» »

Plačljiv blog

Plačljiv blog

Rokec ::

Živjo družba,

rad bi ustvaril neke vrste plačljiv blog. Bralci lahko berejo zastonj, plača tisti ki objavi. Imel bi par opcij mesečnih naročnin, dražje bi omogočale več objav oz. dodatne funkcije.
Ali kdo pozna kakšno platformo ki to omogoča? Na hitro sem pogledal WIX in Shopify ampak obe platformi omogočata prodajo izdelkov, ne pa storitev. Morda sem kaj spregledal...

Rad bi začel z neko obstoječo platformo, da napravim mvp in ga preskusim kako deluje, preden vložim več denarja v nadgradnjo.

Hvala lepa za nasvete!

Netrunner ::

Wordpress je v osnovi narejen za blog, tako da je smiselno tam preverit če obstajajo kakšen vtičniki ki ti bodo pokril tvoje zahteve. Upam da si dobro to razmislil saj s tem kar si napisal mi že diši po propadu. Zakaj bi ti jaz plačeval da bi objavljal na tvojem blogu ?? Kaj dobim v zameno? Tak model bi deloval če imaš že dobro stoječo stran z velikim dnevnim obiskom.

Kakorkoli, ne podpiram wordpressa vendar za tvoj primer bo verjetno ok. Žal pa ne poznam kakšne namenske platforme ki bi to že počela, vem pa kako bi jo sam nartedil vendar to pa ni zastonj :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

LapD ::

Najprej naštudiraj poslovni model, ker ga ni junaka, ki ti bo plačeval za objave na novi strani, ki ima v štartu 0 obiska oziroma nekaj 10 v prvih mesecih. Or am I missing something? Izbira platforme ni tako važna, je pa tukaj Wordpress najbolj primeren.
web&motion designer

SeMiNeSanja ::

Običajno gredo stvari v drugo smer - da se plačuje avtorjem vsebin!

Ti pa bi razačunaval filmskemu studiju, da lahko predvajajo filme v tvojem kinu, ki je brezplačen za obiskovalce.

So prepričan, da si tole dobro premislil?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Rokec ::

Kino je dobra primerjava. V tem primeru bi se pogovarjali o reklamah pred filmom, torej ja, firme bi plačale, da jih lahko dodajo. ;)
Marketing pravi, da bo poskrbel, da bo to dobilo začetni obisk. Jaz urejam samo tehnično plat.

Se pravi, rabim platformo kjer bi te firme (naročnik) lahko plačale naročnino in potem objavljale oglase v skladu s kupljenim paketom.

WordPress zveni dobro, ker je izredno prilagodljiv. Kje ga je pa najbolje hostati? Da je zadeva varna, redno posodobljena, za zmerno ceno?

Netrunner ::

Sporoči okviren budget, da te lahko usmerimo bolje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

shadeX ::

rad bi ustvaril neke vrste plačljiv blog. Bralci lahko berejo zastonj, plača tisti ki objavi. I


Ekosistem morš ustvarit za tole. Kot že rečeno če nimaš obiska tudi piscev ne bo, in obratno. (npr Windows Mobile je propadel ravno zaradi tega, ker ni uspel vzpostaviti tega ekositema).

In o kakšnih člankih je govora? A to vsak lahk objavi karkoli, al maš targetirano vsebino na določene skupine ljudi?

Rokec ::

Vsebina in promet nista pomembna, trenutno me zanima samo tehnični del. Vidim tudi, da sem vas malo zavedel z besedo "blog", nenamenoma. Gre za to, da bo tehnologija podobna blogu, vsebina pa ne. Kar jaz rabim je, da preko naročnine dovolim, kdo lahko objavlja in kdo ne.

000, ti si predlagal WordPress za moj primer. Zaenkrat res izgleda kot edina izbira, ker bi rad prilagodil opcije, kaj lahko uploadaš glede na naročnino, ki jo plačaš.

A kdo pozna WooCommerce? Bi to ustrezalo?
Drugače gledam GoDaddy, BlueHost, WordPress.com, ipd. Budget bi bil do max 50eur/mesec (za začetek), raje občutno manj, seveda :)
Glavno bi bilo, da podpirajo naročnine (direktno, ali preko plugina).

Sem pripravljen plačat malenkost več, če so stvari narejene že out-of-the-box in prišparam svoj čas ;)

Gagatronix ::

Ob malem morju zastonjskih resitev ti ne bo nihce placeval za privilegij objavljanju cesarkoli. Sploh zato ker si globalno gledano niko i nista.

HotBurek ::

Jst ti predlagam takole.

- Prvo najdi stranko, ki bo dejansko plačala za neko objavo nečesa.
- Drugo, naj stranka pripravi material in ga "objavi"; pošlje po mailu, upload na ftp, preko enostavne web forme
- Tretje, preprost sysadmin & programer ti v 24 urih postavi VPS; ngxin, mail etc.etc., sprogramira preprost HTML frame, kjer vsebino (ročno) objaviš.

Od tu naprej potem gradiš, izboljšuješ, optimiziraš itn.

Za točko tri ti lahko pomagam.

Ali lahko bolj enostavno opišeš, kaj potrebuješ?

Čisto po občutku "sumim", da gre za objavi kakšnih ponudb/povpraševanj podjetji, potem pa "bralci" ki iščejo posel, pridejo na to stran, vidijo ponudbo in potem naprej who know what...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

juroz ::

Gagatronix je izjavil:

Ob malem morju zastonjskih resitev ti ne bo nihce placeval za privilegij objavljanju cesarkoli. Sploh zato ker si globalno gledano niko i nista.


ne vem zakaj ne... kvalitetna vsebina se plača, to se folk (minus škrtuhi, jasno) vedno bolj zaveda.
tistih par € se pa nikjer ne pozna.

je pa seveda zelo odvisno kater trg/nišo targetiraš.

2dark ::

Rokec je izjavil:

Živjo družba,

rad bi ustvaril neke vrste plačljiv blog. Bralci lahko berejo zastonj, plača tisti ki objavi.


Ti si milo rečeno utopist.

juroz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ob malem morju zastonjskih resitev ti ne bo nihce placeval za privilegij objavljanju cesarkoli. Sploh zato ker si globalno gledano niko i nista.


ne vem zakaj ne... kvalitetna vsebina se plača, to se folk (minus škrtuhi, jasno) vedno bolj zaveda.
tistih par EUR se pa nikjer ne pozna.

je pa seveda zelo odvisno kater trg/nišo targetiraš.


Kvalitetne vsebine ni veliko. In moreš pisat o hudo zanimivih zadevah, da bodo ljudje plačevali.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Rokec ::

Fantje in dekleta, nisem vam povedal svoje ideje. Ampak samo kot info, reklame pred filmom v kinu so plačane, spletne reklame so plačane, nekateri znanstveniki morajo plačati za objavo svojih člankov, čestitke na radiju ob nedeljskem kosilu so plačane, ... Samo pravo nišo je treba najti. Jaz upam, da sem jo.

Ales ::

Nekoliko težko se je pogovarjati o tehničnih rešitvah, če ne vemo točnih zahtev...

Okvirno, da se narediti da vsaka objava v Wordpressu nekaj stane in mora tisti, ki objavlja, plačati.

Primer 1: uporabnik vnaprej naloži 100 EUR dobroimetja preko PayPal, nato pa se ob vsakem njegovem postu odšteje 10 EUR.

Primer 2: uporabnik mora ob vsaki objavi sproti plačati 10 EUR.

Primer 3: uporabnik plača naročnino, ki mu omogoča da objavi toliko in toliko postov v določenem časovnem obdobju.

Netrunner ::

Ideja gor ali dol, OP išče tehnično rešitev. Podatkov je premalo da bi to podali. Svetujem ti, da se obrneš na eno spletno agencijo in naj ti anredijo predračun. Vedi pa da ta ideja ne bo izedljiva za 500 - 600 € ampak govorimo 3k+
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Rokec ::

Netrunner je izjavil:

Ideja gor ali dol, OP išče tehnično rešitev. Podatkov je premalo da bi to podali.

Točno tako! In ja, ste mi pomagali. Vzel bom WordPress platformo, kot si ti predlagal, napravil front-facing stran, v ozadju pa napravil Prvi in Drugi korak od HotBureka in sicer sam na roke naložil vsebino ki jo bodo poslale stranke. Potem pa počasi nadgradil sistem, oz. ko (če) bo dovolj prihodka, najamem nekoga za nadgradnjo.

Hvala za nasvete! Ko bo zadeva zalavfala, prilepim link ;)

Gagatronix ::

> Ko bo zadeva zalavfala

See ya never, then.

Netrunner ::

Rokec je izjavil:

Hvala za nasvete! Ko bo zadeva zalavfala, prilepim link ;)


Kljub temu da zveni kot projekt obsojen na propad ti želim vso srečo. Brez rizika ni inovacij :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

2dark ::

Tole je že v štartu propadlo. Še kakšne renovirane strani imajo probleme s prodajo svojih čalnkov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Rokec ::

Hvala #000! :)

Za pesimiste pa, fair enough, bom javil tudi če ideja propade. :|

2dark ::

Rokec je izjavil:

Hvala #000! :)

Za pesimiste pa, fair enough, bom javil tudi če ideja propade. :|


Boš ja. Stisnil boš rep med noge. Zadeva je propadla že v osnovi, ker si zamišljaš, d abo folk tebi plačeval, da bo lahko objavljal bloge.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Badwolff ::

Najbrž res obsojeno na propad, ampak zelo odvisno od niše.

Za splošno populacijo brezveze. Ampak poglej recimo aplikacijo register zdravil. V appu zbirajo v bistvu prosto dostopne stvari, aplikacijo, doze, stranske učinke, interakcije..., farmacevtski firmam pa zaračunavajo za plačane objave, ne čist reklame, ampak kao neke protokole in orodja. V bistvu nič, kar bi ne našli tudi prosto na netu. Ker pa app kao uporabljajo zdravniki, spet kdo ve koliko, se firme tepejo za to, kdo bo lahko kaj plačalin objavil.

blackbfm ::

Tretje, preprost sysadmin & programer ti v 24 urih postavi VPS; ngxin, mail etc.etc.,


Cpanel in podobne plosce ti naredijo isto v 10 minutah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tumblr dobil novega lastnika

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
427490 (5805) FormerUser
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516426 (7346) next3steps
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135775 (3780) Netrunner
»

wordpress pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
626551 (5038) paliskic
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313774 (11460) tiga325

Več podobnih tem