» »

Odpoved brez zamere

Odpoved brez zamere

1
2
»

pikachu004 ::

Čaki malo, pa misliš, da če recimo hipotetično, firmi podvojiš prihodke... da se bo potem tudi tvoja plača podvojila? Ker praviloma temu ni tako, pa če se raztrgaš za firmo.


Ubistvu je čudna situacija. Del plače je odvisen od moje prodaje, ki pa je ne smem povečati, ker imamo že tako preveč dela.

bizgech ::

Mene pa zanima, če ima delodajalec pred zaposlitvijo in tudi potem kakšen vpogled na to, kje si prej delal. Torej, pridem na razgovor in rečem, da sem prej delal pri podjetju XYZ, ali lahko to delodajalec kako preveri, brez da bi poklical v podjetje? Če so te podatki dostopni, kje se to lahko preveri?

TheBlueOne ::

Vsak ima svojo zgodbo, in ce tudi vse stima se clovek lahko navelica nekega dela ali podjetja. S tem je pac treba racunat.

Ne vem kako lahko vsak sodi vse po svojih omejenih izkusnjah. Praviloma je vedno vsem vse jasno. Podjetja tocno vedo, zakaj imajo visoke fluktuacije, seveda pa politicna drza ne sme vedno odrazati realnosti.

knesz ::

Nekako sem v bil v obeh situacijah. Delal sem v eni firmi, dal odpoved in šel v drugo (v drug kraj zaradi družine), dal odpoved v drugi firmi, ker sem odprl svojo firmo, odprl drugo firmo in v tej drugi firmi oba prejšnja delodajalca delata zame kot dobbavitelja.
Istočasno sta dva delavca dala odpoved pri kolegu privatniku in sedaj delata zame (monter in CNC operater), vse je šlo brez zamer. Meni ni še nobeden dal odpovedi, zagotovo pa ne bi bilo zamere, ker nikili ne veš kako se v prihodnosti obrne in kdaj ter v kakšni funkciji naletiš na bivšega zaposlenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

fosil ::

bizgech je izjavil:

Mene pa zanima, če ima delodajalec pred zaposlitvijo in tudi potem kakšen vpogled na to, kje si prej delal. Torej, pridem na razgovor in rečem, da sem prej delal pri podjetju XYZ, ali lahko to delodajalec kako preveri, brez da bi poklical v podjetje? Če so te podatki dostopni, kje se to lahko preveri?

Izpisek iz ZPIZ, ne vem pa če ima delodajalec dostop do tega, lahko pa mu ga ti prineseš, oziroma ga zahteva od tebe.
Tako je!

noraguta ::

ah komot vpraša prejšnega delodajalca. če nimata podpisanega kakega dogovora. zakaj ga nebi. spiz pa še zase ne ve kaj dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624725 (13017) Steinkauz
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813539 (9921) harmony
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12227708 (20468) Mato989
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334515 (32222) AndrejO

Več podobnih tem