» »

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

Kaj počne 2300 ljudi na RTV?

««
11 / 12
»»

Makita ::

floyd1 je izjavil:

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ja pa ne 3000 jurje ljudi jebote no..

Tu je npr. en dokaz slabe pismenosti. Tipkovnica prehiteva pamet. Po levi.

Na RTV-ju je vsaj 3x preveč ljudi zaposlenih..

Malo pretiravaš, a z osnovno mislijo se strinjam. Preveč jih je. Gotovo.


Daj ne bodi debilen. Tvoje diskreditiranje je patetično. Verjetno si patetičen tudi kot človek. Pismen sem, slovenščino sem imel vedno 5 ;) Če manjka kje kakšna vejica, ni to rezultat nepismenosti, ampak tega, da se mi zaradi gromozanske količine vseh odgovorov, ki jih moram spisati, ne da vedno "it še enkrat čez tekst". ;)

No, pol jih pa zmanjšajmo vsaj za polovico, naredimo RTV politično nevtralno kot tudi po definiciji mora biti in je to to, ane. :)

Ni videti, da bi bil res pismen, kaj je narobe pa ugotovi kar sam. Pri magisteriju in samih desetkah ne bi smel biti problem... Ampak očitno je. In tu sem s tabo zaključil. "Intelektualci", ki nimajo pojma o jeziku, zgodovini... ...so žal pač samo "fohidijoti", ki jih sproducira današnje šolstvo. Dajo se prepričati populistom v 5 minutah. Patetično, res...

Poglej video in se zamisli.


Patetičen si ti, debil neumnen. Jaz nisem. Mene ni prepričal noben populist, sem politično nevtralen in nisem v nobeni stranki.

Nekdo ki dejansko ustvarja dodano vrednost in se spozna na resnično stroko je mnogo več vreden in večji intelektualec kot pa en slovenist. Sem pa na splošno razgledan, naredil sem tudi gimnazijo in tam je zgodovine in slovenščine "kolkr češ". Patetičen si res..podn od človeka!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

Holiwudskih filmov

Moram še kaj povedat o tem intelektu?

Makita ::

floyd1 je izjavil:

Holiwudskih filmov

Moram še kaj povedat o tem intelektu?


Tega nisem napisal jaz ;) Gospod nepismeni ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Makita je izjavil:


Polovica plače je ogromno. Dalo bi se da bi država vzela mnogo manj od plače. Dalo bi se z optimizacijo in zmanjšanjem javnega sektorja od plače vzeti samo 20 %, izobraženi ljudje ki sedaj zaradi obdavčitve plač bežijo v tujino, pa bi ostali v Sloveniji in delali za blaginjo slovenije in Slovenskih državljanov. Ravno ta najbolj izobražen kader gre večinoma v tujino, ravno tisti kader, ki bi pognal slovensko gospodarstvo, drastično zvišal BDP, nam sedaj zbeži v tujino, in to kader ki smo ga mi izšolali.


Verjemi, da te, ki se izselijo, bolj kot visoka obdavčitev moti pomanjkanje priložnosti, ker gre vse po liniji naši-vaši.

Ne moreš imet tako dobre države kot je naša, ki bi od plače vzela samo 20%.

Makita je izjavil:


Patetičen si ti, debil neumnen. Jaz nisem. Mene ni prepričal noben populist, sem politično nevtralen in nisem v nobeni stranki.


Čemu žaljenje?


Nihče ni politično nevtralen. Da nisi v stranki, ni argument v to smer.

Makita je izjavil:


Nekdo ki dejansko ustvarja dodano vrednost in se spozna na resnično stroko je mnogo več vreden in večji intelektualec kot pa en slovenist. Sem pa na splošno razgledan, naredil sem tudi gimnazijo in tam je zgodovine in slovenščine "kolkr češ". Patetičen si res..podn od človeka!


Največjo dodano vrednost, kot se je v korona krizi pokazalo, imajo trgovke, čistilke, smetarji in ostala nizko plačana infrastrukturna dela.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Makita ::

Dokazano ne more preživet Nora tv, RTV lahko z lahkoto preživi, odpustili bodo polovico ljudi, ker nebodo rabli delat programa po zakonu in bodo pač delali komercialni program.


Če RTV odpusti polovico zaposlenih ne bo zadosti da bi preživeli na prostem trgu. Jih bo treba kar cca 75 % ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Zakaj si proti vzpodbujanju rabe slovenščine?

Čemu bi rad vrgel na cesto 1700 ljudi? To bi bilo več odpuščenih kot v Gorenju. Dobra popotnica za to vlado, ni kaj.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Makita ::

hruske je izjavil:

Zakaj si proti vzpodbujanju rabe slovenščine?


Nihče ni proti rabi slovenščine. In RTV k rabi slovenščine prinese zanemarljivo malo. Pa nihče ni rekel da RTV ukinemo. Naj lepo odpustijo 2/3 ljudi in zmanšajo položnico za RTV za 2/3 in je to to. Pa še politično nevtralni in objektini postanejo, ne pa da so levičarsko trobilo in bodo vsi srečni. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

GregiB ::

Makita je izjavil:

Približno polovico plače mi država vzame zase. Če je tebi polovico vsega malo in se ti zdi drobiž, potem si navaden debil.


Papoglejmo ekonomiko vsega skupaj. Torej tebi vzame polovico, večini malo manj, nekaterim še več, kot polovico. Pa poglejmo alternativo.

Če odmislimo politično- gospodarski kriminal, ki se bi in bo dogajal ne glede na stopnjo obdavčenosti pridem do stroška (delovanja) države. V kolikor bi "zožali" državo in večino storitev (zdravstvo, šolstvo, javni promet, gasilstvo, ipd) prepustili trgu, bi se ti začeli čisto (liberalno) tržno tudi obnašati. Cene bi bile (prosto-) tržne, ne bi bilo državne ekonomije obsega, večina bi bila prisiljena na kompromise glede kvalitete ipd. Medtem, ko bi peščici državljanov takšna ureditev pasala (dokler ne bi rabili operacija na odprtem prsnem košu), bi veliki večini predstavljal večjo stisko, kot prihranek pri davščinah....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

floyd1 ::

hruske je izjavil:

Zakaj si proti vzpodbujanju rabe slovenščine?

Ker je ne zna.

Makita ::

Čemu bi rad vrgel na cesto 1700 ljudi? To bi bilo več odpuščenih kot v Gorenju. Dobra popotnica za to vlado, ni kaj.


Pa kdo je rekel da jih damo na cesto?! Tega ni nihče rekel! Rekel sem da jih odpustimo z RTV in jih prestrukturiramo v gospodarstvo z namenskimi delavnicami in izobraževanji.

floyd1 je izjavil:

hruske je izjavil:

Zakaj si proti vzpodbujanju rabe slovenščine?

Ker je ne zna.


Seveda znam! Neboš ti mene žalil, lenuh levičarski debilni! Spravi se delat kaj koristnega, ne pa celo življenje zajedat države in viset na državni joški!

Čemu žaljenje?


On je začel, zob za zob.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Aha, ti bi torej rad poceni iz RTV dobil kvalitetno izšolane ljudi, čigar izobraževanje smo plačali iz državnih sredstev, potem pa jih zaposlil na PaprikašTV?
Rad imam tole državico. <3

Makita ::

GregiB je izjavil:

Makita je izjavil:

Približno polovico plače mi država vzame zase. Če je tebi polovico vsega malo in se ti zdi drobiž, potem si navaden debil.


Papoglejmo ekonomiko vsega skupaj. Torej tebi vzame polovico, večini malo manj, nekaterim še več, kot polovico. Pa poglejmo alternativo.

Če odmislimo politično- gospodarski kriminal, ki se bi in bo dogajal ne glede na stopnjo obdavčenosti pridem do stroška (delovanja) države. V kolikor bi "zožali" državo in večino storitev (zdravstvo, šolstvo, javni promet, gasilstvo, ipd) prepustili trgu, bi se ti začeli čisto (liberalno) tržno tudi obnašati. Cene bi bile (prosto-) tržne, ne bi bilo državne ekonomije obsega, večina bi bila prisiljena na kompromise glede kvalitete ipd. Medtem, ko bi peščici državljanov takšna ureditev pasala (dokler ne bi rabili operacija na odprtem prsnem košu), bi veliki večini predstavljal večjo stisko, kot prihranek pri davščinah....


Popolnoma narobe si tole sklepal! Nihče ni rekel da je treba narest zasebno zdravstvo, gasilstvo in javni promet. Šolstvo pa lahko, po boljših standardih ko veljajo sedaj. Že sedaj so zasebne šole bolj kakovostne od javnega šolstva.

Vse kar sem jaz rekel je to, da vse te stvari ohranimo, AMPAK ORGANIZACIJO OPTIMIZIRAMO. Recimo na rtvju ljudje v povprečju delajo 2 uri. Torej jih odpustimo 75 % in bodo preostali pač delali 8 ur kolikor je tudi normalno. Kakovost se ne bo nič znižala. Znižamo lahko število državne uprave in število uradov ki so sami sebi namen in dostikrat celo podvojeni. V uradih ki so pomembni, odpustimo tiste ki so nepotrebni in njihovo delo lahko opravlja njegov sodelavec.

Če oprimiziramo porabo javnega denarja bi država lahko pobrala samo 20 % od plače, namesto da pobere sedaj več kot 50 %! Vsak ki sedaj prejme 2000 EUR plače, bi lahko prejel vsak mesec 3200 EUR. Ogromna razlika!

Nisem prosti vsemu javnemu, sem samo proti NERACIONALNEMU ravnanju z javnim denarjem. Fora je v tem da sem jaz dosti boljši gospodar s svojim denarjem kot z tem ta istim denarjem ki ga plačam državi ravna država. Kdo se je spomnil drugi tir graditi po 6x dražji trasi kot bi bila ENAKOVREDNA trasa predlagana z strani dekana Fakultete za strojništvo? LEVIČARJI!

Za traso drugega tira bomo zapravili 3 miljarde, druga enakovredna trasa po zmogljivostih pa bi stala samo 0,5 milijarde evrov! Zakaj takšno razsipavanje z javnim denarjem?!! A ga mamo preveč al kaj?!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Aha, torej si eden izmed tistih, ki želijo stvari optimizirat.

Ampak zakaj te moti zgolj RTV?

Pa vseeno ... Nočeš optimalnih organizacij, verjemi. Optimalna organizacija nima kapacitete in prilagodljivosti za nepredvidene dogodke. In produkcija vsebin je precej bolj nepredvidljiva, kot se morda zdi, ker je večina stvari projektnih in marsikdaj se zgodi, da je potrebno stvari spreminjat tik pred zdajci. In včasih imaš človeka v hiši, in to te rešuje.

Dalje, če odpustiš 75% ljudi iz ene organizacije, preostali ne bodo delali toliko bolj, kvečjemu manj in slabše, ker bojo celi presrani, saj se bodo bali za svojo službo.

Prostega trga pa v Sloveniji ni, poslovi se od te nerealne ideje.
Rad imam tole državico. <3

Wrop ::

GregiB je izjavil:

Makita je izjavil:

Približno polovico plače mi država vzame zase. Če je tebi polovico vsega malo in se ti zdi drobiž, potem si navaden debil.


Papoglejmo ekonomiko vsega skupaj. Torej tebi vzame polovico, večini malo manj, nekaterim še več, kot polovico. Pa poglejmo alternativo.


Od bruto bruto plače ti država pobere, čeprav si na minimalcu, tako ali drugače tam okoli 50 %. Eni bi očitno radi, da bi šlo proti 70 %, ker se z visokimi davki počutite varne.

TineTone ::

hruske je izjavil:


Ampak zakaj te moti zgolj RTV?

Pa vseeno ... Nočeš optimalnih organizacij, verjemi. Optimalna organizacija nima kapacitete in prilagodljivosti za nepredvidene dogodke. In produkcija vsebin je precej bolj nepredvidljiva, kot se morda zdi, ker je večina stvari projektnih in marsikdaj se zgodi, da je potrebno stvari spreminjat tik pred zdajci. In včasih imaš človeka v hiši, in to te rešuje.

Dalje, če odpustiš 75% ljudi iz ene organizacije, preostali ne bodo delali toliko bolj, kvečjemu manj in slabše, ker bojo celi presrani, saj se bodo bali za svojo službo.


To pa je definitivno spisal nekdo z vrhunsko izobrazbo primerno za delovno mesto na prestižnem medijskem portalu tipa RTV.
Optimizacija je res slaba za panogo, še dobro da tega ne vedo Kitajci ker bi nas potem popolnoma povozili z industrijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

Seveda znam! Neboš ti mene žalil, lenuh levičarski debilni! Spravi se delat kaj koristnega, ne pa celo življenje zajedat države in viset na državni joški!

G. magister in jasnovidec, nikoli v življenju še nisem delal v "javni" službi, kljub ca 20 let delovne dobe. Privatni sektor. Izključno. Sicer pa se še vedno čudim izbranemu izboru besed. Aja, saj ste vendar magister in na faksu so bile devetke in desetke. Klošarsko izražanje sodi tu zraven?

hruske ::

Glede neracionalnega ravnanja z javnim denarjem ... Janši že 30 let dajemo poslansko plačo, za začetek se meni to zdi povsem iracionalno.

Dalje, verjamem, da bi se dalo zgraditi drugi tir ceneje, če bi se tega znali pri nas ustrezno lotiti. Blagodejno bi delovale metode, da bi poleg projekta izvajali tudi vrednotenje. Recimo kako so se stvari izvajale, kdo je skrbel za koordinacijo, kdo za izvedbo posameznih del, kaj je to pomenilo za sam projekt, kakšne so bile posledice za okolje, za lokalne prebivalce, za gradbeno industrijo, kako se giblje promet na novem tiru, a so učinki novega tira ustrezali predvidenim ob začetku projekta, ipd.

Iz tega bi se dalo marsikaj naučit. To je tisto, kar rabimo. Ne iskat krivde, ampak iskat metode in procese, ki dajejo željene rezultate.
Rad imam tole državico. <3

solatko ::

Fantje, ne da se mi več, tudi, če stokrat ponovite svoje mantre, ne bodo čisto nič bolj držale, zato ne komentiram več, bom pa pridno pritiskal koške.
Delo krepa človeka

GregiB ::

Makita je izjavil:


Če oprimiziramo porabo javnega denarja bi država lahko pobrala samo 20 % od plače, namesto da pobere sedaj več kot 50 %!


Pustimo zdaj floskule, ki jih navajaš, me pa zanima tole... povej mi, v kateri razviti, socialni in pravni državi, kjer ne velja liberalni kapitalizem, je stopnja obremenitve plač 20%... ali pa 30%... ali pa 40%?

Pa še to povej... konkretno, katera privat šola v Sloveniji lifra na trg dela kvalitetnejše slušatelje, kot javne šole?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TineTone ::

GregiB je izjavil:


Pa še to povej... konkretno, katera privat šola v Sloveniji lifra na trg dela kvalitetnejše slušatelje, kot javne šole?



Povej mi raje ti kater izobražen v slo javni šoli bi zaposlitev kjerkoli na svetu dobil prej kot pa nekdo s Harvarda?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

@TineTone, Kaj ima to veze z RTV?
Rad imam tole državico. <3

3p ::

Makita je izjavil:

Napačno sklepanje si izvedel. Družboslovni faksi, "gender studies" in ostalo ljudem vcepijo prepričanje ki ni pravilno in se ne sklada z podatki in dejstvi. Recimo vsi "gender studies" fakultetni programi učijo kako so današnji moški posiljevalci. Ko pa pogledaš realne podatke pa je v Sloveniji posilstev samo 3,1 na 100.000 prebivalcev oziroma 0,0031 %. To zanemarljiv procent OBJEKTIVNO GLEDANO. Seveda družboslovni faksi bodo ZMOTNO rekli da smo današnji moški množični posiljevalci, kar pa dokazano ne drži.


Joj, desničarji pa vaše "gender studies" in teorije spola. In drgi namišljeni strahovi. Miška, ki zobe odnese. In bog prepih, ki korono seje.

"Recimo vsi "gender studies" fakultetni programi učijo kako so današnji moški posiljevalci." No, daj zdaj analizo vseh "gender studies" fakultetnih programov. Kje učijo, da so današnji moški posiljevalci? V kleti na Trstenjakovi? Še kje?

O posilstvih v Sloveniji bi se sicer dalo marsikaj povedati. Pri nas je posilstvo (in zloraba otrok) še vedno tabu, ki ga je potrebno zatajiti. Za dobro ime družine. Statistike so med državami neprimerljive. Kako boste v kleti sicer razložili, da imajo v nekaterih državah, odkoder k nam prihajajo "valovi pohotnih mladcev", manj posilstev?

Makita je izjavil:

Treba je omeniti tudi, da je povprečen naravoslovec precej bolj inteligenten od povprečnega družboslovca.


Če sklepamo po tebi, žal ni videti. To, da v vsakem postu poudarjaš kako si intelegenten in razgledan ni nič drugega kot samozadovoljevanje (minus joškarica, ne). Spet, ko to enkrat poveš je še zabavno, ko poveš stoprvič, pa zgleda, kot da nisi čisto prepričan vase.

Makita je izjavil:

In ne smemo porazabiti ljudje so vodljivi in ne znanjo misliti z svojo glavo, kar večina profesorjev, ki je leve polične opcije veselo izkorišča.


Ja, in samo levo usmerjeni družboslovci so vodljive ovce. In le njihovi levičarski profesorji so manipulatorji. Medtem pa desno usmerjeni profesorji strojnišva vzpodbujajo družbeno kritično razmišljanje izven okvirov. :D

m0LN4r ::

TineTone je izjavil:

Makita je izjavil:

VSAK slovenec plača 150 EUR na leto, oziroma 10.000 EUR v svojem življenju RTV-ju!!


To je trenutna cena. Zaradi krize in inflacije bojo kmalu dvignili ceno. Samo meni se zdi tudi 20€ majhna cena da imam kje na kupu zbrane reklame za pralni prašek in tampone.

Pa jogurte, haha
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GregiB ::

Wrop je izjavil:

Od bruto bruto plače ti država pobere, čeprav si na minimalcu, tako ali drugače tam okoli 50 %. Eni bi očitno radi, da bi šlo proti 70 %, ker se z visokimi davki počutite varne.


No, če govoriš tu o neposrednem bremenu plače, poglejva povprečje za Slovenijo, zadnji podatki...

Povprečna Bruto I plača za zadnje tromesečje: 1.820 €

Torej je Bruto II (Bruto I + 16,1%) = 2.113 €

Povprečna neto plača za zadnje tromesečje: 1.185 €, torej 56% Brutto II, torej država "pobere" 44%, od tega večino za socialne dajatve (tvojo penzijo, tvojo zdravstveno in invalidsko zavarovanje ipd.)

Pri minimalcu je Bruto II 1.092 €, neto izplačilo pa se giblje pri približno 700€, odvisno od statusa prejemnika... in kje je zej 50%?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TineTone ::

3p je izjavil:


Ja, in samo levo usmerjeni družboslovci so vodljive ovce. In le njihovi levičarski profesorji so manipulatorji.



Da so levičarji komot vodljivi je več kot očitno iz preskoka:

Believe all women -> believe Beiden.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

GregiB ::

TineTone je izjavil:

Povej mi raje ti kater izobražen v slo javni šoli bi zaposlitev kjerkoli na svetu dobil prej kot pa nekdo s Harvarda?


Bravo... ej, komentar na mestu... ZDA so lep primer, kaj se zgodi, ko se greš "lean" državo, kar se tiče javnega šolstva... Točno to, kar sem zgoraj navajal... ko gredo te stvari na prosti trg...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TineTone ::

GregiB je izjavil:

TineTone je izjavil:

Povej mi raje ti kater izobražen v slo javni šoli bi zaposlitev kjerkoli na svetu dobil prej kot pa nekdo s Harvarda?


Bravo... ej, komentar na mestu... ZDA so lep primer, kaj se zgodi, ko se greš "lean" državo, kar se tiče javnega šolstva... Točno to, kar sem zgoraj navajal... ko gredo te stvari na prosti trg...



Pri nas so diplomiranci na FDV javni problem, v USA se vsak zase zapufa.
Če ne greš v USA študirat kvačkanje zelo komot dobiš službo. STEM diplomiranci nimajo težav z odplačevanjem izobrazbe. Pri nas si pa študent do 40ega, ješ na bone, furaš študentsko karto za avtobus... :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

GregiB ::

TineTone je izjavil:

STEM diplomiranci nimajo težav z odplačevanjem izobrazbe.


That's news to me... študentski krediti in odplačevanje le-teh postaja, če že ni, največji finančni "problem" ameriških gospodinjstev. Je namreč edini tip posojila, ki se ga ne moreš znebit, pa če ti vse gre k vragu!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TineTone ::

GregiB je izjavil:

TineTone je izjavil:

STEM diplomiranci nimajo težav z odplačevanjem izobrazbe.


That's news to me... študentski krediti in odplačevanje le-teh postaja, če že ni, največji finančni "problem" ameriških gospodinjstev. Je namreč edini tip posojila, ki se ga ne moreš znebit, pa če ti vse gre k vragu!


Pri nas to posojilo plačamo davkoplačevalci tem diplomantom na sociali ali pa na RTVju.

Če diplomiraš iz STEM v USA in ne moreš povrniti posojila... pa res ne vem kako je mogoče. Mogoče po novem ko so pod STEM dali tudi "umetnost" ravno zaradi razloga ker je pod STEM več šans dobiti ugoden kredit za šolo :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Makita ::

Aha, torej si eden izmed tistih, ki želijo stvari optimizirat.

Ampak zakaj te moti zgolj RTV?


Ja saj me ne moti ZGOLJ RTV?! Wtf dude, tega nisem nikoli rekel! Moti me VSAKA neracionalna javna poraba denarja. VSAKA!

Nočeš optimalnih organizacij, verjemi. Optimalna organizacija nima kapacitete in prilagodljivosti za nepredvidene dogodke.


Seveda da hočeš optimizacijo! "Nepredvidljivi dogodki" so samo tvoj bullshit izgovor. Če zagusti enkrat na par let, pa takrat najameš zunanje izvajalce za tiste par dni, bo milijonkrat ceneje kot da imaš konstantno 4x preveč ljudi in vsak mesec plačuješ plače vsem od tega jih 3/4 sploh ne dela optimalno ali sploh ne.

Dalje, če odpustiš 75% ljudi iz ene organizacije, preostali ne bodo delali toliko bolj, kvečjemu manj in slabše, ker bojo celi presrani, saj se bodo bali za svojo službo.


Kakšnena neumnost. Kako glup izgovor je pa to?! A če ti grozi odpoved iz službe boš ti še narej delal samo po 2 uri 6 ur pa kofetkal al kaj? VALDA DA NE! Delalo se bo po 8 ur!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

-valvoline- ::

hruske je izjavil:

Zakaj si proti vzpodbujanju rabe slovenščine?

Čemu bi rad vrgel na cesto 1700 ljudi? To bi bilo več odpuščenih kot v Gorenju. Dobra popotnica za to vlado, ni kaj.

Ee, zdaj pa primerjaj gorenje, obseg dela, stevilo zaposlenih in kaj se vse tam proizvaja, z rtvjevsko crno luknjo brez dna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Makita ::

Prostega trga pa v Sloveniji ni, poslovi se od te nerealne ideje.


Treba ga je zagotovit v najvišji možni meri. Takoj prestrukturirat 2000 ljudi iz RTV v gospodarstvo. Ostalih 1000 naj pa dela 8 ur tako kot je treba.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

-valvoline- ::

GregiB je izjavil:

Wrop je izjavil:

Od bruto bruto plače ti država pobere, čeprav si na minimalcu, tako ali drugače tam okoli 50 %. Eni bi očitno radi, da bi šlo proti 70 %, ker se z visokimi davki počutite varne.


No, če govoriš tu o neposrednem bremenu plače, poglejva povprečje za Slovenijo, zadnji podatki...

Povprečna Bruto I plača za zadnje tromesečje: 1.820 €

Torej je Bruto II (Bruto I + 16,1%) = 2.113 €

Povprečna neto plača za zadnje tromesečje: 1.185 €, torej 56% Brutto II, torej država "pobere" 44%, od tega večino za socialne dajatve (tvojo penzijo, tvojo zdravstveno in invalidsko zavarovanje ipd.)

Pri minimalcu je Bruto II 1.092 €, neto izplačilo pa se giblje pri približno 700€, odvisno od statusa prejemnika... in kje je zej 50%?

Ko upostevas se sprotni ddv pri nakupovanju, trosarine na derivate,strom,cigarete,alkohol, dodatno zdravstveno, registracija vozila, poloznice itn... je dejanska obdavcitev vec kot 80%.

Makita ::

floyd1 je izjavil:

Seveda znam! Neboš ti mene žalil, lenuh levičarski debilni! Spravi se delat kaj koristnega, ne pa celo življenje zajedat države in viset na državni joški!

G. magister in jasnovidec, nikoli v življenju še nisem delal v "javni" službi, kljub ca 20 let delovne dobe. Privatni sektor. Izključno. Sicer pa se še vedno čudim izbranemu izboru besed. Aja, saj ste vendar magister in na faksu so bile devetke in desetke. Klošarsko izražanje sodi tu zraven?


Ne, nikoli, prav nikoli nisem delal v javni službi. Ravno tako nisem NIKOLI posloval z javnim sektorjem! Izključno privatni sektor. Izključno. Tako je, na faksu so bile desetke, povprečje je nad 9,5. Spadal sem pa med 5 % najboljših študentov. Slog izražanja je pa treba VEDNO PRILAGODITI NIVOJU SOGOVORNIKA, kar so ti povedali že v osnovni šoli, pa se ti nesposobni lenih tega nisi zapomnil!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

@Sneznik, makita, ???, ???:

1. Kje v tujini (katero delovno mesto) bi s svojo izobrazbo, znanjem in izkušnjami zaslužil 7x več?
2.
Slog izražanja je pa treba VEDNO PRILAGODITI NIVOJU SOGOVORNIKA
Komu v tej temi si prilagodil svoj slog?

To je to. Sama ušesa so me.... ;((

Makita ::

Glede neracionalnega ravnanja z javnim denarjem ... Janši že 30 let dajemo poslansko plačo, za začetek se meni to zdi povsem iracionalno.


Veliko več denarja gre za leve stranke, kot za desne. Totej si "sam sebe zaštihal". Dal si si avtogol. Bravo. (clap clap).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

m0LN4r ::

Ko nekdo rece, da naj RTV placuje samo tisti, ki ga konzumira, se sprozi pri RTVjevcih obrambni mehanizem, ker jim zapres pipo iz katere priteka brezpogojni denar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Makita ::

floyd1 je izjavil:

@Sneznik, makita, ???, ???:

1. Kje v tujini (katero delovno mesto) bi s svojo izobrazbo, znanjem in izkušnjami zaslužil 7x več?
2.
Slog izražanja je pa treba VEDNO PRILAGODITI NIVOJU SOGOVORNIKA
Komu v tej temi si prilagodil svoj slog?

To je to. Sama ušesa so me.... ;((


Velika britanija, Nemčija, Švica, pa še ogromno drugih držav. V vseh bolj razvitih državah bi zaslužil mnogo več kot tukaj kjer vse država vzame. Tebi sem prilagodil slog in ostalim nepismenim, ki spregledajo 90 % napisanega.

Dalje, verjamem, da bi se dalo zgraditi drugi tir ceneje, če bi se tega znali pri nas ustrezno lotiti. Blagodejno bi delovale metode, da bi poleg projekta izvajali tudi vrednotenje. Recimo kako so se stvari izvajale, kdo je skrbel za koordinacijo, kdo za izvedbo posameznih del, kaj je to pomenilo za sam projekt, kakšne so bile posledice za okolje, za lokalne prebivalce, za gradbeno industrijo, kako se giblje promet na novem tiru, a so učinki novega tira ustrezali predvidenim ob začetku projekta, ipd.

Iz tega bi se dalo marsikaj naučit. To je tisto, kar rabimo. Ne iskat krivde, ampak iskat metode in procese, ki dajejo željene rezultate.


Vzeli bi vzeli 6x cenejši ENAKOVREDEN predlog ki ga je predlagal SAM GOSPOD DOKTOR DEKAN FAULTETE ZA STROJNIŠTVO, pa ga niste hoteli! Ker ste si levičarji spet hoteli napolniti žepe!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

-valvoline- ::

Makita je izjavil:

Glede neracionalnega ravnanja z javnim denarjem ... Janši že 30 let dajemo poslansko plačo, za začetek se meni to zdi povsem iracionalno.


Veliko več denarja gre za leve stranke, kot za desne. Totej si "sam sebe zaštihal". Dal si si avtogol. Bravo. (clap clap).

Kar se tega tice, smo vsi skupaj ovce, ker smo dovolil tako svinjarijo. Bo treba v ustavo zapisat da je lahko posranec v drz. zboru najvec 2 mandata poj papa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Makita ::

Bo treba v ustavo zapisat da je lahko posranec v drz. zboru najvec 2 mandata poj papa.


Takoj podpišem! Pa direktno voljenje poslancev z strani ljudstva tudi!

floyd1 ::

Makita je izjavil:

Glede neracionalnega ravnanja z javnim denarjem ... Janši že 30 let dajemo poslansko plačo, za začetek se meni to zdi povsem iracionalno.


Veliko več denarja gre za leve stranke, kot za desne. Totej si "sam sebe zaštihal". Dal si si avtogol. Bravo. (clap clap).

Več 10 postov nakladanja v tej temi, brez enega samega pametnega linka. Redko najdeš človeka z magisterijem in izrazoslovjem Green dragonsov, ki se povrhu vsega ne spozna niti na fuzbal. Zanimivo, ni kaj...

Makita ::

Pustimo zdaj floskule, ki jih navajaš, me pa zanima tole... povej mi, v kateri razviti, socialni in pravni državi, kjer ne velja liberalni kapitalizem, je stopnja obremenitve plač 20%... ali pa 30%... ali pa 40%?


V MNOGIH! V Veliki britaniji med drugim kjer iz plače ki pritiče mojemu poklicu dobiš ven 70 % celote. V Sloveniji pa 40 % celote, skoraj 2 kratna razlika!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

floyd1 je izjavil:

@Sneznik, makita, ???, ???:

1. Kje v tujini (katero delovno mesto) bi s svojo izobrazbo, znanjem in izkušnjami zaslužil 7x več?
2.
Slog izražanja je pa treba VEDNO PRILAGODITI NIVOJU SOGOVORNIKA
Komu v tej temi si prilagodil svoj slog?

To je to. Sama ušesa so me.... ;((


V vseh bolj razvitih državah bi zaslužil mnogo več kot tukaj kjer vse država vzame.

Napisal si 7x. Lažeš?

In kdo v tej temi je začel z idiotskim IQ30 zmerjanjem. Citat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Makita ::

No, če govoriš tu o neposrednem bremenu plače, poglejva povprečje za Slovenijo, zadnji podatki...

Povprečna Bruto I plača za zadnje tromesečje: 1.820 €

Torej je Bruto II (Bruto I + 16,1%) = 2.113 €

Povprečna neto plača za zadnje tromesečje: 1.185 €, torej 56% Brutto II, torej država "pobere" 44%, od tega večino za socialne dajatve (tvojo penzijo, tvojo zdravstveno in invalidsko zavarovanje ipd.)



Prvič kot prvič 44 % POBRANEGA v sloveniji je ogromno!!!

Velika britanija: Plača 2225 € BRUTO(2000 funtov), dobiš ven neto 1857 € NETO. Država vzame samo 16,5 %.

Slovenija: 2225 € BRUTO, dobiš ven 1251 €, država vzame 44 %.

Pri plači ki se pritiče mojemu poklicu pa v Sloveniji 52 % cele plače vzame država. (Pusti samo 48 %, pobere več kot pol). V veliki britaniji pa pobere okoli 30 % samo!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

hruske ::

Makita je izjavil:

floyd1 je izjavil:

@Sneznik, makita, ???, ???:

1. Kje v tujini (katero delovno mesto) bi s svojo izobrazbo, znanjem in izkušnjami zaslužil 7x več?
2.
Slog izražanja je pa treba VEDNO PRILAGODITI NIVOJU SOGOVORNIKA
Komu v tej temi si prilagodil svoj slog?

To je to. Sama ušesa so me.... ;((


Velika britanija, Nemčija, Švica, pa še ogromno drugih držav. V vseh bolj razvitih državah bi zaslužil mnogo več kot tukaj kjer vse država vzame. Tebi sem prilagodil slog in ostalim nepismenim, ki spregledajo 90 % napisanega.



Vsaj Velika Britanija ni taka meka, kot jo nekateri opisujejo. In praktično vsaka izmed teh držav skriva nekatere detajle, ki niso nepomembni. Npr. da si moraš sam plačevat zdravstveno zavarovanje, itd. Posledično imaš za enak standard dokaj primerljive stroške, procentualno.


Makita je izjavil:


Dalje, verjamem, da bi se dalo zgraditi drugi tir ceneje, če bi se tega znali pri nas ustrezno lotiti. Blagodejno bi delovale metode, da bi poleg projekta izvajali tudi vrednotenje. Recimo kako so se stvari izvajale, kdo je skrbel za koordinacijo, kdo za izvedbo posameznih del, kaj je to pomenilo za sam projekt, kakšne so bile posledice za okolje, za lokalne prebivalce, za gradbeno industrijo, kako se giblje promet na novem tiru, a so učinki novega tira ustrezali predvidenim ob začetku projekta, ipd.

Iz tega bi se dalo marsikaj naučit. To je tisto, kar rabimo. Ne iskat krivde, ampak iskat metode in procese, ki dajejo željene rezultate.


Vzeli bi vzeli 6x cenejši ENAKOVREDEN predlog ki ga je predlagal SAM GOSPOD DOKTOR DEKAN FAULTETE ZA STROJNIŠTVO, pa ga niste hoteli! Ker ste si levičarji spet hoteli napolniti žepe!


Če si dekan fakultete (za strojništvo?), to še ne pomeni avtomatsko, da znaš bolje postavit traso. Morda je boljša, morda ne. Težko jaz o tem sodim.
Sam bi si želel, da bi imeli drug tir, ne pa za vsako ceno, in tu se strinjam s tabo.

Seveda so tako veliki projekti idealni za pokrast kupe dnara, in kradli bodo vedno, ko se ne bo vršil nadzor. Zato pravim, da je pomembnejše od končne cene to, da imamo nadzor.
Rad imam tole državico. <3

Makita ::

Če si dekan fakultete (za strojništvo?), to še ne pomeni avtomatsko, da znaš bolje postavit traso. Morda je boljša, morda ne. Težko jaz o tem sodim.
Sam bi si želel, da bi imeli drug tir, ne pa za vsako ceno, in tu se strinjam s tabo.


Zato pravim, da je pomembnejše od končne cene to, da imamo nadzor


Seveda nadzor, kakopap drugače! Če bomo imeli nadzor bodo projekti kar naenkrat nekajkrat cenejši kot so bili do sedaj ko se je kradlo na veliko!

>Če si dekan fakultete (za strojništvo?), to še ne pomeni avtomatsko, da znaš bolje postavit traso. Morda je boljša, morda ne. Težko jaz o tem sodim.


Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini. Fora je da njegova trasa je potekala po drugi poti, POTEKALA JE OB SEDANJEM ŽELEZNIŠKEM TIRU (da bi dogradili dodatni tir zreaven). Trasa kot jo je izbrala levičarska vlada pa je vklučevala popolnoma novo traso, kjer bo treba vrtati 20 km tunelov pod zemljo v izredno nestabilen teren (nestabilen teren je najtežji za vrtat in najdražji za vrtat). Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!! Zakaj tako razsipavanje z javnim denarjem, a ga mamo preveč al kaj?!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini.


Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!


Daj kak link, da ne bo to izpadlo tako kot vsi ostali tvoji posti. Baba čula, baba rekla namreč.

Makita ::

Vsaj Velika Britanija ni taka meka, kot jo nekateri opisujejo. In praktično vsaka izmed teh držav skriva nekatere detajle, ki niso nepomembni. Npr. da si moraš sam plačevat zdravstveno zavarovanje, itd. Posledično imaš za enak standard dokaj primerljive stroške, procentualno.


Daj ne govori kretenizmov in ne pametuj v prazno! Imam prijatelja v Veliki britaniji in mesečno prišprara 6000 € od 8000 € plače, v sloveniji bi pa mogoče prišparal 1000 € plače od 2000 € plače!

Torej v Sloveniji bi priparal 1000 € na mesec.
V Veliki britaniji prišprara 8000 € na mesec.


Razlika je 8 kratna!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

floyd1 ::

In ti si popolnoma enako sposoben kot on. Enako trd pogajalec za svojo plačo. Zeeeeh :|

Makita ::

floyd1 je izjavil:

Dekan fakultete za stojništvo je največji strokovnjak v svoji stroki in je podobne projekte že postavljav v tujini.


Obe vrjanti sta enaki po zmogljivosti pretovora, s tem da je trasa kot jo je predlagal dekan Fakultete za strojništvo 6x cenejša. Stane samo 500 miljonov evrov. Vladna trasa pa stane 3000 miljonov evrov!


Daj kak link, da ne bo to izpadlo tako kot vsi ostali tvoji posti. Baba čula, baba rekla namreč.


Googlej projekt drugi tir! O tem si mogel pred leti odločati na referendumu veš. A tebe itak boli kurac za državo zgleda, verjetno sploh nisi šel.. ker v par letih ne bi mogel pozabiti..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 456 57 58 59 )

Oddelek: Loža
2925268458 (41) Daniel
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122259 (19169) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733520 (28903) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487083 (5466) Ales
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360055 (53292) noraguta

Več podobnih tem