» »

Vadbeni program - kaj priporočate?

Vadbeni program - kaj priporočate?

i33a ::

Pozdravljeni,
pred časom sem si doma opremil osnovni fitnes (uteži, bench, ...). Nekaj časa že delam, a bi se rad lotil treningov (in tudi prehrane) bolj sistematično.
Predvsem delam na pridobivanju mišične mase in splošni fizični pripravljenosti.
Slišal sem za razne programe P90X, Insanity, kjer te skozi video vodijo po treningu. Je kdo že probal - mnenja?
Predvsem me pa zanima kako vi trenirate (predvsem tisti, ki ste se tega bolj sistematično lotili)?

Lep dan

Horas ::

prvo si tole poglej! to so osnove, brez tega bojo treningi neučinkoviti!!



lahko imaš klasično
prsa+biceps/triceps, hrbet+biceps/triceps, rame+trebušne, noge, lahko rame noge skupaj.

push pull: prsa+rame+triceps, hrbet+zadnje ramenske+biceps, noge+trebušne

ali antagonisti, to meni paše odlično.
prsa+hrbet, rame+roke, noge+trebušne.

ego lifting pusti nekje preden se odpraviš trenirat! imej takšno težo da lahko nsrediš toliko ponovitev kot si si zastavil. recimo 3x10. lahko 12-10-8 ali 3x8. ne pozabi na eno ogrevalno serijo ali dve odvisno kako hladen si.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Cruz ::

i33a je izjavil:

Predvsem delam na pridobivanju mišične mase in splošni fizični pripravljenosti.
Če si začetnik priporočam naslednje programe:
-Candito LP(bolj poudarek na moči oz. powerliftingu, ampak prav tako čisto v redu za estetiko in pridobivanje mišične mase), 4x na teden, spodnji del/zgornji del
-Greyskull LP(podobno kot zgornji, največja razlika je v tem, da je 3x na teden, mogoče bolj primerno za čiste začetnike)
-Metallicdpas PPL(bolj za estetiko, pridobivanje mišične mase, tudi za moč seveda), 6x na teden
-8x8 Workout(ta je bolj za fizično vzdržljivost), 4x na teden, delitev na spodnji/zgornji del

Če si trenutno v slab(š)i fizični pripravljenosti in hočeš najprej to popraviti, preden se spraviš na nek program, ti priporočam, da si kupiš(khm libgen khm) Tactical Barbell: Mass Protocol in prebereš "Base Building".

Lahko kombiniraš Insanity ali P90X s kakšnim zgornjim programom(najlažje bi bilo v kombinaciji z Greyskullom). Insanity, P90X enostavno narediš na vmesnih dnevih. Jaz ne bi delal samo Insanity ali P90X, če si si že kupil opremo. To je bolj za tiste, ki nimajo ničesar. Še raje pa imam kakšne komplekse(barbell, kettlebell), burpeeje(samo to, kot samostojni trening), šprinte. Za ideje ti priporočam, da pogledaš(khm libgen khm) Tactical Barbell: Conditioning. Ogromno idej.

Jaz sem si pred nekaj tedni sestavil program za poletje, ki je kombinacija fizične vzdržljivosti in moči:



Ne bom rekel, da ti ga priporočam, ker je precej individualni, lahko pa ga rade volje probaš, če želiš. Ni veliko vaj za spodnji del, ker 1)poletje, 2)ne želim velikih nog in 3)ker itak dobijo dodaten trening ob vmesnih dnevih, sploh če delam kakšen kettlebell kompleks ali šprintam. Ni najboljši za pridobivanje mišične mase, niti najbolj primeren za začetnika, je pa odličen za vzdrževanje moči in mišične pase, pa še hitro končaš v fitnesu. Komu se zdaj poleti, ob tako lepem vremenu da švicati v zaprtem prostoru?! Meni ne. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

SmeskoSnezak ::

Cruz je izjavil:

i33a je izjavil:

Predvsem delam na pridobivanju mišične mase in splošni fizični pripravljenosti.
Če si začetnik priporočam naslednje programe:
-Candito LP(bolj poudarek na moči oz. powerliftingu, ampak prav tako čisto v redu za estetiko in pridobivanje mišične mase), 4x na teden, spodnji del/zgornji del
-Greyskull LP(podobno kot zgornji, največja razlika je v tem, da je 3x na teden, mogoče bolj primerno za čiste začetnike)
-Metallicdpas PPL(bolj za estetiko, pridobivanje mišične mase, tudi za moč seveda), 6x na teden
-8x8 Workout(ta je bolj za fizično vzdržljivost), 4x na teden, delitev na spodnji/zgornji del

Če si trenutno v slab(š)i fizični pripravljenosti in hočeš najprej to popraviti, preden se spraviš na nek program, ti priporočam, da si kupiš(khm libgen khm) Tactical Barbell: Mass Protocol in prebereš "Base Building".

Lahko kombiniraš Insanity ali P90X s kakšnim zgornjim programom(najlažje bi bilo v kombinaciji z Greyskullom). Insanity, P90X enostavno narediš na vmesnih dnevih. Jaz ne bi delal samo Insanity ali P90X, če si si že kupil opremo. To je bolj za tiste, ki nimajo ničesar. Še raje pa imam kakšne komplekse(barbell, kettlebell), burpeeje(samo to, kot samostojni trening), šprinte. Za ideje ti priporočam, da pogledaš(khm libgen khm) Tactical Barbell: Conditioning. Ogromno idej.

Jaz sem si pred nekaj tedni sestavil program za poletje, ki je kombinacija fizične vzdržljivosti in moči:



Ne bom rekel, da ti ga priporočam, ker je precej individualni, lahko pa ga rade volje probaš, če želiš. Ni veliko vaj za spodnji del, ker 1)poletje, 2)ne želim velikih nog in 3)ker itak dobijo dodaten trening ob vmesnih dnevih, sploh če delam kakšen kettlebell kompleks ali šprintam. Ni najboljši za pridobivanje mišične mase, niti najbolj primeren za začetnika, je pa odličen za vzdrževanje moči in mišične pase, pa še hitro končaš v fitnesu. Komu se zdaj poleti, ob tako lepem vremenu da švicati v zaprtem prostoru?! Meni ne. :)

Imas kje te zgornje vadbe na voljo v kaksni android aplikaciji, ki kaze slike/poze?
@ Pusti soncu v srce... @

Cruz ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Imas kje te zgornje vadbe na voljo v kaksni android aplikaciji, ki kaze slike/poze?
To pa bolj dvomim.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Drevesce ::

Trehutno delam po naslednjem programu:

https://www.muscleandstrength.com/worko...

kingsix ::

Pusti vse te larifari programe. Malo zapravi časa na YouTube in si poišči vaje za posamezne mišične skupine katere so ti všeč in sr ti zdi da boš z veseljem delal. Vsako vajo poskusi in preveri če z njo zadaneš ciljno mišico...če ne jo prilagodi.
Nato si iz vaj narediš program katerega lahko dolgoročno izvajaš.

Drevesce ::

kingsix je izjavil:

Pusti vse te larifari programe. Malo zapravi časa na YouTube in si poišči vaje za posamezne mišične skupine katere so ti všeč in sr ti zdi da boš z veseljem delal. Vsako vajo poskusi in preveri če z njo zadaneš ciljno mišico...če ne jo prilagodi.
Nato si iz vaj narediš program katerega lahko dolgoročno izvajaš.


Te programe sestavljajo ljudje, ki so zelo dobro placani za taksno delo. Ce je to larifari pa tudi prav...

Je pa res, da moras tudi te sestavljene programe normalno prilagoditi zase (odvisno katere misicne skupine imas bolj razvite).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

IL_DIAVOLO ::

Ja najboljše je, da si sam sestavis nek optimalen trening, ki ustreza tvojim trenutnim zmogljivostim.

mahoni ::

Dejansko se tudi jaz strinjam, da so ti vsi programi lari fari. Za MM je potrebno izvajati osnovne vaje in to je to.

Kvinta ::

Jaz nikoli nisem delal po nobenem programu meni je to kr nekaj lari fari kot je mahoni napisal pa sem kljub temu prlezo recimo na Bench press do 120kg pa pol taki ne zgledam ko večina teh napihnjenih tam :))
A.C.A.B

anketar ::

večina napihnjemcev je na steroidih, mišična masa kalorijski surplus z dost živalskimi proteini +set*reps (vaje ki ti ustrezajo)

kuall ::

Jaz sem pred leti probal več teh vaj in iz njih izbral najtežje, da ne zgubljam časa. Ene izmed teh so:


sledi več, samo da najdem gife...







dost imate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Cruz ::

@kuall, kaj pa hrbet? :)

Drevesce je izjavil:

kingsix je izjavil:

Pusti vse te larifari programe. Malo zapravi časa na YouTube in si poišči vaje za posamezne mišične skupine katere so ti všeč in sr ti zdi da boš z veseljem delal. Vsako vajo poskusi in preveri če z njo zadaneš ciljno mišico...če ne jo prilagodi.
Nato si iz vaj narediš program katerega lahko dolgoročno izvajaš.


Te programe sestavljajo ljudje, ki so zelo dobro placani za taksno delo. Ce je to larifari pa tudi prav...

Je pa res, da moras tudi te sestavljene programe normalno prilagoditi zase (odvisno katere misicne skupine imas bolj razvite).
Se strinjam. Če si kot začetnik sam sestaviš program, izgubiš ogomno na učinkovitosti, pa še v najslabšem primeru overworkaš kakšno mišično skupino ter stakneš poškodbo.

Seveda pa boš videl napredek in "gainse" na bilokaterem programu, če boš ga zadosti dolgo izvajal. Tukaj je vprašanje optimalnosti, učinkovitosti in balance med mišičnimi skupinami. Ogromno ljudi ne more rowati teže, ki jo bencha, ker premalo trenira hrbet.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

kuall ::

za hrbet pa to:

Kvinta ::

To kratke potege delaš je čisto ok ne rabiš rok stegnit oz. če bi rad da ti pri pedesetih komolci ven padejo pol je tud to ok.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

IL_DIAVOLO ::

@Kvinta Full range of motion verjetno tebi nepoznano.

kingsix ::

Programi so larifari. Period.

Na MM boš pridobival brez nekih kompleksnih vaj, za katere je itak velika možnost, da boš izvajal popolnoma napačno. Polek tega pa je možno, da zate le-te sploh niso primerne.

Najboljše si je pridobit osnovno znanje glede mišičnih skupin in začet z nekimi osnovnimi vajami. Nato pa eksperimentirat z raznoraznimi vajami/gibi in ugotovit s katerimi najboljše zadaneš točno določeno mišico. Poznam ljudi, ki jim osnoven bench press ne sede... Enostavno ne zadanejo prsne mišice. Etc. Po eksperimentiranju z raznimi vajami se pa najdejo take, ki sedejo in napredek je viden.

Važna je personalizacija tako vaj kot programa. Programa v smislu, da ti gre časovno skozi Oz sovpada s posameznikovim življenjskim stilom, da boš mu lahko sledil dlje časa in seveda to počel z veseljem. To je ključno. To je maraton in ne šprint.

anketar ::

Kvinta je izjavil:

To kratke potege delaš je čisto ok ne rabiš rok stegnit oz. če bi rad da ti pri pedesetih komolci ven padejo pol je tud to ok.


lol, ne komolcev iztegnt, da jih ne obrabš. sej ne dela crossfit kippov

Drevesce ::

kingsix je izjavil:

Poznam ljudi, ki jim osnoven bench press ne sede... Enostavno ne zadanejo prsne mišice. Etc. Po eksperimentiranju z raznimi vajami se pa najdejo take, ki sedejo in napredek je viden.
Potem naj si najdejo nekoga, ki jih bo naucil pravilno benchat ;) Se mi zdi kriminal, da obiskujes fitness pa ne uporabljas najboljse vaje za prsa, samo zato ker neznas. Izgubljen denar, grem pa ze raje potem ven na štange.

kingsix ::

Uh obstajajo vaje s katerimi prsne mišice totalno uničiš, tako kot jih z benchom ne boš nikoli. Če ne verjameš pa pač še nisi nič drugega probal.
Bench press je res najboljša vaja za nek osnoven trening prs. Ko hočeš naslednji nivo Oz finese tudi kar se tiče estetike prsnih mišic je le ta enostavno premalo. Enostavno same prsne mišice ne izolira dovolj, polek tega pa te pri tem omejujejo sekundarne mišice. Tudi potencialno sklepi etc. ko delaš enkrat že res veliko težo.

Sem že delal s tekmovalci, ki so prisegali na bench. Po malo eksperimentiranja z dumbbeli, kabli etc. so po 10 letih kar se tiče prs spet končno napredovali.

Enkrat npr si vzami kako uro in pojdi na kable. Poskusi razne variante izolacije prsi. Če ti uspe boš na bench še šel le zaradi egota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Temu se rece plateu in rabis drugacen pristop da napredujes. Govoris oslarije v glavnem :)

Nic ne unicis, ne ga srat no 8-)

kingsix ::

Vidim, da sploh ne veš o čem govorim. Te razumem.

Vem za X pristopov glede "plateu". V večini primerov je pa za to kriv trening na pol in ne all out. 99% vas neha prehitro. Zato pa ne veš kaj mislim z "uniči".

Vse kar vam skušam dopovedat je, da je za posameznika najboljše, da sam spozna vaje in dela tiste, katere ga veselijo in za katere meni da najbolje zadane mišico.

Razni programi ti v silijo svoj način treninga itd. In večino ljudi enostavno iz X razlogov neha s treningom.

Ponovno: trening ki ga boš izvajal dolgoročno je tak ki ga zmoreš z veseljem konsistentno delat kljub kakršnemkoli življenjskemu stilu.
3/4 programov ti pa vsili, da si vsak dan na fitnesu npr 1h do 1.5h in to 3-4x na teden.
Veliko ljudem to enostavno ne gre skozi.

Imam kliente, ki trenirajo 2x na teden po 2h ali pa npr 6x na teden po pol ure. Zakaj? Ker enostavno le tako imajo čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Samo budale se trenirajo do total failure, ta pametni treniramo do technical failure. Zakaj? Hitrejse okrevanje. S total failure pa samo iztrosis telo do te mere, da ne mores trenirat konstantno na 100%.

Za napredek je pomemben visji volumen in manjsa intenziteta. Torej v teoriji lahko samo z bench pressom napredujes. Ne rabis kablov :)

Cruz ::

Ja, če ciljaš bolj na estetiko(ali hipertrofijo) je dobro, če delaš še izolacijske vaje. Se pa vseeno strinjam s tabo @kingsix, povprečen človek hoče v fitnes, da bo malo porekreiral, lepše zgledal, to pa je to. In če mu je všeč takoj prvo furati cable crossoverje, zakaj pa ne, če se bo potem vsaj držal in redno obiskoval fitnes. Pa na tak način si pridobiš še stranko na dolgi rok, ker ne bo hitrega napredka. >:D

Kar se tiče oblikovanja prsi, je spet odvisno od človeka. Poznam dva powerlifterja, eden ima tiste "gorilla tits", drugi pa lepo zapolnjena prsa. Oba delata poleg flat bencha za prsa samo še dipse, drugo nič.

Ampak tukaj si vseeno šel v čisto drugo smer, govorili smo o tem, da bi si začetnik sam napisal svoj program in določil vaje, ki mu pašejo(kako pa ve kaj mu paše?!). V tvojem primeru ti ustvariš klientom personaliziran program in ne oni sami.

P.S. Kar se tiče pomanjkanja časa: Tukaj so ti spet najboljše kompleksne vaje, najbolje izkoristiš tisti čas. Narediš 2-3 pa si volno, v 30 min si fertik.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Drevesce ::

kingsix je izjavil:

Uh obstajajo vaje s katerimi prsne mišice totalno uničiš, tako kot jih z benchom ne boš nikoli. Če ne verjameš pa pač še nisi nič drugega probal.
Bench press je res najboljša vaja za nek osnoven trening prs. Ko hočeš naslednji nivo Oz finese tudi kar se tiče estetike prsnih mišic je le ta enostavno premalo. Enostavno same prsne mišice ne izolira dovolj, polek tega pa te pri tem omejujejo sekundarne mišice. Tudi potencialno sklepi etc. ko delaš enkrat že res veliko težo.

Sem že delal s tekmovalci, ki so prisegali na bench. Po malo eksperimentiranja z dumbbeli, kabli etc. so po 10 letih kar se tiče prs spet končno napredovali.

Enkrat npr si vzami kako uro in pojdi na kable. Poskusi razne variante izolacije prsi. Če ti uspe boš na bench še šel le zaradi egota.


Imam home gym in kablov na žalost nimam. Delam druge vaje s katerimi to vsaj delno nadoknadim (včasih na napravi, drugič z dumbbeli).
Se pa spomnim, ko sem še hodil v fitnes, da se z njimi res dobro naredi prsa.
Sicer pa tekmovalci katere omenjaš, sem 99%, da še vedno trenirajo tudi bench press, ker je pač enostavno predobra vaja, da bi jo lahko izpustil.

Zakaj pa začne folk hodit v fitness pa mislim, da ni treba dvakrat reči (dekleta).

kingsix ::

@Cruz.. Saj, sem navedel da naj zadevo samo malo naštudira. Pogleda/prebere osnove, pregleda X vaj itd.
Na dolgi rok bo to itak moral storiti. Boljše je prej kot pozneje.
Zato ljudje failajo pri treningih.
Dobijo nek program (pač kakrkoli) in nato to izjajajo. Slej ko prej pa nehajo ker ali nimajo za to časa, ali jim je trening dolgočasen, ali ne vidijo napredka itd.

@IL_DIAVOLO.. Seveda je zmožnost treniranja odvisna predvsem od genetike.. Se hitro pokaže česa je kdo zmožen in česa ne. Tukaj se potrm prilagodi frekvenca itd. Glede training to failure pa je dovolj izkušenj in tudi študij ki kažejo na to da je učinkovit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

qwertyy ::

Sem za to, da sam malo pregleda in naštudera ampak mu pa res odsvetujem, da to dela na Youtube.

Tam je namreč na stotine različnih mnenj, kvazi strokovnjakov, različnih vaj, nekare od teh so recimo katastrofa za sklepe itd.

Poleg tega bo totalno zmešan in ne bo niti vedel kaj izbrati in kako sestaviti nek enakomeren workout.

Vazelin ::

Zakaj pa začne folk hodit v fitness pa mislim, da ni treba dvakrat reči (dekleta).

?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

qwertyy je izjavil:

Sem za to, da sam malo pregleda in naštudera ampak mu pa res odsvetujem, da to dela na Youtube.

Tam je namreč na stotine različnih mnenj, kvazi strokovnjakov, različnih vaj, nekare od teh so recimo katastrofa za sklepe itd.

Poleg tega bo totalno zmešan in ne bo niti vedel kaj izbrati in kako sestaviti nek enakomeren workout.


Nobena vaja ni škodljiva, ce je pravilno izvedena.

Razen sissy squat lol

qwertyy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Sem za to, da sam malo pregleda in naštudera ampak mu pa res odsvetujem, da to dela na Youtube.

Tam je namreč na stotine različnih mnenj, kvazi strokovnjakov, različnih vaj, nekare od teh so recimo katastrofa za sklepe itd.

Poleg tega bo totalno zmešan in ne bo niti vedel kaj izbrati in kako sestaviti nek enakomeren workout.


Nobena vaja ni škodljiva, ce je pravilno izvedena.

Razen sissy squat lol


To si tako zelo splošno povedal.

Sicer pa govorimo o začetniku in ja, če delaš kakšne bolj kompleksne vaje s preveliko težo si lahko kaj zjebes..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

kuall ::

Drevesce je izjavil:

Zakaj pa začne folk hodit v fitness pa mislim, da ni treba dvakrat reči (dekleta).


Za dekleta greš v BTC pa se jih nagledaš bolj nevpadljivo, ker so zatopljena v izložbe in te ne opazijo. V fitnesu pa po te po moje vsi opazijo, če buljiš v kakšno.

Zadnjič sem se vozil z BCS kosilnico in je šla ena pička v takih kratkih hlačkah, da se ji je videlo malo riti po cesti, jaz pa zavijem za njo, ona pa naredi to kretnjo:


Lol saj nisem zanalašč za njo zavil, šla je na mojo pot, ne vem od kje se je vzela, na vasi takih ponavadi ne vidim, take bi videl kje v portorožu. Zadnje čase me vedno po krivem obtožujejo. Mi je prav žal, da ji nisem naredil te geste v odgovor:

Drevesce ::

Dekleta sem mislil kot glavni razlog/motivacija zakaj se večina odloči za fitnes.

zasekamroz ::

Drevesce je izjavil:

Dekleta sem mislil kot glavni razlog/motivacija zakaj se večina odloči za fitnes.

potem pa spoznaš, da so edini, ki jih zanimajo tvoje mišice drugi tipi (no homo)

kuall ::

V bistvu punc ne zanimajo mišice, smo pa mi bolj samozavestni če jih imamo, punce pa zanima samozavest. Tako da gre to malo po ovinkih.

zasekamroz ::

sej so moški lepši, punc ne rabimo (no homo)

Drevesce ::

kuall je izjavil:

V bistvu punc ne zanimajo mišice, smo pa mi bolj samozavestni če jih imamo, punce pa zanima samozavest. Tako da gre to malo po ovinkih.


Točno tako. Vseeno pa mislim, da punca tudi raje prime nabita prsa kot pa špeh ali kost :))

zasekamroz ::

še raje ima pa debelo denarnico

anketar ::

zasekamroz je izjavil:

še raje ima pa debelo denarnico


red-pilled


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napotki za izgubo maščobnih oblog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14512895 (4262) m0LN4r
»

Fitnes naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527587 (6302) cordoba
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313208 (10523) Malner
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23038295 (28700) CleanPower

Več podobnih tem