» »

Oneplus ColorOS

Oneplus ColorOS

vilonja ::

Kaj si mislite, da oxygenos 12 ne bo več pravi oxygenOS temveč colorOS? Trenutno sem na oneplus 6 in kupil sem ga ravno zaradi oxygenOS.
Kaj nam na androidu sploh še preostane tistim, ki želimo imeti pure android experience? Samo še pixli?

bobby ::

LineageOS
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kodrnusa ::

Pixelexperience, LinageOS...
Odkleneš bootloader in gasa.. naložiš rom ki ti paše. Dobra stvar oneplusa...

vilonja ::

Aha ok, torej še zmeraj bi kupili oneplusa in gor naložili nek rom? Pa so ti romi instaliraj in pozabi za naslednja 3 leta?
Ampak a ni povsem vseeno, če kupis cenejsega xiaomija in gor nalozis custom rom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

bobby ::

Pri tej opciji moraš gledat, če se na tel da odklenit bootloader in če ga najdeš v podpori recimo v LineageOS.
Na nekatere tel preprosto ne gre. XDA developers je prava stran za to
Jaz kupujem tel na ta način, ne gledam na znamko, gledam, če je odprt na tovrstne predelave brez večjega zajebavanja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dunda ::

Pred leti sem preizkušal različne OSe na Androidnih telefonih. Na trenutnem (OnePlus 5) pa imam še vedno samo njihov sistem. Oxygen OS je precej dobra zadevica in niti ni bilo posebne potrebe. Bi si pa človek želel varnostnih posodobitev in kakšnih bombončkov.
Sedaj pa ne vem, kako je sedaj s temi aplikacijami, ki so bolj občutljive na rootanja in neuradne ROM. Recimo NLB Klikin in podobni heci. Imajo kaj težav?
https://www.kacnje.eu

Uranij ::

dunda je izjavil:

Pred leti sem preizkušal različne OSe na Androidnih telefonih. Na trenutnem (OnePlus 5) pa imam še vedno samo njihov sistem. Oxygen OS je precej dobra zadevica in niti ni bilo posebne potrebe. Bi si pa človek želel varnostnih posodobitev in kakšnih bombončkov.
Sedaj pa ne vem, kako je sedaj s temi aplikacijami, ki so bolj občutljive na rootanja in neuradne ROM. Recimo NLB Klikin in podobni heci. Imajo kaj težav?


sicer NLB aplikacije ne poznam, ampak vse novejse aplikacije, ki imajo opravka z obcutljivimi podatki delajo atestacijo. Safetynet, key attestation in podobno. Tam se tudi vidi kaksen bootloader imas gor, ce je telefon rootan in tako naprej. V kolikor je kaksen parameter napacen, ti aplikacija preprosto ne bo delala.

Zato se jaz zadnje case izogibam customiziranih romov na privatni napravi.

dunda ::

No, točno to je bil razlog, da se tega še nisem lotil.
https://www.kacnje.eu

bobby ::

nlbklik dela, custom rom + root, te pa na začetku opozori, da je custom rom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Egidij88 ::

Kaj dosti se ne bo spremenilo.

https://www.androidpolice.com/2021/09/2...

Če imaš OnePlus 6 boš pa itak obstal na Android 11.

Kodrnusa ::

Novi romi recimo pixelexperience imajo možnost widevine 1. To pomeni da ti appi ne spoznajo da je telefon odklenjen (bootloader odklenjen), tako da dela vse normalno . Bancni appi, netflix 4k, amazon prime...
Jaz imam trenutno na oneplus 7 pixelexperience rom pa vse dela.

Uranij ::

Kodrnusa je izjavil:

Novi romi recimo pixelexperience imajo možnost widevine 1. To pomeni da ti appi ne spoznajo da je telefon odklenjen (bootloader odklenjen), tako da dela vse normalno . Bancni appi, netflix 4k, amazon prime...
Jaz imam trenutno na oneplus 7 pixelexperience rom pa vse dela.


To je precej pavšalen odgovor. Seveda je možno, da aplikacije, ki jih ti uporabljaš ne delajo ID attestacije, kar pa ne pomeni da tega ne dela nihče.
Pri novejših telefonih se spravijo pomembni parametri naprave, kot kopije, tudi v trusted environment telefona(TEE).
Do TEEja ne moreš dostopat niti kot root in njegove notranje vrednosti lahko le stežka spreminjaš. Androidov Keystore ima recimo vse občutljive stvari shranjene tam noter.
V TEE se v zadnjem času recimo zapiše tudi hashi bootloaderjev, IMEI vseh anten, model, .... Vse te vrednosti lahko ti sicer prebereš, ne moreš jih pa spremenit, tudi če telefon rootaš ali kako drugače komprimitiraš.

V kolikor boš uporabljal aplikacijo, ki bo to funkcionaliteto uporabljala (in tega bo več in več, jaz recimo sodelujem pri dveh projektih kjer se to dela), potem bo ob rootanju, custom romih in podobnih zadevah aplikacija takoj zatrokirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

Karen ::

Jaz imam op7pro pa odklenjen rom pa twrp pa magisk za rootanje in lahko potrdim da magiskhide funkcija kjer preimenujes magisk v random ime lepo skrije root. nlb, sberbank, nkbm banke nimajo pojma da je telefon rootan, kar je tudi edino pravilno. user je tu tisti ki kontrolira telefon in ne obratno ;-)

bobby ::

Karen je izjavil:

Jaz imam op7pro pa odklenjen rom pa twrp pa magisk za rootanje in lahko potrdim da magiskhide funkcija kjer preimenujes magisk v random ime lepo skrije root. nlb, sberbank, nkbm banke nimajo pojma da je telefon rootan, kar je tudi edino pravilno. user je tu tisti ki kontrolira telefon in ne obratno ;-)


Hvala!
Sploh nisem vedel, da magisk ima to opcijo in ja, beautiful,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

šernk ::

malce offtopic ampak ali vam ki imate rootane telefone dela gpay prek NFC po trgovinah? Imam OP 7T, ki so ga pri oneplus zajebal totalno z enkripcijo in nimam volje na custom rom it potem pa pogruntat, da ne morem z gpay prek NFC plačevat, ker potem je to en kup dela za spravit vse nazaj na stock.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Karen ::

Gpay-a žal nimam, tako da ti ne morem potrditi (na OP 7pro). Ampak NKBM prepaid visa mi preko m-denarnice od nkbm normalno dela prek NFC (torej brezstično plačilo s telefonom) - če ti ta podatek kaj pomaga. Domnevam da ni razloga da Gpay ne bi delal na enak način; mogoče ti bo za 100% potrdil kdo drug ki to kombinacijo ima. Z Magiskhide še nisem srečal aplikacije ki bi težila da je telefon root-an.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus 9 pro

Oddelek: Mobilne tehnologije
353211 (2344) Saso_C
»

Dostopen jailbreak za vse iPhone in iPade

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
206828 (3223) MrStein
»

oneplus oxygen os in nlb

Oddelek: Mobilne tehnologije
212619 (1882) mikrctmk
»

Oneplus X (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
63899108 (36093) cryptozaver
»

Oneplus - neodzivnost servisa

Oddelek: Pomoč in nasveti
315024 (3616) Heisenberg

Več podobnih tem