» »

Quote Lakotnika

Quote Lakotnika

GR2 ::

Zato pa nisi zabito govedo in vozis po omejitvah in problemi odpadejo.

Resda si mislil bolj glede kazni. Ampak tudi če voziš pod omejitvami ne boš brez problemov.
Zadnji teden, pa tudi nekaj malega ta teden sem imel kar nekaj situacij:
-Pred precej težkim levim ovinkom sem zagledal avtobus, da se ne bi srečal ravno sredi ovinka sem že prej zmanjšal na enih 40, da bi ga srečal pred ovinkom. Potem pa kar iz nekod prileti en Passat mimo avtobusa, že pred tem ovinkom je težko prehitet počasni avto, kaj šele avtobus kar sredi ovinka s čimer se greš v bistvu rusko ruleto.
V glavnem, če bi jaz vozil normalno pod omejitvijo 70-80 kot da če bi bil sam, se ne bi lepo končalo, kaj šele če bi šel 90.
Pa ne mi rečt da je normalno da tolk zmanjšaš, 90% voznikov sem siguren da bi šlo vsaj nekih 60, enako kot če avtobusa ne bi bilo.
Mislim da je tudi napaka avtobusa, to bi moral opazit da enega zadržuje, je eno mesto malo prej za umaknit. Upam da se je kaj naučil iz te situacije. Je pa sicer prav da vozi počasi, njemu mora biti prioriteta varnost potnikov. Ampak umikanju bi morali v šoli posvečati veliko večjo pozornost.

-Potem je še en kombi prehiteval enega cincarja, sem samo zmanjšal na enih 60 in se umaknil povsem desno.

-Peljem se proti semaforiziranemu križišču kjer je iz vseh strani omejitev 90, pričakujem da bo vsak čas zelena in se v drugi pripeljem do semaforja, potem sem že hotel potegniti in mi iz leve zavije eden pred mano. Enako kar od nikoder, ni mi sploh jasno kako da nisem imel pregleda na levo stran, ker tudi če so tisti za naravnost stali, bi moralo bit še vedno dovolj da bi opazil tistega zraven. Verjetno sploh nisem usmeril pogleda na levo, ker sem smatral da je tam že vsaj 5s rdeča, čeprav na omejitvi 90 bi morali IMO dati vsaj 10s.
Noter sem imel samo enih 60, ker se je ravno prižgala zelena, tako da ni bilo problema, ampak v preteklosti vem da sem že v križišče priletel z vsaj 80. Nekaj novega sem se naučil, če ni križišče res prazno, max hitrost 50, pa tudi če ni nobenega ni pametno it več kot 70, kaj veš kdo ti bo uletel iz strani.

Ma ja, sicer je pa res da če cincaš tako kot ostali, boš imel na cesti precej manj problemov. Ampak jaz bom vedno vozil tako da potegnem vsaj tam kjer ni nobenih priključkov, ker ravno iz travnika ali zraka ti pa tudi ne more kar eden priletet.
Bo pa očitno zaradi teh počasnel vedno več takih ki ti gredo prehitevat s podhranjenim avtom ali pa gredo prehitevat tam kjer ne bi šel noben pri zdravi pameti. Jaz z 200KM nimam problemov vsaj med prehitevanji, pogledaš, je frej, si že mimo.
Omejitve nimajo tolk veze, takrat ko vozim čez, imam še najmanj problemov, ker je to na praznih ravninah. Še več problemov imam pri 5 km/h na parkiriščih.
  • zaklenil: Mavrik ()

jero_no1 ::

GR2 je izjavil:


Mislim da je tudi napaka avtobusa, to bi moral opazit da enega zadržuje, je eno mesto malo prej za umaknit. Upam da se je kaj naučil iz te situacije. Je pa sicer prav da vozi počasi, njemu mora biti prioriteta varnost potnikov. Ampak umikanju bi morali v šoli posvečati veliko večjo pozornost.


Če je eno vozilo za tabo se niti počasnim vozilom (npr. traktor) še ni treba umakniti (zakonsko gledano), kaj šele avtobusu, tako da ne fantaziraj preveč. Če nimaš časa za njim vozit, pojdi 5 min prej od doma in boš pravočasno na cilju.

GR2 ::

Saj nisem šel jaz v škarje sredi ovinka. Če pa že naletim nanj, pa ne pride do problema časa, ampak je zelo smotano tako počasi vozit, jaz se pač umaknem na kraj in počakam tisto minuto da grem lahko s svojim (sicer še vedno bolj počasnim kot drugače) tempom naprej.
Tudi nisem mislil da bi se moral umakniti ozirajoč na zakone, ampak bi moral predvidevati take situacije. Pač jaz če vidim da se eden približa s precej višjo hitrostjo, predvidevam da hoče iti hitreje in bo storil vse za to da pride mimo mene.

To s 5min prej od doma pa pri meni ne deluje, lahko vstanem ob 4:40 ali 5:10, pa bi bil še vedno lahko 5 min prej na šihtu. Včeraj 4:50 in štemplal 6:28, danes 5:10, štemplal 6:28, ne bi bilo pa nič slabo če bi prišel ob 6:20. Imam pač veliko enega dela preden se odpravim na šiht.
Res pa da s hitro vožnjo tistih 5 minut ne bom videl, jaz ne vozim hitro zaradi tega, bi šel lahko ob 4-ih na šiht pa se ne bi tako cincal kot ostali. To pač ni vožnja, vožnja mora biti kompromis med varnostjo in užitkom, ne moreš se iti mazohizma na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

T-h-o-r ::

Saj ni napisal, da vozi pod omejitvijo, temveč PO omejitvi.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mzakelj ::

jero_no1 je izjavil:

GR2 je izjavil:


Mislim da je tudi napaka avtobusa, to bi moral opazit da enega zadržuje, je eno mesto malo prej za umaknit. Upam da se je kaj naučil iz te situacije. Je pa sicer prav da vozi počasi, njemu mora biti prioriteta varnost potnikov. Ampak umikanju bi morali v šoli posvečati veliko večjo pozornost.


Če je eno vozilo za tabo se niti počasnim vozilom (npr. traktor) še ni treba umakniti (zakonsko gledano), kaj šele avtobusu, tako da ne fantaziraj preveč. Če nimaš časa za njim vozit, pojdi 5 min prej od doma in boš pravočasno na cilju.


Mislim da mora biti za tabo kolona vozil, mislim da 5 ali nekaj podobnega in če bi stali policaji bi te lahko ustavili zaradi oviranja prometa. Tako je enkrat en šofer pametoval v vaški oštariji. Tako da jemljite s rezervo ali če se ljubi komu lahko razišče.

GR2 ::

Jaz v živo tega še nisem videl, sem pa videl že vsaj 100 vozil ustavljenih (previdevam) zaradi previsoke hitrosti (predvidevam da v večini primerov samo za 5-10, sploh glede na tipe avtov).

Saj ni napisal, da vozi pod omejitvijo, temveč PO omejitvi.

Prav, ampak tudi če voziš po omejitvah, ti noben ne garantira da boš prišel na cilj, absolutna prednost ne obstaja. Šele ko poleg tega še dobro prilagajaš hitrost glede na razmere, je pa že zelo velika verjetnost da boš prišel.
Resnica je da prilagajat hitrosti ne zna skoraj noben, je pa tudi res da večina že itak vedno vozi s prilagojeno hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

St235 ::

Meni je fascinantno predvsem to kako se rizične situacije dogajajo enim in isti ljudem. Trenutno letno prevozim kakih 50k pa ne vem ce v celem letu sestavim toliko pravljic kot jih nas superkekec v eni 10km voznji v sluzbo.

Drugace pa kot je za ljudi z omejenim intelektom znacilno si mojo izjavo vzel povsem izven konteksta. Nanasala se je namrec na to, da se tezavam z stacionarnimi radarji in posledicno dokazovanjem kdo je vozil, lahko povsem enostavno izognes tako da ne vozis prehitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mzakelj ::

Na cesti sem sam opazil 3 vrste voznikov :
1. prehitri, zmerom se jim mudi, izsiljujejo, so živčni... Nekje morajo kompenzirati tiste 2 cm v hlačah. In nažalost je to na cesti....

2. počasnele, tukaj so kaki stari nončki in nonce, mladi vozniki in občasni vozniki.... Nedeljski voznik

3. normalen voznik kateri vozi po omejitvah, včasih malo pritisne, ampak se drži pravil.

Sam spadam nekje med 2 in 3 kategorijo, s to razliko da če vidim da delam gužvo se umaknem kjer se le da in spustim ljudi mimo. Pot do službe pa sem dokler sem se še vozil s avtom imel naštudirano tako da sem prišel 5 minut prej. Tako da se vse da. Ponavadi pa ne gre samo ena pot do cilja ...

feryz ::

Posploševanje in predalčkanje.
Pozabil si na take, kot sem jaz. Ki uživa za popizdit med vožnjo avta. Sam, ob dovolj manevrskega prostora, seveda. Vožnja s 95 km/h na AC ni užitek, to se strinjam. Lahko pa vsaj igrice drkaš ta cajt. Morate se zavedati, da zafira pod 200 km/h, iz vidika šoferja, skorajda stoji. Dinamika na AC se začne nad tem.
Takisto na normalnih cestah. Kar je nekaterim že noro nevarna vožnja skozi ovinke, je z mojim avto totalni zeh. Niti ne veš, da ovinek sploh je.

Zdaj odvisno, kako štejete prekrške. Jaz jih naredim preko 100 dnevno. V glavnem seveda hitrost. Se pa najde dosti tudi ostalega. Ni pa nikoli nihče ogrožen, vsaj do sedaj ni bil. Zase imam vedno rezervo. In tudi za druge, nikoli ne veš, kdaj ti pripelje nasproti tak, kot sem sam. OK, ni jih baš dosti, kakšen pa že.
Navsezadnje sem tak avto kupil, ne zaradi manjka 2 cm, jih je kar dovolj, ampak zato, da mi pumpa adrenalin vsak dan, sleherno sekundo, ko je to možno. Naši pravijo, da je vožnja z mano, kot da bi se peljal z avionom ali na vlakcu v Gardalandu.

T-h-o-r ::

Ja, vožnja namenjena uživanju se izvaja na zaprtih stezah oz. dirkališčih ter na razni relijih
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

St235 ::

Sam kaj ko je v hlačah premalo, da bi se upal kaj več kot na avtocesti tiščat 150, ker več tako ali tako Zafira ne gre. Kje so še dirkališča in in zaprte steze. Revež je ves moker že ko to vidi na televiziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kloko ::

fery zafira kar dobro potegne, to se on malo heca, v resnici ima poseben model "ZAFIRE"...

St235 ::

ja, poseben model je politično korekten opis za ljudi z tako hudimi duševnimi motnjami.

solatko ::

Zafire imajo že kar nekaj časa motorje Alfa Romeo JTD 2.0 z okoli 160KM, tako, da je končna hitrost nekaj čez 200km/h, pozabite na tista oplova 1,6 jajčka.
Delo krepa človeka

joggi79 ::

feryz je izjavil:

Takisto na normalnih cestah. Kar je nekaterim že noro nevarna vožnja skozi ovinke, je z mojim avto totalni zeh. Niti ne veš, da ovinek sploh je.

Seveda ker 3 tone tezka svabska kraca narejena za udobno kruzanje po nemskih avtocestah, pa tudi ce pri 200km/h je noro uporaben avto za ovinkaste normalne ceste. :| Za tiste, ki znajo vozit in ne zgolj pohodit gas pedal na ravni avtocesti, so drugi avtomobili, kot tvoja priljubljena ego pumpajoca skatla, za katero ni teme, da je ne omenis vsaj 10x.

val46 ::

ma ta feryz in GR2 sta kej v žlahti? Če nista, vsaj upam da nista iz iste vasi, ker ko se dva taka velika "egota" dobita skup na cesti...Sploh GR2 je svojevrsten patron...100 objav in vedno o enih in istih stvareh. Resnično se sprašujem, če si take vrste mazohist, da uživaš, ko te drugi hočejo prepričat, da tvoj način vožnje ni za na cesto. Priznam da tudi sam kdaj pa kdaj rad pritisnem na gas, sam da bi čisto vsakič o tem se hvalil in pisal na forum? to mi na kraj pameti ne pade...In to da imaš ti avto s 200KM tudi nobenga ne zanima več najbrž...Ti predlagam, da reskiraš tistih nekaj 100€, najameš en avto za rally in se prijaviš recimo na rally vipavska dolina ali idrija, pa nam potem z video in foto materialom dokaži, da si pravi voznik in imaš jajca. Potem te bom morda malo resneje jemal.

vostok_1 ::

Seriously powers that be, how long is this shit going to last? It's all so tiring.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

predi ::

feryz je izjavil:

Ni pa nikoli nihče ogrožen, vsaj do sedaj ni bil.

feryz je izjavil:

Naši pravijo, da je vožnja z mano, kot da bi se peljal z avionom ali na vlakcu v Gardalandu.
Q.E.D.

D3m ::

solatko je izjavil:

Zafire imajo že kar nekaj časa motorje Alfa Romeo JTD 2.0 z okoli 160KM, tako, da je končna hitrost nekaj čez 200km/h, pozabite na tista oplova 1,6 jajčka.


Oplova 1.6 jajčka (GM) imajo Fiat/Alfa Romeo motor. :)

Žal po novem samo še francoska jajca od motorjev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

St235 ::

predi je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni pa nikoli nihče ogrožen, vsaj do sedaj ni bil.

feryz je izjavil:

Naši pravijo, da je vožnja z mano, kot da bi se peljal z avionom ali na vlakcu v Gardalandu.
Q.E.D.


Da ne govorimo o temu kako se je po forumu hvalil da ga je pred naletom resil sistem samodejnega zaviranja in kako otroci jokajo od strahu in se panicno pripenjajo vsakic ko morajo z njim v avto.

T-h-o-r ::

saj je sam trol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Počasni vozniki (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Na cesti
1776241927 (212958) dzinks63

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331403 (25631) bluefish

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421449 (18802) Mavrik

Več podobnih tem