» »

Manjši budget projektor

Manjši budget projektor

i33a ::

Pozdravljeni,
za darilo prijatelju kupujemo projektor za občasen ogled kakšnega filma/športa.
Budgeta imamo cca. 150-180€. Vem, da so profesionalni projektorji mnogo dražji, vem pa da se da tudi za ta denar dobiti vedno več.
Ima kdo izkušnje? Kateri model predlagate?

matobeli ::

Projektor

https://www.banggood.com/VIVIBRIGHT-F30...
https://www.banggood.com/Newest-Version...
https://www.banggood.com/Blitzwolf-BW-V...

Glej da so NATIVE 1920x1080, svetilnost okol 4000lm za "normalno velikost" in kakšnih 2000-2500lm za manjše modele, plastika je malo različna med modeli, ampak po večini dajejo vsi približno enako sliko. Ki je pa je dejansko popolnoma solidna, sploh za ta denar.

Eni so tudi z "android TV" funkcionalnostjo, ampak rajš ne tega vzet, bolje da kakšen android box/PC/... gor priklopi.

Kelly ::

Zdravo fantje,..

Bi si kar izposodil tole,.. Namreč iščem trenutno najbiljši nakup do ca 200 eur, za ogled kakšnega filma, na platnu, z postavitvijo na oddaljenosti 4 m. Kaj priporočate, pa tako, da bom kasneje lahko zamenjal žarnico,... Aja,... Pogoj vsaj 1080p, pa po možnosti iz evropskega skladišča,,nanj bom priklopil android box

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kelly ()

Filip8 ::

Živjo, obujam staro temo. Okoli 3 leta nazaj sem tudi na Slo techu spraševal glede projektorja in sem se na koncu s pomočjo Tomsona odločil za Alfawise x3200, mislim da je bil takrat okoli 150 eur. https://www.gearbest.com/projectors/pp_... . Nekaj časa je služil svojemu namenu, je pa čez čas na sliki postal nek rumen madež, ne vem zdaj ali se je zaradi vročine obarvalo steklo pred žarnico, ali žarnica. Me pa zdaj zanima nakup drugega, nekaj tudi do 200 eur, sklepam da je ponudba za 200 eur danes malo boljša. Ima kdo kakšen predlog? s punco bi občasno pogledala kakšen film/serijo na beli steni pred posteljo. Najraje bi dal tam televizor, ampak sva v najemniški sobi in to ne bi bilo praktično. Je kdo kaj na tekočem glede tega? Verjetno nakup preko Bangooda ali nekaj takega, glede na to da Gearbesta več ni, ni toliko dober zaradi carinjenja..

matobeli ::

Niti ni blazno boljša.
Dobiš Blitzwolf za precej ugoden keš (trenutno na banggood okoli 150usd če vzameš group buy in eu shipping).

Problem ponavad je da so teli projektorji ful glasni. Če maš dobro zatemnjeno sobo ne rabiš 6k lumnov, znižat se jih pa ponavad ne da.

Glede na to da zelo malo ljudi uporablja projektorje, še manj pa kitajske cheapote ti ostane sam brskanje med sponzoriranimi "reviewi" ali pa da probaš.

Poglej si BW VP14 ali VP9 na banggood

edit: glasna je tudi moja optoma na navadno žarnico, ampak če znižam svetilnost je ok. Sem imel tudi enega BlitzWolf leta nazaj pa bi bil dober, ampak na edini svetilnosti -max, preveč glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bmwwww ::

Filip8 je izjavil:

Živjo, obujam staro temo. Okoli 3 leta nazaj sem tudi na Slo techu spraševal glede projektorja in sem se na koncu s pomočjo Tomsona odločil za Alfawise x3200, mislim da je bil takrat okoli 150 eur. https://www.gearbest.com/projectors/pp_... . Nekaj časa je služil svojemu namenu, je pa čez čas na sliki postal nek rumen madež, ne vem zdaj ali se je zaradi vročine obarvalo steklo pred žarnico, ali žarnica. Me pa zdaj zanima nakup drugega, nekaj tudi do 200 eur, sklepam da je ponudba za 200 eur danes malo boljša. Ima kdo kakšen predlog? s punco bi občasno pogledala kakšen film/serijo na beli steni pred posteljo. Najraje bi dal tam televizor, ampak sva v najemniški sobi in to ne bi bilo praktično. Je kdo kaj na tekočem glede tega? Verjetno nakup preko Bangooda ali nekaj takega, glede na to da Gearbesta več ni, ni toliko dober zaradi carinjenja..


Sicer ni native 1080p, ampak kar sem zasledil za ta denar ne dobiš boljšega: Wanbo X1 pro (z androidom). Zase gledam AUN AKEY8s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmwwww ()

matobeli ::

Za 720p ni slaba cena, ampak ker 1080p stane samo 50usd več se verjetno splača vzet slednjega.

Če ne drugega lažje prodaš naprej ko se naveličaš. 1080p bo pri projektorjih za par 100eur še kar nekaj časa standard.

Ales ::

Filip8 je izjavil:

... Alfawise x3200, mislim da je bil takrat okoli 150 eur. https://www.gearbest.com/projectors/pp_... . Nekaj časa je služil svojemu namenu, je pa čez čas na sliki postal nek rumen madež, ne vem zdaj ali se je zaradi vročine obarvalo steklo pred žarnico, ali žarnica. ...

Se tega ne da zrihtat, če je drugače OK?

floyd1 ::

Rumen madež navadno pomeni poškodovan LCD chip (zaradi vročine žarnice), menjava je precej draga, še vedno je na koncu to star projektor. V večini primerov se ne splača.

Filip8 ::

Hvala za nasvete. Glasen je bil že ta zelo, pa tudi grel se je precej. Soba je zatemnjena, sicer bele stene povsod, ampak nisva zahtevan uporabnika, če bi gledala kar na steni ane :D Popravilo se verjetno en splača, glede na to da je bil projektor nov cca 170 eur pred cca 3 leti.. Bi pa raje videl 1080p projektor, glede na to da smo 2021, se pa strinjam da ni vse v resoluciji. pa tudi potrebe po androidu ni, ker bi kar priklopil z HDMI v računalnik 1x do 2x na teden.

matobeli ::

Potem pa vzem tole za 145USD skupaj z poštnino iz CZ skladišča (brez dodatnih dajatev).

https://www.banggood.com/BlitzWolfBW-VP...

Filip8 ::

Dobro izgleda, prostorske stiske sicer nimam, ker bo v omari ampak če bo pa potreba po selitvi izgleda pa prenosen. Tudi cena za full HD je super.

floyd1 ::

Ker si že imel tak projektor - kako je s kontrastom? Črna in odtenki sive? Npr. gledanje grozljivk, ki se večinoma odvijejo v temi? Se sploh kaj vidi? Tudi jaz sem hotel kupiti enega poceni led "kitajca", pa so me "poznavalci" prepričali, da so to bolj igračke in niso primerni za domač kino.

matobeli ::

Lih kontrasti niso njabolj močna stran, vseen pa niso igračke, igračke so tisti mini projektorji z par 100lm in pod 720p.

Za 130eur je to kar pocen način da ugotoviš a ti sede ali ne.

Če ne drugega so pa za fuzbal gledat.

Filip8 ::

Jaz sem kupil za začetek namesto TV-ja, ko je ckrnil, poceni začasna rešitev. Ni za dolgoročno uporabo, tako da je bil kupljen potem TV, zato sem ga s sabo odnesel v LJ v najemniško stanovanje pa je gledljivo. Seveda v čim bolj temnem prostoru, čim je bolj svetlo ni ravno gledljivo. Za tako ceno je pa zanimiva igrača, ki pride prav vsake toliko. Ni pa to kino izkušnja. Kontrasti pa seveda kot pričakovano, niso ne vem kaj.

floyd1 ::

Svetilnost me ne skrbi toliko (filme itak gledamo v temi) kot kontrast. Kolega, ki je že preizkusil nekaj projektorjev, pravi, da je zato boljše kupit kak malo rabljen "firmski" projektor. Sploh pri današnjih, ki jim žarnica drži že okrog 8.000 ur.

cordoba ::

Jst imam model Vankyo v630.Cena takrat je bila cca 200 eur s poštnino, naročil sem pri amazon.de. Jst sem ful zadovoljen, kupil sem tudi barvo briliant in pobarval steno in obrobil s črnimi lajšticami. Po mojih izkušnjah je projektor najboljše montirati čimbolj na sredo, pri mojem modelu, če moraš sliko premikati v levo ali desno, potem slika postane v kotih malo motna. Priklopil sem tudi android box, laufa gor plex, netflix in kakšen yt. Imam potem tudi bluetooth na večji zvočnik in klet se trese :)
Tako tudi prikrije meni edini minus, projektor je precej glasen. Skratka jst priporočam nakup, čeprav imam zdaj tudi 65 oled tv, grem velikokrat pogledat kakšen film na projektor... Svetilnost je dobra, prednost je tudi, da ga poleti priklopim zunaj in imamo skupni kino pod zvezdami.

bmwwww ::

Imam Aun akey8s in je super zadeva. Vsaj kolko sem do sedaj uspel probati.

Filip8 ::

Zdravo, morem se odločit, je https://www.banggood.com/BlitzWolfBW-VP... še vedno ena boljših opcij? Na voljo je, iz CZ brez dajatev, obstaja kakšna koda ali pa kaj? Priporoča kdo kaj drugega do okoli 200 eur?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38368998 (1887) matobeli
»

Led projektor in soundbar

Oddelek: Loža
8806 (577) matobeli
»

Projektor vs TV

Oddelek: Zvok in slika
152233 (1895) polde66
»

Nakup projektorja (wifi, android)

Oddelek: Zvok in slika
343698 (2814) matobeli
»

Best buy mini projektor

Oddelek: Kaj kupiti
102760 (2341) Compufreek

Več podobnih tem