» »

Dolžnost turista, da troši na destinacijah

Dolžnost turista, da troši na destinacijah

1
2
»

pirat ::

In kako tocno bos pomagal financirati obvoznico z nic trosenjem?

Utk ::

Kako je bom pa financiral s kremšnito za 5 evrov? A bo zato hotel dal 2 evra za obvoznico? Ali 1500 plače slovenskemu kelnarju? Ne bit naiven, madona. Kdo je pravzaprav ta, ki se bi mu morali opravičit, če premalo porabimo? A so lastniki hotelov tudi lastniki celega jezera im vsga okoli? Potem se naj obnašajo tako in sfinancirajo, da bo Bled čemu podoben. Razen narave je tam bolj podn. Ampak ne bi oni nič financirali, niti ne bojo, niti nikoli niso.

WizzardOfOZ ::

Dag je izjavil:

...če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel. Če odmislimo to, da je pri nas prosto kampiranje prepovedano, bi bil človek, ki bi zastonj kampiral na prostem in si na plinskem gorilniku pogreval juho iz vrečke...

Eni to počnemo, pa nas ne zanima kaj si kdo o nas misli.
Tako kampiramo. Zvečer prideš, prespiš in zjutraj gremo naprej.

pirat ::

Utk je izjavil:

Kako je bom pa financiral s kremšnito za 5 evrov? A bo zato hotel dal 2 evra za obvoznico? Ali 1500 plače slovenskemu kelnarju? Ne bit naiven, madona. Kdo je pravzaprav ta, ki se bi mu morali opravičit, če premalo porabimo?.

Buča trda, nic ne razumes. Nikomur se ni treba opravicevati, sem ti jasno napisal, da je tvoja pravica, da gres s kolesom na Bled in na obali pijes cedevito. In to drzi.
Sam ni pa tvoja pravica, da te zaradi tega Srdzan, ki v sosednjem lokalu streze kavico, ljubi in lepo gleda.

feryz ::

Ljudje smo pa res različni. Zame pa ni boljšega, kot da kam pridem, se počim na lepo lokacijo in v miru spijem kavico ali pijačo. Jem žal bolj malo, čeprav bi hudo rad, si pa vseeno tudi kakšno lokalno jed privoščim. Če glih slovijo po njej.
Kaj politični gnoj naklada, katerikoli, me pa niti malo ne gane. Kaj šele da bi to vzbudilo kakršnokoli čustvo v meni.
Se pa strinjam, da je žalostno, da so lokalni veljaki vse sprivatizirali in vse zaračunavajo. Glavnino tega, kar tržijo, smo vsi Slovenci ali celo vsi Jugoslovani ustvarili. Danes pa to branijo ljudem.

pirat ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dag je izjavil:

...če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel. Če odmislimo to, da je pri nas prosto kampiranje prepovedano, bi bil človek, ki bi zastonj kampiral na prostem in si na plinskem gorilniku pogreval juho iz vrečke...

Eni to počnemo, pa nas ne zanima kaj si kdo o nas misli.
Tako kampiramo. Zvečer prideš, prespiš in zjutraj gremo naprej.

Ah, ne. Zvecer prides, prespis, zjutraj gres na vrata cerkve zaigrat eno partizansko pesem in potem gres sele naprej..Pozabljas detajle, nebivedu.

Zimonem ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dag je izjavil:

...če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel. Če odmislimo to, da je pri nas prosto kampiranje prepovedano, bi bil človek, ki bi zastonj kampiral na prostem in si na plinskem gorilniku pogreval juho iz vrečke...

Eni to počnemo, pa nas ne zanima kaj si kdo o nas misli.
Tako kampiramo. Zvečer prideš, prespiš in zjutraj gremo naprej.

Nas ne zanima, vsak varuh reda bi vas preprosto zaprl. Pa veliko sreče v bodoče.

anketar ::

mater ste eni cooooooooooonsumerji, kot da je kej narobe če si sam skuhaš, kot da morš it za južno pa večerjo v konobo ni druge opcije pa še par slikc narest, da maš kej na socialnih za pokazat, da si se pa ja meu fajn pa dat ti bojo fouž

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Dag je izjavil:

...če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel. Če odmislimo to, da je pri nas prosto kampiranje prepovedano, bi bil človek, ki bi zastonj kampiral na prostem in si na plinskem gorilniku pogreval juho iz vrečke...

Eni to počnemo, pa nas ne zanima kaj si kdo o nas misli.
Tako kampiramo. Zvečer prideš, prespiš in zjutraj gremo naprej.


@Nebivedu ?

anketar je izjavil:

mater ste eni cooooooooooonsumerji, kot da je kej narobe če si sam skuhaš, kot da morš it za južno pa večerjo v konobo ni druge opcije pa še par slikc narest, da maš kej na socialnih za pokazat, da si se pa ja meu fajn pa dat ti bojo fouž


Jew !
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Dag je izjavil:

...če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel. Če odmislimo to, da je pri nas prosto kampiranje prepovedano, bi bil človek, ki bi zastonj kampiral na prostem in si na plinskem gorilniku pogreval juho iz vrečke...

Eni to počnemo, pa nas ne zanima kaj si kdo o nas misli.
Tako kampiramo. Zvečer prideš, prespiš in zjutraj gremo naprej.

Nas ne zanima, vsak varuh reda bi vas preprosto zaprl. Pa veliko sreče v bodoče.


Nekje 30 in več let kampiram, nekje 25 let na tak način, pa do sedaj noben varuh reda še ni dal kazni za tako kampiranje. Kvečjemu je kako mrzlo pijačo spil pod tendo v senci in si malo pogledal, kako imam vse skupaj zmontirano, pa podebatiral o tem kako je uporabno. Pa ni bilo važno al na hrvaškem, v afriki (maroko, tunizija, alžirija,...), zahodni (avstrija, italija, benelux, švedska, norveška, španija, francija,...), vzhodni (ukrajina, romunija, moldavija) ali južni (bosna, srbija, črna gora, albanija) evropi ali pa v zahojeni sloveniji. Če si ti kulturen do varuha reda, ki pride pogledat, bo tudi on do tebe kulturen in se da vse zmenit. Če pa kmet pride pogledat, kdo mu na jasi kampira, mu pa odkupiš kak liter domačega žganja, mu ponudiš kavo in par normalnih besed, pa poveš, da boš vse smeti za sabo pospravil in ti pusti tako kampiranje.

Zimonem ::

Ne psihiraj. Kjer koli boš za žaganje drevesa fasal lepo kazen. V Ameriki pa mogoče še kaj svinca v telo. Tvoji izmišljeni podvigi so pa ravno toliko verodostojni kot ustanova katero ti financiramo, da dobivaš plačo.

WizzardOfOZ ::

Kakšno žaganje drevesa?

Zimonem ::

Prva slika je ali urejen kamp ali pa je nekdo odrezal deblo. Najverjetneje prvo in služi zgolj kot meja med urejenima parcelama.

WizzardOfOZ ::

Sliko sem dal iz neta, ker je avto enak mojemu in šotor enak mojemu.+, ter kaže na to, kako kampiram. Jaz namreč svojega avta ne slikam. Se potem preveč slovencev vtika kje sem kampiral in da je to prepovedano, pa da se to ne sme in podobno. Enako kot ti sedaj. V bistvu se samo slovenci s tem obremenjujete, nihče drug iz tega ne dela take drame.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ti daješ iz neta ne zgolj slike ampak tudi zgodbe... Nakladač. Naredi potopisno pa bo kdo verjel. Kako s kmetom glihaš za parcelo in šnopc v Maroku.

PrimoZ_ ::

Zimonem je izjavil:

Ti daješ iz neta ne zgolj slike ampak tudi zgodbe... Nakladač. Naredi potopisno pa bo kdo verjel. Kako s kmetom glihaš za parcelo in šnopc v Maroku.



WizzardOfOZ == Nebivedu
In če se prav spomnim je nekoč v preteklosti objavil potopis potovanja po Maroku in še par drugih. Mislim da na avtomobilizem.com.

Čeprav se mi zdijo njegovi prispevki/pogledi pov časa primitivni in privlečeni iz šank debat, mislim da tokrat tepčka iz sebe delaš ti.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Ti daješ iz neta ne zgolj slike ampak tudi zgodbe... Nakladač. Naredi potopisno pa bo kdo verjel. Kako s kmetom glihaš za parcelo in šnopc v Maroku.


ja samo nakladam. nisem še bil dlje kot od službe.

Za ostale pa en potopis kolega, ker men se jih ne pisat:
http://www.kodrun.net/potovanja/2017-uk...

Zimonem ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ti daješ iz neta ne zgolj slike ampak tudi zgodbe... Nakladač. Naredi potopisno pa bo kdo verjel. Kako s kmetom glihaš za parcelo in šnopc v Maroku.



WizzardOfOZ == Nebivedu
In če se prav spomnim je nekoč v preteklosti objavil potopis potovanja po Maroku in še par drugih. Mislim da na avtomobilizem.com.

Čeprav se mi zdijo njegovi prispevki/pogledi pov časa primitivni in privlečeni iz šank debat, mislim da tokrat tepčka iz sebe delaš ti.

To že zdavnaj vemo. Pa sam ve o čem naklada. Vsak je kdaj kaj kršil kako turistično takso, predpis. Ampak ta pa kar povprek... Ma zgodbe za Deco. V kaki vukojebini še gre pa še tam ne vedno. Nikoli pa ne pove koliko kazni in slabe volje je naredil. Ko pride do tega so mestni avanturisti tiho. Vsaka zgodba je pa bolj ali manj napihnjena kot od solatkota.

WizzardOfOZ ::

da, da nakladam. samo šiht pa dam, nič več.

Ivo3 ::

Spet so se razpisali o sloveniji kot o podcenjeni turisticni destinaciji. Tokrat forbes. To se turistov ne mores znebit zarad teh svetovnih clankov, ki jih bere cel svet. Samo karantena nas lahko resi. Nas in naravo. Nas zarad cen in miru. Naravo zarad onesnazevanja, blejsko jezero.

https://www.rtvslo.si/zivljenjski-slog/...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

krucymucy ::

Stra je izjavil:

Dag je izjavil:

da se prosto giblje v naravi in tudi prespi na prostem

Eno je gibanje in kampiranje, drugo pa je to, da je pri nas vsakomur dovoljeno dobesedno izropati katerikoli gozd vsega, od kostanjev do gob in še česa vmes, tako da imamo v sezoni kolone parkiranih avtov ob gozdnih poteh, 90% teh s tujimi registracijami, kdor je lastnik gozda na "primerni" lokaciji ve o čem govorim. Tista omejitev kg na osebo je posmehovanje birokratov vsem lastnikom gozdov, češ ko vas hebe kulaki.

Se strinjam. Po eni strani je to enako, kot ce gres v vrt oz. na polje nekoga drugega kopati pridelek.
To seveda ne gre, zakaj lahko potem gozdne sadeze nabira vsak kjerkoli mu pase?

hurikhan ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ti daješ iz neta ne zgolj slike ampak tudi zgodbe... Nakladač. Naredi potopisno pa bo kdo verjel. Kako s kmetom glihaš za parcelo in šnopc v Maroku.


ja samo nakladam. nisem še bil dlje kot od službe.

Za ostale pa en potopis kolega, ker men se jih ne pisat:
http://www.kodrun.net/potovanja/2017-uk...



Respect za tole. To je res pravo doživetje, ne pa neko kurčenje na Bledu. Tudi sam imam raje takšen dopust. A to ste kakšna 4WD skupina?

WizzardOfOZ ::

Bolj kolegi in še na 2 foruma smo dali objavo, kam se gre in kakšne so zahteve, pa smo se nabrali. Za kaj več pa na privat, ker jaz razen v službo in domv ne hodim nikamor in samo nakladam, da sem kje bil. :))

e-marko ::

Miki N je izjavil:

Dag je izjavil:

Tam je to tako zakoreninjeno v njihovo kulturo, da nihče na nikogar ne gleda slabšalno, če si postavi šotor na jasi, namesto, da bi šel v penzion ali hotel.


Pri nas takoj tvegaš da bo kmet "slučajno" začel polivati gnojnico po jasi. :D


Zanimivo. Pri nas je drugače. Težava je v odnosu in ne/pospravljanju za sabo. Živim na robu mesta kjer so idealne potke za sprehajanje in v času pandemije je bilo sprehajalcev ogromno. In nobenih težav. Napravili smo nekaj klopc ob robu gozda, da so se lahko oddahnili. Nekaj jih je tudi zajadralo na travnik kjer so poležavali (in pobirali klope...). Pa nismo nobenega preganjali in komu grozili z gnojnico. Pa bi lahko. Kakšen nasmeh in pozdrav je veliko bolj zaželen. Me bolj moti, da nekatere "mestne srajce" gredo po cesti dva metra mimo in se delajo, da me ne vidijo. Ker pač sem samo "kmet" (z dvema diplomama). Ker oni za tekočim trakom je pač nekaj več... Ko pa sem v obleki in grem na sejo pa so zelo prijazni. Da pa so tudi med kmeti nekateri posebneži, se pa strinjam. Se pa stanje mislim malo izboljšuje. Negativne izkušnje pač bolj odmevajo.

Lp
...somebody, somewhere...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blejske zasoljene cene ali pa tudi ne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34138295 (13751) jest10
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722324 (15736) Vazelin
»

Turizem za rajo ali prestižne goste ali oboje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13615917 (13006) Utk
»

Veslanje po bohinjskem jezeru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119620 (17428) matijadmin
»

Umaknjen slap, tolmun, jezero primeren za prenočitev na gorenjskem?

Oddelek: Loža
276463 (5745) GeForce

Več podobnih tem