» »

Izbira avtomobila

Izbira avtomobila

«
1
2 3

freesty ::

Pocasi se spogledujem z avtomobilom. Nagledane(zaenkrat) imam naslednje:

Alfa Romeo 159
Alfa Romeo Brera
Hyundai Coupe
Toyota celica

Torej nekje med 2 in 6k eur.

Trenutno sem v taksnem stanju, da bi imel lep avto. Da dam to iz sebe dokler se ni otrok. Ima kdo izkusnje?

In pa vem ja.... ahh alfa.. To so sami problemi... Poslusam ze od nekdaj, vendar nikoli od lastnikov alf. Tako, da malo sumim, da je malo napihnjeno vse skupaj. Mogoce se tudi motim zato pa vprasam.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ganon ::

freesty je izjavil:

Poslusam ze od nekdaj, vendar nikoli od lastnikov alf.


Družiš se z ljudmi, ki ne premorejo kančka objektivnosti. Če si zaljubljen v določeno znamko, si pred marsičem zatiskaš oči.

Prodajne številke govorijo same zase. Katastrofalne so.

freesty ::

Niti ne poznam nikogar, ki ima alfo. Ni me nihce nahypal za alfo. Samo se mi zdita vsecna omenjena modela :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mr_chai ::

Od naštetih bo celica najbolj zanesljiva, ampak tudi najgrša ;) 159 je čist v redu avto, ampak če bi rad dal ven neki iz sebe, ne rabiš (samo) lep avo, ampak rabiš zadnji pogon in mašino na sredini. Pa da se naučiš driftat. Tako da raje vzami kakšno Toyoto MR2 Spyder, pa kasneje narediš ZZ2 swap. Ne bo pa to praktičen avto, ampak če rabiš avto za ven iz sebe neki dajat hehe ;)

Lahko si tud kakšnega Bimmerja omisliš (zadnji pogon, spredi mašina), so tud zabavne igračke.

Meizu ::

Ma ja zdej driftat ja.

Alfa ima svojo duso, sem jih vozil ze dosti in to definitivno ni dolgocasen avto, pa prakticno nima veze katerega vzames.

Ce se spogledujes z Brero imam obcutek, da ti manjko prostora ni nek problem, tako da glej se za kaksno giulietto, bencinarke 2.0 so strup, dizli 2.0 prav tako.

159 ce zelis res zabaven avto, gledas edino 2.4 jtdm. Kar se servisov tice, hja, tu pa tam gre kaksna stvar vec narobe kot pri ostalih, ce imas res nesreco bos menjaval kaksne sobe in podobno (pri dizlih), kar se zna hitro zacet sestevat, sobe niso poceni.

Hyundai Coupe ne bi stavil v to selekcijo, ki si jo podal, je malo drugacen in dolgocasnejsi avto. 5 cilindrske dizel alfe grmijo ko taprava masina, 2.4 jtdm potegne ko traktor pa se da se ga kar konkretno friznit, 250hp+ ni nek big deal, ce zelis cipirat.

Bencinarke alfe so pa itak wtf, kolega ima giulietto sport bencinarko 2.0, 380hp (kar precej kosov zamenjanih noter) in tista rec leti, da ti jasno ni. Kaksen bmw neki, za denar kot ga je on vlozil v alfo pri bmwju niti serije 3 ne dobis.

Horas ::

budget med 2-6k? to je ogromna razlika. prvo se bolj točno odloč za budget.

hojnikb ::

E46 330Ci se bo za ta budget našel kr lep.

Je pa zdej odvisno spet kaj hočeš. Power, obliko, trackday igračko ali kaj drugega?
#brezpodpisa

Utk ::

Lep lep, sicer gnila pokvarjena kanta, ampak lep.

Izak ::

Kot bivši dolgotrajni lastnik alfice bom rekel tako. Motorji so top, sploh JTD, kakšnih posebnih problemov ni. Lastil sem si 1.9 JTD 150ks in motor je poskočen, poraba je v mejah normale. Mogoče kakšen zamašen EGR ventil, kakšen dvomasni vztrajnik, ampak to pač spada k več ali manj vsem dizlom z več kilometri, sploh če se jih vozi na kratke razdalje. Čeprav se še ne vem kako klišejsko sliši, so alfice res avti z dušo.

Je pa alfica mogoče bolj nagnjena k drugim problemom, recimo črički v notranjosti, zvoki iz podvozja (škripanje) pa še kaj podobnega. Zato je potrebno kdaj kakšno roko, zglob ali ležaj menjati prej kot pri ostalih avtih.

Drugače pa mislim da je res tako, največ imajo čez alfe povedat tisti ki jih nikoli niso imeli.

hojnikb ::

Utk je izjavil:

Lep lep, sicer gnila pokvarjena kanta, ampak lep.

seveda, ce kupis taksnega z 500kkm in jurja ali dva budgeta.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Hyundai coupe

Precej bencinske izbire z malo km in zelo ohranjenih.

mAXTER ::

Meizu je izjavil:

Ma ja zdej driftat ja.

Alfa ima svojo duso, sem jih vozil ze dosti in to definitivno ni dolgocasen avto, pa prakticno nima veze katerega vzames.

Ce se spogledujes z Brero imam obcutek, da ti manjko prostora ni nek problem, tako da glej se za kaksno giulietto, bencinarke 2.0 so strup, dizli 2.0 prav tako.

159 ce zelis res zabaven avto, gledas edino 2.4 jtdm. Kar se servisov tice, hja, tu pa tam gre kaksna stvar vec narobe kot pri ostalih, ce imas res nesreco bos menjaval kaksne sobe in podobno (pri dizlih), kar se zna hitro zacet sestevat, sobe niso poceni.

Hyundai Coupe ne bi stavil v to selekcijo, ki si jo podal, je malo drugacen in dolgocasnejsi avto. 5 cilindrske dizel alfe grmijo ko taprava masina, 2.4 jtdm potegne ko traktor pa se da se ga kar konkretno friznit, 250hp+ ni nek big deal, ce zelis cipirat.

Bencinarke alfe so pa itak wtf, kolega ima giulietto sport bencinarko 2.0, 380hp (kar precej kosov zamenjanih noter) in tista rec leti, da ti jasno ni. Kaksen bmw neki, za denar kot ga je on vlozil v alfo pri bmwju niti serije 3 ne dobis.


Giulietta z 2.0 bencinarjem ne obstaja, najvišji rang je Giulietta QV z 1.75 tbi mašino z 240KM tako da ne vem odkod je tvoj kolega dobil to čudo8-O

Sam si lastim 159ko 150KM dizel že zadnjih 9 let, okoli 210k km prevoženih in mi je v tem času šlo naslednje: potrošni material ala sprednji desni ležaj na kolesu, amortizerji spredaj, fedre spredaj in zadaj, vez stabilizatorja, puše na spodnjih zadnjih rokah, diski, ploščice, sklopka že malo drsi. Ampak realno gledano te zadeve niso toliko felerji kot so pač "napake" odvisne od načina vožnje, ceste po kateri se večina voziš itd itd.

Kar pa so neodvisni felerji ki sem jih doživel so pa naslednji: ročni menjalnik M32 pri 150KM izvedenki je podhranjen, meni počasi odpoveduje ležaj kar se pozna od četrte prestave naprej kot takšno rahlo tuljenje, crknil mi je zadnji levi motorček za dvig okna (znan tovarniški feler vseh 159k), pri modelih starejših od sredine 2008 rada gre volanska gred zaradi nedovoljšne obdelave (po 2008 so napako odpravili), veliko ljudi z mano vred ima težave z ročno zavoro (feler zadnjih čeljusti, meni že zadnja 4 leta težijo na tehničnem ker ne grabi dovolj na levi strani), crknila mi je ročka za vžig luči, park senzorji imajo neko težavo z prebijanjem ker mi poleti delujejo normalno, takoj ko se pojavi vlaga ali nižje temperature pa so nedelujoči. Moja ima nek tovarniški feler kjer rjavi na laku vsaka luknja ki se ustvari zaradi kamenja itd, popraviti sem moral tudi oba pragova zaradi rjavenja (ostali lastniki s katerimi sem se pogovarjal razen pragov teh težav nimajo tako da sem zgleda imel nesrečo) - kar pa je seveda po mojem mnenju ena velika sramota za avto letnik 2009. Čričkov v notranjosti nimam oz jih ne zaznam ker je avto dokaj robustno narejen znotraj (sem se vozil z drugimi avtomobili sicer nižjega ranga ala opel astra, ford focus, itd in ti povem da tam pa slišiš kaj so črički)

Ljudje še jamrajo zaradi DPF filtra ter EGR ventila ampak to je spet odvisno od načina vožnje ter spremljanja avtomobila da ga med regeneracijo ne ugasneš ampak pustiš da zadeva zaključi čiščenje (sam še nisem imel nikakršnih težav ne z enim ne z drugim). Pa tako kot je kolega zgoraj omenil je zaradi bolj natančne nastavitve podvozja včasih treba tudi menjati kakšno roko itd (sam še nisem ker je podvozje dokaj nezluftano po pregledu na optiki)

Avto ni ravno poceni za vzdrževanje, če si boš izbral 2.0 JTDM ali 2.4 izvedenko pa so deli še nekje za 20-30% dražji napram 1.9;

Ampak...:D...po vsem tem napisanem ti iskreno povem da po 9ih letih lastništva še dandanes dobim nasmeh ko na parkingu zagledam to italjansko lepoto od avtomobila (moje subjektivno mnenje ampak avto izgleda še danes bomba za 15 let star model) in ko se vsedem notri, zaženem avto ter ga zapeljem med ovinke, kljub vsemu se res zdi kot da ima zadeva neko dušo kar ti lahko potrdi večina lastnikov Alfe Romeo. Tako da moj nasvet je da če nekje najdeš dobro vzdrževani primerek ga pejt vsaj peljat in ti garantiram da se bo nekaj premaknilo v tebi 8-)

The Player ::

Izogibaj se Toyote Celice od 1999 naprej.

Ta serija ima probleme, ker crkujejo mašine zaradi kurjenja olja ali odpovedi pumpe za olje.

Pri 1.8 VVT-i bencinskih motorjih prihaja do velike porabe olja zato bodite pozorni na redno dolivanje le tega. Za težavo je največkrat kriva obraba batnih obročkov.


http://avtonasveti.com/toyota-celica-19...


Toyote Celice do 1998 so druga zgodba, praktično neuničljive, še zmeraj pa potrebuješ nekoga, ki bo vozilo podrobno pregledal pred nakupom.

koyotee ::

Ce kupujes 159ko, kupi tisto z 210km in nobene druge.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

freesty ::

koyotee je izjavil:

Ce kupujes 159ko, kupi tisto z 210km in nobene druge.


Zakaj pa ravno to masino?

Trenutno po prebranih postih razmiljam ravno o 159 alfi, vsi avti so nekje 3-4kEUR, brera je drazja in mocnejsa, kar ne rabim niti. Toyoto ste odsvetovali ta model, ki sem ga gledal(letnik 2000-2002). Ostaneta torej hyundai in alfa 159, alfa je bolj uporabna, ker ni ravno "dvosed" pa se lepsa meni osebno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

matobeli ::

Celica: izogibat se je mašinam z VVTL-i. VVT-i je čist dobra mašina, deli pašejo od corolle, zanesljivost samega avta je čisto OK, oziroma nekaj višja od Alfe.

Najt tako ki je lastnik ni zlorabljal, teral v obrate in obenem nima preveč rje je pa druga zgodba. Ampak ta zgodba velja tudi za Alfe.

Je pa res da sem jih videl tud za jurja že, kar pomeni precej lufta za kakšno zadevo popravit.

Nima sicer italjanske "duše", ampak to ni nujno slabo.

Večji problem Celice je da nima 250KM, se pa v zameno prišpara par 100eur letno pri registraciji.

matobeli ::

recimo tole je za pogledat: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ima vgrajen LPG, kar pomeni da se furaš za kakšnih 6-7eur/100km, nek smart radio z TS in DAB sistemom, letno vinjeto, kao je brez rje in ima "dobre gume", ima račune iz servisa, kar je vedno dobro.

Zbiješ za 200eur pa imaš super avto in tudi če daš še 500eur za servis in 300eur za dobre gume ne prideš nad 3k.

Meizu ::

Giulietta z 2.0 bencinarjem ne obstaja, najvišji rang je Giulietta QV z 1.75 tbi mašino z 240KM tako da ne vem odkod je tvoj kolega dobil to čudo


Imas prav, se pardoniram, 1.75 masina je, QV model. Sem zamesal z 2.0 dizel masinami.

Utk ::

hojnikb je izjavil:

Utk je izjavil:

Lep lep, sicer gnila pokvarjena kanta, ampak lep.

seveda, ce kupis taksnega z 500kkm in jurja ali dva budgeta.

Ja ja, ker za 6 jurjev lahko dobiš namesto bolj slabega opla fantastičnega bmwja.

freesty ::

Sam za info, da ne bo pomote. Ne rabim 200+ konjev. Brera mi je pac vsec zato je na seznamu ampak mislim, da je 90% out, ker za pol manj denarja rajsi vzamem alfo 159.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Horas ::

marija sveta, za 20let star avto bi eni dali 2000€??? ste bolani ali vam je čist vseeno kam date svoj €?

freesty ::

Mas kaksen nov avto na zalogi za 2000eur? :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

2dark ::

freesty je izjavil:

Mas kaksen nov avto na zalogi za 2000eur? :)


Hoče ti povedat, da si nor, če misliš za 19 let star avto dat 2000€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

freesty ::

Vem vem, samo ponavadi taksnemu komentarju sledi utemeljitev in alternativna resitev ali pac pricakujem prevec? :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

ce je zanimiv, tut 20 cukov ni nic posebnega.

freesty je izjavil:

Sam za info, da ne bo pomote. Ne rabim 200+ konjev. Brera mi je pac vsec zato je na seznamu ampak mislim, da je 90% out, ker za pol manj denarja rajsi vzamem alfo 159.

Miata
Is
Always
The
Answer.

freesty je izjavil:

Vem vem, samo ponavadi taksnemu komentarju sledi utemeljitev in alternativna resitev ali pac pricakujem prevec? :)

najprej se odloci sploh, kaj hoces od avta. To bo tvoj daily, vikend igracka/2 avto ali kaj tretjega ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

freesty ::

To bo moj avto za v trgovino, na morje, v sluzbo.. Torej all around. Ampak 99% se bova max 2 vozila z njim. V bistvu je skoraj vseeno kateri avto kar se tice uporabe. Pac za ~3 jurje mi je skoraj vseeno. Glavno da zdrzi kaksni 2 leti pol pa ga magari podarim dalje. Seveda, dlje kot zdrzi boljse je. Bi pa imel avto, ki ne izgleda ravno iz prejsnega tisocletja. Zato se mi alfa 159 dopade :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

torej daily do 6 cukov.

cist enostavno. kaksne 2-3 jurje za polog, ostalo lease, pa mas novega cliota :) Vizualno tut ni tko grd, da bi umru.
Pozabi alfe, ce bi rad dailya. 20 let star italjanski voz je zadnje, kar hoces vsak dan vozit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

2dark ::

freesty je izjavil:

Zato se mi alfa 159 dopade :)


Ja pol pa vzem alfo 159. Takšno , ki je vzdrževana.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

velik srece pri iskanju taksne :)
#brezpodpisa

2dark ::

hojnikb je izjavil:

velik srece pri iskanju taksne :)


Dej, dej. Kot, da vse alfe 159 poznaš.

Sam mu pa krš od BMW-ja predlagaš.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

ce vzames taprav motor in porihtas znane felerje (hladilni sistem bolj kot ne) je lahko E46 precej bolsi voz kot katerakol ljudska alfa.
#brezpodpisa

GrX ::

Za cca 6k dobiš že 6 let staro Kio Ceed. Nevem zakaj se mi dozdeva, da je tvoj budget bolj 3k kot pa 6k.

WizzardOfOZ ::

kia ceed ni lep avto. Je funkcionalen, ni pa lep. On hoče lep avto.

Kolega je imel 159. Večinoma je vse delovalo, samo prednje roke je kr naprej menjal. Dokler ni kupil spodnjih TRW in zgornjih original. Potem je pa delovalo brez problemov. Ne kupuj kitajskih kopij rok, ker jih boš na 10k menjal.

Ostalo pri tem avtu ni tak problem, pa avto deluje. Ni ravno tista pokvarljiva alfa, ki bi crkovala, kot so alfe 33 nekoč.

matobeli ::

Nažalost tud ni več tista alfa po kateri bi se ti sline cedile kot najstniku.

na koncu vzameš MX5 pa so zadeve rešene, ni jih spet tolk velik da bi ble vsakdanje, delajo dobro, hendlajo dobro, zgledajo dobro...

WizzardOfOZ ::

Cena pa ni samo 6k.

matobeli ::

Ne ni, ceno drži kot da je zlata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mr_chai ::

V temi sami otroci. I'm out. Kupi si smarta.

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

Ne ni, ceno drži kot da je zlata.


Zakaj potem ponujaš zadeve nad 6k, če pa ima budget do 6k?

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

koyotee ::

freesty je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ce kupujes 159ko, kupi tisto z 210km in nobene druge.


Zakaj pa ravno to masino?

Trenutno po prebranih postih razmiljam ravno o 159 alfi, vsi avti so nekje 3-4kEUR, brera je drazja in mocnejsa, kar ne rabim niti. Toyoto ste odsvetovali ta model, ki sem ga gledal(letnik 2000-2002). Ostaneta torej hyundai in alfa 159, alfa je bolj uporabna, ker ni ravno "dvosed" pa se lepsa meni osebno.


1.9 ima poddimenzioniran menjalnik, 2.4 200km ima hibe na volanski letvi(2005 in 2006 letnik), nekaj so govorili o pokanju glav. Upoštevaj pa, da rezervni deli niso poceni, niti z autodoca in podobnih strani, tisti ki pa so poceni so pa slabe kvalitete. Gume pri 2.4 so najmanjše možne 17", sepravi 400€ komplet. Povprečna poraba 8,5-9l.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

2dark ::

hojnikb je izjavil:

ce vzames taprav motor in porihtas znane felerje (hladilni sistem bolj kot ne) je lahko E46 precej bolsi voz kot katerakol ljudska alfa.


Boljši v čem? BMw-ji so trdi pa zjahani. NObene jih ne vzdržuje kvalitetno. Vsi kupujejo najbolj poceni rezervne dele. Tak avto ni za nikamor.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

jah, če daš sort by price pa vzameš taprvega, potem bo res v kurcu vzdrževan. Tak avto pač morš iskat, da bo lep. In brez skrbi, so tut poštimani out there, sam ne za 2 čuka.
Also, 6 cilindrov pa rwd :)

In other news

#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

TOP ::

Jaz sem mel že Fiate in Alfe sam sem blizu Italje in ni bilo panike za rezervne dele,greš na odpad in kupiš kar rabi za drobišž.Sam nekaj pa moraš si dat v glavo,da če kupiš Alfo je dobro,če si sam znaš kaj popravit ali zamenjat,drugače je tale šport drag.Je pa Alfa res avto,ki ti gre v srce.Še posebej,ko stisneš gas pa,ko lepo zapoje nobeden športni avto nima,tako lepega glasa brez menjave auspuha,govorim za benzinca.Imajo Italjančki najbolši dizelski agregat JTD.

JackOdpirac ::

Ce to ne bo tvoj daily, si kupi Mazdo Mx-5. Je bolj zabavna od kateregakoli nastetega avta. Ima RWD in ravno dovolj moci da jo lahko vozis do daske 90% casa

borisk ::

Sem imel 159 z 1.9 150km in je soliden avto, vsekakor primerljiv ali boljši kot nemško konkurenco, v cenovnem in velikostnem razredu. Je pa po mojem mnenju kakšnih 300kg pretežka da bi bi bila res zabaven avto.

za zabaven avto vsekakor Mx5, ampak samo če si manjši kot 180cm..

hojnikb ::

> za zabaven avto vsekakor Mx5, ampak samo če si manjši kot 180cm..

nardiš neki tall people modov, pa je tut ok :)
#brezpodpisa

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne išči tezav in vzami Hyundaia.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

http://avtonasveti.com/hyundai-coupe-20...


tale res lep. ampak je zavajanje. slikat bi moral z kompleti feltn ki jih da zraven, ne s temi ki so na slikah, ki jih ne da. torej bi moral ceno spustit še za kakih 200-300eur

freesty je izjavil:

Vem vem, samo ponavadi taksnemu komentarju sledi utemeljitev in alternativna resitev ali pac pricakujem prevec? :)


kakšno utemeljitev bi pa ti imel na moj komentar? določene stvari so logične in samoumevne. če teb bo ni, pol pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

borisk ::

Horas je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne išči tezav in vzami Hyundaia.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

http://avtonasveti.com/hyundai-coupe-20...


tale res lep. ampak je zavajanje. slikat bi moral z kompleti feltn ki jih da zraven, ne s temi ki so na slikah, ki jih ne da. torej bi moral ceno spustit še za kakih 200-300eur



z 105KM je tole takšna nepremičnina, da večje ni, pol boljš da kupi kliota, se bo vsaj pelal, če že ne gleda oh in sploh
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

-valvoline- ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AVTOMOBILI všečni (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8614371 (12162) Unknown_001
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311474 (10268) dottor
»

Lahko alfa sploh zajebe z dizajnom? kaj izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6314257 (11918) c00L3r
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811889 (9911) Martin Krpan
»

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10823799 (21749) Valvoline

Več podobnih tem