» »

E hrana - male porcije, predrago

E hrana - male porcije, predrago

«
1
2 3

Sparkxl ::

To sem opazil v Mariboru. Naročil sem večkrat od restavracij, kjer sem redna stranka, torej vem kako izgleda v gostilni. Pri vseh, brez izjeme, so bile porcije manjše kot v gostilni. Dražjo ceno razumem recimo, mora zaslužit ehrana, mora zaslužit dostavljalec. Ampak manjše porcije za isto ali višjo ceno, pa težko prebavim. Hvala lepa, ampak več ne uporabljam.
Je še kdo kje drugje opazil podobno?

Cruz ::

Kaj ma tukaj e-hrana veze? Bolj korektno bi bilo: Hrana na dom - male porcije, predrago

In ja, seveda so porcije manjše, če si naročiš na dom. Pri nekaterih restavracijah je še sama jed drugačna. Dobrodošel v naši družbi.

Naroči si pico, če hočeš enako porcijo. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Phantomeye ::

Naroči dostavo direktno od restavracije. Potem boš pa videl - ali je e-hrana faktor ali ne (ti jaz povem, da ni).

link_up ::

Cruz je izjavil:

Kaj ma tukaj e-hrana veze? Bolj korektno bi bilo: Hrana na dom - male porcije, predrago

In ja, seveda so porcije manjše, če si naročiš na dom. Pri nekaterih restavracijah je še sama jed drugačna. Dobrodošel v naši družbi.

Naroči si pico, če hočeš enako porcijo. :)


Zakaj so porcije manjse, ce se narocijo na dom? Zaradi volumna embalaze, avta, zelodca v domaci kuhinji?
In and Out

DarwiN ::

V manjše porcije dvomim, ampak predragi pa definitivno so. Mcdonalds ima 3€ dostavo in ~20% višje cene. Hvala za rože.

Sej nimajo prometa, zato so tudi 2x že ponujali brezplačno kolesarsko dostavo.

Kitajska restavracija in City Grill sta IMO edina vredna naročila v MB.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

otago ::

Si tudi na studentske bone dobil manjso porcijo, pa je bil placan enak produkt.

A ni bila primarno e-hrana za narocanje malic, ne druzinskih obrokov?

Cruz ::

link_up je izjavil:

Cruz je izjavil:

Kaj ma tukaj e-hrana veze? Bolj korektno bi bilo: Hrana na dom - male porcije, predrago

In ja, seveda so porcije manjše, če si naročiš na dom. Pri nekaterih restavracijah je še sama jed drugačna. Dobrodošel v naši družbi.

Naroči si pico, če hočeš enako porcijo. :)


Zakaj so porcije manjse, ce se narocijo na dom? Zaradi volumna embalaze, avta, zelodca v domaci kuhinji?
Vsega tega, plus hočejo, da jih prideš kar osebno obiskat, da še kaj dodatnega spiješ, poješ, pripelješ koga zraven, ... :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

AndrejS ::

Ehrana - Mcdonalds so vedno iste porcije kot v restavraciji

Vazelin ::

Ehrana nima nič s tem kakšno porcijo ti dobiš. Prav tako ne Wolt.
To je potem v domeni stiskaških gostincev, če ti dajo ob dostavi manjšo.
Pač ne naročaš pri dotičnem gostincu več in čao. Kje je problem?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

AndrejS je izjavil:

Ehrana - Mcdonalds so vedno iste porcije kot v restavraciji
To verjamem. Pri fast foodu(Burger, Pizza) so iste porcije, mogoče se pri količini "krompirčka" edino pozna.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

BuDi79 ::

DarwiN je izjavil:

V manjše porcije dvomim, ampak predragi pa definitivno so. Mcdonalds ima 3€ dostavo in ~20% višje cene. Hvala za rože.
Pejt si sam iskat?

m0LN4r ::

Sparkxl je izjavil:

To sem opazil v Mariboru. Naročil sem večkrat od restavracij, kjer sem redna stranka, torej vem kako izgleda v gostilni. Pri vseh, brez izjeme, so bile porcije manjše kot v gostilni. Dražjo ceno razumem recimo, mora zaslužit ehrana, mora zaslužit dostavljalec. Ampak manjše porcije za isto ali višjo ceno, pa težko prebavim. Hvala lepa, ampak več ne uporabljam.
Je še kdo kje drugje opazil podobno?
To si primerjal z tehtanjem ali pa na oko? Na plitvem krozniku namrec zgleda sigurno vecje, kot globljem meniboxu. Pri Cantanteju porcije niso manjse, no oz. ko sem se jaz tam bil niso bile.

Mislim, saj ce narocis kilo perutnick (surova teza) bos dobil isto kilo na dom ali pa na talerju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bozicje ::

Ni mi jasno zakaj bi narocena hrana na dom imela enako ceno kot tista, ki jo narocis v gostilni. A je bencin zastojn? A je cas, ki si ga je vzel dostavljalec tudi zastojn?

DarwiN ::

bozicje je izjavil:

Ni mi jasno zakaj bi narocena hrana na dom imela enako ceno kot tista, ki jo narocis v gostilni. A je bencin zastojn? A je cas, ki si ga je vzel dostavljalec tudi zastojn?

Komot lahko ima enako ceno.. Res da ponudnik hrane naredi manj dobička kot v sami restavraciji, ampak ima zato dodaten promet, ki ga sicer ne bi imel.. Razpolovljen dobiček je še vedno boljši od neobstoječega dobička. Na koncu je vse odvisno od povpraševanja, ponudbe in konkurence.

Kitajska restavracija je lep primer.. Imajo enake cene kot v restavraciji, brazplačno dostavo, le embalažo zaračunajo 0.2€.. Njim se še kako izplača, saj so restavracije pogosto večinoma prazne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sparkxl ::

m0LN4r je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

To sem opazil v Mariboru. Naročil sem večkrat od restavracij, kjer sem redna stranka, torej vem kako izgleda v gostilni. Pri vseh, brez izjeme, so bile porcije manjše kot v gostilni. Dražjo ceno razumem recimo, mora zaslužit ehrana, mora zaslužit dostavljalec. Ampak manjše porcije za isto ali višjo ceno, pa težko prebavim. Hvala lepa, ampak več ne uporabljam.
Je še kdo kje drugje opazil podobno?
To si primerjal z tehtanjem ali pa na oko? Na plitvem krozniku namrec zgleda sigurno vecje, kot globljem meniboxu. Pri Cantanteju porcije niso manjse, no oz. ko sem se jaz tam bil niso bile.

Mislim, saj ce narocis kilo perutnick (surova teza) bos dobil isto kilo na dom ali pa na talerju.


Že na oko izgleda manj, tehtano pa je v želodcu. Nikoli prav sit, kar se mi v restavraciji še 1x ni zgodilo. McDonald's pa ima res enako količino.
Saj ehrana s tem res nima nič. S tem gostinci not spravljajo provizijo, ki jo plačujejo ehrani.
Pri gostilnah, ki same vozijo, tega nikoli nisem opazil. Je vedno enako kot v gostilni.

Phantomeye ::

Sparkxl je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

To sem opazil v Mariboru. Naročil sem večkrat od restavracij, kjer sem redna stranka, torej vem kako izgleda v gostilni. Pri vseh, brez izjeme, so bile porcije manjše kot v gostilni. Dražjo ceno razumem recimo, mora zaslužit ehrana, mora zaslužit dostavljalec. Ampak manjše porcije za isto ali višjo ceno, pa težko prebavim. Hvala lepa, ampak več ne uporabljam.
Je še kdo kje drugje opazil podobno?
To si primerjal z tehtanjem ali pa na oko? Na plitvem krozniku namrec zgleda sigurno vecje, kot globljem meniboxu. Pri Cantanteju porcije niso manjse, no oz. ko sem se jaz tam bil niso bile.

Mislim, saj ce narocis kilo perutnick (surova teza) bos dobil isto kilo na dom ali pa na talerju.


Že na oko izgleda manj, tehtano pa je v želodcu. Nikoli prav sit, kar se mi v restavraciji še 1x ni zgodilo. McDonald's pa ima res enako količino.
Saj ehrana s tem res nima nič. S tem gostinci not spravljajo provizijo, ki jo plačujejo ehrani.
Pri gostilnah, ki same vozijo, tega nikoli nisem opazil. Je vedno enako kot v gostilni.


Ko govorimo o tem, da sami vozijo - govorimo o gostilnah, ki niso v sistemu e-hrane (ali wolta) ( t.j. naročanje preko aplikacije) ali govorimo o gostilnah, ki so v sistemu in same skrbijo za dostavo (ne uporabljajo kolesarjev - ker ti niso na voljo v vseh regijah)?

sparovcek2 ::

Porcije so manjse ker delez poje dostavljalec.

Cel dan razvazas obroke in niti nimas casa za konkreten obrok, pa se vzame malo tu, malo tam.

LeQuack ::

Porcije v Ljubljani se tudi vztrajno manjšajo ne glede na to kam greš jest. Praktično bi moral naročit dva menija da se normalno naješ. Kao gurmanstvo in to.
Quack !

Old Spice ::

Sam več ne naročam dostave. Kakoli naročiš je cena cca. 10 eur. Potem pa je smo vprašanje zaradi česa boš razočaran. Za to ceno se raje zapeljem v restavracijo in pojem kosilo z juho in sladico. Da niti ne omenjam razne "premium" ponudnike kot npr. Lars&Sven. Njihov črni gad v kombinaciji s krompirčkom in pijačo (pijača kao brezplačna) 11.5 eur.

Matevz96 ::

bozicje je izjavil:

Ni mi jasno zakaj bi narocena hrana na dom imela enako ceno kot tista, ki jo narocis v gostilni. A je bencin zastojn? A je cas, ki si ga je vzel dostavljalec tudi zastojn?


Ker nimajo nobenih stroškov z postrežbo, prostorom, ne rabijo čistit pribora...
#hooldthedoor

asdf_jklc ::

Če ti ni všeč, poveš direktno njim in ne naročaš več. Se pa strinjam, da če so res manjše porcije, je to grdo. Cena bi lahko bila transparentna: hrana je toliko, dostava je toliko. Če nekomu ni za plačat dostatave, se pač sam zapelje (tudi čas je nekaj vreden). Nategunstvo je pa tako nacionalni šport v Sloveniji - kjer le lahko, te nategnejo. Če imaš možnost pogreti hrano in imaš voljo, skuhaj doma in nesi s seboj. Boš precej naredil za svoje zdravje, jedel tisto kar ti paše in tudi prihranil. Tako delamo pri nas, gostinci imajo od nas izjemno malo zaslužka. Tudi po sladoled gremo v trgovino.

rdecaluc ::

Čudno da se noben še ni spotaknil kako v primeru da naročiš na študentski bon še bolj šparajo :D.

Isto dobijo plačano, na pici 5 rakcov na kolegovi pa tok da je dol pobiral.
Est modus in rebus. ,typos

joze67 ::

OP ni prvi, ki to sprašuje. Vprašanje, kako konkretno je z e-hrano, ampak v Imperiju (in Kanadi) se hitro zgodi, da so v igri trije (ponudnik aplikacije, ponudnik prevoza in gostinec). Poleg tega prevozniki jemljejo 25%-35% naročila (in ne fiksnega stroška) in gostinec mora poskrbeti za pakiranje.
En tak članek.

Gagatronix ::

ehrana je samo posrednik. Usmerjanje pritozb na posrednika je debilizem. Pritozite se direktno restavraciji.

bosslipxx ::

Moje izkušnje so ful pozitivne, sem pa naročil cca. 15X od različnih ponudnikov. Tudi družinski člani zadovoljni s cenami in količinami.
slo-fishing.si

LeQuack ::

rdecaluc je izjavil:

Čudno da se noben še ni spotaknil kako v primeru da naročiš na študentski bon še bolj šparajo :D.

Isto dobijo plačano, na pici 5 rakcov na kolegovi pa tok da je dol pobiral.


Wrong. Ne dobijo isto plačano, ampak skoraj pol manj. Mislim da je maksimalna doplačila dobre 4 EUR, skupaj s subvencijo dobi torej restavracija 7 EUR. Za ta denar ti morajo dati recimo poleg pice še juho/solato/sadje itd. Če naročiš pico brez bona je tam od 9-10 EUR naprej, brez dodatkov.
Quack !

LeQuack ::

PS: Pa ne da zagovarjam restavracije, ker vem da že ob ceni 7 EUR imajo obilen profit, sicer ne bi prodajali. Tako da v tem smislu najbolj nategujejo stranke, ki kupujejo po rednih cenah, ne študentov.
Quack !

bozicje ::

Matevz96 je izjavil:

bozicje je izjavil:

Ni mi jasno zakaj bi narocena hrana na dom imela enako ceno kot tista, ki jo narocis v gostilni. A je bencin zastojn? A je cas, ki si ga je vzel dostavljalec tudi zastojn?


Ker nimajo nobenih stroškov z postrežbo, prostorom, ne rabijo čistit pribora...

Dostavljalec je drazja postrezba. Bencin stane in tudi vec casa porabi za postrezbo. Tudi z avtomobili so stroski. Najet prostor imajo pa tako ali tako. Vsaj vecina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozicje ()

proto ::

Sem se prav nasmejal ob tej temi, zakaj za vraga si narocate na dom?! Ze tako zanic hrana iz slovenskih res zanic restavracij postane se postana, potencialno hladna in brez kakrsnekoli postrezbe, pribora,... in za visjo ceno. Zakaj je tako? Zato ker jo se vedno narocate, gostinci so ugotovili, da vam lahko ob dostavi domov, spohajo viledo namesto dunajca, pa jo boste vseeno pojedli in naslednjic narocili se enkrat. Glasujete z denarnico in dokler ima hrana majhne porcije, je zanic, postana,... ne narocajte. Pa se bo stanje izboljsalo. Zakaj dobis v slovenskih gostilnah nenormalno velike porcije (hrana je se vedno zanic, dejansko Slovenci ne znajo kuhat, so brez domisljije, zacimbe so za okras, sprejmejo karkoli in pozrejo ravno tako (Kolikokrat v zivljenju ste zavrnili zanic hrano? Nikoli mar ne?!). Na splosno je tu izredno nizka kultura prehranjevanja)? Ker je gostilna Pri Salabajzerju ugotovila, da ima precej manj gostov, ker so sli vsi k "Pri orjaskem zazganem zrezku" ker ima 100g vecjo porcijo. In to se je nadaljevalo. Ker ni nihce nikoli prestopil zaradi okusa ampak samo zaradi kolicine hrane, imas skoraj povsod nenormalno velike porcije in res zanic hrano. Pac Slovenski kmetavzi radi zrejo veliko, pa karkoli ze je.

(Da se mi ne bo kdo zadusil: ja nekaj restavracij je dobrih, nekaj kuharjev je dobrih ampak to niso lokacije, kamor bo 90% slovencev odsla. Slovenci bi radi zrli kot prasici v neomejenih kolicinah in to tudi dobijo. Pomije. Pri dostavi na dom pa se zmanjsano dozo pomij. In zdaj na ves glas krulijo.)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: todman74 ()

LeQuack ::

Jaz ne vem kje ti dobiš tako velike porcije, ampak v Ljubljani zagotovo ne. Vsaj ne za normalno ceno.
Quack !

vilicarist ::

LeQuack je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

Čudno da se noben še ni spotaknil kako v primeru da naročiš na študentski bon še bolj šparajo :D.

Isto dobijo plačano, na pici 5 rakcov na kolegovi pa tok da je dol pobiral.


Wrong. Ne dobijo isto plačano, ampak skoraj pol manj. Mislim da je maksimalna doplačila dobre 4 EUR, skupaj s subvencijo dobi torej restavracija 7 EUR. Za ta denar ti morajo dati recimo poleg pice še juho/solato/sadje itd. Če naročiš pico brez bona je tam od 9-10 EUR naprej, brez dodatkov.

raje imam večjo/boljšo pico kot tisto solato/sadje/juho...
bmw = brings me women

LeQuack ::

Ja saj jo lahko brez bona naročiš, po moje se ne bo noben pritoževal.
Quack !

proto ::

LeQuack je izjavil:

Jaz ne vem kje ti dobiš tako velike porcije, ampak v Ljubljani zagotovo ne. Vsaj ne za normalno ceno.


Morda zato, ker si navajen na "kmecke" porcije. Bos pac dobil malo manj in ravno tako zanic kot izven Ljubljane, ozilje ti bo hvalezno.

Sicer dobis pravo kmecko porcijo tudi v Lj, pa ne povem kje, se mi malo gabijo in jim ne mislim se reklame delat in ker mislim, da je za dobro ljudi, da take lokacije cimprej propadejo. Pojdi cez Trojane, pa se bos po mili volji lahko nabutal z madzarskim mesom in dva tedna starim oljem iz friteze (ki ga sicer dobis tudi vsepovsod v Lj). Pa mikrovalovke so tudi splosen pojav...

Apofis ::

@proto
dj povej, lohk tud na zs...jst sm športnik in velik pojem, ljubljanske restavracije me bodo sestradale&obubožale z vsako leto manjšimi&dražjimi porcijami. Sj se kuha tud doma, sam cajta je vedno manj...
thx

LunaJoy ::

rdecaluc je izjavil:

Čudno da se noben še ni spotaknil kako v primeru da naročiš na študentski bon še bolj šparajo :D.

Isto dobijo plačano, na pici 5 rakcov na kolegovi pa tok da je dol pobiral.

A ni tako, da na študenski bon običajno dobiš cel menu, medtem ko pri a la carte naročilu dodatke plačaš posebej? A la carte porcije, kjer ne naročiš celega kosila so običajno vedno večje, kot posamični deli penzionske menu porcije.

c3p0 ::

Ni časa za kuhanje? A delaš 3 izmene, vsak dan? V nedeljo se komot skuha eno do par jedi, ki se nato jedo cel teden za delček siceršnje cene, da o kvaliteti sestavin ne govorim. V gostilni bo vedno najcenejša roba, če izpustimo obroke za 50€ in navzgor.

starfotr ::

E hrana je sedaj Glovo. Kupili so jo Španci.

hurikhan ::

Bistvena razlika v velikosti je recimo pri županovi piceriji. V gostilni si dobil pol metrsko pico, pri dostavi pa 30 cm (enako debelo). Je pa seveda zato, ker kolesarji v svoj zaboj ne morejo spraviti pol metrske škatle. Edini problem je, da je ta na dostavi še dražja. Tudi jaz sem nehal naročevati dostavo. Raje si bom kupil pečico za pico.

zmaugy ::

Mi že od začetka korone ne naročamo (prej pa določena obdobja vsak dan). Neverjetno kako se človeku po enem letu domače hrane popravi okus. Včeraj sem šel po McDonaldsa prvič po več kot enem letu, Big Mac etc. Fuuuj! Kako sem to lahko prej jedel?!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

LeQuack ::

otago je izjavil:

Si tudi na studentske bone dobil manjso porcijo, pa je bil placan enak produkt.


To je zmotno mišljenje. Tudi če prišteješ subvencijo bo študent manj plačal za cel obrok.
Quack !

mtosev ::

starfotr je izjavil:

E hrana je sedaj Glovo. Kupili so jo Španci.

Slišal za ehrano, ampak nikoli uporabljal. Sn na woltu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

blaz5 ::

Ehrana ima to prednost, da lahko naročaš na bone. Drugače pa naročanje dostav koristim samo v nuji, ker hrana nikoli ni nek presežek. Cene so pa navite...

Invictus ::

Kako sploh lahko žrete to hrano, ki je mrzla, prerukana, zgleda pa kot ostanek bruhanja po kaki žurki ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

Kako sploh lahko žrete to hrano, ki je mrzla, prerukana, zgleda pa kot ostanek bruhanja po kaki žurki ?!?!?!


A ni to vsa današnja hrana, ki je predelana.
Quack !

m0LN4r ::

LeQuack je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako sploh lahko žrete to hrano, ki je mrzla, prerukana, zgleda pa kot ostanek bruhanja po kaki žurki ?!?!?!


A ni to vsa današnja hrana, ki je predelana.
Ne, dostava je se en level nizje. Ce ze jem nezdravo pico, pol tako, ki ni presvicana in prekuhana v kartonu in se pelje na biciklu cez pol Maribora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Karton posrka odvečno maščobo tak oda je še bolj zdrava potem.
Quack !

m0LN4r ::

Jaz nevem na kaksne pice hodis, ampak tam kjer jaz hodim niso mastne, razen ce je gor slanina.

Seveda pa marsikje v poceni picerijah dajo olje v testo, pa niti ne tako malo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

redtech ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nevem na kaksne pice hodis, ampak tam kjer jaz hodim niso mastne, razen ce je gor slanina.

Seveda pa marsikje v poceni picerijah dajo olje v testo, pa niti ne tako malo.


Dober picopek pokaplja z oljčnim oljem, mozarella ni mastna, tisto olje na škatli je pa gotovo od kakšnega drugega kvalitetnega sira :)

m0LN4r ::

Aja dober picopek je tisti, ki kapla olje na pico. Svasta.
Fuj.

Ja tisto je 30% "sira" in ostalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

reeves ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda pa marsikje v poceni picerijah dajo olje v testo, pa niti ne tako malo.

Si pomislil, da bi se malo izobrazil kdaj in zakaj se daje olje v testo preden pišeš bedarije?

V testo za pizzo na rimski način se olje vedno daje. Po originalni recepturi. Takih je 99% pizz pri nas. Če ga ne dajejo, potem delajo narobe.

https://www.eatingeurope.com/blog/natio...

Olje se pa nikoli ne daje (tudi EU standard obstaja) v testo za napolitanske pizze. Verace je en tak primer. Tukaj se olje pokaplja po pizzi (spet EU standard).

https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Najslabše restavracije/gostilne v SLO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9212939 (1065) starfotr
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34649325 (7875) predi
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715109 (1405) Malidelničar
»

Smo slovenci premalo ambiciozni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637290 (4653) Phantomeye
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559397 (6410) Smurf

Več podobnih tem