» »

Statistika in COVID-19

Statistika in COVID-19

««
23 / 34
»»

suzej ::

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Zaupali bi stroki ki je pravila da je zemlja ravna in padeš dol z roba če greš predaleč
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Kuga ni pobijala največ po podeželju, ampak urbanih območjih.
Tam pa so ljudje minglali bistveno več kot danes. V srednjem veku nisi nobenega videl viseti na telefonu ampak vedno z nekom klepetati. Še časopisev ni bilo. Vse je bilo ustno in govorno.
Zato je plemištvo tudi bežalo v ruralne predele ko je razsajala kuga.

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Ti pomagam, nadgradit vcerajsno vsebino... https://www.independent.co.uk/news/heal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

suzej ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kuga ni pobijala največ po podeželju, ampak urbanih območjih.
Tam pa so ljudje minglali bistveno več kot danes. V srednjem veku nisi nobenega videl viseti na telefonu ampak vedno z nekom klepetati. Še časopisev ni bilo. Vse je bilo ustno in govorno.
Zato je plemištvo tudi bežalo v ruralne predele ko je razsajala kuga.

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Ti pomagam, nadgradit vcerajsno vsebino... https://www.independent.co.uk/news/heal...

Se pravi pri nas je od gripe umrlo 160 ljudi. Od korone bi jih 600. Pa kaj se mi gremo, ukrepi so res nesmiselni.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

imagodei ::

vostok_1 je izjavil:

imagodei je izjavil:

"Nihče" ne želi lockdowna.

Kako si lahko tako butast, da ne ločiš med tem, da bi radi bili previdni, ko se igramo s Covid-19 na eni strani ter totalitarističnimi težnjami Diktatorja na drugi strani?


V tej fazi mi je vseeno. Če bi bil pizda od človeka bi kvečjemu še bolj dajal diktatorju razloge, da se vas/nas zapre.

Saj jih daješ - s svojim obnašanjem, s svojimi zapisi na forumu (in morda še kje), legitimiraš upor proti vsakršnim ukrepom, tako strokovno utemeljenim kot tistim iz mokrih sanj Diktatorja. Neselektivno kritiziraš vse ukrepe in to podkrepiš z izjavami:
- da virus ni nevaren
- da so vsi ukrepi itak namenjeni samo zmanjševanju demokracije.

S tem samo daješ polet drugim somišljenikom, ki imajo confirmation bias nastavljen podobno kot ti in itak filtrirajo vse, kar se ne ujema z njihovim worldviewom. Vsi skupaj potem to "odmevate" naprej, rezultat je pa nižanje stopnje odgovornega obnašanja v družbi ter olajšane razmere za širjenje virusa.

Valjda diktatorju daješ razloge, da nas/vas zapre. Ampak, ker si v množici, občutek individualne odgovornosti zbledi. Enako kot pri ločevanju smeti, uporabi plastičnih vrečk (zakaj bi jaz, če nihče drug ne), ali pa razbijanju avtomobilov po ulicah, kadar je nered (zakaj ne bi tudi jaz, če vsi ostali).
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

HulkHogan je izjavil:

imagodei je izjavil:


"Nihče" ne želi lockdowna.

Kako si lahko tako butast, da ne ločiš med tem, da bi radi bili previdni, ko se igramo s Covid-19 na eni strani ter totalitarističnimi težnjami Diktatorja na drugi strani?


Nihče, razen celotne politične elite in miljarderjev ter histerikov.

To so pravljice za strašit otročke zvečer. Ne zdržijo pa kritičnega premisleka. Vsak dan, ko ne greš v Hofer, Spar ali Merkator, elite pušijo. Vsak dan, ko smo zaprti in podjetja izgubljajo denar, vsak dan, ko jim je bolj jasno, da bodo morali odpuščati in da letos ne bodo mogli kupiti novega serverja, zamenjati 100 računalnikov, je dan ko npr. Intel puši.

Ti tvoji milijarderji in politične elite si želijo množic, ki kupujejo, zapravljajo denar, prinašajo DDV v blagajno, itd.
- Hoc est qui sumus -

hator ::

To je btw zadni žebelj v krsto slovenske COVID zgodbe.:'(... epidemija
https://www.zurnal24.si/zdravje/epidemi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

suzej ::

Valjda diktatorju daješ razloge, da nas/vas zapre.

Ti pa diktatorju daješ podporo.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Mr.B ::

suzej je izjavil:

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kuga ni pobijala največ po podeželju, ampak urbanih območjih.
Tam pa so ljudje minglali bistveno več kot danes. V srednjem veku nisi nobenega videl viseti na telefonu ampak vedno z nekom klepetati. Še časopisev ni bilo. Vse je bilo ustno in govorno.
Zato je plemištvo tudi bežalo v ruralne predele ko je razsajala kuga.

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Ti pomagam, nadgradit vcerajsno vsebino... https://www.independent.co.uk/news/heal...

Se pravi pri nas je od gripe umrlo 160 ljudi. Od korone bi jih 600. Pa kaj se mi gremo, ukrepi so res nesmiselni.

Kaj so te spet blokirali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

IL_DIAVOLO ::

Spet bo zabavno...5 ljudi se bo lahko "guzvalo" na 100 m2. To je mocno pretiravanje.

dexterboy ::

Badwolff je izjavil:

Da mal skrenemo. Kok se vas bo ceplo za gripo?

se že prej nisem. sedaj se tudi ne bom.
včeraj službeno opravil dve vožnji s trolo LPP v LJ.
kar sem videl...je blago rečeno, žalostno za zjokat :(
sej če bi to bili starčki, pa ajde, ampak mladina... se poliva s tisto kemijo kot da je sveta voda...
oprani možgani in glava? ja, na polno!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

RockyS ::

Glede na to kaka težava je enim umivanje rok bi bilo super, če bi ta razkužila ostala tudi po covid-19 času.

P.S.
V Londonu ali Delhiju ni šans da si po izstopu iz javnega prevoza ne umijem rok, dovolj so že tisti robčki.

dexterboy ::

HulkHogan je izjavil:

3p je izjavil:

"nike" krivuljo (ekonomskega) okrevanja

Delnice mega korporacij so itak šle vse gor, zaprtje je bilo za njih najboljša možna varianta da se otresejo nadležnih majhnih podetjij ki jim predstavljajo potencialno nevarnost. Da ne omenjam umetnega ustvarjanja stanja ekonomske gotovosti s tiskanjem denarja, ugodnimi pogoji nakupa novega avta.... Banke žanjejo rekordne dobičke in izplačujejo dodatke za uspešnost svojim lastnikom. Samo za nas rajo, ki bo vse to morala pokriti, ni ravno vzpodbudno.

Za rajo prihajajo ČRNI ČASI! Če mene vprašaš, je bolje sedaj podoživeti 41-45 kot pa naslednje 4 leta mirnodobnega časa...
In ja, če Vostoka negirate, ste vi tisti, ki imate težave, ne on. Ker, tudi če mu ne verjamete, vzemite to vsaj na znanje.
In čisto off-topic, če ste verni, zmolite kakšno, da zmaga Trumpy.... ker če bo Bidenko šerif... raje ne pišem. Mate vse na netu...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Badwolff ::

dexterboy je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Da mal skrenemo. Kok se vas bo ceplo za gripo?

se že prej nisem. sedaj se tudi ne bom.
včeraj službeno opravil dve vožnji s trolo LPP v LJ.
kar sem videl...je blago rečeno, žalostno za zjokat :(
sej če bi to bili starčki, pa ajde, ampak mladina... se poliva s tisto kemijo kot da je sveta voda...
oprani možgani in glava? ja, na polno!


S katero kemijo? Razkužili?

nergac ::

Badwolff je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Da mal skrenemo. Kok se vas bo ceplo za gripo?

se že prej nisem. sedaj se tudi ne bom.
včeraj službeno opravil dve vožnji s trolo LPP v LJ.
kar sem videl...je blago rečeno, žalostno za zjokat :(
sej če bi to bili starčki, pa ajde, ampak mladina... se poliva s tisto kemijo kot da je sveta voda...
oprani možgani in glava? ja, na polno!


S katero kemijo? Razkužili?


S cukrom.

chort ::

Tisto "kemijo" pijemo na vsakem žuru, sicer razredčeno na ene 5-10% namesto 70%, imenuje se alkohol :D
Antimaskerjem se bo očitno res odpeljalo, mene bolj kot prezasedenost COVID oddelkov skrbi prezasedenost Polja in Idrije...

nergac ::

chort je izjavil:

Tisto "kemijo" pijemo na vsakem žuru, sicer razredčeno na ene 5-10% namesto 70%, imenuje se alkohol :D
Antimaskerjem se bo očitno res odpeljalo, mene bolj kot prezasedenost COVID oddelkov skrbi prezasedenost Polja in Idrije...


Optimist ...
Kak alko ...
Razredčena varikina ...

chort ::

nergac je izjavil:

chort je izjavil:

Tisto "kemijo" pijemo na vsakem žuru, sicer razredčeno na ene 5-10% namesto 70%, imenuje se alkohol :D
Antimaskerjem se bo očitno res odpeljalo, mene bolj kot prezasedenost COVID oddelkov skrbi prezasedenost Polja in Idrije...


Optimist ...
Kak alko ...
Razredčena varikina ...


Se opravičujem, nisem v LJ pa ne vem kaj LPP nabavlja. Varikina je res še ena substanca, ki te praktčno isti moment pokonča! Nema spasa. Očitno se je Jankovič odločil dati milostni strel svojim občanim, da jim ne bo treba gledat apokalipse. /s

lebang1 ::

Fun fact vezan direkt na naslov teme.
Poznam eno, k dela statistiko za covid na nijz... dela zadnje dni po 12h na dan ;((

suzej ::

https://www.24ur.com/novice/korona/zajc...

Kako bo gostinec vedel kdo je iz istega gospodinjstva in kdo ne? Gostinec nima niti sposobnosti niti interesa nadzorovati tega.

lebang1 je izjavil:

Fun fact vezan direkt na naslov teme.
Poznam eno, k dela statistiko za covid na nijz... dela zadnje dni po 12h na dan ;((

A jo boli zapestje od metanja kock?
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: suzej ()

nergac ::

Če hoče biti suženj birokratom, naj je.
Saj nima tako slabe plače.
Je pa to delo psihično uničujoče, posebej če ve, da je ta statistika sama sebi v namen.

Če pa tega ne ve, ji ne bo hudega ...

Okapi ::

suzej je izjavil:

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Zaupali bi stroki ki je pravila da je zemlja ravna in padeš dol z roba če greš predaleč

In seveda se tudi tokrat motiš. Stroka (astronomi, geografi) je od antike dalje vedela, da je Zemlja okrogla. Pred okoli 2200 leti so tudi že izračunali, kakšen je njen obseg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Badwolff ::

nergac je izjavil:

Če hoče biti suženj birokratom, naj je.
Saj nima tako slabe plače.
Je pa to delo psihično uničujoče, posebej če ve, da je ta statistika sama sebi v namen.

Če pa tega ne ve, ji ne bo hudega ...


kaj pa ti delaš? ni treba specifična, ampak samo tip dela...

nergac ::

Ekonom.

V službah pa sem delal marsikaj, ni da ni ...

Kaj pa ti delaš?
Ni treba specifično ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

(beep) (beep)

Vsi hočete informacije od mene ...
Pa jih vam dam na pladnju.
Pa vam še ni zadosti.

Se zavedam tega, brez skrbi.

Skratka, bil sem suženj ...

Prosim da se držimo teme.

Je pa res vseeno kaj kracamo v njej ...

Že naslov teme to omogoča ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Badwolff ::

nergac je izjavil:

Ekonom.

V službah pa sem delal marsikaj, ni da ni ...

Kaj pa ti delaš?
Ni treba specifično ...


tud suženj pol, najbrž ne od birokratov... ;)
Tudi sam sem suženj, mal od šefa, mal od šefovga šefa, in pol gre to navzgor še daleč...
Ampak res malo je ljudi, ki niso, če tako gledaš na to stvar.

sheeshkar ::

COVID-19 Is Now the Third Leading Cause of Death in the U.S.

COVID-19 became the third biggest cause of deaths in the week of March 30 to April 4, trailing heart disease and cancer. It killed more people than stroke, chronic lower respiratory disease, Alzheimer's, diabetes, kidney disease or influenza. In that week, close to 10,000 people died of the illness caused by the coronavirus. The flu, which Trump and others have invoked when discussing COVID-19, led to 1,870 deaths (a figure that includes pneumonia) over the same time frame. A spike in the week-by-week accounting came in mid-April, when COVID-19 cases became the leading cause of death. The disease returned to the third deadliest spot in the week of May 4 to 9 and has stayed there since.

sheeshkar ::

nergac ::

Badwolff je izjavil:

nergac je izjavil:

Ekonom.

V službah pa sem delal marsikaj, ni da ni ...

Kaj pa ti delaš?
Ni treba specifično ...


tud suženj pol, najbrž ne od birokratov... ;)
Tudi sam sem suženj, mal od šefa, mal od šefovga šefa, in pol gre to navzgor še daleč...
Ampak res malo je ljudi, ki niso, če tako gledaš na to stvar.


Ja, suženj birokratom.
Vsa ostala suženjstva so bila mala malica.

feryz ::

Korona je bolj švoh od gripe. Virus ima to srečo, da je za človeško telo nov, neznanka, zato lahko veselo skače naokrog in mori ta stare. Tudi gripa jih, btw.
Dajte koroni par let, pa boste videli, če bo še tako poskočna in smrtonosna. Se ji bo malo zalomilo.
Meni se zdi, nekje v ozadju, da sem se že srečal z gripo. Ampak nekih 35 let nazaj. Če ni bilo kaj drugega. Od takrat imam mir pred njo.

imagodei ::

sheeshkar je izjavil:

COVID-19 Is Now the Third Leading Cause of Death in the U.S.

COVID-19 became the third biggest cause of deaths in the week of March 30 to April 4, trailing heart disease and cancer. It killed more people than stroke, chronic lower respiratory disease, Alzheimer's, diabetes, kidney disease or influenza. In that week, close to 10,000 people died of the illness caused by the coronavirus. The flu, which Trump and others have invoked when discussing COVID-19, led to 1,870 deaths (a figure that includes pneumonia) over the same time frame. A spike in the week-by-week accounting came in mid-April, when COVID-19 cases became the leading cause of death. The disease returned to the third deadliest spot in the week of May 4 to 9 and has stayed there since.

Ma ne, ti tega ne razumeš!

To ponarejajo cifre. Taista država, ki totalno ne zaupa WHO-ju in se je iz njega umaknila. In taista država, v kateri The šef razlaga, kako minorna zadeva je Covid-19.

Mal je zakompliciran, ampak, vse je zarota.
- Hoc est qui sumus -

s1m0n ::

sheeshkar je izjavil:

Arizona saw a 75% drop in COVID-19 cases after mask mandate, closures


Saj nihče ne pravi, da to ne deluje. Za dva meseca vse zapreš padejo okužbe... Kaj pa potem? Vse odpreš? Ali držiš dalje zaprto?

Maske pa so do neke mere učinkovite. Če ne bi bile bi se virus verjetno širiš še hitreje.

HappyPills ::

Kupuješ čas za cepivo in ali trumpove zdravilo

sheeshkar ::

imagodei je izjavil:

Ma ne, ti tega ne razumeš!

To ponarejajo cifre. Taista država, ki totalno ne zaupa WHO-ju in se je iz njega umaknila. In taista država, v kateri The šef razlaga, kako minorna zadeva je Covid-19.

Mal je zakompliciran, ampak, vse je zarota.

TI si tisti, ki ne razume! V resnici je vse Gatesova zarota, ker želi, da vsi životarimo brez služb in istočasno kupujemo Windowse ter Surface tablice.

s1m0n je izjavil:

Saj nihče ne pravi, da to ne deluje.

Hmm, odvisno od tega, kaj so nekateri tisti dan prebrali na FB strani Tanje Ribič. Še nekaj dni nazaj smo poslušali, kako se z nošnjo mask lahko zadušiš s CO2, oziroma nekaj podobno "znanstveno utemeljenega".

Še pred cca. pol ure sem lepil že vsaj 10ti link, kjer je jasno, da je Covid precej hujši od gripe, pa je samo nekaj minut zatem nek stručko ponavljal prav ta idiotizem. Včasih je treba kdaj malce večkrat ponoviti.

Žiiiga ::

HappyPills je izjavil:

Kupuješ čas za cepivo in ali trumpove zdravilo


Tole cepivo je k naša penzija, jedva.

imagodei ::

vostok_1 je izjavil:

Nekdo je komentiral, če bi "nekoč bili taki kot danes". To se strinjam...če bi na Kolumbovi ladji bili sami imagodei, dlje od piranskega zaliva ne bi odpluli.

Seveda imaš pravico do svojega mnenja.

Moje mnenje, npr. pa je, da pristop, ki je meni všeč, vodi do vedno novih spoznanj - in sicer na podlagi zbiranja podatkov, zdrave metodologije in (ponovljivih) eksperimentov. Tak pristop je npr. Kopernika, sicer preko dveh desetletij dela, vodil do odkritja treh Keplerjevih zakonov gibanja planetov. In to v času, ko so še mnogi verjeli, da lahko ladja, če pluje predaleč, pade čez rob Zemlje. Ter da je Zemlja v središču vesolja.

Taki ste vi: zaupate svojim občutkom, "itak se to ve", "to je splošno znano" ter "oblastniki nam lažejo, zato mi vemo bolje od njih, četudi se na licu mesta izmislimo alternativno resnico".

Četudi so naši podatki 10x zgrešeni, so še vedno boljši od vaših, saj so zajeti sistematično in s transparentno metodologijo. Vaši podatki so zajeti po metodi "tole se sliši bolj prav od uradnih podatkov, bom kar to navedel kot resnico".
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

nergac ::

A v znanost ni dovoljeno dvomiti?
A je potem znanost znanost ali vera?
A je znanstvena metodologija nespremenljiva in večna?
A je edina dovoljena logika Aristotelovska logika.
A znanstvenik ocenjuje sam sebe ali ga ocenjujejo drugi znanstveniki?

Imagodei, denar, ki ga služiš je umazan. Cenzor.

Odrasti že enkrat, ker se smešiš.

nergac ::

Jp.

suzej ::

Ne mislim vržt stran še več življenja za 75+, oni naj se zaprejo če hočejo.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Badwolff ::

nergac je izjavil:

Jp.


Dvomiti, iskati dokaze za in proti,ne pa nabijati v tri krasne nekaj proti vsem dokazom.

LeQuack ::

"Za ukrepe vemo, da postanejo učinkoviti po 10, 14 dneh, ampak glede na trende, ki se dogajajo, ne bomo čakali na učinek ukrepov. Pametno je, da so novi ukrepi sprejeti, ko bodo izpolnjeni kriteriji glede aktivno okuženih, števila bolnikov v bolnišnicah in števila tistih, ki potrebujejo intenzivno zdravljenje. In to se lahko zgodi v nekaj dneh," je opozorila.
https://www.24ur.com/novice/korona/beov...

Se pravi sploh ne bodo čakali da ukrepi primejo, ampak bodo že čez par dni zaprli lokale in fitnese.
Quack !

kamiKaZaA ::

sheeshkar je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ma ne, ti tega ne razumeš!

To ponarejajo cifre. Taista država, ki totalno ne zaupa WHO-ju in se je iz njega umaknila. In taista država, v kateri The šef razlaga, kako minorna zadeva je Covid-19.

Mal je zakompliciran, ampak, vse je zarota.

TI si tisti, ki ne razume! V resnici je vse Gatesova zarota, ker želi, da vsi životarimo brez služb in istočasno kupujemo Windowse ter Surface tablice.

Eni imajo prenizki I.Q., da bi lahko dojeli, da je tistim na vrhu vseeno ali ima 1 milijardo na računu ali 100 milijard ali 10.000 milijard. On sam je preskrbljen in nič od tega ne bo zapravil do nule. Njim se več ne gre, za še več imeti denarja, ampak so jim ven udarile psihopatske ideje o depopulaciji oz. da nas je preveč in nas je potrebno popucati oz. zreducirati na manj kot 1 milijardo, da nas bodo lažje nadzorovali na vsakem koraku. Samo za to se gre. Vsekakor pa nebodo nikoli vseh iztrebili, ker nas potrebujejo, vendar ne v takih številkah kot smo danes.

FrRoSt ::

feryz je izjavil:

Korona je bolj švoh od gripe. Virus ima to srečo, da je za človeško telo nov, neznanka, zato lahko veselo skače naokrog in mori ta stare. Tudi gripa jih, btw.
Dajte koroni par let, pa boste videli, če bo še tako poskočna in smrtonosna. Se ji bo malo zalomilo.
Meni se zdi, nekje v ozadju, da sem se že srečal z gripo. Ampak nekih 35 let nazaj. Če ni bilo kaj drugega. Od takrat imam mir pred njo.

Korona je veliko MOČNEJŠA od gripe!!

To ve vsak otrok in vsak slepec! ;)

Marsikdo od tistih, ki vidi in gleda, pa tega ne spregleda! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kamiKaZaA ::

Ideja o New World Order, katero so sami razložili pa je:
- ena vlada
- ena digitalna valuta
- ena vojska (ki varuje bogataše pred morebitnimi pobesnelimi sužnji)
- totalna kontrola nad nami

Tega pa niso razložili, ampak moraš potegniti zaključke sam in sicer, če želiš doseči totalno kontrolo, pa je pogoj, da zmanjašaš prebivalstvo na 500 milijonov do največ 1 milijarde. Vse kar je več, je nemogoče nadzorovat na čisto vsakem koraku.

Še kaj ti napišem?

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Sami neki hudi strategi, tule na forumu :-)

suzej ::

Opravili so nekaj več kot 240 tisoč testov in odkrili okoli 7.500 okuženih (okuženost še ne pomeni korone in ne obolelosti), kar predstavlja 2,5 % testiranih. Umrlo naj bi s korono okuženih 160, od katerih je velika večina starejših oseb s pridruženimi boleznimi in bi lahko umrli za katerokoli boleznijo, ki bi poslabšala njihovo stanje. Še nikoli zaradi tega ni bilo histerije in panike pa so bile številke umrlih višje.
Zdaj bi še bolj omejevali druženje, zapirali storitve in ustvarjali še več škode in ljudi prikrajševali za dohodek.
Varnostna razdalja, tudi maske in osebna higiena so edini ukrepi, ki jih opravičuje preprečevanje širjenja virusa, vse ostalo je grob poseg v človekove pravice in napad na osebno svobodo!
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

suzej ::

Zakaj nijz ne da ven podatkov, kje se je okužilo koliko ljudi?

Da vidimo kateri ukrepi so sploh smiselni.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

nergac ::

Badwolff je izjavil:

nergac je izjavil:

Jp.


Dvomiti, iskati dokaze za in proti,ne pa nabijati v tri krasne nekaj proti vsem dokazom.


Problematiziram samo zlorabo statistike in nič drugega.
Ja, in dajem udarce pod pasom in se ne držim pravil.
Zavestno.

Najbolj smešno pa je, da me je ImagoDei brisal takrat, ko sem mu stvar najbolj kulturno argumentiral.

Pa bi me lahko prej.

Za dobro statistiko je nujno potreben zanesljiv test in pa reprezentativen vzorec.

Če pa to po novem ne velja, mi prosim argumentirajte.

Ali pa so prišli do nekih novig dognanj na področju statistike v zadnjem tričetrt leta.

Prosim za linke, da si preberem.

LeQuack ::

Če more kdo v gostilno ali fitnes naj to naredi do konca tedna, ker se zapirajo.
https://www.rtvslo.si/slovenija/hojs-za...
Quack !

suzej ::

LeQuack je izjavil:

Če more kdo v gostilno ali fitnes naj to naredi do konca tedna, ker se zapirajo.
https://www.rtvslo.si/slovenija/hojs-za...

Odstopljeni minister nima legitimnosti zapirat karkoli
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

imagodei ::

nergac je izjavil:

A v znanost ni dovoljeno dvomiti?

Dvomiti ja, celo nujno je, ampak dvome se podpre tako, da se dela še več znanosti. Z The znanstveno metodo. Ne pa z občutki in z objavljanjem nebuloz na forumih. Kje je tvoja nobelova nagrada iz medicine?

nergac je izjavil:

A je potem znanost znanost ali vera?

Takole kot te zdaj poslušam, jo ti dojemaš kot vero. V zadnjih 10 mesecih ste premnogi postali top strokovnjaki in na podlagi člankov v poljudnih revijah, Slovenskih novicah in na podlagi objav na FB-ju menite, da ste pogruntali nekaj povsem drugega, kar vejo uveljavljeni virologi, infektologi, mikrobiologi, epidemiologi... Meni se to zdi kot vera - verujete v nekaj, ne da bi imeli zadostne dokaze.

Skepsa je eno, tole je verovanje.

nergac je izjavil:

A je znanstvena metodologija nespremenljiva in večna?

Kakšno vprašanje pa je to? Znanstvena metoda je prilično dodelana stvar z variacijami glede na različna področja znanosti, ki je bila "v razvoju" že, ja, od Aristotelovih časov, še posebej pa zadnjih 400 let. Glavni koraki so verjetno vklesani v kamen, posamezni detajli se verjetno lahko spremenijo, če se ugotovi pomanjkljivosti. Je pa že hudo dodelana, revolucij se ne pričakuje. Zadeva, ki spada že bolj pod metodologijo (in ne pod metodo) so recimo slepe študije, ki se v medicini izvajajo že 250 let. Dvojne slepe študije pa so se uveljavile šele tekom preteklega stoletja.

Bom pustil, da ti bo Dillahunty odgovoril:



Z metodologijo je pa tako, da je odvisna od eksperimenta oziroma od raziskave in se v grobem ukvarja s tem, da lahko ločiš med sočasnostjo in vzročno-posledično zvezo.

Za kaj več pa Scientific method @ Wikipedia

nergac je izjavil:

A znanstvenik ocenjuje sam sebe ali ga ocenjujejo drugi znanstveniki?

Predvsem ga ne ocenjuje kar vsak nevednež s petimi minutami viška časa, ampak ga ocenjujejo njegovi stanovski kolegi. Mikrobiologa tudi ne ocenjuje doktor elektrotehnike, ker najbrž nima dosti za povedati o tem področju. In zlasti, če že kdo želi izpodbijati uveljavljena znanstvena odkritja, to počne z objavo v relevantnih znanstvenih cajtngih.

Tudi en genialni uradnik na patentnem uradu je nekega daljnega leta 1905 moral sprva spisat štiri članke, nato pa za vsakega prestat recenzijo, da so mu jih sploh objavili. In potem se je še kar nekaj mesecev načakal, preden so drugi strokovnjaki iz področja to pregledali, preračunali in neodvisno od njega prišli do enakih sklepov in začeli njegove zaključke sprejemati, njega pa jemati kot resnega znanstvenika, ne pa kot pavliha, ki piše neke Fringe Science papirje.


nergac je izjavil:

Cenzor.

Brisal sem izključno tvoje brezumno trolanje, ki ni imelo zveze s temo, ter moje odgovore nanje.
- Hoc est qui sumus -
««
23 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445167 (30099) darkolord

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46347452 (42557) vostok_1

Več podobnih tem