» »

Windows 10 tudi v Evropi želi, da uporabljamo spletni račun

1
2
»

WizzardOfOZ ::

DePalmo je izjavil:

Mene online račun ne moti in se zavedam da s tem oddam nekaj svojih podatkov v njihovo "uporabo". Ampak v zameno pač hočem določene bonbončke kot naprimer da če na novo postavim Windows, da se mi avtomatsko naložijo vse prejšnje aplikacije in nastavitve zanj in da se mi sam Windows skonfigurira kot je bil nastavljen pred tem.


Če imaš vklopljeno sinhronizacijo, se vse to naredi. Moraš pa imet ikone na desktopu.
Ko klikneš na ikono, ti napiše, da aplikacije še ni na računalniku in jo poišče ter inštalira. Ne vem pa kako je s serijskimi ciframi.

DePalmo je izjavil:


Sem nedavno večkrat postavljal Win10 in kljub označeni sinhronizaciji in obnovi računa, se nič od želenega ni zgodilo in zato sem račun pretvoril v offline.


Nisi sinhroniziral pravilno.

DePalmo je izjavil:


Ter kmalu zatem zbrisal Win10 in šel nazaj na Win7 ker je bolj stabilen in dela, kar mi je primarno v poslovnem okolju. In v temi o Windows 10 in njihovih težavah sem videl da je to (spet) bila prava odločitev. Nisem namreč naredil prehoda nazaj na Win 7 samo enkrat, prvič sem ga cca. eno leto nazaj.


Nakladaš. Windows 10 so mnogo bolj stabilni kot windows 7. Do sedaj sem samo na enem računalniku doživel blue screen, ampak še to zaradi pokvarjenega rama (fizična napaka na računalniku). Pa uporabljam windows 10 na primarnem računalniku (16 jeder/32 niti), prenosniku (Lenovo T570), tablici (Lenovo Helix z I5 procom). Na vseh imam ena profil, ker se sinhronizira med računalniki, povsod so iste slike za ozadje, povsod so isti programi (razen na prenosniku in na tablici nimam MS sql serverja in visual studia).

DePalmo je izjavil:


Dejansko še vedno čakam Windows 11 oz. nekateri omenjate Windows 10 X. Mogoče bo ta deloval bolje ker koliko spremljam, je Windows 10 ena velika šala kjer najebejo uporabniki.

Ne bo jih

LeQuack ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Ne bo jih


Se pravi do konca sveta oz. dokler sonce ne postane supernova, jih ne bo?
Quack !

blackbfm ::

povsod so iste slike za ozadje


To je pa res must have feature. Brez tega sploh ne mores nic :))

zmaugy ::

@WizzardOfOZ:

Meni so se sesuli v zadnjih 14 dnevih Winsi10 in se je računalnik moral restartat. Si nisem zapomnil napake, ampak je bilo podobno kot v starih časih XPjev, le da je bil zaslon črn in ne moder.
Na 7 se mi to ni nikoli zgodilo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Izi ::

LeQuack je izjavil:

do konca sveta oz. dokler sonce ne postane supernova, jih ne bo?

Microsoft pravi da se ime ne bo več spreminjalo nikoli, samo še verzija.
Drugače pa novi Windows prihajajo ven približno dvakrat na leto in od Windovs 7 je bilo že 11 novih Windows:
Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 1507, 1511, 1607, 1703, 1709, 1803, 1809, 1903, 1909 (trenutni), 2004 (prihajajoči)
Prve dve številke pomenita letnico, drugi dve pa mesec. Naslednji Windows pride torej leta 2020, četrti mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

WizzardOfOZ ::

zmaugy je izjavil:

@WizzardOfOZ:

Meni so se sesuli v zadnjih 14 dnevih Winsi10 in se je računalnik moral restartat. Si nisem zapomnil napake, ampak je bilo podobno kot v starih časih XPjev, le da je bil zaslon črn in ne moder.
Na 7 se mi to ni nikoli zgodilo.


Sej windows 7 so stabilni. Windows 10 pa še 100x bolj.

Izi ::

zmaugy je izjavil:

Si nisem zapomnil napake, ampak je bilo podobno kot v starih časih XPjev, le da je bil zaslon črn in ne moder.

Tako na W10 kot na W7 sta možna modri ali črni zaslon smrti. Običajen je modri zaslon, tudi na windows 10, črni pa je zelo redek in ponavadi napove hudo hardwaresko okvaro.

Na splošno je W10 neprimerljivo bolj stabilen od W7 in tudi hitrejši. BSOD, modri, ki je bil na W7 kar pogost, ga na W10 praktično ne moreš videti, čeprav še vedno obstaja. Kar se tiče pa zasebnosti pa je W10 res precejšen korak nazaj, tukaj pa ni kaj debatirati. Še vedno pa W10 deluje tudi offline, vsaj zaenkrat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

DePalmo ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če imaš vklopljeno sinhronizacijo, se vse to naredi. Moraš pa imet ikone na desktopu.
Ko klikneš na ikono, ti napiše, da aplikacije še ni na računalniku in jo poišče ter inštalira. Ne vem pa kako je s serijskimi ciframi.

No vidiš, to je tisti podatek ki ga ne omenijo. Jaz imam pa rad počiščen desktop in je ponavadi prazen, imam gor koš, moj računalnik in še par tekstovnih datotek, ostalo je lepo popredalčkano v star meniju ali taskbaru, ne pa da imam nametane ikone na desktopu.

Torej kar se mene tiče, funkcionalnost ne dela oz. je pomanjkljiva.

Kar se pa tiče sesuvanja, Win 7 se mi v vseh letih ni tokrat sesul kot Win10 v enem tednu ... če tebi laufajo, fajn zate, meni niso.

WizzardOfOZ ::

Kogarkoli vprašam ali debatiram z njim o windows 10, še vsak je povedal, da so svetlobna leta pred windows 7 po stabilnosti.

Ne verjamem, da bi se windows 10 na isti mašini sesuli windows 7 pa ne. Razen, če si driverje dal napačne ali pa so bili driverji slabi. Ampak to ni problem samega MS-a, ampak proizvajalca hardwera, ki prodaja polprodukte.

MKrmec ::

Simpl odgovor MSju, NE!

DePalmo ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kogarkoli vprašam ali debatiram z njim o windows 10, še vsak je povedal, da so svetlobna leta pred windows 7 po stabilnosti.

Ne verjamem, da bi se windows 10 na isti mašini sesuli windows 7 pa ne. Razen, če si driverje dal napačne ali pa so bili driverji slabi. Ampak to ni problem samega MS-a, ampak proizvajalca hardwera, ki prodaja polprodukte.

Na Win7 imam večino gonilnikov za Win8.1 od proizvajalca laptopa, za Win10 sem pa vzel najnovejše iz uradnih strani proizvajalcev hardverja. Sem probal tudi te za Win8.1 pa ni laufalo najbolje. Dopuščam možnost da moj laptop ne dela dobro z Win10, ampak glede na moje in izkušnje drugih uporabnikov, zame Win10 niso nek presežek. Se pa zavedam da bom moral preklopit slej ko prej in se že kar bojim tistega dneva.

Poldi112 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kogarkoli vprašam ali debatiram z njim o windows 10, še vsak je povedal, da so svetlobna leta pred windows 7 po stabilnosti.

Ne verjamem, da bi se windows 10 na isti mašini sesuli windows 7 pa ne. Razen, če si driverje dal napačne ali pa so bili driverji slabi. Ampak to ni problem samega MS-a, ampak proizvajalca hardwera, ki prodaja polprodukte.


Bullshit. Pač ne poslušaš oz. gladko ignoriraš one, ki ti pravijo, da vidijo bsod. Jaz recimo sem ga na win 10 videl včeraj. To, da ga sam že dolgo nisi videl, ne pomeni nič. Še google ima za windows 10 bsod več zadetkov, kot za windows 7 bsod.

Ampak hej, če verjameš, si pač vernik. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

MKrmec je izjavil:

Simpl odgovor MSju, NE!

Ja ja, imas alternative. tako da danes tudi integracija brskalnika nebi vec padla na eu sodiscu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dag ::

BigWhale je izjavil:

Kolk vas bo zaradi tega prenehalo uporabljati Windows in boste sli na kak drug operacijski sistem? Hitro roke gor. :)

Bi že zdavnaj bil na Linuxu, če bi Adobe CC in še nekaj drugih programov, ki jih rabim za delo, delalo na njem.

WizzardOfOZ ::

Poldi112 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Kogarkoli vprašam ali debatiram z njim o windows 10, še vsak je povedal, da so svetlobna leta pred windows 7 po stabilnosti.

Ne verjamem, da bi se windows 10 na isti mašini sesuli windows 7 pa ne. Razen, če si driverje dal napačne ali pa so bili driverji slabi. Ampak to ni problem samega MS-a, ampak proizvajalca hardwera, ki prodaja polprodukte.


Bullshit. Pač ne poslušaš oz. gladko ignoriraš one, ki ti pravijo, da vidijo bsod. Jaz recimo sem ga na win 10 videl včeraj. To, da ga sam že dolgo nisi videl, ne pomeni nič. Še google ima za windows 10 bsod več zadetkov, kot za windows 7 bsod.

Ampak hej, če verjameš, si pač vernik. :)


Govorim samo iz tega kar vidim, ne iz verskih prepričanj. In ker na teden vsaj na 10 računalnikov zložim windows 10 pro, bi moral po vašem navajanju vsaj vsak peti dat od sebe bsod. In če bi se res toliko sesuvali, nebi potem, od kar so windows 10 zunaj, videl samo en bsod, pa še to zaradi pokvarjenega rama. Al pa res delam samo z boljšim hardwerom (Lenovo X, T in W modeli prenosnikov).

LightBit ::

Dag je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Kolk vas bo zaradi tega prenehalo uporabljati Windows in boste sli na kak drug operacijski sistem? Hitro roke gor. :)

Bi že zdavnaj bil na Linuxu, če bi Adobe CC in še nekaj drugih programov, ki jih rabim za delo, delalo na njem.

Če čebula ne bi imela če, bi bila bula.

Poldi112 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

bi moral po vašem navajanju vsaj vsak peti dat od sebe bsod.


Čigavem navajanju? Jaz samo pravim, da je trditev, da je win 10 100x bolj stabilen od sedmice, navaden bullshit.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

m0LN4r ::

W10 je bolj stabilen, treba je primerjati primerljivo.
W10 ima bistveno vecjo pokritost in raznolikost hardwera, res je da so bile na zacetku porodne tezave z MS Store, ampak jebiga srecujem ze folk, ki brez njega noce zivet.

Je pa tako, kot so zgoraj omenili, da so za vecino problemov krivi proizvajalci, ki ne dohajajo z driverji. Vcasih so driverji tako zastareli, da glava pece. Nov laptop pa na internetni strani od proizvajalca, for Windows 1809. Seveda vrzem gor nov windows in potem mi mece ven probleme, this version is not supported blabla. Jeboga bog v enem letu niso sposobni posodobit driverje.

Enako za zvocno z Opticnim izhodom in LIVE DTS, z Microsoftovimi driverji dela (zanimivo), z Raltekovimi (zadnji ca pol leta stari) pa ne dela !!

Zanimivo je tudi Atmos za igre (ne preko slusalk), z genericnim MS driverjev dela, ce pa pride gor AMDjev ali NVidijih HD Audio driver, pa se mu zmesa, pa je to znan problem ze leto pa pol.

BSODi so edino pogosti na nekem mumbojumbo prastarem hardweru, ki ga sprozi nek prastari driver ali device.

Folk si je sam kriv, ko mece W10 na prastare zverine izpred 12 let, pol pa majo notr se neke ATi Mobility, prastar Blutut chip, nek ceski wlan, pa sd reader itn. sami konflikti.

Proizvajalci so pa te naprave opustili ze kmalu po izidu.
Konkreten primer npr. kolega imel Sony Vaiota z Visto, jeboga bog proizvajalec niti 64bitne driverje za sedmico ni izdal, prakticno pol stvari ni delalo. Pa je potem prisel W10 Release candidate pa smo nalozil in je z genericnimi MS driverji vse delalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Ja, dostikrat je kriv star hardware, ki že zdavnaj ni več podprt. Čeprav še uporaben in delujoč. Pač laufaš OS, za katerega še imaš gonilnike. Ampak jih večina nima, ker so zgubili CDje, proizvajalec pa je že zdavnaj ukinil produkt, in zbrisal vse skupaj iz strani dol. Kar je še najbolj žalostno, je zanašanje firm, da jim bo MS zastonj vzdrževal bazo gonilnikov za nek star stroj, hardware, sami pa ne bi nič plačali... Čeprav obstaja kar nekaj strani, kjer lahko najdeš stare gonilnika, ampak jebi ga, spet niso zastonj.

Saj se bo isto zgodilo tudi pri Linuxu, saj tam tudi mečejo ven podporo za star hardware.

Tako da bo računalniška arheologija za star hardware zgleda postala kar biznis...

Oz. je že, saj je cel kup starega hardwara, recimo VAX škatle, še kar v uporabi. En primer uporabe je diagnostični računalnik za mehanike za F-15. Sam ne vem, če je to še aktualno v današnjih časih. Je bilo pa recimo, 10 let nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LightBit ::

Invictus je izjavil:

Saj se bo isto zgodilo tudi pri Linuxu, saj tam tudi mečejo ven podporo za star hardware.

Razlika je da pri Linuxu mečejo ven podporo za antični hardware in ne 5 let star hardware.

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

W10 je bolj stabilen, treba je primerjati primerljivo.
W10 ima bistveno vecjo pokritost in raznolikost hardwera, res je da so bile na zacetku porodne tezave z MS Store, ampak jebiga srecujem ze folk, ki brez njega noce zivet.

Je pa tako, kot so zgoraj omenili, da so za vecino problemov krivi proizvajalci, ki ne dohajajo z driverji. Vcasih so driverji tako zastareli, da glava pece. Nov laptop pa na internetni strani od proizvajalca, for Windows 1809. Seveda vrzem gor nov windows in potem mi mece ven probleme, this version is not supported blabla. Jeboga bog v enem letu niso sposobni posodobit driverje.

Enako za zvocno z Opticnim izhodom in LIVE DTS, z Microsoftovimi driverji dela (zanimivo), z Raltekovimi (zadnji ca pol leta stari) pa ne dela !!

Zanimivo je tudi Atmos za igre (ne preko slusalk), z genericnim MS driverjev dela, ce pa pride gor AMDjev ali NVidijih HD Audio driver, pa se mu zmesa, pa je to znan problem ze leto pa pol.

BSODi so edino pogosti na nekem mumbojumbo prastarem hardweru, ki ga sprozi nek prastari driver ali device.

Folk si je sam kriv, ko mece W10 na prastare zverine izpred 12 let, pol pa majo notr se neke ATi Mobility, prastar Blutut chip, nek ceski wlan, pa sd reader itn. sami konflikti.

Proizvajalci so pa te naprave opustili ze kmalu po izidu.
Konkreten primer npr. kolega imel Sony Vaiota z Visto, jeboga bog proizvajalec niti 64bitne driverje za sedmico ni izdal, prakticno pol stvari ni delalo. Pa je potem prisel W10 Release candidate pa smo nalozil in je z genericnimi MS driverji vse delalo.


Eno leto star Elitebook za več kot 2 jurja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Kater elitebook? Povej oznako?

Ker, razen če je kaj narobe s hardwerom, dela desetka iz nule na elitebookih. Celo driverje za WLAN so sedaj dodali med osnovni nabor win10 driverjav. Ker je bilo izredno glupo iskanje driverjev na netu in jih dajat na usb, da ti je wifi delal (ponavadi ni kabla za mrežo, ampak imaš na voljo samo wifi).

spegli ::

Win 10 bo na koncu hotel met še kamero v stanovanju za aktivacijo :)

Lonsarg ::

Hvalabogu dandanes vedno več stvari dela z generičnimi Windows/linux driverji in si vedno manj od hardware proizvajalcev odvisen. GPU in CPU je specifika ampak tam imamo zadaj večje firme ki dejansko dajejo kar nekaj časa podporo.

So pa ti pogosti sprotni updati od W10 kar lepo prisilili marsikatere driver in software pisce, da nehajo nestabilne windows APIje uporabljat in se držijo stabilnih za katere Microsoft dolgo garantira kompatibilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zmaugy ::

Letos sem že dvakrat bil deležen M$ nadlegovanja ob zagonu računalnika, pri katerem se čez cel zaslon odpre pop up, kjer M$ propagira uporabo OSa s tem, da si prijavljen v M$ account.
V bistvu ti nasilno preusmerijo pozornost od česarkoli si želel početi, v svoj fukfehtarski pop-up.
Glede na invazivno in maligno naravo njihovega OSa, bo verjetno v ne tako oddaljeni prihodnosti sledilo onemogočenje uporabe OSa ne da bi bil prijavljen v M$ account.
In potem čez nekaj časa bo morda onemogočena uporaba OSa, če ne bo kopija vseh datotek v njihovem oblaku, "za večjo varnost".
A se to nadležno pop up nesnago da preprečiti?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Greš na linux.

zmaugy ::

Outlook baza je problem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

zmaugy ::

Sem že poskušal brez appov, pa ni šlo. Ne vem kateri app je zaupanja vreden.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306388 (3768) anjica
»

Windows 10 Home nas sili v uporabo spletnega računa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10830552 (23170) zmaugy
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124086 (17282) orreel
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814166 (11666) fujtajksel
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664144 (51502) MrStein

Več podobnih tem