» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
26 / 27
»»

UganiKdo ::

ja

D3m ::

nočitev z zajtrkom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

D3m je izjavil:

nočitev z zajtrkom.

Turistična taksa nima veze z zajtrkom.

DePalmo ::

Letos sva s punco bila na Pagu in nato v Kranjski Gori in je takole.

Pag oz. Košljun:
- plaže skozi dan načeloma prazne, se pa najde nekaj ljudi, gužve nobene
- trgovine so bile polne, mask nobenih, distance še manj
- glavni trg v Pagu skozi dan razmeroma prazen, zvečer en večer malo ljudi, drug krepko preveč (glasba v živo naredi svoje)
- gostilne odvisno, nekatere 90% polne, druge 90% prazne

Kranjska Gora:
- kolesarjev in pohodnikov kolikor češ, ravnotako kar nekaj smeti v naravi
- trgovina polna, maske so bile, distance nobene
- glavni trg skozi dan znosen, zvečer preveč ljudi
- gostilne spet odvisno, nekatere kar prazne, druge polne, so pa ob večerih bile bolj polne kot na Hrvaškem

So pa bili povsod prijazni, v HR in v SLO, težav nobenih. Se pa na HR pozna upad turistov in bom nesramen, ampak za drugo leto takoj podpišem da bo spet kak virus, se da vsaj normalno raziskovat mesto in normalno plavat. Pa še ob večerih imaš praktično mir, drugače se vedno najde kakšna pijana družba ki ti kvari mirno vzdušje!

HulkHogan ::

Uf, ta čudovit socializem. Bom plačal višjo dohodnino, dodali kakšen % k DDVju, samo da ubogim gostincem ne bo treba spustiti cene ali zvišati kvalietet :))

Bolj ko si gnil in smrdiš, več bo država ukradla delavcu da te nahrani.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

dope1337 ::

Sem v dilemi pri koriščenju bona ter ne najdem informacij na netu - bom poklical zjutraj na FURS oz. ponudnika nastanitve, vendar mogoče se je že kdo srečal s podobno problematiko in mi lahko pomaga.

Imam še 113EUR na bonu, koristil bi pa ponudbo na bon, v vrednosti 116EUR.

Ali lahko 3EUR doplačam z gotovino?

Hvala že vnaprej.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Utk ::

Ja itak, da lahk, zakaj ne.

M-XXXX ::

dope1337 je izjavil:

Sem v dilemi pri koriščenju bona ter ne najdem informacij na netu - bom poklical zjutraj na FURS oz. ponudnika nastanitve, vendar mogoče se je že kdo srečal s podobno problematiko in mi lahko pomaga.

Imam še 113EUR na bonu, koristil bi pa ponudbo na bon, v vrednosti 116EUR.

Ali lahko 3EUR doplačam z gotovino?

Hvala že vnaprej.

Govorim kot ponudnik z izkušnjami:
Vedno lahko poljubno kombiniraš denar/bone. V tvojem primeru bi lahko vzel 3€ na bone in 116€ gotovine. Nobenega problema.

dope1337 ::

Super, thnx za odgovora.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

perci ::

Celo zaželeno je, da porabiš se kaj več kot sam bone.

IL_DIAVOLO ::

DePalmo ::

In potem baba iz Fursa naklada o tem kok je bilo izkoriščenih bonov. Bolj bi me zanimalo kakšne so naše pravice v tem primeru, ker v takem svinjaku nebi hotel bivat tistih par dni.

dope1337 ::

Kot ste napisali, je slo cez brez problema - sem poklical.

Smo pa pri prvem koriscenju bona, v Hotelu/terme Cerkno imeli tudi mi neprijetno izkusnjo.

Rezervirali smo si 2 nocitvi, z vkljuceno celodnevno karto v termah. Pridemo, se dopoldne checki-inamo, gremo malo naokoli, pridemo ob cca 16ih v hotel, se preoblecemo, pridemo v terme ob cca 17ih, gremo cez garderobo, gor po stopnicah, pred zadnjimi vrati pred vstopom na bazen pa nas ustavi resevalec iz vode in nam objasni, da zaradi preobremenitve kapacitet bazena (45 max) na zalost ne moramo vstopiti. Malo nam je vse skupaj padlo v vodo (pun intended xD) smo vse spakirali in se isti dan odsli domov. Se prej smo na recepciji vprasali, ce je vsaj mogoce rezervirati kaksen termin v bazenu - negatory.

Moram poudariti, da ni bilo nikjer na spletni strani obvestila o omejenosti kapacitet za goste hotela, se na recepciji so se ob vpisu hvalili kako se lahko sprostimo v njihovih bazenih.

Najbrz, bi se moral vsak posameznik sam pozanimati oz. povprasati o kapacitetah? Med rezervacijo in prihodom tudi ni prislo do sprememb "koronskih ukrepov". Malo sem bil zaposljen te dni in se mi ni dalo ubadati s tem, sedaj imam kaksen dan casa in me zanima ... Se splaca kam to prijaviti (imam zaslonske slike spletnega portala Hotela Cerkno iz tistega dne), pogovora na recepciji seveda nisem snemal, niti nevem katera receptorka je delala. Ko smo se checkoutal, vodje smene ni bilo vec tam, niti nikogar iz uprave, saj je bila pozna ura (20:00 nekje).

Naceloma se ne sekiram za taksne stvari, vendar vedno bolj opazam, da nekateri konkretno izkoriscajo oz. zavajajo stranke s turisticnimi boni, sploh taveliki ponudniki.

Kaj pravite ... se splaca s tem sploh ubadati, al:"just let it go".
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

J.McLane ::

Si vse to plačal in šel domov?

Na višku sezone sem glede takih stvari vedno pozoren, sploh sedaj ko so vsi Slovenci navalili s temi boni in nas je povsod vse polno. Jaz od kar je korona še nisem šel v bazen, pa ne zaradi tega da bi kaj fasal, ampak ravno zaradi teh omejitev (je bilo dosti novic glede tega).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

RockyS ::

@dope1337 taka pravila glede bazenov so ze od začetka, torej od nekje 1.6 ko so se bazeni lahko ponovno odprli. In seveda ne bodo nikjer oglaševali slabih strani svoje ponudbe, tako da si se tukaj sam opekel.

V tem tednu so za zunanje obiskovalce zaprli terme Ptuj
https://ptujinfo.com/novica/turizem/zar...

Utk ::

@dope1337 taka pravila glede bazenov so ze od začetka, torej od nekje 1.6 ko so se bazeni lahko ponovno odprli. In seveda ne bodo nikjer oglaševali slabih strani svoje ponudbe, tako da si se tukaj sam opekel.

Nima veze. Potem bi pač morali čas na bazenu razporedit. Ne more tam nekdo cel dan kampirat, drug pa sploh ne pride not.

MIHAc27 ::

V Lendavi, pa verjetno še drugje so zadevo reševali z omejitvijo časa. Celodnevne karte nisi mogel kupiti, max je bilo 3 urna.
Gostom je pa tako vseeno, ker imajo brezplačno plavanje.. pač prideš pol urce kasneje. Ali pa par ur.
Ob 17h bi se moral že počasi sproščati bazen, ker folk odhaja na večerjo.
Mislim samo zaradi tega jaz že ne bi kar spakiral in šel.

perci ::

DePalmo je izjavil:

In potem baba iz Fursa naklada o tem kok je bilo izkoriščenih bonov. Bolj bi me zanimalo kakšne so naše pravice v tem primeru, ker v takem svinjaku nebi hotel bivat tistih par dni.

Tvoje pravice so enake, kot če bi plačal z gotovino ali s kartico. Torej?

LeQuack ::

Se pravi v normalni sezoni dejansko imaš tuje turiste ki plačujejo za to bedo? A imajo Nemci res tok nizke standarde? Ali vzamejo v zakup kot 3rd world izkušnjo, kao če ima apartma plesen je to avtentična Slovenska izkušnja?
Quack !

Utk ::

Dej preberi članek, pa pol komentiraj.

dope1337 ::

Ne, nisem jim placal, trgal so mi od turisticnega bona, katerega sem porabil za hotel+terme, kot je bilo oglasevano ;((

Sej, jz cist zastopim, da se je potrebno drzati pravil glede kapacitet. V kolikor bi se prisel samo kopati, cisto razumljivo. Ampak ... karta je del paketa, katerega ne bi izbral, ce bi bil vnaprej obvescen, da obstaja moznost, da ne bom moral koristiti del paketa.

Vendar ponudnik nima niti nikjer zapisano, kaksne so le te - izves lahko samo ob prihodu na bazen, ne na recepciji (post festum).

Ni glih fer no ... Pac, vsaka sola nekaj stane (v tem primeru davkoplacevalski denar xD). Sem pa zato sedaj bolj oprezen in ena izmed strank, ki ima 1001 podvprasanje :))
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vazelin ::

Torej če prav razumem si šel tja, šel v bazen, kamor nisi mogel zaradi gužve in se odpravil takoj domov?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

J.McLane ::

dope1337 je izjavil:

Ne, nisem jim placal, trgal so mi od turisticnega bona, katerega sem porabil za hotel+terme, kot je bilo oglasevano ;((


Tega sploh ne razumem, kaj si ti imel od tega? Če bi šlo za princip bi ponudnik moral ostati brez plačila, bon je za ponudnika isto kot denar (pa zate tudi).
Kaj nameravaš sedaj, jokat po forumih, dajat negativne ocene na Tripadvisor, tožit jih za nepopolno storitev????
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Ales ::

dope1337 je izjavil:

Ne, nisem jim placal, trgal so mi od turisticnega bona ...

Plačal si jim. ;)

OK.d ::

Plačali smo si;)
LPOK.d

dope1337 ::

Vazelin je izjavil:

Torej če prav razumem si šel tja, šel v bazen, kamor nisi mogel zaradi gužve in se odpravil takoj domov?:))


Itak da sm sl spakirat prej v sobo no :)) sem pa isti dan ko sem prisel, tudi odsel ja xD

Ales je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Ne, nisem jim placal, trgal so mi od turisticnega bona ...

Plačal si jim. ;)


Ce bi bila moja gotovina, bi se bolj potrudil za refundacijo. Tak pa, ker je bila helikopterski denar, kateri je namenjen samo za specifiko ... Neka.

Kaj sem imel od tega? En lep izletek, prvic sem videl bolnico Franjo, se z avtom nalozenim na vlak peljal skozi predor, malo se sprehodil v objemu lepe okolice, pa probal sem zlikrofe aka glorified torteline xD aja, pa eno malo lekcijo se naucil ter jo mal podelil, da ne bo se kdo drug nasedel praznim obljubam.

Pac bo sel preostanek bonov na pomurje. Zaenkrat bolje kaze
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Koraaz ::

Tiste "terme", ki jih ponuja hotel Cerkno je namenjen bolj kot dodatna ponudba kot pa glavna dejavnost, saj živi hotel predvsem s smučarijo pozimi, poleti pa sklepam, da je bolj namenjen za gorske avanturiste. Tako, da verjamem, da se je bazen zelo hitro napolnil.

Če želiš terme moraš skočit v Pomurje.

dope1337 ::

Koraaz je izjavil:


Če želiš terme moraš skočit v Pomurje.


Smo pravkar v dvorcu Rakičan 8-)

Drugace pa ... ce so terme obstranska dejavnost hotela Cerkno, bi lahko malo vec vlozili v hotel, ne pa v popolno renovacijo term xD ker terme zgledajo šus, medtem k je hotelski kompleks ujet v 80ih na zunaj in navznoter
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Koraaz ::

dope1337 je izjavil:



Smo pravkar v dvorcu Rakičan 8-)

Drugace pa ... ce so terme obstranska dejavnost hotela Cerkno, bi lahko malo vec vlozili v hotel, ne pa v popolno renovacijo term xD ker terme zgledajo šus, medtem k je hotelski kompleks ujet v 80ih na zunaj in navznoter


Jaz sem bil tam v zimski sezoni leta 2019 in sem se pogovarjal, da naj bi prenovili hotel v kratkem. O prenovi term niso nič omenjali. Mogoče so se premislili in prej prenovili terme.

Kako pa izgledajo terme? Ker ko sem bil jaz tam je bil samo en večji bazen, poleg fitnes in to je to.
Tudi če grem na njihovo spletno stran so še zmeraj stare slike gor.

xeon ::

Imam poln kufr dela od doma, neizkoriščene bone, pa vidim, da se čisto nihče v turistični dejavnosti ni potrudil, da bi kdorkoli naredil v smeri kakšnih turistične pisarn. Da bi kdo naredil in omogočil nekje v kakšni drugi lokaciji pisarniški prostor, razkužen in izoliran od drugih, z dostopom do interneta, s pogledom, lastnim izhodom v naravo, breakfast in bed, od NIJZ pridobi vso dokumentacijo za prihod, odhod itd. Ali ve kdo za kaj takšnega? Na splošno se mi zdi, da pri nas nihče nima neke volje, da bi se prilagodil razmeram in izkoristil priliko, samo neko jamranje in teorije zarot...

nergac ::

Če smo že pri turizmu.
Danes je 11.11.
Vse najboljše ljudem dobre volje!

koyotee ::

Če smo že pri "termah" cerkno.
Kot prvo, ne vem kakšna je definicja term, ampak z enim 25m bazenom, katerega voda ima cca 27°C, enim jacuzzijem, ter savno in solno sobo, so to terme samo v imenu. O hotelu pa ne bi izgubljal besed. Vse to je nastalo z denarjem, ki so ga iz ete cerkno pretočili v smučišče ter hotel, takrat, ko je bilo dejansko še kaj snega. Sedaj je holding v lasti batagelja in trenutno se ne premika nikamor.
Poleg tega so v hotelu sami nesposobni ljudje, ki so zavozili še kolesarski park na smučišču(mogoče komu poznana manuela božič badalič - z drugo besedo koza, te so se pred časom končno rešili).
Pač klasične zgodbe slovenskega turizma.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mato989 ::

In kdaj bo jasno za kako dolgo se podaljsajo boni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nergac ::

Sam imam še kakih 30 e.
Za eno noč z zajtrkom bo že nekje do konca prihodnjega leta.
Če pa ne, tudi v redu.

Scorpy84 ::

Kdo kaj ve ali se da bone porabiti pri doplacilu, da si sam v sobi pri zdraviliskem zdravljenju?

perci ::

Zakonske omejitve glede tega ni, vendar je prav, da predhodno vprašaš ponudnika ali to omogoča.

Scorpy84 ::

perci je izjavil:

Zakonske omejitve glede tega ni, vendar je prav, da predhodno vprašaš ponudnika ali to omogoča.


Se trudim dobiti info prek maila pa je ze kar en cas minilo brez odgovoroa, kot tudi recepcijo na vse mozne stevilke. Ambulanta kjer jih dobis, pa nima veze s tem.

LeQuack ::

Evo po novem jih rešujejo kar brez vavčerjev.
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Prej ko so bili vavčerji je bilo to 300 milijonov, ampak je melo prebivalstvo nekaj od tega. Zdaj pa bodo dobili 400 milijonov nepovratnih sredstev iz vašega žepa. Super a?
Quack !

jonystar ::

Zadnje čase velikokrat slišim po radiu, da se lahko dobi hoferjeve bone(150€) v zameno za turistične. Je kdo že do kaj probal? je nateg ali res?

koyotee ::

Mislis, da bi se hofer blamiral na tak nacin, ce ne bi bilo res?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

thramos ::

DePalmo ::

Tole preberi: https://zymzo.com/izkoristi-turisticni-...

Dobiš bon za Hofer od tretje firme pri kateri boš "prespal" (no, mogoče boš celo res, nevem), ampak dobiš DO 150EUR. Lansko leto so ljudje komentirali da so povečini dobili okoli 80e.

feryz ::

Goljufajo državo, po domače povedano. Seveda megleno, toliko da jih nihče ne more prijeti za jajca.
Kdo bi se sekiral, pri vsej krajah, ki se dnevno prakticirajo v teh logih?

FoxKnox ::

Jaz moram povedati, da še nikoli nisem toliko dopustoval po Sloveniji kot letos in lani.Najprej Bovec, pa toplice, letos Kranjska gora vse v hotelih pa še nekaj za vstopnine tur, znamenitosti.Seveda vse za bone in ne samo za svoje.
Sem pa gledal v gostilni parkret letos družine, ki so se "matrali" unovčiti bon.Na koncu pojedine še kremšnite, kavice, samo da je bilo čez 50 EUR, kolikor je omejitev za bone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

FireSnake ::

Tudi mi smo bili v SLO.
Brda (kot zdaj že vsako leto) za par dni in potem Slovenska obala.
Zraven je treba še kaj zapraviti, da se zadeva malo dvigne.

Moram reči: zelo dober dopust (letos drugič).
Pa čeprav smo bili prej vajeni samo tujine (brez hrvatije).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DePalmo ::

Drugače se tudi meni dopade dopust v Sloveniji ampak ima en velik problem. Če bi vse to plačal iz svojega žepa, bi raje bil doma. Pač mi je preveč dati 100e za apartma na noč in 200e na mobilno hiško v termah iz svojega žepa.

Lani sem na Hrvaškem imel apartma za cel teden za 280e, do morja sem imel dobesedno minuto hoje. Bi raje šel k nam na obalo, ampak da bi dal toliko za eno noč? Ne, hvala.

bozicek ::

Če plačam iz svojega žepa me SLO obala ne vidi. Žalostno ampak resnično
Bili prejšnji vikend v Portorožu. Nočitev 100€. In to je bila ena izmed najcenejših cenitev kar jih je našla. Skupna kuhinja.
Drugi so imele tudi kakšne take cvetke kot čiščenje apartmaja ko greš ven 50€. WTF?
Od obale 1,5km
Saj ne rečem, bilo je lepo. Grozdje, fige, oljke...Pa lepo za se sprehajat z vozičkom
Ampak 100€ na noč ne dam iz svojega žepa

Za ta denar (celo 50-60€) dobim Kvarner in apartma kjer noge direkt v morje namočim. S svojo kuhinjo

V glavnem predrago
Darila letos samo za poredne

Badwolff ::

DePalmo je izjavil:



Lani sem na Hrvaškem imel apartma za cel teden za 280e, do morja sem imel dobesedno minuto hoje. Bi raje šel k nam na obalo, ampak da bi dal toliko za eno noč? Ne, hvala.


Primerjaš Hrvaško decembra in Slovenijo v top sezoni?

facepalm ::

Pri nas so cene nastanitev visoke predvsem zaradi visjega povprasevanja od ponudbe.
Tudi sam, ne bi nikoli placal 100EUR+ za apartma. Ne bi pa ga niti oddajal za manj, ce je kljub nabiti ceni povprasevanje visoko.
Sam razmisljam, da bi uredil dodatno sobo + kopalnico za budget turiste. Torej airbnb style soba s kopalnico, ki ni v souporabi z nikomer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

FoxKnox ::

Jaz upam, da naši ponudniki turističnih zmogljivosti vedo kakšna situacija velja letos. Ker bo streznitev drugo leto huda.Stakimi cenami ne bo veliko tujih gostov naših pa sploh ne.Sploh glede na izven penzionsko ponudbo.
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469826 (2274) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216440 (5693) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385293 (4289) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309730 (6830) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722324 (15736) Vazelin

Več podobnih tem