» »

A1 Xplore TV

A1 Xplore TV

««
23 / 24
»»

polde66 ::

Škoda ker nisi posnel še vizitko da se vidi kako je box poimenovan. Če je korensko poimenovan kot telefon bo apliikacija delovala. To da tebi dela ni pravilo ampak samo splet srečnih okoliščin zate.
polde

-JM- ::

Sem ugotovil še kako priti do boljše slike na Xplore TV go na boxu s SLIMBOX Aosp
V bistvu moraš pred zagonom aplikacije iti v nastavitev aplikacije in kliknite na "vsili zaustavitev"
Ampak to velja samo za kanal ki si ga prvič odprl, tako da če želiš preklopiti moraš zapreti aplikacijo in ponoviti vajo:D
Slika je pa na ta način veliko boljša oz. enaka kot na Smart TV, sicer pa naj bi bili streami tako ali tako isti za obe aplikaciji. Zdaj ali je to problem Tv-ja ali aplikacije je vprašanje. Očitno je nekaj v povezavi s transkodiranjem
Glede poimenovanja naprav pa je tako:
iPhone = iPhone
iPad = iPad
Android TV = SMART TV ANDROID_TV
PC = Chrome on WINDOWS_PC
Moj box = Amlogic TX9S

polde66 ::

To da je tvoj box tanix mi je jasno, kako se poimenuje po flešanju aosp roma pa piše v vizitki. Sistem vizitka ime naprave. Verjetno kak nexsus.
polde

-JM- ::

Ime naprave = TX9S

polde66 ::

Piše v vizitki?
polde

-JM- ::

Da

klein ::

 tv

tv



Levo Telemach eon TV preko internetnega brskalnika, desno A1 Xplore TV app na androidu TV.

Na Telemach vidim gol 12 sekund prej kot na A1 :))
take care..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klein ()

jereb2012 ::

Hm, se opravičujem že v naprej...sem nov v tem svetu. Imam TV Box Q96 mini 4K...Želel bi ga uporabljati na starejšem TV-ju za ogled vsebin na A1 Xplore TV. In sedaj težava. Sem inštalirar APP, jo zagnal, se prijavil in vstopil v APP. Ker ni delalo, sem po pogovoru s tehnično podporo A1 dokupil dodatno naročnino za omenjeno APP. Zadeva je res po "resetiranju tehnika na A1" naslednji dan pričela delovati. A kratek čas. Kot na začetku mi javi napako "...saj nimate ustreznih pravic (1_2063335374). Kje bi lahko bila težava? Sem ponovno klical tehnično in mi drug tehnik razlaga da na tej napravi ni mogoč ogled....ja pa če je delalo nekaj dni....nimam volje in ne časa na pretek ter klicarit in jih prepričevat. Hvala za kakršni koli nasvet, oz. pomoč. Lep dan naprej, Andrej

pixelzgaming ::

jereb2012 je izjavil:

Hm, se opravičujem že v naprej...sem nov v tem svetu. Imam TV Box Q96 mini 4K...Želel bi ga uporabljati na starejšem TV-ju za ogled vsebin na A1 Xplore TV. In sedaj težava. Sem inštalirar APP, jo zagnal, se prijavil in vstopil v APP. Ker ni delalo, sem po pogovoru s tehnično podporo A1 dokupil dodatno naročnino za omenjeno APP. Zadeva je res po "resetiranju tehnika na A1" naslednji dan pričela delovati. A kratek čas. Kot na začetku mi javi napako "...saj nimate ustreznih pravic (1_2063335374). Kje bi lahko bila težava? Sem ponovno klical tehnično in mi drug tehnik razlaga da na tej napravi ni mogoč ogled....ja pa če je delalo nekaj dni....nimam volje in ne časa na pretek ter klicarit in jih prepričevat. Hvala za kakršni koli nasvet, oz. pomoč. Lep dan naprej, Andrej


Imaš posodobljenega na Android 10 in posodobljen Xplore TV App? ce ti je ok mi daj davčno na privat pa preverim če lahko kaj uredim, si se mogoče na več "boxih" prijavil?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

jereb2012 ::

Naprava je na Android 11.1. Sem se prijavil, ja tudi z drugo napravo in mi zato ni delovalo. Potem je tehnik ponastavil in zadeva je delovala nekaj dni.

polde66 ::

Imaš navaden android in ne androidTV.
polde

jereb2012 ::

polde66 je izjavil:

Imaš navaden android in ne androidTV.

Android TV Box

polde66 ::

jereb2012 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Imaš navaden android in ne androidTV.

Android TV Box

Imaš android tv box z androidom, z androidomTV in z googleTV.
Aplikacija dela na androidtv in googleTV sistemu.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

jereb2012 ::

Kot sem zapisal, imam tv box z androidom 11.1...
https://images.app.goo.gl/WXBajbiT8iqy5...

Zgodovina sprememb…

jereb2012 ::

Pa da poenostavim.... vmesnik bi potreboval za spremljanje vsebin na A1 na TV, kateri nima možnosti namestitve APP-jev. Zato sem nabavil to škatlo. Imam urejeno naročniško razmerje in iščem nadomestek, katerega bi lahko uporabil.Pogoj je spremljanje preko WIFI dostopne točke (nimam namena vrtat in štemat....) Bi kupil kaj drugega a nisem poznavalec teh zadev....
Vsem hvala za napotke v naprej.

lp, Andrej

-JM- ::

Najprej nam povej kateri sistem imaš instaliran na Boxu - Android TV ali navadni Android (AOSP)
Lahko poslikaš namizje boxa ali prijavno okno v XploreTV aplikacijo (tisto ko vneseš upor. ime in geslo...)
Najbrž pa je problem, da Box ni Google certificiran in zato ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

jereb2012 ::

Kakšna je razlika med sistemoma nimam pojma. Po moji presoji je AOSP. Sem kar poslikal skozi postopek prijave.

https://photos.app.goo.gl/VmNmV6ne8nMQ1...

jereb2012 ::

A je kakšen predlog kaj drugega kupiti. Ta TV Box je ena miklavžovna. Ga ne morem ponastaviti na tovarniške.

-JM- ::

Verzija aplikacije 31.1.0 je AOSP verzija oz, A1 Xplore TV Go (SI), se pravi da imaš instaliran navadni android.
Sem probal pri meni in mi javi enako napako, čeprav je pred časom še delovalo tudi na AOSP.
Očitno so na A1 nekaj spremenili in dokončno blokirali vse kar nima Google certifikata.
Torej rabil boš Google certificiran box (ali TV), kaj izbrati pa več v tej temi https://slo-tech.com/forum/t771458/0

polde66 ::

Na amazon.de imaš trenutno smešno ceno za strong -leapS3+: https://www.amazon.de/dp/B0CV7WGXMD?psc...
vendar je free shiping šele nad 59 eur za slovenijo.
imaš še https://www.amazon.de/dp/B0BZJP5FYW?ref...
oba sta odlična oblika je druga daljinec pri belem večji notranjost je pa ista. Imata googleTV in vso podporo dolby vision in dolby atmos.
Top je seveda nokia ki ima malenkost boljši procesor, 2 gb rama več več prostora, wifi6, 1 gb lan vhod, androidTV 12, osvetljen velik daljinec: https://www.amazon.de/-/en/Streaming-80...
https://www.amazon.de/-/en/Homatics-And... tole je odlična zadeva z androidTV le da ni podpore za dolby vision.Odličen stroj. Cena z vavčerjem je okoli 60 eur.
https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Strea... poceni in soliden box le da nima lan vhoda.
https://www.geekbuying.com/item/TANIX-K... tole je pa ista izvedba homastiksa v drugi obliki. Odličen in poceni. s tle kodo 8MA9SAPP še -2 eur, pri pošiljanju se izbere priority line zaradi izogiba carinskim dajatvam in je vat že vključen.
To so zaenkrat boxi, ki so omembe vredni in izpolnjujejo pogoje za gledanje a1. So poceni in odlični.
Torej pri amazonu paziš, da je cena v košarici 59 eur pri geeku pa da je priority line. Geekbuying je ok štacuna. Se pa tudi na bolhi kaj pametnega najde, ampak raje prej vprašaj če ne poznaš zadev. Lahko tudi na ZS.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

-JM- ::

Po nekaj testiranjih aplikacija Xplore TV Go dela še naprej na mojem boxu. Ker je bil box ROOT-an je nehal delovati. Po izklopu ROOT-a pa deluje naprej s Slimbox AOSP firmware. Vzrok zakaj več ne deluje ROOT-an Box naj bi bil ponovni vklop Verimatrixa na A1, lahko pa da je vzrok tudi drugje...

jereb2012 ::

Družba, hvala za nesebično podporo. Zadevo sem uredil, kar s Strongom in zadeva deluje brezhibno. Lep dan naprej.

Oldi ::

OPo vašem nasvetu nabavil Kickpi KP1. Zadovoljen, posebej Kodi leti napram Tanix tx3 mini kot sneta sekira. Hvala vam.
Po moje me jebe A1, XploreTV kar naenkrat javi, da ni interneta, včasih prej kolešček obrača ker je preslaba povezava. In res, Okla javi ping nekaj 100ms in največkrat da ni več povezave, včasih pa hitrost kaka 2Mb.
-pojav se včasih ne zgodi par ur, drugič vsakih 15 minut, traja različno, do ene 5 min
- internet na par dni izpade za par minut tudi brez omembe vrednega prometa. Resetiram ADSL modem in ruter in včasih še zmerom ni interneta, ko ni interneta, se na routerju se prižge rdeč globus. Hitrost povezave cca 12Mb/s, stabilna.
-kp1 je na wifiju
-povezava se sama vrne
-zvezo vzpostavlja router TP LINK in ne javlja nobene anomalije, njegov menijski sistem normalno odziven
-v času brez oz. slabim netom router dela normalno, iz PCja na ETH normalno prenaša fajl na telefon z brzino ~20Mb.
- TV na A1 STB dela brez prekinitve.
- Na kodiju se prekinitev ne dogaja.
-A1 pravijo naj zamenjam router. Skoraj povsem prepričan sem, da z routerjem ni nič narobe.
Kako mnenje

Oakla speedtest lafa na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Kje bi dobil kake videe z visoko bitno hitrostjo, da dodatno stestiram.

polde66 ::

Za androidtv OS si potegni dol analiti speedtest, da boč na samem boxu vedel na čem si. Videi za testirat pa mogoče tukaj? Tp-link kateri?
polde

Oldi ::

Kje, pod tukaj ni linka.
TL WR940N, všeč mi je ker s spremembo države spreminjaš moč wifi-ja.

polde66 ::

polde

Oldi ::

Groza, a je možno, da Android TV box nima guglovih aplikacij gmail, Drive, Foto, Chrome, Dokumenti ... oziroma ima svoje apk za dostop do guglovih storitev. Dokumenti izgleda ne. Premalo sem težil, meni so te in mnoge apk važne.:(
Chrome je svoj problem, je kaj drugega kot tole.

polde66 ::

Ti bi moral zgleda kupit računalnik. Tole kar naštevaš so aplikacije za telefon, box je pa stream naprava. Kaj si pa imel na tanixu?
polde

Oldi ::

Poltno rezidenco s TV imam v zimskem vrtu, računalnik sem prejšnji teden premaknil v kabinet. Saj bom preživel, samo recimo kako naj prenesem in poženem zgornji link na filme.
ES file explorer pogrešam za LAN....

Ganon ::

polde66 ::

za filme je VLC kjer imaš tudi krajevno omrežje, isto dela kodi a v kodiju moraš še kako stvar postorit, prav tako tudi na komjutru da se vidita med sabo. Če si naložiš plex je pa tudi ok.
polde

Oldi ::

Včeraj in danes gleda XploreTV izjemoma po cca 5h, nobenega izpada interneta.

Ganon ::

A1 je spet agresivno pristopil k akcijam. Ponujajo -50% popusta na naročnino in to za vedno. Ehhhh?!? 8-O

https://www.a1.si/a1-optika

lebang1 ::

Ganon je izjavil:

A1 je spet agresivno pristopil k akcijam. Ponujajo -50% popusta na naročnino in to za vedno. Ehhhh?!? 8-O

https://www.a1.si/a1-optika


Drobni tisk pri "za vedno" je pa tak:
... vendar do takrat, dokler bo operater imel v ponudbi omenjene pakete, četudi s spremenjeno vsebino. Obstaja sicer velika verjetnost, vsaj glede na izkušnje v zadnjem obdobju, da bo to še kar nekaj let, nujno pa seveda ni.

Ganon ::

Ne vem, s kje si ta zapis kopiral, ampak ni resničen. Svetovalka mi je potrdila, da obdržiš 50% popust vse do takrat, ko ostaneš na paketu, ki ga imaš v pogodbi. Tudi, če se paket vmes ukine in zamenja z drugim, ti ostaneš na starem in koristiš popust.

Imajo pa, kolikor vidim, te popuste tudi na mobilne pakete in Ultro. Noro.

lebang1 ::

Ganon je izjavil:

Ne vem, s kje si ta zapis kopiral, ampak ni resničen. Svetovalka mi je potrdila, da obdržiš 50% popust vse do takrat, ko ostaneš na paketu, ki ga imaš v pogodbi. Tudi, če se paket vmes ukine in zamenja z drugim, ti ostaneš na starem in koristiš popust.

Imajo pa, kolikor vidim, te popuste tudi na mobilne pakete in Ultro. Noro.


Verjemi, da je nek droben tisk nekje.
V preteklosti sem spraševal na A1 določene zadeve in mi je usaka svetovalka drugače povedala, ker pač ne vejo kaj prodajajo :)

Moj vir: https://tehnozvezdje.si/polovicka-za-ve...

Ganon ::

Tako je, kot sem ti napisal. Če A1 paket ukine oz. zamenja z novim, te ne premestijo na novega in ne ukinejo popusta.

Jaz trenutno koristim ugodnosti na paketu, ki ne obstaja več. Skratka, dokler ostaneš na paketu, ki je v pogodbi, koristiš popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

-JM- ::

Verjetno bodo po koncu akcije podražili pakete, s tem pa bo dražja tudi "polovička"

Oldi ::

Davno tega so imeli isto foro in sem imel ziher več kot 10 let polovično ceno, dokler ni prišel nov paket zs še nižjo ceno.

-JM- ::

mag3 je izjavil:

Sem popravil še na a kanalu in šport tv 1.

Določene nastavitve pri transcodiranju sem spremenil.

Če še kje opaziš težave mi pa sporoči. Jaz na mojih TVjih ne opazim tega.


@mag3, lahko prosim popraviš tole še na SLO3, ker so včasih športni prenosi in slika ni OK...

Hvala!

mag3 ::

Sem uredil danes še za SLO3.

-JM- ::

HVALA!

Oldi ::

Izgleda, da je za moje težave z nenadoma počasnim internetom z visokim pingom kriv WiFi na routerju. Ko sem potegnil utp, v parih dnevih intenzivne porabe ni prišlo do upocasnitve. Signala mi javlja ~60dB, motilnih signalov ne zaznavam.

Katere routerje imate tisti, ki uspešno laufate exploreTV prek WiFi?

Se mi je pa pri utp parkrat zgodilo, da se naenkrat, med gledanjem TV, pojavi črn ekran z opozorilom, da ni interneta. Kar se da hitro na fonu poženem speed test in vse je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

jure6j ::

Pozdravljeni!
Eno vprašanje.Rad bi imel Explore TV na dveh androidnih TV-jih.A je mogoče naročiti App brez da bi zraven dobil box(boxa ne morem priklopiti ker nimam UTP kabla do TV-ja).Uporabljam Ultra net.
Lp Jure

Ganon ::

Lahko imaš samo aplikacijo. Jaz sem jim box poslal nazaj takoj prvi dan, ko je bila na voljo.

jure6j ::

Hvala
Koliko stane aplikacija za posamezen televizor?

Ganon ::

Za prvega je zastonj. Za dodaten televizor pa 2 evra mesečno.

gort ::

Kakšna je dejanska ločljivost pri programih preko a1 xplore smart tv app? Recimo, tisti Travel 4k kaže v pravih 4k ali izmaliči navzdol ali sploh ne kaže?

Verjetno več 1280x720? Saj je to v redu... Za čas sumerske civilizacije!

-JM- ::

Od kdaj pa bi naj bil Travel 4K v A1 shemi? Kolko vem zaenkrat pri A1 še noben kanal ne oddaja v UHD/4K resoluciji.
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
695130417 (76) scythe
»

Sony KDL-55W805C težava

Oddelek: Zvok in slika
9636 (189) sinko
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32964689 (6574) Ulixes
»

A1 smart tv app, obstaja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
255710 (2907) pwn3rrr

Več podobnih tem