» »

Spletno Gostovanje

Spletno Gostovanje

1
2
»

MrBrdo ::

Več ali manj vsi... WordPress nima nekih blaznih zahtev.
MrBrdo

guest #44 ::

PHP pa mySQL. Sam me zanima, če imajo databazo za wordpress že narejeno?

MrBrdo ::

Kako to misliš narejeno? Sej ti jo wordpress sam naredi, samo dostop do MySQL strežnika rabiš...
MrBrdo

technolog ::

Zakaj pa ne bi smel IRC strežnika lavfat? To omejevanje mal smrdi na overselling.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Ma kolikor sem bral, moraš databazo ali sam naredit ali je že kaka avtomatična opcija na hostu.

bluefish ::

Kot je napisal MrBrdo, le povežeš se na MySQL strežnik ter kreiraš bazo, ostalo je potem avtomatsko.
Ponavadi imajo gostitelji v nadzorni plošči kako orodje za kreiranje baz v stilu phpmyadmin.

guest #44 ::

Kjul tnx :)

MrBrdo ::

Samo bazo, torej samo ime ji moraš dat... Vse tabele znotraj baze in ostale zadeve pa ti potem WordPress sam ustvari tekom instalacije.
MrBrdo

Tody ::

Večina jih ima tudi one click install in se ti tudi s tem ni treba jebat.

guest #44 ::

Katerega predlagate, ki je dovolj pocen in dober, za projekt ki sicer lahko krepko zrase, ampak lahko kar tako hitro pade tudi v vodo?

MrBrdo ::

Ciljaj na to da ne rabiš veliko, če pa kdaj boš boš pa že takrat menjal ali nadgradil gostovanje. Drugače slovenskih ponudnikov ne poznam, je pa lani tale bil sponzor webmaster piknika, tako da ga bom dal kot primer http://www.zabec.net/gostovanje/paket-r... (tisti ta cenejši žal nima SQL baze)
MrBrdo

guest #44 ::

Oj super, vidim, da ima tudi podporo wordpress. Tnx

MrBrdo ::

No saj to jo ima praktično vsak, ki ima podporo PHP ter MySQL bazo :) Ampak ja.
MrBrdo

peterd ::

Priporočam NeoServ. Njhihova kvaliteta in cena sta nepojmljiva za slovenski trg.
Magento trgovina mi teče na njihovem zelenem strežniku brez vsakega problema.
http://dravasoft.com/zakaj-je-neoserv-p...
Dravasoft, Architect for enterprise solutions.

Sophia ::

Tudi pri Domovanju imamo ugodno razmerje med ceno in kvaliteto. Še posebej zdaj, ko imamo tudi do 70 % popuste.

www.domovanje.com

urosz ::

peterd je izjavil:

Priporočam NeoServ. Njhihova kvaliteta in cena sta nepojmljiva za slovenski trg.
Magento trgovina mi teče na njihovem zelenem strežniku brez vsakega problema.
http://dravasoft.com/zakaj-je-neoserv-p...


haha ne vem če bi se smejal ali zjokal, po tem ko sem videl ta tvoj članek. poln napak, tako tehničnih kot slovničnih. plus tega, koliko so te plačali za reklamo? aja nič, ker je slaba reklama. ni ti uspelo :)

techfreak :) ::

Napaka 500 - Internal Server Error
SPLETNA STRAN JE NALETELA NA TEŽAVO.

Očitno stran ne deluje več.

Nevem če je ravno reklama saj bi pričakoval več od Neoserv kot kaj takšnega. Še vseeno pa je malo čudn članek in ima kup tehničnih napak. Sploh če vidiš stvari kot to kako je VPS slabša rešitev od shared hostinga in hvaljenje HostGatorja kot da je to profi rešitev.

neoserv ::

@urosz: žal je tudi vaša objava nekolika zgrešila bistvo :)

Če malo bolj natančno pogledate objavo uporabnika @peterd, boste opazili, da je uporabnik tudi
dodal oglasno pasico (banner) s partnersko povezavo na našo stran. Torej, gre za affiliate objavo.
Affiliate marketing pa je splošno sprejeta praksa promocije pri nas kot tudi v tujini.
Deluje tako, da ko nekdo, ki je preko njegove povezave prišel na www.neo-serv.net, naročil
gostovanje, bo seveda @peterd prejel provizijo.

Partnerski program je brezplačen in se mu lahko pridruži vsak, tudi vi.

To pomeni, da uporabnik @peterd za objavo ni bil plačan, niti mi nismo naročili objave.
Vsak očitek, da plačujemo za objave neresničnih pohval, je torej neargumentiran in preprosto ne drži vode.

Na sam pravopis in tudi vsebino članka mi sicer ne moremo vplivati, saj se lahko partnerskemu programu pridruži vsak in v njem sodeluje po svojih zmožnostih - dokler promocija ni žaljiva ali v sporu s slovensko zakonodajo.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

gregjozk_ ::

Pozdravljeni,

zaradi zanesljivejšega delovanja podjetja me zanima, lahko poleg gostovanja v istem paketu namestim tudi windows/linux/mac skripto, ki bi igrala vlogo vmesnega strežnika med mano in stranko. sprašujem, ker samo z uporabo team viewerja ni možno nuditi optimalne podpore in izobraževanja uporabnikom z bralniki zaslona. projekt se nahaja na githubu. informacija bo veliko vredna, ker bom tako vedel, ali bo potrebno strežnik postaviti doma ali ne.

hvala.

J

Tody ::

Odvisno od paketa. Ampak je večino stvari se da tako kot da imaš strežnik doma. Če nimaš IT ekipe je imeti strežnik doma smrtni greh sploh če gre za biznis.

Za več info kontaktiraj kakega od naših gostiteljev.

gregjozk_ ::

saj ravno zaradi tega pa me zanima, če bi lahko poleg gostovanja vključil tudi navedeno skripto, ker imam sam apsolutno premalo znanja, da bi to vzdrževal.

Tody ::

Kaj pa če ne sprašuješ tega na forumu ampak kr gostitelja samega? A? Se ti zdi to pametna ideja?

gregjozk_ ::

dobivam odgovore v stilu, da moram naročiti cel vps, čeprav potrebujem samo en servis. Razlog je v tem, da v shared okolju ni možno namestiti dodatne storitve, kar je po svoje razumljivo, meni pa je 20€ mesečno za cel vps malo preveč poleg gostovanja, zato iščem alternativno rešitev.

blackbfm ::

doma se ne splaca postavljat serverja.. vps dobis poceni že za 5eur hetzner.de / digitalocean.com samo moras seveda vzdrzevat strežnik

ce ti ni do vzdrževanja potem mogoce zelis nek app server npr heroku, aws beanstalk.. pogooglaj se za druge alternative.. je pa ta zadeva nekoliko drazja

marjan_h ::

Če dodeliš vse pravice neki datoteki na svojem računalniku, pa potem preneseš na strežnik. Ali se te pravice ohranijo?

Ker sledeče je kar nevarno, me pa sicer zanima kako strežnik recimo apache poskrbi, da zunanji uporabniki ne berejo in pišejo v te datoteke.

čuhalev ::

Težko, edina opcija je, da tolmače poženejo z istimi pravicami kot je lastnik datoteke za tolmačenje.

Torej če je štefan lastnik moj.php, potem se ta proces izvede s pravicami štefana.

marjan_h ::

Hvala, vendar pa nisi še odgovoril na moje drugo vprašanje.

Glede na te ponudbe različnih gostovanj. Ali se kje upošteva tudi obremenjenost(ne vem niti točno kako se temu reče)? Recimo da 5000 uporabnikov hkrati dostopa do spletne strani.

Večina ponudb ima neomejen prenos podatkov, ampak nikjer pa ne piše o "obremenjenosti".

blackbfm ::

seveda se upošteva obremenjenost, beri pogoje poslovanja, povsod je tako da če tvoja skripta zabija strežnik, upočasnjuje ostale uporabnike te bodo lepo skenslal ali te dali na močnejši hosting

sicer je pa 5000 uporabnikov hkrati nerealna cifra, to boš še na lastnem strežniku težko dosegel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

marjan_h ::

To mislim, da ni toliko nerealno. Nekdo od uporabnikov je nekje omenil da mu teče celotna spletna trgovina na zasebnem hostingu. Pa recimo da pošilja tudi v tujino, se potem nabere kar nekaj prometa.

čuhalev ::

Ja, teče, samo ko bo skupna obremenitev presegla neko mero, potem bodo rezali požrešne stran.

blackbfm ::

marjan_h je izjavil:

To mislim, da ni toliko nerealno. Nekdo od uporabnikov je nekje omenil da mu teče celotna spletna trgovina na zasebnem hostingu. Pa recimo da pošilja tudi v tujino, se potem nabere kar nekaj prometa.


par 10 uporabikov max naenkrat na shared hostingu, pa se to je velik .. ti pa lepo sanjaj o 5000:))

marjan_h ::

Saj jaz ne sanjam o 5000. Samo omenil sem da spletna trgovina kot je nekdo omenil v tej temi pač zahteva veliko prometa. Kaj pa recimo partis kjer je hkrati na strani med 2000 in 5000 obiskovalcev. Ali imajo oni shared hosting?

Verjetno imajo domač strežnik. Ampak večina ISP-jev blokira odhajoči promet na vratih 80. Kako so oni ta problem rešili pa niti ne vem.

Sicer je pa sedaj optika ter 100 Mbit/s kar pomeni da shared hosting niti ne obremenjuje toliko ostale.

Tody ::

Direct X malce se pozanimaj o tem kaj se da in kaj ne :) Poguglej malce kaj je kolokacija kaj je VPS. Je razlika med spletno trgovino in eko skripto.

Da ne bomo potem prišli do tega da je amazon hostan pri Bezosu doma v spalnici.

In hitrost linije nikoli ni bil problem (vsaj večji ne).

marjan_h ::

Nisem vedel za VPS. Vidim tudi, da imamo slovenske ponudnike VPS. Torej če dobro razumem se za spletne trgovine z veliko prometa odločimo za VPS. Če pa imamo navadno domačo stran pa shared hosting.

čuhalev ::

Razlika med VPS in shared je tudi v tem, kdo skrbi za sistem. Pri VPS si sam svoj mojster. Če nisi mojster, je bolje pogledati za managed VPS ali za kakšen high performance shared hosting, če to obstaja.

next3steps ::

marjan_h je izjavil:

Saj jaz ne sanjam o 5000. Samo omenil sem da spletna trgovina kot je nekdo omenil v tej temi pač zahteva veliko prometa. Kaj pa recimo partis kjer je hkrati na strani med 2000 in 5000 obiskovalcev. Ali imajo oni shared hosting?

Verjetno imajo domač strežnik. Ampak večina ISP-jev blokira odhajoči promet na vratih 80. Kako so oni ta problem rešili pa niti ne vem.

Sicer je pa sedaj optika ter 100 Mbit/s kar pomeni da shared hosting niti ne obremenjuje toliko ostale.

Lahko so pa sami sebi ponudnik gostovanja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri web hosting za blog?

Oddelek: Izdelava spletišč
192022 (1501) garg
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255639 (4868) neoserv
»

Web hosting ali domači mini server za spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
475415 (3971) krho
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348086 (7418) _Dejan_

Kje je najboljše gostovanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
215925 (4854) Gandalfar

Več podobnih tem