» »

Naj zahtevam garancijo?

Naj zahtevam garancijo?

«
1
2

T-Majo ::

Moja težava je sledeča. Imam gigabyte-ovo x1300pro 256 pci-e z heat pipe 2 hlajenjem, ki se pregreva na stock/defult frekvencah. Igram naprimer Counter Strike 2.0 source na 1024x768 medium/high AA2. Po nekaj 10min se pojavi artifakti. Te zelene pikice s časoma postanejo zelene teksture. Enako se mi dogaja pri Tomb Rider Legend. Drugih iger pa še ubistvo spoh nisem probal razen test drive unlimited beta, vendar tam nisem zasledil artifaktov. No, nato sem zamenjal termalno pasto. Na pasti piše da je heat sink. To je vse kar vem o pasti.

Zanima me, naj dam grafično v garancijo in naj mi zamenjajo z drugo grafično istega cenovnega razreda, vendar hočem imeti hlajenje z ventilatorjem. Na kartico ne mislim vlagati denarja za kakšnega zalmana, sam mislim kmalu nabaviti GF8xxx. Pa še nekaj, mi bojo spoh upošteval garancijo?

Grey ::

Dvomim, da ti jo bodo upoštevali, ker si sam nanašal pasto na grafično kartico, kolikor sem razumel.

T-Majo ::

naj povem še, da sem preizkusil v CS Soruce, koliko fpsjov imam, no rezultati so bili sledeči, 76fps z AA2, brez pa 92, seveda na zgoraj omenjeni resoluciji. Tudi stik med gpujom in hladilnikom sem preveril, ubistvo je tako zelo vroče da se opečeš. Slučajno sem zasledil da ima gigabytov x16x0 enak hladilnik, vendar ima še višje frekvence. :\

ant ::

Problem bi bil, če je slučajno opaziti na kartici sledi nepooblaščene uporabe; torej ali kartica izgleda vizualno kaj drugače kot kupljena?

če ne potem nebi smelo biti problemov; nesi na servis povej, da se pojavljajo artefakti in ker morda ne bodo imeli na zalogi prav te kartice, se poizkusi zmeniti, da ti jo dajo v račun pri nakupu boljše.

LP

T-Majo ::

Ne, na kartici ni nobenih sprememb. Sej ne da imam težave tudi z driverje ampak ok. Drugače se bom pa poskusil zmenit za geforce 7300gt.

Pesimist ::

garancijo ti morjo tudi opostevat ce jim tja prineses celo razstavleno graficno. Sej ti nemorjo dokazat da si jo ti pokvaro. In ce skup sestavis ali sestavijo pa spet jebe morjo menjat.
To je blo zadnic po TV na Pro 7 najvecje zmote clovestva pri reklamacijah. :D

Tak kot lahko ce dobis pokvarjeno stvar ko jo kupis celo razstavis in probas popravit predno se odlocis za zamenjavo pa ti tudi morajo menjat. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

K0K0 ::

Kolk ventilatorjev imaš v kišti ?

T-Majo ::

Prej sem imel 2 venta, ki sta pihala notri hladen zrak, sedaj je pa kišta odprta. Grem pa stavit da bi lahko na grafični jajce speku, če mi je nebi blo škoda bi to res naredu :D

Husqvarna ::

Eno je TV, drugo pa slovenski servisi. Najlažje se problemom izogneš, če nič ne tikaš.
|Sawyer| razstviš lahko vse brez problema, če si pooblaščena oseba, če pa nisi so pa to buče. "Pooblaščeno osebo" pa mislim da vsebujejo vsi garancijski listi.

Drugače pa grafika je za na reklamcijo. Na servisu bojo vrjetno kak 3DMark čez vrgl in če bo mela tam take napake ti jo bodo menjal. Če boš hotel drugo grafiko boš plačal razliko v ceni.

igor0203 ::

Ne vem zakaj ne bi smel zamenjat termalno pasto? :\ Sej to ni fizični poseg v komponento. Jaz kot fizični poseg smatram kot poškodba jedra, rama, da si kaj dol odtrgal, menjal konenzatorje,...

@T-Majo: Kje si pa kupil grafično? Nesi jo na servis, ker je očitno pokvarjena. ;)

AngelOfDeath ::

Težko verjamem da bodo upoštevali garancijo...
edit: Slovnica

JIM22 ::

Sej ne rabiš neč govorit da si pasto menjal. Itak ne bodo šli jemat dol hladilnika. Tak da ni panike za garancijo.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Husqvarna ::

Garancijo bi naj zgubil že, če daš sam boljši hladilnik gor. Če menjaš pasto bi pravtako naj zgubil garancijo.
Po drugi strani pa če ne vedo... Menda jim ne boš šou razlagat, da si razstavlju zadevo. Če ni kakih poškodb nebi smelo bit problema.

AngelOfDeath ::

ne vem zakaj poskušate popravljati stvari ki so v garanciji...

Popravljaš te ko več ni garancije
edit: Slovnica

igor0203 ::

Jaz sem že parkrat prinesel pokvarjeno grafično na servis, kjer sem jim povedal, da je bilo za hlajenje dobro poskrbljeno, ker sem imel vodno gor. In zaradi tega naj bi izgubil garancijo? 8-O Nikoli mi ni noben nič rekel, še celo v Mlacomu ne.
Torej po tej vaši logiki niti novemu avtu(v garanciji) ne smeš zamenjati gum, ker je to poseg v avto? Ali pa zamenjati AR?

mtosev ::

Me zanima kaj bi v Comtronu rekli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMax ::

Torej po tej vaši logiki niti novemu avtu(v garanciji) ne smeš zamenjati gum, ker je to poseg v avto? Ali pa zamenjati AR?

To lahko. Tako kot lahko zamenjaš zunanji disk, pa ne boš izgubil garancije na grafično. Lahko zamenjaš monitor, pa to ne vpliva na garancijo PCja.
Ne smeš pa menjat dratov v gumah. In ne smeš menjat žarnic v AR.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AngelOfDeath ::

@igor0203

ne delaj neumnih primerjav...

Ne vem zakaj ljudje sami popravljajo stvari ki so še pod garancijo... v garancijskih pogojih lepo piše kdo sme kaj popravljat in to ni končni uporabnik...
edit: Slovnica

igor0203 ::

Tudi če zamenjaš (ponavadi) zanič stock hlajenje z nekim boljšim aftermarket hladilnikom, ne izgubiš garancije. Verjetno se najde kje kak serviser, ki ti bo zaradi tega začel težit, samo da bi pa zaradi tega bil ob garancijo...
Torej izgubim tudi garancijo na procesor, ker ne uporabljam stock hladilnika?

@AngelOfDeath: Kdo je pa popravljal kaj? Kolikor sem iz njegovega posta razbral, je samo hladilno pasto zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Turtle ::

Ponavadi je med drugim napisano v garancijski izjavi...

Pogoji za jamstvo so:
...
-da v izdelek ni posegla oseba, ki za to ni imela poblastila,
...

Med garancijske okvare ne priznavamo:
...
-če so bili vgrajeni neoriginalni deli,
...

Odvisno kako se jim zazdi, lahko ti zavrnejo....

AngelOfDeath ::

@igor0203

Kaj točno pa je zate zamenjava hladilne paste če to ni popravilo ?

Je lepo napisal da jo je zamenjal ker je upal da bo pol bolše hladilo, torej jo je poskusil popraviti.

Z moje strani je to popravilo in kršenje garancijskih pogojev...
edit: Slovnica

mtosev ::

nima kaj za sekirat. Frendu sn na 7600GT montiral Zalmana. pa prejsni hladilnik sn reko da hrani ce pride do cesa. Da nezaj zmontiram pa je cool:D

Kak bi to opredelili? To ni popravljanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Turtle ::

Zakaj si zmontiral že Zalmana? ....Si pooblaščena oseba? ...kokorkol, večino firm ne bo komplicirala, sam imajo pa opcijo da te, če se jim zahoče..

MadMax ::

Kak bi to opredelili? To ni popravljanje.

Je pa vsekakor nepooblaščen poseg v zadevo, kar ima lahko za posledico izgubo garancije.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darkolord ::

Well, če smo že tko pikolovski, pri grafični kartici v napravo posegaš že s tem, da jo primeš.

mtosev ::

Zalmana sn montiral, ker je bi grafa heatpipe in je gor Zalman da lahko lepo hladi. :D

Ce gre kaj narobe mu montiram nazaj heatpipe in je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

igor0203 ::

No naj mi potem en odgovori na to vprašanje:
Ali izgubim tudi garancijo na procesor, ker ne uporabljam stock hladilnika?

OldSkul ::

Na e-misiji so bili enkrat celo tako "prijazni", da so mi, da ne bi šlatal grafične jo z eno snovjo zlepili z matično. Mislim, to je pa že višek:\

Turtle ::

Si ga sam gor zmontiral ali so ti ga oni.... Ker če smo pikolovski, ti lahko zavrnejo garancijo zaradi tega, če se sam dal drug hladilnik gor. (sicer še nisem nikjer slišal da bi)

igor0203 ::

Turtle, je to letelo name? Mislim na po komponentah kupljen komp in da ga sam sestaviš ter daš npr. nek aftermarket hladilnik gor?

>>><<< ::

Garancijo na procesor izgubiš, če ne uporabljaš stock hladilnika. Pravtako je z grafo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

JIM22 ::

Hehehhe, zmeram me take teme nasmejijo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

darkolord ::

Garancijo na procesor izgubiš, če ne uporabljaš stock hladilnika.

Aha, torej ko kupiš procesor brez hladilnika (ne-box varjanta) ga pravzaprav že kar kupiš brez garancije? 8-)

>>><<< ::

Nekdo je vprašal tole.
Ali izgubim tudi garancijo na procesor, ker ne uporabljam stock hladilnika?
Mislim pa da gre za BOX varianto in ne TRAY, darkolord. :\
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

darkolord ::

In v čem je razlika? Eden ima PRILOŽEN hladilnik, drugi ne

blackmumba ::

fantje, jst sm pred leti kupil grafično radeon9000pro kjer je na škatli pisalo da GPU dela na 275MHZ.
Jaz sem s sekundnim lepilom takoj prilepil hladilnike na ram-e. In začnem testirat... :D
Default je delala na 250MHZ in ne na 275 !!! (za števlike nisem prepričan)

Lepo grem uveljavljat garancijo, ker grafična dela prepočasi :)
Prodajalec je malo zatežil zaradi hladilnikov, po pregovarjanju mi je pa prinesel kombinirke in pred njim sem aluminije dobesedno odtrgal iz ramov. Potem je njihov serviser pregledal grafično in strokovno ugotovil da je na kristalu res manjša hitrost kot na embalaži.

V zameno sem vzel disk :))

Husqvarna ::

Darklord razlika je v garanciji. TRAY 1 leto, BOX 3 leta.

darkolord ::

Ja, ampak to s hladilnikom nima veze, oziroma se garancijski pogoji za tray pa box varjanto ne razlikujejo.

Pri tray v bistvu moraš uporabit en neoriginalen hladilnik (ker originalnega afaik ne moreš kupit), zakaj bi pri box bilo drugače?

Garancijo imaš na procesor, al ga hladiš s klimo, stock hladilnikom ali tekočim vodikom pa nima veze (jasno upoštevajoč, da ga zaradi tega ne poškoduješ)

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

>> Garancijo na procesor izgubiš, če ne uporabljaš stock hladilnika. Pravtako je z grafo.

Da ne bom počil od smeha. :(

igor0203 ::

Da ne bom počil od smeha.


Nisi edini... :D

xabre ::

Smešno ali ne, AMD pravi, da garancija velja samo ob uporabi stock kulerja. Go figure.

Pyr0Beast ::

Resno. To je smeh ... kaj se bo procu naredilo, če nima stock kulerja ampak kerega drugega. Se mu bo to kej poznalo ? :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

xabre, ne najdem nikjer besede o kulerju: klik.

Turtle ::

Zato pa ma tray 1 leto garancije....A če v avto, ki je pod garancijo daš del ki ni originalen jo imaš še za tist del? NE... Večinomoa nobena firma ne bo nič rekla. Amapk če ti uporabljaš kuler (pa čeprav je boljši) ki ni stock potem ni "tovarniško od proizvajalca" garantirano da bo delu. Če ti to naredijo v podjetju, ki si kupil je to (v kolikor bi tovarna zavrnila garancijo njim) njihov problem.....kokorkol glupo se sliši, je po točkah zakona tko..... v praksi hvalabogu je drugače....

Fizikalko ::

>>A če v avto, ki je pod garancijo daš del ki ni originalen jo imaš še za tist del? NE...

Skrajno neprimerna primerjava. A mar ti kuler tlačiš V procesor, al kaj? Analogija bi bila prava, če bi rekli, da bi za avto izgubil garancijo, če na streho daš potovalni kovček.

Turtle ::

Sploh ne. analogija bi bila prava, če bi zamenjal hladilnik v avtu za večjega in bolj propustnega.....

Fizikalko ::

Ja. In potem bi ti crknil motorček za brisalce in ti ga ne bi popravili, ne? valda.

Turtle ::

uf...mal trdi danes....če bi ti crknil dvd ti noben ne bi težil zaradi nestock kulerja.... Ne če bi mi crknil motor, bi mi pa lahko zavrnili granacijo zaradi nestock hladilnika....težko vlečeš vzporednice?

Fizikalko ::

Težko, priznam. Ker niso vzporenice, ampak zgolj mimobežnice.

>>><<< ::

This Limited Warranty shall be null and void if the AMD microprocessor which is the subject of this Limited Warranty is used with any heatsink/fan other than the one provided herewith.

Link
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2-3 mesece star računalnik in slabši od prejšnjega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588435 (6989) solatko
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1008993 (5998) axee
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955141 (3857) Timmah
»

Odstranitev stock hladilnika iz PowerColor 9800SE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171311 (1007) BluPhenix
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505532 (4659) sharp

Več podobnih tem