» »

A1 Xplore TV

A1 Xplore TV

««
8 / 21
»»

Ganon ::

Par sekund na googlu in izveš, da bo aplikacija na voljo za android. Prihodnje leto, kot pravi mag3.

mitkos ::

Kako je pa z Voyo programom preko Smart TV aplikacije? Sej je A1 dodal Voyo brezplačno za vse uporabnike, ali se motim?

mag3 ::

Voyo programa ni več nikjer, saj so prenehali z oddajanjem, če naročiš katerikoli novi paket A1 z televizijo pa dobiš voyo zraven, če nimaš STBja in imaš samo Smart TV aplikacijo, si lahko aktiviraš voyo spletni dostop in naložiš voyo aplikacijo na svoj Smart TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mag3 ()

miko22 ::

Aha, ravno to me je zanimalo, če imaš smart tv in aplikacijo kako aktivirati voyo?Uspelo povezati.

kajnepoves ::

Ta A1 in njihovi novi vmesniki (komunikatorji) to je živa katastrofa! Danes sem prejel nov vmesnik. Ker imam naročen HD paket, teh v paketu sploh več ni nikjer! Ko jih pokličeš ostajaš na zvezi po 1.5 ure in ti nihče ne dvigne telefona. Če kontaktiraš z uporabo SMS sporočil, se čez pol ure ali kakšno uro javijo in težijo, da imajo velio ljudi na zvezah... Pa saj ni čudno, če imajo ljudje toliko težav! Ene klinčeve aplikacije ne znajo izdelat, pol pa oglašuje Ultra paket...
Če si že srečnež in ti uspe priti v pogovor s svetovalcem, ti nimajo pojma! Vprašaš jih če aplikacija deluje na Android TV-jih, pa ti kot iz topa, da delujejo. Potem pa katastrofa, ne delujejo...
V glavnem, če je kdo v dilemi ali preklopit na A1 paket, mu preprosto odsvetujem-čim dlje stran od teh, kajti vse kar znajo je samo kasirat, kar se kvalitete tiče, pa so daleč- daleč- daleč za 9-imi gorami!

Lp

mag3 ::

kajnepoves je izjavil:

Ta A1 in njihovi novi vmesniki (komunikatorji) to je živa katastrofa! Danes sem prejel nov vmesnik. Ker imam naročen HD paket, teh v paketu sploh več ni nikjer! Ko jih pokličeš ostajaš na zvezi po 1.5 ure in ti nihče ne dvigne telefona. Če kontaktiraš z uporabo SMS sporočil, se čez pol ure ali kakšno uro javijo in težijo, da imajo velio ljudi na zvezah... Pa saj ni čudno, če imajo ljudje toliko težav! Ene klinčeve aplikacije ne znajo izdelat, pol pa oglašuje Ultra paket...
Če si že srečnež in ti uspe priti v pogovor s svetovalcem, ti nimajo pojma! Vprašaš jih če aplikacija deluje na Android TV-jih, pa ti kot iz topa, da delujejo. Potem pa katastrofa, ne delujejo...
V glavnem, če je kdo v dilemi ali preklopit na A1 paket, mu preprosto odsvetujem-čim dlje stran od teh, kajti vse kar znajo je samo kasirat, kar se kvalitete tiče, pa so daleč- daleč- daleč za 9-imi gorami!

Lp


Seveda so HD programi, pri novem vmesniku je SD in HD kanal na enakem programskem mestu, če imaš dovolj pasovne širine(več kot 6 Mb/s) ti avtomatsko predvaja HD program.
Glede svetovalcev se pa strinjam, da imajo sedaj premalo tehničnega znanja, to je bolj "kontaktni center".

miko22 ::

kajnepoves je izjavil:

Ta A1 in njihovi novi vmesniki (komunikatorji) to je živa katastrofa! Danes sem prejel nov vmesnik. Ker imam naročen HD paket, teh v paketu sploh več ni nikjer! Ko jih pokličeš ostajaš na zvezi po 1.5 ure in ti nihče ne dvigne telefona. Če kontaktiraš z uporabo SMS sporočil, se čez pol ure ali kakšno uro javijo in težijo, da imajo velio ljudi na zvezah... Pa saj ni čudno, če imajo ljudje toliko težav! Ene klinčeve aplikacije ne znajo izdelat, pol pa oglašuje Ultra paket...
Če si že srečnež in ti uspe priti v pogovor s svetovalcem, ti nimajo pojma! Vprašaš jih če aplikacija deluje na Android TV-jih, pa ti kot iz topa, da delujejo. Potem pa katastrofa, ne delujejo...
V glavnem, če je kdo v dilemi ali preklopit na A1 paket, mu preprosto odsvetujem-čim dlje stran od teh, kajti vse kar znajo je samo kasirat, kar se kvalitete tiče, pa so daleč- daleč- daleč za 9-imi gorami!

Lp


Se strinjam. 4 so mi aktivirali smart tv, pa niso uredili. Ko sem se šel dret v poslovalnico je začuda delalo v 10 minutah.
Na telefonu pa noben ne dviguje. Potrjeno.

hbgqzR ::

K sreci so tako dolgo zamujali s to smart tv aplikacijo, da smo prej sli k Telemachu, stvari tam so zelo stabilne, pac en app in en stb z wifi bridgem ftw!

joze ::

A1 aplikacija na LGsmartTV je že nekaj dni mrtva. Ustavi se takoj po zagonu, ko se v neskončnost vrti napis "prilagajamo vašo izkušnjo". Ima še kdo podobno težavo ali ostalim deluje?

Tikola ::

joze je izjavil:

A1 aplikacija na LGsmartTV je že nekaj dni mrtva. Ustavi se takoj po zagonu, ko se v neskončnost vrti napis "prilagajamo vašo izkušnjo". Ima še kdo podobno težavo ali ostalim deluje?


Hej. Ti je ze začela delati? Sem si ravno nameraval naročiti smart TV app pri A1. Tnx.

mag3 ::

joze je izjavil:

A1 aplikacija na LGsmartTV je že nekaj dni mrtva. Ustavi se takoj po zagonu, ko se v neskončnost vrti napis "prilagajamo vašo izkušnjo". Ima še kdo podobno težavo ali ostalim deluje?


Preveri zdaj še 1x, sedaj je nova verzija v trgovini in bi ti moglo posodobit aplikacijo in delat.

miko22 ::

Kaj A1 v shemi nima TV3?
nikjer ne najdem.

Alexius Heristalski ::

Nima.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

xseki ::

Mogoče kdo ve kakšen je točen bitrate na a1 xplore (web)? Za kvaliteto Dobra, Boljša in Najboljša?

mag3 ::

Nekako tako bi moglo bit:
Dobra -> 0,5-2 Mb/s
Boljša 2-4 Mb/s
Najboljša 4-6 Mb/s

joze ::

Tikola je izjavil:

joze je izjavil:

A1 aplikacija na LGsmartTV je že nekaj dni mrtva. Ustavi se takoj po zagonu, ko se v neskončnost vrti napis "prilagajamo vašo izkušnjo". Ima še kdo podobno težavo ali ostalim deluje?


Hej. Ti je ze začela delati? Sem si ravno nameraval naročiti smart TV app pri A1. Tnx.


Ja, zdaj dela. Celo nekaj bolje kot poprej. Zdaj se mi že nekaj dni ni sesula, samo zelo občasno za kakšno sekundo prekine. To je kar sprejemljivo zdaj.

xseki ::

mag3 je izjavil:

Nekako tako bi moglo bit:
Dobra -> 0,5-2 Mb/s
Boljša 2-4 Mb/s
Najboljša 4-6 Mb/s

Super, hvala ti!

joze ::

Včeraj sem poizkusil gledati smučanje na TVSLO2 preko SmartTV aplikacije. Negledljivo. Hitro premikajoči objekti sliko povsem deformirajo, obenem se še grdo zatika. Po drugi strani je slika na Arenašport fenomenalna. Upam, da popravijo resolucijo in bitrate na drugem programu vsaj do svetovnega prvenstva v nogometu.

LuGi ::

joze je izjavil:

Včeraj sem poizkusil gledati smučanje na TVSLO2 preko SmartTV aplikacije. Negledljivo. Hitro premikajoči objekti sliko povsem deformirajo, obenem se še grdo zatika. Po drugi strani je slika na Arenašport fenomenalna. Upam, da popravijo resolucijo in bitrate na drugem programu vsaj do svetovnega prvenstva v nogometu.


Dejansko sem mislil, da je pri meni problem 8-O. Obup

Cveto ::

Že na boxu je problem. Slaba ločljivost in nefluidna slika. Za kakšno soočenje gledat je ok, za šport pa negledljivo.

Za primerjavo, včeraj sem gledal f1 dirko preko aplikacije f1tv, castano iz telefona na tv. Slika dobra, gladka, ni pripomb. Lahko bi bila boljša, a glede na A1 je večkratno boljše.

mag3 ::

Bomo uredili boljše streame za OTT v kratkem, zaenkrat so samo Arena Sport programi na višji kvaliteti.

Cveto ::

Kul.

kajnepoves ::

Banda A1!

Pazite tisti ki boste menjali paket. Če imate še star paket in vam hočejo zamenjat za novega-novejšega pazite kaj počnete! Namreč mene so prenesli naokrog že z aplikacijo, ki ne deluje na Android televizorjih, zdaj pa sem prejel položnico ob zamenjavi paketa (novi paket imam za 37.99/mesec, 1 euro več kot na starem paketu), toda pozor! Zraven sem dobil še 2 eurov za hišni-stacionarni telefon, tako da je paket 39.99+ stroški klicanja ki jih opravite s hišnim telefonom! Pri starem paketu za 36.99 je bil paket z internetom, televizijo in telefonom, zdaj pa so izvzeli telefon za katerega je treba doplačat + klici!
Pazite, da ne naredite iste napake in ne nasedete tako kot sem jaz! Hvala bogu grem vstran od A1 čez nekaj dni!

Lp

Ganon ::

Rad bi videl, kako je potekala vaša komunikacija. Glede na zapis, bi rekel, da gre izključno za tvojo krivdo.

hbgqzR ::

Vpogleda v korespondenco najbrz ne mores dobiti, dejstvo je, da je pac podpisal v dobri veri in sedaj odhaja, ker razocaran... Smiselna odlocitev, mogoce malo draga.

starfotr ::

Odsotnost funkcionalne pismenosti rezultira v nezadovoljstvo s storitvami.

hbgqzR ::

Kakorkoli ze pac, komentator izgleda jasen...

Mi sami smo sicer zeleli iz T2 k A1 ampak, ker pac niso imeli delujoce tv app, smo stvar prelozili vsaj za dve leti s TM. Izgleda, da je bila odlocitev dobra, sploh ne rabimo druge aplikacije, ker smo stb zmostili preko wifi.

Ce pa zahteva podpis pogodbe s ponudnikom kaksne posebne funkcionalne pismenosti za prebiranje narocniske dokumentacije, da ne pride do nesporazumov in skritih stroskov, pa morda se dlje; samo dodatna potrditev glede pravilnosti odlocitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mare2 ::

Včasih agenti pri pogovoru kako podrobnost pozabijo povedat. V Vsakem primeru je potrebno pogledat pogodbo, cenik in pogoje poslovanja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hbgqzR ::

Se lahko strinjam, moras vsaj malo vedeti, za kaj gre in jasno vprasati in to pred podpisom pogodbe, koliko bo skupni mesecni strosek (za cas trajanje vezave, vsaj). Ce se temu ze rece funkcionalna pismenost, pa naj bo :-)

starfotr ::

hbgqzR je izjavil:

Kakorkoli ze pac, komentator izgleda jasen...

Mi sami smo sicer zeleli iz T2 k A1 ampak, ker pac niso imeli delujoce tv app, smo stvar prelozili vsaj za dve leti s TM. Izgleda, da je bila odlocitev dobra, sploh ne rabimo druge aplikacije, ker smo stb zmostili preko wifi.

Ce pa zahteva podpis pogodbe s ponudnikom kaksne posebne funkcionalne pismenosti za prebiranje narocniske dokumentacije, da ne pride do nesporazumov in skritih stroskov, pa morda se dlje; samo dodatna potrditev glede pravilnosti odlocitve.



Ne napihuj se preveč, da ne bos počil.

https://www.zps.si/trg-in-cene-topmenu-...

hbgqzR ::

starfoter, kaj ti nekaj bluzis? kdo se kaj napihuje in zakaj bi moral pociti?

mi smo novi narocnik in zaenkrat je vse, kot receno in smo zadovoljni z velikimi prihranki, tudi ce jih povprecimo na dve leti.

dejstvo je, da k a1 nismo sli, ker ne znajo narediti smart tv aplikacije, jo prelagajo x mesecev in se zdaj, izgleda, imajo tezave. ne recem pa cez dve leti, ko vezava potece in upam, da vmes stabilizirajo app, boste javili :-) do takrat za nas sploh niso mozna opcija...

se nekaj huduje ta star foter, da se napihujem in da lahko pocim za teh 30 ali koliko eur, hehehe, jao, clovek, za razliko od 70 pri t2 :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Reaper ::

Jaz sem pa na računu opazil, da nam za TV+NET L paket namesto 19,99 € zaračunavajo 24 €, je kdo opazil enako? Moram v sredo poklicati in povprašati zakaj je temu tako. Plačujemo dejansko polovično ceno (polna cena paketa po dvigu cen je 47,99 €), oglaševan pa je 58 % popust in tako cena 19,99 €.

xseki ::

Si mogoče na omrežju Rune? Tam bi ti lahko nabili zraven 5€ na mesec.

Reaper ::

Da bi vedel ne, lokalno podjetje je zgradilo in upravlja z optično infrastrukturo. Nikoli ni nihče omenil kakšnih dodatnih stroškov.

Mehr57 ::

Ali so na A1 že dvignili stream tv programov preko komunikatorja? Zadnje dni sem opazil, da je slika na RTV programih precej boljša in ostrejša. Ko pogledaš od blizu, se skoraj ne vidi kock. Npr. na POP tv je še vedno opazno nižji stream.

mag3 ::

Mehr57 je izjavil:

Ali so na A1 že dvignili stream tv programov preko komunikatorja? Zadnje dni sem opazil, da je slika na RTV programih precej boljša in ostrejša. Ko pogledaš od blizu, se skoraj ne vidi kock. Npr. na POP tv je še vedno opazno nižji stream.


Odvisno na katerem omrežju si in če misliš OTT ali IPTV.
Na IPTV boxu na določenih optičnih omrežjih so nekateri programi sedaj v full HD, stream okrog 12,5 Mb/s.
Na OTTju se zaenkrat ni še dvignila kvaliteta, razen na arena šport programih.

joze ::

mag3 je izjavil:

Mehr57 je izjavil:

Ali so na A1 že dvignili stream tv programov preko komunikatorja? Zadnje dni sem opazil, da je slika na RTV programih precej boljša in ostrejša. Ko pogledaš od blizu, se skoraj ne vidi kock. Npr. na POP tv je še vedno opazno nižji stream.


Odvisno na katerem omrežju si in če misliš OTT ali IPTV.
Na IPTV boxu na določenih optičnih omrežjih so nekateri programi sedaj v full HD, stream okrog 12,5 Mb/s.
Na OTTju se zaenkrat ni še dvignila kvaliteta, razen na arena šport programih.


Predlagam da do SP v nogometu to uredite.

miko22 ::

Kako lahko imamo naročeno tv, internet in telefon pri takšnih hitrostih. Sami so rekli, da tv zahteva vsaj 4,5 Mb/s, pol pa pošljejo tak aneks
 A1

A1

Reaper ::

To je očitno nek šport pri njih, ker je bila pri meni na pogodbi navedena nižja hitrost od oglaševane zaradi "omejitev" omrežja, v realnosti pa lahko dosegam hitrosti, ki so oglaševane.

miko22 ::

S to hitrostjo, ki so jo napisali v aneksu, tv ne bo deloval, kaj šele brskanje po netu.

xseki ::

https://www.a1.si/televizija/tv-program...

A1 je dodal pod "Programske sklope" nov programski sklop "Arena Sports Premium", ki vsebuje Arena Sport 1, 2, 3, 4 in Arena Sport Premium 1. Trenutno še brezplačno (0 točk).

Ali to pomeni, da bodo v prihodnje programi Arena Sport plačljivi?

w4nkst4 ::

1.kaj mi lahko kdo obrazlozi zakaj bi se trenutno sploh kdo odlocil za zamenjavo STB boxa (ki dela k urca) za smart tv a1 android tv app???

2.je kaksna omejitev kok teh appov lahko vklopis? npr. lahko vklopim za 10 tvjev in placujem 20€ na mes za 10 tvjev?

ne najdem a1 smart tv app za android tv vmesnik?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

Ganon ::

Bistvo aplikacije je, da se znebiš dodatne škatle pod televizorjem. Žal je še ni na voljo za Android TV.

hbgqzR ::

Verjetno je bolj zoprnija kabli. Stb povezes z brezzicnim mostom, da ga smiselno koristiš pa s hdmi-cec 'rijuzas' se daljica. Smart tv app pride prav za dodatne tv. Cakam, da jo spedenate tipitopi v naslednjih 18 mesecih, tu nekje :-)

w4nkst4 ::

se da kak sliko normalno obrnt, ko se xploretv go namesti na android tv os?

Reaper ::

Imate vsi tako slabo kvaliteto slike na SLO 2? Gledam rokomet pa imajo igralke kar sij iz kock okoli teles. Drugi programi so ok, tudi statična slika na omenjenem programu je ok, ko so pa hitre tranzicije pa same kocke. Imam pa STB, sem ga tudi ponovno zagnal ampak ni razlike, sem pa na optiki.

xseki ::

Tudi na Web Xplore TV je tako.



:O

Na EON TV pa je slika OK.

Reaper ::

E, točno to. Potem imajo slab bitrate tega programa, da vsaj vem, da ni pri meni problem.

joze ::

xseki je izjavil:

https://www.a1.si/televizija/tv-program...

A1 je dodal pod "Programske sklope" nov programski sklop "Arena Sports Premium", ki vsebuje Arena Sport 1, 2, 3, 4 in Arena Sport Premium 1. Trenutno še brezplačno (0 točk).

Ali to pomeni, da bodo v prihodnje programi Arena Sport plačljivi?


Ja, pri meni od včeraj na SmartTV aplikaciji delata samo še Arenasport 1 in 2. Pri Arena Premium, ter 3 in 4 piše, da na njih nisem naročen. Očitno bo postalo plačljivo. Zelo ambiciozno, glede na to, da šport dojemajo izključno skozi oči povprečnega balkanskega gledalca. Za moj denar bi morali ponuditi bistveno več.

Drugače pa samo še pet dni do gledanja kockastega SP v nogometu na drugem programu :)

polde66 ::

Obstajajo alternative, ena takih je recimo: https://www.bigbang.si/eon-tv-prepaid-3...
link je samo zgolj informativen, dobi se pa tudi na drugih mestih. Sam sem na T-2 ampak za košarko mi je pa zadeva prišla prav. dal sem na tv stick in ga vtaknil kjerkoli je bila zadeva aktualna. Potreba je samo internet. P.S. samo povem
polde
««
8 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
601106389 (357) Daniel
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959421 (1306) Ulixes
»

A1 smart tv app, obstaja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
255421 (2618) pwn3rrr

Več podobnih tem