» »

Spletno Gostovanje

Spletno Gostovanje

«
1
2

Maverick33 ::

Zanimam kje je najhitrejše gostovanje v premosorazmerju s ceno.

Najcenjše sem že našel hostgator,bluehost,goddady (btw. kater je najboljš)?

Ma kdo kej od tega pa me zanima, če je hitro al kaj se splača vzet v SLO je vse tko drago.

HVALA
LP

jishiri ::

mislim da je ta kar poceni Klik


ps: imam dobre izkusnje...


LP, JM

DC- ::

Ali pa tole gostovanje

techfreak :) ::

Odvisno za kaj potrebuješ gostovanje. Forum? Osebna stran? Blog? Veliko obiska? Malo obiska?

GoDaddy je kar v redu in hiter. Ping je pač kar visok, ker so strežniki v ZDA.
Če bi iskal gostovanje bi verjetno kar pri GoDaddy vzel.

Drugačen pa kakšen Namecheap in Site5 sta tudi znana.

Servage je recimo evropski (veliko manjši ping), vendar imajo veliko preveč uporabnikov na določenem strežniku, kot pa bi jih morali imeti. In hitrost je ... bolj slaba.

V Sloveniji imam pa dobre izkušnje z Zabec.net

Demolition ::

Jaz imam pa z tem http://www.ixwebhosting.com/index.php/v... poceni pa dobri.

Maverick33 ::

Hvala samo večina edino Demolition zgleda kar brijete norca napisal sem poceni. Zakaj bi dal skoraj 3€ za 200MB, če lahko dobim pri hostgatorju 1gb za 70centov? Pa v SLO je že sam sistem in organizacija v pizdi...

Uros!no ::

Katerikoli izmed omenjenih shared hostingov je ok za začetek.

techfreak :) ::

Hvala samo večina edino Demolition zgleda kar brijete norca napisal sem poceni. Zakaj bi dal skoraj 3€ za 200MB, če lahko dobim pri hostgatorju 1gb za 70centov? Pa v SLO je že sam sistem in organizacija v pizdi...

Saj sem povedal, da bi v US tudi sam vzel GoDaddy, ker imam dobre izkušnje z njimi.

Maverick33 ::

Ok sry tebe sm falu. Zdej sem vzel pri hostgatorju za 5€ babby paket neomejeno placa in prometa pa je navaden server(non-dedicated) pa bom vidu kako bo šlo.

Ajd hvala ;)

bluefish ::

seveda vedi, da je neomejeno v smislu "dokler ne presežeš nekega povprečja".

techfreak :) ::

Ja ta podjetja nimajo preveč rada, če nalagaš 1GB velike domače HD filmčke.

Ampak pri normalni strani lahko brez problema koristiš kar nekaj prostora/prenosa.

KoMar- ::

Problem teh ameriških serverjev so ponavadi visoki pingi in počasni prenosi podatkov. Recimo GoDaddy Hosting je cenovno zelo ugoden, FTP prenosi pa svinjsko počasni.

MrBrdo ::

če kdo išče VPS jaz priporočam hostineuro, serverje imajo v nemčiji in mislim da na norveškem. support je super pa tudi hitrost je odlična. omejitve prenosa pa so zelo rahle (zelo težko presežeš)
MrBrdo

tokra ::

Kaj pa mislite o tem?

techfreak :) ::

Problem teh ameriških serverjev so ponavadi visoki pingi in počasni prenosi podatkov. Recimo GoDaddy Hosting je cenovno zelo ugoden, FTP prenosi pa svinjsko počasni.

Prenos ponavadi ni kaj počasnejši, ampak ping vpliva na čas vzpostavitve zveze ... recimo pri HTTPju se pošlje ena zahteva in vrnjen dobiš en dokument (pa zraven še slike).

Pri FTP pa si s odjemalec s strežnikom izmenja veliko več podatkov in pri slabem pingu je počasneje.

Dnevno pregledujem tudi tuje strani in nisem opazil kakšne posebne počasnosti.

techfreak :) ::

Kaj pa mislite o tem?

Če že vzameš v tujini, obstajajo tudi kakšni boljši paketi. Poglej malo v Nemčiji in na Nizozemskem.

tokra ::

Kaj pa mislite o tem?

Če že vzameš v tujini, obstajajo tudi kakšni boljši paketi. Poglej malo v Nemčiji in na Nizozemskem.


A imaš kaj specifičnega v mislih?

techfreak :) ::

UK2.net je eden izmed večjih UK hostingov: http://www.uk2.net/web-hosting/

Potem ima pa recimo še http://www.hostnine.com/web-hosting/ strežnike tudi v UK.

Mogoče lahko pogledaš še za http://www.040hosting.eu/ ki ima strežnike tudi v Nemčiji.

house ::

Kaj pa najboljši zastonj ponudnik?

techfreak :) ::

Kaj pa najboljši zastonj ponudnik?

Dober zastonj ponudnik NE obstaja.

house ::

:) Če želim zgolj preprosto spletno stran, je 'freehost386' pravi naslov?

bluefish ::

Če se sprijazniš z oglasno pasico na vrhu po določenem času in omejitvijo na tip datotek in velikost le teh, potem ja.

Maverick33 ::

House pa saj maš za 2€ 1 gb placa al pa vzemi 20MB kaj te vem to je že skoraj zastonj.

tokra ::

Kaj pa za igralniške serverje kot je Lineage2? :)
Nekje 2Gb RAM, 50GB diska in domena... za do 12€ se da dobit (mislim da je realna cena)!
Mislim da so cene (kao za dedicated serverje zelo pretirane, nekaj je kar jaz potrebujem, je pa res da 5 serverjeu kjer potrebuješ tudi 500GB ni kar tako..) računalnik za tak server poganjat mam doma XD, edino upload nimam ker ni še optike...

TilenS ::

Lahko kdo poda kak link do strani hostane na GoDaddy strežnikih ? Me zanima malo glede pinga.

techfreak :) ::

Lahko kdo poda kak link do strani hostane na GoDaddy strežnikih ? Me zanima malo glede pinga.

V ZDA je ping okoli 180ms.

Strežniki v Nemčiji pa imajo okoli 44ms.

ArisD ::

Jaz osebno spletnega gostovanja ne bi iskal na strežnikih v tujini. Dandanes je prav tako v Slovenijo velika ponudba spletnih strežnikov in raznovrstnih paketov spletnih gostovanj. Je pa dejstvo če želiš imeti spletno gostovanje z ogromno prostora, za neke igračarske zadeve kupi v tujini - tam ni važno če kdaj linija pade ali pa server ni dosegljiv par dni. Če pa nameravaš postaviti resno spletno stran pa "ponavadi" niti ne potrebuješ več prostora kot 500Mb in ne išči po tujini ampak kupi v Sloveniji. Če že nič druga če karkoli ni ok vedno lahko nekoga pokličeš in zadevo urediš.

Odločite se sami.

Btw. do našega strežnika slohost.net (tušHosting datacenter) je ping:
Reply from 91.185.193.33: bytes=32 time=22ms TTL=125
Reply from 91.185.193.33: bytes=32 time=38ms TTL=125
Reply from 91.185.193.33: bytes=32 time=16ms TTL=125
Reply from 91.185.193.33: bytes=32 time=33ms TTL=125

[edit moderatorja: odstranil link spam]

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Če se že gremo PING, potem poglej za neo-serv.net:
PING neo-serv.net (91.185.193.129): 56 data bytes
64 bytes from 91.185.193.129: icmp_seq=0 ttl=59 time=22.232 ms
64 bytes from 91.185.193.129: icmp_seq=1 ttl=59 time=22.042 ms
64 bytes from 91.185.193.129: icmp_seq=2 ttl=59 time=21.773 ms
64 bytes from 91.185.193.129: icmp_seq=3 ttl=59 time=22.221 ms

blackbfm ::

Kaj ima to veze? Itak sta oba strežnika pri tušu, sploh pa je zanemarljiva razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

HardFu ::

UK2.net je eden izmed večjih UK hostingov: http://www.uk2.net/web-hosting/


UK2 mocno odsvetujem, slaba podpora in odzivnost osebja, miljon stvari moras doplacat ce hoces da delajo... Sem hostal en page pri njih... kak teden :)
http://codeable.io

techfreak :) ::

HardPhuck: nimam izkušenj, ampak imam za to izkušnje z VPS.Net storitvijo, ki je v lasti UK2. Nobenih težav, podpora je tudi dobra.

mekson ::

Poizkusi pri MekWeb imajo super akcijo sedaj, podpora pa je tudi dobra!

Tody ::

Kako hudiča lahko ponujaš pakete brez php podpore ?

mekson ::

pa saj za html strani ne potrebuješ nevem kaj veliko, še posebej pa ne php podporo in mysql podatkovno bazo ali? Če potrebujejo pa še kaj drugega se pa itak vse dogovoriti z njimi!
LP

Tody ::

Gre se za standard, poleg tega tudi kaka domišlija in v celoti preveden site nebi škodil.

bluefish ::

Pri tistem Mini paketu je povsem stvar odločitve ponudnika, ker se gre navsezadnje za brezplačni paket. Nekaj drugega pa bi bila seveda odsotnost PHP podpore pri plačljivih paketih.

Tody ::

Blu paket 500 je imel zjutraj oz v času pisanja izklopljen php in mysql

bluefish ::

No, to pa je drugo in bi se takemu ponudniku nedvomno ognil na široko, sploh pri taki ceni.

mekson ::

kolikor vem so ostali paketi in ponudbe povsem primerljive z ostalimi ponudniki, kar se pa tiče paketa 500 je pa stvar odločitve posameznika ali hoče podporo za php ali ne.

Vuli ::

Jaz sem imel pri Securesingup oziroma ByteHost kar je v bistvu isto, imel premium,bussiness in VPS račun več kot eno leto.
Že premium za 2.99$ ma mesec ima vse kar ti naši ponudniki nit približno ne ponujajo.
Podpora je tudi super, maš pa Cpanel, in vse bonbončke, ki si jih poželiš.
Če bom še kdaj, v Sloveniji sigurno ne bom hosting kupoval razen, če mi ga šenkajo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Gost ::

Vuli, lepo da si zadovoljen, ampak dejstva so malo drugačna. Če boš potreboval dostop z izjemno majhnim dostopnim časom, potem je USA in tudi večina EU držav slaba izbira. Bytehostovi VPSi so pa bolj za dodatek tam in se dobi drugje še kaj več in tudi malo bolj zagotovoljeno stabilnost.

V povezavi zgoraj si omenil svoj affiliate link. Ne vem, če je dovoljen tukaj.

techfreak :) ::

Gost: 40 - 50 ms je še sprejemljivo (DE, UK).

Glede VPSja je Byethost malo predrag, pa še v US je. Priporočil bi kakšen Linode ali pa VPS.Net.

slovenec_89 ::

Mene pa zanima ali je potrebno za gostovanje najeti domeni in prostor?
Namreč, najeti moram gostovanje http://www.hitrost.com/spletno_gostovan... in domeno https://secure.hitrost.net/mb/order/ord...? Namreč, do sedaj sem imel stran na brezplačnem serverju, ki je ponujal skupaj brezplačen prostor in domeno. Hvala za odgovor! :8)

Tody ::

treba. Vse ti uredijo pri hitrosti. Ti samo plačaš :)

MrBrdo ::

techfreak :) je izjavil:

Priporočil bi kakšen Linode ali pa VPS.Net.

Še cenejša sta IntoVPS in Hostineuro. Z IntoVPS imam zelo zelo dobre izkušnje, če kdo išče unmanaged VPS res priporočam, support je totalno zakon. Linode je dosti dražji, je pa res da so na Xen medtem ko je IntoVPS na OpenVZju.
Imajo pa serverje po Evropi in tudi v US. Imajo neke vrste 7 dnevni trial če koga zanima, jaz sem pri njih že več kot 2 leti in sem full zadovoljen (pred tem sem bil na hostineuro kjer je bil zanič support). Imel sem nekaj časa starter paket zdaj pa sem na medium. Support je ful odziven 24/7 odpišejo v par minutah vedno.
Edino kar je zame pomankljivost je da ne ponujajo kakšnih backupov, tako da moraš za to nekako sam poskrbet. Ampak kolikor poznam VPS sceno tega itak skoraj noben ponudnik nima.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

techfreak :) ::

Se strinjam. V zadnjem času za svoje potrebe uporabljam IntoVPS in sem zelo zadovoljen. Na novo imajo tudi gostovanje v Amsterdamu, kjer imam 35ms pinga do VPSja.

Ampak kolikor poznam VPS sceno tega itak skoraj noben ponudnik nima.

VPS.Net ponuja tri backup opcije (od $5 do $15/mesec), Linode.com pa ponuja dnevni, tedenski in 14 dnevni backup (+ možnost enega snapshota) za od $5/mesec naprej.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

No to je potem definitivno en feature, ki IntoVPSu manjka. Je pa res da tega ne rabi (oz. ne bi plačeval) vsak :)
MrBrdo

Putr ::

Poskusi http://giga-international.de/

Najmanjši VPS za 10€/mesec ima 1 jedro, 2GB rama, 100GB diska ter 100/100 linijo brez omejitev prenosa (ok če konstantno prenašaš več kot 20 te cappajo na 20/20 linijo). Jasno imaš svoj IP address.Sm prebral TOS in edina omejitev je da ne moreš IRC serverja laufat. Je pa support odličen. Odgovorijo v nekaj minutah z odgovori, ki so tako profesionalni da dol padeš.

Strežniki v Nemčiji z 23ms pinga iz slovenije.

MrBrdo ::

Hm tole pa zgleda kar fino... Koliko časa pa že uporabljaš?
Ker tole je res ugodna ponudba. Sploh zame ker rabim cimvec RAMa. Je kakšna slabost?
MrBrdo

guest #44 ::

Kateri slovenski host je WordPress ready?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri web hosting za blog?

Oddelek: Izdelava spletišč
192022 (1501) garg
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255639 (4868) neoserv
»

Web hosting ali domači mini server za spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
475414 (3970) krho
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348086 (7418) _Dejan_

Kje je najboljše gostovanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
215925 (4854) Gandalfar

Več podobnih tem