» »

Projektor

Projektor

Tomicko ::

Doma bi postavil projektor. Razdalja projektor - platno bi bila ca. 4m
Uporabljal bi ga kot hišni kino, wii,....brskanje po spletu (če se da) Imajo moderni projektorji tudi mrežni priključek?
Videl sem, da se HD 1080 projektorji dobijo od nekje 1.000€ dalje.
Ker se o tem ne spoznam skoraj nič me zanima kaj bi vi priporočali?

Za nekje 1500€ vključno s el. vodenim platnom bi že moral dobiti eno spodobno stvar????


Eksperti, čakam na predloge, nasvete, ideje....

In ja, vem, da za isti denar dobim in oh in sploh televizor nehumane velikosti.:D

Dzombic ::

Jaz pa imam en pereč problem glede Sony projektora... slika se mi projecira na platno v obliki konusa, kakorkoli ga poravnavam in nastavljam parametre in višino, se slika neče zravnati, drugače se pa vidi cel zaslon samo slika je bolj poševna...je kdo imel že podoben problem? Je možno da leča ni noter centrirana kak bi morala bit, še pred kratkim je bilo s projektorom vse v redu. Lp,

MaticKregar ::

Obujam staro temo. Za v spalnico sem gledal omenjen projektor. Prosim za mnenje, rabil bi za filme, mogoče net.

Gledal sem..

https://www.amazon.co.uk/JIMTAB-Project...

Ali pa

https://www.amazon.co.uk/VANKYO-Perform...

Zanima me, je za ta denar ok zadeva?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Imel nekaj podobnega, svetel in glasen. Svetlosti in posledično glasnosti ponavadi ni možno znižat. Lahko pa tišji vent vgradiš.

floyd1 ::

Lahko pa tišji vent vgradiš.

Kolega je pred leti kupil pokvarjen projektor višjega ranga, ga popravil in malo predelal. Notri je dejansko dal tišji ventilator (in nasploh prilagodil hlajenje), a najbolj nadležen zvok je pri projektorju menda tisti od RGB filtra, ki se vrti na kar visokih obratih (tudi 7200 rpm). Tistega pa ne moreš stišat. Razen, če so projektorji danes narejeni kaj drugače.

matobeli ::

To je pri DLP projektorjih (pa tud to ni tolk hudo kot glasen ventilator), teli tapocen so vsi LCD, lahko da je ventilator praktično edina zadeva ki se premika.

floyd1 ::

OK, hvala za razlago.

MaticKregar ::

Gledam review na YT, pa vsi hvalijo, da ni glasen. Cca 45 dcb. Malo me mika, ker zavzame malo prostora, imam pa nasproti prazno steno, tvja nebi dajal notri...

Filip8 ::

Poskusi, za takšno ceno nimaš kaj zgubit, tudi če ne boš zadovoljen, ga boš lahko prodal ali pa kdaj za kakšno foro uporabil. Jaz sem kupil alfawise 3200 al neki takšnga za 130 eur, nekaj časa je nadomeščal TV, ker nam ga je strela skurila. Ampak se je dalo gledat samo zvečer, ko je bla tema, podnevi si slabo videl. Je dost glasen, ampak mene ne moti, ko ga zdaj občasno uporabljam v sobi in ga mam dejansko nad glavo.

MaticKregar ::

Ok, zanima me še, koliko mora biti velika stena, da bi tak projektor sliko gor spravil?

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Likalnik ::

Jaz imam enako...v spalnici prazno steno in sem razmišljal v tej smeri, da bi montiral projektor...ampak se mi je ustavilo pri priključkih...pač ni bilo v planu, da bo kdaj v spalnici projektor...se pravi prva težava je že elektrika...kako je z ostalimi stvarmi, da lahko normalno gledaš TV? na internet bi ga povezal preko wi-fija...katere kablske povezave bi še rabil?...če bi recimo hotel gledati poptv?

matobeli ::

Teoretično samo elektriko. Imaš projektorje ki so že smart, ali pa nanj priklopiš zunanji box (TV box ali android box).

Je pa vredno vsakega centa, gledanje na projektorju mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

Sam imam TV box via ethernet in 10m HDMI kabel do projektorja.

Pa omisli si še platno, oz. posebno barvo, Jupol ne bo dal dobrih rezultatov.

matobeli ::

Tudi jupol da čisto solidne rezultate, sploh Gold je čisto OK. Pri projektorju za 150EUR res ne boš dajal za platno/barvo še nadaljnih 100+
Morjo bit pa stene gladke, čimbolj fino brušene, maček je najbolši tisti fin (pomoje volna). Oziroma najboljši rezultati so z pištolo.

Torej, ne barva, ampak obdelava stene bo dala največji rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

c3p0 ::

Aja, 150€, potem pa res škoda vlagat v steno/platno.

MaticKregar ::

Hvala za info, jaz bi rabil samo strom, filme bi naložil na usb...

Mogoče še tole, kakšna bela rjuha ni ok?

Zgodovina sprememb…

Filip8 ::

jzt sm kupu eno platno za 15 eur iz gearbesta pa je stvar taka ko rjuha, torej gre svetloba prek in se boljše vidim, ko projeciram na belo steno, ker pri rjuhi se izgubi veliko svetlobe.

floyd1 ::

MaticKregar je izjavil:

Hvala za info, jaz bi rabil samo strom, filme bi naložil na usb...

Mogoče še tole, kakšna bela rjuha ni ok?

Probaš z rjuho, in če ti ni ok, še vedno lahko kasneje nabaviš platno. Platno ti naredi boljši kontrast, boljši odboj svetlobe. Ni ravno zanemarljiv efekt, se precej pozna.

matobeli ::

Torej, to naredi dobro platno. Slaba platna so, kot je ugotovil Filip, slabša kot stena (ker stene imamo ponabadi relativno dobre). S tem da bodo kontrasti in svetilnost čist ok če je soba temna. ponoči brez rolet je čist dovolj, če ti ravno ne sveti javna razsvetljava not.

MaticKregar ::

Sem naročil, dobil sem še promo kodo za 45 funtov. Cena z dostavo je 197 eur, naročil sem pa tale model...

https://www.amazon.co.uk/VANKYO-Perform...

MaticKregar ::

Spet jaz, ful sem zadovoljen z nakupom. Ker je to začasna namestitev projektorja, bi rad samo prebarvali steno. Je kakšen nasvet, katero barvo izbrati, da bo čim boljša slika?

Klasična bela, ali je boljše malo mat?

matobeli ::

Jaz sem vzel Jupol Gold, vzemi premium barvo od proizvajalca ki ga imaš po ostalih stenah da se ne bo opazil različen ton bele.

Ne rabiš niti vsega barvat, samo tisto steno kamor projeciraš.

Pa res si vzem dodatno uro dela in lepo pošmirglaj z unimi "šmirgl kvadri", čimbolj na fino.

Mačka vzem tudi čimbolj finega, men je dobro deloval volnen.

MaticKregar ::

Ok hvala, sicer gold je OK, ampak sem mislil vseeno kakšno latex mat barvo...

matobeli ::

Probej, pa poročaj, jaz ne bi dajal dražjih nenamenskih barv kot pa je jupol gold. Če bi že delal več, potem bi dal neke še malenkost dražje, namenjen prav projekcijam.

MaticKregar ::

Barval bom samo 1 steno, vzel bom 2 litra barve, cena je cca 8 eur. Namenske barve za projektor, so pa baje tisoče eur...

Argonavt ::

A mi lahko kdo pove v čem je fora teh low cost projektorjev? Pod 200 Eur za Full HD, > 6000 Lumnov itd. S podobnimi speci pa Sony ali Optima nad 700 € pa do nekaj tisoč €.

Je tak low cost projektor uporaben za večerno predvajanje na steno na morju ( avgusta, ko se kmalu stemni) in da ga pustiš kar na vikendu? Koliko so kaj glasni?

V isti kategoriji

VANKYO Performance V630 Native 1080P Full HD Projector za 100 €

Optoma HD141X 1080p 3D DLP Home Theater Projector za 600 €



MaticKregar je izjavil:

Sem naročil, dobil sem še promo kodo za 45 funtov. Cena z dostavo je 197 eur, naročil sem pa tale model...

https://www.amazon.co.uk/VANKYO-Perform...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor vs TV

Oddelek: Zvok in slika
152232 (1894) polde66
»

I: 2RCA to 2RCA kabel

Oddelek: Zvok in slika
7812 (675) Siddh
»

Star hišni kino zvočniki in nov TV

Oddelek: Zvok in slika
71233 (928) St235
»

Prosim za pomoč pri izbiri izdelka na eBay

Oddelek: Loža
101324 (1069) RejZoR
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729642 (6543) Alfonzo

Več podobnih tem