» »

Morgan na Abit KT7E??

Morgan na Abit KT7E??

kuglvinkl ::

Je že kdo izvedel tako kombinacijo? Ali Morgan (Duron default na 1 GHz :)) teče na 133 MHz ? Če da, se da potem to popraviti v BIOS-u?

Bi bila morda boljša ideja Athlon TB 1.2 GHz 133 (ne vem, če se sploh še dobi 100 MHz-čne) + popravek v BIOS-U?
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

Glede na to, da KT7E (preizkušeno) dela na 133+ FSB bi moral katerikoli Athlon/Duron it gor... Mogoče tudi Athlon XP (če gre na KT7, bi moral tudi na KT7E).

kuglvinkl ::

Ti si dal gor proc., ki ima vodilo 133 MHz? Katero? Ali ga je prepoznal kot 133? po moje ne.

Po moje stvar gre takole: če dam gor TB na 100 MHz vodilu je to 10×100, če pa dam gor TB na 133 MHz, je to 7.5×133. Prepozna mi ga kot 7,5×100=750. Če ga odklenem, mu lahko brez težav? zvišam množilnik na 10. To se verjetno pri zmogljivosti ne bo poznalo, tako da verjetno je (spet) bolje naviti preko FSB-ja.

S tem bi ga "navil", da bi delal, kot je zanj privzeto,tako da bi mi moral delati brez težav?

Kaj mislite pubeci?
Your focus determines your reallity

BendeR ::

1GHz duron laufa na FSBju 100MHz,tak da bi moglo špila.
Kolk je meni znano tvoja plata uradno podpia samo procesroje z fbs 100Mhz.

jamiroq ::

KT7E uradno res podpira FSB 100mhz, samo meni gre, če navijem, na 147mhz (in dela stabilno), BIOS je isti kot za KT7A, tako da bi 133mhz proc moral prepoznat... In BIOS ima podporo tudi za 1400mhz proce.

BendeR ::

Nekaj me zanima kaj Abit KT7A prepozna nove durone tudi brez nadgradnje biosa zdaj mam gor 3r bios in se bi flashanju rad izogno ker mam slabe izkušnje.

kuglvinkl ::

Torej vse do XP-jev. Lepše bom spal, tnx.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

JamiroQ: s katerim proc. si navil FSB na 147 MHz? Si mu kaj znižal množilnik, je bilo 1.85 V dovolj in kakšno hlajenje imaš (+ pljiz temp.)
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

Imam Durona 900. Množilnik sem seveda znižal; navijem ga pa v vseh primerih (ne glede na FSB) do pribl. 1100mhz, ne več (verjetno je problem voltaža).

Pri FSB 147mhz in procu ~1100 je bila temperatura proca pri polni obremenitvi ~60°C; hladil ga pa je dobri stari Volcano 2.

Glede athlonov XP: po mojem bi morali delovati, glede na to, da po dosti forumih pravijo, da delajo tudi s starimi KT7 (samo, bi moral enega tobit in sprobat, če je to res...)

BendeR ::

Vse lepo in prav toda men se zdi tvoja temperatura malo previsoka probaj z vulcanotom 6cu+.Znjim bi se morala temp znižat za kakih 6 stopinj.Mogoče bo pol šlo še kaki MHz več :)

kuglvinkl ::

Jep. 60 C je veliko. Kaj pa NorthBridge, na koliko se ti segreje? Si dal nanj BOrba?

Kako pa kartice prenesejo tak FSB? GRafika verjetno prenese brez težav, kaj pa zvočna in modem?

Katere RAM-e imaš? In trafo?
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

heh, temperatura je bila visoka predvsem zaradi termalne paste (zaenkrat imam silikonsko Radio Shack), ki se po daljši uporabi (1-2 meseca) stopi oz. sežge... (na Volcanotu sem imel na mestu kjer se jedro procesorja stika z rebri en črn zažgan pravokotnik...)

Northbridge hladi standardni Abitov hladilnik, če bi dal gor Borba, bi šlo verjetno do 150 mhz (mogoče še kakšen več). Kar se pa tiče procesorja; v vseh kombinacijah množilnika in FSBja ne gre niti mhz nad 1100 (verjetno rabi večjo voltažo kot 1.85...)

Vsa periferija prenese to brez težav; imam pa Geforca 256 SDR, Live 1024 Value, USR Sportster 33.6 ISA & Realtek mrežno.
Napajalnik je Codegen 300W, rami so: 128MB iz Megahita (ne vem katere firme) CAS3 (dela komot na CAS2), 2X 256MB CAS2 iz Mlacoma (mislim, da je Micron, samo nisem prepričan...)

Drugače pa ve kdo za kakšno firmo, kjer bi lahko procesor preizkusil preden ga kupim?

jamiroq ::

Aja, pa še nekaj; kolikor sem ga navijal se ni čisto nič opazilo, da je navit... Ni bilo nikakršne razlike med 900mhz in 1100 (niti ene same pike v 3D Marku 2001, recimo).

BendeR ::

Heh to pa nekaj ne štima mogo bi se zaznat kar precejšnji naperdek:D

Človek na kolk maš ti nastavleno I/O napetost ?

jamiroq ::

Evo, sem šel še enkrat probat in tule so rezultati:

proc. na 900
Core 1.60V
I/O 3.40V
3DMark rezultat 1934
47°C full load

proc. na 1100
Core 1.85V
I/O 3.90V
3D Mark rezultat 1934
61°C full load

če navijem samo grafično (na max)
dobim rezultat v 3D Marku tam okoli 2100.

kuglvinkl ::

BTW, Durona sem navil iz 850 na 950 MHz, grafično GeF 256 SDR krep od Yuana (RAM) na 180 MHz (mod) in sem dobil z lahkoto 2500 v 3dMarku 2001, v Q3 pa se je poznalo pri 800×600 za 20 fps.

To je cudno, ker si precej povecal tudi prepustnost ramov (s FSB-jem) in 3DMark obozuje to prepustnost.

+ tudi sistem se mi je za kakih 10 s hitreje nalozil.
Your focus determines your reallity

jamiroq ::

Glej, da povem po pravici se sploh ne sekiram... Tako ali tako ne nameravam navijat proca za kaj več kot samo test... Bolj važno mi je, da grejo na plato novejši procesorji.

Grafično pa bom ob priložnosti (ko bo keš:D) zamenjal za Radeona 8500.

krucymucy ::

Mal preveč se ti greje! Jest mam d700@1066 - 2.00V - pa mam z volcano II na full load pod 40˙C...
no kaj pa SSE na KT7A ne dela so verzije 1.3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

BendeR ::

JamiroQ: pri tebi nekaj ni dobro.Če mam jaz z :

D800
256Mb
Geforce 2 mx 32 mb

2232Pik v 3d Marks2001

Zdaj ga nimam navitega če bi pa ga navil na 1GHz pa bi se mogo rezultat gibat nekje pri 2700 (na oko gleano) tak da bi ti mogo met vsaj blizo 3000 pik.

jamiroq ::

Ne vem... Igre mi delajo gladko. Windowsi pa tudi niso krivi, ker je rezultat isti tako v XP kot v ME. Ni mi pa jasno kaj bi tako upočasnjevalo sistem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291558 (1204) kuglvinkl
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141249 (1065) VASkO
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704564 (3886) AtaStrumf
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245659 (4144) msmiha
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221607 (1464) VASkO

Več podobnih tem