» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
8 / 16
»»

Zezz ::

Machete je izjavil:

Če si lepo skrbno vse izpolnil in si zmislil tvoj finančni položaj, je hitro. Meni se zdi, da sem imel vse v 2. dneh in račun in sredstva in dovoljenja in verifikacijo.. Ta čas pa se lepo malo navadi na njihov interface, naštudiraj kaj boš kupil itd..

Evo hvala so mi že zrihtal, a lohk sam na hitro še eno vprašanje, kaj je ta Trader Workstation? a to je za profije? Uporablja kdo to?

Zezz je izjavil:

Machete je izjavil:

Če si lepo skrbno vse izpolnil in si zmislil tvoj finančni položaj, je hitro. Meni se zdi, da sem imel vse v 2. dneh in račun in sredstva in dovoljenja in verifikacijo.. Ta čas pa se lepo malo navadi na njihov interface, naštudiraj kaj boš kupil itd..

Evo hvala so mi že zrihtal, a lohk sam na hitro še eno vprašanje, kaj je ta Trader Workstation? a to je za profije? Uporablja kdo to?

Aja prej sem bil na drugi platformi, kolko časa ste rabli da ste se nekako ujeli, znajdli okrog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

i33a ::

Kaj pa menite glede Optimtrader?
Sicer je 50€ fee-ja na leto, kar se mi ne zdi tako grozno. Transakcije tudi niso tako poceni, ampak ker imam namen kupovati accumulating ETF-je me tudi ne boli toliko.
Za bolj aktivno prodajanje, kupuvanje delnic pa bom uporabljal Trading212 (za večje vsote in dolgoročno nekako ne zaupam toliko).

martincek1 ::

Jaz sem se na koncu odločil za Captrader, ki je introducing broker za IB.

pikachu004 ::

i33a je izjavil:

Kaj pa menite glede Optimtrader?
Sicer je 50€ fee-ja na leto, kar se mi ne zdi tako grozno. Transakcije tudi niso tako poceni, ampak ker imam namen kupovati accumulating ETF-je me tudi ne boli toliko.
Za bolj aktivno prodajanje, kupuvanje delnic pa bom uporabljal Trading212 (za večje vsote in dolgoročno nekako ne zaupam toliko).


Jaz bi najprej rešil vprašanje zaupanja/nezaupanja.
Teh 50€ pri Optimtraderju ni tako malo, ko prišteješ še nekaj nakupov na leto z 10€ provizijo. Na koncu vidiš da se ti najbolj splača Interactive Brokers. Ne rabiš enega 'dragega' brokerja in drugega, kateremu ne zaupaš.

Krenforum ::

Tudi teh 50 EUR je na koncu vedno še plus DDV. Ker ti račun izda nemška firma.

Točno tako kot ste rekli, pa še dražje provizije za nakup. Ravno zaradi tega sem šel stran od njih. In sem raje potem direkt na IBju..

Grho ::

Samo v vednost. Firstrade ne omogoča več odprtja računa iz Slovenije. Jaz ga imam še od prej, uporabljam, upam pa da se ne spomnijo in mi napišejo mail za zapiranje. Imam tudi T212, in skupaj kombiniram za kar pač rabim. Ko bom velik pa grem na IB.. oz če se odpre IB lite v EU potem toliko bolje.

Benny123 ::

Alo, kateri online broker priporočate za delnice?

Grho ::

Hehe, skoraj tako kot bi vprašal kateri avto priporočate :)
Odvisno od tvojih zahtev: koliko denarja imaš na razpolago, kako frekvenco vlaganja, kakšen stil vlaganja (risk level / ETF, hold, swing, day trade), kakšni so cilji, izkušnje in znanje
Če boš več povedal boš dobil boljši odgovor.
brokerchooser.com si poglej
najbolj 'general' broker pa je trenutno IMHO trading212.com

Ni pa idealnega brokerja kot ni idealnega avta :) sploh odkar USA brokerji zapirajo vrata za evropejce in selijo izpostave v evropo.

buttcrack ::

Na degiru imam negative balance, kako je to mogoče?

metalc ::

Ugibam. Trgali so ti connectivity fee, t.j. 2,50€ za vsako borzo, kjer si letos že trgoval ali samo držal pozicije?

daljnogled ::

Oj,

Razmišljam o long term nakupih in zavoljo simplifikacije razmišljam o slovenskem brokerju. Morda začetna naložba nekaj tisočakov (3-5), potem postopno dokupovanje enkrat/dvakrat letno.

Mi lahko nekdo prosim razjasni strukturo stroškov za npr. Iliriko?
Npr.
- odpiranje računa (a prav vidim, da znotraj odpiranja računa za videoidentifikacijo opalijo 70€?)
- letna 'naročnina' + vzdrževanje stanj
- Če prav razumem zaračunajo 1% ob nakupu in 1% ob prodaji delnic?
- še kakšni drug haklci?

Kako je z nakupom accumulating etfov (UCITS) - se to z Iliriko da?

Muchas gracias.

Lp

buttcrack ::

metalc je izjavil:

Ugibam. Trgali so ti connectivity fee, t.j. 2,50€ za vsako borzo, kjer si letos že trgoval ali samo držal pozicije?

verjetno res, ker se znesek ujema.
tnx

Fire-storm ::

Živijo, pred cca. 1 letom sem odprl račun pri TradeStation Global(TSG). Pred kratim sem dobil mail (kot je že bilo tukaj omenjeno), da bo TSG za njihov SW začel zaračunavati mesečni fee 15€. Odločil sem se, da bi račun v celoti prenesel na IB. Zanima me, če slučajno ima kdo kako iskušnjo v povezavi s tem?

In še eno podvprašanje: Ko migriraš račun ali se lahko odločiš h kateri prodružnici IB-ja gre tvoj račun? TSG je moj račun zaradi brexita prenesel na IBIE. Če je mogoče bi ob migraciji računa poskušal račun prenesti na IBCE.

martincek1 ::

Si prvi (že vsaj 30 takih postov sem prebral), ki želi račun prenesti iz Irske na Madžarsko in ne obratno. Kakšen je razlog?

Krenforum ::

Prehajanje med podruznicami ni mozno.
Se pravi ce imas TSG in ne zelis vec imeti TSG, lahko naredis delink. S tem pristanes na pogojih IBja. (Inactivity fee 10usd)
Ce bi nato zelel k brokerju ki je na IBCE. Moras odpreti nov racun pri tem brokerju in narediti prenos vseh sredstev in nalozb iz enega racuna na drugega, pri cemer mora biti enaka oseba lastnik papirjev.. ter nato tistega na IBIE zapreti.

Zgodovina sprememb…

Fire-storm ::

@martincek1 V enem mailu pred migracijo je bilo glede zavarovanja za IBIE napisano: "The ICCL will pay you compensation for 90% of the amount you have lost, up to a maximum of €20,000.
Za IBCE naj bi bil tisti znesek 100,000€.
(ne me prijet 100% za besedo)

@Krenforum hvala za info. A ima IB oz. TSG kje kako formo za to uredit? Kar sem na hitro pogoogla je ne to temo ta redit post:
https://www.reddit.com/r/eupersonalfina...
torej pisat mail TSG supportu za dobit nek obrazec?

 IBCE

IBCE

Zgodovina sprememb…

zupy666 ::

Mi lahko kdo svetuje glede IB ter inactivity fee.
Na njihovi spletni strani piše "Monthly Activity Fee = 0 if monthly commissions are equal to or greater than USD 10."

Jaz bi uporabljal IB izključno samo zaradi long term ETF, ETF je po njihovem ceniku zastonj.
Kako torej doseči 10$ ? Sklepam da pod monthly commissions ni dovolj to da mesečno nakažeš denar ter kupiš ETF.

Sem zasledil tudi IB Lite, vendar zgleda kot da je samo za US residents na voljo.

Lp, D

martincek1 ::

Pri nas je na voljo samo Pro.

Pri IB je pač tako, da bodo na vsak način od tebe mesečno dobili $10, če ne v trading feejih pa inactivity feeju. Lahko pogledaš Captrader za alternativo, je mal ceneje.

Machete ::

zuppy usa etfjev na IBK ne moreš kupovati. Te pa trade stane 1,5$, tako, da tehnično rabiš 7 trejdov na mesec, da si brez inactiviry feeja ali manj in pač doplačaš do 10$.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mjaa ::

A kdo pozna Tastyworks? Baje naj bi evropejci na njem lahko kupovali ameriške non-UCITS ETFe.

Ko pogledaš spisek držav, Slovenije ni ne na supported (kot npr Slovakia) in ne na restricted (npr Croatia) spisku. ;)

bluefish ::

i77a ::

Izbiram brokerja za postopno vlaganje v accumulating ETF sklade (+ občasno kakšna delnica - za manjše vsote).
Odločam se med:
- Optimtrader (plusi: Slovenska podpora, pomoč pri davčni napovedi itd.. ker se prvič srečujem s svetom delnic; minusi: dragi so, je pa innactivity fee nižji kot pri IB)
- InteractiveBrokers (plusi: najbolj znani, zanesljivi, itd.; minusi: innactivity fee - pri manjših vložkih kar lepo pobira dobičke, polno vprašanj imam glede davčne napovedi itd..)
- Captrader -> Glede tega vem še najmanj. Po nekaterih postih sodeč naj bi bil OK.

Trenutno se najbolj nagibam k Optimtraderju, da se spoznam z vsemi stvarmi in imam neko podporo (najbrž tudi hitreje odpisujejo kot kakšni večji). Uporabljali pa naj bi itak IB platformo, če prav vem?

Vložki bi bili na začetku: 5K€, kasneje pa po 200-300€ mesečno.

Kakšne so vaše izkušnje in mnenja?

The Stag27 ::

barakus je izjavil:

Glede Firstrade, Slovenia je navedena med podprtimi državami, ne najdem pa informacije, ali ponujajo evropske ETFje?


A veš kako lahko ustvarim račun na Firstrade? Ker ko si želim ustvariti račun ćeli od mene telefonsko številko in ni možnosti dati slovenske številke..

andraz88 je izjavil:

pirx je izjavil:

Firstrade je odličen, če spet dovoljuje SLO stranke. Jaz sem ga imel imel od 2004 do 2011, se mi zdi, ko sem zaprl račun. Potem sem se znova želel prijaviti, ampak SI rezidentov niso več jemali. Drugače pa res super izkušnja z njimi, tako, kot Degiro.

Se mogoče spomniš ali je potrebno v primeru dobička na prodano delnico oz. ETF deleža plačati davek tudi v USA ali zgolj FURSU?

Lahko sicer potrdim, da Firstrade sprejema stranke tudi iz Slovenije - registriral sem se par dni nazaj. Sam edino težavo v primeru uporabe Firstrade-a vidim v predhodnji menjavi tečaja iz EUR - USD, kolikor berem v FAQ-ju to priporoča sam Firstrade. Verjetno je najboljša varianta za menjavo tečaja uporabiti kak Revolut ali Transferwise.
Poslal sem jim še nekaj specifične vprašanj na katera čakam odgovor oz. potrditev:

1.) As an EU investor can I buy USA ETFs (VTI, VOO, SPY)? since I found a following information: "These ETFs are all US domiciled. Due to PRIIPS, EU brokers can no longer offer US domiciled ETFs to EU investors, so unfortunately none of these will be useful."
2.) Do you offer also EU stocks / ETFs?
3.) When selling stocks/ETFs with profit do I need to pay taxes only to my country (Slovenia) or also to USA?
4.) What % of task does international investor pay for each dividend received?
5.) Withdrawal fee for international investors is 35$ for wire transfer?

Odgovore posredujem na forum, ko prejmem odgovor iz njihove strani.



A veš kako lahko ustvarim račun na Firstrade? Ker ko si želim ustvariti račun ćeli od mene telefonsko številko in ni možnosti dati slovenske številke..

Zgodovina sprememb…

delnica ::

Firsttrade nima vec Slo med drzavami s podporo.
Torej ostaja IB s svojimi podruznicami.
Nisem zasledil podatkov pri IB:
-premarket trad
-otc stocks
-US etf
-stroški nakupovanja delnic in etf v US
-menjalni tecaj euro/$ za nakup na US trgu
-kakšno vrsto podpore ponujajo
-spread pri trgovanju z delnicami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: delnica ()

Machete ::

A zdaj računaš, da ti bomo mi vse to poiskali?
Večina je bilo že vse omenjeno v tej temi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

delnica ::

Nekaj ljudi bo mogoče pomagalo, ker pac to vedo in ne bodo rabili iskati. Tudi jaz sem pomagal uporabniku z odgovorom glede Firsttrada.
Ti pa,če ne ves odgovora ali nočeš pomagati ne rabis smetit teme.
Prosim admina naj opoziri uporabnika Machete na odnos do ostalih članov.

Machete ::

Preveč vprašanj si natresel. Premarket je na TSG protrejderju se mi zdi. Na glavnem portalu ga ni. otc pojma nimam. Us etf no go. US stock trade = $1,5/trade. Tečaj? Nima pojma. Imaš forex, kjer lahko oddaš order. Auto swap ne vem kakšen je tečaj, ker menjam največ par tisoč eur. Podpora je menda dokaj slaba. Komunikacija chata je na nivoju nekega random mulca, čisto neprofesionalen nivo, ampak ogovore načeloma stisnejo ven. Spread ne razumem, ker načeloma je market price in and out točka(?)

Samo ne me prijavti adminu prosim. Žal mi je za zločin nad tabo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

delnica ::

Hvala za info.
Spread 0.10€ pri delnicah sem opazil na T212 demo racunu. Ne cel čas,na trenutke.

RoccoC ::

Vse imaš na ibkr strani, tule boš dobil samo delne/napačne info. @Machete - ni 1,5$ trade....

Ni spreada no, ni to forex al pa cfd...

Podpora je ok, dobiš kar hitro odgovor na ticket. Čakalo se je le ob tej spremembi zaradi brexita, takrat je podpora škripala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Machete ::

Koliko pa je?

USD 0.005 per share min USD 1.00 max 1.0% of trade value
tole?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

RoccoC ::

A to ti je enako 1,5$ al kaj?

Machete ::

Sprašujem. Kje sem rekel, da je isto?
Sicer pa je ja pri 300 kosih :]
$1,5 mi je ostalo nekje v glavi, ko sem na začetku pregledoval primerjave. Ker samo občasno kupujem nisem raziskoval dlje. (Pa še trejdi in feeji so se mi nekje na tej cifri poklopili lani).

Prosim admina naj opoziri uporabnika RoccoC na odnos do ostalih članov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Kaj? Ker sem napisal da si podal napaćen info se grdo obnašam???

Machete ::

Šala na nitko, če nisi opazil. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Nisem, sorry, lp

delnica ::

Example

100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 2.50

ok. nasel. po reklamah sodec naj bi bil nakup delnic zastonj. se dobro, da smo malo podebatirali.mene predvsem zanima US.

RoccoC ::

Lite ima zastonj, je pa rezervirana za amere, gledati moraš pro cene

Nakatomi ::

ker je tema o delnicah ocitno zamrla, verjetno zarad kripto poskusam se tukaj :) Mi lahko kdo pomaga, namreč na IB sem pred tremi dnevi zaprosil za dodatno dovoljenje (Trading Experience & Permissions) za penny stocks in mi še kar piše "pending" oz. očitno še kar delajo na tem. A IB res tako komplicira? namreč da sploh lahko zaprosim za trgovanje s PS sem moral malo modificirat moje finančno stanje (Financial Information)..ali je možnost da mi to opcijo zavrnejo, hvala za odgovor..in še eno mogoče res neumno, kaj je s tem konvertiranjem eur v dolar z vsakim nakupom ki ga naredim? bi bilo bolje če bi že v štartu naložil dolarje? hvala

delnica ::

Penny stock dovoljenje? Lahko malo bolj podrobno napišeš o zadevi?

RoccoC ::

Meni so za vsak nov klas trgovanja odobrili najkasneje v 24 urah čez. Res pa nisem pa nič spreminjal podatkov o prihodkih, premoženju, izkušnjah. @delnica, imaš rezlične kategorije katere izbereš za trgovanje: delnice, etf, opcije, obveznice...za vsako je odvisno koliko moraš imeti izkušenj, prihodkov, da ti dovolijo trgovati. Te napišeš seveda sam, preverjajo pa ne. Pač da se zavarujejo pred tožbami.

Aja, glede konverzije valut. Spread ni slab, pa provizija je minimalna. Pač se sam odločiš a pustiš na računu v drugi valuti in sprejmeš valutno tveganje ali pa zmeraj konvertiraš nazaj v eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Nakatomi ::

RoccoC je izjavil:

Meni so za vsak nov klas trgovanja odobrili najkasneje v 24 urah čez. Res pa nisem pa nič spreminjal podatkov o prihodkih, premoženju, izkušnjah. @delnica, imaš rezlične kategorije katere izbereš za trgovanje: delnice, etf, opcije, obveznice...za vsako je odvisno koliko moraš imeti izkušenj, prihodkov, da ti dovolijo trgovati. Te napišeš seveda sam, preverjajo pa ne. Pač da se zavarujejo pred tožbami.

Aja, glede konverzije valut. Spread ni slab, pa provizija je minimalna. Pač se sam odločiš a pustiš na računu v drugi valuti in sprejmeš valutno tveganje ali pa zmeraj konvertiraš nazaj v eu.

To je to ker sem bil prevec prepošten in sem dejansko napisal minimum info. o premoženju ipd. Ja moral sem naknadno spremenit prihodek, čene z minimumom sploh ne moreš zaprosit za dovoljenje za pennye ipd. Ta IB res mal preveč komplicira. Misliš da je možno, da če mi ne odobrijo, da zbrišem account in da se še enkrat registriram? Mogoče še eno vprašanje če bo to predolgo trajalo kam je najbolje da se obrnem? chat, live, mail?

RoccoC ::

Odpreš ticket in če ni v 24urah jih kontaktiraš chat al pa live.

Glede kompliciranja, tako imajo vsi ta resni brokerji, enako je bilo na etrade, vitrade, ibkr. Mislim da je to glede prihodkov, premoženja, izkušenj kar zakonsko v usa.

Nakatomi ::

zdravo kontaktiral sem IB in dobil ta odgovor....You are required to have extensive knowledge in options or futures to get the permission for penny stocks. In addition to the Years Trading and Trades per Year requirements, your Total lifetime Options trades must equal at least 100. For options, this is defined as stock trades + options trades + futures trades = at least 100 total trades lifetime.

If you meet the criteria, you can update your accounts Financial information from Client Portal. After login, kindly select Settings > Account Settings. Click the Configure (gear) icon for Financial information and complete the online steps...zdaj mi je pa še manj jasno, Rocco, kdo drug? tudi ta 100 nevem zakaj se gre

RoccoC ::

Je blo že zeloo daleč ko sem sam tole izpolnjeval tako da se ne spomnem kako je bilo pri meni. Ampak saj so ti lepo napisali, v vprašalniku te bodo vprasali koliko trejdov si že naredil do sedaj, pa lepo napiši več kot 100, pa boš lahko penny trejdal.

Nakatomi ::

ej hvala, tale birokracija je težja kot nardit dober trejd :)

Rešil, še enkrat hvala Rocco za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nakatomi ()

Jože43 ::

Pozdravljeni vsi, zanima me kaj počnejo naše banke?

Zakaj so tako okorne, da ne ponujajo ETF "skladov" za recimo 1% letne provizije?

Sam bi z veseljem dal 1% letno, že zaradi birokracije in občutka varnosti.

Tako pa se zafrkavamo z iskanjem opcij v tujini IB,etoro, in pošiljamo slike osebnih in davčnih podatkov v tujino.

Slovenci imajo trenutno ogromno denarja naloženega po etfih v EU, bankam tukaj uhajajo milijoni $.

Ali kakšna naša banka ponuja s&p500 etfe?

Brez vstopnih, izstopnih stroškov samo neko minimalno provizijo za ležanja pri njih.

Ima kdo kakšno informacijo?

Jože

Meee ::

Jože43

Ena opvija so Generali Prvi izbor. Sicer nimaš izbire naložb, a vlagajo v različne ETFje. Upravljalska provizija je 0.85% kar je za slovenske razmere ekstra poceni. Sicer so prisotni vstopni stroški (do 2%), a imajo občasno akcije brez vstopnih stroškov. Sam sem vložil lani med takšno akcijo pa je zadeva res lepo narasla.

Maš na strani napisano sestavo naložb... večino vlagajo v S&P500 ETFje pa še v kar nekaj drugih: https://www.generali-investments.si/skl...

Steinkauz ::

No, sam v tem primeru so nosilec sklada generali?
Torej namesto miljard kapitala, ki brani tvojo naložbo, par miljnočkov.

Če gre v stečaj generali?

martincek1 ::

Koliko časa je trajalo, da so vam odprli račun pri Captrader? Čakam že skoraj 3 tedne, vse dokumente / maile / denar sem jim poslal takoj, ko je bilo možno.

boremeister ::

Jaz na Captraderju čakam par dni, so mi pa po mailu odgovorili tako:

We are currently seeing an overwhelming amount of applications at the moment but our teams are working hard to go through the applications as quickly as possible, at this point in time I can't give you a definite time for approval.
««
8 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141176 (75) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172537 (637) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143401 (8104) Thomxy

Več podobnih tem