» »

Kateri rabljen avto?

Kateri rabljen avto?

1
2
»

IL_DIAVOLO ::

Potem pa vzames takega ki je 5k cenejsi. 8 let star clio lahko komot vozis 5 let in se dobiš kaj za njega.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

hojnikb ::

mk3 je šasijsko 15 let star voz. To nima niti ESP standardno.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Potem pac vzames kaj drugega za tak dnar. Ni treba it po nov avto, ker je samo 2k cez budget. Raje pod budgetom.

hojnikb ::

ja, ce kupis rabljenga, mors gledat pod budgetom, da popravis vse felerje prejsnega lastnika in pripravis zadevo za normalno voznjo (gume, servisi itd..)
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

To je 500 evrov v najslabšem primeru.

hojnikb ::

Ja? ze komplet kvalitetnih gum te lahko pride tolk. Kje je pa se redni servis, pa kaksne pakne/diske menjat, pa druge malenkosti...
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

5k ne bos nikoli not spravil.

aborko ::

ja, ce kupis rabljenga, mors gledat pod budgetom, da popravis vse felerje prejsnega lastnika in pripravis zadevo za normalno voznjo (gume, servisi itd..)

A pri novem pa kupiš nad budgetom + potem še ene 5 let kasko dodatno plačuješ, pa x2 ali x3 za servise pri pooblaščencu.

hojnikb ::

Kdo pravi, da mors za novga vzet kasko? Servise pa tut ni treba peljat taprvemu pooblascencu, se tudi najdejo cenejse alternative in je se vse tipitopi kar se tice garancije.
#brezpodpisa

Jebac18 ::

Jaz sem pred letom kupil 2.5 star Ford fiesta uvožen iz Italije sicer realni km za 8k in mi ni žal poraba 4.8l problemov ni prevozil s polnim tankom 800km. Kupil pri Šentvidu Avtomoto shop.

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

mgermo je izjavil:

Nehaj s predsodki. Imam 16 let starega modusa,dizel, predvsem kratke relacije in letno dam za servis manj kot 200eur in ne boš verjel vse funkcije avta delujejo.


Uf ne bos verjel, ampak en avto je dalec od kredibilnega vzorca.

Reliability by brand for cars up to five years old - 2019
Rank Brand Score
1. Lexus 99.3%
2. Toyota 97.7%
3. Suzuki 97.3%
4. Tesla 96.9%
5. Subaru 96.6%
6. Kia 96.3%
7. Hyundai 95.7%
8. Mini 95.4%
9. Skoda 95.2%
10. Honda 94.9%
11. Volvo 94.7%
12. Dacia 94.5%
13. Mitsubishi 94.3%
14. Ford 94.1%
15. Seat 93.8%
16. Volkswagen 93.7%
17. Mazda 93.5%
18. Peugeot 93.4%
19. Fiat 93.3%
20. Audi 92.9%
21. BMW 92.1%
22. Citroen 91.8%
23. Porsche 91.7%
24. Mercedes 90.6%
25. Alfa Romeo 89.7%
26. Jaguar 89.5%
27. Vauxhall 89.4%
28. Nissan 85.7%
29. Jeep 84.4%
30. Renault 84.2%
31. Land Rover 81.3%
Pa res kako ogromno lexusov je na nasih cestah. Sicer pa tu je upostevano kaj? Da avto zariba ali tudi razni kozmeticni popravki in podoben drek?
Predvidevam, da lastnik lexusa tudi ne tera avta po Sloveniji gor pa dol po luknjastih cestah, goricah, po raznih vukojebinah, tudi kak dostavni avto za picerijo tudi ni lexus, itn.
Potem je se verjetno treba tudi upostevati, kje se najvec avtov proda, zakaj itn. Gospodarska, sluzbena vozila verjetno tudi niso lexusi, pa sparajo se tudi ne.
Avti v kaliforniji se vozijo po snegu, blatu kolkokrat? Ce bi se jst recimo vozil 10 let po madzarskih regionalnih cestah, bi avto ze verjetno razpadel. Sem gledal na MTV1 enkrat prispevek o tem, kako slabe ceste imajo in kako jim unicuje to avte.

Potem je treba pogledati se kaksna vozila se najvec proda pri doloceni znamki. Nekatere znamke poznamo po bolj sportnih avtih, ki se ne sparajo, ampak terajo. Druge znamke pa po vecini poznamo samo kot avti za dedeke in babice, ki prakticno pazijo na svoje avte kot na surova jajca.

Banalen primer, ampak vozniki Alfe V6 se sigurno ne jajcajo z avti naokoli, kot nekdo v 60/90 konjskem dolgocasnem vozu.

Mene bi recimo taka statistika razveselila, ce bi bila narejena za avte po KM in recimo Evropi in mesanem podnebju.
Na madzarskem je zlom lezajev, amortizerjev, fedrov nekaj vsakdanjega pa nima glih veze kaksen avto je. Ceste so zjebane, da ko se peljes se bi najrajsi zjokal.

PS:
Kot je rekel, kole iz madzarske, imajo tolko lukenj, da je boljse ce se peljes cimhitreje, da luknje prakticno kolesa preskakujejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Lexus ima brutalno porabo, se bolj od mojega pijanca :))

mgermo ::

Uk reliability index ima drugacen seznam, kjer je renault bistveno višje

lexios ::

mgermo je izjavil:

Uk reliability index ima drugacen seznam, kjer je renault bistveno višje


Nemčija pa očitno drugačnega, kjer je clio bistveno nižje... http://www.anusedcar.com/



The report of the year 2017 for vehicles of the age 4-5 years

1. Mercedes-Benz SLK
2. Audi A6
3. Audi TT
4. Porsche 911
4. Audi Q5
6. Mitsubishi ASX
7. Audi A1
8. Mazda 3
8. BMW X1
8. Mercedes-Benz GLK
8. Hyundai ix20
12. BMW Mini Countryman
13. Opel Agila
14. Volvo S60
14. Audi A3
14. Ford Focus
17. Volkswagen Golf Plus
17. Mazda 2
19. Volvo XC60
19. Audi A4
21. Ford C-Max
22. Mercedes-Benz E Coupé
22. Opel Meriva
24. Toyota Yaris
24. Suzuki Swift
26. Toyota Corolla Verso
26. BMW Mini
28. Opel Astra
28. Mercedes-Benz C
30. Honda CRV
...

m0LN4r ::

Sej to govorim, te statistike so en kurac. Odvisno je kje (ceste, vremenske razmere, hitrost), kaksni tip vozila predvladujejo pri doloceni znamki, kako in zakaj se uporablja.

Verjetno bo 60k lexus, ki ga vozi polnoritni dedek sigurno prezivel 2x daljso dobo, kot 10k clio, ki v sloveniji prevaza pice in pol izprade renault takoj veliko veliko slabse.

Meni se noben ni pice pripelal v dragem avtu pa v kaksni eksoticni znamki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lexios ::

Sj to tudi povedo, vseen pa je neka satistika:
German cars technical control organization assorts these defect rate reports yearly. A car model have to be tested at least 500 times to be assorted in TÜV report, so statistics are exact enough. But imagine how people use models in different ways.

m0LN4r ::

Jep, jaz ne poznam zive duse, ki bi sparal kakega bavarca al wolfsburgerja, to so avti, ki se uporabljajo kot vsakodnevni traktorji za vse zivo in se jih naganja po avtocesti, kolko grejo.
S finim avtom oz. mescanskim avtom se tudi povsem drugace ravna, kot "kmeckim" avtom.

Moj fotr se npr. vozi z avtom vsepovsod, po vseh vukojebinah, njivah, makadamih, ni da ni, za avto mu prakticno dol visi, ce treba vlaci znjim nakoli na prikolici od tone sodra, pa hektolitrov vina gore dole itn.

Medtem, ko pa se drugi z avtom ne upajo zapeljat na bankino, pa bok pomagej, da bi ga terali.

Potem recimo v Nemciji je oooooooooogromno avtov na lizing, ki jih soferji dobesedno zlorabljajo, saj cez 5 let ga dajo nazaj pa jih bk.

Tipicen primer, student si liza npr. M2, M3, M4 tudi ni redkost za 10.000km na leto, pol pa avto dobesedno trgajo narazen. Od drag racov z hladnim motorjem, do Autobahn VMAX izzivov.
Pol ta avto vrnejo, pa najebe tisti, ki ga bo kupil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lexus ima brutalno porabo, se bolj od mojega pijanca :))



Poraba visoka, ni pnaredkov pri delih, za svoje konje gredo slabo.. kaj boš s tako šajtrgo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Likalnik ::

Kupujem avtomobil....pa ne vem katerega bi...ubistvu sploh ne vem kakšen avto bi imel...če bi imel že vsaj model izbran pa bi bilo lažje.

letno delam malo kilometrov cca 20k...več ali manj mestna vožnja Gorenjska....želja je da je bencinar....otrok nimam tako, da ni potrebe po karavanu....
budget je max 7000€....iščem nekaj za 5000€ najraje bi pa videl, da bi dobil soliden avto do 3000€

gledam, da nimajo veliko kilometrov...do 150k...kar pomeni, da vsi VAG-i odpadejo.

imamo kaj manjšega, zanesljivega (koliko kuri mi je vseeno)...važno je,da je čim manj izrednih stroškov....pa, da sem še zmer Jebach v avtu...da ni nekaj za stare mame.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila cca 12k (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9913890 (11597) facepalm
»

Poceni drugi avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517519 (5315) Utk
»

kateri majhen avtomobil kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413773 (10560) facepalm
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017511 (14365) zobnik
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122662 (17458) Assassub

Več podobnih tem