» »

Ventilator vreden TB 1200?

Ventilator vreden TB 1200?

jk ::

Kaksen bi bil primeren ventilator za TB 1200? Cena do 5-6k SIT.8-)8-):D

Tomi ::

Če misliš cooler, je to Volcano II, pa seveda še air flow z dvema Sunonoma. Cena je nekje 4.500...
metrodusa.blogspot.com

gorenc ::

vsekakor volcano 2

DeLonghi ::

JK: do kam ti potegne 1.2 in na kateri plati?
sem ga kupil prejsni mesec in mi vlece 10*140..na tem mi vsaj dela stabilno, kar pa je vec, pa bolj stek kot ne
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

jk ::

Razmišljam o SuperOrb-u. Je ta dost dober?:\

MSI k7-turbo Nisem se navijal ampak se mi zdi 10*140 hudo malo.8-O8-O

DeLonghi ::

niti ne...sem ga dobil za 30ksit in kolikor sem pregledal navijaske sposobnosti na netu, sem kar zadovoljen z 1400..seveda samo z zracnim hlajenjem..ce se bom kdaj lotil mlace bolj resnega navijanja, moram prvo malo modificirat epox platko (napetost povecat), potem pa se lahko pogovarjamo o 1600 ali vec...
samo ce ti povem, mi ni v interesu...zato da bom dobil 200 mhz (15% boost) bi moral zmerom v strahu zraven stat da mi kaj ne crkne?..ne, raje kupim bolsi proc (par jurjev vec) pa bo..

aja...vsekakor pa me zanima, kako se bo drzala tvoja rezina nad 1400..no dej, sporoc cimprej, ker vidim da so redki ki imajo to zverinco pod napajalnikom
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

jakinj ::

Jaz mam Atlona 1200(266) na KT7A pa gre BP na 1,3G 10 x 133. Mam pa crom orba ( začasno dokler ne dobim vulcanota II ) pa je temperatura proca po 1 uri deus exa 43 temperatura sistema pa 31. Sobna temperatura pa je 23. Mam pa na vrhu ohišja 3 12 x 12 etri ventilatorje.
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

jk ::

DeLonghi: takoj ko bom navijal bo to gor, prej pa bi rad vedel kaksen cooler uporabljas. Je Mini superorb vreden denarja?

DeLonghi ::

hja takole...je ena stvar, ki je men zivce malce pretresla
sem dal gor v zacetku chrom orba se prej od duroncka..pa vidim da mi temp kaze okol 60 stopinj..
no in jaz takoj v stacuno po pasto in mimgrede vulcanota (baje boljs)..dam chroma dol in ocistim rezino na procu..in kaj vidim? da mi je cel kot na rezini odtrgal stran!!!!!!!! torej je moj nov 40 ksit proc vreden njente!
nic...namazem s pasto in vulcanota gor...navijem nazaj na 1400 in dela se danes lepo stabilno...
ni pa sans da tole spet dol devam in zopet namazem pasto al pa ventilatorja zamenjujem (mogoce ko mu cena spet pade, da se ne bom spet sekiral)..urgh zivci ti pa pri AMDju res grejo

torej pasto gor, vulcanota (pazi da ga lepo gor dajas), kisto odpret in ekola...52 stopinj pod full obremenitev
ce imas mrzlo sobo ti ne gine vec kot 47 stopinj...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

DeLonghi ::

jakinj: ja, cimprej na vulcanota pa preiti na 140 fsb..ce ne hitrost se pa precej pozna odzivnost sistema..pa ce imas cas 2 ram potem pa se obvezno vbiosu to vklopit pa ne pozabit se na 4 way!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

jk ::

DeLonghi: Zbudil in delal pri 1.4G. Vec ne!

DeLonghi ::

yap tako kot sem rekel...problem je v napetosti...jaz jo imam zenkrat na 1.85 (epox)
ce bi sel se dlje, bi garant slo na vec kot 1.5 ghz
kaj mislis? kako ti pa kaze sandra..dej nared par slicic, pa jih postaj..aja, pa ram orenk navij
proc mas pa na 10*140, rajt?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Ce bi jaz kupoval hladilnik za TB 1.2 ali vec bi si sigurno omislil kaj boljsega kot volcano2 , saj je res najboljsa zadeva za svojo ceno, ampak ce se res ne more primerjat za kakim boljsim zracnim hladilnikom kot Globalwin cak38, Vantec cck 6035 ali pa Thermalright sk-6 pa kak Swiftech, dobro je bil ocenjen tudi novi Dragon orb3. Sicer si pa preberi zadeve na tej strani Frosty Tech kjer so stestirani skoraj vsi zracni hladilniki, ki kaj pomenijo, rezultati pa so med seboj primerljivi , ker res strokovno stestirajo hladilnik. Nazalost pa vecino teh zadev ni za dobit pri nas, Ce pa ze kupujes oz. imas tako drag proc. se res ni vredno da dajes gor neke cenene zadeve . Vseeno pa ga ni cez vodno meni dela Tb1G @ 1560 (10*156, 2,1V) 24/7 in imam temp 39-40 stopinj temp vode pa okoli 26 stopinj. In probaj kaj vec kot 140 fsb , ker se res zelo pozna na celotni hitrosti , ce pa vas zanimajo kaki benchi pa samo povejte pa bom potestiral
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

vsekakor me zanimajo benchi iz sandre..dej probaj malo pretestirat pa postaj sem al pa na emajl...pa sem v forum napis se nastavitve (napetost itd..) pa kaksne probleme si imel pri navijanju
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

cahahopie ::

Jebela cesta... no nekaj podobnega sem napisal že pod "Pomoč in itd.."
Torej, moj proc je 1,3 Ghz Athlon in na njemu je Titanov hladilnik, vmes pa še termalna pasta. In temp. je bil 65-75!!! GAghhkkkk!!!! (sem razmišljal o odstranitvi radiatorja iz sobe pozimi:D) Nato sem spodaj spredaj vtaknil še en ventilator, kjer je bila že serijsko nareta luknja. In temp. je 55-65 ... no že bolje, a še vedno mi je radiaotr odveč:D. Nato sem skušal malo kable stisnat na strano, da bi bil pretok zraka boljši, a brez učinka, moj ogromen Kyro2 blokira dotok zraka, tako so deli pod kartico v ledeni dobi, medtem, ko so zgornji v tropih.:D
In kaj sedaj? Naj zvrtam luknjo v stranico tako, da bo zrak pihal naravnost v procesor? Ali zgoraj? Zrak mora pihat noter ne?:D Al kar dva? Eden od strani in eden zgoraj?
In kar je še najvažnješe.... Računalnik je še v garanciji (sicer ni bil serijsko sestavljen, ampak po mojih željah, ker mam poznane.. no sj vseeno)..torej nazaj k bistvu.
A mi je še priznana garancija če začnem delat lukno v pokrov??? A bi se dal kje dobit drug pokrov, da pol če pride do kakšne okvare, zamenjam pokrova... Ali kako???
Čimveč nasvetov prosim. Btw.. napajalnik je samo 250W:8)

morphling1 ::

Zdaj sem eno uro iskal kak free space na netu ker so na myfreehost nisem mogel uploadat slikc aaunique pa tud ne dela;((
Torej sem potestiral in naredil kar screen shot desktopa z rezultati, da ne bo govoric o nakladanju :D



Test je narejen z TB1G@1570 (sem dvignil fsb se za 1mhz)10*157 pri 2.11V I/O 3.9V, ram na cas2, turbo 4way interleaving , plosca Abit KT7a raid , med vsemi testi je tekel prime95 in kot je vidno se ni sesul , temp. v spodnjem desnem kotu kaze 40 stopinj , 3dmark 2001 pa z Radeonom 32ddr 200/190 default bench. Sistem pa W2K+sp2 , ce koga zanima , seti paket mi naredi v 4h 20min +- 15 min odvisno od paketa. Problemov z navijanjem ni bilo ker to plato in njeno predhodnico KT7 raid poznam v duso in sem se res veliko igral z raznimi komb. OC. pa ze od pentiuma 100 dalje, se pravi ze veliko let s katerimi sem si nabral ogromno iskusenj. Hlajenje je pa tu Klik !
Ce sem pa kaj pozabil pa povej

Tako na hitro Cahahopie veliko problemov bi resil z nakupom Enermax napajalnika recimo 350W , ki ima dva ventilatorja eden na spodnji strani ki vlece topel zrak okoli procesorja , ter obicajni na zadnji strani ki piha ven. Pa tudi problemov z stabilnostjo zaradi preslabotnega nap. ne bos imel vec, v Nemciji pa stane 130 dem , torej malo drazje od 300W zadev ,ki jih dobis pri nas a neprimerno bolj kvaliteten. Ce bos pa delal luknjo v ohisje ti gre samo garancija za ohisje .

btw: ce slika v prvo ne dela probaj refresh , potem bi pa morala .

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OldSkul ::

Garancija ti bo šla za cel računalnik,ker v njega ne smeš posegat(če mas slučajno tud ti tist listek zadaj naliman).Pol ti pa ostane samo še garancija na posamezne dele!

DeLonghi ::

hmmm...slicic ne morem videt..kr denied skoz
lahko popravis?
drugace pa noro...men seti paket racuna 5ur minut+-15 minut na 1.4
tako da zuper..na 1.5 in drobiz se ze kar pozna hitrost!
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Tako zdaj bi morale pa slike delat . Sem prenesel na arnes , nevem zakoj to nisem naredil ze takoj , namesto da iscem neke nezanesljive free serverje po netu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

cestitam!
sokiral me je predvsem memory benchmark...za vsaj 100 pik ve c kot moj athlon na 140 vodilu! noro!!
zgleda da zacne noret pomnilnik ko gre preko 133!
kaksna je kaj odzivnost sistema? najbrz precej hitro...
men nikakor ne uspe spravit cez 140..krivim predvsem voltazo...mi dela le na 1.85..pri teb se m videl da je na 2.10, ka-li?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Ja samo je fora v tem, da ce imas visji core voltage, ti slabi signal na north bridgu in ta zacne delovati manj stabilno in je treba dvignit I/O voltazo. Drugace imam narejeni prvo in drugo modifikacijo voltaze (do 2.65V), ker sem imel prej Durona in je delal pri 2.55V na okoli 1170 , pri TB pa z prevelikim dvigovanjem voltaze ne dobis veliko razen dviga temp. Tako da je 2.11 zame idealna, ce bi imel pa se malo boljsi ram bi pa lahko imel tudi kaj vec , ker mi procesor dela stabilno do okoli 1620 pri 2.3V samo potem moram imet nizji fsb kar pa nocem. Sem videl da so v Essediju dobil Corsair-jev pc150 cas2 ram , me kar matra da bi ga kupil , samo je kar drag.Sistem je pa kar odziven bi se reklo :))
Zakaj ne probas recimo 9.5*150.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

sem ze probal, na zalost :(, v windowse pride, sam pa zacne kresirat takoj zatem...
gre pa recimo 145 *9.5 kar znese malo manj kot 1.4
tako da brez dviga napetosti ne bo slo nikakor..kot da bi imel mejo pri 1.4
je pa drugace AXIA rezina, samo da brez vodnega hlajenja in dviga napetosti ne pridem nikamor
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

morphling1 ::

Ja bo treba malo predelat plato, saj je cist enostavno. Samo potem je pa voda skoraj obvezna. Drugace je pa moj proc. avia 10 teden, b model, y v drugi vrsti, in mi dela pri 1.85(1.95 realno) na 1450 .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DeLonghi ::

ja malce boljso rezino mas ko jaz...no, vsekakor cestitke za navitje 1 ghz...pa da ne omenjam vodnega hlajenja

mogoce se ga lotim po dopustu..kar pa zdejle nucam, ja pa bolj ohlajevanje mene samega kje dol v dalmaciji>:D
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura kište

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161214 (940) VASkO
»

Temperatura T-Birda??

Oddelek: Navijanje
201177 (895) Neo32
»

ATHLON

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331808 (1148) omejc
»

Kt7A + TB900 OC :(

Oddelek: Navijanje
271267 (1044) AtaStrumf
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245665 (4150) msmiha

Več podobnih tem