» »

Laptop-garancija izgubljena?

Laptop-garancija izgubljena?

care20 ::

Zdravo!

Imam eno cist enostavno vprasanje...Ker se mi laptop pregreva,me zanima,a izgubim garancijo,ce ga sam namazem z pasto?Ker na servisu racunajo cca 40e za 15min dela...Laptop je znamke HP omen...lp

bobby ::

Če je garancija nimajo kaj računat,.. Če boš pa sam posegal v enoto, pa se garancija lahko izniči.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

care20 ::

bobby je izjavil:

Če je garancija nimajo kaj računat,.. Če boš pa sam posegal v enoto, pa se garancija lahko izniči.


Stvar je v tem, da je ze zamenjana,sicer ne z moje strani...ampak od prejsnega lastnika...niti sam ne ve,ce je bla prej nalepka gor ali ne...odlocno pa trdi,da garancija ni izgubljena,v kolikor ne pride do kaksne napake zaradi tega

St235 ::

Ja, samo dokazno breme bo pa na tebi, če ti servis zavrne garancijo. Še posebej ker korelacija med pregrevanje in nanosom termalne paste dejansko obstaja. In ne vem kako točno boš dokazal, da za okvaro ni kriva domača menjava termalne paste, če je točno to problem s prenosnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

HP-ji so na splošno med bolj vročimi. Se ti pregreva toliko, da ti množilnik znižuje frekvenco in število jeder ali je samo vroč v levem delu, pod tipkovnico?

Čiščenje prenosnika ne spada med garancijska popravila, sam pa ga ne smeš razkopat, saj vse morebitne napake potem obesijo na to, da je bil odpiran s strani nepooblaščene osebe.

Verjetno se ti je na režah nabral prah, če pa ti piha dokaj hladno, kljub občutnem gretju pa je zanič hladilnik (v cevkah ni več plina).
Pokliči na HP in vprašaj, kje je za tvoj model servis, ker ni nujno, da je sploh v SLO.
Zahtevali bojo s/n številko, zato si jo pripravi.
Delo krepa človeka

care20 ::

Zdaj trenutno se ne pregreva,ampak kot sem napisal,je pasto zamenjal prejsni lastnik...zanima me samo a je sla garancija?ker je se ostalo vec kot 2 leti in laptop je visjega ranga 8750h gtx 1070...skoda bi blo

solatko ::

To imaš verjetno tisto garancijo "se zgodi" ali kaj podobnega, tovarniška ni tako dolga.
Delo krepa človeka

care20 ::

36 mesecev je tovarniska garancija...drugace je star malo manj kot 1 leto...drugace ga imam locked na 3.2ghz 6 jeder,kar je dosti in je cca 85c...ce ga dam na 3,9ghz,gre pa cez 90c,ceprav je undervoltan...nevem kako imate ostali lastniki HP temperature...jst vem,ce poklicem na njihiv servis ter vprasam glede garancije,verjetno se do konca ne bom povedal,bo ze rekel,da je garancija izgubljena...zato sprasujem tukaj vas,ki se spoznate in ste imeli podobne primere...

destroyer2k ::

care20 je izjavil:

Zdaj trenutno se ne pregreva,ampak kot sem napisal,je pasto zamenjal prejsni lastnik...zanima me samo a je sla garancija?ker je se ostalo vec kot 2 leti in laptop je visjega ranga 8750h gtx 1070...skoda bi blo


Garancija je šla v tem primeru. Razen če boš dokazal da ta poseg ni pokvaril tisti del ki pač ne dela, ampak to je tvoj strošek.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Seveda hp, bi bil presenečen ce se ne bi pregreval.

yayo ::

nekateri gaming laptopi imajo v garancijskem listu izrecno napisano, da jih lastnik lahko repasta brez izgube garancije, celo videi kako to narediti so na uradnih straneh. Je pa naše lokalne servise verjetno potrebno o temu podučiti, ker bodo takoj reagirali "o ne, ne, to pa že ne!"

care20 ::

kaj pa ce ga dam zdaj na servis,da mi namaze pasto znova ter placam,dokler se ni kaj pokvarjeno...a potem mi spet podaljsajo garancijo?

solatko ::

care20 - Pokliči na HP.slovenija in, ko boš povedal s/n, ti bodo povedali kateri servis je pooblaščen za ta model računalnikov, niso namreč vsi pooblaščeni za vse modele. Tam boš izvedel kakšen je postopek in se ravnaš po tem. Garancija ne bo problem, če ni nič pokvarjeno zaradi tega.
Delo krepa človeka

care20 ::

Sem poklical in je rekel.da garancija velja,v kolikor ni kaj poskodovano...drugace sem pa tudi na njihovi spletni strani od hp zasledil celo video kako menjas sam pasto in da garancija velja le v primeru,da kaj sam ne poskodujes...tko da sem kar boljse volje...lp

val46 ::

ja, in ko bo se kej res pokvarilo, se kar pripravi na to, da bodo takrat iskali dlako v jajcu, da se je pokvarilo zaradi tega, ker hladilna pasta ni bila pravilno nanešena na procesor. In potem vso srečo pri dokazovanju, da ni to res.

care20 ::

Ja to je tudi res in se bojim, da bi tocno to bilo...drugace cena je 52e da znova namaze...ni malo ampak potem bi res bil brez skrbi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352898 (1923) MrStein
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513847 (11519) kratos
»

Prenosljivost garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6414142 (12078) solatko
»

Profesionalno čiščenje računalniških komponent, mobilnikov - katero podjetje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
293615 (3093) solatko
»

Naj zahtevam garancijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584050 (2986) Pyr0Beast

Več podobnih tem