» »

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

Kje v Sloveniji si za prehrano lahko človek ujame ribo brezplačno?

1
2
3 4

WizzardOfOZ ::

Ladjar je izjavil:

PONAVLJAM STAVEK, ki je kratek pove pa veliko.:
Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.


Pa ne na zemlji, kot obstaja danes!!! To je v bistvu nemogoče. Oziroma je lahko samo na papirju, drugje pa bi zavist, požrešnost, požrtnost,... uničile tudi to.

Delo bo uničilo človeka, kot je nekoč uničilo opice!

Zgodovina sprememb…

Ladjar ::

Nekje se je začelo in nekje se bo moralo končati. Začne se pa lahko tam, kjer se je končalo.
Zemlja nima nič s tem, človek ima in na človeku je da popravlja lastne napake. Če ni bilo nemogoče priti do sem ne bi smelo biti nemogoče priti nazaj.
Tisto o papirju, požrešnosti itn. je vse posledica človeka in če vsak človek sledi takemu človeku drugačnega stanja, kot slabšega ni za pričakovati. Če pa se ne sledi več takemu človeku pa se ustvari drug tok in ko je ta dovolj močan zadeve tečejo v drugo smer.

UganiKdo ::

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.

Vprasaj se drugace, zakaj bi si ladjar lahko prilastil skupno dobro brez da karkoli vrne druzbi? Vodni viri in kar je v njih so tak primer skupnega dobrega in ce jih hoce koriasit na nacin ki poaega v njihovo trajnost (ribolov) potem je dolzan to odplacat druzbi (kupit dovolilnico).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

WizzardOfOZ ::

Ladjar je izjavil:

Nekje se je začelo in nekje se bo moralo končati. Začne se pa lahko tam, kjer se je končalo.
Zemlja nima nič s tem, človek ima in na človeku je da popravlja lastne napake. Če ni bilo nemogoče priti do sem ne bi smelo biti nemogoče priti nazaj.
Tisto o papirju, požrešnosti itn. je vse posledica človeka in če vsak človek sledi takemu človeku drugačnega stanja, kot slabšega ni za pričakovati. Če pa se ne sledi več takemu človeku pa se ustvari drug tok in ko je ta dovolj močan zadeve tečejo v drugo smer.

Preveč filozofiraš. Bi rekel, da preveč trave pokadiš. Maš domačico?

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Ladjar je izjavil:

Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.

Lej, na začetku teme je kazalo, da si ponovno prišel sem moralizirat in pridigat. Potem si malo peljal vodo na mlin, kot da te vprašanje o ribolovu zanima zaradi lastnega preživetja oz. osebnega načina življenja. Eh, no, kaj bo od tega?

Sicer pa bodi realen, v današnji Sloveniji ni mogoče živeti tako, kot nakazuješ. Narava ne bi prenesla tega.

Oz. lahko, če boš našel neko lokalno okolje, kjer te bodo sprejeli kot posebneža, za katerega čisto vsa pravila družbe ne veljajo. Misliš, da kar vsakega po vrsti kaznujejo, če bos lovi ribe? Niso kazni temu namenjene.

Ampak najdi neko okolje zase prvo, spoznaj malo ljudi. Ljudi zunaj foruma.

Poleg tega pa, ne vem, koliko si videl sveta, ampak obstaja še kar dosti krajev, kjer lahko še vedno živiš tako, kot si ti (morda, bog si ga vedi) želiš. Tudi čisto blizu nas, ni ti potrebno iti daleč.

V Srbiji npr. so zelo zelo strpni in odprti do različnih ljudi, pa zelo gostoljubni. Lahko boš komot kje v notranjosti lovil ribe, ne da bi ti kdo kaj rekel. En od bolj svobodnih krajev na svetu, ki je hkrati nam kulturno soroden. Lažje boš shajal, kot v Notranjem Tibetu, verjemi.

UganiKdo ::

PONAVLJAM STAVEK, ki je kratek pove pa veliko.:
Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.


Lahko ponovis se 100x pa ne bo zato ta trditev nic manj zgresena. Od kke ti pa logika, da bi vsesplosen ribolov prispeval k cistejsi vodi je pa sploh nerazumljivo.

Dokler to pocne en dvorni norcek ke to seveda vzdrzno, ce pa to posplosis na populacijo pa ke pokilovanka vredno. Si predstavljas kaj bi za vodni ekosistem slovenskih rek pomenil odlov 500.000 rib na dan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

PreviousUser ::

Ales je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Vsi, ki bi lovili za preživetje in se obnašali po principu sorazmernosti in vzajemnosti bi lahko lovili ribe in teh ne bi zmanjkalo pa še reke bi bile čiste, kot jim je bilo namenjeno.

Lej, na začetku teme je kazalo, da si ponovno prišel sem moralizirat in pridigat. Potem si malo peljal vodo na mlin, kot da te vprašanje o ribolovu zanima zaradi lastnega preživetja oz. osebnega načina življenja. Eh, no, kaj bo od tega?

Sicer pa bodi realen, v današnji Sloveniji ni mogoče živeti tako, kot nakazuješ. Narava ne bi prenesla tega.

Oz. lahko, če boš našel neko lokalno okolje, kjer te bodo sprejeli kot posebneža, za katerega čisto vsa pravila družbe ne veljajo. Misliš, da kar vsakega po vrsti kaznujejo, če bos lovi ribe? Niso kazni temu namenjene.

Ampak najdi neko okolje zase prvo, spoznaj malo ljudi. Ljudi zunaj foruma.

Poleg tega pa, ne vem, koliko si videl sveta, ampak obstaja še kar dosti krajev, kjer lahko še vedno živiš tako, kot si ti (morda, bog si ga vedi) želiš. Tudi čisto blizu nas, ni ti potrebno iti daleč.

V Srbiji npr. so zelo zelo strpni in odprti do različnih ljudi, pa zelo gostoljubni. Lahko boš komot kje v notranjosti lovil ribe, ne da bi ti kdo kaj rekel. En od bolj svobodnih krajev na svetu, ki je hkrati nam kulturno soroden. Lažje boš shajal, kot v Notranjem Tibetu, verjemi.


Pa tudi v BiH, kolikor gledam, so zelo tolerantni do alternativnih načinov življenja. Ravno zadnjič sem na Youtube gledal film o bosanskem Robinzonu, ki nekje v planinah živi s svojo ženo in si sam prideluje svojo hrano, celo svoj tobak. Pri nas bi znali biti tudi odprti do takih stvari v kakšnih Halozah, na Kozjanskem, v Beli krajini in na Goričkem.

Zgodovina sprememb…

Ladjar ::

reeves je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Vse slabo in pretirano in tudi do izumrtja vrst so pa s seboj prinesli tisti, ki jim morala oziroma etika ne pomenita ničesar in nekatere in bistvene od teh je že nekdo danes tu omenil in ta kar zelo jasno vidi prikrito sliko, ki jo pa mnogi ne.

Točno. In zaradi takih ljudi in dogodkov v preteklosti imamo sedaj omejitve koliko in kdaj in kaj se lahko lovi. Logično, kajne?

Ti ljudje so še vedno prisotni in bodo NAM VSE POŽRLI.

Ladjar je izjavil:

Še noben tak denar s katerim se sedaj kupuje in dovolilnica nista dala življenja in ga tudi ne bosta ne meni ne vam in ne ribam.

In zakaj ga je potem tako težko dati za karto?


@reeves
ne moreva midva skupaj priti že v neki drugi temi sem pri vas obupal in imam občutek, kot da bi oba treskala z glavo v zid. Potem pa ko sam odneham vi še kar tako dolgo, da ob gledanju vas kako z glavo tolčete v zid še mene moja začne boleti.

UganiKdo ::

Jah, dokler se gre to en norec gre, zatake se ko ta norec zacne to propagirat kot pravico in pricakovat od celega sveta da se bo tako obnasal.

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Razumem Ladjarja in njegov pogled na stvari. Vprašanje, ki se zastavlja je, kako si lahko nekdo lasti vire, ki jih ni ustvaril. Naravni viri bi morali biti prosto dostopni vsem prebivalcem tega planeta. Ne pa da kapitalisti lastijo pravico do izkoriščanja le-teh, ob tem izkoriščajo nas za predelavo in nam jih prodajajo, od česar živijo. V bistvu bi lahko rekli, da si kapitalisti lastijo ekskluzivno pravico v družbi, da se napajajo s surovinami in delom drugih. Koliko pa je to v redu, je pa odvisno od tega, s katere perspektive gledaš na svet. Vse je konstrukt družbe, dejansko pa resnično veljajo samo zakoni narave.

Vprasaj se drugace, zakaj bi si ladjar lahko prilastil skupno dobro brez da karkoli vrne druzbi? Vodni viri in kar je v njih so tak primer skupnega dobrega in ce jih hoce koriasit na nacin ki poaega v njihovo trajnost (ribolov) potem je dolzan to odplacat druzbi (kupit dovolilnico).


(Očitno ko noč pade začnejo nekateri kot netopirji prihajati na plano in vedno samo tisti, ki bi nekoga delali za dolžnika in mu "pili kri".)

Vprašajte se drugače zakaj si Ladjar ne bi vas prilastil, če pa smatrate, da je okolica, vodni viri in ostalo kar vaša last?
Če bi si vas lastil in bi vi delovali po teh principih, ki jih hočete tolmačiti drugim se verjetno meni sploh ne bi bilo treba ukvarjati s tem kako priti do ribe, ker bi mi jo vi priskrbeli in to svežo ter zastonj. Govorite o skupnem dobrem in dolžnosti, kot bi bili vi šef in stvarnik,ki je prinesel to skupno dobro ste pa očitno samo del samooklicanega šefa orodje.
Nisem nikomur nič dolžan, če sem pa jaz družbi kaj dolžan je pa potem tudi ta meni.
"Iz tega boja ne bo nihče cele riti odnesel"

UganiKdo je izjavil:

Jah, dokler se gre to en norec gre, zatake se ko ta norec zacne to propagirat kot pravico in pricakovat od celega sveta da se bo tako obnasal.


En norec morda ni tako velik problem kot pa kup norcev, ki hoče za nos vleči nekoga, ki ni norec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

WizzardOfOZ ::

Res je, ampak trenutno je tukaj samo en norec, ostalu mu pa dopovedujemo, da če nekaj iz reke vzameš, moraš dati tudi nekaj nazaj v to reko. In ker sam ne boš drstil rib in gojil malih ribic, prvič ker ne znaš in drugič, ker se ne splača to početi enemu človeku, boš za to plačal ribičem, ki bodo s tem vračali oduzeto nazaj v reko. In to bodo počeli tudi zato, da boš ti lahko še večkrat kaj ven iz te reke vzel.

Zgodovina sprememb…

Stra ::

Ladjar, ste že začeli načrte za duhovno komuno? Boste kupili zaplato zemlje sredi gozda, poleg potoka? Idealno za gojenje rib. Thumbs up, držim pesti!

Aja, potoki so od države, ni jih možno kupiti. Ups, jbg, spet država vmes... Kjer bi človek rad svobodo, ne ide, država vmes, sigurno vam še brunarice ne bodo dovolili.

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Res je, ampak trenutno je tukaj samo en norec, ostalu mu pa dopovedujemo, da če nekaj iz reke vzameš, moraš dati tudi nekaj nazaj v to reko. In ker sam ne boš drstil rib in gojil malih ribic, prvič ker ne znaš in drugič, ker se ne splača to početi enemu človeku, boš za to plačal ribičem, ki bodo s tem vračali oduzeto nazaj v reko. In to bodo počeli tudi zato, da boš ti lahko še večkrat kaj ven iz te reke vzel.


Ne bom vam spet tistega stavka prilepil, ker ga ne vi in še nekateri tukaj OČITNO ne razumete v njegovi širini. Zato bom o norcih raje brez komentarja, zame so prav tako ljudje.
Bom vam pa pomagal pri razumevanju tistega stavka, ki govori o sorazmernosti in VZAJEMNOSTI.
Kaj je vzajemno bom sedaj tretiral, kot da pomen že razumete, če ne, predlagam, da najprej to razumete in si poiščete razlago in se kasneje lotite razumevanja stavka, ki sem ga zapisal prej.
Torej če se govori o sorazmernosti in vzajemnosti pomeni,da se ne bo pretiravalo vzajemnost bo pa pripomogla k temu, da se tisti vir o katerem je bilo govora, ki ga črpaš ne bo "osušil". Če pa je vir tisti, ki ti daje hrano za preživetje pa tudi ne boš tako nemaren in nepriseben, da bi ga zanemarjal in s tujki onesnažil.

Ta zadnji stavek pa je odgovoril tudi nekaterim drugim čudnim prepričanjem in vprašanjem , ki so se pojavila v zapisanih mislih
komentatorja @UganiKdo.


Sicer, če se vam ne zdi škoda kdaj izgubljati besed pa se meni morda kdaj točno to.

Stra je izjavil:

Ladjar, ste že začeli načrte za duhovno komuno? Boste kupili zaplato zemlje sredi gozda, poleg potoka? Idealno za gojenje rib. Thumbs up, držim pesti!

Aja, potoki so od države, ni jih možno kupiti. Ups, jbg, spet država vmes... Kjer bi človek rad svobodo, ne ide, država vmes, sigurno vam še brunarice ne bodo dovolili.


Bolj, kot boste mene želeli potapljati v vaših predlogih bolj boste opažali v kakšno brozgo ste sami z menoj vred zatopljeni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Nekje se je začelo in nekje se bo moralo končati. Začne se pa lahko tam, kjer se je končalo.
Zemlja nima nič s tem, človek ima in na človeku je da popravlja lastne napake. Če ni bilo nemogoče priti do sem ne bi smelo biti nemogoče priti nazaj.
Tisto o papirju, požrešnosti itn. je vse posledica človeka in če vsak človek sledi takemu človeku drugačnega stanja, kot slabšega ni za pričakovati. Če pa se ne sledi več takemu človeku pa se ustvari drug tok in ko je ta dovolj močan zadeve tečejo v drugo smer.

Preveč filozofiraš. Bi rekel, da preveč trave pokadiš. Maš domačico?


Uf ne, je ne kadim, ko pa sem jo je bilo to nekaj kar je narava dala, da ti še polepša življenje. Travca na svetu ni problem, problem so tisti, ki iz nje delajo problem.
Filozofiranje se pa sovpada s filozofijo življenja, ki je lahko zelo kratka in jedrnata ter preprosta kot vaša iskana domačica ali pa dolga in široka kot najbolj debel in dolg navit joint poln s THC prežetega mastnega skunka.

reeves ::

Ladjar je izjavil:


@reeves
ne moreva midva skupaj priti že v neki drugi temi sem pri vas obupal in imam občutek, kot da bi oba treskala z glavo v zid. Potem pa ko sam odneham vi še kar tako dolgo, da ob gledanju vas kako z glavo tolčete v zid še mene moja začne boleti.

Res je. Ti v večini tem, ki si jih odprl z večino ne prideš skupaj. In nikoli ne odnehaš.
In potem se vprašaj, ali je problem v vseh nas ali v tebi. Uporabi logiko ;)

bvt ::

Ljudje so v par stoletjih prisli iz milijarde na 7 ali 8 milijard. Kar je z vidika planeta katastrofa. Zdej si predstavljaj ce bi vsi sli lovit ribe zastojn. Ribe bi izumrle. Po drugi strani mi ni jasno, da so voditelji zaskrbljeni zarad nekontrolirane rasti clovestva. Po drugi strani so zaskrbljeni, ce kdo izmed upokojencev, tistih nad 80 let slucajno ne umre zarad korone. To dvoje nekak je kontradiktorno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

D3m ::

Ribe bi izumrle.....so what.

Populacija človeka bi se zdesetkala, da pridemo do ravnovesja.

Živali izumirajo vsak dan pa ne vidim, da bi se metali iz stolpnic zato.

Jaki pravičniki :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bvt ::

Tvoj primer je kr neki. Prvo zivali ne izumirajo vsak dan. Drugo ljudje se ne mecejo iz stolpnic zarad taksnih stvari. Tretje ce bi ribe izumrle bi bila ena velika katastrofa. Not ni so what. Ne ves kaj govoris.

D3m ::

Opa, Šime experti. :)

Boš povedal kaj več o tej veliki katastrofi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ladjar ::

bvt je izjavil:

Ljudje so v par stoletjih prisli iz milijarde na 7 ali 8 milijard. Kar je z vidika planeta katastrofa. Zdej si predstavljaj ce bi vsi sli lovit ribe zastojn. Ribe bi izumrle. Po drugi strani mi ni jasno, da so voditelji zaskrbljeni zarad nekontrolirane rasti clovestva. Po drugi strani so zaskrbljeni, ce kdo izmed upokojencev, tistih nad 80 let slucajno ne umre zarad korone. To dvoje nekak je kontradiktorno.


Ni se za bati, da bi vsi šli ribe lovit je pa možno, da če se bo nadaljevalo kot se, da bo mnogo ljudi šlo "rakom žvižgat" kot nekateri rečejo.
Treba je razumeti, da denar kot tak ni nekaj kar se je z mani rodilo in povilo na svet in da če midva svojega narediva nima nobene vrednosti, kot jo nima tisti drugi, če vanj ne verjameš. Zato tudi nisem pristaš tega, da moraš za življenje na Zemlji plačevati še manj pa da plačuješ nekomu, ki ti ne želi dobro ampak ti laže, kako ga skrbi zate.

Tistih kontradiktornosti je kar precej in veseli me, da se vsaj kako opazi.
Jaz lahko umrem pa državi ne bo mar za to, da pa je mar državi za starejšo populacijo iz pogledov, ki nam jih navajajo pa jim verjamem še toliko manj. Morda ima država lahko še nekaj koristi od mene,ki še nisem tako star od že njej odsluženih starostnikov pa, ki jim mora nakazovati pokojnine pa drugega s perspektiv, ki so širši javnosti poznane ne vidim druge skrbi zanje razen te, da se v njihovem imenu in na podlagi za njihovo skrb lahko še dodatno zadolžuje.
Je pa lepo slišati da državo skrbi za naše starše, stare starše samo ne vem zakaj je potem tako negativno "mačehovska" do njih bila in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Gagatronix ::

matobeli je izjavil:

Ribogojništvo ni čist enako kot vzreja mladic za v reke metat.

Zakaj imamo zakone o tem kaj lahko lovimo ter nabiramo v naravi bi pa lahko bilo res jasno.

Tistemu ki gre živet na aljasko v brunarico "off the land" pa tudi nihče ne bo težil. No, še pri nas v kočevju verjetno ne bi bilo panike.


No, da ne bos prevec glasen: v ANWR ne mores kar tako it zivet. Trenutno v ANWR (Alaska National Wildlife Reserve) zivi samo par druzin, ki so to pravico podedovale se iz casov preden je le-ta bil ustanovljen. Dandanes se striktno preganja kogarkoli, ki bi prisel na idejo, da si bo tam postavil brunarico in zivel tam.

val46 ::

Mislim resno? Kam si zdaj pripeljal to temo? Lepo si vprašal zakaj se sme ali ne sme loviti ribe in kje se to lohk počne, če se in dobil si odgovor v drugem postu-mojem. In potem še vsaj enih 20x isto povedano. Ampak ne, ti kot najbolj pameten in najbolj podkovan človek na našem forumu za nakladanje, si moral to temo speljati spet na nek le tebi znan model. Še enkrat ti bom povedal, če ti do sedaj ni uspelo razumeti vsega. Nekdo mora za te ribe skrbeti, jih vzgajati, jim nuditi pravilen življenski prostor...in vse to stane. Tako časovno kot tebi tako nepoznano oz. odvečno sredstvo - denarno. In zato moraš kupiti dovolilnico. Konec!

Problem pri tebi pa je, da še sam ne veš kako bi svojo teorijo zagovarjal. Najprej te "muči", da nekdo za ta ribolov računa, nato te muči, da boš lačen, če ne boš smel ribariti, nato pripelješ v vse to Boga in stvarstvo, nato...ah, se mi ne da več, ker itak boš spet najdu en svojevrsten "odgovor" na vse to in boš spet začel filozofirat in polemizirat. Postajaš bolj tečen od vseh shintarotov tu gor...njega je vsaj zanimivo "hecat", ker ne dojame...ti pa...no, sej sam veš. Če pa ti ne veš, vemo pa vsi ostali tu gor. Se bom pač sprijaznil s tem. Daj se še ti, bo boljše za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Furbo ::

Zastonj ribo boš dobil v prvi trgovini, enostavno greš noter, do oddelka z ribami, rečeš naj ti zapakirajo katero hočeš, jo daš pod majico in greš ven.

Moralo bi delovati, ker v naših koncih, ko folk kliče policijo, ko jim kradejo drva, jih napizdijo, da je to premala vrednost, da bi oni izgubljali čas s tem.

Pa dober tek!
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

mzakelj ::

A "mamin ribnik" nima nič na zalogi ? Če mati nima ene ribe v skrinji potem se pritoži in zamenjaj mamo !!!

dreta ::

Stra ::

Ladjar je izjavil:

Torej če se govori o sorazmernosti in vzajemnosti pomeni,da se ne bo pretiravalo vzajemnost bo pa pripomogla k temu, da se tisti vir o katerem je bilo govora, ki ga črpaš ne bo "osušil". Če pa je vir tisti, ki ti daje hrano za preživetje pa tudi ne boš tako nemaren in nepriseben, da bi ga zanemarjal in s tujki onesnažil.

In kje imate ta trop robotov, ki so sprogramirani točno tako da "se ne bo pretiravalo", da ne bo "nemaren in nepriseben" in ga ne bo "zanemarjal in onesnažil"?

Ker tisti vaši dobri nameni skopnijo v tistem trenutku ko se srečajo z realnostjo, ker ne upoštevate človeške narave, to je problem. Nis(m)o vsi unicorns and rainbows. Ali je to škoda ali sreča naj presodi vsak zase.

Konkretno vprašanje za vas, lepo prosim za konkreten odgovor: zagovarjate anarhijo?

FlyingBee ::

nergac je izjavil:

Saj sam tudi moram plačat 10 evrov ali kolko že, če se hočem udeležiti šahovskega turnirja v živo.
Lahko pa bi se včlanil v klub in bi plačeval članarino.
Simpl.

Od nič ni nič.
Najboljše stvari so zastonj.

Ne gre za denar, ampak za ohranjanje narave, favno v vodi, ki je povezana z vsem drugim.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

nergac ::

Gre tudi za denar.
Mislim pa da nam Ladjar hoče povedati, da plačujemo za nekaj, kar ni od nikogar oziroma od vseh.

Se še spomnite, kako so hoteli nekateri "kasirati" sončenje na Obali, čeprav je pas ob obali javno dobro.

Zdaj pa, kaj Ladjar hoče povedati oziroma kaj misli je nemogoče definirati, uganiti, začutiti ali karkoli drugega.

Na nek način gre za koncesije: lovcem, ribičem, verskim skupnostim ...

Ampak to je stvar večine. Večina se je tako skozi človeško zgodovino tako odločila in tako pač je. Manjšina pa to tudi mora sprejeti, sicer drvimo v kaos. Kako bo pa čez 300 let, ne vemo. Verjetno enako v smislu, da se bo manjšina morala prilagajati večini.

(Bolje je da ne sodelujem v "Ladjar" temah, me je že dobil na limanice)

49106 ::

nergac je izjavil:



Se še spomnite, kako so hoteli nekateri "kasirati" sončenje na Obali, čeprav je pas ob obali javno dobro.



Saj so kasirali, dokler jih sodišče ni ustavilo.

Zdaj so po plaži postavili ležalnike, te pa podijo s plaže, če ga ne vzameš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

tone31 ::

Stra je izjavil:

Konkretno vprašanje za vas, lepo prosim za konkreten odgovor: zagovarjate anarhijo?
tisti k ne zagovarja anarhije ne zastopi da vsak clovek se sam odloci o svojih dejanjih

UganiKdo ::

Mislim pa da nam Ladjar hoče povedati, da plačujemo za nekaj, kar ni od nikogar oziroma od vseh.


Ravno obratno. Ladjaz pricakuje da si bo lahko prilastil skupno dobro. Pac tipicen egocentricen narcist, ki vidi samo svoje pravice in ne razume, da samo zato ker mu je mamica govorila celo zivlje da je poseben, to ne pomeni da ga takega vidimo vsi.

Se še spomnite, kako so hoteli nekateri "kasirati" sončenje na Obali, čeprav je pas ob obali javno dobro.
in ladjar je prvi v vrsti ki tako ureditev zagovarja. Torej to, da si skupno dobro lahko nekdo prilasti za lastno korist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

showsover ::

Ladjar čisto dobro ve, kako je in stvari in zakaj.
Heca/trola vas, ker mu je dolgčas in potem bere odzive.

nergac ::

showsover je izjavil:

Ladjar čisto dobro ve, kako je in stvari in zakaj.
Heca/trola vas, ker mu je dolgčas in potem bere odzive.


Si res prepričan?

nergac ::

V šahovskem žargonu:

Ladjar je velemojster, ki je šel na Slo-Tech igrati simultanko z nami.
Nekdo izmed nas ga bo premagal, tu pa tam bo nekomu pustil remi (kot recimo Karpov kaki brhki mladenki) ...
Lahko pa je tudi framason in bo namerno izgubil z nekim izmed "šibkih" ...
Pa še bi lahko pisal ...

Ales ::

Ne vem od kod ti ideja, da je nek narcisoidni egoist "velemojster" česarkoli, razen svojih fiks idej.

Tip ni sposoben razumeti niti kako 5% družbe deluje. Odpira teme kjer bi pametoval ljudem, kako narobe živijo, kako mu tudi brišejo zaradi pozivov na množičen samomor, itd., sam pa zase misli, da je ne vem kako pameten. Samo kao ne da se mu razlagat. :))

Ne padajte na limanice takim. Saj ne rečem, njim samim je dovolj težko živet, ampak druge naj pa le pustijo pri miru.

nergac ::

Ales je izjavil:

Ne vem od kod ti ideja, da je nek narcisoidni egoist "velemojster" česarkoli, razen svojih fiks idej.

Tip ni sposoben razumeti niti kako 5% družbe deluje. Odpira teme kjer bi pametoval ljudem, kako narobe živijo, kako mu tudi brišejo zaradi pozivov na množičen samomor, itd., sam pa zase misli, da je ne vem kako pameten. Samo kao ne da se mu razlagat. :))

Ne padajte na limanice takim. Saj ne rečem, njim samim je dovolj težko živet, ampak druge naj pa le pustijo pri miru.


Nikogar ne podcenjuj.

Kvinta ::

To je vseskupaj njegov point ,da se tema zavozi da pride do prerivanja in nasplošnega kaosa....

On ni niti malo tak nor kot večina misli da je lol

Vsako temo odpre do potankosti načrtovano pol pa se nam smeji vrjetno cela njegova familija :))
A.C.A.B

nergac ::

He he, tudi mi kujemo načrte ...

Oziroma bolje rečeno: razvijamo strategije, pilimo formo. Skrbimo dobro za psihofizično kondicijo. Občasno gremo do roba da vidimo kaj načeloma zmoremo. Ves ta čas ne seksamo, drkamo ali gledamo p0rn. Imamo izdelano časovnico. Sproti so zmožne spremembe glede zgoraj napisanega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Ladjar ::

val46 je izjavil:

Mislim resno? Kam si zdaj pripeljal to temo? Lepo si vprašal zakaj se sme ali ne sme loviti ribe in kje se to lohk počne, če se in dobil si odgovor v drugem postu-mojem. In potem še vsaj enih 20x isto povedano. Ampak ne, ti kot najbolj pameten in najbolj podkovan človek na našem forumu za nakladanje, si moral to temo speljati spet na nek le tebi znan model. Še enkrat ti bom povedal, če ti do sedaj ni uspelo razumeti vsega. Nekdo mora za te ribe skrbeti, jih vzgajati, jim nuditi pravilen življenski prostor...in vse to stane. Tako časovno kot tebi tako nepoznano oz. odvečno sredstvo - denarno. In zato moraš kupiti dovolilnico. Konec!

Problem pri tebi pa je, da še sam ne veš kako bi svojo teorijo zagovarjal. Najprej te "muči", da nekdo za ta ribolov računa, nato te muči, da boš lačen, če ne boš smel ribariti, nato pripelješ v vse to Boga in stvarstvo, nato...ah, se mi ne da več, ker itak boš spet najdu en svojevrsten "odgovor" na vse to in boš spet začel filozofirat in polemizirat. Postajaš bolj tečen od vseh shintarotov tu gor...njega je vsaj zanimivo "hecat", ker ne dojame...ti pa...no, sej sam veš. Če pa ti ne veš, vemo pa vsi ostali tu gor. Se bom pač sprijaznil s tem. Daj se še ti, bo boljše za vse.


A je res potrebno meni nalagati, kam pelje tema? A jaz sam sodelujem v njej a ste mogoče še nekateri TUDI prisotni? Veste tudi sami s svojimi besedami tvorite kontekste + nisem nikakršen moderator tu gor, da bi resnično lahko usmerjal do potankosti, kam bo tema "zavila",sicer se pa še vedno pogovarjamo o ribah, ribolovu itd.
Tisto o pameti in podkovanosti ter tečnosti ne bom komentiral. Nič se ne bojte vas ne bom sedaj prav držal za vse in da bi na vse kar ste zapisal tudi sam odgovoril kot bi lahko in bom samo na bistvo.
Če vi še kar komentirate in nekateri ponavljate eno in isto ne pomeni, da jaz nisem razumel ampak nimam jaz vaše tipkovnice v roki, da vam jo izklopim.
Na hitro čez temo če pogledamo sem dobil odgovore, da se lahko lovi na obali ob morju na palico brezplačno za lovljenje na rekah jezerih..je pa potrebna po pravilih plačljiva dovolilnica.
Povedal opomnil bi samo še na tisto kako mora nekdo skrbeti za bla bla...
Ja kdaj pa je človek s tem načinom kot ga imamo sedaj kaj lepo skrbel za naravo in živa bitja, a živite v pravljici?
Kakšne pa so reke, potoki, jezera, morje..., ko človek po vašem tako dobro skrbi zato? Odprite oči. Ter ne ne vem, kdo vam je dal logiko, da človek mora igrati nekega absolutista nad živo naravo in da ta brez njega ne zna živeti in ne zmore. Z vsakim dotikom , ko bi on rad odrejal pravila in način življenja le tega kvari in ta ne prosperira. Nekaj dejstven, če človek ni toliko prisoten s trenutnim načinom delovanja pa je še "korona" pokazala nekaj teh odtenkov.
No zaenkrat toliko, da vam ne bom preveč tečen pa še kavico bi rad v bolj mirnih mislih spil.

Pac-Man ::

Flipni zgodbo naokrog in se včlani v ribiško družino.

Nato lahko loviš ribe in stokaš čez vse, ki ti povzročajo škodo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

Mislim pa da nam Ladjar hoče povedati, da plačujemo za nekaj, kar ni od nikogar oziroma od vseh.


Ravno obratno. Ladjaz pricakuje da si bo lahko prilastil skupno dobro. Pac tipicen egocentricen narcist, ki vidi samo svoje pravice in ne razume, da samo zato ker mu je mamica govorila celo zivlje da je poseben, to ne pomeni da ga takega vidimo vsi.

Se še spomnite, kako so hoteli nekateri "kasirati" sončenje na Obali, čeprav je pas ob obali javno dobro.
in ladjar je prvi v vrsti ki tako ureditev zagovarja. Torej to, da si skupno dobro lahko nekdo prilasti za lastno korist.


Takih bedarij kot jih vi pišete pa že dolgo ne pa čeprav jih je polno.
Ja JAZ sem poseben in EDINI tak.
Tisto, da sem pa jaz v prvi vrsti tak, da bi zagovarjal kaj takega kot ste omenil je pa samo pokazatelj, da resnično nimate pojma kaj govorite in samo trosite nebuloze, da bi se z nečim lahko udejstvovali v temi. jaj jaj jaj

nergac ::

Ribiška mlaka se je začela bistriti ...

Ladjar ::

mzakelj je izjavil:

A "mamin ribnik" nima nič na zalogi ? Če mati nima ene ribe v skrinji potem se pritoži in zamenjaj mamo !!!

In na koncu za vse kar počne družba in njena ureditev naj bi bila kriva moja Mama, NE TO PA NE!

Kvinta ::

Moj foter je reko da Jureta Godlerja ne bo več gledal ,da se bo raje tu v tej temi in podobnih ,ko jih Ladjar odpre smejal :))

Zaj je tu poleg pa pravi da bi rad Five :))
A.C.A.B

Stra ::

tone31 je izjavil:

Stra je izjavil:

Konkretno vprašanje za vas, lepo prosim za konkreten odgovor: zagovarjate anarhijo?
tisti k ne zagovarja anarhije ne zastopi da vsak clovek se sam odloci o svojih dejanjih
Ne, drugo ne sledi iz prvega.

Ti zagovarjaš anarhijo, torej?

Človek se sam odloči o svojih dejanjih.

UganiKdo ::

Res je si poseben, edini pa revez seveda nisi.

Ladjar ::

Kvinta je izjavil:

Moj foter je reko da Jureta Godlerja ne bo več gledal ,da se bo raje tu v tej temi in podobnih ,ko jih Ladjar odpre smejal :))

Zaj je tu poleg pa pravi da bi rad Five :))


Reci Fotru-Očetu, da ga lepo pozdravljam in da se je dobro odločil.
Smeh je pa tudi precej zdravja, tako, da mu tudi tu upam na čim več tega.

Ladjar ::

dreta je izjavil:


Vsaka RIT je sposobna se nad drugo RITJO znašat, če ima za seboj polno drugih RITI, ki njeno RIT podpirajo.

Mislite, da bi sodničina RIT še nasprotovala "obtoženčevi" RITI, če bi se ti dve RITI sami srečali na samem? BI prva RIT še drugi tako nasprotovali in ji sodila?
Najhuje pri vsem pa je da se prva RIT vedno sklicuje na vse ostale RITI, ki obstajajo, kot da so dejansko vse te RITI seznanjene z določeno situacijo in so vse sto procentov za odločitev prve RITI.
Od kje pa sploh logika, da sto ali tisoč ali milijon RITI ima pravico eni RITI določiti, kako bo "sedela" in komu pripadala, če pa ima vsak le svojo RIT in le zato lahko dejansko skrbi in odloča? Se spomnete pregovora? A VEŠ KVA JE TVOJE? SAMO TISTO KAR TI NA RITI POJE

nergac ::

Zelo nazorno napisano.
To bi še slepci znali prebrati, navijači pa bi imeli kar nekaj težav.

Ales ::

Samo slepec bi tudi bral dalje od prve RITI. :))
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716921 (3708) Ben Dover

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919967 (11930) 2dark
»

Bivanje v naravi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713774 (10403) Aquafriend
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15842015 (23403) hammock
»

Krožna Ekonomija

Oddelek: Problemi človeštva
4210542 (9410) ZaphodBB

Več podobnih tem