» »

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT

vir: Pixabay

vir: Reuters
Reuters - Nemčija bo pri digitalnem sledenju okuženim s COVID-19 ubrala decentraliziran pristop Appla in Googla. Do nepričakovanega obrata je prišlo včeraj, potem, ko je še v petek zastopala prehod na Pan-European Privacy-Preserving Proximity Tracing (PEPP-PT). Standarda se razlikujeta predvsem po načinu shranjevanja podatkov o bližnjih srečanjih z okuženimi; prvi ubira decentraliziran pristop shranjevanja na napravah, drugi pa na centraliziranih strežnikih po nadzorom državnih zdravstvenih inštitucij. Slednjega po preobratu v Nemčiji v EU zastopata le še Francija in Velika Britanija.

Ključna težava z uvajanjem PEPP-PT je povezana z njegovim delovanjem na Applovih napravah. Apple namreč ne dovoljuje delovanja vmesnika Bluetooth v ozadju, medtem, ko je naprava zaklenjena in od tega, kljub pozivom na državni ravni, ne odstopa. Prav to naj bi bil tudi osrednji razlog na nemško odločitev.

Tretji močneje zastopan evropski decentraliziran standard je DP-3T (Decentralized Privacy-Preserving Proximity Tracing), ki so ga razvili v Švici, nad njim pa se navdušujeta še Avstrija in Estonija. Njihova DP-3T aplikacija omogoča prostovoljno deljenje identitete (telefonske številke) okuženega posameznika z oblastmi, med podatki, ki jih aplikacija zbira, ni lokacijskih podatkov.

Avstralska vlada pa je včeraj objavila sledilno aplikacijo COVIDSafe, ki temelji na singapurski TraceTogether. V prvih urah si jo je od 25 milijonov prebivalcev namestilo že več kot milijon posameznikov. COVIDSafe beleži stike na razdalji 1,5 m in opozarja, če smo se znašli v dlje časa trajajočem stiku z okuženim posameznikom. Aplikacija podatke, med katerimi ni lokacijskih, hrani centralizirano, uporabniki pa k uporabi pristopajo prostovoljno. Dostop do podatkov imajo zgolj zdravstveni organi, druge vladne in sodne inštitucije pa ne.

107 komentarjev

«
1
2 3

drysmoke ::

Ni sans da tole Googlovo ali Applovo spackalo spravi kdo na moj telefon. Naj kar imajo svoja jajca.

antonija ::

Pocakaj se kaksen teden da zadeva postane obvezna.
Pa upaj da imas rootan telefon.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kvinta ::

skratka še eno vohunsko orodje >:D

m0LN4r ::

Kako pa opozarja? Bi blo fajn to videt na kakem koncertu v akciji xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rabelj5 ::

bomo mogli it na huawei

WarpedGone ::

A tole se res dogaja?
A zdej že na SloTech širite butaste teorije zarote?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

rabelj5 ::

?

orbika ::

Kaj pa, če nimaš pametnega telefona? Nokia 112 uporabnik tukaj.

Vazelin ::

orbika je izjavil:

Kaj pa, če nimaš pametnega telefona? Nokia 112 uporabnik tukaj.

Ti ga bo vlada kupila.:D

Uf Nemčija zaradi Apple-a nekaj spreminja :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

rabelj5 ::

orbika je izjavil:

Kaj pa, če nimaš pametnega telefona? Nokia 112 uporabnik tukaj.

država se bo malo zadolžila in ti kupila tak telefon (tistega za 100 eur, plačali ga bojo pa 500 eur), potem bomo pa vsi odplačevali

joze67 ::

Kaj te avstralske oa švicarske rešitve nimajo težav z iPhoni? Samo Nemci?

orbika ::

Vazelin je izjavil:

orbika je izjavil:

Kaj pa, če nimaš pametnega telefona? Nokia 112 uporabnik tukaj.

Ti ga bo vlada kupila.:D

Uf Nemčija zaradi Apple-a nekaj spreminja :D


rabelj5 je izjavil:

država se bo malo zadolžila in ti kupila tak telefon (tistega za 100 eur, plačali ga bojo pa 500 eur), potem bomo pa vsi odplačevali


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.

asdf_jklc ::

No tega definitivno nebo na mojem telefonu

TineTone ::

orbika je izjavil:


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.


Wow, ej kaj pa ti skrivaš???

Kdor bo odklonil je itak grešnik in ga je treba, za dobro drugih, spraviti na varno.

Edin način da preživimo je da damo vse svoje pravice vladi in miljonarjem.

fikus_ ::

Tisti, ki se boste pa upirali, pa dobite čip pod kožo, tako kot psi! :))

TineTone ::

fikus_ je izjavil:

Tisti, ki se boste pa upirali, pa dobite čip pod kožo, tako kot psi! :))


To bo ful kul ko boš lahko s tem plačeval, odpiral vrata, se štempliral v službi, vžgal avto... razen če ti ga ne bojo deaktivirali zaradi protičloveških dejanj in misli (jedu hamburger iz podgan ko je meso prepovedano).

rabelj5 ::

orbika je izjavil:


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.

lahko odkloniš, ampak brez ne boš mogel v trgovino, službo, šolo, knjižnico, kino, zdravstveni dom, ...

WarpedGone ::

Zanimiva je tišina presvetlih tapametnih... okapi, imago, bigwhale ipd.

Ni mnenja?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

gruntfürmich ::

zakaj bi si kdo to deval na telefon?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

Brez tega ne vstopa na 'javna mesta' - trgovina, ipd.
S tem boš 'dokazal, da nisi kužen'.

Včasih so moral nosit razne zvezde, danes smo moderni pa mamo app.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vazelin ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj bi si kdo to deval na telefon?

Ker boš dobil 5% popusta pri nakupih v trgovini pa 0.1% nižjo obrestno mero.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

MrStein ::

WarpedGone je izjavil:

Zanimiva je tišina presvetlih tapametnih... okapi, imago, bigwhale ipd.

Ni mnenja?

(podaljšan) vikend je ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Praskalec ::

Apple namreč ne dovoljuje delovanja vmesnika Bluetooth v ozadju, medtem, ko je naprava zaklenjena

Se opravičujem za offtopic, ampak me zanima kako pa potem delajo bluetooth slušalke? Ali je mogoče napaka v novici in je mišljen scanning novih naprav?

Val202 ::

Zanimivo. V članku, kjer so podpirali PEPP-PT pa lepo navajajo sledeče:


Še teden dni pozneje pričakujemo prve aplikacije. Nova platforma bo uporabnikom omogočala anonimnost in bo uporabljala tehnologije Bluetooth (kdor je nima na telefonu, bi dobil poseben pas za na roko), a na način, ki je v skladu z GDPR


Očitno gre tukaj za interese drugih (prekomorskih) držav, ne pa EU-ja. Še bolj zanimivo pa je to kako največje "demokracije" v Evropi tako zlahka prodajajo zasebnost in pravice tujim zasebnim mega korporacijam v imenu varnosti.

marez ::

Če bi bilo to obvezno bom pa imel 2 telefona. Enega za v trgovino , za ta drugega jih pa čisto nič ne briga.

xmetallic ::

drysmoke je izjavil:

Ni sans da tole Googlovo ali Applovo spackalo spravi kdo na moj telefon. Naj kar imajo svoja jajca.

Sploh nimaš besede pri tem. Apple in Google to lahko uredita brez tvoje privolitve.

asdf_jklc ::

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

rabelj5 ::

asdf_jklc je izjavil:

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

par mesecev nazaj bi si tudi mislili da ne bomo vsi v zaporu za nedoločen čas, ampak smo in dosti ljudi to tudi podpira

zez ::

rabelj5 je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

par mesecev nazaj bi si tudi mislili da ne bomo vsi v zaporu za nedoločen čas, ampak smo in dosti ljudi to tudi podpira


V kakšnem zaporu pa smo? Brez problema greš iz hiše/stanovanja, brez problema greš na sprehod, v trgovino po hrano, velika večina jih še vedno kolikor toliko hodi v službo, brez problema se pokličeš po telefonu s prijatelji. Res ne razumem, a so enim življenje samo vsakodnevne kavice po kafičih, izleti v nakupovalna središča, ne vem kakšni ekstremni športi in hoja naokrog. Ne rečem, drugje je dosti bolj strogo, recimo Srbija s policijskimi urami, Španija s popolno prepovedjo izhodov iz stanovanj razen zares nujnih stvari, medtem ko je pri nas to dosti bolj blago.

In ja, podpiram ukrepe, ki so bili do sedaj pri nas sprejeti. Lahko smo videli, v Italiji je bilo izredno hudo, prav tako v Španiji, težko bi si privoščili, da bi bila tako kritična infrastruktura, kot je zdravstvo, na kolenih, sploh pri nas, kjer je na veliki večini oddelkov v bolnicah že tako kadrovski manjko in velika obremenjenost. Res je, da je bil tudi zaradi ukrepov v zadnjem mesecu velik zastoj v zdravstvu, ampak če bi šli po drugi poti bi bil lahko ta zastoj morda večmesečni... Ne rečem, mogoče se bo čez kakšno leto izkazalo, da so bili ukrepi pretirani. Ampak dejstvo je, da je ta virus nov, da pred petimi meseci nismo niti vedeli zanj, še sedaj je veliko neznanega o njem, ni cepiva, ni zdravil, ni neki točnih algoritmov zdravljenja. In logična je previdnost, če ne drugega je ta mesec “karantene” omogočil zdravstvu, da se na nek dokaj sprejemljiv način seznani z virusom in kako vse poteka. Podobno postopamo ljudje pri čisto navadnih stvareh, tudi ko ven pride nek izdelek z nekim čisto novim pristopom, revolucionarno lastnostjo nas je zelo velika večina takih, ki rečemo: “Bomo rajši počakali, da vidimo kako se to obnese.” In pač počakamo, da manjši delež preizkusi stvar in če se obnese se potem tudi mi zanjo odločimo. Podobno je tudi pri tem virusu, previdnost, ker pač o njem vemo zelo malo. Vsekakor pa bodo posledice tega virusa velike, na gospodarstvo, na zdravstvo, najverjetneje tudi na splošno delovanje družbe. Vsekakor upam, da bodo imeli tisti, ki odločajo oz. bodo odločali, predvsem dovolj zdrave pameti in da bomo iz tega izšli karseda normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zez ()

dexterboy ::

Khm...tole mi pa ni čisto nič všeč. In danes ne bom mirno spal. In tu me skrbi še ena, veliko večja stvar; da sem v manjšini, ko se je treba upreti vladajoči strukturi. Da tukaj "oprane glavice" in "owčke" pridejo skozi z darilnim bonom iz trgovine in popustom pri jabolčni piti v mekem donaldu... :(
Imam rootan telefon. Ampak to mi še vedno ni po godu. Že Rekona (spletna banka) te je "zaklenila" na GSM cifro, tole pa, ako res pride v prakso... No, evolucija VEDNO najde pot ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

3p ::

Britanija v EU zastopa pepp-pt?

dexterboy ::

@Aljaž P; res je, NIMAMO pojma, kaj je to za en virus. Kar je še huje, NIMAMO cepiva za ta virus... strašno!
Upam, da ostaneš me 4-imi stenami še ene 15 let....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

rabelj5 ::

zez je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

par mesecev nazaj bi si tudi mislili da ne bomo vsi v zaporu za nedoločen čas, ampak smo in dosti ljudi to tudi podpira


V kakšnem zaporu pa smo? Brez problema greš iz hiše/stanovanja, brez problema greš na sprehod, v trgovino po hrano, velika večina jih še vedno kolikor toliko hodi v službo, brez problema se pokličeš po telefonu s prijatelji. Res ne razumem, a so enim življenje samo vsakodnevne kavice po kafičih, izleti v nakupovalna središča, ne vem kakšni ekstremni športi in hoja naokrog. Ne rečem, drugje je dosti bolj strogo, recimo Srbija s policijskimi urami, Španija s popolno prepovedjo izhodov iz stanovanj razen zares nujnih stvari, medtem ko je pri nas to dosti bolj blago.

In ja, podpiram ukrepe, ki so bili do sedaj pri nas sprejeti. Lahko smo videli, v Italiji je bilo izredno hudo, prav tako v Španiji, težko bi si privoščili, da bi bila tako kritična infrastruktura, kot je zdravstvo, na kolenih, sploh pri nas, kjer je na veliki večini oddelkov v bolnicah že tako kadrovski manjko in velika obremenjenost. Res je, da je bil tudi zaradi ukrepov v zadnjem mesecu velik zastoj v zdravstvu, ampak če bi šli po drugi poti bi bil lahko ta zastoj morda večmesečni... Ne rečem, mogoče se bo čez kakšno leto izkazalo, da so bili ukrepi pretirani. Ampak dejstvo je, da je ta virus nov, da pred petimi meseci nismo niti vedeli zanj, še sedaj je veliko neznanega o njem, ni cepiva, ni zdravil, ni neki točnih algoritmov zdravljenja. In logična je previdnost, če ne drugega je ta mesec “karantene” omogočil zdravstvu, da se na nek dokaj sprejemljiv način seznani z virusom in kako vse poteka. Podobno postopamo ljudje pri čisto navadnih stvareh, tudi ko ven pride nek izdelek z nekim čisto novim pristopom, revolucionarno lastnostjo nas je zelo velika večina takih, ki rečemo: “Bomo rajši počakali, da vidimo kako se to obnese.” In pač počakamo, da manjši delež preizkusi stvar in če se obnese se potem tudi mi zanjo odločimo. Podobno je tudi pri tem virusu, previdnost, ker pač o njem vemo zelo malo. Vsekakor pa bodo posledice tega virusa velike, na gospodarstvo, na zdravstvo, najverjetneje tudi na splošno delovanje družbe. Vsekakor upam, da bodo imeli tisti, ki odločajo oz. bodo odločali, predvsem dovolj zdrave pameti in da bomo iz tega izšli karseda normalno.

posledice virusa samega so minimalne, ampak zaradi takih kot si ti, ki podpirate te ukrepe, smo šli s človekovimi pravicami nazaj za par stoletji

ampak vi še vedno podpirate??? kako ste eni lahko tako zasleplejni? pa saj kdor se počuti ogroženega lahko ostane doma, nimam nič proti, naj mu še država da par 100 eur na mesec, če neha hodit v službo da lahko ostaja v izolaciji... ampak zakaj je to treba vsiljevat vsem? ZAKAJ?

Matejjjjj ::

asdf_jklc je izjavil:

No tega definitivno nebo na mojem telefonu


A daj no, kako bos pa sel v tujino? Ali na morje poleti? Ali poslovno? mislis da nemce briga za tvoje pravice? Da bodo Hrvati tvegali, in te na podlagi meritve IR termometra spustili čez mejo? :) Če pa ničesar od tega ne nameravaš pol pa itak nisi relevanten

Folk v tej đamahariji Slovenistanu še vedno misli, da zadeve zrastejo na zeljniku starost SDS... hehe, marsikdo od Slovencev, ki deluje v Aziji in na Kitajskem se je že februarja od blizu seznanil s temi stvarmi.

rabelj5 je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

par mesecev nazaj bi si tudi mislili da ne bomo vsi v zaporu za nedoločen čas, ampak smo in dosti ljudi to tudi podpira


Kdo je v zaporu? Slovenija nima “k” od karantene... pojdi v Španijo pogledat kako zgleda, ko bolnico varujejo tanki... pa checkpointi povsod... Papiere bitte, kot v starih vojnih filmih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Matejjjjj ::

dexterboy je izjavil:

Khm...tole mi pa ni čisto nič všeč. In danes ne bom mirno spal. In tu me skrbi še ena, veliko večja stvar; da sem v manjšini, ko se je treba upreti vladajoči strukturi. Da tukaj "oprane glavice" in "owčke" pridejo skozi z darilnim bonom iz trgovine in popustom pri jabolčni piti v mekem donaldu... :(
Imam rootan telefon. Ampak to mi še vedno ni po godu. Že Rekona (spletna banka) te je "zaklenila" na GSM cifro, tole pa, ako res pride v prakso... No, evolucija VEDNO najde pot ;)


Smrk smrk...

xmetallic ::

rabelj5 je izjavil:

posledice virusa samega so minimalne, ampak zaradi takih kot si ti, ki podpirate te ukrepe, smo šli s človekovimi pravicami nazaj za par stoletji

Posledice virusa so minimalne, ker se je pravočasno sprejelo ukrepe. Če bi živeli naprej kot da ni nič bi danes ljudje umirali pred vrati UKC-ja, ker jih ne bi imeli več kam hospitalizirat. Zdravstvenih delavcev ni dovolj, da bi lahko skrbeli za več tisoč zbolelih za hujšo obliko bolezni, respiratornih naprav imamo za faktor x20 premalo.

rabelj5 je izjavil:


ampak vi še vedno podpirate??? kako ste eni lahko tako zasleplejni? pa saj kdor se počuti ogroženega lahko ostane doma, nimam nič proti, naj mu še država da par 100 eur na mesec, če neha hodit v službo da lahko ostaja v izolaciji... ampak zakaj je to treba vsiljevat vsem? ZAKAJ?

Zato ker si lahko prenašalec virusa. In ker lahko okožuš na desetine ljudi, katerih trupla bodo potem pred UKC-jem nalagali na tovornjake vojske, ker nimamo dovolj kapacitet za zdravljenje večjega števila ljudi.

Nekateri očitno ne dojemate, da namen teh omejitev ni izkorenitev virusa. Tega se brez cepiva ne bomo znebili. Namen teh ukrepov je preprečiti kolaps zdravstvenega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

zez ::

dexterboy je izjavil:

@Aljaž P; res je, NIMAMO pojma, kaj je to za en virus. Kar je še huje, NIMAMO cepiva za ta virus... strašno!
Upam, da ostaneš me 4-imi stenami še ene 15 let....


Danes vemo, da se da oz. bo dalo kolikor toliko normalno živeti s virusom, pred parimi tedni tega nismo vedeli, sploh glede na začetne razmere v Italiji, Španiji... In logično je in prav je, da se bo začelo življenje počasi “odpirati”. Drugače pa, ni “karantena” samo zaradi mene, da bom jaz zdrav. Je bila in je tudi zato, da se mogoče obvaruje nekega starostnika, nekega otroka s kakšno boleznijo... Tudi v naselju se ne vozim 150 km na uro. Pa bi se “lahko”, ker je cesta ravna, ker se mi mudi in ker moj avto zmore 150 km na uro. Ampak se pač vozim 50 km na uro, ne zato ker bi jaz dobil kazen, ampak ker je to naselje, ker bo mogoče čez dve sekundi na cesto za žogo stekel otrok in bom zaradi primerne hitrosti lahko varno ustavil oz. bo poškodba manjša. V kakšnem trenutku je tudi treba pomisliti na sočloveka, ne samo nase.

Več se mi pa ne da ukvarjat in debatirat z raznimi anti-vaxerji, iskalci teorij zarot in ne vem kaj... In še to, ne, nismo za 4-imi stenami, jutri gremo v službo... Pomagat ljudem, tudi takim kot vam reševat rit, ko zbolite in potrebujete medicinsko pomoč.

skrajnik ::

Ne morem verjet, koliko opranoglavcev je med nami in to na forumu, kjer bi človek pričakoval malce bolj inteligentne, izobražene ljudi, ki razmišljajo s svojo glavo...
Možno tudi, da ste eni enostavno premladi, da bi dojel nekatere stvari.
Ali pa je šolski sistem zadnjih desetletij uspel, kot je bilo mišljeno - vas pretvorit v vernike (sarkazem)..
Kaj nas čaka ?? Če bo šlo tako naprej - homo sapiens - papa

drysmoke ::

xmetallic je izjavil:

drysmoke je izjavil:

Ni sans da tole Googlovo ali Applovo spackalo spravi kdo na moj telefon. Naj kar imajo svoja jajca.

Sploh nimaš besede pri tem. Apple in Google to lahko uredita brez tvoje privolitve.


In seveda bo spet en webshit bleja. Ne ne moreta. Apple sploh ne, ker nisem nor, da bi uporabljal telefon, kjer ne morem do roota, google pa tudi ne ker njegovega spywara ne uporabljam in nima nacina, da bi spushal kakrsnokoli svoje sranje na moj telefon.

rabelj5 je izjavil:

orbika je izjavil:


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.

lahko odkloniš, ampak brez ne boš mogel v trgovino, službo, šolo, knjižnico, kino, zdravstveni dom, ...


Screenshot pokazes. Problem resen. Ce me bojo pa res razjezili, jim bom pa fake podatke posiljal na enak nacin, kot advertiserji mislijo, da sem ravnokar na Velikonocnih Otokih. V vsakem primeru pa imas lahko burner phone... ravno valja se mi eden v predalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

rabelj5 ::

drysmoke je izjavil:



rabelj5 je izjavil:

orbika je izjavil:


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.

lahko odkloniš, ampak brez ne boš mogel v trgovino, službo, šolo, knjižnico, kino, zdravstveni dom, ...


Screenshot pokazes. Problem resen. Ce me bojo pa res razjezili, jim bom pa fake podatke posiljal na enak nacin, kot advertiserji mislijo, da sem ravnokar na Velikonocnih Otokih. V vsakem primeru pa imas lahko burner phone... ravno valja se mi eden v predalu.

kak screenshot, če se boš ti moral preko svojega telefona poskenirat, da si tam in bo pol na njihovem sistemu pokazalo da je vse uredu in te bojo not spustili

xmetallic je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

posledice virusa samega so minimalne, ampak zaradi takih kot si ti, ki podpirate te ukrepe, smo šli s človekovimi pravicami nazaj za par stoletji

Posledice virusa so minimalne, ker se je pravočasno sprejelo ukrepe. Če bi živeli naprej kot da ni nič bi danes ljudje umirali pred vrati UKC-ja, ker jih ne bi imeli več kam hospitalizirat. Zdravstvenih delavcev ni dovolj, da bi lahko skrbeli za več tisoč zbolelih za hujšo obliko bolezni, respiratornih naprav imamo za faktor x20 premalo.

rabelj5 je izjavil:


ampak vi še vedno podpirate??? kako ste eni lahko tako zasleplejni? pa saj kdor se počuti ogroženega lahko ostane doma, nimam nič proti, naj mu še država da par 100 eur na mesec, če neha hodit v službo da lahko ostaja v izolaciji... ampak zakaj je to treba vsiljevat vsem? ZAKAJ?

Zato ker si lahko prenašalec virusa. In ker lahko okožuš na desetine ljudi, katerih trupla bodo potem pred UKC-jem nalagali na tovornjake vojske, ker nimamo dovolj kapacitet za zdravljenje večjega števila ljudi.

Nekateri očitno ne dojemate, da namen teh omejitev ni izkorenitev virusa. Tega se brez cepiva ne bomo znebili. Namen teh ukrepov je preprečiti kolaps zdravstvenega sistema.

kje so tovornjaki trupel v Belorusiji? kaj pa pri švedih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rabelj5 ()

drysmoke ::

rabelj5 je izjavil:


kak screenshot, če se boš ti moral preko svojega telefona poskenirat, da si tam in bo pol na njihovem sistemu pokazalo da je vse uredu in te bojo not spustili


Japajade, tega pa do konca epidemije ne bojo spravili cez, se maske jim ne uspe nabavit...

rabelj5 ::

sej bojo umetno podaljševali paniko okoli 'epidemije'

najprej smo bili zaprti 'da ne preobremenimo zdravstva' (smo ga raje kr sami ugasnili), zdaj zaradi nekega drugega vala, pol bo tretji val, pa pol 'dejmo kr cepivo počakat',...

drysmoke ::

rabelj5 je izjavil:

sej bojo umetno podaljševali paniko okoli 'epidemije'

najprej smo bili zaprti 'da ne preobremenimo zdravstva' (smo ga raje kr sami ugasnili), zdaj zaradi nekega drugega vala, pol bo tretji val, pa pol 'dejmo kr cepivo počakat',...


Ma ne, to je pa ze prevec v teorije zarote za moj okus.

SuperKripto ::

TineTone je izjavil:

orbika je izjavil:


Kaj pa, če ga odklonim? Ne morejo ga prilepit nate ... naslednja faza bo potemtakem čipiranje pod kožo.


Wow, ej kaj pa ti skrivaš???


Nisi pravilno zastavil vprasanja. Pravilno vprasanje bi se glasilo kdo si zeli ziveti v big brotherju za celo zivljenje.

rabelj5 ::

drysmoke je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

sej bojo umetno podaljševali paniko okoli 'epidemije'

najprej smo bili zaprti 'da ne preobremenimo zdravstva' (smo ga raje kr sami ugasnili), zdaj zaradi nekega drugega vala, pol bo tretji val, pa pol 'dejmo kr cepivo počakat',...


Ma ne, to je pa ze prevec v teorije zarote za moj okus.

lej jaz upam da imaš prav, ampak 3 mesece nazaj si tudi ne bi predstavljal, da se bomo sploh resno pogovarjali o tem da bi nam tudi uradno začeli sledit preko telefonov

xmetallic ::

rabelj5 je izjavil:


kje so tovornjaki trupel v Belorusiji? kaj pa pri švedih?

Švedska se ne more primerjat s Slovenijo. Medtem ko na Švedskem velik del populacije živi samostojno (po ena oseba na gospodinjstvo) je v Sloveniji tradicija, da se v eno hišo nagnetejo stari starši, starši in če se le da še tretja generacija. Zato je na Švedskem možnost prenosa okužb med prebivalci manjša kot v Sloveniji. Sicer pa se je tudi švedski model izkazal za neučinkovitega, in je država sprejela določene ukrepe, nekatere ukrepe pa bodo še sprejeli. Za Belorusijo podatkov nimam in ne morem komentirati. Ni dovolj, da gledaš samo številke. Pri interpretaciji teh številk je potrebno upoštevati še kakšne druge dejavnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

drysmoke ::

rabelj5 je izjavil:

drysmoke je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

sej bojo umetno podaljševali paniko okoli 'epidemije'

najprej smo bili zaprti 'da ne preobremenimo zdravstva' (smo ga raje kr sami ugasnili), zdaj zaradi nekega drugega vala, pol bo tretji val, pa pol 'dejmo kr cepivo počakat',...


Ma ne, to je pa ze prevec v teorije zarote za moj okus.

lej jaz upam da imaš prav, ampak 3 mesece nazaj si tudi ne bi predstavljal, da se bomo sploh resno pogovarjali o tem da bi nam tudi uradno začeli sledit preko telefonov


Naj se resno pogovarjajo kar hocejo, tega preprosto ne morejo spravit skozi, Apple in Google si malo zastonj reklamo delata, da bi dobila kaksen odpustek, ko jih bojo zaradi goljufij pri davkih usekalo. Google verjetno se testira kaksno side funkcionalnost (ali se proba ustulit v zdravstvo), da bi se dokopal zdravstvenih podatkov posameznika in to mu bom zase preprecil (ostali tako ali tako nimate kaj za skrivat). Ne gre se za nezaupanje vladam ipd. gre se za nezaupanje pokvarjenim korporacijam (oz. gre se za nezaupanje dandanasnjim amoralnim programerskim pizdam, ki delajo za te korporacijo in ki bojo rade volje za malo oglasevalskega denarja prodali mamo, otroke, in vse ostale - ker drugega razen racunalnika in denarja v zivljenju nimajo, to dobis ce kupe asocialnih fachidiotov postavis na pedestal).

Naceloma podpiram ukrepe, ki so zdaj, tega sranja z korporacijskim vohunjenjem se pa ne grem in kdorkoli tole sranje podpira je zabit kot deska, spet razni pacienti, ki orgazmirajo na "tehnoloske" ukrepe, ki bojo resili svet (enako kot tisti cepec, ki se s full face masko sprehaja po ljubljani in isce novinarje, da bi opravicil svoj prepperski nakup).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Matejjjjj ::

rabelj5 je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Trenutno še ni države na svetu kjer je ta masterclass bedarija obvezna. Pa skoraj ne verjamem, da bodo mi tako veliki bedaki, da bomo to uzakonli, ni pa tudi 2x za rečt. Seveda pa se lahko zgodijo določene omejitve gibanja če tega nimaš.

par mesecev nazaj bi si tudi mislili da ne bomo vsi v zaporu za nedoločen čas, ampak smo in dosti ljudi to tudi podpira


Božčki so v zaporu...

tole JE ZAPOR, ne pa mi

https://www.theguardian.com/world/galle...

xmetallic ::

drysmoke je izjavil:

In seveda bo spet en webshit bleja. Ne ne moreta. Apple sploh ne, ker nisem nor, da bi uporabljal telefon, kjer ne morem do roota, google pa tudi ne ker njegovega spywara ne uporabljam in nima nacina, da bi spushal kakrsnokoli svoje sranje na moj telefon.
.

Tudi za upornike so predvidene rešitve. Popolna izolacija, in/ali druge prepovedi. Prepoved gibanja na javnih mestih, nič trgovin, nobenega obiska lekarne, bencinskega servisa, banke, javnega prevoza. Država ti lahko bolj zagreni življenje kot si predstavljaš. In guess what? Predstavljaš manjšino, za katero je 99.50% državljanov popolnoma vseeno, in bodo še ploskali vladi, ko bo za upornike sprejela stroge ukrepe in kazni.

Pa da ne bo pomote jaz ne podpiram tega sledenja. Vendar se ne delam pametnega češ jaz pa že ne bom tega imel. Ker se zavedam, da ima država vzvode s katermi mi lahko tako ali drugače zagreni življenje ob neupoštevanju navodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10716260 (12955) drysmoke
»

Covid-19 spodbudil sodelovanje Appla in Googla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8614533 (12190) vostok_1

Več podobnih tem