000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7515234 (12378) ingeniero
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14652237 (49118) Matwic

Več podobnih tem