» »

Apple sledi med protesti ukradenim iPhonom

1
2
»

Furbo ::

dexterboy je izjavil:

ne pljuvam če jabug, goriški sosed, ampak čez folk, ki se pusti voditi... napisano že v drugih temah.

kar se tiče slo znakov na applu; frendi, ki ga imajo, morajo držati crko c, da dobijo č. držati s, da dobijo š.
winphone je imel vsako črko posebej. če se je to pri jabolku spremenilo, se opravičujem, ker tega nisem vedel. sicer pa, kot sem napisal. naj biga dobil za učenje. in mnogi lastniki jabolka se tega veselijo, da bodo imeli nekoga za morit kako to pa zakj tko pa...

se ne bi pritoževal, ampak noben od njih nima hčerke, ki bi... :))

Dej ne seri, imam en winphone tle na mizi, sem šel pogledat, edino Đ in Ć sta takoj na voljo. Torej, čefurphone ti dogaja.
Pa ne rabijo držati nobene tipke, lahko uporabijo kakšno izmed tipkovnic, ki sama doda šumnike in popravlja zatipkano.
V glavnem, pljuvaš, dokler ga ne boš imel, kot že mnogi pred teboj.
Namesto v gnev, usmeri svojo energijo v kaj koristnega in si ga boš lahko kupil.
Zastonj ga pa ne bo, kot ne bo zastonj BMWja, zastonj peči za burek ali zastonj opank.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boldleaf ::

shadeX je izjavil:

ampak čez folk, ki se pusti voditi...ampak čez folk, ki se pusti voditi


Hodiš globlje in globlje v težave, ker to nima popolnoma nobenega smisla. To da ljudje radi uporabljajo stvari, ki so out of the box narejene za uporabo, še zdaleč ne pomeni da se "folk pusti voditi". Človek bo VEDNO šel tja, kamor bo njemu lažje (ti nisi popolnoma nobena izjema, le drugačne okuse/vrednote imaš) in noben ne bo uporabljal določenega izdelka, samo zato ker ga drugi in mu istočasno ne bi prispeval določene vrednosti.


Mogoce samo ni znanstveno podkovan oz uporablja napacne izraze. Imas prav, nihce ne bo uporabljal dolocenega izdelka, brez da bi mu prispeval doloceno vrednost. Vprasanje je kaj je ta vrednost, saj tehnicna superiornost pri Applu to zagotovo ni, preprostost uporabe tudi ne. Za to znamko velja, da je namenjena pozerjem in poziranje je zagotovo neka vrednost zaradi katere so ljudje pripravljeni kupovati marsikaj, tudi prazno skatlo (ali "I can afford it" aplikacijo).

Ampak bom zacasno odrinil tole na stran, poglejmo raje zakaj se nekateri tako zavzeto odzovenjo na napade njihove znamke, kar je pri shadeX ze pravilo pri Applu in tudi Googlu.

Tule imamo znanstveno studijo, ki so jo naredili na neki ameriski univerzi in se ukvarja tocno s problemom "Leave My Brand Alone".

https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Prisli so do zanimivih ugotovitev, ljudje z nisko stopnjo samozavesti se poenotijo z znamko, jo integrirajo v svojo osebnost (korporacijo, shadeX je tu recimo uporabil razen Appla tudi Google) in jo divje branijo (ne glede na to kaksne svinjarije recimo korporacija pocne, kaksen drek prodajajo pozerskim kupcem ipd.), saj so konec koncev eno z znamko. iPhone shadeX. shadeX in iPhone. isapdehoneX.

shadeX je izjavil:


Konstruktivno "pljuvaj" čez izdelek in dokaži da ni vreden uporabe. Bralci se bodo pa na podlagi tvojih (konstruktivnih) kritik odločili ali morebiti obstaja celo boljši izdelek za njih.

Konstruktivno pljuvanje je zaželjeno povsod, ker se tako na trgu pokaže le najboljša roba.


Ko bo seveda nas isapdehoneX pridobil na samozavesti bo lahko znamko odvrgel in jo pogledal v pravi luci, do takrat pa je kakrsnakoli kritika (konstruktivna ali nekonstruktivna) Appla ob njegovi prisotnosti nesmiselna, ker dejansko ne dojema kritike Appla kot nekaj dobrega ampak kot napad na njega samega in kako dobro to deluje, si lahko ogledate ravno v tej temi.

In sele, ko bo celotna druzba nesamozavestnezev odvrgla integriranje branda v svojo osebno identiteto, sele takrat bo imela kritika kaksen pomen, takrat bomo lahko odvrgli izdelke, ki ne ponujajo druge vrednosti kot poziranje.

Do takrat pa konstruktivne kritike ne stejejo nic, ker pride na vsakega samozavestnega kritika nekaj tisoc nesamozavestnih integratorjev, ki na ves glas branijo svojo osebnost.

In se nekaj tisoc drugih, ki bi si tako osebnost (napacno dojeto kot samozavestno) radi kupili (odgovor, ce ste se kdaj sprasevali, zakaj ljudje kupujejo predrage smartphone, avtomobile,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

Furbo ::

Ja fajn, samo to velja tudi za droide. Zdaj pa poglej, kdo od teh dveh je bolj zavzet za spopadanje, primerjave, obtožbe.. ja, v ogledalo bo treba pogledati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

roli ::

Meni gre pa na k***, ko rečem, da je meni applov produkt x všeč zaradi x,y,z dobim takoj ljudi, ki mislijo, da sem fanatik in imam oprane možgane in ovca in nevemkaj še. Kar je pri telefonih sploh daleč od resnice, ker sem dolgo uporabljal vse od Windows Phone in Androida. Pač iOS mi je bolj všeč. Deal with it. Apple ima kar neakj problemov... kot jih imajo vsi. Ampak zame je at this time the best choice.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

antonija ::

Nic ni narobe z argumentiranimi mnenji (za ali proti), sploh ce je sogovornik pripravljen priznati napake svoje priljubljenega izdelka. Problem so fanboyi, ki ne zmorejo ne argumentov ne priznati pomanjkljivosti.

Recimo meni je na telefonu zelo pomembna baterija, in zato imam 4000mAh androida ki ga polnim 2x na teden (po 2 letih uporabe). Pa se custom ROM sem dal gor da baterija zdrzi se malo dlje. iPhone je v tem pogledu cista polomija, majke mi da ne bom filal telefona vsak dan ali celo veckrat na dan, neglede na to, da ga "samo priklopim" ali "samo polozim" in "se sam polni".

Fanboyi bojo pa se naprej haterji za vse kar ni njihovo... haters gonna hate.

Pa seveda ne smemo pozabiti da trzni delez nima nobene veze s tem, ali je neka stvar dobra ali ne, ker je ta odlocitev subjektivna.
Na podlagi trznega deleza lahko trdimo da se nekaj najbolj prodaja, da je trzna uspesnica, da je zadeva popularna, mogoce celo financna uspesnica, itd.
Pa ceprav je lahko za nekoga drugega zadeva totalen sekret, iz tehnoloskega vidika zalostno povprecje, uporabniska izkusnja omejena na pescico funkcionalnosti konkurence, pomoznosti s sledenjem ki je navzkriz z vsemi predpisi in je invazivno za zasebnost uporabnika.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vazelin ::

iPhone XS moraš filati praktično vsak dan.:)
Jaz sem to sicer navajen saj zvečer ko grem spat priklopim na nočni omarici v kabel.
Je pa dejstvo, da bi morala biti baterija boljša, da bi omogočala vsaj dan in pol uporabe.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

blackbfm ::

Ce androida filas 1x na 3 dni, potem gor nic ne delaš.. V deep sleepu bo tut iphone držal

roli ::

antonija je izjavil:

Nic ni narobe z argumentiranimi mnenji (za ali proti), sploh ce je sogovornik pripravljen priznati napake svoje priljubljenega izdelka. Problem so fanboyi, ki ne zmorejo ne argumentov ne priznati pomanjkljivosti.

Recimo meni je na telefonu zelo pomembna baterija, in zato imam 4000mAh androida ki ga polnim 2x na teden (po 2 letih uporabe). Pa se custom ROM sem dal gor da baterija zdrzi se malo dlje. iPhone je v tem pogledu cista polomija, majke mi da ne bom filal telefona vsak dan ali celo veckrat na dan, neglede na to, da ga "samo priklopim" ali "samo polozim" in "se sam polni".

Fanboyi bojo pa se naprej haterji za vse kar ni njihovo... haters gonna hate.

Pa seveda ne smemo pozabiti da trzni delez nima nobene veze s tem, ali je neka stvar dobra ali ne, ker je ta odlocitev subjektivna.
Na podlagi trznega deleza lahko trdimo da se nekaj najbolj prodaja, da je trzna uspesnica, da je zadeva popularna, mogoce celo financna uspesnica, itd.
Pa ceprav je lahko za nekoga drugega zadeva totalen sekret, iz tehnoloskega vidika zalostno povprecje, uporabniska izkusnja omejena na pescico funkcionalnosti konkurence, pomoznosti s sledenjem ki je navzkriz z vsemi predpisi in je invazivno za zasebnost uporabnika.

Dolgoživost baterije je čisto odvisna od načina uporabe. Pač jaz ga napolnim vsak dan pozno popoldne in naslednji dan popoldne imam potem ponavadi še okoli 60% baterije. Med vikendom ga pa kak dan tudi preprosto ne dam polnit in sem potem na nekje 20-30%. Se mi zdi čisto primerljivo s telefoni, ki sem jih imel prej. In z iPhone 11 se mi zdi, da je acually Apple dal not mal večjo baterijo in posledično mal podebeljil telefon. Kar pomeni, da mogoče vseeno delajo na tem. Ne pravim pa, da konkurenti nimajo boljše baterije - sigurno jo nekateri imajo in, če ti je to pomembno - go for it.
http://www.r00li.com

SloKin ::

blackbfm je izjavil:

Ce androida filas 1x na 3 dni, potem gor nic ne delaš.. V deep sleepu bo tut iphone držal

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?

Mato989 ::

SloKin je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ce androida filas 1x na 3 dni, potem gor nic ne delaš.. V deep sleepu bo tut iphone držal

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?


Seveda je, ampak če ti baterija drži 3 dni as in 72ur, potem telefon res uporabljaš ZELO malo... sploh ko je telefon 1x starejši od 6 mesecev je to skorajda "čudež"... seveda pa gre, v kolikor resnično narediš 1 ali 2 klica in morda odpišeš 1 ali 2 sporočili/maila... ostali čas imaš pa vse podatke itd. izklopljeno, in če ga sploh ne gledaš as in, vklapljaš LCD...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SloKin ::

Mato989 je izjavil:

SloKin je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ce androida filas 1x na 3 dni, potem gor nic ne delaš.. V deep sleepu bo tut iphone držal

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?


Seveda je, ampak če ti baterija drži 3 dni as in 72ur, potem telefon res uporabljaš ZELO malo... sploh ko je telefon 1x starejši od 6 mesecev je to skorajda "čudež"... seveda pa gre, v kolikor resnično narediš 1 ali 2 klica in morda odpišeš 1 ali 2 sporočili/maila... ostali čas imaš pa vse podatke itd. izklopljeno, in če ga sploh ne gledaš as in, vklapljaš LCD...

Kater telefon imas v mislih? Xiaomi s 4100 baterijo cist normalno prezivi 2 do 3 dni.. po cudezu je moj star ze vec kot 6 mesecev. Prezivel corona skype klice. Podatki so neprestano vklopljeni itd...

iTrader ::

Mene bi bilo sram hodit naokoli s Šajomijem

Sent from my iPhone

boldleaf ::

SloKin je izjavil:

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?


Niti nima. Na Androidu ti 30% baterije skuri Google, po defaultu, zato, da ti lahko na vsakem koraku sledi. Od teh 30% nimas absolutno nicesar, dejansko ti 30% kapacitete ukradejo iz zepa. Ostalih 70 (recimo, da si Googlovo GMS potrato odstranil) je pa odvisno, ce vrzes ves vendor bloatware dol hitro prides do 50% vec kapacitete baterije, ce vsem aplikacijam preprecis background komunikacijo verjetno se vec. Meni drzi telefon 3 dni brez polnjenja, ce ga na polno gonim, s tem, da je star nekaj let in baterija ni vec na visku moci. Seveda pa ne uporabljam spywara kot je FB ipd., nimam vklopljenega gps-a kadar ga ne rabim itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

Mato989 ::

SloKin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

SloKin je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ce androida filas 1x na 3 dni, potem gor nic ne delaš.. V deep sleepu bo tut iphone držal

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?


Seveda je, ampak če ti baterija drži 3 dni as in 72ur, potem telefon res uporabljaš ZELO malo... sploh ko je telefon 1x starejši od 6 mesecev je to skorajda "čudež"... seveda pa gre, v kolikor resnično narediš 1 ali 2 klica in morda odpišeš 1 ali 2 sporočili/maila... ostali čas imaš pa vse podatke itd. izklopljeno, in če ga sploh ne gledaš as in, vklapljaš LCD...

Kater telefon imas v mislih? Xiaomi s 4100 baterijo cist normalno prezivi 2 do 3 dni.. po cudezu je moj star ze vec kot 6 mesecev. Prezivel corona skype klice. Podatki so neprestano vklopljeni itd...


Vecina telefonov pac be zdrzi 72ur heavy usage... Sploh ce uporabljas podatke in imas hkrati vklopljen lcd po vec ur dnevno

So pa izjeme
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Saj ne živimo v votlini. Imamo teste, javno dostopne.
In lej no lej, droidi in ifoni so so čisto primerljivi.
7-14 ur videja
dan-dva-tri "pripravljenosti"

To je to.
Razen če imaš šiaomi s 5 cm debelo baterijo. Potem bo pač na višjem koncu statistike. Če ti ti paše, kupi. Noben ti ne preprečuje.

IvoJan je izjavil:


a avte tudi kradejo da se z njimi vozijo okoli? al jih gre 90% v kose?

Pa je ta trg tako razvit?
Tu ves čas berem "telefon je že eno leto star, rabim novega".
Ali jih izvažajo v toplejše kraje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SloKin ::

boldleaf je izjavil:

SloKin je izjavil:

Aja? A pol kapaciteta baterije nima nobene veze?


Niti nima. Na Androidu ti 30% baterije skuri Google, po defaultu, zato, da ti lahko na vsakem koraku sledi. Od teh 30% nimas absolutno nicesar, dejansko ti 30% kapacitete ukradejo iz zepa. Ostalih 70 (recimo, da si Googlovo GMS potrato odstranil) je pa odvisno, ce vrzes ves vendor bloatware dol hitro prides do 50% vec kapacitete baterije, ce vsem aplikacijam preprecis background komunikacijo verjetno se vec. Meni drzi telefon 3 dni brez polnjenja, ce ga na polno gonim, s tem, da je star nekaj let in baterija ni vec na visku moci. Seveda pa ne uporabljam spywara kot je FB ipd., nimam vklopljenega gps-a kadar ga ne rabim itd.

70% od 4100 je tam tam z Xs baterijo. Dvomim pa, da samo grdi Google kuri baterijo za svoje zelje, dobri Apple pa ne.

Haha saj vem, da vam je telefon statusni simbol.

Furbo ::

SloKin je izjavil:

Haha saj vem, da vam je telefon statusni simbol.

Večini nam je prav nadležno kupovati nove telefone, ne razmišljamo o njih, še manj nas pa boli k.... kakšne imajo drugi.
Le kdo se gre obremenjevati s tem? Edino kak luzer.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Na forumu je kar nekaj takih. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dexterboy ::

iTrader je izjavil:

Mene bi bilo sram hodit naokoli s Šajomijem
Sent from my iPhone

Če je šala, je zmagovita.
Če je resnična, si šolski primer fanboya...
Naj te drugi, ki imajo apple in so imelu tudi druge znamke, naučijo osnove spoštovanja in komunikacije...
Aja,btw, moj drek od šaumija ima 6,9 ekran in baterija mi po več letih zdrži tri dni. Vse stalno vklopljeno. Wi-Fi, modri zob, prenos podatkov...
Pa samo dve kameri zadaj. Ja, res je Android šrot. Ker je jabuk zmaga...
Čakam samo še na eno znamko, da bo imela v svojem logu hruško :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

DePalmo ::

A lahko specifično napišeš kateri Xiaomi je to?

dexterboy ::

Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

DePalmo ::

Hvala.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple sledi med protesti ukradenim iPhonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7112557 (8765) DePalmo
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662131 (53738) Icematxyz
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922273 (19131) Icematxyz
»

Hišna preiskava pri uredniku strani Gizmodo zaradi novega iPhona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8519385 (17388) Mehmed

Več podobnih tem