» »

Kako registrirati avtomobil le za mesec dni?

Kako registrirati avtomobil le za mesec dni?

cegu ::

Zivim v tujini, sem pa v Sloeniji 4x na leto po 14 dni in imam tam tudi avtomobil. Je star, ampak vzdrzevan in dela. Druzina ga ne rabi, lezi v garazi.

Tehnicni pregled sem naredil Januarja, regustriral in zavaroval ga nisem, tablice sem moral vrniti.

Sedaj so mi povedali da tehnicni ne velja saj mora biti registracija opravljena v mesecu dni (ali v 14 dneh) od tehnicnega.

Ceste vem da lahko placam le za mesec dni po zelji (na eUpravi na daljavo), zavarovanje tudi lahko sklenem za mesec dni, ampak- naj sedaj vsakic vracam tablice, hodik po nove in delam tehnicni pregled 4x na leto?

A kdo ve, kako lahko lastnikom avtodoma velja tehnicji celo leto, meni pa ne?

-valvoline- ::

Se ne splaca. 4x prijava,odjava, pa se 4x registrske tablice ker so lahko deponirane max 30dni. Cenej bo registrirat za celo leto, prevec je birokracije. Tehnicni bi mogu veljat, ne vem zakaj ne bi.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Tehnični velja 1 leto, če v enem mesecu po opravljenem tp avto registriraš za celo leto.
Samo opravljen tp torej propade v enem mesecu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

-valvoline- ::

MadMax je izjavil:

Tehnični velja 1 leto, če v enem mesecu po opravljenem tp avto registriraš za celo leto.
Samo opravljen tp torej propade v enem mesecu.

Hm, ce danes avto registriras, naslednji mesec odjyvis, tehnicni 100% velja se 11 mes. Ne vem zakaj bi bilo drugace ce avto ne registriras, le naredis tehnicni in ga pustis.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Boljse vprašanje bi bilo ali rabis avto za tisti 1 mesec? Verjetno ti ga lahko posodijo druzinski clani. Opcija je tudi v zadnjem času zelo popularen in mobilen električni skiro.

tony1 ::

Preštudiraj, koliko te stane celoletno zavarovanje (verjetno v Slo nimaš bonusa? Ga kdo od sorodnikov ne koristi, in bi lahko ponucal njegovega?) in koliko najem el. skiroja / rentacar...

SmeskoSnezak ::

A ne bi bilo bolje, nakupiti avtomobil z nekom skupaj, ki bi ga uporabljal preostali cas? Primarno pa je zate, kadar prides na obisk. In si razdelita stroske teh drobnarij - tehnicni, registrska, ip? Jaz bi rekel, da se to najbolj splaca kot pa najemat avtomobil ali pa bilokaj drugega.
@ Pusti soncu v srce... @

-valvoline- ::

Ce nimas nic oz malo bonusa si zavarovanje uredis preko spletnega HI3, to je najcenejse brez PR. Vzames nek pocen malcek prostornine do 1.3, moc do 50-60kw, pa je. Komplet registracija z tehnicnim,cestnino ter osnovnim zavarovanjem pri HI3 te pride cca 250e.

SmeskoSnezak ::

-valvoline- je izjavil:

Ce nimas nic oz malo bonusa si zavarovanje uredis preko spletnega HI3, to je najcenejse brez PR. Vzames nek pocen malcek prostornine do 1.3, moc do 50-60kw, pa je. Komplet registracija z tehnicnim,cestnino ter osnovnim zavarovanjem pri HI3 te pride cca 250e.

Kaksen link? A je to potem za vso leto?
@ Pusti soncu v srce... @

-valvoline- ::

SmeskoSnezak je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ce nimas nic oz malo bonusa si zavarovanje uredis preko spletnega HI3, to je najcenejse brez PR. Vzames nek pocen malcek prostornine do 1.3, moc do 50-60kw, pa je. Komplet registracija z tehnicnim,cestnino ter osnovnim zavarovanjem pri HI3 te pride cca 250e.

Kaksen link? A je to potem za vso leto?

https://www.hi3.si/avtomobili/zavarovan...
Do 50kw je najcenejse, letno je cca 130e. Poj so razredi po 10kw pa se drazi po 20-30e/razred.
Ostalo, cene pri amzs:
https://www.amzs.si/storitve/pregledi-i...

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

-valvoline- je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ce nimas nic oz malo bonusa si zavarovanje uredis preko spletnega HI3, to je najcenejse brez PR. Vzames nek pocen malcek prostornine do 1.3, moc do 50-60kw, pa je. Komplet registracija z tehnicnim,cestnino ter osnovnim zavarovanjem pri HI3 te pride cca 250e.

Kaksen link? A je to potem za vso leto?

https://www.hi3.si/avtomobili/zavarovan...
Do 50kw je najcenejse, letno je cca 130e. Poj so razredi po 10kw pa se drazi po 20-30e/razred.
Ostalo, cene pri amzs:
https://www.amzs.si/storitve/pregledi-i...

Torej vred z avtom okoli jurja? Ce mas sreco...
@ Pusti soncu v srce... @

-valvoline- ::

starfotr ::

Rentanje avta je od cca 20 eur na dan dalje. A se vi hecate, da se bolj izplača imeti lasen avto za tako malo uporabe?

-valvoline- ::

starfotr je izjavil:

Rentanje avta je od cca 20 eur na dan dalje. A se vi hecate, da se bolj izplača imeti lasen avto za tako malo uporabe?

4x letno po 15 dni ni tako malo.

starfotr ::

Za 1200 eur prideš skozi. Kar je drobiž v primerjavi z lastništvom avta. Tudi poceni in zjahane kripe morajo imeti nove gume, servis, vinjeto, tehničnega, registracijo, zavarovanje... Pa še če ga razbiješ, izgubiš vse.

-valvoline- ::

starfotr je izjavil:

Za 1200 eur prideš skozi. Kar je drobiž v primerjavi z lastništvom avta. Tudi poceni in zjahane kripe morajo imeti nove gume, servis, vinjeto, tehničnega, registracijo, zavarovanje... Pa še če ga razbiješ, izgubiš vse.

Jah, ce rentas vprasanje kdo vse je sedel noter ter kaj se je vse pocelo z/v avtu. Pa se korona pa to...

starfotr ::

Hahahhaha

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

starfotr je izjavil:

Za 1200 eur prideš skozi. Kar je drobiž v primerjavi z lastništvom avta. Tudi poceni in zjahane kripe morajo imeti nove gume, servis, vinjeto, tehničnega, registracijo, zavarovanje... Pa še če ga razbiješ, izgubiš vse.

Jah, ce rentas vprasanje kdo vse je sedel noter ter kaj se je vse pocelo z/v avtu. Pa se korona pa to...

a rabljen avto je pa kj drgac?
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Resno sprasujes? LOL.

starfotr ::

Ce se zmenis pri nekomu, ki renta avte za 60 dni na leto, dobiš zelo dobre pogoje. Verjetno vsaj 30 % nižja cena, kot sem jo zgoraj napisal.

hojnikb ::

Ja? Kako je rabljen avto, ki je mel 10-15 lastnikov (pa se to vprasanje kolk razlicnih ljudi ga je v danem casu fural) kaj boljs od rent a car ? Nwm zakaj bi si delu iluzije, da je rabljen avto kj bols.
#brezpodpisa

cegu ::

Nekaj sem gledal, da so registerske tablice vezane na sasijo vozila, zato jih je treba vedno deponirati.

Ce pa si rezerviram oznako tablice, pa je stevilka vezana na lastnika in ce prav razumem tablice ni treba deponirati.

Ce ima Valvoline prav, potem moram po tehnicnem avto registrirato takoj da mi tehnicni velja celo leto.

Potem pa teden dni preden se vrnem kupim zavarovanje online in potem se registracijo za 1 mesec preko e-uprave in je zadeca resena.


Odgovori glede rentanja: Predrago. 4x po 15 dni je minimalno 1200EUR. Moj avto na slovenskem trgu ni vreden 200EUR ker nima niti klime, ampak masina je dobra in avto sam nima in ni imel nikakrsnih tezav, ga poznam in mu zaupam. Precej manj kot kaksen moderen avto. Ce ga zabijem skode tudi ni. Rabim pa prevozno stedstvo, ker brez avta pac danes ne mores nic.

V Sloveniji smo z avtomobil tako kot z iPhoni, ce je star je avtomatsko zanic pa tudi ce dela odlicno. Sam imam malce drugacno logiko. Je star ampak ni grd in me pripelje povsod kamor grem.

+ to da je fino ce je en dodatni avto doma, ce more slucajno kdo na njivo po solato ali kaj podobnega. Za to ni potreve po registraciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

starfotr ::

Ma registriraj ga za celo leto in to je to. Kaj si tako škrt. V tujini najbrž zaslužiš dobro, kje je sedaj problem par 100 eur dat?

hojnikb ::

V tujini nimaš avta, da bi se znjim prpelu domu?
#brezpodpisa

cegu ::

starfotr je izjavil:

Ma registriraj ga za celo leto in to je to. Kaj si tako škrt. V tujini najbrž zaslužiš dobro, kje je sedaj problem par 100 eur dat?


Star fotr.

btw, ni slovenija Bosna kjer vsak, mi gre v tujino, zasluži vec kot doma.

2dark ::

Tistih 100EUR nimaš, da bi ga zavaroval za celo leto? Enih 90-100EUR te pride zavaorvanje letno preko WIZ-a, če delaš manj kot 6000 km na leto.

Mene pride za drugi avto preko WIZA ( do 6000 km letno) 81,38 EUR na leto .
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Magic1 ::

Cenovno te pride najceneje cca. 100€ zavarovanje in cca. 100€ cestna taksa ter 30€ tehnični za cca. 100 konjev. Če nimaš bonitet, močnejši avto, bo vse dražje.
A ni še ena opcija, da vzameš preizkušnjo tablice za 5 dni?
Magic

kixs ::

2dark je izjavil:

Tistih 100EUR nimaš, da bi ga zavaroval za celo leto? Enih 90-100EUR te pride zavaorvanje letno preko WIZ-a, če delaš manj kot 6000 km na leto.

Mene pride za drugi avto preko WIZA ( do 6000 km letno) 81,38 EUR na leto .


To so kaj spremenili? Lani sem zavaroval za 76,54 EUR pri Wizu brez kaksnih omejitev (obvezno in AO+).

2dark ::

kixs je izjavil:

2dark je izjavil:

Tistih 100EUR nimaš, da bi ga zavaroval za celo leto? Enih 90-100EUR te pride zavaorvanje letno preko WIZ-a, če delaš manj kot 6000 km na leto.

Mene pride za drugi avto preko WIZA ( do 6000 km letno) 81,38 EUR na leto .


To so kaj spremenili? Lani sem zavaroval za 76,54 EUR pri Wizu brez kaksnih omejitev (obvezno in AO+).



Ne bi vedel. saj se štejejo zavarovalni razredi. jaz imam trenutno 9 zavarovalni razred. Omejitve zagotovo so in ni kar nekaj posplošeno. Če bi dodal zraven ša A0, bi me prišlo 104€ letno za do 6000 km. To pišem za drugi avto. prvega imam pri zavarovalnici triglav.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Riff ::

boljš da ti posod kdo od sorodnikov ko ga rabiš al pa te kdo zapelje, če avto nekje stoji naprimer en mesec že to ni dobr za avto

IL_DIAVOLO ::

cegu je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ma registriraj ga za celo leto in to je to. Kaj si tako škrt. V tujini najbrž zaslužiš dobro, kje je sedaj problem par 100 eur dat?


Star fotr.

btw, ni slovenija Bosna kjer vsak, mi gre v tujino, zasluži vec kot doma.


Kaj ni to poanta dela v tujini?

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

cegu je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ma registriraj ga za celo leto in to je to. Kaj si tako škrt. V tujini najbrž zaslužiš dobro, kje je sedaj problem par 100 eur dat?


Star fotr.

btw, ni slovenija Bosna kjer vsak, mi gre v tujino, zasluži vec kot doma.


Kaj ni to poanta dela v tujini?


Ne. POanta dela v tujini je živet 6-imi neznaci in prehranjevanje paštet.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

:D

hojnikb ::

Ce delas v bosni, se pac za tistikrat prpelas z avtom, ki ga mas tam, kje je problem?
#brezpodpisa

SmeskoSnezak ::

Primeri, ki jih poznam/o:

oseba A prosi vedno, ko pride domu za avto. Familija stalno komplicira glede tega "posojanja".
oseba B vedno najame avto, ko pride domu. Najem stane za 4dni+ naokoli 150eur (za kolk tolk ok avto) minimalno in seveda kreditno kartico, z zablokirano vsoto.

oseba A = prepiranje, prerekanje, stres, mentalno zdravje ... stroski bencina, vinjete ip. ne bomo racunali, priblizno 100eur recmo za vsak obisk. Avto se mogoce nuca tud za kako drugo opravilo vmes in se nacrti morajo spremeniti, pa tak dalje... koliko je vredno?

oseba B = 4 x od 4dni navzgor = 600eur minimalno... skrb za avto in vsako prasko, plus bencin. tud nazaj dat avto casovno ustrezno. koliko je vredno?

oseba C = avto kupi z znancem/prijateljem in se dogovorita vse lepo, po moznosti na papirju/elektronska posta (mogoce overjeno pri notarju = roka tako, roka tako, vse dobro). Stroski se delijo. Koliko vredno to o cemer se je malcek razpisalo v tej temi? ce se da komu, naj napise tocnejse stroske ...

ce se kaj pozabilo, popravite, dodajte. hvala, lp
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Btw zelo poceni zavarovanja so fino zjebal. G24 in Wizz sta se zgleda poparčkala in lepo dvignila premije. Pri meni konkretno je slo +50% gor :(

krneki ::

Zanimivo...pri meni je premija skoraj identična lanski. Enega imam na Wiz Perla (6000 km) drugega pa na G24.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
906229441 (2596) kixs
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5013308 (8484) BCSman
»

Najem avtomobila za nekaj mesecev

Oddelek: Na cesti
236080 (5068) Red_Mamba
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018928 (15743) dj_uro
»

AO, plačilo po prevoženih km

Oddelek: Na cesti
417444 (6059) bambam20

Več podobnih tem