» »

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT

1 2
3
»

nekikr ::

Ne. Ko bodo pri komu odkrili okužbo, bodo obvestili vse, ki so bili v zadnjem tednu njemu blizu.

In vsi ti bodo morebitno okužbo preboleli brez zapletov ali pa sploh ne bodo vedeli, da so zboleli. A da ne bodo obiskovali na smrt bolanih, če bodo kihali, kašljali in smrkali? Rabijo Kacina, da jim to pove? So tako butasti? In tako butasti, da si šele zdaj umivajo roke, ko Oblast tako zapove?

Je kakšna statistika koliko je bilo za navadno gripo letos bolanih? Ne? Prehladom? Tudi ne? Je letos že kdo umrl za čimerkoli razen Apokaliptičnim Virusom? Je rak končno izkoreninjen? Infarkt tudi? Noro. Vse to v nekaj mesecih. Škoda, da Apokaliptični Virus ni prišel že prej.

Me zanima, če bo kdo štel žrtve zaradi nedelujočega zdravstva, samomorov zaradi navidezne krize, bolezni zaradi stresa pri izgubi službe itd. itd. Najbrž ne, ker je to scanje proti vetru. #zanasmrtbolanegre

hogorq ::

MrStein je izjavil:

hogorq je izjavil:


Police have killed at least 12 people while enforcing a dusk-to-dawn curfew that began more than two weeks ago, making Kenya’s lockdown one of the deadliest in the world.

Hmm, v Keniji na normalen mesec policija pobije 20 ljudi, tako da lahko rečemo, da jih je zdaj celo manj kot sicer.


kao smešno? kolega, vi ste sociopatski osel.

MrStein ::

Heh, sem vedel, da bi moral pustiti ta del: Ja, vem. Dejstva.

Glej, če ti realnost ne paše, se lahko pritožiš stvarniku. Mene pa pri tem raje izpusti.
Bo šlo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markoff ::

WarpedGone je izjavil:

Lahko se dogovorimo za kompromis - ti obdrži vse pravice, ki jih ostali "izgubljamo", mi pa zadržimo pravico do zdravljenja COVID-19, ti jo izgubiš. Deal?

Če se s tem osvobodim obveze plačevanja (dvojnega) zdravstvenega zavarovanja, katerega itak deležen ne bom, podpišem danes tule pred pričami.
Deal?
Al bo še vedno "to pa seveda ne,plačeval boš, dobil ne boš nič" tako kot je že danes?

Ne, ne, jaz sem takoj za. Samo v takem primeru izgubiš tudi vse ostale pravice iz tega naslova. Srčni zastoji, prometne nesreče, že manši rez z zarjavelim nožem znajo biti jeba. Je pa pošteno.

Sicer sem tudi za to, da takoj neham plačevati RTV naročnino in je v zameno nikoli več ne gledam ali hodim na njihov portal. PoopTV in NoraTV sta namreč vključena v ceno paketa, razlika v kakovosti pa ni prav velika.

skrajnik je izjavil:

Zanimivo, da ŠE VEDNO noben ne govori o pravem problemu, izvoru vsega tega, kar poslušamo in živimo te dni...
Saj verjamem, da je veliko peska v očeh in je težko vidit nekaj, kar ti leži direktno pred nogami..

No, pa nam povej, kaj je ta pravi problem, ki leži direktno pred nogami. Samo daj mi minutko, da grem po kokice in kolo, to bo smeha danes...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

WarpedGone ::

Ne, ne, jaz sem takoj za. Samo v takem primeru izgubiš tudi vse ostale pravice iz tega naslova. Srčni zastoji, prometne nesreče, že manši rez z zarjavelim nožem znajo biti jeba. Je pa pošteno.


Super, sma že dva.
Obvezno zdravstvo me danes stane ~250 EUR, 3 jurje letno, 120 jurjev v 40 letih.
Plus obvezno dodatno.
Plus samoplačniške stvari, ker iz obveznega ven pade drek od dreka.

Something is very wrong
Zbogom in hvala za vse ribe

Markoff ::

rabelj5 je izjavil:

Lahko se dogovorimo za kompromis - ti obdrži vse pravice, ki jih ostali "izgubljamo", mi pa zadržimo pravico do zdravljenja COVID-19, ti jo izgubiš.

Jaz sem takoj za to, ampak zaradi vas prestrašenih ovc to ni možno. Kdor se boji virusa naj ostane doma in se lahko tudi zazida v eno sobo. Tako bo 100% varen pred korono.

Hmm, jaz že dober teden normalno na delovnem mestu, 1x na teden skozi celotno karanteno hodim v trgovine, celo na kolo grem z družino vsak 2. dan. Čudna zaprta ovca sem jaz po tvoji definiciji.

A potem ti lahko vrnem uslugo in te na podlagi ničesar (tako kot ti mene) razglasim za hiperaktivnega neodgovornega narcističnega amateršportnika s tin foil hatom na glavi med kolesarjenjem skozi tunele (da te ne izsledijo s sateliti), ki ni sposoben sedeti par ur na riti in početi ničesar, zato pa ogrožati sodržavljane?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

WarpedGone ::

Čudna zaprta ovca sem jaz po tvoji definiciji

Ne, nisi čudna zaprta ovca ampak državni sovražnik.
Zbogom in hvala za vse ribe

drysmoke ::

Razlaga za prestrasencke, ki ne vidijo dlje od nosa.

Tony Perez, The Open Web is Dying, https://perezbox.com/2020/04/the-open-w...

On April 29,2020 Apple and Google released a virus contact tracing feature to app makers with health organization (for phase I).

What does this mean?

This means they have exposed what is known as an Application Programming Interface (API) that will allow app developers ingest information from your devices. This will apply to both Android and iOS devices; OS's that have 86.1% (Android) and 13.9% (iOS) market share of smartphones in circulation.

In its simplest form, it will require a user to input their health information into their phones, then health organizations can build apps to consume that data. Then, using bluetooth technology, they will be able to analyze a users behaviors and whom they have come into contact with. Building a web of social behavior information.

The initial release will notify a user if they come in proximity of a user that has been diagnosed to have, or have had, COVID19 via some form of notification system.

What could possibly go wrong if society as a whole can now identify who is sick? Regardless of your political position, or where you stand on the COVID19 issue, think we can all agree that this level of invasion of privacy should never be tolerated.

Society as a whole is not ready for that level of insight. The fact is, as humans, we are susceptible to our irrational, and sometimes, ignorant beliefs. It doesn't take much to see what is happening around the world as Asians are being attacked for fear of being "Chinese." Do we really think that notifications on people's phone is something that we can handle?

This also raises the question, if this type of visibility should ever be built. Once we accept this for COVID19, what stops us form doing it for those diseases that have any level of mortality (because death is death). What if you have HIV/AIDS? What about H1N1? What about Ebola, SARS? Or what about the next pandemic?

By the way, this is only Phase I. Phase I will have a heavy reliance on apps, which translates to user input and health organizations having to build their own consumption platform.

Phase II will break its dependency on apps, according to Google and Apple.

"A second phase of the project, to be released in the coming months, will have deeper integration with Apple's iOS and Google's Android operating systems to rely less on apps."

Do you wear a Google Watch? Do you track your health in any of the iOS apps? What happens in a world where health official establish a set of health indicators (e.g., high fever, heart beat, etc..) that are indicative of disease.

What happens in a world where governments enforce their control and take control of systems, for the greater good. Have we seen this happen anywhere?


tldr: zamisli se nad sabo, nisi bil sposoben prebrati za minuto besedila, si morda moten? Potrebujes pomoc zdravnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10716412 (13107) drysmoke
»

Covid-19 spodbudil sodelovanje Appla in Googla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8614712 (12369) vostok_1

Več podobnih tem