» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
11 / 16
»»

europenian ::

Degiro vec ne gre za Slovenijo? Kako pa to?
Mislim v cem je catch, da je boljkone vse samo za DACH, UK, sever, nas pa izlocijo?

misticnimrk ::

Kako so pa kaj naše banke ali druge ustanove s temi trgovalnimi računi?
Up to date ali so ostali v kameni dobi?

europenian ::

Nevem. Vem pa da, ce bi moji starsi namesto nasih skladov imeli 20 let nazaj v MSCI ETF ali kaj drugega bi dobil ven trikrat tolko.

Sicer pa: https://www.triglav.si/uporabno/vrednos...

misticnimrk ::

Ja, za triglav vem - imava s partnerko sklenjeno zavarovanje pri njih in so poleg tudi skladi. Moji se obrastno obrestni račun za zadnja 3 leta kar lepo pozna.
Sicer neko aplikacijo ponujajo ampak če želiš karkoli upravljat jih moraš kontaktirat - vsaj za to opcijo, ki jo imam trenutno.
Se bom pozanimal pri agentu, za kakšno bolj podrobno informacijo - če je želja se lahko odgovor deli tudi tukaj.

Bi pa rad morebitne mesečne viške še dodatno vlagal razpršeno - zlato/srebro, delnice/skladi, kripto. In tako, da lahko imam nad tem nadzor.

europenian ::

Mene moti, sem lihkar gledal a je triglav omejen na 4% ?

Pri NLB pa me srat stisne, ko vidim:
PROVIZIJA ZA UPRAVLJANJE - 2,00%
NAJVIŠJI VSTOPNI STROŠKI - 3,00%

Mislim oderuhi, medtem ko imas en kup Online brokerjev in neobrokerjev, ki imajo sedeze pri nekajkrat vecjih Evropskih bankah, visje donose pa prakticno, ce sam vlagas 0 evrov stroska oz. nek drobiz.

misticnimrk ::

Podobno mislim da je tudi pri NKBM, ki so le posrednik med tabo in tretjo stranko, ki upravlja s skladi (Triglav, Ilirika in še en).

Bom ob priliki raziskal malo, pa javim če je kaj uporabnega na slo. trgu.

Drugače bom pa do IB stopil.

europenian ::

To bi blo super, ker mislim starse preusmeriti iz teh "nasih" oderuhov na nekaj modernejsega. Skoda res, da degirota vec ni.

Vetrpiha ::

Etoro - visoki spread in visoki overnight fee.

europenian ::

Dej ti lepo odpeketaj s tvojimi enovrsticnicami:

Vetrpiha ::

Saj ne govorim o teh feejih. Teh nima praktično noben dober broker

europenian ::

O kaksnih pa? Saj se pogovarjamo o pasivnem vlaganju v delnice in ETFje ali se ne?

Sicer pa so tam pod history tudi overnight feeji, ce bi bili, ampak saj sam dobro ves, kdaj jih sploh imas.

Se vedno pa je cisto vsak broker boljsi od nasih bank in zavarovalnic, kjer te se bolj odirajo, sproti. Sam, da te zmasirajo z "zaupanjem" "podporo" pa podobnim sranjem. Been there, done that, never again. Prazne obljube in na koncu pickim dim.

Isto mas pri stanovanjskih kreditih, obresti 2-3x visje kot v Avstriji/Nemciji, nase banke so pac kaplica v morju

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Saj imaš možnost tudi do 40% donosa preko naših skladov.
Profit je povezan s tveganostjo

Jaz sem dobil 15% recimo v enem dnevu. Danes še vedjetno dodatnih 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Vetrpiha ::

(preko drugega brokerja)

Zakaj bi vlagal v etfje z 5-10% letno rastjo, ko gre ves trg gor?
Cetrt do polovico ti bo pojedla inflacija, še nekaj davki. Na koncu ostaneš s procentom ali dva profita. Imaš slučajno 500k v etfjih, da bi se ti dejansko splačalo?

J.McLane ::

Nekateri itak mislite, da se splača samo vse takoj zagont, potem se pa sprašujete zakaj nič nimate in da so vsi ostali, ki kaj imajo vse pokradli.

Inflacija je dost relativna stvar, odvisno kaj gledaš. Bencin je bil leta 2008 1,217 EUR, nekatere nepremičnine so bile tudi dražje kot danes, potem je bila kriza in cena padla, sedaj spet raste. Inflacija ni fiksna vsako leto enaka, morda bo v 2021 pri nekaterih stvareh prilezla do 20%, ampak overall je tale Euro že 10 let kar stabilen v okvirih nekih 20%.

5% letno po obrestno obrestnem računu pa v 10 letih pomeni 63% več, 10% letno pa 159%, po 10 letih pa tudi davka ni več prav veliko.

"Compound interest is the eighth wonder of the world. He who understands it, earns it; he who doesn't, pays it." Albert Einstein
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

europenian ::

Vetrpiha je izjavil:

(preko drugega brokerja)

Zakaj bi vlagal v etfje z 5-10% letno rastjo, ko gre ves trg gor?
Cetrt do polovico ti bo pojedla inflacija, še nekaj davki. Na koncu ostaneš s procentom ali dva profita. Imaš slučajno 500k v etfjih, da bi se ti dejansko splačalo?
Dosti govoris, ampak nic ne poves. Ali si ti tudi kriptobog?

Vetrpiha ::

Se ne ukvarjam s kriptovalutami.

Vetrpiha ::

J.McLane je izjavil:

Nekateri itak mislite, da se splača samo vse takoj zagont, potem se pa sprašujete zakaj nič nimate in da so vsi ostali, ki kaj imajo vse pokradli.

Inflacija je dost relativna stvar, odvisno kaj gledaš. Bencin je bil leta 2008 1,217 EUR, nekatere nepremičnine so bile tudi dražje kot danes, potem je bila kriza in cena padla, sedaj spet raste. Inflacija ni fiksna vsako leto enaka, morda bo v 2021 pri nekaterih stvareh prilezla do 20%, ampak overall je tale Euro že 10 let kar stabilen v okvirih nekih 20%.

5% letno po obrestno obrestnem računu pa v 10 letih pomeni 63% več, 10% letno pa 159%, po 10 letih pa tudi davka ni več prav veliko.

"Compound interest is the eighth wonder of the world. He who understands it, earns it; he who doesn't, pays it." Albert Einstein

Inflacija se gleda overall. In tako se tistih 5% spremeni v 3% in zraven je predpostavka, da dobiš fiksno 3% vsako leto profita. Pa ga ne.

Dajmo si razčistiti kaj hoče vsaki od takega invenstiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Meee ::

@Vetrpiha
Js tud ne razumem tvojih komentarjev - 5% profita, ki jih 2% poje inflacija, je še vedno 5% več kot če ti denar leži na banki ali doma pod posteljo.
Pa zgodovinsko gledano so kakšni S&P500 ETF naredili krepko več kot 5% na leto. ČE jih pustiš dovolj dolgo (vsaj 10, še rajši pa 20+ let) in vlagaš (tudi) po DCA metodi boš skoraj sigurno zelo lepo v plusu. Obrestno obrestni račun naredi čudeže na dolgi rok.

Če imaš pa alternativo pa prosim povej, me zanima.

Vetrpiha ::

Prvi mit, ki se širi tukaj - to je, da za pultum na banki ne moremo narediti dobičkonosne naložbe-, lahko ovržemo.
Dobičkonosnost je povezana s tveganjem.

Druga stvar je, da razmislite, koliko ste pripravljeni tvegati, koliko naložiti in koliko profitirati.

10čukov naložiti npr, upati na 5% donos letno in verjeti v ne vem kako rajno življenje, je iluzija.Raje vložiti ta denar v izobrazbo, bo prej ta donos z boljšo službo
Mimogrede lahko danes to narediš z mnogokatero delnico v istem dnevu, ker trg pač raste.

Z istega razloga tudi ni smiselno followati trejderjev na etorotu, trg raste, niso to nobeni kako dobri znalci wallstreeta. Tisti ki so, delajo tam na WS.
Ko smo že pri etorotu, imamo boljše trgovce z nižjimi feeji in nižjimi spreadi, pa še raznih fiaskov in "bugov" nimajo v zgodovini.

Brokerji, kjer uporabniki novačijo nove preko refferal linkov so istotako shittier

europenian ::

Zdaj pa se deli z nami te salterje in brokerje o katerih govoris

Prvi mit, ki se širi tukaj - to je, da za pultum na banki ne moremo narediti dobičkonosne naložbe-, lahko ovržemo.
Dobičkonosnost je povezana s tveganjem.

Normalno, lotto tudi.

Raje vložiti ta denar v izobrazbo, bo prej ta donos z boljšo službo
Wow, zdaj mi je jasno zakaj nisem kirurg, ker sem vlozil 2 cuka premalo.

Zgodovina sprememb…

europenian ::

Anyway, ti mesas vlaganje in trgovanje. Se enkrat, debata tece o pasivnem vlaganju in tam so pac nasi ponudniki predragi, da bi se splacalo.
Jaz se ne pogovarjam o tem, kam bos dal 10k, ampak kam bos dajal 50 na mesec recimo. Kockas pa lahko marsikje.

Pa spet neki bluzis brez konkretnih primerov. Ce bos vlagal 50 evrov na mesec v MSCI world, se bo to poznalo vec kot le 5% na 20 let, brez omembe vrednega tveganja.
Trgovanje za 50 evrov stvari, ki skacejo gor dol vsak teden, pa nima veze z vlaganjem na dolgi rok.

To kar ti omenjas je se najbolj podobno sportnim stavam.

Brokerji, kjer uporabniki novačijo nove preko refferal linkov so istotako shittier
In kaj je narobe z refferal linkom? Marsikje so tudi agenti bank in na salterju nagrajeni za pridobitev nove stranke, sam da se temu rece provizija. Isto shit drugo pakovanje.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Je kje kakšna informacija. koliko je vseh uporabnikov tujih brokerskih platform iz Slovenije? A ima npr. IB recimo vsega skupaj 1000 članov iz SLO, lahko to domnevamo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

europenian ::

Meni vrze ven 855 verified slovenskih racunov na etoro:



Drugace pa to informacijo bos dobil zelo tezko.
Lazje je po regijah, Trade Republic ima izkljucno iz France, Germ, Austria tolko uporabnikov, kot ima Slovenija prebivalcev. ING-DiBa ima 10 mio strank itn.

Moras pa seveda locit, da nekateri dinozavri kot so nacionalne banke, med stevilo svojih uporabnikov seveda stejejo tudi stare penzice in en kup ljudi, ki nic ne vlagajo, ampak imajo samo tam svoj racun in neke sklade iz jugoslavije.

Lonsarg ::

Ma jaz pa razmisljam, da bi vseeno imel v Slo nek trgovalni racun. Ce gre za dolgorocno varcevanje in ne vec dnevno igranje se mi zdi smiselno. Veliko manj komplikacij ob dedovanju, vecje zaupanje itd.

Gledam malo cenike Ilirike in BKS Bank (samo ti dve sem najdel v slo da imata online platforme) in kolikor sem poracunal zadeve (imajo komplicirane cenike) je tako, da ce imas tam nad 2000 posamezne trade in nad 8000 portfelija, potem je to ze dovolj da zbijes stroske pod 0.5% letno in pod 0.5% na trade ce govorimo o ETFjih. Za manjse zneske od tega pa niso primerni zaradi minimalnih provizij. Ima kdo izkusnje z katerim, kdo od teh dveh bi bil bolsa izbrira? Ilirika vidm da niti ne rabis osebno hodit za odpiranje ampak lahko vse online kot pri teh tujih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Odvisno kok si star in kok zaupas nasim. Mene je nasih bolj strah. Slovenija je stara, ajd recimo 30 let, pa se kr neki mutni posli. SKB prodan. NLB pa ima kaksen kapital? Ne bas velik.
Pol pa na vsake tolko bere clovek o problemih:
https://www.vienna.at/slowenische-groba...
https://www.ekapija.com/de/news/2086927...

30 let je zelo dolgo in ze v preteklih 30 je bilo ogromno sranja, fehtanja za dnar tuje banke pa nevemkaj.

Nekdanje banke in hranilnice
Banke

Abanka (prevzela NKBM leta 2020)
Banka Celje (združitev z Abanko leta 2015)
Banka Noricum (pripojitev k Banki Celje leta 1997)
Banka Societe Generale Ljubljana (pripojitev SKB leta 2001)
Banka Vipa (združitev z Abanko leta 2002)
Dolenjska banka (priključitev NLB)
Factor banka (likvidacija leta 2016 in pripojitev DUTB)
Hipotekarna banka Brežice (stečaj leta 2000)
KD Banka (prevzela Factor banka leta 2012)
Kranjska deželna banka
Kreditna banka Nova Gorica (priključitev NLB)
Komercialna banka Triglav (stečaj leta 2000)
Poštna banka Slovenije (prevzela NKBM leta 2016)
Probanka (likvidacija leta 2016 in pripojitev DUTB)
Raiffeisen (Krekova) banka (po odhodu s slovenskega trga leta 2015 je njena slovenska podružnica, ki je nastala leta 2002 iz Krekove banke, postala del NKBM)
Slovenska investicijska banka (likvidacija leta 2003 in prevzem poslov s strani NLB)
UBK Banka (priključitev k SKB leta 1997)
Volksbank - Ljudska banka (Sberbank je leta 2012 kupila skupino Volksbank International (VBI))

Hranilnice

Alea d.d. Hranilnica Ajdovščina (prenehanje hranilnice po skrajšanem postopku)
Hranilnica Hipo (Pripojitev k Ljubljanski banki - Banki Domžale)
Hranilnica Hmezad Agrina (pripojitev Komercialni banki Triglav)
Hranilnica Magro (pripojitev Hranilnici Lon)
Hranilnica in posojilnica Fiba (pripojitev Abanki)
Hranilnica in posojilnica KGP Kočevske pripojitev današnji DBS)
Hranilnica in posojilnica Novo mesto (likvidacija)
Hranilnica in posojilnica Tilia d.o.o. Novo mesto (prenehanje poslovanja)
Hranilnica in posojilnica Val (pripojitev Komercialni banki Triglav)
Istrska hranilnica in posojilnica (ni podatka)
LLT Hranilnica in posojilnica (prenehanje, pripojitev NKBM leta 2002)
Mariborska hranilnica in posojilnica (priključitev Delavski hranilnici)
Mestna hranilnica d.o.o., Krško (stečaj)
Murskosoboška hranilnica
Poteza-Hranilnica (likvidacija in prenos poslov na Poštno banko Slovenije)
Slovenska hranilnica in posojilnica Kranj (stečaj leta 2002)

Pa se vedno se mi zdi, da jih glede na kapital prebivalcev imamo prevec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ubermensch ::

Lonsarg je izjavil:

Ma jaz pa razmisljam, da bi vseeno imel v Slo nek trgovalni racun. Ce gre za dolgorocno varcevanje in ne vec dnevno igranje se mi zdi smiselno. Veliko manj komplikacij ob dedovanju, vecje zaupanje itd.

Gledam malo cenike Ilirike in BKS Bank (samo ti dve sem najdel v slo da imata online platforme) in kolikor sem poracunal zadeve (imajo komplicirane cenike) je tako, da ce imas tam nad 2000 posamezne trade in nad 8000 portfelija, potem je to ze dovolj da zbijes stroske pod 0.5% letno in pod 0.5% na trade ce govorimo o ETFjih. Za manjse zneske od tega pa niso primerni zaradi minimalnih provizij. Ima kdo izkusnje z katerim, kdo od teh dveh bi bil bolsa izbrira? Ilirika vidm da niti ne rabis osebno hodit za odpiranje ampak lahko vse online kot pri teh tujih.


Moje mnenje je, da ni bolj varne platforme kot je IB. Tam se splača biti, ko imaš nad 100,000 USD; do takrat pa si pač na Captraderju ali čem podobnem. Te firme so legit in jim zaupam.

Vetrpiha ::

europenian je izjavil:

Anyway, ti mesas vlaganje in trgovanje. Se enkrat, debata tece o pasivnem vlaganju in tam so pac nasi ponudniki predragi, da bi se splacalo.
Jaz se ne pogovarjam o tem, kam bos dal 10k, ampak kam bos dajal 50 na mesec recimo. Kockas pa lahko marsikje.

Pa spet neki bluzis brez konkretnih primerov. Ce bos vlagal 50 evrov na mesec v MSCI world, se bo to poznalo vec kot le 5% na 20 let, brez omembe vrednega tveganja.
Trgovanje za 50 evrov stvari, ki skacejo gor dol vsak teden, pa nima veze z vlaganjem na dolgi rok.

To kar ti omenjas je se najbolj podobno sportnim stavam.

Brokerji, kjer uporabniki novačijo nove preko refferal linkov so istotako shittier
In kaj je narobe z refferal linkom? Marsikje so tudi agenti bank in na salterju nagrajeni za pridobitev nove stranke, sam da se temu rece provizija. Isto shit drugo pakovanje.

Sem že napisal, kam. Donos je nekaj čez štirideset procentov, če gledamo lansko leto. Ja, ponudba izza pulta na banki .

bluefish ::

V duhu argumentirane debate kar na plan s konkretnimi podatki.

Vetrpiha ::

V duhu argumentirane debate NKBM ponuja Infond sklad. 3 sekunde, da najdeš stran, še 30 sekund, da najdeš rezultat, ki ga omenjam.
Če nekdo pravi, da je pri naših bankah vse za en kakec, se smatra, da pozna ponudbo pri naših bankah

49106 ::

A sploh pokrijejo stroške?

Infond energy?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Vetrpiha ::

Imaš vse informacije tam. Donos je preračunan vsaki dan - mimogrede.

Saj bi ti svetoval, pa ne talam refferal linkov:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

europenian ::

Vetrpiha je izjavil:

Saj imaš možnost tudi do 40% donosa preko naših skladov.
Profit je povezan s tveganostjo

Jaz sem dobil 15% recimo v enem dnevu. Danes še vedjetno dodatnih 10
Ti govoris o 40%, jaz nikjer na spletni strani NKBM ne najdem informacije o 40% letnih obresti.
Dajmo za argumentirano debato uporabljati spletne povezave in slikovni material.

Ampak tudi MSCI World je glede na lanski julij na +30%, razne bolj tvegane nalozbe pa se vec, ampak kdo se tu pogovarja o tvegani nalozbi?
Ja obstaja en Pennystock, ki je naredil 1000% lol
al pa biotehniske ETFje, ki so naredili med 70-200%

No nazaj k NKBM, ti zrihtam 4 stranke, da dobis provizijo, ce me argumentirano prepricas. Saj od tiste provizije, ki jo banka pobere ti nekaj morajo dat.

StarMafijec ::

europenian je izjavil:

Meni vrze ven 855 verified slovenskih racunov na etoro:



Kar seznam uporabnikov?

Ti v bistvu ne investirajo, temveč trgujejo? In ta platforma tudi omogoča kopiranje strategij? Če kopiram od nekoga, potem meni tudi avtomatsko proda ali kupi delnico?

Vetrpiha ::

europenian je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Saj imaš možnost tudi do 40% donosa preko naših skladov.
Profit je povezan s tveganostjo

Jaz sem dobil 15% recimo v enem dnevu. Danes še vedjetno dodatnih 10
Ti govoris o 40%, jaz nikjer na spletni strani NKBM ne najdem informacije o 40% letnih obresti.
Dajmo za argumentirano debato uporabljati spletne povezave in slikovni material.

Ampak tudi MSCI World je glede na lanski julij na +30%, razne bolj tvegane nalozbe pa se vec, ampak kdo se tu pogovarja o tvegani nalozbi?
Ja obstaja en Pennystock, ki je naredil 1000% lol
al pa biotehniske ETFje, ki so naredili med 70-200%

No nazaj k NKBM, ti zrihtam 4 stranke, da dobis provizijo, ce me argumentirano prepricas. Saj od tiste provizije, ki jo banka pobere ti nekaj morajo dat.

Ne najdeš, ker se donos preračunava na dnevni ravni in si prelen, da bi poklikal par dnevov ter pogledal prvi stolpec .

Do NKBM nimam ravno pozitivnega odnosa, a me to prevzame, da ne bi znal objektivno razmišljati.

Sicer pa če že mučkate, dajte 80% v Vanguard in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

europenian ::

Ne najdeš, ker se donos preračunava na dnevni ravni in si prelen, da bi poklikal par dnevov ter pogledal prvi stolpec .
Ja pa sej to je to ane, ce ze naj klikam sam, zakaj naj potem banki placujem astronomsko provizijo in vstopne stroske. Ti rajs povej, kok eureureur pa "senkam" bankam za nic, ce pa spet kolapsnejo kot desetletje nazaj pa bomo cakali na pomoc drzave.

europenian ::

StarMafijec je izjavil:

europenian je izjavil:

Meni vrze ven 855 verified slovenskih racunov na etoro:



Kar seznam uporabnikov?

Ti v bistvu ne investirajo, temveč trgujejo? In ta platforma tudi omogoča kopiranje strategij? Če kopiram od nekoga, potem meni tudi avtomatsko proda ali kupi delnico?
Ja javni profili pac. Nekateri so bili na pravem mestu ob pravem casu, drugi pa se sluzijo polek s statusom copy trejderja bajne mesecne vsote.
Matej K. ReturnI... je ELITE kopitrejder, pac ima veliko ljudi, ki ga kopira kaj dela.

lyricsmang ::

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?

StarMafijec ::

europenian je izjavil:

Ja javni profili pac. Nekateri so bili na pravem mestu ob pravem casu, drugi pa se sluzijo polek s statusom copy trejderja bajne mesecne vsote.
Matej K. ReturnI... je ELITE kopitrejder, pac ima veliko ljudi, ki ga kopira kaj dela.



Torej, če prav razumem, to deluje tako:
1. Kopira se avtomatično, vse kar naredi oseba, ki jo kopiramo, se avtomatično tudi zgodi na našem računu. Seveda finančno proporcionalno.
2. Copy trader služi tudi s provizijo od vseh, ki kopirajo.
3. S kopiranjem traiderjev lahko naredimo večji profit, kot bi ga naredili zgolj z investiranjem: Investiranje tu pomeni, da bi kupili perspektivne delnice in pustili za 5 do 10 let.

Lonsarg ::

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?
Ja se vedno bolj tudi jaz nagibam v tega ja. Nekak se še odločam med našo Iliriko in Captrader, ampak pomoje bo res kar Captrader.

europenian ::

1. Skoraj: https://www.etoro.com/customer-service/...
2. Mhm ja.
3. Ja in ne, nic ni ziher.
4. Najvec profitiras, ce drugi tebe kopirajo, ker si tak super.
- https://www.etoro.com/customer-service/...

Lonsarg je izjavil:

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?
Ja se vedno bolj tudi jaz nagibam v tega ja. Nekak se še odločam med našo Iliriko in Captrader, ampak pomoje bo res kar Captrader.

Preracunajte si samo okvirno, kolko denarja vam poberejo nase banke z provizijo in kolko captrader ipd. v zameno, da sami vlagate pac pasivno in bi teh ca. 2% ki jih daste banki, rajsi sami ponucali.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?


Captrader definitivno, vprašanje je le, če vlagaš dovolj, da se ti splača. Prvi polog minimalno 2000e, nadaljni pa več kot naenkrat vložiš, manjša je provizija.

europenian ::

Jaz sem planiral na 100evrov da vlozim na 2 mesca ali pa 50 evrov na mesec na pri enem in se enkrat tolko na eni drugi platformi za vsak slucaj. Tisth en evro je pickin dim, proti recimo 2% upravljanja pri NLB.

user4683 ::

martincek1 je izjavil:

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?


Captrader definitivno, vprašanje je le, če vlagaš dovolj, da se ti splača. Prvi polog minimalno 2000e, nadaljni pa več kot naenkrat vložiš, manjša je provizija.

Jaz imam relativno velike vsote pri Interactive Brokers (preko Optimtrader) ze cca 7 let, zaenkrat zelo zadovoljen s ceno in podporo. V naslednjih letih bom vlozek se precej povecal.

Primerkava IB in Captrader

Vetrpiha ::

europenian je izjavil:

1. Skoraj: https://www.etoro.com/customer-service/...
2. Mhm ja.
3. Ja in ne, nic ni ziher.
4. Najvec profitiras, ce drugi tebe kopirajo, ker si tak super.
- https://www.etoro.com/customer-service/...

Lonsarg je izjavil:

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?
Ja se vedno bolj tudi jaz nagibam v tega ja. Nekak se še odločam med našo Iliriko in Captrader, ampak pomoje bo res kar Captrader.

Preracunajte si samo okvirno, kolko denarja vam poberejo nase banke z provizijo in kolko captrader ipd. v zameno, da sami vlagate pac pasivno in bi teh ca. 2% ki jih daste banki, rajsi sami ponucali.

Odličen način manipuliranja trga v sivi coni.

StarMafijec je izjavil:

europenian je izjavil:

Ja javni profili pac. Nekateri so bili na pravem mestu ob pravem casu, drugi pa se sluzijo polek s statusom copy trejderja bajne mesecne vsote.
Matej K. ReturnI... je ELITE kopitrejder, pac ima veliko ljudi, ki ga kopira kaj dela.



Torej, če prav razumem, to deluje tako:
1. Kopira se avtomatično, vse kar naredi oseba, ki jo kopiramo, se avtomatično tudi zgodi na našem računu. Seveda finančno proporcionalno.
2. Copy trader služi tudi s provizijo od vseh, ki kopirajo.
3. S kopiranjem traiderjev lahko naredimo večji profit, kot bi ga naredili zgolj z investiranjem: Investiranje tu pomeni, da bi kupili perspektivne delnice in pustili za 5 do 10 let.

Ne. Donos je povezan s tveganjem in ima kopiranje od drugih ravno toliko profita kot lahko ima izgube. Sedaj recimo ves trg raste vse povprek, tu zna vsaki"trader" zaslužiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

StarMafijec ::

Milenijec iz Cerknice, ki ga kopirajo z milijoni dolarjev

Echani ::

user4683 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

lyricsmang je izjavil:

Še vedno dobenega konkretnega odgovora o platformi za dolgoročno vlaganje v ETF.
Po teh odgovorih, ki so bili podani, bi naj bil to Captrader. Se strinjamo?


Captrader definitivno, vprašanje je le, če vlagaš dovolj, da se ti splača. Prvi polog minimalno 2000e, nadaljni pa več kot naenkrat vložiš, manjša je provizija.

Jaz imam relativno velike vsote pri Interactive Brokers (preko Optimtrader) ze cca 7 let, zaenkrat zelo zadovoljen s ceno in podporo. V naslednjih letih bom vlozek se precej povecal.

Primerkava IB in Captrader


Če vas prav razumem potem bi priporočali Optimtrader, še dodatno ker imaš slovensko podporo ali interactive brokers?

Sam sem trenutno na Etoro, bolj da dobim malo občutek preko kopiranja in objav. V bodoče pa mislim dolgoročno investirat verjetno izključno v ETF, kar pa mogoče Etoro zaradi CFD jev ni najbolj primeren, še :)

Vetrpiha ::

Etoro je nasploh nepomemben. Doda neki socialen aspekt, to je pa to.
Facebook in CFD v enem.
Ko gre gor, vsi vedo vse.

Sam razišči trg, ga spremljaj in to je edino, kar ti bo pomagalo na dolgi rok.

iztokotzi ::

10min nazaj prejel mail od IBKR EU. Mogoče komu olajša izbiro.
Monthly Account Inactivity Fees Eliminated
Dear Client,

While many of our clients actively trade or maintain substantial equity in their account, we have decided to eliminate our monthly inactivity fee so there are no impediments to maintaining an account with IBKR.

Effective July 1, 2021, you will no longer be charged USD 10 for not maintaining a minimum balance or transaction activity for account U****. This change will be reflected in your August 2021 account statement.

Our decision to remove inactivity fees aligns us with industry standards and reflects our ongoing commitment to provide clients with low-cost trading solutions.

Zgodovina sprememb…

hunter01 ::

IBKR s tem postane top izbira tako za trade kot tudi dolgoročne nakupe?

hace ::

Me je kar malo šokiral (pozitivno) ta mail par dni nazaj :)
Sem že od brexita dalje razmišljal o selitvi iz IBKR na Captrader... še dobro da nisem hitel.

(vlagam samo dolgoročno v ETFje)
««
11 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141178 (77) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172537 (637) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143401 (8104) Thomxy

Več podobnih tem