» »

Umiranje

Umiranje

«
1
2 3
...
5

FrRoSt ::

Ker so me izvrgli iz teme Koronavirusa, mene pa močno srbijo prsti :)) me zanima, kaj mislite o umiranju!?

Ali ljudje še zanajo umirati!? Ali smo prešli v dobo, ko se oklepamo vsake bilke, da bi bilo naše življenje daljše in se kakorkoli, na vsak način in za vsako ceno izognili smrti!? In na koncu en sam JAMR, jok in stok!? Kakor da bi pozabili živeti skozi celo življenje!? In potem seveda nagrobni spomenik, vreden vsaj 10k€ v spomin in zahvalo!?

Ali pa še obstajajo ljudje, ki ne trepetajo in cvilijo in si Smrti upajo pogledati naravnost v Oči!? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
  • predlagal izbris: DeusB ()

NewGreandeal ::

Kdaj pa so ljudje umirali pogumno? V katerem Holiwuudskem filmu je dokumentirano?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

call_cry-pto ::

NewGreandeal je izjavil:

Kdaj pa so ljudje umirali pogumno? V katerem Holiwuudskem filmu je dokumentirano?

Umri Pokoncno oziroma Die Hard potem Brave Heart in se bi lahko nasteli...

DrDre95 ::

Alien 4

Vazelin ::

Lepa sela lepo gore
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

111111111111 ::

OP: Po moje odvisno koliko si star. Mladi gledamo smrti bolj pogumno v oči, ker nam (vsaj po našem mnenju), ne grozi jutri. Se pa s smrtjo spogleduje večina adrenalinskih športov, drugače ne bi bili adrenalinski. :D

call_cry-pto ::

Zahodni svet nam vsiljuje slogan da se kao samo enkrat zivi. Posledicno se folk otepa tega edinega zivljenja. Vcasih so tudi na nasih tleh verjeli v posmrtno zivljenje. Posledicno so verjeli, da po bioloski smrti ni konec zato so bili bolj pogumni.

111111111111 ::

Nekaj je tudi po moje vera v posmrtno življenje, da se ne bojiš umreti, ker greš v boljše življenje.

Je izredno smešno, ker nam potrošništvo svetuje da se samo enkrat živi in ravno droge, alkohol in rokenrol, skrajšujejo življenje. Večini populacije, da ne boste uleteli s kakmi primeri, kako rokerji dolgo živijo. :D

nergac ::

Kot marsikdo se ne ne bojim smrti, ampak morebitnega in dolgotrajnega trpljenja pred njo.
Sicer nas to lahko doleti že prej, ampak upamo da se bomo tega nekako izognili.
Bolj me teži to, da nekako v tri dni porabljam čas, ki ga imam na voljo.
Slednje bo potrebno bolj globokega premisleka, ampak sem mi zdi da je krogla moje usode obtičala nekako v stabilni legi.
Sam je ne morem premakniti iz nje, bo pa mogoče še prilika zaradi zunanjih okoliščin, ker zajeten kos časa je še na voljo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

FrRoSt ::

NewGreandeal je izjavil:

Kdaj pa so ljudje umirali pogumno? V katerem Holiwuudskem filmu je dokumentirano?

Jah, ne bi se ravno osredotočal na filme, ker je to morda bolj fikcija, še posebno ne, ker ne govorim samo o umiranju in smrti, ampak predvsem o življenju (saj to je praktično isto, smrt je samo konec življenja! :))

vendar bom vseeno odgovoril: Torej kot so nekateri že našteli, Alien, tudi npr. Sončeve solze, venda je to specifična (vojaška) tema, ... praktično imaš v večini filmov take in drugačne smrti...

Če bi že moral za iztočnico podati film, bi bil to film Volčji Totem! Pravzaprav gre za kitajski film (vsaj mislim) in govori o življenju in načinu življenja in napredka, čeravno je v nekaterih delih malo bolj tako/tako!

Me pa zanima, kakšne izkušnje imate vi. Tudi s svojimi domačimi in vsem ostalim.... Smrt je še vedno sorazmereno tabu tema in marsikdo se obnaša, kot da bo živel večno! Oziroma povedano drugače: nekaterih problemov, ki se bodo ustavarili za njimi po njihovi smrti sploh niso sposobni dojeti in videti....

Da avtanazije, ki je zadnje čase zajela tudi domačo medijsko javnost, sploh ne omenjam....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

call_cry-pto ::

Zato, ker si razlagajo, da se je treba izzivet in posledicno konzumirajo droge, da so v skladu holivudske propagande, ful dogaja stari. Kaj ce ti dolgocasen lajf poln zavesti. Rajsi napol nezavesten uzivas opojne substance. Boljs da se ne zavedas kaj politiki okrog pocnejo. Se ga usekas in stricem politikom das mir, da pocnejo kar jim je volja. Bodi pasiven, ne protestiraj medtem ko ti kradejo drzavo.

DarwiN ::

Tale "must watch" prispevek samo odložim tukaj:

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FrRoSt ::

111111111111 je izjavil:

OP: Po moje odvisno koliko si star. Mladi gledamo smrti bolj pogumno v oči, ker nam (vsaj po našem mnenju), ne grozi jutri. Se pa s smrtjo spogleduje večina adrenalinskih športov, drugače ne bi bili adrenalinski. :D

Adrenalin je samo snov/substanca, ki ti požene srce v visoke obrate in te naredi še bolj živega, tudi čutila in vse ostalo.... In adrenalinom se človek lahko tudi zasvoji, ravno tako kakor npr. z alkoholom ali mamili...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

shawshank ::

Mogoče je zmeraj težje umreti zato, ker se zmeraj bolj zavedamo, da je življenje le to, kar je tu in zdaj.
Pred časom ti je smisel življenja narekovala tvoja vera/kralj/lokalni vrač in ti obljubljala ponovno ali posmrtno življenje.
Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.

call_cry-pto ::

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?

pegasus ::

shawshank je izjavil:

Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.
To se bere kot da nekaj v življenju počneš hudo narobe.

call_cry-pto ::

shawshank je izjavil:

Mogoče je zmeraj težje umreti zato, ker se zmeraj bolj zavedamo, da je življenje le to, kar je tu in zdaj.
Pred časom ti je smisel življenja narekovala tvoja vera/kralj/lokalni vrač in ti obljubljala ponovno ali posmrtno življenje.
Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.


Tudi v tem tisocletju je podobno v tem smislu, da nam verovanje zdaj narekuje uradna znanost in mediji, ki so dekle kapitala. Se vedno smo ovcice, ki sledimo monopol medijem, ki so v lasti pescice povezanih posameznikov. To so postali moderni bogovi in mediji novodobna religija. Se zmeraj prevec slepo verjamemo. V tem pogledu se ni dosti spremenilo.

[Michael] ::

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Ne, samo naenkrat se zbudim in če ne bi pogledal na uro, pojma ne bi imel koliko časa sem spal.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Včasih tudi ni samo switch, ampak neko vmesno obdobje, ko se deloma zavedaš, kaj se dogaja, a ne reagiraš. Sam sem v takem stanju škrtal z zobmi, slišal sem, nisem pa tega počel zavedno.

call_cry-pto ::

[Michael] je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Ne, samo naenkrat se zbudiš in če ne bi pogledal na uro, pojma ne bi imel koliko časa si spal.

Jaz verjamem, da je podobno z reinkarnacijo. Le, da je vmesno stanje, ko nisi utelesen.

shawshank ::

pegasus je izjavil:

shawshank je izjavil:

Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.
To se bere kot da nekaj v življenju počneš hudo narobe.


Res je, čeprav s tem nisem ciljal nase.
Bolj v smislu da se postaviš v kožo dveh 75 letnikov.
Prvi, ki je prepričan, da ga po smrti čaka ponovno življenje se bo s smrtjo lažje sprijaznil kot drugi, ki svojo starost jemlje le kot dejstvo, da mu ostaja še ~10 let da stori vse, kar je v življenju hotel.

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

[Michael] je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Ne, samo naenkrat se zbudiš in če ne bi pogledal na uro, pojma ne bi imel koliko časa si spal.

Jaz verjamem, da je podobno z reinkarnacijo. Le, da je vmesno stanje, ko nisi utelesen.


Kako misliš, da pride do ponovnega utelešenja? Kako si duša izbere svoje telo?

FrRoSt ::

shawshank je izjavil:

Mogoče je zmeraj težje umreti zato, ker se zmeraj bolj zavedamo, da je življenje le to, kar je tu in zdaj.
Pred časom ti je smisel življenja narekovala tvoja vera/kralj/lokalni vrač in ti obljubljala ponovno ali posmrtno življenje.
Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.

Včasih, še tako nedolgo nazaj, ko sem se pogovarjal z neko starejšo žensko, še vso prekipevajočo od življenja, sem jo vprašal, kakšna je razlika med današnjim življenjem in življenjem v njeni mladosti!?
Odgovorila je, da sedaj vse bolj hitro in da tudi čas hitreje teče, to je glavna razlika.... saj so tudi včasih počeli vse te stvari, samo veliko bolj počasi in veliko bolj premišljeno, so omeli več časa in so se morda bolje pripravili, ... ko so npr. šli vasovat h puncam. :))

Danes pa vse nekaj instant, na hitro, živčno, včasih se mi zdi, da ljudje niso sposobni sami sebe dohajat, in to se pozna tudi na življenju in seveda smrti...

Poleg tega so živeli drugače, bolj v stiku z naravo in zdravo kmečko pametjo, hočeš ali nočeš! Tudi življenje ni bilo lahko! Danes pa vsi pametni, polni časa, načrtov, čim manj otrok ali sploh nič, ker za to se je potrebno žrtvovati in se odrekati, da vseh ostalih pogojev kot stanovanje ne omenjam....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Cruz ::

Ljudje se ne zavedajo/mo, da posledice obstajajo, predobro nam gre. In potem, ko se enkrat pojavijo, je vik in krik. Naj se kar pripravijo, čas je za preobrazbo sveta, konec bo z neodgovornim življenjem.

Sem pa, @OP, pogrešal tvoje komentarje: Brez panike! v temi o kitajskem virusu. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nekikr ::

Ali pa še obstajajo ljudje, ki ne trepetajo in cvilijo in si Smrti upajo pogledati naravnost v Oči!?

Seveda obstajajo. Dejansko jih je vse polno okoli tebe. Ampak potem ti ljudje odrastejo in se začnejo zavedati, da koleno ne bo nikdar več tako, kot je bilo, da tudi hrbtenica včasih škrta, pa kaj pozabijo sem in tja. Potem dobijo spisek tablet za vse tegobe in še kakšno zraven. In vsak dan, ko se zbudijo, se zavedajo, da se bliža tisti zadnji.

Lahko bi rekel, da tisti neustrašni pogumneži pač odrastejo.

call_cry-pto ::

PreviousUser je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

[Michael] je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Ne, samo naenkrat se zbudiš in če ne bi pogledal na uro, pojma ne bi imel koliko časa si spal.

Jaz verjamem, da je podobno z reinkarnacijo. Le, da je vmesno stanje, ko nisi utelesen.


Kako misliš, da pride do ponovnega utelešenja? Kako si duša izbere svoje telo?

Glede na pricevanja stevilnih, ki so vec dni bili mrtvi, si le delno lahko izberes naslednjo utelesanje. Na podlagi tistega, kar se moras kot zavest se nauciti in doziveti. Izberes si sam ampak na izbiro naj bi omel omejene moznosti.

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

[Michael] je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Vsako noc ko zaspite dozivite takoimenovano malo smrt! Se zavedate kdaj se sploh zgodi tist switch iz budnega stanja v spanec?


Ne, samo naenkrat se zbudiš in če ne bi pogledal na uro, pojma ne bi imel koliko časa si spal.

Jaz verjamem, da je podobno z reinkarnacijo. Le, da je vmesno stanje, ko nisi utelesen.


Kako misliš, da pride do ponovnega utelešenja? Kako si duša izbere svoje telo?

Glede na pricevanja stevilnih, ki so vec dni bili mrtvi, si le delno lahko izberes naslednjo utelesanje. Na podlagi tistega, kar se moras kot zavest se nauciti in doziveti. Izberes si sam ampak na izbiro naj bi omel omejene moznosti.


Kaj pa misliš, da se zgodi, ko dosežeš vse kot zavest? Greš na neko višjo, nematerialno raven?

shawshank ::

FrRoSt je izjavil:

Danes pa vse nekaj instant, na hitro, živčno, včasih se mi zdi, da ljudje niso sposobni sami sebe dohajat, in to se pozna tudi na življenju in seveda smrti...

Poleg tega so živeli drugače, bolj v stiku z naravo in zdravo kmečko pametjo, hočeš ali nočeš! Tudi življenje ni bilo lahko! Danes pa vsi pametni, polni časa, načrtov, čim manj otrok ali sploh nič, ker za to se je potrebno žrtvovati in se odrekati, da vseh ostalih pogojev kot stanovanje ne omenjam....


Mogoče pa ravno zato nočemo umreti. Ker je danes povprečen človej doživel, ter ve neprimerno več stvari kot njegovi stari starši, ta količina možnih izkušenj pa se samo veča in veča.
Včasih je bila smrt tudi nekaj bolj običajnega - težje dostopni zdravniki, slabša higiena, itd, in ni bilo nič nenavadnega, če sta ti 2 brata umrla še preden sta bila stara 2 leti.

call_cry-pto ::

Na visjih nivojih se ti ni potrebno utelesati v zgosceno materijo oziroma zgosceno svetlobo. Na visjih nivojih naj bi bili del tistih, ki gradijo, ki ustvarjajo. Ki pomagajo drugim kot vodniki, da hitrej napredujejo. V glavnem ukvarjajo se z bolj pomembnimi stvarmi.

frke ::

Kdo si najbolj želi dočakati 100 let?

99-letnik :)

FrRoSt ::

shawshank je izjavil:

pegasus je izjavil:

shawshank je izjavil:

Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.
To se bere kot da nekaj v življenju počneš hudo narobe.


Res je, čeprav s tem nisem ciljal nase.
Bolj v smislu da se postaviš v kožo dveh 75 letnikov.
Prvi, ki je prepričan, da ga po smrti čaka ponovno življenje se bo s smrtjo lažje sprijaznil kot drugi, ki svojo starost jemlje le kot dejstvo, da mu ostaja še ~10 let da stori vse, kar je v življenju hotel.

8-O
Tole LEPO ponazarja zadevo, katere sem se želel dotakniti!
Ne gre toliko za samo vero, ampak zavedanje!! In to je RAK današnje Družbe!!
Vsi nekaj odlašajo, tudi postavljajo na prvo mesto neke kariere, udobno življenje, užitke in vse ostalo...

Ali si lahko star 75 let in se nato "zbudiš" in želiš nadoknaditi vse v življenju, za kar "nisi imel" ne časa, ne poguma in še vsega ostalega, kot npr. denarja!?? Da hočeš sedaj, ko bi semogel umiriti in bi te že zdavnaj morala srečati Pamet, prbudiš!? In začneš filozofirat in sanjarit!? Če ne drugega, po o nekem protokolu!?? In naj na koncu dodam, da so naši upokojenci po večini tako ali tako na pragu revščine!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

[Michael] ::

PreviousUser je izjavil:

Kaj pa misliš, da se zgodi, ko dosežeš vse kot zavest? Greš na neko višjo, nematerialno raven?


Potem naj bi dosegel stanje Nirvane.

shawshank ::

FrRoSt je izjavil:


Tole LEPO ponazarja zadevo, katere sem se želel dotakniti!
Ne gre toliko za samo vero, ampak zavedanje!! In to je RAK današnje Družbe!!
Vsi nekaj odlašajo, tudi postavljajo na prvo mesto neke kariere, udobno življenje, užitke in vse ostalo...

Ali si lahko star 75 let in se nato "zbudiš" in želiš nadoknaditi vse v življenju, za kar "nisi imel" ne časa, ne poguma in še vsega ostalega, kot npr. denarja!?? Da hočeš sedaj, ko bi semogel umiriti in bi te že zdavnaj morala srečati Pamet, prbudiš!? In začneš filozofirat in sanjarit!? Če ne drugega, po o nekem protokolu!?? In naj na koncu dodam, da so naši upokojenci po večini tako ali tako na pragu revščine!?


Bolj kot ne je to posledica tega, da se ti prioritete tekom življenja močno spreminjajo. 20-letnik ne bo prevzel vrednot 75-letnika, pa tudi če so iste kot njegove čez 55 let. Pa je pomoje isto veljalo tudi včasih.
Eksistenčna kriza te zagrabi ker se zavedaš da je blizu konec, ne nov začetek.

Pa ne me narobe razumet, definitivno je to, da se 'zbudiš' prepozno v življenju prepogost problem pri ljudeh.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Ooooo, super, uvedba koronavirusa je pripomogla, da so zdaj take teme dovoljene na slo techu.


Zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, javi se!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

FrRoSt ::

shawshank je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Danes pa vse nekaj instant, na hitro, živčno, včasih se mi zdi, da ljudje niso sposobni sami sebe dohajat, in to se pozna tudi na življenju in seveda smrti...

Poleg tega so živeli drugače, bolj v stiku z naravo in zdravo kmečko pametjo, hočeš ali nočeš! Tudi življenje ni bilo lahko! Danes pa vsi pametni, polni časa, načrtov, čim manj otrok ali sploh nič, ker za to se je potrebno žrtvovati in se odrekati, da vseh ostalih pogojev kot stanovanje ne omenjam....


Mogoče pa ravno zato nočemo umreti. Ker je danes povprečen človej doživel, ter ve neprimerno več stvari kot njegovi stari starši, ta količina možnih izkušenj pa se samo veča in veča.
Včasih je bila smrt tudi nekaj bolj običajnega - težje dostopni zdravniki, slabša higiena, itd, in ni bilo nič nenavadnega, če sta ti 2 brata umrla še preden sta bila stara 2 leti.


Včasih je bila smrt zagotovo bolj domača!! Umirali so doma in tudi bedeli so pri mrličih.... To se je danes zagotovo močno spremenilo...

Vendar je npr. moj stari oče zelo dobro sprejel zadvo... Zavedal se je svojih let, svojega življenja in da na koncu pride smrt. In na ta način se je še malce šalil in tako govoril, da bi se tudi mi kaj naučili... Samo on je pač svojstven primer, tako kakor je vsak človek primer zase! Ampak je razumel stvari in tudi smrt! In si ni delal iluzij in nekih slepil! K maši je hodil, bolj iz navade. O posmrtnem življenju ni govoril in fantaziral. To je bilo za njega neizogibno dejstvo! Samo to so bile druge generacije, ne samo tehnološko, ampak tudi življensko. Oni so doživljali smrt in vse ostale zadeve tudi čez cvet svojega življenja, npr. ww2.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Cruz ::

shawshank je izjavil:

Mogoče je zmeraj težje umreti zato, ker se zmeraj bolj zavedamo, da je življenje le to, kar je tu in zdaj.
Pred časom ti je smisel življenja narekovala tvoja vera/kralj/lokalni vrač in ti obljubljala ponovno ali posmrtno življenje.
Zdaj, ko pa si smisel življenja po večini določamo sami pa je koncept smrti precej bolj zastrašujoč.
Z vsem se strinjam samo z zadnjim ne.

Predstavljaj si, da se sprehajaš po pečini ob mirni, poletni noči. Za trenutek se ustaviš, ozreš v morje in zgubiš(ter v takem stanju ostaneš). To je smrt.

In ravno zaradi tega jaz hočem čim dlje živeti, ker vem, da mi po smrti ne bo nič manjkalo. Zdaj pa mi! :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FoxKnox ::

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavesti po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenziji , v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.

FrRoSt ::

Pika na i je izjavil:

Ooooo, super, uvedba koronavirusa je pripomogla, da so zdaj take teme dovoljene na slo techu.


Zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, javi se!

Bojim se za zee-ja! 8-)

Menda ni podlegel!? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pika na i ::

FrRoSt je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ooooo, super, uvedba koronavirusa je pripomogla, da so zdaj take teme dovoljene na slo techu.


Zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, javi se!

Bojim se za zee-ja! 8-)

Menda ni podlegel!? 8-O

Predvidevam in seveda upam, da ni.
Verjetno pa ima veliko dela in mu je zadnja stvar, branje neumnosti :)

FrRoSt ::

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavesti po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenziji , v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.

AHA! Kako bi to razložil mojemu sodelavcu, v popku življenja, ko visi samo na 9gag strani in še doma buli v večinoma v monitor in gleda filme, .... kadar ne kuha!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Cruz ::

FrRoSt je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavesti po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenziji , v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.

AHA! Kako bi to razložil mojemu sodelavcu, v popku življenja, ko visi samo na 9gag strani in še doma buli v večinoma v monitor in gleda filme, .... kadar ne kuha!?
Takšni ljudje se ironično najbolj bojijo smrti.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Scorpy84 ::

Ko nekako pride do tega, da si blizu smrti, se kar sprijazniš. Kot otrok sem bil 4 leta v vojni, na začetku strah in negotovost, zadnje čase ko si poslušal sirene in videl vojake, si se kr sprijaznil, mogoče na nek način ti je odleglo, da ne boš več živel v strahu. No na koncu se je vse lepo izšlo in te pošteno nauči kako preživeti ali drugače postati močen človek, vključno z mojo sestro, sploh pa starši. Psihološke posledice je pustilo, ampak "navaden egoistični" človek ali kaksen pretepaški/agresivni ljudje mi vsaj do živega ne morejo priti, ker si niti pol stvari ne morejo predstavljati kar sem doživel. Se mi recimo šefi kar mal smilijo :). Tak da se sam niti ne bojim smrti, bolj me skrbi, da bi se umiranje vleklo v nedogled.

NewGreandeal ::

Jaz mislim da smo vsi samo posamične ekonomske enote in me ni strah umreti ker vem da imajo moji gospodarji na voljo dosti rezervnih ekonomskih enot da me zamenjajo, brez da bi bili materialno oškodovani.

shawshank ::

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavestiduše po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenzijinebesih, v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.v nedeljo pri maši.


Hmm...

nergac ::

Sicer je pojem smrti sam po sebi zanimiv.
In je res bolj pojem kot dejstvo.
Smrt spoznamo preko umiranja drugih, navsezadnje tudi ko dokončno crkne kaka mašina je podobno.
Hecno pa je, da nikakor ne moremo izkusiti svoje lastne smrti, enako velja za vsa živa bitja.

Sem spoznal znanstvenika s področja eletrotehnike, ki je ob omembni smrti samo zamahnil z roko, da je to pojem, o katerem sploh nima smisla debatirati.
Po moje je k temu njegovemu stališču pripomoglo tudi njegovo področje.

Kak dober filozof bi verjetno dal drugačen odgovor.

[Michael] ::

Na smrt lahko gledamo tudi kot en del cikla.
Vse se dogaja v ciklih.

Kdor je bil že blizu smrti (ji gledal v oči), ve da se takrat počutiš najbolj živo.
Zato, živi nevarno.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Cruz je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavesti po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenziji , v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.

AHA! Kako bi to razložil mojemu sodelavcu, v popku življenja, ko visi samo na 9gag strani in še doma buli v večinoma v monitor in gleda filme, .... kadar ne kuha!?
Takšni ljudje se ironično najbolj bojijo smrti.

Verjetno je malo ljudi, ki se ne boji smrti. Čedalje manj, .... vsaj glede na način življenja.
V knjigi Razumeti umirajoče lepo pove, da se človek na kocu prebija skozi 5 stanj!
Prvo stanje je ZANIKANJE, potem sledijo druga stanja, vključno z BARANTANJEM, šele 5 in zadnje stanje je SPREJETJE! In samo tisti redki, ki se prebijejo do tega 5. in zadnjega stanja sprejetja, umrejo spokojno.

Pred časom sem se srečal z žensko, s katero sva se spoznala v mladosti! Bila sva si naklonjena, a se najine življenske poti niso združile. Še sedaj je taka, kot je bila takrat, kar se tiče tistih, nefizičnih lastnosti.... Odprta, prijazna, dobrohotna in vse ostalo.... Ima dva otroka, starejša že na pragu polnoletnosti, mlajši še v OŠ. Oba neverjetno simpatična. Imajo praktično vse in še več kot to, kar se materjalnih stvari tiče... Tudi nematerialnih! Vse pošlihtano! Tudi dobrega moža! Ko sva se pogovarjala, je omenila, kakšne težave je imla s starejšo, ko jim je umrla domača živalca.... Na koncu ji je morala prepovedati, da vsak večer hodi tja na njen grob na vrtu! In potem niso nabavili ničesar več!? Kako smo lahko tako neprevidni in neodgovorni!? Poskušamo zaščititi otroke pred vsemi neprijetnostmi!? Ali je to nekako bolj MEDVEDJA Usluga!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Glugy ::

Strah je čist biološki obrambni mehanizem. Normalno je če te je strah smrti. Včasih so bolj verjeli v posmrtno življenje ; bili so bolj prepričani v to kaj se zgodi po tem ko umreš ker je večina imela isto različico verjetja kaj se zgodi po smrti. Danes je to težje ker je informacij in najrazličnejših teorij več; veliko takih ki so si podobne ampak ne iste ; kar vzbuja dvom. Kaj pa če po smrti ni nič? Al pa da je nekaj po smrti ampak ti ostane samo še ena malenkost od vsega tega bistva kar si tekom življenja bil. Da nimaš več spominov in ničesar ker so spomini vezani na telo. Ne vemo. Strah pred neznanim je normalen pojav. In nekoč so se stvari zdele bolj znane kot zdaj. Tako da je edina logična posledica teh sprememb v današnjem času da nas je smrti zdaj strah bolj kot je bilo naše prednike. Drugače ne more biti.

Je pa smrt nekaj normalnega ravno tako kot je normalno da nas je le te strah. In govorit da nas tega ne sme bit strah je neumnost. Če lahko sprejmeš svojo smrt super če ne moreš pa tud to ni napačno. Vsak se sooči s smrtjo na svoj način. Še posebej pa ne morš govorit drugim da naj jih ne bo strah smrti. Do tega mora vsak posameznik sam pridt ; to je edini način da do tega sploh lahko pride. Spodbujat ga k temu; omenjat mu to mu ne bo nič pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

FrRoSt ::

nergac je izjavil:

Sicer je pojem smrti sam po sebi zanimiv.
In je res bolj pojem kot dejstvo.
Smrt spoznamo preko umiranja drugih, navsezadnje tudi ko dokončno crkne kaka mašina je podobno.
Hecno pa je, da nikakor ne moremo izkusiti svoje lastne smrti, enako velja za vsa živa bitja.

Sem spoznal znanstvenika s področja eletrotehnike, ki je ob omembni smrti samo zamahnil z roko, da je to pojem, o katerem sploh nima smisla debatirati.
Po moje je k temu njegovemu stališču pripomoglo tudi njegovo področje.

Kak dober filozof bi verjetno dal drugačen odgovor.

Je pojem in je tudi dejstvo! ;)
Pojem je prej dejstvo pa ob (tvoji) smrti! In vsekakor boš izkusil (svojo lstno) smrt! ;)

Nič bat! Ti GARANTIRAM! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Cruz je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Ko spoznaš, da je naše telo samo prevozno sredstvo naše zavesti po tem fizičnem svetu, pričakuješ smrt ne kot konec ampak kot nadaljevanje svojega obstoja v drugi dimenziji , v drugem stanju obstoja. Kje , v katerem času, kako pa bomo vsi zvedeli , vsak ob svoje času.

AHA! Kako bi to razložil mojemu sodelavcu, v popku življenja, ko visi samo na 9gag strani in še doma buli v večinoma v monitor in gleda filme, .... kadar ne kuha!?
Takšni ljudje se ironično najbolj bojijo smrti.

Aha. Še tole sem hotel dodati, glede na to, da se zadeva nanaša na kolega, ki je v popku življenja ;)

Seveda on ne razume smrti, vsaj v takem konkretnem primeru ne! Smrt se vedno zgodi DRUGIM in če nimaš, ne poznaš nekoga, ki je umrl in ti je bil blizu, potem to težko razumeš....

Se pa tale kolega čist pizdi, kako imajo na golniku tako dolgo čakalno dobo za motnje dihanje, kaki dve leti je omenjal, za njega! Da menda ponoči prenehaš dihati. Za nekaj časa, trenutkov,... :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24430473 (22488) Raptor F16
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411014 (8977) garamond

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

Zakaj moramo spoštovati mrtve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14934688 (31153) kr1ženska

Več podobnih tem