» »

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

«
1
2 3 4

Ladjar ::

Torej kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno in da s samim ulovom ni prekršil zakona?
Je to možno?
Kje?
Kako?
Če ne,zakaj ne?

Kdo ribo ovrednoti koliko evrov jo je treba plačati?
Ste videli ribo v reki,morju,potoku,jezeru, da nosi ceno ali cenik na sebi?
Poznate koga, ki je ribe prinesel na zemljo in ima zato pravico odločati, kdo jih bo plačal za prehrano?
Kako kompetenten je tisti,ki je določil,da se prehrana iz voda plačuje in tistega, ki je ne plača kaznuje?
  • spremenil: Ladjar ()

val46 ::

Ni možno.
Nikjer.
Nikakor.
Zato.

Vse to velja za sladkovodne ribe, medtem ko v morju lahko loviš iz obale kolikor ti je volja, pa te zato ne bo nihče kaznoval. Seveda z ribiško palico, ne s kako mrežo ali čim podobnim.

Evo na hitro povedano. Lahko pa v tvoji "maniri" povem bolj na dolgo in široko, da boš lažje razumel. Ravno tako kot v gozdu ni dovoljen lov, če nisi lovec in imaš določen odstrel, tako ni v slovenskih rekah dovoljeno loviti, če nisi ribič. S to razliko da lovci imajo določen odstrel iz strani države, med tem ko ribiči lahko kupijo ribiške dovolilnice in potem lahko lovijo. Ampak ne v vseh rekah, ampak le tam, kjer je ribolov dovoljen. Pa še to le na določen način, kot je naprimer muharjenje. Lovljenje s harpuno ali vilicami ni dovoljen nikjer.

Zakaj je tako? Ribiške družine urejajo okolico in same vodotoke, naseljujejo ribje mladiče, skrbijo za njih, tako kot lovci skrbijo da ima recimo divjad dovolj hrane v gozdovih, da ne hodijo po nepotrebnem na njive od kmetov se hranit. Zato je dovoljen ribolov le ob nakupu dovolilnice in zato imajo tudi določeno kaj smeš uloviti in odnesti domov( velikost, teža, vrsta ribe).

Je dovolj? Ali rabiš še kak podatek?

Ales ::

Ladjar je izjavil:

Torej kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno in da s samim ulovom ni prekršil zakona?
Je to možno?
Kje?
Kako?
Uporabi spletni iskalnik in se pozanimaj o ribolovu ter konkretno napiši še za druge člane Slo-tech, namesto da zastavljaš kopico vprašanj. To spada pod funkcionalno pismenost.

Če ne,zakaj ne?
Srčno upam, da ti bo nekje do konce te teme postalo jasno, če ti še ni.

Kdo ribo ovrednoti koliko evrov jo je treba plačati?
Dobim vtis, kot da ti ni čisto jasno, kako naša družba deluje. A za družbeni konsenz si kdaj slišal?

Ti je sploh jasno, kako poguben je bil v preteklosti prekomeren ribolov v različnih vodah?

Ribji fond ni neskončen, veš.

Ste videli ribo v reki,morju,potoku,jezeru, da nosi ceno ali cenik na sebi?
Ne, sem pa videl bosonoge šizofrenike, ki pred sabo potiskajo vozičke iz Mercatorja polne neumnosti, s ceniki vred, zih. A to šteje?

Poznate koga, ki je ribe prinesel na zemljo in ima zato pravico odločati, kdo jih bo plačal za prehrano?
Neumno vprašanje, ki ga zastavljaš samo zato, da bi izpadel "pameten", ni pa noben argument za nič in vsebuje poskus popolnoma zgrešene "logike". Cene marsičesa nastavlja marsikdo, pa ne zato, ker bi ta dotičen predmet, žival ali rastlino "prinesel" na Zemljo. Mimogrede, Zemlja kot planet se piše z veliko, verjetno pa si itak mislil v vodo in ne na zemljo.

Kako kompetenten je tisti,ki je določil,da se prehrana iz voda plačuje in tistega, ki je ne plača kaznuje?

Precej bolj kot ti?

Si se sploh vprašal, zakaj je marsikaj v naši družbi vsaj malo regulirano na nek način?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Ladjar ::

Ponovno ljudje in komentatorji, ki se bolj kot na vprašanja in odgovore rajši navezujejo na samega človeka, ki postavi vprašanje.
Ali vam za vaš prekomerni ego ni dovolj, da odgovorite na vprašanja brez, da se osebi, ki je odprla temo in vprašanje ne posvečate in jo ocenjujete?

Nisem spraševal zato, da mi boste odgovarjali z vprašanji, kaj jaz vem in kaj kdo bolje ve.
Lahko odgovorite, če veste odgovor na vprašanje in da mogoče jaz vidim, kako na to gledate in kaj veste, ocene in mnenja o meni pa prosim zadržite zase, ker mogoče tudi moje mnenje o vas ta forum sploh ne bi prenesel pa glede na vaše ego stanje tudi vi sami verjetno ne.

Sicer pa nad odgovori nisem presenečen, potrjujejo pa to kar sem osebno tudi predvidel na taka vprašanja.
Hvala za odgovore, čeprav ne hvala za sovražno naravnanost.

nergac ::

Khm, a ni ravno Blejsko jezero "krvavo" zaradi ribogojništva.

Lahko pa človek postane Robin Hood.
Ali pa Super Hik.

Zakaj pa bi sploh karkoli lovil?
Uporabiš pristop Sir Oliverja in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

matobeli ::

Ribogojništvo ni čist enako kot vzreja mladic za v reke metat.

Zakaj imamo zakone o tem kaj lahko lovimo ter nabiramo v naravi bi pa lahko bilo res jasno.

Tistemu ki gre živet na aljasko v brunarico "off the land" pa tudi nihče ne bo težil. No, še pri nas v kočevju verjetno ne bi bilo panike.

D3m ::

Ni možno.
Nikjer.
Nikakor.
Zato.


Ignorirajte žabarja.

V Moravčah lahko. Pa čez sosednji hrib tudi....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ladjar ::

matobeli je izjavil:



Zakaj imamo zakone o tem kaj lahko lovimo ter nabiramo v naravi bi pa lahko bilo res jasno.


Tistemu ki gre živet na aljasko v brunarico "off the land" pa tudi nihče ne bo težil. No, še pri nas v kočevju verjetno ne bi bilo panike.

Saj to je jasno ampak mi je iz življenskih izkušenj in spoznanj jasno tudi to, da se ta jasnost pri marsikomu od nas zelo razlikuje.
Jah... Mi živimo tu in tu je potrebna tudi hrana.

D3m je izjavil:

Ni možno.
Nikjer.
Nikakor.
Zato.


Ignorirajte žabarja.

V Moravčah lahko. Pa čez sosednji hrib tudi....


Moravče, kje, če lahko poveste? Brezplačen ulov ribe za prehrano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

radmannsdorf ::

Čisto enostavno. Postani ribogojec, pa boš lahko brezplačno lovil svoje ribe.

bobby ::

+1
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

nergac ::

Kot so ti rekli.
Na morju ti ne bo nihče težil.
Kar se pa sladkih voda tiče, zagotovo, saj nisi 15 letni mulc, pa še njega bi povabili, da se jim pridruži in bi dobil izkaznico.
Lahko pa greš neslišno sredi noči ob "uri tatov" in te ne bo nihče videl.
Mogoče boš v celotni Sloveniji to počel samo ti, pa se zaradi tega tudi ne bo nihče sekiral.

D3m ::

Moravče, kje, če lahko poveste?


Ribnik Moravče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ladjar ::

radmannsdorf je izjavil:

Čisto enostavno. Postani ribogojec, pa boš lahko brezplačno lovil svoje ribe.


Sicer predlog ni neumen in je konkreten kar se da.
Je pa to zame malo nerealno in pa v nasprotju z mojimi prepričanji.

nergac ::

Saj sam tudi moram plačat 10 evrov ali kolko že, če se hočem udeležiti šahovskega turnirja v živo.
Lahko pa bi se včlanil v klub in bi plačeval članarino.
Simpl.

Od nič ni nič.
Najboljše stvari so zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Ladjar ::

nergac je izjavil:

Kot so ti rekli.
Na morju ti ne bo nihče težil.
Kar se pa sladkih voda tiče, zagotovo, saj nisi 15 letni mulc, pa še njega bi povabili, da se jim pridruži in bi dobil izkaznico.
Lahko pa greš neslišno sredi noči ob "uri tatov" in te ne bo nihče videl.
Mogoče boš v celotni Sloveniji to počel samo ti, pa se zaradi tega tudi ne bo nihče sekiral.


Morje je predaleč, potikanje ponoči kot tat ali predator za prehrano v družbi,ki se ima za napredno, razumevajočo ter inteligentno se mi pa ne zdi smotrno.
Sicer pa razumem, ta pogled in je nekako na mestu pa tudi tistega o celotni Sloveniji..

D3m je izjavil:

Moravče, kje, če lahko poveste?


Ribnik Moravče.


Zaenkrat vse kar sem našel o Moravčah in ribnikih kaže na potreben nakup dovolilnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Ladjar ::

nergac je izjavil:

Saj sam tudi moram plačat 10 evrov ali kolko že, če se hočem udeležiti šahovskega turnirja v živo.
Lahko pa bi se včlanil v klub in bi plačeval članarino.
Simpl.

Od nič ni nič.
Najboljše stvari so zastonj.


Pa ne gre primerjati udeležbe pri igri šah z osnovno potrebo po preživetju. Al kako?
Ja od nič je tudi nič.
Ne vem, če so ravno najboljše so pa ene izmed boljših. Tisti, ki jim za življenje na Zemlji ni treba plačevati to še najbolje vedo.

D3m ::

Zaenkrat vse kar sem našel o Moravčah in ribnikih kaže na potreben nakup dovolilnice.


Ni panike, je pol šume okrog.

Nas ne moti. Loviš lahko tudi v Gradiškem jezeru blizu Moravč...tam je pa sploh šume. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

PreviousUser ::

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.

Ladjar ::

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.

+90

reeves ::

D3m je izjavil:

Zaenkrat vse kar sem našel o Moravčah in ribnikih kaže na potreben nakup dovolilnice.


Ni panike, je pol šume okrog.

Nas ne moti. Loviš lahko tudi v Gradiškem jezeru blizu Moravč...tam je pa sploh šume. :)

OP je vprašal, kje bi lahko lovil in pri tem ne kršil zakona.

V Moravčah je potreben nakup karte za ribolov. Tako, kot na vseh jezerih pri nas, ki jih nekdo (največkrat RD) upravlja in skrbi za njih.

Ladjar je izjavil:

Pa ne gre primerjati udeležbe pri igri šah z osnovno potrebo po preživetju. Al kako?

Če je v vprašanju osnovna potreba po preživetju greš sem pa dobiš hrano, tuš, prenočišče brezplačno in zakonito:
http://www.brezdomci-zavetisce.si/

#000000 ::

Kokr vem lahko na slo moreju z obale loviš brez karte, s čolna pa moraš imet karto. Za reke ,jezera pa brez karte ne gre.

D3m ::

Če je lačen ne rabi karte.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nergac ::

Ste hecni eni.
Sveža riba je luksuz.

ziga1990 ::

Ladjar je izjavil:

Torej kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno in da s samim ulovom ni prekršil zakona?
Je to možno?
Kje?
Kako?
Če ne,zakaj ne?

Kdo ribo ovrednoti koliko evrov jo je treba plačati?
Ste videli ribo v reki,morju,potoku,jezeru, da nosi ceno ali cenik na sebi?
Poznate koga, ki je ribe prinesel na zemljo in ima zato pravico odločati, kdo jih bo plačal za prehrano?
Kako kompetenten je tisti,ki je določil,da se prehrana iz voda plačuje in tistega, ki je ne plača kaznuje?


Brezplačno lahko samo na morju kot so ti že povedali.

moralizirat pa ni treba, ker se svet nebo tebi prilagodil in vsa ta pravila in zakoni neglede kako so nekatera butasta so z namenom da nebi ljudje lovili rib vsepoprek in še kako redko vrsto v izumrtje poslali
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mailer ::

Lahko loviš na Krki v bližini kjer lovijo cigani. Če ti kdo teži lahko rečeš, da zahtevaš enakopravno obravnavo. Potem se poberejo brez besed.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PreviousUser ::

Največ škode je planetu naredil potrošniški način življenja. Če bi vsak jemal samo tisto, kar dejansko rabi, se to ne bi dogajalo. Ampak to se seveda ne sme zgoditi, ker na potrošništvu stoji ali pade kapitalizem, kot se lepo vidi v trenutni koronakrizi. Tudi prekomerna rast prebivalstva je posledica in ne vzrok industrijskega kmetijstva in s tem nevzdržnega izkoriščanja virov.

D3m ::

Največ škode je planetu naredil potrošniški način življenja.


Jaz bom še zmeraj gradil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ladjar ::

ziga1990 je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Torej kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno in da s samim ulovom ni prekršil zakona?
Je to možno?
Kje?
Kako?
Če ne,zakaj ne?

Kdo ribo ovrednoti koliko evrov jo je treba plačati?
Ste videli ribo v reki,morju,potoku,jezeru, da nosi ceno ali cenik na sebi?
Poznate koga, ki je ribe prinesel na zemljo in ima zato pravico odločati, kdo jih bo plačal za prehrano?
Kako kompetenten je tisti,ki je določil,da se prehrana iz voda plačuje in tistega, ki je ne plača kaznuje?


Brezplačno lahko samo na morju kot so ti že povedali.

moralizirat pa ni treba, ker se svet nebo tebi prilagodil in vsa ta pravila in zakoni neglede kako so nekatera butasta so z namenom da nebi ljudje lovili rib vsepoprek in še kako redko vrsto v izumrtje poslali


Ne vem zakaj vam najbolj v oči pade moraliziranje. Drugič ne vem zakaj morala ne bi bila sprejemljiva. Tretjič pa vse moje življenje mi "solijo" pamet in po svoje predstavljajo samo moralo, ki pa jo večkrat navežejo na vas (celotno družbo v kateri živim) z besedo konsenzom, če jo uporabim kot jo je nekdo že na začetku teme. Tudi če me prime, sodi in kaznuje en človek se vse to zavije v konsenz, češ saj se vsa družba s tem strinja in je po njeni volji. Bull Shit.

Ljudje, ki so lovili za prehrano in so moralni ali bili moralni ne lovijo prekomerno in za svoj želodec ne potrebujejo več kot ta od njih zahteva.
Vse slabo in pretirano in tudi do izumrtja vrst so pa s seboj prinesli tisti, ki jim morala oziroma etika ne pomenita ničesar in nekatere in bistvene od teh je že nekdo danes tu omenil in ta kar zelo jasno vidi prikrito sliko, ki jo pa mnogi ne.

-Njih laži si poslušal in jim verjel njih laži boš ponavljal.-

K0l1br1 ::

Ladjar je izjavil:

-Njih laži si poslušal in jim verjel njih laži boš ponavljal.-

Slabo ti morala dela, da se pustiš tako hitro sprovocirat.

Ladjar ::

K0l1br1 je izjavil:

Ladjar je izjavil:

-Njih laži si poslušal in jim verjel njih laži boš ponavljal.-

Slabo ti morala dela, da se pustiš tako hitro sprovocirat.


Tu nisem bil nič sprovociran. Zato sem odgovoril kot sem. Tisto o Bullu pa ni bila razlog jeza ampak dejanskost.

val46 ::

Ladjar je izjavil:

Ponovno ljudje in komentatorji, ki se bolj kot na vprašanja in odgovore rajši navezujejo na samega človeka, ki postavi vprašanje.
Ali vam za vaš prekomerni ego ni dovolj, da odgovorite na vprašanja brez, da se osebi, ki je odprla temo in vprašanje ne posvečate in jo ocenjujete?

Nisem spraševal zato, da mi boste odgovarjali z vprašanji, kaj jaz vem in kaj kdo bolje ve.
Lahko odgovorite, če veste odgovor na vprašanje in da mogoče jaz vidim, kako na to gledate in kaj veste, ocene in mnenja o meni pa prosim zadržite zase, ker mogoče tudi moje mnenje o vas ta forum sploh ne bi prenesel pa glede na vaše ego stanje tudi vi sami verjetno ne.

Sicer pa nad odgovori nisem presenečen, potrjujejo pa to kar sem osebno tudi predvidel na taka vprašanja.
Hvala za odgovore, čeprav ne hvala za sovražno naravnanost.



Glej, vprašal si kje se sme loviti če se sme in zakaj se ne sme, sem ti lepo povedal, obrazložil zakaj je tako in se nisem niti malo osredotočal nate, ampak dejansko na tvoja vprašanja. Če ti to ni dovolj, ali pa rad bereš samo odgovore določenih oseb, potem si izberi forum, na katerem bodo sodelovale le osebe istih ali enakih prepričanj in načel, kot jih imaš sam. Drugače pa sprejmi tudi kritiko, če se nam ta zdi potrebna.

Kvinta ::

Za Savo tam na Gay plaži lahko loviš kolkor hočeš tja nben inšpektor ne hodi :P
A.C.A.B

ziga1990 ::

Kvinta je izjavil:

Za Savo tam na Gay plaži lahko loviš kolkor hočeš tja nben inšpektor ne hodi :P


bo še kako ribo na dveh nogah ujel za bonus
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ladjar ::

reeves je izjavil:

D3m je izjavil:






Ladjar je izjavil:


Če je v vprašanju osnovna potreba po preživetju greš sem pa dobiš hrano, tuš, prenočišče brezplačno in zakonito:
http://www.brezdomci-zavetisce.si/


Tako je v vprašanju je osnovna potreba po preživetju, ki pa jo je nekdo na nek način meni in drugim speljal na svoj "mlin".
Tudi tisto o brezdomcih in zavetiščih je "njegov" "mlin" in mlin naj pripada njemu vse kar gre na ta mlin mu pa zavestno ne pripišem, ker vem, da tega mlina in "njega" prej ni bilo, bilo pa je vse kar je sedaj speljano nanj.

ziga1990 ::

Ladjar je izjavil:

reeves je izjavil:

D3m je izjavil:






Ladjar je izjavil:


Če je v vprašanju osnovna potreba po preživetju greš sem pa dobiš hrano, tuš, prenočišče brezplačno in zakonito:
http://www.brezdomci-zavetisce.si/


Tako je v vprašanju je osnovna potreba po preživetju, ki pa jo je nekdo na nek način meni in drugim speljal na svoj "mlin".
Tudi tisto o brezdomcih in zavetiščih je "njegov" "mlin" in mlin naj pripada njemu vse kar gre na ta mlin mu pa zavestno ne pripišem, ker vem, da tega mlina in "njega" prej ni bilo, bilo pa je vse kar je sedaj speljano nanj.


in spet tvoje moraliziranje, ko ti odgovori na tvoja vprašanja ne odgovarjajo ponovno moraliziraš. Mogoče bi bilo pametno, da se preseliš v državo kjer lahko živiš s svojimi ideali
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Ladjar ::

val46 je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Ponovno ljudje in komentatorji, ki se bolj kot na vprašanja in odgovore rajši navezujejo na samega človeka, ki postavi vprašanje.
Ali vam za vaš prekomerni ego ni dovolj, da odgovorite na vprašanja brez, da se osebi, ki je odprla temo in vprašanje ne posvečate in jo ocenjujete?

Nisem spraševal zato, da mi boste odgovarjali z vprašanji, kaj jaz vem in kaj kdo bolje ve.
Lahko odgovorite, če veste odgovor na vprašanje in da mogoče jaz vidim, kako na to gledate in kaj veste, ocene in mnenja o meni pa prosim zadržite zase, ker mogoče tudi moje mnenje o vas ta forum sploh ne bi prenesel pa glede na vaše ego stanje tudi vi sami verjetno ne.

Sicer pa nad odgovori nisem presenečen, potrjujejo pa to kar sem osebno tudi predvidel na taka vprašanja.
Hvala za odgovore, čeprav ne hvala za sovražno naravnanost.



Glej, vprašal si kje se sme loviti če se sme in zakaj se ne sme, sem ti lepo povedal, obrazložil zakaj je tako in se nisem niti malo osredotočal nate, ampak dejansko na tvoja vprašanja. Če ti to ni dovolj, ali pa rad bereš samo odgovore določenih oseb, potem si izberi forum, na katerem bodo sodelovale le osebe istih ali enakih prepričanj in načel, kot jih imaš sam. Drugače pa sprejmi tudi kritiko, če se nam ta zdi potrebna.

--------------------------
-1=Ni možno.
-2=Nikjer.
-3=Nikakor.
-4=Zato.
-5=Lahko pa v tvoji "maniri" povem bolj na dolgo in široko, da boš lažje razumel.
------------------------------

ziga1990 ::

6.)mi pa po tvoji maniri vemo, da postaneš nestrpen ko odgovori ne ustrezajo tvojem pogledu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

WizzardOfOZ ::

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.


Ne razumeš pa nečesa drugega. Da bi rib že zdavnaj zmanjkalo v rekah in potokih, če nebi omejili lovljenja. Poleg tega gre ta denar (ki ga daš za karto) ribičem, ki potem mladice vozijo v potoke, da imamo sploh kaj za loviti. Zato meni ni težko plačat tiste karte.

StarMafijec ::

Za plačilo lahko tu:
http://ribnikzeje.com/

Ladjar ::

@val46
Kaj če bi VAS nekdo "ugonobil" in bi si želeli svobode diha zase, brez "bolečin" in hrano v želodcu,ki je iz narave iz katere sami izhajate, da bi preživeli pa bi vam tisti, ki vas je "ugonobil" dejal na vaše prošnje za izpust nazaj v "življenje".:

1-Lahko pričakujem, da me izpustite in da jem?-(Ni možno.)
2-Bi bilo kje to mogoče? -(Nikjer.)
3-Vas lahko s čim prepričam v nasprotno? -(Nikakor.)
4-Zakaj mi to počnete? -(Zato.)
5-Lahko pa v tvoji "maniri" povem bolj na dolgo in široko, da boš lažje razumel.

ziga1990 je izjavil:

6.)mi pa po tvoji maniri vemo, da postaneš nestrpen ko odgovori ne ustrezajo tvojem pogledu


-Tisto o maniri ni bil moj zapis-
Kdo je sedaj nestrpen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

PreviousUser ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.


Ne razumeš pa nečesa drugega. Da bi rib že zdavnaj zmanjkalo v rekah in potokih, če nebi omejili lovljenja. Poleg tega gre ta denar (ki ga daš za karto) ribičem, ki potem mladice vozijo v potoke, da imamo sploh kaj za loviti. Zato meni ni težko plačat tiste karte.


Jaz sem govoril na splošno, ribe so tu specifična stvar, ker lahko pride do prekomernega izlova, se strinjam. Ampak to je zaradi tega, ker je število ljudi zaradi industrijskega kmetijstva preveliko glede na dejanske kapacitete ekosistemov.

zasekamroz ::

je možno kjerkoli, samo pazi da te nihče ne vidi

če ni možno dokazat, da si lovil, to ni kaznivo

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.


Ne razumeš pa nečesa drugega. Da bi rib že zdavnaj zmanjkalo v rekah in potokih, če nebi omejili lovljenja. Poleg tega gre ta denar (ki ga daš za karto) ribičem, ki potem mladice vozijo v potoke, da imamo sploh kaj za loviti. Zato meni ni težko plačat tiste karte.



Predlagam vam in tudi drugim, ki imajo v sebi preveč tistega,kar je nekdo želel da imajo, da si še enkrat preberete ali pa vsaj prvič, kar je Mitchoo zapisal in da ne bo komu kaj odveč odmislite tisto kako razume Ladjarja in se posvetite samo dejstvom s katerimi vam je danes ON več dal, kot pa si lahko po forumu sodeč kdo zamisli.
Namesto popravkov bi se mu lahko zahvalili za tako obrazložitev, ki je po mojih izkušnjah lahko cela vrsta ljudi ni sposobna napisat in razodet.

Ob tem in tej priložnosti pa se mu tudi sam zahvaljujem, da je to storil in pa obdržal v sebi zdravo in jasno bistrost.

Glugy ::

zasekamroz je izjavil:

je možno kjerkoli, samo pazi da te nihče ne vidi

če ni možno dokazat, da si lovil, to ni kaznivo


Tipična slovenska miselnost. Če te ne dobijo nisi tat; nisi koruptivc; nisi ropar; nisi slepar; nisi zlobnež; nisi kradljivc; nisi nemoralen; nisi neetičen; nisi grd in imaš čisto vest. Če te ne dobijo nisi nič drugega kot "sposoben". Ja pol se pa čudte zakaj je tok korupcije v Sloveniji z tako miselnostjo.

Glej kup dovolilnico pa ne kompliciraj si lajfa. A ti je tok pod čast tisto dovolilnico kupt? Sej za opremo za loveljenje tud neki daš; ni zastonj, boš pa še državi dal en krajcar zato da to nameni za skrb pri vzdrževanju naravne biotske raznolikosti ribje populacije. Sej ni tok drago če te veseli no. Sej skor vsak hobi več stane. To je v bistvu drobiž v primerjavi z mnogimi drugimi hobiji. Ne bit tok trmast no. Če bi bli vsi tak trmasti da bi vsepočez lovil bi imel bolj boge reke ; sladkovodnih rib pa bolj ko ne samo za vzorec. Delaj po principu sorazmernosti. Življenje ni črno ali belo; je kombinacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

zasekamroz ::

Tipična slovenska miselnost. Če te ne dobijo nisi tat; nisi koruptivc; nisi ropar; nisi slepar; nisi zlobnež; nisi kradljivc; nisi nemoralen; nisi neetičen; nisi grd in imaš čisto vest. Če te ne dobijo nisi nič drugega kot "sposoben". Ja pol se pa čudte zakaj je tok korupcije v Sloveniji z tako miselnostjo.

če kaznivega dejanja ni možno dokazait, se ni zgodilo

Ladjar ::

ziga1990 je izjavil:

Ladjar je izjavil:

reeves je izjavil:

D3m je izjavil:






Ladjar je izjavil:


Če je v vprašanju osnovna potreba po preživetju greš sem pa dobiš hrano, tuš, prenočišče brezplačno in zakonito:
http://www.brezdomci-zavetisce.si/


Tako je v vprašanju je osnovna potreba po preživetju, ki pa jo je nekdo na nek način meni in drugim speljal na svoj "mlin".
Tudi tisto o brezdomcih in zavetiščih je "njegov" "mlin" in mlin naj pripada njemu vse kar gre na ta mlin mu pa zavestno ne pripišem, ker vem, da tega mlina in "njega" prej ni bilo, bilo pa je vse kar je sedaj speljano nanj.


in spet tvoje moraliziranje, ko ti odgovori na tvoja vprašanja ne odgovarjajo ponovno moraliziraš. Mogoče bi bilo pametno, da se preseliš v državo kjer lahko živiš s svojimi ideali


Moraliziranje je bilo dodano, ker mi je bilo vrženo "pod nos". Mogoče bi bilo pa pametno, da se vi preselite in, če vam bodo še nekateri sledili bom morda ideal imel kar doma, kaj mislite?

WizzardOfOZ ::

PreviousUser je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.


Ne razumeš pa nečesa drugega. Da bi rib že zdavnaj zmanjkalo v rekah in potokih, če nebi omejili lovljenja. Poleg tega gre ta denar (ki ga daš za karto) ribičem, ki potem mladice vozijo v potoke, da imamo sploh kaj za loviti. Zato meni ni težko plačat tiste karte.


Jaz sem govoril na splošno, ribe so tu specifična stvar, ker lahko pride do prekomernega izlova, se strinjam. Ampak to je zaradi tega, ker je število ljudi zaradi industrijskega kmetijstva preveliko glede na dejanske kapacitete ekosistemov.


On je spraševal za ribe v njegovem prvem postu, zato sem jaz pisal za ribe v rekah in potokih in ne na splošno.

Če bi pustili, da vsak razpolaga z naravnimi viri kot mu paše in bi bili le ti prosto dostopni, konkretno, da vsak lahko lovi ribe v potokih in rekah, bi verjetno danes gledali te sladkovodne ribe samo še v muzejih, tam nekje ob mamutu in jamskem medvedu ter okostju kita. Rib je namreč pri nas v parih rekah in potokih nekoč celo že zmanjkalo (tudi soška postrv je bila na nitki, zato so tudi pripeljali "amerikanke"). V osnovi zaradi prekomernega izlova in svinjarije v teh rekah in potokih, je bilo rib res malo. Enako je s potočnimi raki. Ko sem bil mulc, jih je bilo v izobilju, danes jih je nekaj, ampak izredno malo. In samo ribičem se lahko zahvalimo, da se trudijo vzdrževat vse to. Pa da vozijo mladice v potoke in da so očistili kar nekaj potokov, kamor se je spet potočni rak naselil.
Ker pa so take stvari vseeno izredno drage (država pa bore malo pomaga), je nekako treba denar za vzdrževanje tudi dobiti. Zato tudi karte, s katerimi se čisto strinjam, ker delo je naporno in ga je veliko. Poleg tega pa je s temi kartami tudi omejen prevelik izlov in se ohranja neko ravnovesje.

Ladjar ::

Glugy je izjavil:

zasekamroz je izjavil:





Glej kup dovolilnico pa ne kompliciraj si lajfa. A ti je tok pod čast tisto dovolilnico kupt? Sej za opremo za loveljenje tud neki daš; ni zastonj, boš pa še državi dal en krajcar zato da to nameni za skrb pri vzdrževanju naravne biotske raznolikosti ribje populacije. Sej ni tok drago če te veseli no. Sej skor vsak hobi več stane. To je v bistvu drobiž v primerjavi z mnogimi drugimi hobiji. Ne bit tok trmast no. Če bi bli vsi tak trmasti da bi vsepočez lovil bi imel bolj boge reke ; sladkovodnih rib pa bolj ko ne samo za vzorec. Delaj po principu sorazmernosti. Življenje ni črno ali belo; je kombinacija.


Ves čas meni nekdo komplicira lajf potem pa sem jaz označen kot komplikator. Ne morem se s tem sprijaznit. Ne gre se za čast ampak pravi in resnični princip in dejstvo.
Še noben tak denar s katerim se sedaj kupuje in dovolilnica nista dala življenja in ga tudi ne bosta ne meni ne vam in ne ribam. Za lovljenje obstajajo različni načini tudi brez kupljenih zadev. Državi bi dal toliko kot ona meni nič več in nič manj. Ne gre se za veselje ali hobi, gre se za golo preživetje, katerega pa mnogi danes očitno ne razumejo več.
Glede trme tako; se opravičujem ampak bom tukaj malo vulgaren, ne bi dejal da se gre za trmo, če te nekdo sili da se prikloniš in te hoče od zadaj posiliti (nategniti), gre se bolj za samo neodobravanje in lasten bran ter lastno osebno integriteto in obstoj. Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.


Ne razumeš pa nečesa drugega. Da bi rib že zdavnaj zmanjkalo v rekah in potokih, če nebi omejili lovljenja. Poleg tega gre ta denar (ki ga daš za karto) ribičem, ki potem mladice vozijo v potoke, da imamo sploh kaj za loviti. Zato meni ni težko plačat tiste karte.


Jaz sem govoril na splošno, ribe so tu specifična stvar, ker lahko pride do prekomernega izlova, se strinjam. Ampak to je zaradi tega, ker je število ljudi zaradi industrijskega kmetijstva preveliko glede na dejanske kapacitete ekosistemov.


On je spraševal za ribe v njegovem prvem postu, zato sem jaz pisal za ribe v rekah in potokih in ne na splošno.

Če bi pustili, da vsak razpolaga z naravnimi viri kot mu paše in bi bili le ti prosto dostopni, konkretno, da vsak lahko lovi ribe v potokih in rekah, bi verjetno danes gledali te sladkovodne ribe samo še v muzejih, tam nekje ob mamutu in jamskem medvedu ter okostju kita. Rib je namreč pri nas v parih rekah in potokih nekoč celo že zmanjkalo (tudi soška postrv je bila na nitki, zato so tudi pripeljali "amerikanke"). V osnovi zaradi prekomernega izlova in svinjarije v teh rekah in potokih, je bilo rib res malo. Enako je s potočnimi raki. Ko sem bil mulc, jih je bilo v izobilju, danes jih je nekaj, ampak izredno malo. In samo ribičem se lahko zahvalimo, da se trudijo vzdrževat vse to. Pa da vozijo mladice v potoke in da so očistili kar nekaj potokov, kamor se je spet potočni rak naselil.
Ker pa so take stvari vseeno izredno drage (država pa bore malo pomaga), je nekako treba denar za vzdrževanje tudi dobiti. Zato tudi karte, s katerimi se čisto strinjam, ker delo je naporno in ga je veliko. Poleg tega pa je s temi kartami tudi omejen prevelik izlov in se ohranja neko ravnovesje.


PONAVLJAM STAVEK, ki je kratek pove pa veliko.:
Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

WizzardOfOZ ::

Če si boš ulovil eno ribo za golo preživetje in jo potem tudi pojedel, ti tudi ribič ne bo težil. Sploh, če mu boš dokazal, da nimaš nič drugega za preživetje. Problem pa je, ker bi po tvojem zgledu potem prišlo še 10.000 takih, ki pa bi za celo familjo rib iz vode potegnil in si jih domov odnesli. Ni problem en, ki ulovi eno ribo. Problem je prenažiranje in požrtnost ostalih.

Mravlje in mravlja jajčeca je v mirnodobnem času prepovedano jest, uničevat,... Koliko ljudi ve, da jih v vojni pa lahko ješ? Jajčeca imajo okus po ocvirkih, še prepeličja jajca zraven, pa imaš že odličen zajtrk.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

Ladjar je izjavil:

Vse slabo in pretirano in tudi do izumrtja vrst so pa s seboj prinesli tisti, ki jim morala oziroma etika ne pomenita ničesar in nekatere in bistvene od teh je že nekdo danes tu omenil in ta kar zelo jasno vidi prikrito sliko, ki jo pa mnogi ne.

Točno. In zaradi takih ljudi in dogodkov v preteklosti imamo sedaj omejitve koliko in kdaj in kaj se lahko lovi. Logično, kajne?

Ladjar je izjavil:

Še noben tak denar s katerim se sedaj kupuje in dovolilnica nista dala življenja in ga tudi ne bosta ne meni ne vam in ne ribam.

In zakaj ga je potem tako težko dati za karto?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716620 (3407) Ben Dover

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919259 (11222) 2dark
»

Bivanje v naravi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713199 (9828) Aquafriend
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841581 (22969) hammock
»

Krožna Ekonomija

Oddelek: Problemi človeštva
4210333 (9201) ZaphodBB

Več podobnih tem