» »

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone

«
1
2 3
...
5

boldleaf ::

Slovenski turisticni delavci jamrajo, ker se letos ne morejo zazirati na kri tujih turistov z visjim standardom.

Ravnokar je bil prispevek na POP TV, kjer je zupan Bleda razlagal, da si bojo pomagali s slovenskimi gosti, cen pa da ne bojo znizevali ampak se jim bojo zahvalili s kaksno "pozornostjo".

Pustimo, da so "pozornosti" vedno nateg in jih tako ali tako krepko preplacate, sem se pa spomnil izjave sefa blejskega turizma iz leta 2017, kjer je nonsalantno izjavil na vprasanje novinarja, da se Slovenci pritozujejo nad visokimi cenami, da naj pa pridejo izven sezone (https://siol.net/novice/slovenija/sef-b... - da ni bil razumljen je seveda laz - ZELO dobro je bil razumljen).

Enako velja za Bohinj, kjer lokalni prebivalci in njihov parazitski zupan (zdaj poslanec SAP), ze leta zazirajo slovenske goste, od parkirisc, do pobiranje denarja za prevoz po DRZAVNI cesti do "ne da se mi niti gledat" planine, ki je bila zgrajena z davkoplacevalskim denarjem, placilo privezov ipd. ... In na vprasanje novinarja nonsalantno izjavi "me pa tozite".

Zanima me, ali se boste Slovenskim turisticnim delavcem zahvalili za leta ignoriranja in odiranja domacih gostov na racun tujcev ali pa jim boste pokazali sredinec, tako kot so vam ga oni vsa ta leta in dali njim okusiti malo lastnega sranja ("tako kot ste me leta odirali, boste letos sami brez denarja"). Priloznost za to je fantasticna. Pa imate toliko samoponosa, da bi kaj takega celo storili? Ali boste se enkrat "futer za pijavke"?

Nimam FBja, ampak morda se kdo spomni in tole razsiri, res bi bilo koristno, da se da turisticnim delavcem vedeti, da domaci gostje nismo drugorazredni obiskovalci, take priloznosti (se toliko bolj priloznosti, ki jih bo RES bolela) se dolgo ne bo vec.

.
  • spremenilo: boldleaf ()

Vazelin ::

Haha ja, letos bomo tudi slovenci dobri.:))

Še zastonj parkiranje.

Kjer ni še vojska ne vzame:D

Ps: meni je Bled itak overrated as fu*k. Dosti boljše mi je v Bohinju,
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

Na bledu ni kaj za videt. JEzero je umazana rjava mlakuža.. majo novo čistilno napravo, pa drek zlivajo na polno v jezero.. Kaj je tok zanimivga na bledu ne vem. Tista cerkve na otoku pa ni vredna obiska bleda, pa tud grad ni nič posebnega.

Jaz grem skoz bled samo , ko grem v Bohinj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

WizzardOfOZ ::

Pred pol leta smo bili zadnje "smeti", nezaželeni, zdej pa joka, kako tujih ne bo, pa da so tudi "smeti" dobre. Cene so pa take kot da bi tam imeli kaj več. Še kremšnite niso več tako dobre kot 20 let nazaj.

Jaz bom bojkotiral bled in portorož. Pa upam, da tudi ostali enako naredite. Pa naj se potem sami znajdejo s svojimi previsokimi cenami in požrešnostjo.

2dark ::

Vazelin je izjavil:



Ps: meni je Bled itak overrated as fu*k. Dosti boljše mi je v Bohinju,


Enako. Bohinj je zakon. pa zaradi gor tudi sredi julija ni sparine. Zakon je. Je mel moj tast Stari fužini apartma ( iz okna ven sem videl jezero :). .. odlično je v Bohinju.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ganon ::

Ne morem verjeti, da se po vsem tem času še vedno najde Butalec, ki izjavo župana vzame iz konteksta.

In, da, kjerkoli v Sloveniji sem dopustoval (in bom še mnogokrat), sem se počutil zaželjenega in bil navdušen nad ponudbo.

WizzardOfOZ ::

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pred pol leta smo bili zadnje "smeti", nezaželeni, zdej pa joka, kako tujih ne bo, pa da so tudi "smeti" dobre. Cene so pa take kot da bi tam imeli kaj več. Še kremšnite niso več tako dobre kot 20 let nazaj.

Jaz bom bojkotiral bled in portorož. Pa upam, da tudi ostali enako naredite. Pa naj se potem sami znajdejo s svojimi previsokimi cenami in požrešnostjo.


Tiste blejske kremšnite so enako zanič kot trojanski krofi. Sicer ne vem, kaj te moti portorož, ker nimajo visokih cen. Dejansko imajo nizke oz. enake kot v ljubljani. Mene je lani na rit vrglo, ko sm vidu, da so mel kepico sladoleda na glavni promenadi ob portoroški obali med 1 in 1.2€. Nisem mogu verjet. Koktajli 6-8€.. Pa to ti je zastonj, glede, da si na morju..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ganon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.


Ne razumem, kaj bi rad dosegel s temi lažmi.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.



enako na hrvaškem.. zato jih vedno jebem v angleškem jeziku. Pol pa pričakujejo napitno.

Ganon je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.


Ne razumem, kaj bi rad dosegel s temi lažmi.


POvedu ti je, da je domač gost manj vreden. Pol pa naj sam tujce strežejo. če pred konorono nismo bili zaželjeni, tud zdej ne bomo hodili.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

WizzardOfOZ ::

2dark je izjavil:

Tiste blejske kremšnite so enako zanič kot trojanski krofi. Sicer ne vem, kaj te moti portorož, ker nimajo visokih cen. Dejansko imajo nizke oz. enake kot v ljubljani. Mene je lani na rit vrglo, ko sm vidu, da so mel kepico sladoleda na glavni promenadi ob portoroški obali med 1 in 1.2€. Nisem mogu verjet. Koktajli 6-8€.. Pa to ti je zastonj, glede, da si na morju..


V portorožu se enako obnašajo do slovencev kot na bledu. Če naročiš v slovenščini, čakaš ko makaron, medtem ko vsi ostali gosti že dobijo postreženo. Če pa naročiš v italjanščini, si pa takoj postrežen.
Poleg tega tisti luži, polni dreka, scanja in plastike ne moreš reči morje.

Ganon je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.


Ne razumem, kaj bi rad dosegel s temi lažmi.


Niso laži, tako se obnašajo na bledu do domačih turistov.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Medtem ko so mi trojanski krofi zelo proper mi je dejansko kremšnita iz mercatorja boljša os blejske.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

2dark je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Potem pa na bledu še nisi dopustoval v zadnjih petih letih. V gostilni, če govoriš slovensko, te pustijo čakat vsaj pol ure, če ne več. Če pa prideš v isto gostilno in se pogovarjaš po angleško ali nemško že na vhodu, si pa postrežen v treh minutah in kelnarci kr teče iz mednožja in gobca, tok se slini.



enako na hrvaškem.. zato jih vedno jebem v angleškem jeziku. Pol pa pričakujejo napitno.


Pri nas je to že sedemletnik pogruntal in sladoled vedno naroči preko vrste v angleščini, pa je vedno postrežen pred slovenci, ki čakajo v vrsti.

boldleaf ::

Prosim, vzdrzite se kaj vam je vsec. Nima veze kaksen je Bohinj, priloznost je, da se turisticnim delavcem do konca zhebe turisticno sezonom, zaradi njihovega odnosa do slovenskih gostov v preteklih letih, kar morda naslednje leto prinese bolj korekten odnos. Leta ste bili namrec v lasni drzavi obravnavani kot nebodigatrebe, ce je bila turisticna destinacija vsaj za silo zanimiva za tujce.

Je pa res, da si morda drugacnega odnosa ne zasluzite.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Vazelin ::

Bohinj bled potato poteto?:P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Žiiiga ::

Sodržavljani.

WizzardOfOZ ::

Vazelin je izjavil:

Medtem ko so mi trojanski krofi zelo proper mi je dejansko kremšnita iz mercatorja boljša os blejske.


Boš moral kdaj k nam v Črnuče enkrat na krofe prit v našo slaščičarno. Trojanski se skrijejo. Je bila za pusta kolona pred trgovino ob 7h zjutraj vsaj 300m dolga. Na žalost jih pa peče samo ene 2 do 3 mesece na leto.
Slaščičarna Rašica
Na tradicijo prisegajo tudi v slaščičarni Rašica, v ljubljanskih Črnučah, ki si je med Ljubljančani prav zaradi krofov pridobila že kar kultni status. Kot nam je povedala gospa Irena, jih pečejo po 40 let starem družinskem receptu. Običajno so jih pekli le v pustnem času, zaradi velikega povpraševanja pa so jih tokrat začeli cvreti že oktobra, pri njih pa bo dišalo vse do aprila. Cena marmeladnega krofa je 1,3 evra, čokoladnega z vanilijevim polnilom pa 1,6 evra. Kot pravi gospa Irena, so vsi krofi izdelani ročno, tako da nimajo popolnoma enake teže. Posebej za nas so enega položili na tehtnico in ta je pokazala 150 gramov. »Prodamo jih, kolikor jih naredimo. Naredimo pa jih, kolikor zmoremo. Vsak dan začnemo delati ob četrti uri zjutraj in dokler ne zapremo vrat slaščičarne.«

boldleaf ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bom bojkotiral bled in portorož. Pa upam, da tudi ostali enako naredite. Pa naj se potem sami znajdejo s svojimi previsokimi cenami in požrešnostjo.


Tudi jaz. V kompletu, niti na vodo iz pipe ne grem tja. Pa v Bohinj tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

Utk ::

Ganon je izjavil:

Ne morem verjeti, da se po vsem tem času še vedno najde Butalec, ki izjavo župana vzame iz konteksta.

Kontekst je bil čisto jasen.

Vazelin ::

"V zadnjih treh letih je število gostov in nočitev poraslo za praktično 50 odstotkov. Srečujemo se z res neverjetnim porastom in, roko na srce, smo temu komaj kos,"

"Zato zlasti dnevne, slovenske obiskovalce pozivamo, da se morda v teh poletnih mesecih izognejo Bledu in si ga za svojo destinacijo izberejo jeseni, pozimi ali spomladi, ko ni takšne gneče. So pa seveda vedno dobrodošli,"

je izpostavil Berčon.

ko ni gneče smo slovenci OK. :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Utk ::

Pa sej to je bilo jasno že prej, tudi če tega sploh ne bi rekel. Vsaj ni skrival kar je vsakemu jasno.

WizzardOfOZ ::

Ja, ampak sedaj smo pa slovenci dobri, ko drugih ni. Pa niti sedaj nebi cen spustil. Ko ga je*e.

boldleaf ::

Se enkrat, vsem, TO sezono imate priliko, da se turisticnim pijavkam v Sloveniji oddolzite. Ne hodite na pocitnice v Slovenijo, ne glede kaj ponudijo (pa ne skrbite, letos bojo VSI ponudili "ugodnosti"), vrniti jim za leta biti tretjerazredni gost v lastni drzavi. Ce tega ne boste izkoristili, boste tretjerazredni gost do naslednje krize, ko boste imeli naslednjo priloznost. Zakaj cakati?! Ce imate moznost, razirite vse skupaj po FB. Je v korist vseh (razen turisticnih pijavk, ki se jim pa tako ali tako hebe za vas). Upam samo, da bo tole nekdo odnesel na FB, da tudi najbolj zabiti slovenceljni zacnejo razmisljati kaksne p**** so bili v preteklosti slovenski turisticni delavci, sploh na Bledu (!), Bohinju in Portorozu in jim pokazejo, da ne morejo racunati na njih, po temm, ko jih dve desetletji zanicujejo in goljufajo.

Ganon je izjavil:

Ne morem verjeti, da se po vsem tem času še vedno najde Butalec, ki izjavo župana vzame iz konteksta.

In, da, kjerkoli v Sloveniji sem dopustoval (in bom še mnogokrat), sem se počutil zaželjenega in bil navdušen nad ponudbo.


Si navaden laznjivec, tako kot vas zupan. Interviev sem GLEDAL in zadeva je bila direktno zanicevalno izrazena "naj pa ne hodijo v sezoni". Kasneje je bilo popravljeno po Goebelsovem principu "dajmo samo v neskoncnost ponavljat laz, pa bojo ljudje pozabili", ampak dejstvo je, da je to izrekel, dejstvo je, da se blejcani tocno tako obnasate do domacih gostov in dejstvo je, da si gladko zasluzite, da letos jeste golaz iz lokalnih mackov, ki ste si ga sami zakuhali. Sicer pa je razumljivo, da imas prste globoko v marmeladi in si obetas zasluzek vsaj od Slovencev, ce ze pravih turistov ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Medtem ko so mi trojanski krofi zelo proper mi je dejansko kremšnita iz mercatorja boljša os blejske.



Na trojanah majo odlične kremšnite. Te so pa res dobre. kapo dol. Se vid, da ni so delane iz prahu.

WizzardOfOZ je izjavil:



V portorožu se enako obnašajo do slovencev kot na bledu. Če naročiš v slovenščini, čakaš ko makaron, medtem ko vsi ostali gosti že dobijo postreženo. Če pa naročiš v italjanščini, si pa takoj postrežen.



Lani sm bil v portoržu, oz. v luciji sm mel najeto stanovanje v rezidenci park v Luciji pa nisem imel nobenega občutka, da mi je osebje v lokalih, restvaracijah v portorožu šinkaniralo.

Bolje bi bilo, če bi točno napisal v katerih lokalih v portorožu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

boldleaf ::

Vazelin je izjavil:

"V zadnjih treh letih je število gostov in nočitev poraslo za praktično 50 odstotkov. Srečujemo se z res neverjetnim porastom in, roko na srce, smo temu komaj kos,"

"Zato zlasti dnevne, slovenske obiskovalce pozivamo, da se morda v teh poletnih mesecih izognejo Bledu in si ga za svojo destinacijo izberejo jeseni, pozimi ali spomladi, ko ni takšne gneče. So pa seveda vedno dobrodošli,"

je izpostavil Berčon.

ko ni gneče smo slovenci OK. :P


Da bo tale kontekst tudi jasen. Vazelin je tule kot propagator mnenj SDS. Rekel bo karkoli, kar bo vladi pomagalo mahati z grafi. Skratka, se en s prsti do komolcev v marmeladi.

zmaugy ::

Meni so kremšnite na Bledu čisti nateg in res prazne in brez okusa. Itak se mi zdi cel Bled en tourist trap.
Če ga človek hoče videti, zadostuje peš sprehod okrog jezera in nato nekam drugam naprej.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Pa za parkirnino tok daš, kot da bi šel v kako dobro gostilno v kaki drugi občini.

tone31 ::

vlak ne vozi?

Vazelin ::

boldleaf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

"V zadnjih treh letih je število gostov in nočitev poraslo za praktično 50 odstotkov. Srečujemo se z res neverjetnim porastom in, roko na srce, smo temu komaj kos,"

"Zato zlasti dnevne, slovenske obiskovalce pozivamo, da se morda v teh poletnih mesecih izognejo Bledu in si ga za svojo destinacijo izberejo jeseni, pozimi ali spomladi, ko ni takšne gneče. So pa seveda vedno dobrodošli,"

je izpostavil Berčon.

ko ni gneče smo slovenci OK. :P


Da bo tale kontekst tudi jasen. Vazelin je tule kot propagator mnenj SDS. Rekel bo karkoli, kar bo vladi pomagalo mahati z grafi. Skratka, se en s prsti do komolcev v marmeladi.

Ti korenček. Jaz sem citiral izjave župana izpred dveh al kolko let. Pejt se kam drugam usajat. A si malo zblaznel?

Itak se mi zdi cel Bled en tourist trap.

No shit?:)) Zato pa se splača zapeljat še par 10km do Bohinja, kjer uživaš v lepšem jezeru in neokrnjeni naravi. In se malo sprehodiš do Slapa Savice.

Feel good
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

WizzardOfOZ ::

tone31 je izjavil:

vlak ne vozi?


Vozi, ampak ni zanimiv za otroka.

Zanimiv je pa ta (če bo spet vozil):


WizzardOfOZ je izjavil:

tone31 je izjavil:

vlak ne vozi?


Vozi, ampak ni zanimiv za otroka.

Zanimiv je pa ta (če bo spet vozil):

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pa za parkirnino tok daš, kot da bi šel v kako dobro gostilno v kaki drugi občini.


Parkiraš 5 min do jezera za 1 EUR na uro tko da pretiravat pa res ni treba. Kaj več kot 3-4 ure pa tam itak nimaš kaj početi.

Jaz letos pričakujem zastonj parkiranje in bon za kremšnito, če se gor pripelje tablica ki ni KR :)), če bodo dragi blejčani želeli kaj obiska. 8-)

Vazelin ::

zastonj parkiranje in bon za kremšnito

Potem se tudi jaz ustavit na Bledu (usput ko grem v Bohinj>:D). Razen če se župan osebno opraviči na mail, potem še kaj zapravim tam :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ganon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Niso laži, tako se obnašajo na bledu do domačih turistov.


Ni res.

2dark je izjavil:

POvedu ti je, da je domač gost manj vreden. Pol pa naj sam tujce strežejo. če pred konorono nismo bili zaželjeni, tud zdej ne bomo hodili.


Še en nakladač. Te kdo plačuje za tipkanje teh neumnosti?

boldleaf je izjavil:

Si navaden laznjivec, tako kot vas zupan. Interviev sem GLEDAL in zadeva je bila direktno zanicevalno izrazena "naj pa ne hodijo v sezoni". Kasneje je bilo popravljeno po Goebelsovem principu "dajmo samo v neskoncnost ponavljat laz, pa bojo ljudje pozabili", ampak dejstvo je, da je to izrekel, dejstvo je, da se blejcani tocno tako obnasate do domacih gostov in dejstvo je, da si gladko zasluzite, da letos jeste golaz iz lokalnih mackov, ki ste si ga sami zakuhali. Sicer pa je razumljivo, da imas prste globoko v marmeladi in si obetas zasluzek vsaj od Slovencev, ce ze pravih turistov ni.


Živim na povsem drugem koncu Slovenije. In opažam, da imam opravka s težkim primitivcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

WizzardOfOZ ::

Urbano#Desno je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pa za parkirnino tok daš, kot da bi šel v kako dobro gostilno v kaki drugi občini.


Parkiraš 5 min do jezera za 1 EUR na uro tko da pretiravat pa res ni treba. Kaj več kot 3-4 ure pa tam itak nimaš kaj početi.

Jaz letos pričakujem zastonj parkiranje in bon za kremšnito, če se gor pripelje tablica ki ni KR :)), če bodo dragi blejčani želeli kaj obiska. 8-)


Cene parkirišč na bledu
https://www.bled.si/sl/informacije/kako...

Ganon je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Niso laži, tako se obnašajo na bledu do domačih turistov.


Ni res.


Je, je res. Zato te pa tako boli.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Pri dosti teh gorenjskih županih je tako, da najprej rečejo in potem šele razmislijo. Lokalni šerifi. Recmo tam okol Kranja je polno takih. :))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Urbano#Desno ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Cene parkirišč na bledu
https://www.bled.si/sl/informacije/kako...


Tam pri vrtcu je glih ene 5-6 min peš do obale. (lepo piše 1 EUR)

WizzardOfOZ ::

O, je pa kr ene 10 minut od vrtca do jezera, če ne več.

Vazelin ::

- opravičilo
- brezplačno parkiranje
- 50% popusta na kremšnito in kavo

Mogoče pridem
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

Zataknilo se bo pri opravičilu, ker se ta tip ne bo nikoli opravičil. Je šerif in glavni na vasi, pa misli da je nekaj več kot ostali.

Vazelin ::

A nimajo blejčani kakšnega fund-a tko kot Norvežani, da lahko potem od tistega živijo nekaj časa?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Urbano#Desno ::

Vazelin je izjavil:

A nimajo blejčani kakšnega fund-a tko kot Norvežani, da lahko potem od tistega živijo nekaj časa?


Hehe :))
Blejčani celo leto živijo od nategovanja azijcev in zahodnjakov slabe tri mesece sezone. Nafta pa teče celo leto. 8-) Letos bodo počasi skužili da vsaj prvih ne bo nič, drugih pa morda za vzorec, zato pa panika in klic veze na POP TV da naj pridejo narediti malo zastonj reklame, ker letos pa lahko tudi slovenci plačamo precenjene turistične kapacitete (kakšna čast). No sej pravim zastonj parking in kremšnita pa morda kupim še pol litra radenske v Merkatorju. :D

The Player ::

Takšnega odnosa, kot ga imajo nekateri posamezniki v turističnih destinacijah, kot je na primer na Bledu ne podpiram.

AMPAK

Je potrebno res šinfati in nagovarjati množico, da ne smemo iti na x destinacijo, ker se je zgodil y incident? Kaj imaš od tega razen da pljuvaš sam sebi v skledo?

Če ne želiš iti na Bled, te nihče ne sili da greš, ti nihče ne meri pištole v glavo. Ne sedaj prepričevati še ostalih. To je tako, kot, da bi jaz sedaj pisal, hipotetično, da ne želim, da hodite na hrvaško, ker želim, da "propade" hrvaški turizem. Nisem tako nor, zato tudi ni treba vam biti tako nori. Je le odvisno od turzima št. ljudi, ki delajo v podjetjih, ki se preživljajo s turizmom.

Saj ni treba iti na Bled ima Slovenija še polno drugih destinacij. Koliko poznate kaj prekmurje? Ali pa dolenjsko, notrajnsko, bloke? Pa tudi ni vrhunec Bleda samo jezero, grad pa kremna rezina, če se že spotikate ob to, sigurno so malo stran še druge zanimivosti, pohodništvo, turistične kmetije, zipline, če že nočete podpirati turističnih pijavk.

Ko tole berem imam občutek, kot, da gledam kakšno youtube dramo. Ni čudno, da potem govorijo, da smo grozen narod, da smo fouš drug drugemu in da ne znamo skupaj držati v najtežjih časih.

Če se ne bomo cenili sami, nas nihče drug ne bo namesto nas.

Še enkrat. Ne podpiram posameznikov, ki imajo takšen odnos do domačih turistov. Ampak javnega linča v takšnem času pa tudi ni treba izvajat. V drugih državah dvomim, da sami sebi pljuvajo v skledo s takšnimi pozivi;((

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Ja, hodimo tudi drugam po sloveniji. V prekmurju si vedno lepo sprejet, na dolenenjskem tudi, .... Pa danes nič ne jokajo, da imajo probleme. Samo na bledu in ob morju si za časa tujih turistov slabši od smeti, ko je pa kriza pa jokajo kako bi radi slovenske turiste lupili za visoko ceno.
Zato pa pljuvam po tistih, ki si mislijo da smo slovenci drugorazredni, ko je pa kriza, smo še vedno drugorazredni, samo sedaj pa naj pa vseeno pridemo tja, da bodo na nas služili, ker tujcev pač ni. Drugi župani, kljub krizi, ne jokajo po tv-ju kako nimajo gostov, pa da smo sedaj dobri tudi slovenci, samo da bodo oni služili. Še manj pa si upajo reči, da cen ne bodo spustili.
In zato je take treba kaznovat s tem, da tja pač ne greš in naj raje kdo drug, ki se obnaša pošteno tudi do domačih gostov zasluži naš denar.


In ravno zaradi takih, kot si ti The Player, ki braniš lopove, je država tudi tam, kjer je. Če bi se o vsaki stvari takoj razčistilo, bi bilo veliko manj takih razlik in bedarij, ter nebi bilo drugorazrednih gostov,...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

imagodei ::

Jst predvsem ne vem, kaj rinete v gore, na Bled, v Bohinj, na Pokljuko... A "na svojem vrtu" nimate sprehajalnih poti, lokalnih hribčkov in izletniških točk? Vsako sezono (kako bo letos, bomo še videli) vas od srede do nedelje gledamo, kako delate dren na cesti na Bled, tako da se pot domov iz šihta spremeni v počasno cjazenje po vročini. Ni mi tudi jasno, zakaj sta Bled in Bohinj tako oblegana, kot da hodite v te konce 10x letno... Pa dobr, razumem, prideš pogledat "lepote" Bleda in Bohinja, potem je pa za leto ali dve mir... Al kako?

Dren na cesti delate ravno vikendaši in dnevni turisti iz Slovenije, ne pa tujci. In ti prometni zamaški ter zapolnjena parkirišča so ravno zato, ker folk stalno rine v te konce. Sicer se strinjam, da je zgražanje županov Bleda in Bohinja zgrešeno: enostavno bi morali dvigovati cene do trenutka, ko bi cena postala prohibitivna za lokalne "turiste", ki hodijo na Bled in v Bohinj iz nevrotičnega dolgčasa.

Res mi ni jasno, a 10 (ok, 20) minut vožnje od vašega mesta prebivanja res ni nobene lepe narave? Je treba ravno na Gorenjsko rinit (da se razumemo, Gorenjci počnemo isto, ko trumoma rinemo na Obalo, pa v razne toplice, na Pohorje, Pomurje ...) Res ne štekam, zakaj je tako pomembno vsak vikend noret nekam? Jaz, recimo, imam najlepše spomine iz otroštva in zgodnjih najstniških let vezane ravno na raziskovanje bližnje okolice, gozdne učne poti iz domačega mesta oziroma sploh okoliških gozdov, potočkov, obrežja Save... Če ne veste, kam peljat svoje otroke, z njimi raziščite malo svojo okolico, FFS.

Res, tole norenje je prav nevrotično. Da ne omenjam potem še obnašanja folka. V stilu, mi smo prišli sem v naravo, vse se nam mora klanjati... Lani smo z otroki šli na eno mini turico po Poti pod Storžičem. Sedimo tam pri/na Sv. Lovrencu in pride gor ena večja družba z otroki, vsaj 20 komadov jih je bilo. To je bilo kričanja otrok, glasnega hahljanja, dretja odraslih... Ne vem - zakaj hodiš v naravo, če moraš s sabo nujno prinesti hrup, kaos in razdejanje iz doline? Pejte potem z družbo raje v gostilno, ki ima zunaj igrala za otroke, pa se tam zabavajte in kvantajte.

Pa ni to osamljen primer: z boljšo polovico sva bila par let nazaj na Martuljških slapovih. Pri zgornjem je bilo tako kot na Veliki šmaren na Brezjah. Folka neomejeno, nekateri so dobesedno imeli piknik tam gor. Živo se spomnim bedaka z naglasom, ki je izdajal poreklo iz osrednje Slovenije, kako je odpiral piksno pira, lupil in rezal suho salamo ter klical otroke na malico... Olupke pa seveda prepustil vetru. Ko sem ga povprašal po (mentalnem) zdravju, mi je pa zabrusil, da je salama naravna in da bo ovoj razpadel.

Skratka, mnogi Slovenski "(vsako)dnevni turisti" v Gorenjsko naravo (Bled, Bohinj, Pokljuka, Kranjska gora in premnoge druge lažje dostopne gorske točke) dejansko hodijo z zgrešeno predpostavko, da je to samo sebi namen in da je tako treba živet za boljše počutje. In mislijo, da bodo svojo nevrotičnost rešili s tem, da se bodo tudi v naravi obnašali nevrotično. In potem je treba vsako soboto in nedeljo, morda že v petek po šihtu in šoli, se odpeljat na neko kvazi "fajn" lokacijo, kjer se hitro poslikamo, objavimo na fejsbuku, gledamo na uro in hitimo spet domov, ker moramo še ujeti še tri štacune in k babici na obisk.

Ne vem... Če vas je tale "koronakriza" kaj naučila, bi bilo fino, da vas je denimo tega, da ni treba vsak vikend turizma zganjat in da se svet še vedno vrti naprej, četudi en vikend ne boste šli na Bled ali v Bohinj.
- Hoc est qui sumus -

The Player ::

WizzardOfOZ je izjavil:




In ravno zaradi takih, kot si ti The Player, ki braniš lopove, je država tudi tam, kjer je.


In koga branim? Sem povedal svoje stališče in se ga držim, nimam slabe vesti.

Če nočete podpirat Bleda, podprite tistega, ki ga vi želite, ne pa še dodatno izvajat javnega linča, kot to počnejo otroci na youtubu.

ignorirajte posameznike, ki iščejo pozornost. Tako pa, ko govorite o njih pa jim le delate še večjo reklamo.

WizzardOfOZ ::

Imogodei, mi hodimo vsak vikend na drug konec Slovenije ali v tujino. Ker pa tamala še ni bila na Bledu o šli tja. Ker pa po dolgem pohodu paše tudi zasluženo kosilo, smo šli še v gostilno. In ker smo govorili slovensko, so se obnašali do nas kot da smo kužni in smo čakali pol ure da je prišla kelnarca sploh vprašat "šta očete". Prvič niti slovensko ni znala, potem smo pa še pol ure čakal da je prinesla in pol seveda pozabila, na koncu smo pa še na račun čakali pol ure. Zraven je bila miza k so prišli Slovenci dost za nami, ki pa so se delali Angleže in so naročili v angleščini (ko pa kelnarce ji bilo, so pa slovensko govorili), pa so bili postreženi v parih minutah, kelnarca je pa do njih bila osladna da je bilo sline povsod naokoli.
In to je meni dovolj, da pljuvam po Bledu in bom vsakemu razložil kako gnoji so tam.

imagodei ::

No, saj, potem se strinjamo... Ne vem, kaj vidite (vidijo) na Bledu / v Bohinju, da v te konce rinete (rinejo) najmanj 1x mesečno. >:D
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mi hodimo vsak vikend na drug konec Slovenije ali v tujino.

Sicer pa ravno o tem govorim... A v domačem kraju se ne znate sprehodit? Pogledat, kje v gozdu imate kakšne izvire? Narest kakšnega mlinčka na vodi z mulcem? Si ogledat kakšne lokalne mlake in življenja v njem?

OK, ljudje smo si različni ampak: meni je dejansko najbolj v spominu ostalo to raziskovanje narave v bližini doma. Kamor sem potem, ko sem bil že malo večji, pa še preden so hormoni naredili svoje, lahko zahajal raziskovat tudi s prijatelji. Dosti manj so mi v spominu ostale ture v hribe, kamor so me vlekli kot otroka, ali pa razni izleti, kjer sem se že po pol ure neizmerno dolgočasil. Se mi zdi, da kot otrok mal drugače gledaš na te izlete v naravo ali pa oglede kakšnih znamenitosti, takšnih in drugačnih muzejev, sprehajalnih poti... Vsaj jaz sem zmeraj komaj čakal, da smo prišli domov, da sem se lahko šel ven preganjat s svojo družbo. Kraj, kjer sem odraščal (Radovljica), je mogoče res nadpovprečno dobro "obdarjena" z lokacijami, kjer se mulci lahko razmeroma varno še danes igrajo in zamotijo sami (brez neprestanega nadzorstva odraslih), neka Ljubljana tega verjetno res nima. Ampak vseeno: 10-15 minut iz centra Ljubljane je cel kup zelenja in narave, tudi če pozabimo vse parke in druge zelene površine v mestu.

Mogoče je spet drugače, če ste ful aktivna familija in pozimi smučate, poleti kajtate, se greste razne raftinge in kaj vem kaj še... No, vseeno, vsaj meni se tak tempo, iz vikenda v vikend, zdi zgolj nadaljevanje nevrotičnosti, ki jo zganjamo med tednom. V bistvu smo se naučil, da se nam mora stalno nekaj dogajat, da moramo biti skoz v pogonu, da mora biti stalno akcija... Sami s seboj pa ne znamo biti več. Če se stvari umirijo in akcija potihne, smo primorani biti s sabo, ampak... Naenkrat ugotovimo, da to ni kul in raje kriče pobegnemo pred sabo (pa se rajši začnemo ukvarjat s tem, kako sosed čist narobe barva ograjo. Pa še z grdo barvo).
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Matejjjjj ::

V Sloveniji ne bom več nikoli turist. Preslaba ponudba in vzvišenost, visoke cene. Raje kupim nepremičnino na Hrvaškem in grem dol v karanteno. Odnos podobno zanič, samo ponudba naravnih danosti je 454365x večja kot slovenska.

Do sedaj smo vsako leto 2x bili v hotelu v Sloveniji, Izola, Bohinj ipd. Sramota. Hotel v Bohinju, večerja. Pride truma avstrijcev, vse ostale goste zbrcajo v nek pomožni objekt. Jebite se Bohinjci. Greš na sprehod, narava opustošena, lubadar in veter, vsepovsod vse porušeno in blato od bagrov in traktorjev. poti neprehodne, niti ene poti nismo mogli izpeljati po planu. Otroci pa so premajhni, da bi plezal z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

xx23 ::

Bohinj > Bled, ampak najlepši del Občine Bohinj je od Savice naprej gor.



«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34138083 (13539) jest10
»

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1312120467 (49744) DePalmo
»

Dolžnost turista, da troši na destinacijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738061 (5356) e-marko
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615810 (12899) Utk
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216091 (12121) Goran's Blog

Več podobnih tem