» »

polovica diska manjka

polovica diska manjka

mulc007 ::

Na 60GB disk sem šel naložit WinXP.
Pred formatiranjem so bile 2 do 3 particije.
V prvi vrstici je bila particija ki niti ni bila particija.
V drugi vrstici je bila C particija
V tretji vrstici D particija.
Prvo in tretjo vrstico sem izbrisal v mišljenju da se bo združilo in bo imela C particija 60GB.
Zatem sem dal polno formatiranje C particije in nanjo naložil windows.
ko v inštaliranem windowsu pogledam velikost particije vidim le C particijo ki je velika 25GB.

Kaj sem narobe storil in kaj moram da bom imel na C particiji celotni prostor? Bi ponovna inštalacija windowsa avtomatsko uredila stvar?
  • spremenil: mulc007 ()

hojnikb ::

ocitno nisi raztegnal particije...

ofni disk management in raztegni particijo na C.
#brezpodpisa

Riff ::

v tem primeru bi moral pobrisat vse particije tud c sele potem lahko ustvariš veliko c particijo veliko 60gb, to lahko narediš že z win xp setupom čisto na začetku inštaliacije xp jev

mulc007 ::

V disk managementu vidim dva prostora z imenom Unllocated. Lahko ju spremenim v Free space, ne vem pa kako bi ju dodal v C particijo.

Med inštalacijo Win sem gledal na kakšen način bi združil vendar nisem našel nič takšnega. Če se prav spomnim sem med inštalacijo prejšnjikrat enako kot danes le zbrisal, pa se je potem avtomatsko združilo v eno particijo. Danes se to ni zgodilo.
C particije danes nisem zbrisal in če se prav spomnim je tud prejšnjič nisem. Če bi brisanje vsega rešilo težavo grem ponovno formatirat/inštalirat. Če pa ni sigurno potem pa raje ne bi ker tole vzame veliko časa

K0l1br1 ::

Na ssd-ju je kar hitro. Zbriši vse particije in jovo na novo. Ali pa raztegni particijo (resize) na prazen prostor.

val46 ::

Nikjer ne piše, da je ssd disk kolibri. Pa nekako tudi dvomim da je, ker da bi človek mel še windowsXP in jih dajal na ssd disk? ni najbolj verjetno za moje pojme. Pomoje gre za kak bolj retro računalnik, če pa mi, naj me OP popravi.

Riff ::

je sigurno sm potrebno je zbrisat vse particije in potem je sm ena cela particija

nsa_ag3nt ::

Ali gt parted live in joinaš brez izgub podatkove.

https://askubuntu.com/questions/66000/h...
To increase the size of the partition holding data: (Although this is mostly safe, it's always wise to make a backup of your data!)

First you'll have to make sure that both the partitions - unallocated space and the other partition to merge are either both logical partitions or both primary partitions. One logical and one primary will not work.

Second, right-click on the partition in question and click resize. Fill in the size as required.

Click resize/move and then click Apply all operations
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
182964 (2600) MIHAc27
»

združevanje particij ob instalaciji winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121331 (1246) vir
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784616 (3598) Dejk0
»

Kako povečati particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81918 (1722) šernk
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282001 (1636) kerrigh

Več podobnih tem