» »

Lahko alfa sploh zajebe z dizajnom? kaj izbrati?

Lahko alfa sploh zajebe z dizajnom? kaj izbrati?

1
2
»

theBill ::

Mene je oblika 159 čisto prevzela, sem resno razmišljal, da bo naslednji avto rabljena 159 limuzina.

Ampak ko sem malo začel prebirat alfa forum, pa razne reviewe in strani z ocenami avtomobilov s strani lastnikov, sem si kaj hitro premislil. Non stop neki črički v podvozju, pa vpetje rok, 159 naj bi bil zaradi vsega tega dosti drag avto za vzdrževanje, itd.

http://avtonasveti.com/alfa-romeo-159-2...

Še vedno se mi pa zdi da je Alfa 159 najlepše dizajnirana limuzina srednjega razreda, ampak samo to je zame žal premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

detroit ::

Janac je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Večina Alf je zelo lepih. Samo Giuletta pa od zadaj in od strani zgleda skoraj identično, kot prejšnji Seat Leon.

Recimo Brera pa je neverjetno lep avtov. V skoraj vseh pogledih slabši od konkurence, pa vseeno vreden nakupa :D






Kje vidiš "skoraj identično" ?


hehe ta leon je naredu če se prav spomnim isti dizajner kot 147 ali 149 sj jih ne ločim. Anyhow ta leon je grd. Prejšnji je super.

Sam si ogledujem 159 dizla, pa ne vem katera mašina je najbolj "kvalitetna" 2.4 vem da to ni. Moteča pa je notranjost, predvsem konzola.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

šernk ::

1.9 ali 2.4 vse je isto. Obojne bodo prevozile 800k km + brez težav. DPF in EGR sta pač problema pri vseh dizlih ko se greš kratke razdalje. Motor kot motor bo pa ob pravilnem vzdrževanju preživel vse.

vsaka prednost X motorja pa ima tudi določeno slabost, tako da jaz bi vzel 2.4JTDm, ker 1.9 je za tisto zverino podhranjen. Ko dodaš še 2 človeka v avto prideš praktično na 2 toni in za to premikat je močnejši motor na dolgi rok ugodnejši.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

CoolBits ::

Al pa čipan 1.9 z odstranjenim DPF in EGR...
Dobra varianta je tudi novejši 2.0jtdm s 170 konji.

djordjevic ::

Tale zadnji je baje živa žalost. Kolega je šel na testno vožnjo s Stepančičem in mu je ta menda dejal, da so zaradi eko-pretiravanja z raznoraznimi filtri mašino (kljub dvigu kilovatov) baje tako zamorili, da je groza. Koliko to drži v resnici, pa ne bi vedel.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brias ::

d4vid je izjavil:

Alfa že zgleda lepa, sam mašine so pa... Bolj pokvarjene mašine ne morš dobit.




sledilci hondasev ( aka: honda followers ) kupujejo nove honde ( hondasi jih ne, ... ker nove honde ""NISO"" to ... to je interni, kolektivni dogovor ... :) )

pure hondasi ( 5-25 let stare honde ) pa sanjajo o GTR-ju, namrec z GTRjem si lahko tudi hondas, z mazdo si jap liker ... z GTRjem si pa hondas, ker in state of mind razlagi bi bil hondas ce bi honda naredila kaj kot GTR ...

JAPANCI ( kot na Japonskem ziveci moziclji ) pa more or less stavijo na:

1969 - 1978 datsun 260z
Nissan S30 @ Wikipedia

Wangan Midnight ( en glavni lik vozi staro 4s 911 turbo Vs drugi glavni lik 260z )





P.S. link je iz youtubea, srcno upam da ne bo zuti karton ...

Zheegec ::

Barbarian je izjavil:

RazzorX je izjavil:

Barbarian je izjavil:

osebno mi alfa niti malo ni všeč. izjemno grda notranjost, nič posebno zanimiva zunanjost.

pač za vsakega nekaj. enim so všeč alfe in sovraži nemške avte, drugi obožujejo volvote, tretji obožujejo azijske avte in tako naprej......


nekaterim so celo nissan juke všeč in fiat multiple.. lol.


Res upam da se hecaš.



Ne, se ne šalim. Alfa mi je izjemno grda, notranjost je povsem brez duše in udobja. Glumijo neko športnost, v bistvu pa so to družinski avtomobili.

Lastniki alfa romeotov niso nič boljši od lastnikov honde civic, ki mislijo da imajo športni avto, v bistvu pa imajo družinski avto za do trgovine.

RazzorX je izjavil:

d4vid je izjavil:

Pove pa čist prav da so Alfe jajc kar se mašin tiče.


Tvoj argument je tisti video zgoraj?

Na kakšen nivo je padel slo-tech, sramota.


to cviliš povsem isto kot lastniki honde civic, ki so užaljeni če nekdo ne pohvali njihovega "kul" vozila. Sprejmi kritiko. Obstajajo ljudje, katerim so italijanski avto sinonim šrota.

V določeni meri se strinjam. Še nemci so ugotovili, da ima AR159 slabo podvozje in odzivnost.
Rezultati so na koncu. Edino moti me, ker so nemci pač vedno malo pristranski v prid njihovim avtomobilom. Poglej si.
ogled videa
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

TribesMan ::

djordjevic je izjavil:

Tale zadnji je baje živa žalost. Kolega je šel na testno vožnjo s Stepančičem in mu je ta menda dejal, da so zaradi eko-pretiravanja z raznoraznimi filtri mašino (kljub dvigu kilovatov) baje tako zamorili, da je groza. Koliko to drži v resnici, pa ne bi vedel.


LOL, 2.0 JTDm poseka staro 1.9 v prav vseh pogledih.

Vleče od 1400rpm, ima toliko moči da se zaradi lažje teže komot primerja z 2.4 200HP motorjem, pije manj kot 1.9, nima problemov z DPFji, EGRji itd, ima veliko mirnejši tek, sploh v štantgasu...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

detroit ::

brias un datsun mislim da ima chevy mašino and as such is not jap:)
Skero

GGGGG ::

Datsun ma L28 carburetor turbo mašino, ki je 100% japonska. Samo en mičken problem je. Wangan midnight je anime/manga ne real life.

detroit ::

potem sm pa par let nazaj slabo bral...se ustrezno kaznujem
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Barbarian ::

mah da imajo alfe slabe motorje je samo star mit, o motorjih nimam kaj reči. Tudi čipajo se zelo zelo lepo dizelčki. Tudi o sami vožnji avta nimam kaj reči, se peljejo po pričakovanjih. Utrujenosti ni.

Tudi zadnja limuzina, torej 159 je bila že kar vredu linij, samo še vedno ne zame. Če bi nadaljevali njen razvoj, bi morda celo kaj zanimivega ustvarili tudi za moj okus.

sam pač je oblika avta taka da ti je všeč ali pa ti ni. Saj je povsem isto z azijskimi avti. Lahko da ti je oblika zelo všeč, lahko pa da je kič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

djordjevic ::

TribesMan je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Tale zadnji je baje živa žalost. Kolega je šel na testno vožnjo s Stepančičem in mu je ta menda dejal, da so zaradi eko-pretiravanja z raznoraznimi filtri mašino (kljub dvigu kilovatov) baje tako zamorili, da je groza. Koliko to drži v resnici, pa ne bi vedel.


LOL, 2.0 JTDm poseka staro 1.9 v prav vseh pogledih.

Vleče od 1400rpm, ima toliko moči da se zaradi lažje teže komot primerja z 2.4 200HP motorjem, pije manj kot 1.9, nima problemov z DPFji, EGRji itd, ima veliko mirnejši tek, sploh v štantgasu...

No, pol pa tako super. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

c00L3r ::

Za malo podlage o designu Alfa Romeo. Walter de Silva je oblikoval večino Alf do leta 2000. Potem je začel delat full time za VAG. Najprej Seat, nato Audi, zdaj pa dela nove VW-je.

Ne morem, trdit, da so vsi njegovi avtomobili lepi, je pa jih večina. Zato obstaja tudi toliko "skupnih linij", ki jih imajo Alfe in Seati med leti 2000 in 2005. Če si eni to priznate ali ne, pa je druga stvar.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912385 (9279) mr_chai
»

Torsen diferencijal

Oddelek: Na cesti
264355 (3250) lovro535v2

Prvi avtomobil.

Oddelek: Na cesti
394200 (2998) dzinks63
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811889 (9911) Martin Krpan
»

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10823800 (21750) Valvoline

Več podobnih tem