» »

Siol TV na računalniku

Siol TV na računalniku

smihael ::

Včasih se je dalo nastaviti SiOL TV na računalniku direktno prek mreže (torej ne razni Tvin-i, neo.io in podobne spletne storitve) in ma zanima ali je to kdo delal nedavno? Stari vodiči so bodisi nedostopni, bodisi ... zastareli (nepravilni IP-ji), na forum od siola pa se tudi ne da več registrirati, da bi povprašal koga iz prve roke. Na tehnični pomoči seveda ne povejo niti ali je potrebno na njihovi strani whitelistati novo napravo (npr. po mac addressi) ali odpreti dodaten kanal (pri naročilu dodatnega Boxa so namreč morali nekaj aktivirati).

Torej, na telekomovem routerju sem nastavil dodaten vmesnik iz data na trunk (bi morda moral biti samo video?) in skonfiguriral mrežno kartico tako na IP 10.x.x.x ter network mask nastavil na 255.0.0.0. Sedaj bi moral prek vlc-ja če ga zaženem z vlc --miface=eth1 gledati recimo TV SLO 1 prek udp://@232.4.201.53:5002 (IP sem dobil v Boxu pod nastavitvami, iskanje kanalov, podatki o sprejemu, port pa vzel iz starih playlist).

Seveda stvar ne dela, možnih razlogov pa je več (napačen vmesnik, napačen udp port, kaj na strani telekoma). Bi lahko kdo delil svojo delujočo konfiguracijo?

Zasledil sem, da je treba nastaviti še vlan na računalniku: (https://forumi.siol.net/showthread.php?... Program instalirate in nastavite Vlan0 za internet ter Vlan3999 za IPTV.
  • spremenil: smihael ()

Dr_M ::

Na siolu to ne dela (ker ne obstaja vec ze mnogo let), dela pa pri telekomu.

Moje nastavitve: port na Video, ip na mrezni 192.168.1.XX netmask 255.255.0.0, predvajalnik je MulticastTV2.Net, dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kloko ::

To še vedno deluje, Telekom nič ne blokira. Jaz imam port od modema na "video" speljan na drugo mrežno karto računalnika. IPji so načeloma nepomembni, firewall naj bo izključen vsaj v fazi testiranja. Pomemben je dovolj svež seznam kanalov, ker se občasno spreminjajo številke. Npr. tole bi lahko bilo dovolj dobro izhodišče.

Tvoj problem je verjetno trunk port in napačen naslov udp streama.

L.p., Kloko

smihael ::

Kaj pa če želim uporabiti trunk port, ki je načeloma video+data?

smihael ::

V prejsnjem postu sem pozabil povedati, da sem preizkusil in prek video dela normalno.

Po navodilih na https://wiki.archlinux.org/index.php/VL... ter https://uross-digital-tools.appspot.com... sem sedaj probal še
ip link add link eth0 name v3999 type vlan id 3999
ip addr add 10.83.5.45/255.255.252.0 dev v3999
ip link set dev v3999 up


ter
vlc udp://@232.4.1.1:5002  --miface=v3999


vendar se stream ne nalozi.

smihael ::

Dodatno je bilo treba nastaviti še naslednje:

route add -net 232.2.0.0 netmask 255.255.0.0 dev v3999
route add -net 232.4.0.0 netmask 255.255.0.0 dev v3999
route add -net 232.3.0.0 netmask 255.255.0.0 dev v3999
route add -net 239.255.0.0 netmask 255.255.0.0 dev v3999

roko11111 ::

da ne odpiram nove teme bom tle vprašu...

še kirem zadne 3 dni MulticastTV skoraj totalno zablokira ko v seznamu klikne na skoraj katerikol kanal? izberem kanal, mi pokaže sliko in začne predvajat, ampak po enepar sekundah začne nenormalno štekat, zvok prekinja in če kliknem na drug kanal včasih tudi totalno zablokira Multicast da ga morm prisilno zapret. v firewallu ga mam pod izjemami že sto let tako da to ne blokira, avast antivirus pa tut če čisto ugasnem je isto.

kaka ideja mogoče? mam optiko in velikokrat gledam preko Multicast tudi po 2,3,4 HD kanale istočasno, tole mi pa ni jasno zaenkrat kje bi bil problem? port na modemu ki gre na drugo mrežno kartico mam na 'video', TV mi zadne 3 dni dela brez problema, na računalniku pa vse dela normalno, nobenih sprememb zadne 3 dni. a je možno da bi mrežna kartica mogoče umirala?

roko11111 ::

noben? zdle sm dal vn mrežno in montiral nazaj prejšnjo mrežno in ni nobene razlike. se pravi po eni logik verjetno ni nič narobe s sedajšno mrežno. jao jao krneki nimam pojma kaj bi blo...;(

Mikrohard ::

Poskusi z VLC-jem... tako boš vsaj izločil, ali je problem v aplikaciji, ali drugje.

roko11111 ::

mi lahk poveš kaj morm v VLC nardit da mi bo predvajal kanale oz Siol playlisto? playlisto mam tole '28.7.2020.Optika.MegaHD', nism pa še nikol pogruntal kaj morm nardit še pol da mi bo predvajal kanale v VLC?

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

roko11111 ::

bom probu kasnej ko bo cajt...

t0mekk ::

Jaz sem rešil z ruterjem (tomato firmware, openwrt isto dela).

Iz modema (video port) vklopu na ruter LAN 1
Iz modema (data port) vklopu na ruter (WAN)

Deluje vse BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol tv pretok je, slike ni

Oddelek: Omrežja in internet
122263 (2075) sebas4
»

Raspberry PI Openelec in Siol IP TV

Oddelek: Programiranje
53669 (2359) ppeterlin
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6513853 (5420) Blisk
»

Ubuntu 10.10 SIOL IPTV in nastavitev dveh kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
103785 (3659) prastroj
»

SIOL TV dela samo 5 minut (IGMP snooping)

Oddelek: Omrežja in internet
112562 (2298) bulekk

Več podobnih tem