» »

Tveganja pri menjavi službe

Tveganja pri menjavi službe

Temo vidijo: vsi
«
1
2

PreviousUser ::

Ko dobimo ponudbo za novo službo, pogosto ne vemo, kaj nas čaka. Ok, plačo si lahko pogledaš v ponudbi, ne poznaš pa novih sodelavcev, kakšna je zahtevnost dela itd.

V obstoječi službi me sicer moti precej stvari, a prednost je, da sem v delu že utečen in določene stvari delam skoraj na avtopilotu. Lahko, da se stvari v novi službi ne bom naučil v redu in letim v poskusni dobi. Veliko novega bi se bilo treba naučiti, jaz pa po pravici povedano ne vem, če sem še v pravi formi za to. :D Plača in ostale ugodnosti pa so sicer v obeh službah podobne.

Katere so tiste stvari, ki bi pri vas ob isti plači pretehtale v smeri menjave službe, pa da se jih da preveriti že pred nastopom dela?

Vazelin ::

A še nisi zamenjal po letu jamranja? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Zdaj sem na tem, da lahko to naredim. :)

Alien123 ::

Zakaj bi menjal za službo z isto plačo?

PreviousUser ::

Recimo zdaj se vozim zelo dolgo, v novi službi bi pridobil zaradi vožnje cca. eno uro dnevno. Potem ne vem, kako kaže v prihodnosti z mojo službo, v ostalih podružnicah so vse take pozicije outsourcali v cenejše države itd.

krucymucy ::

Menjaj. Jutri ne bos nic mlajsi in bo se tezje.

OrkAA ::

Glavne prednosti menjave sluzbe so:

- Priloznost za pogajanje o placi. Desetkrat lazje si je povisat placo z menjavo sluzbe kot s povisicani v trenutni sluzbi.
- Pridobis si izkusnje in posledicno se ti poveca vrednost. Vsaka firma se ukvarja z drugacnimi problemi, ceprav na prvi pogled zgleda, da bo delovno mesto podobno. Spoznat moras nove procese, vidis kako se da podobne probleme resit na drugacen nacin. Znas primerjat stare resitve z novimi in vidis kaj deluje boljse.
- Razsiris si krog poznanstev. Vec ljudi kot poznas, vecja sansa je, da bos slisal za kaksno se boljso priloznost. Ali pa bos imel vec ljudi, ki te lahko priporocijo.

Jaz sem par let nazaj delal v centru Ljubljane, v precej dobro placani sluzbi, 5 minut s kolesom od doma. Vsak dan smo jedli dobra kosila po centru, delo je bilo zanimivo in veliko moznosti za napredovanja. Sem mislil, da boljse ne more bit. :)

Po treh letih sem se vseeno odlocil, da me zanima kako bi bilo delat 100% remote, zato sem pustil tisto sluzbo in zacel raziskovat kako bi prisel do take pozicije. Par mesecev in nekaj projektov kasneje se mi je nasmehnila sreca in dobil sem 100% remote ponudbo.

Na zacetku majhen startup, zdaj nas je pa ze okrog 200 in smo zelo verjetno na boljsi poti kot v prejsnji firmi. Placa je mnogo visja, fleksibilnost pa tudi. Prav zaradi te sluzbe sem v zadnjih 3 letih prepotoval pol sveta.

Bottom line je, da se splaca tvegat, ceprav na zacetku mislis, da itak ne bo nic bolje oz. se ti ne da stopit iz cone udobja. Vmes itak pridejo tudi slabe izkusnje, ampak se vsaj vec naucis, kot ce stalno vztrajas na istem.

TheBlueOne ::

PreviousUser je izjavil:

Recimo zdaj se vozim zelo dolgo, v novi službi bi pridobil zaradi vožnje cca. eno uro dnevno. Potem ne vem, kako kaže v prihodnosti z mojo službo, v ostalih podružnicah so vse take pozicije outsourcali v cenejše države itd.


Jaz bi takoj menjal, ce izgleda vsaj enako OK. Ena ura dnevano je ekvivalent ca. treh dnevov dopusta na mesec, kjer imas se potne stroske.

Recimo jaz sem eden tistih, ki kar hitro menjamo, ce je nekoliko boljse. Sem uspel prehiteti vse, s katerimi smo bili na istem v prejsnjih podjetjih, po placi in poziciji.

Drugace so meni menjave dosti samoumevne, ker kar znas znas, ostalo pa se razume, da se moras priuciti. Pri menjavi imas tudi moznost premisliti, kaj si morda "politicno" delal narobe in lahko zadeve spremenis takoj in poskusis drug pristop.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi menjal za službo z isto plačo?

Zaradi zamenjave okolja, pridobivanja novih znanj, lepšega CV-ja, ...

link_up ::

Enostavno. Jurja vec. Vsakic! Zato pa le menjaj!
In and Out

PreviousUser ::

OK, dobil sem cca. 15% višjo ponudbo kot imam plače zdaj.

Samo, kar so minusi:
- ne bi imel več svoje pisarne, pač pa bi bilo še nekaj žensk zraven,
- več timskega sodelovanja in posledično manj dela od doma,
- verjetno bi moral hoditi v obleki v službo,
- naučiti bi se moral kar nekaj novih stvari in če ne opravim poskusne dobe, letim. :D

Ma je kar težko se odločiti. :D

Alien123 ::

15% je premalo, toliko lahko pri svojem šefu iztržiš, če si jim pomemben.

PreviousUser ::

Alien123 je izjavil:

15% je premalo, toliko lahko pri svojem šefu iztržiš, če si jim pomemben.


Ja, saj jih skrbi, da bom v sedanji firmi dobil povišanje, če dam odpoved. :D Ker res bi moralo biti nekaj občutno bolje, da bi se spopadel z vsemi stvarmi na novo.

link_up ::

15%? Ne se hecat no, za to se ne splaca niti na razgovor. V primeru, da te res v sedanji sluzbi ne drzijo za vrat, isci naprej.
In and Out

TheBlueOne ::

Jaz bi vzel. Ena ura voznje vec je ca. 12,5% dohodka vec, ce delas nadure placane 1:1, ce so placane kakor se spodobi, recimo da zasluzis z istim casovnim vlozkom 20% vec. Torej ze samo, ce vlozis enako casa pridobis 20%, kjer je celota se 15% boljse placana. Potem pa se dodas prihranek od avta, ki pri eni uri na dan ni malo.

PreviousUser ::

Eno vprašanje o potnih stroških, če bo mogoče kdo vedel, tole je iz Uredbe o povračilu stroškov, povezanih z delom:

Če delojemalec iz utemeljenih razlogov ne more uporabljati javnega prevoza, se v davčno osnovo, ne glede na tretji in četrti odstavek tega člena, ne všteva povračilo stroškov prevoza do višine 0,18 eura za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in mestom opravljanja dela.



Torej ker imam omogočen javni prevoz, pa bi se mi vseeno izplačevala kilometrina, to pomeni, da mi gre kilometrina v davčno osnovo?

Meizu ::

Tisti stroski, ki so v obracunu navedeni kot potni stroski ne spadajo v davcno osnovo.

Furbo ::

PreviousUser je izjavil:

Ko dobimo ponudbo za novo službo, pogosto ne vemo, kaj nas čaka. Ok, plačo si lahko pogledaš v ponudbi, ne poznaš pa novih sodelavcev, kakšna je zahtevnost dela itd.

Tisto v ponudbi je samo izhodišče, naj ti jo popravijo še 15% gor, potem se pa že splača.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

zakaj je kao lažje dobit višjo plačo drugod kot v obstoječi službi?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Furbo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ko dobimo ponudbo za novo službo, pogosto ne vemo, kaj nas čaka. Ok, plačo si lahko pogledaš v ponudbi, ne poznaš pa novih sodelavcev, kakšna je zahtevnost dela itd.

Tisto v ponudbi je samo izhodišče, naj ti jo popravijo še 15% gor, potem se pa že splača.


To sem potem dobil, ko sem po prejemu prve ponudbe povedal svojo trenutno plačo.

Furbo ::

PreviousUser je izjavil:

Furbo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ko dobimo ponudbo za novo službo, pogosto ne vemo, kaj nas čaka. Ok, plačo si lahko pogledaš v ponudbi, ne poznaš pa novih sodelavcev, kakšna je zahtevnost dela itd.

Tisto v ponudbi je samo izhodišče, naj ti jo popravijo še 15% gor, potem se pa že splača.


To sem potem dobil, ko sem po prejemu prve ponudbe povedal svojo trenutno plačo.

K svoji trenutni plači bi moral že tedaj dodati 15%. :)

Pač reci, 30% več, pa pridem. Zgubiti nimaš kaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PreviousUser ::

V bistvu sem mislil narediti takole. V ponedeljek moram sporočiti, kako sem se odločil. V ponedeljek bi šel do sedanjega nadrejenega in ga povprašal, kako kaj kaže z mojo pozicijo v prihodnosti (da ne bo kakšnih lay-offov). Je pa tako, da verjetno garantirati ne more nič? Če bi namreč vedel, da obstaja neka perspektiva recimo še nadaljnih par let, bi ostal, kjer sem.

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Ostani tam, kjer si. Ista miza, isti stol, ista pozicija. Do penzije.

Ni ga za srat, da bi menjal službo ali kakroli spreminjal v življenju.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PreviousUser ::

Furbo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Furbo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Ko dobimo ponudbo za novo službo, pogosto ne vemo, kaj nas čaka. Ok, plačo si lahko pogledaš v ponudbi, ne poznaš pa novih sodelavcev, kakšna je zahtevnost dela itd.

Tisto v ponudbi je samo izhodišče, naj ti jo popravijo še 15% gor, potem se pa že splača.


To sem potem dobil, ko sem po prejemu prve ponudbe povedal svojo trenutno plačo.

K svoji trenutni plači bi moral že tedaj dodati 15%. :)

Pač reci, 30% več, pa pridem. Zgubiti nimaš kaj.


Je rekla že na razgovoru, do kje je odobren budget in zdaj sem dobil največ od tega ranga.

HotBurek je izjavil:

Ostani tam, kjer si. Ista miza, isti stol, ista pozicija. Do penzije.

Ni ga za srat, da bi menjal službo ali kakroli spreminjal v življenju.


Eh, da bi pa kar menjal brez da je kaj bistveno boljšega pa tudi ni ravno v redu. :D Ponavadi se gre na boljše, nekaj stane tudi stres ob privajanju na vse novo.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Je rekla že na razgovoru, do kje je odobren budget in zdaj sem dobil največ od tega ranga.


Če jim poveš kako dodano vrednost lahko prineseš v novi službi in jim daš dovolj velik razlog zakaj si zaslužiš več, kot le 15% bodo z veseljem premislili o dodatnih možnostih financiranja.

Ni treba vedno nujno, da se to vidi v plači, lahko se odrazi to tudi v kakšnih bonusih npr. % delež v podjetju v delnicah, krajši delovni čas, več dopusta ipd.

Je pa treba za to dobro premisliti in narediti raziskavo kaj točno podjetje potrebuje zato, da imaš dovolj močne argumente.

Načeloma imajo podjetja vedno dovolj manevrskega prostora za plače za delavce, ki jim bodo prinesli dobiček. Oni se samo "delajo", da ga nimajo, zato, da jim ni treba plačat več. Še posebej na razgovorih za prvo zaposlitev radi vprašajo "za kakšno plačo bi delal", da bi ja od tebe izvedli koliko pričakuješ. Če pričakuješ preveč, te odjebejo, če se pa podceniš, te pa z največjim veseljem sprejmejo, ker bodo plačali delavca manj, kot so sprva nameravali. Win-win za njih.

borut_p ::

Jaz sem menjal siht trikrat, vedbo sem sel na manjso placo. Po nekaj letih dela, prisel na visjo. Ce so ti pri novem delodajalcu pripravljeni dati enako, potem je lahko samo se bolje. Pri zdajsnjem bod tezko dobil boljso. Gre tudi za neko spostovanje - ja ce bos dal odpoved potem si pa zasluzis visjo placo, drugac pa ne - wtf?

Potem je tu se dodatni prosti cas zaradi manj voznje.

Pretehtaj katera firma bo cez 5 let se aktivna - glede na pricakovan upad gospodarstva.

Tako sem si sam razcistil malo nazaj ko sem menjal.

KraitPay ::

Imam kolega, ki je menjal službo v začetku lanskega leta, po petih letih, se je nehal voziti v LJ (drugače je iz MB). Samo osnovna plača ima sedaj sicer 20% nižjo, ampak ima do službe 5km, 4 dodatne dni dopusta, dodatne ugodnosti za zaposlene itd.

Pravi da je veliko bolje razpoložen, manj bolan in bolj srečen, ker je več z družino. Če se greš za 100€ več prodat firmi, zato da boš njihov služen, to je pač odločitev vsakega posameznika.

Imam sodelavca, ki v 10 letih ni prosil niti za eno povišico; vedno mi je govoril, da se mu ne splača za 50EUR več ostajati dlje v službi in poslušati zakaj stvari niso opravljene. Ostaja zaradi bližine službe in povezave z vrtcem ter OŠ.

PreviousUser ::

KraitPay je izjavil:

Imam kolega, ki je menjal službo v začetku lanskega leta, po petih letih, se je nehal voziti v LJ (drugače je iz MB). Samo osnovna plača ima sedaj sicer 20% nižjo, ampak ima do službe 5km, 4 dodatne dni dopusta, dodatne ugodnosti za zaposlene itd.

Pravi da je veliko bolje razpoložen, manj bolan in bolj srečen, ker je več z družino. Če se greš za 100€ več prodat firmi, zato da boš njihov služen, to je pač odločitev vsakega posameznika.

Imam sodelavca, ki v 10 letih ni prosil niti za eno povišico; vedno mi je govoril, da se mu ne splača za 50EUR več ostajati dlje v službi in poslušati zakaj stvari niso opravljene. Ostaja zaradi bližine službe in povezave z vrtcem ter OŠ.


Ja saj, več zahtevaš več potem pričakujejo. Tako da to je tudi dvorezen meč, dobiš nekaj drobiža več, od tebe se pa pričakuje veliko več.

Pa tudi tako je recimo, da če imaš v obstoječi službi redna letna povečanja plač za par odstotkov, hitro ujameš tistih par odstotkov višjo plačo, ki bi jo imel v drugi firmi.

Maximus ::

Menjaj. Boljše plačilo ter prišparan čas. Tu ni kaj za razmišljat, pod pogojem da je nova firma ok. To je vedno tveganje.
Kar se tiče obstoječe službe in da greš mahat s konkurenčno ponudbo, se lahko zgodi dvoje:
a) Korigirajo tvojo plačo in ostaneš tam
b) Korigirajo tvojo plačo, vmes poiščejo drugega in ob prvi priliki te vržejo ven.

Če ti do sedaj niso dvigovali plače ali sami ali, ko si jim omenil, nevem zakaj misliš da bo obveljal scenarij a?

P.S. Kot je nekdo omenil, z menjavo si razširiš krog poznanstev, pridobiš na znanju in posledično tudi na vrednosti.

kuall ::

Menjave so dobre za delavce, to sigurno. Bolj ko se delodajalci bojijo, da jim bomo pobegnili lepše ravnajo z nami.

Za povišnico prosiš takrat, ko si sigurne, da ima firma lep dobiček od tvojega dela daljše obdobje.

tony1 ::

OP, absolutno menjaj službo.

Vazelin ::

tony1 je izjavil:

OP, absolutno menjaj službo.

glede na enoletno jokanje bi mu tudi jaz predlagal isto:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

-valvoline- ::

Menjaj sam zarad razdalje. Drgac za par evrov gor dol se ne splaca. Menjava edino ce zadanes stolcek v js/ju, v tem primeru ni kaj za razmisljat.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

WhiteAngel ::

-valvoline- je izjavil:

Menjaj sam zarad razdalje. Drgac za par evrov gor dol se ne splaca. Drgac pa menjava edino ce zadanes stolcek v js/ju, v tem primeru ni kaj za razmisljat.


Huh? Od kdaj ima javni sektor dobre pogoje dela (plača, obremenjenost)? Če si tehnični kader in imaš kaj za pokazat, te industrija veliko bolj nagradi. Za manj sposobne in jebivetre pa ja, je JS terna.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

kuall ::

JS je komunistični bullshit za ljudi, ki bi radi mešali drek celo življenje.

-valvoline- ::

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

-valvoline- je izjavil:

https://moja-dolenjska.si/visje-place-z...
Podatki kazejo drugace.


Mah tehnični kader je v JU podpovprečno plačan že samo če gledamo samo JU kaj šele če gledamo celotni trg dela. Res pa je da lahko precej lagano delaš dobiš ene 1.4 - 1.5k pa zraven še nafušaš enkrat toliko. :D V primeru da fuš crkne al pa se ti več ne da pa imaš nek soliden plačilni razred v dosmrtni užitek in v preostalem času preganjaš sodelavke. :)

PreviousUser ::

Ma za obstoječo službo je pretehtala lastna pisarna in pa več možnosti za delo od doma. Drugače sem bil že v prejšnjih službah tako v pisarni s še tremi ljudmi kot v velikem open office in ni primerjave, še posebej ker sem introvert.

Sem pa še enkrat preračunal razliko v plači in je samo cca. 5%.

tony1 ::

V resnici se bojiš spremembe.

Bodi pameten in se odloči za tisto varianto, kjer je vožnje na šiht manj.

[Michael] ::

Ravno zato, ker si introvert bi bilo fajn, da menjaš službo tudi, če ne bi zaslužil nič več.
Zato, da stopiš iz cone udobja in se razvijaš naprej.
Poleg denarja je čas tudi zelo pomebna reč, ena ura več na dan je 5 ur več na teden (20 ur/mesec), ki jih lahko investiraš v nova znanja.
Jaz bi menjal na tvojem mestu.

RandomUser1 ::

Kako pa načeloma poiščete/dobite ponudbo? A se prijavljate na razpise ali vas kar direktno kontaktira delodajalec oz. rekruter?
Zdi se mi mal awkward, če prek CV kontaktirajo trenutnega šefa za reference, ta pa sploh nima pojma da menjaš službo. Razen seveda če že vnaprej daš odpoved.

tony1 ::

"Zdi se mi mal awkward, če prek CV kontaktirajo trenutnega šefa za reference, ta pa sploh nima pojma da menjaš službo. Razen seveda če že vnaprej daš odpoved."

To nima zveze s stvarnostjo in to se v praksi ne dogaja.

RandomUser1 ::

tony1 je izjavil:

"Zdi se mi mal awkward, če prek CV kontaktirajo trenutnega šefa za reference, ta pa sploh nima pojma da menjaš službo. Razen seveda če že vnaprej daš odpoved."

To nima zveze s stvarnostjo in to se v praksi ne dogaja.


V bistvu se, ne sicer preko uradnih kanalov, ampak vsak ima kšne kolege na isti firmi in jih kontaktira če te poznajo. Naprej se pa itak potem hitro razve.

PreviousUser ::

[Michael] je izjavil:

Ravno zato, ker si introvert bi bilo fajn, da menjaš službo tudi, če ne bi zaslužil nič več.
Zato, da stopiš iz cone udobja in se razvijaš naprej.


Mislim, da se tega, ali si introvert ali ekstrovert ne da spreminjati, ker je to del tvoje osebnosti. Je pa res, da je to kontinuum in večina je nekje tam vmes. Zase mislim, da sem močno na strani introvertiranosti in me to, da so okoli mene osem ur drugi ljudje, izčrpava. Navajen sem tudi delati v tišini, ker rabim koncentracijo pri svojem delu.

[Michael] ::

Ne vem, mogoče se pa da. Prepričan pa sem, da se da postopoma natrenirat "karkoli" si želiš.

da so okoli mene osem ur drugi ljudje, izčrpava

Te čist razumem, sva si podobna.
Ampak za dobro plačo se, da marsikaj potrpeti, lahko pa poleg tudi spreminjaš stvari ali vsaj poskusiš spremeniti (osebna pisarna ali vsaj en kot, WC? :D)

Preden se odločiš mogoče narediš še TO vajo.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

RandomUser1 je izjavil:

Kako pa načeloma poiščete/dobite ponudbo? A se prijavljate na razpise ali vas kar direktno kontaktira delodajalec oz. rekruter?
Zdi se mi mal awkward, če prek CV kontaktirajo trenutnega šefa za reference, ta pa sploh nima pojma da menjaš službo. Razen seveda če že vnaprej daš odpoved.


Pri nas so za boljše pozicije inside razpisi, pol pa se gre kateri ima boljše veze. Jebiga

PreviousUser ::

[Michael] je izjavil:

Ne vem, mogoče se pa da. Prepričan pa sem, da se da postopoma natrenirat "karkoli" si želiš.

da so okoli mene osem ur drugi ljudje, izčrpava

Te čist razumem, sva si podobna.
Ampak za dobro plačo se, da marsikaj potrpeti, lahko pa poleg tudi spreminjaš stvari ali vsaj poskusiš spremeniti (osebna pisarna ali vsaj en kot, WC? :D)

Preden se odločiš mogoče narediš še TO vajo.


Sem, pogledal, zanimiva perspektiva.

Je pa tako, da se tega, da ne bi delal z drugimi v pisarni ne da spremeniti, ker direktor zagovarja to zaradi bolj učinkovite komunikacije in timskega dela. Sem pa že delal v pisarnah s par sodelavci in tudi v pisarnah z nekaj deset sodelavci in mi je bilo kar moteče vse skupaj, nisem se mogel navaditi. Pa tudi remote work v novi službi ne bi bil mogoč tako pogosto, samo enkrat na mesec približno, tudi zaradi poudarka na timskem delu. Zdaj lahko delam od doma skoraj kadar hočem. Težko bi se odpovedal temu.

kuall ::

Po več letih dela od doma bi ti tisti open office direndaj kar pašal kakšno leto, potem pa ti bi začel iti počasi na živce. Spremmebe pašejo, že zato je menjava službe kar ok opcija, posebej če si naveličan v tej službi.

tony1 ::

RandomUser1 je izjavil:

tony1 je izjavil:

"Zdi se mi mal awkward, če prek CV kontaktirajo trenutnega šefa za reference, ta pa sploh nima pojma da menjaš službo. Razen seveda če že vnaprej daš odpoved."

To nima zveze s stvarnostjo in to se v praksi ne dogaja.


V bistvu se, ne sicer preko uradnih kanalov, ampak vsak ima kšne kolege na isti firmi in jih kontaktira če te poznajo. Naprej se pa itak potem hitro razve.


Seveda se to počne, vendar po prijateljskih kanalih in če že šele potem, ko si že dal odpoved. Ali pa na razgovoru oboji poskušajo najti kakšnega skupnega znanca.

Firma, ki išče kader (in če ima razpis je očitno, da ga ne more nikjer drugje dobiti, opozarjam še na današnjo konjunkturo in pomanjkanje tehničnega kadra) pa vsekakor ne bo poskušala vnaprej škoditi potencialnemu kandidatu npr. tako, da bi njegov potencialni bodoči šef šel klicati njegovega današnjega šefa. Tega se ne počne, ker bi to lahko razp... kandidata, ki bo preprosto odšel kam drugam, firma pa bo še naprej brez kadra. In to ni v njihovem interesu.

MasterTade ::

A JS določa plače v gospodarstvu?
Mors omnia aequat
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pogosto menjate službo / razlogi za to

Oddelek: Programiranje
324777 (3484) sunshine403
»

Menjava službe

Oddelek: Loža
459870 (3704) Kekokekič
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813534 (9916) harmony
»

Odpoved brez zamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510255 (7719) noraguta
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334510 (32217) AndrejO

Več podobnih tem