» »

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne

mr_chai ::

Gorenjci so goveda,ki serjejo v bistre potočke. Sem že fasu ornk virus na Bledu v Zaki, tam pri hangarjih, kjer so imeli (mogoče še imajo) kanalizacijo direkt v jezero spelano.

Računat znajo, ampak da bi pa za svoj drek poskrbel pa ne. Gorenjci so najbl požrešn narod pr nas. Za vse bi kasiral, še za zrak in vonjave gnojnice bi kasiral. Da bi se pa dejansko kaj potrudili v turizmu, to pa ne, vse po liniji najmanjšega odpora.

Pa gun Fajfar je gotov en lopov!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

RUSSIAftw ::

Ne hodite na Bled imamo dovolj drugih boljših turistov.

CopiumRovte ::

Kdo pa so to, šupki na deskah, ki se naserjejo vsepovsod in svoje smeti puščajo v vaši zelo okrnjeni naravi ?

dexterboy ::

Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

OneYellow ::

Meni ni jasno kam gre ves ta keš, ki se pobere na Bledu. Bled je isti že odkar se ga spomnim oz. edina razlika je ena nova lokalna cesta, ki ji pravijo severna obvoznica. Res mi ni jasno kje se porablja denar od vsega turizma, ker rezultata ni videti nikjer. Nekje mora očitno dobro ponikat.

c3p0 ::

Jaz sem bil na Bledu v Rikliju in vse OK, začuda. Nisem pa šel na kremšnito in piksno pira v gostilno.

immortan ::

mal offtopic ampak real life situacija
ta teden sem doživel zanimivo izkušnjo, saj sem testiral kakšen je odziv če pozdravim ljudi v slovenščini ali angleščini.
Prav smešno je bilo ko sem pozdravil v angleščini so te lepše gostinci obravnavali (postrežba takoj, pozdrav z nasmehom).
Ko pa sem rekel "Dober dan" - osornost, 30 minutno čakanje na postrežb in skrajno neprofesionalni odnos do človeka.

Pustil sem cene, ker so tako astronomske. Da ne govorim o kvaliteti, več plačaš slabše je (SPLOH KAVA!, to je SCAM!).

tako ta big fuck you in face gostinci, tako ste jamrali obnašat se pa ne znajo.

sdafsda ::

Kakšni Gorenjci neki,...na Bledu so si že davno vse razdelil rdeči lublančani. Drgač pa ja. Tut jest v skos več oštarijah dobivam feeling, da nisem dobrodošu. Kt dab na Hrvaško pršu. Slovenac. Kva bi rad? Itak nimaš dnarja. Pejt rajš u Eurospin po pašteto.

FoxKnox ::

Na Bledu je največji joke celodnevna vstopnica za ogled otoka. Otoka, na katerem nimaš kaj delati 1 uro.

c3p0 ::

Morda pa moraš samo nakazat, da nisi prišel porabljat socialnih bonov. Breitling na zapestju, seveda fake, zlatni lanac (pozlačena ketna), stara bemfa 7 iz avto.net za par k€ in doživetje bo drugo. Moraš se znajt...

Glugy ::

anketar je izjavil:

jah lejte, razgleda pa zrak se plačata, ni to đabe

To je čist ameriško razmišljanje.

ginekk ::

Spremljam razne grupe kjer se tujci pogovarjajo o Sloveniji z namenom turističnega obiska.

Bled je čisto vedno na sporedu kot prva destinacija (poleg Ljubljane, Postojnske jame, Pirana in posočja). Tudi ko pišejo o potovalnih vtisih so še vedno ful navdušeni. Te privlačnosti Slovenci definitvno ne razumemo, ne znam pojasnit.

V tem navalu Blejčanom ni treba nič narest, vstopnino bi lahko pobirali že za v mesto.

Invictus ::

Bled kot turistična atrakcija predstavlja precejšnjo unikatnost.

Jezerov z otoki, sploh ne dostopnih, ni ravno veliko.

Ja, zaračunajo vsako sranje, ampak ravno tako Italijani, Avstrijci, Nemci, Španci, itn... Atrakcije se pač zaračunajo, kaj se naredi z denarjem, je pa druga pesem...

Počasi bo še Hrvaška postala draga, ker bodo v sezoni zaračunali vsako sranje, ampak hvala k***u za zahojenost Hrvatov in dobro zakonodajo za varovanje obale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

mr_chai je izjavil:

Gorenjci so goveda,ki serjejo v bistre potočke. Sem že fasu ornk virus na Bledu v Zaki, tam pri hangarjih, kjer so imeli (mogoče še imajo) kanalizacijo direkt v jezero spelano.

Računat znajo, ampak da bi pa za svoj drek poskrbel pa ne. Gorenjci so najbl požrešn narod pr nas. Za vse bi kasiral, še za zrak in vonjave gnojnice bi kasiral. Da bi se pa dejansko kaj potrudili v turizmu, to pa ne, vse po liniji najmanjšega odpora.

Pa gun Fajfar je gotov en lopov!


Seveda ko pa zabarji vodijo turizem na Bledu :)) Saj je skoraj vse od Sava Turizma :))

Invictus je izjavil:

Bled kot turistična atrakcija predstavlja precejšnjo unikatnost.

Jezerov z otoki, sploh ne dostopnih, ni ravno veliko.

Ja, zaračunajo vsako sranje, ampak ravno tako Italijani, Avstrijci, Nemci, Španci, itn... Atrakcije se pač zaračunajo, kaj se naredi z denarjem, je pa druga pesem...

Počasi bo še Hrvaška postala draga, ker bodo v sezoni zaračunali vsako sranje, ampak hvala k***u za zahojenost Hrvatov in dobro zakonodajo za varovanje obale...


Hrvaska je ze draga. Sem bil julija 3 tedne dol pa me je prislo vec kot 3 tedni Maldivov 8-O

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Utk je izjavil:

connel je izjavil:

Lol, kanalizacija je že leta zaključena, vse kar teče v jezero so odvečne meteorne vode. Pa naj vas ne ustavi pametnjakoviče za tipkovnicami, kr bluzite naprej :))

Nope, bo kar slaba kanalizacija kriva:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...


Tale kanalizacija se zliva v potoček, ki teče ven z jezera. Čist tko btw

fikus_ ::

In zato je to ekološko OK?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

connel ::

Seveda ne, ampak tip še brati ne zna, samo naslov prebere, pa še to ne do konca, pa že bluzi.

FoxKnox ::

Ni point turizma, da folku tržiš samo naravne znamenitosti in lepote, torej nekaj kar ti je narava dala in ti samo vzdržuješ ter pobiraš denar.Point je v celoviti ponudbi in zadovolstvu gostov, saj če bo en Novozelandec omenil Bled kot vreden ogleda na potovanju po Evropi, bo drugo leto to hotelo videti vsaj 100 Novozelanndcev.

Utk ::

connel je izjavil:

Seveda ne, ampak tip še brati ne zna, samo naslov prebere, pa še to ne do konca, pa že bluzi.

Predvsem ti si samo naslov prebral. Nismo se pogovarjali samo o samem jezeru, ampak celem Bledu.

ginekk je izjavil:

Spremljam razne grupe kjer se tujci pogovarjajo o Sloveniji z namenom turističnega obiska.

Bled je čisto vedno na sporedu kot prva destinacija (poleg Ljubljane, Postojnske jame, Pirana in posočja). Tudi ko pišejo o potovalnih vtisih so še vedno ful navdušeni. Te privlačnosti Slovenci definitvno ne razumemo, ne znam pojasnit.

V tem navalu Blejčanom ni treba nič narest, vstopnino bi lahko pobirali že za v mesto.

Če bi šel v bližino Tadž Mahal ali kaj takega, bi tudi šel tam in najbrž bil navdušen. Ne glede kakšna oderuška usrana ciganija je okoli in kaj si mislim o domorodcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

asdf_jklc ::

Slovenija mogoče res ima kakšne lepote, vendar jih ne zna tržit; če je cena, potem mora bit tudi storitev na nivoju. Pri nas pa računajo kot blesavi, ponudijo pa nič. Chimsee npr. ima tudi otoček, dajte si pogledat kako je to zrihtano in urejeno - potem si pa poglejte blejsko sramoto. Turizem od mene ne dobi niti centa, razen variante pod prisilo (obvezen obisk postonjske jame v okviru osnovne šole). Ker je PODEN od podna.

Sicer pa vam je že župan leta nazaj povedu, da slovenci na bledu niso dobrodošli. Zakaj bi potem ril tja? Podobno, kot tudi ne greš severno istro na morje na hrvaško; saj že vrabci čivkajo, da tam slovenci niso zaželjeni. Južna dalmacija, je pa malo drugače.

Saj končno tudi gostince srečuje realnost: precej gostiln ima smešen delovni čas, ker nimajo osebja, da bi imeli odprto. V domačem kraju so recimo vse slaščičarne bile odprte do 10te ure zvečer. Letos: vse zaprto po 7mi uri odpre se šele po 10ti. Razlog: ni osebja za delo.

ginekk ::

asdf_jklc je izjavil:

Slovenija mogoče res ima kakšne lepote, vendar jih ne zna tržit; če je cena, potem mora bit tudi storitev na nivoju. Pri nas pa računajo kot blesavi, ponudijo pa nič. Chimsee npr. ima tudi otoček, dajte si pogledat kako je to zrihtano in urejeno - potem si pa poglejte blejsko sramoto. Turizem od mene ne dobi niti centa, razen variante pod prisilo (obvezen obisk postonjske jame v okviru osnovne šole). Ker je PODEN od podna.

Sicer pa vam je že župan leta nazaj povedu, da slovenci na bledu niso dobrodošli. Zakaj bi potem ril tja? Podobno, kot tudi ne greš severno istro na morje na hrvaško; saj že vrabci čivkajo, da tam slovenci niso zaželjeni. Južna dalmacija, je pa malo drugače.

Saj končno tudi gostince srečuje realnost: precej gostiln ima smešen delovni čas, ker nimajo osebja, da bi imeli odprto. V domačem kraju so recimo vse slaščičarne bile odprte do 10te ure zvečer. Letos: vse zaprto po 7mi uri odpre se šele po 10ti. Razlog: ni osebja za delo.


Zakaj bi se trudli, za te ki vihamo nos, če je že tako folka preveč? Ajde, zakaj?

Isto je v Piranu recimo, tolk je navala, da so vse beznice polno zasedene in da lahko narkiči nafehtajo za celo leto dnarja. Lahko samo dvignejo cene in so tudi jih.

SambaShare ::

ginekk je izjavil:


Zakaj bi se trudli, za te ki vihamo nos, če je že tako folka preveč? Ajde, zakaj?


To je kruta resnica. Dejansko je še veliko prostora za dvig cen in dodatno omejevanje parkiranja. Ker tako stanje je za domačine (ki btw večinoma nimajo nič od turizma) neznosno. Kaj naj rečem popoldanskim turistom, ki so tu najbolj glasni... Cry me a river.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Zarad mene naj dvignejo cene. Meni je jasno, da oni niso tam, da bom imel jaz kaj jest, če grem na morje, ampak upam tudi da je njim jasno, da ne grem jaz na morje, da bojo oni imeli kaj jest. Jaz se znajdem lahko tudi po svoje...

Slopek ::

Bled je (pre)poln ljudi in njihovih smeti. Edina, ali pa najenostavnejša rešitev je dodatno zvišanje cen. Samo tako se bo v danih okoliščinah situacija izboljšala. Nikakor pa Bled ne potrebuje samo zaradi tega boljše infrastrukture, pa čeprav je ta slaba. Prostor ne prenese toliko ljudi in pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Utk ::

Če si izdal tolk pa tolk dovoljenj za hotele, kampe, apartmaje, pokasiral vse dajatve za to, potem pač moraš tudi izgradit infrastrukturo, ki to prenese. Če ne, si nekoga nategnil. Kar sicer ne bi bilo nekaj novega za Gorenjce.

zobnik ::

OneYellow je izjavil:

Meni ni jasno kam gre ves ta keš, ki se pobere na Bledu. Bled je isti že odkar se ga spomnim oz. edina razlika je ena nova lokalna cesta, ki ji pravijo severna obvoznica. Res mi ni jasno kje se porablja denar od vsega turizma, ker rezultata ni videti nikjer. Nekje mora očitno dobro ponikat.


Ja razen tiste ceste pojdi si pogledat tiste stranske recimo s kolesom Žirovnica-Breg-Bled, makadam, asfalt totalno zanič, cesta za avte zaprt z znakom razen free domačini......edin most so zdej naredil. Najlažje je cesto zapret, kasirat če te dobi redar in to ej to. Kanalizacije so v večini prosto speljane v naravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Unchancy ::

ginekk je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Slovenija mogoče res ima kakšne lepote, vendar jih ne zna tržit; če je cena, potem mora bit tudi storitev na nivoju. Pri nas pa računajo kot blesavi, ponudijo pa nič. Chimsee npr. ima tudi otoček, dajte si pogledat kako je to zrihtano in urejeno - potem si pa poglejte blejsko sramoto. Turizem od mene ne dobi niti centa, razen variante pod prisilo (obvezen obisk postonjske jame v okviru osnovne šole). Ker je PODEN od podna.

Sicer pa vam je že župan leta nazaj povedu, da slovenci na bledu niso dobrodošli. Zakaj bi potem ril tja? Podobno, kot tudi ne greš severno istro na morje na hrvaško; saj že vrabci čivkajo, da tam slovenci niso zaželjeni. Južna dalmacija, je pa malo drugače.

Saj končno tudi gostince srečuje realnost: precej gostiln ima smešen delovni čas, ker nimajo osebja, da bi imeli odprto. V domačem kraju so recimo vse slaščičarne bile odprte do 10te ure zvečer. Letos: vse zaprto po 7mi uri odpre se šele po 10ti. Razlog: ni osebja za delo.


Zakaj bi se trudli, za te ki vihamo nos, če je že tako folka preveč? Ajde, zakaj?

Isto je v Piranu recimo, tolk je navala, da so vse beznice polno zasedene in da lahko narkiči nafehtajo za celo leto dnarja. Lahko samo dvignejo cene in so tudi jih.

Škoda je, ker ne izkoristijo priložnosti in dvignejo cen na še višji nivo in povečajo tudi vrednost, ki jo gost dobi za svoj denar. Ker na dolgi rok je to edina pametna možnost.
Komot je to ekskluzivni turizem, kjer kava stane 10+ EUR in kremšnita 20+ EUR, ampak naj bo to fakin najboljša kava in najboljša kremšnita, ki jo boš spil in pojedel v življenju.
Parking naj bo 10 EUR na uro - ampak pod streho, vse ultra drago, tako da se ne splača it tja na sendvič turizem.
Na ta način se rešijo množičnega cenenega turizma in so zadovoljni vsi.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Utk ::

A to pa ne...
Raje bojo avtomat za kremšnite namontirali, ki bo ven metal mercatorjeve. Za 20 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Unchancy ::

Utk je izjavil:

A to pa ne...
Raje bojo avtomat za kremšnite namontirali, ki bo ven metal mercatorjeve. Za 20 evrov.

Jebiga, Gorenjci…:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

SambaShare ::

Ponovno, zakaj bi se trudil, če je gostov več kot očitno preveč. V takem primeru dvigneš cene.

O "upravičeno cenjenih kremšnitah za 20€", kakršne koli že so pa ne bi. Kakšno bi bilo pritoževanje šele takrat...

Unchancy ::

SambaShare je izjavil:

Ponovno, zakaj bi se trudil, če je gostov več kot očitno preveč. V takem primeru dvigneš cene.

O "upravičeno cenjenih kremšnitah za 20€", kakršne koli že so pa ne bi. Kakšno bi bilo pritoževanje šele takrat...


Ker te nervira, da je gostov preveč. Ker lokalcem gre verjetno na živce, da ne morejo nikamor stopiti, ne da bi se zaleteli v turiste, stopili na smeti, pohodili scanja in pasjega dreka.
In ker tistim za visoko cenovnim turistom moraš ponuditi boljšo storitev, drugače ne bojo nič zapravili.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

SambaShare ::

Masovke se znebiš tako da dvigneš cene in omejiš parkiranje. Hotelske ipd. ponudbe je pa že tako dovolj.

Pri 20€ kremšniti pa tako dejansko plačaš ekskluzívnost. Jasno da ne bo 5x boljša kot tista iz trgovine.

Sam tudi ne bi pretirano stavil na turizem, max 20% prihodkov regije. Turizem je pač ena slabših panog.

zobnik ::

Domačini so lahko edino na sebe jezni, ker so nesposobni da bi se tud oni lahko šli turizem in zaslužil kak evro več....če kdo paca naravo tam gor so edino oni. Zvečer že tako ni nobenga turista tam s psom razen domačini ki svoje pse zvečer peljejo na sprehod, da se poserje na sosendjem travniku pa še smetijo da lahko pol naslednji dan nekdo fotografira kaki packi so ampak ne turisti kot pišejo članki, ampak domačini.
Eto to vam je realnost. A tiste kurnike proti Pokljuki je že kdo preveril, da so legalni za bivanje, niso, kanalizacija je prosto speljana na Pokljuško naravo. Ampak še vedno bodo krivi turisti, ki pridejo iz Ljublajne gor, čisti, izobraženi samo za kak sprehod v naravo....za njimi ni smeti....smetijo domačini

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Raptor F16 ::

immortan je izjavil:


Pustil sem cene, ker so tako astronomske. Da ne govorim o kvaliteti, več plačaš slabše je (SPLOH KAVA!, to je SCAM!).

tako ta big fuck you in face gostinci, tako ste jamrali obnašat se pa ne znajo.


Sam tok da veš. Tista kava njih ne stane niti 10centov na šalco. Vprašanje če tudi pol toliko.

Tako da kava v kafiču je "scam" tudi če jo samo euro plačaš. Sam če te že odirajo naj te vsaj ornk ane...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

SambaShare ::

zobnik je izjavil:

Domačini so lahko edino na sebe jezni, ker so nesposobni da bi se tud oni lahko šli turizem in zaslužil kak evro več....


Ali pa če nam ti ne bi vsiljeval neke shitty panoge, denar se lažje zasluži drugače.

Utk ::

SambaShare je izjavil:

Masovke se znebiš tako da dvigneš cene in omejiš parkiranje. Hotelske ipd. ponudbe je pa že tako dovolj.

Kako se je to obneslo do zdaj? Zakaj bi nekoga, ki pride tam in si vrže dekco na travo, bolel kurac ali stane noč v hotelu 300 ali 400 evrov in kava 5 ali 7?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

SambaShare ::

Ko bo za parkiranje plačal 20€/uro, ali parkirišča sploh ne bo, bo pa 2x premislil preden bo šel.

dronyx ::

Na Bledu je zame največje oderuštvo vstopnina za na grad 13 evrov. Gor je gostilna, vinoteka in nekaj na hitro skup zmetano, da lahko rečejo "muzej". Potem bi tudi za na Ljubljanski grad zaračunavali vstopnino. To je zame oderuštvo.

Utk ::

SambaShare je izjavil:

Ko bo za parkiranje plačal 20EUR/uro, ali parkirišča sploh ne bo, bo pa 2x premislil preden bo šel.

Ja, sej vemo, da se vsa gorenjska podjetniška in drugačna iznajdljivost konča pri pobiranju parkirnine. Kako to da niso v Monaku, St.Tropezu in še marsikaterem bolj fensi kraju tako inteligentni kot Gorenjci. Ker nikjer ni 20 evrov parkirnine na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

Pizda ste smesni. Pac ne hodite na Bled, ce vas vse tolk moti. Vazn da je bil Bled ok, ko so bili boni :))

Invictus ::

Saj ostala Slovenija ni nič boljša. Nabija parkplatzer in kasira z redarji.

Pač domet glupih občinarjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unchancy ::

kriptobog je izjavil:

Pizda ste smesni. Pac ne hodite na Bled, ce vas vse tolk moti. Vazn da je bil Bled ok, ko so bili boni :))

Saj ne gremo, tukaj se zgolj opozarja takšne, ki še niso bili ali pa niso opazili.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

SambaShare ::

Nočeš razumeti, da toliko turistov kraj enostavno ne prenese in da so razmere neznosne. Najbrž ti je tisti teden dopusta fino biti v gužvi, perspektive lokalcev pa ne vidiš. In da posledično ne gre za vlečenje denarja, ampak da se stanje vsaj približno znormalizira.

Utk ::

Naredite obvoznico in kanalizacijo, kot je ima že vsaka slovenska vukojebina, tudi tista, ki je noben turist nikoli ne obišče, potem pa jamrajte. Ljudje, tudi če ne jebejo Bleda sploh, imajo menda pravico it proti Bohinju.

SambaShare ::

V Bohinju vas nočemo še več.

zobnik ::

SambaShare je izjavil:

zobnik je izjavil:

Domačini so lahko edino na sebe jezni, ker so nesposobni da bi se tud oni lahko šli turizem in zaslužil kak evro več....


Ali pa če nam ti ne bi vsiljeval neke shitty panoge, denar se lažje zasluži drugače.


Kakorkoli že, ampak domačini so v večini krivi za vse kar se dogaja tam gor. A če se gre Blejčan zvečer usrat na javne površien in znos smeti okol,d rug dan pa fotografir on ali kdo drug in to ovbjav na 24ur/fb kaki packi so turisti.....take bi moral vred z drekom pasjim in smeti zapret v kontejnar ga dat za 1 popoldne na žgoč sonce da s emu tiste možgane prekuhajo in mu ne bo prišlo več na misel blatiti izobražene turiste. Ne pa da en kmetavzar s 6-8 razredi take počne.

Utk ::

SambaShare je izjavil:

V Bohinju vas nočemo še več.

Sej mi tudi nočemo tam vas domačinov, pa kaj naj?

SambaShare ::

Ostani doma?

zobnik ::

SambaShare je izjavil:

V Bohinju vas nočemo še več.


Zato pa gremo v Posočje, ob vodi lahko parkiraš in anrediš ob Soči mini piknik, vse vidno in doživeto in noben Bohinjskih tečnob.

Utk ::

SambaShare je izjavil:

Ostani doma?

Ne, samo vas se izogibam pa je v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430710 (23532) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722328 (15740) Vazelin
»

Dolžnost turista, da troši na destinacijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738086 (5381) e-marko
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615925 (13014) Utk
»

kam? Ljubljana ali Bled? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558576 (6741) trancer01

Več podobnih tem