» »

Menjava službe

Menjava službe

bajosasela ::

V trenutni službi ne vidim več prihodnosti. Nadrejeni je do funkcije prišel s pomočjo VIP, položaju pa ni dorasel, da ne zapišem kaj drugega. Ena od njegovih nalog tudi pisanje tedenskega razporeda dela podrejenim, kjer dela razlike med novimi in starimi delavci. Zato prihaja do situacije ko "stari" delavci lahko praktično izbirajo kako bodo delali naslednji teden, medtem ko pa "novi" zaprosijo kdaj za manjšo korekcijo plana, pa le ta ni možna. Poleg tega se ta delitev stari-mladi opaža tudi med nami, saj zadnje čase opažam da "stari" delavci, če le lahko, vse preložijo na "mlade" in te reči gredo že tako daleč da "mladi" delajo "stari" pa zraven gledajo ( slednje so opazili in komentirali tudi drugi zaposleni).

Ker poleg navedenega tudi ni možnosti napredovanja, sem se odločil da si začnem iskat novo službo. Tu bo sicer nastopil problem ker imamo določen kolektivni dopusta, med letom pa dopusta ni mogoče dobiti. En dan si sicer lahko določim, ostale pa mi mora odobriti nadrejeni, kar pa bo glede na dosedanje izkušnje najverjetneje misija nemogoče....

Da si iščem novo službo ne mislim povedat nikomur, ker potem lahko od nadrejenega (verjetno tudi od nekaterih "starih" delavcev ) pričakujem nagajanje...

Predlogi kako se tega lotiti so zaželeni....

-valvoline- ::

V zasebem sektorju so nasplosno moznosti za napredovanje =0 v nasem rdecistanu. Pac spremljas zaposlitvenih portalov, pridno isces, klices in posiljas cvje naokoli.

Tilen ::

bajosasela je izjavil:

V trenutni službi ne vidim več prihodnosti.
Predlogi kako se tega lotiti so zaželeni....

Kaj si do sedaj storil v tej smeri? Imaš ustvarjen LinkedIn profil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bajosasela ::

V bistvu je odločitev padla prejšnji teden, ko se je spet zgodila zgoraj omenjena možnosti izbiranja razporeda. Tako da do sedaj sem malo preletel zaposlitvene portale in poslal 2 vlogi....

Nimam še, bom izdelal....

Ko smo že pri LinkedIn : kakšne so vaše izkušnje z njim?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

V stari službi poveš da greš takrat ko maš novo v žepu.
Brezveze karkoli govorir prej

Invictus ::

Dobre...

Seveda če imaš kaj pametnega za napisat gor...

Pa nov (vsaj zame) feature je, da lahko nastaviš da si na voljo.

Ampak tu ne boš našel slovenske službe. Oz. jo boš za mizerno tarifo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

Manj se oziraj kaj in koliko delajo drugi, pa ti bo veliko lažje v življenju ;) V večini firm se najdejo lenuhi in pridni delavci, ki delajo namesto njih. S tem se nima smisla obremenjevat. Menjava službe ne spremeni dejstva, da svet ni pošten (eni si čohajo rit za 3k na mesec, drugi kopljejo jarke za minimalca z 2-mesečno zamudo).
Pomoje so pri zaposlitvi ključni trije dejavniki:
1. Koliko dela/truda/znanja vložiš v službi
2. Koliko časa preživiš v službi (št. ur na dan/teden) + ali si lahko prost ko to potrebuješ/želiš - torej ali ti ob službi ostane čas za tvoje življenjske navade
3. Ali si primerno plačan glede na vložen trud/znanje in čas

Pretehtat moraš, s katerimi od dejavnikov nisi zadovoljen. Če te moti samo to, da ne dobiš fraj dneva ko ga potrebuješ, lahko to razčistiš s šefom. Če misliš da delaš preveč oz. si za delo premalo plačan, pol pa bo res treba iskat drugo službo.

bajosasela ::

smacker je izjavil:

Manj se oziraj kaj in koliko delajo drugi, pa ti bo veliko lažje v življenju ;) V večini firm se najdejo lenuhi in pridni delavci, ki delajo namesto njih. S tem se nima smisla obremenjevat. Menjava službe ne spremeni dejstva, da svet ni pošten (eni si čohajo rit za 3k na mesec, drugi kopljejo jarke za minimalca z 2-mesečno zamudo).
Pomoje so pri zaposlitvi ključni trije dejavniki:
1. Koliko dela/truda/znanja vložiš v službi
2. Koliko časa preživiš v službi (št. ur na dan/teden) + ali si lahko prost ko to potrebuješ/želiš - torej ali ti ob službi ostane čas za tvoje življenjske navade
3. Ali si primerno plačan glede na vložen trud/znanje in čas

Pretehtat moraš, s katerimi od dejavnikov nisi zadovoljen. Če te moti samo to, da ne dobiš fraj dneva ko ga potrebuješ, lahko to razčistiš s šefom. Če misliš da delaš preveč oz. si za delo premalo plačan, pol pa bo res treba iskat drugo službo.


V bistvu se nisem oziral na to koliko kdo dela, dokler mi sodelavci iz drugih oddelkov začeli tega omenjat, potem pa sem tudi sam začel gledat okoli in videl kaj se dogaja.

Če dobro razmislim gre v mojem primeru še najbolj točko 2, kateri potem dodata svoje še prva in tretja.

Teoretični primer:

Ponedeljek
Jaz: šef je možno da bi čez 10 dni imel frej ker imam neke opravke?
Sef: ja ne vem takrat mamo to pa to za naredit, bomo vidl

Sreda
"Stari" sodelavec : šef je možno da bi čez petek imel frej ker imam neke opravke?
Sef: ja ja bomo zrihtal, ni problema

Kdo je bil prost je menda jasno.....

Pogovor z šefom ni pomagal ker sem dobil praktično iste odgovore kot v ponedeljek

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Si kdaj dejansko probal dati zahtevo za dopust in so ti jo večkrat zavrnili? To, da ni ljudi, je problem nadrejenega. Ti samo koristiš svoje pravice, ki ti jih daje pogodba o zaposlitvi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alien123 ::

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..

bajosasela ::

Alien123 je izjavil:

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..



Po zakonu 1 dan, ostale ti odobri delodajalec....

Alien123 ::

prvič čujem..

Drugače pa kar pojdi drugam, že zaradi napredovanja..

smacker ::

Kaka kavbojska firma ste to? V vsaki normalni maš obrazec za dopust, neseš šefu in on se odloči ali ga podpiše ali ne. Ni tu "mja bomo vidli". Če ti ne podpiše (brez kakega tehtnega razloga seveda), greš za 3 dni na bolniško zaradi driske, pa naj si pol delo organizira kakor ve in zna. Si bo že zapomnil, da je drugič bolje, če napovedano manjkaš v službi 1 dan, kot nenapovedano 3 dni ;)

kuall ::

Če si pameten boš že sam vedel, kdaj lahko vzameš dopust: Takrat ko zmanjka dela. To je meni čist zdravorazumsko, da dopust vzameš takrat, ko ni dela. Razen če si "zajeban".

FrRoSt ::

smacker je izjavil:

Kaka kavbojska firma ste to? V vsaki normalni maš obrazec za dopust, neseš šefu in on se odloči ali ga podpiše ali ne. Ni tu "mja bomo vidli". Če ti ne podpiše (brez kakega tehtnega razloga seveda), greš za 3 dni na bolniško zaradi driske, pa naj si pol delo organizira kakor ve in zna. Si bo že zapomnil, da je drugič bolje, če napovedano manjkaš v službi 1 dan, kot nenapovedano 3 dni ;)


Tako nekako. ;)

Drugače imate pa tudi neki interni pravilnik, vsaj mislim. Drugače pa lahko poizkusiš tudi kako drugače. Zahtevo za dopust mu pošlješ po mailu, v vednost pa še šefu od šefa. ;)

Tudi za urnike obstajajo določena pravila. In podobni pristopi.

smacker je izjavil:

Manj se oziraj kaj in koliko delajo drugi, pa ti bo veliko lažje v življenju ;) V večini firm se najdejo lenuhi in pridni delavci, ki delajo namesto njih. S tem se nima smisla obremenjevat. Menjava službe ne spremeni dejstva, da svet ni pošten (eni si čohajo rit za 3k na mesec, drugi kopljejo jarke za minimalca z 2-mesečno zamudo).
Pomoje so pri zaposlitvi ključni trije dejavniki:
1. Koliko dela/truda/znanja vložiš v službi
2. Koliko časa preživiš v službi (št. ur na dan/teden) + ali si lahko prost ko to potrebuješ/želiš - torej ali ti ob službi ostane čas za tvoje življenjske navade
3. Ali si primerno plačan glede na vložen trud/znanje in čas

Pretehtat moraš, s katerimi od dejavnikov nisi zadovoljen. Če te moti samo to, da ne dobiš fraj dneva ko ga potrebuješ, lahko to razčistiš s šefom. Če misliš da delaš preveč oz. si za delo premalo plačan, pol pa bo res treba iskat drugo službo.


Tole je odlično razloženo! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

IL_DIAVOLO ::

Ocitno firma prestrasenih Janezov, ki se ne zavedajo svojih pravic.

Invictus ::

kuall je izjavil:

Če si pameten boš že sam vedel, kdaj lahko vzameš dopust: Takrat ko zmanjka dela. To je meni čist zdravorazumsko, da dopust vzameš takrat, ko ni dela. Razen če si "zajeban".

To je hlapčevsko. Dopust je pravica delavca, ne delodajalca.

Če je non-stop "delo", potem je pač šef zanič, ker ne zna zadeve organizirati.

Zamenjaj job...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

heh, saj ravno za to se gre, delo ni non stop, so dnevi, ko nimaš kaj delat in takrat vzameš dopust, da ne delaš zgube firmi in gledaš v zrak. ne vzameš pa dopusta sredi projekta, ko te vsi rabijo, vsaj jaz tako razmišjam. če bi bila firma tvoja bi sigurno takole delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

MadMax ::

Prestrašenih?
Takole v grobem glede pravic, načeloma ti dopust razporeja delodajalec, obvezno je imet tista "2 tedna" v enem kosu, po lastni želji pa si lahko vzameš le ene par (2 ali 3) dni, seveda ob vnaprejšnji napovedi. Če tega letos še nisi izkoristil, naj ne bi bilo problemov, če res ni extra zadrt šef oz. kot pravi kuall.

Sicer je res najlažje predlagat menjavo delodajalca, odloči se pa vsak sam... (tu se vedno vprašam, kako da ni več samozaposlenih, ob takem načinu razmišljanja in precenjevanja nepogrešljivosti samega sebe)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FrRoSt ::

kuall je izjavil:

Če si pameten boš že sam vedel, kdaj lahko vzameš dopust: Takrat ko zmanjka dela. To je meni čist zdravorazumsko, da dopust vzameš takrat, ko ni dela. Razen če si "zajeban".


Ali pa takrat, ko ga rabiš. :))

Če si pa nepogrešljiv, naj obesijo obvestilo: Zaradi bolezni ZAPRTO! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bajosasela ::

smacker je izjavil:

Kaka kavbojska firma ste to? V vsaki normalni maš obrazec za dopust, neseš šefu in on se odloči ali ga podpiše ali ne. Ni tu "mja bomo vidli". Če ti ne podpiše (brez kakega tehtnega razloga seveda), greš za 3 dni na bolniško zaradi driske, pa naj si pol delo organizira kakor ve in zna. Si bo že zapomnil, da je drugič bolje, če napovedano manjkaš v službi 1 dan, kot nenapovedano 3 dni ;)


Narava našega dela takšna da delamo čez leto in potem cel dopust koristimo v času ko imamo kolektivni dopust.

kuall je izjavil:

Če si pameten boš že sam vedel, kdaj lahko vzameš dopust: Takrat ko zmanjka dela. To je meni čist zdravorazumsko, da dopust vzameš takrat, ko ni dela. Razen če si "zajeban".


Problem bo nastal ko razgovor za novo službo na dan ko bo največ dela. En dan bo zakonsko šel skozi, za druge dneve pa je krit z zakonom in je čisto od šefa odvisno.

MadMax ::

Problem bo nastal, ko boš po 5 ali 10 razgovorih še vedno v obstoječi službi...

"Narava dela" je pa taka kot si opisal marsikje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bastadu ::

Rešitev je, da najprej daš odpoved in potem iščeš novo službo, če si za kaj, ti ne bi smelo biti problem najti nove službe ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

r3dkv1c4 ::

bajosasela je izjavil:

Alien123 je izjavil:

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..



Po zakonu 1 dan, ostale ti odobri delodajalec....

Kje je ta zakon napisan?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ocitno firma prestrasenih Janezov, ki se ne zavedajo svojih pravic.

Se manj pa dolznosti....

V bistvu bi ze 1. dan vsi imeli status najstarejsega.

Dejstvo je, da neko tezo daje delovni staz v podjetju ampak ne more pa staz bit odlocilni faktor za vsak problem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

run2 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bajosasela je izjavil:

Alien123 je izjavil:

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..



Po zakonu 1 dan, ostale ti odobri delodajalec....

Kje je ta zakon napisan?


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.

r3dkv1c4 ::

run2 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bajosasela je izjavil:

Alien123 je izjavil:

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..



Po zakonu 1 dan, ostale ti odobri delodajalec....

Kje je ta zakon napisan?


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.

Ob predpostavki vseh upostevanih faktorjev in obveznosti na relaciji delavec-delodajalec.
Ki pa v opisanem primeru niso.

Delodajalec si v danem primeru lahko s tem clenom samo pomaha v slovo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

link_up ::

Invictus je izjavil:

Dobre...

Seveda če imaš kaj pametnega za napisat gor...

Pa nov (vsaj zame) feature je, da lahko nastaviš da si na voljo.

Ampak tu ne boš našel slovenske službe. Oz. jo boš za mizerno tarifo.


tole pa seveda ni res! Fora je le v tem, da ne isces ti!
In and Out

zmaugy ::

bastadu je izjavil:

Rešitev je, da najprej daš odpoved in potem iščeš novo službo, če si za kaj, ti ne bi smelo biti problem najti nove službe ...


To se ne dela tako. Ker če si brez službe, ko jo iščeš, si za potencialnega delodajalca manj zanimiv, poleg tega te lahko tudi bolj stisne, ker ve, da službe nimaš.
Če delaš veliko, se s tem profesionalno izpopolnjuješ in postajaš čedalje boljši, tisti “stari delavci” pa čedalje slabši. To ti je v korist in ti bo v korist, pri iskanju nove službe ali pa pri pogajanjih s trenutnim delodajalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dottor ::

Sej imaš enomesečni odpovedni rok... V enem mescu si pa ja najdeš drugje. Sem pa tudi sam si prvo najdu drugje in pol dal odpoved sem pa vodstvu dal že prej vedet da imam namen oddit (v upanju da se bo kej spremenilo pa so se zganili šele ko so imeli mojo odpoved v roki).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krepki ::

Žena je dala odpoved,ki se ji izteče konec tega meseca,drugo zaposlitev bi morala začet z prvim naslenjega meseca,pri zdajšnem delodajalcu,koristi še letni dopust ampak problem je nastal,ker si je danes zlomila gleženj,kako sedaj naprej,saj za delo ne bo sposobna še nekaj mesecev?

aerie ::

krepki je izjavil:

Žena je dala odpoved,ki se ji izteče konec tega meseca,drugo zaposlitev bi morala začet z prvim naslenjega meseca,pri zdajšnem delodajalcu,koristi še letni dopust ampak problem je nastal,ker si je danes zlomila gleženj,kako sedaj naprej,saj za delo ne bo sposobna še nekaj mesecev?

Trije Očenaši in dve Zdravi Mariji, pa bo. Še sreča, da ni noseča. Bog ne daj, da bi se z novim delodajalcem pogovorila kako in kaj.

Ales ::

Verjetno ga zanimajo pravni vidiki situacije, ne molitve.

Magic1 ::

Zanimiv primer. A ni tako da ti trenutna zapozlitev ne poteče, dokler ne zaključiš bolniške?
Magic

kixs ::

Poklice naj v novo sluzbo in vprasa kako in kaj. Verjetno se bo vseeno morala priti prvi dan pokazat.

aerie ::

Ales je izjavil:

Verjetno ga zanimajo pravni vidiki situacije, ne molitve.

Smo res padli že tako daleč, da se s pogovorom dveh vpletenih strank ne da več nič zmeniti? Pravni vidiki zlomljenega gležnja... svašta žena rodi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

kuall ::

od kje pa si dobil idejo, da se ne bo pogovorila z novim delodajalcem?
po moje ne bi smelo bit problema.
je pa dokaj zanimiva situacija, da bo moral plačevat bolniško takoj na začetku. najbrž se mu ne bo zdelo prav fajn. ljudje dajo veliko na prvi vtis pa to. še en riziko menjave službe je to.

Ales ::

aerie je izjavil:

Ales je izjavil:

Verjetno ga zanimajo pravni vidiki situacije, ne molitve.

Smo res padli že tako daleč, da se s pogovorom dveh vpletenih strank ne da več nič zmeniti? Pravni vidiki zlomljenega gležnja... svašta žena rodi ;)

Pravni vidiki zlomljenega gležnja, ja. Koliko imaš ti, 13 let? Živiš doma pri mamici? Si v življenju kdaj komu izplačal plačo iz "svojega žepa"? Si vsaj prejel kakšno? A misliš, da denar za plače in bolniška nadomestila z neba pade?

Point je, da želijo vedeti, ali bo žena ves čas bolniške pri istem delodajalcu ali ne in posledično ali se bo lahko zaposlila pri novem delodajalcu na datum, za katerega je mislila, da se bo. In če se bo, kake posledice bo to imelo za novega delodajalca. Če ti še toliko ni jasno, bodi raje tiho.

Stikalo ::

@krepki, pogovori se naj z novim delodajalcem.

Je pa odvisno od trajanja bolniške. Če je bolniška neprekinjena in daljša kot 1 mesec jo krije ZZZZS. Torej v takem primeru nov delodajalec ne bo plačeval bolniške.

Scorpy84 ::

Ne vidim nobenega problema. Pogodbo ima ze podpisano, predvidevam da ja, ker sam se nisem menjal sluzbo ne da bi prej podpisal z novim. Tako da je novi delodajalec zavezujoc, da placuje bolnisko odsotnost, dokler ne prevzame zzzs.

krepki ::

Mislim,da pogodbe še nima podpisane ima pa opravljen zdravniški pregled,novi delodajalec sicer pravi,da naj se ne sekira,pri starem pa koristi dopust in moja pravi,da ne bo zdaj te tri dni pred koncem opirala bolniške.
Je pa res nerodna zadeva,poškodba se je sicer uradno zgodila pri novemu delodajalcu,med pripravami,ker je koristla dopust,je šla malo pomagat,čistit objek pred zagonom proizvodnje.

111111111111 ::

krepki je izjavil:

Mislim,da pogodbe še nima podpisane ima pa opravljen zdravniški pregled,novi delodajalec sicer pravi,da naj se ne sekira,pri starem pa koristi dopust in moja pravi,da ne bo zdaj te tri dni pred koncem opirala bolniške.
Je pa res nerodna zadeva,poškodba se je sicer uradno zgodila pri novemu delodajalcu,med pripravami,ker je koristla dopust,je šla malo pomagat,čistit objek pred zagonom proizvodnje.

Napaka. Nima kaj za hodet v službo, če je na dopustu, sploh pa ne k novemu delodajalcu, s katerim še nima pogodbe. Pa kaj ste vsi na glavo padli?

r3dkv1c4 je izjavil:

run2 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bajosasela je izjavil:

Alien123 je izjavil:

nwm kako je to možno, da svojega dopusta nemoreš oz. nesmeš koristit po svoji volji..



Po zakonu 1 dan, ostale ti odobri delodajalec....

Kje je ta zakon napisan?


https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

(3) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo.

Ob predpostavki vseh upostevanih faktorjev in obveznosti na relaciji delavec-delodajalec.
Ki pa v opisanem primeru niso.

Delodajalec si v danem primeru lahko s tem clenom samo pomaha v slovo.

Iz katere smeri si pa ti priletel? NE MOREŠ KORISTITI DOPUSTA, ČE TI GA DELODAJALEC NE ODOBRI, razen enega dneva. Obveznost delodajalca pa je da ti mora omogočit koriščenje dopusta do konca leta. LAhko ti reče da boš doma cel december, pa lahko ti mahaš z ostalimi kršitvami kolikor hočeš.

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

bajosasela je izjavil:

V trenutni službi ne vidim več prihodnosti. Nadrejeni je do funkcije prišel s pomočjo VIP, položaju pa ni dorasel, da ne zapišem kaj drugega. Ena od njegovih nalog tudi pisanje tedenskega razporeda dela podrejenim, kjer dela razlike med novimi in starimi delavci. Zato prihaja do situacije ko "stari" delavci lahko praktično izbirajo kako bodo delali naslednji teden, medtem ko pa "novi" zaprosijo kdaj za manjšo korekcijo plana, pa le ta ni možna. Poleg tega se ta delitev stari-mladi opaža tudi med nami, saj zadnje čase opažam da "stari" delavci, če le lahko, vse preložijo na "mlade" in te reči gredo že tako daleč da "mladi" delajo "stari" pa zraven gledajo ( slednje so opazili in komentirali tudi drugi zaposleni).

Ker poleg navedenega tudi ni možnosti napredovanja, sem se odločil da si začnem iskat novo službo. Tu bo sicer nastopil problem ker imamo določen kolektivni dopusta, med letom pa dopusta ni mogoče dobiti. En dan si sicer lahko določim, ostale pa mi mora odobriti nadrejeni, kar pa bo glede na dosedanje izkušnje najverjetneje misija nemogoče....

Da si iščem novo službo ne mislim povedat nikomur, ker potem lahko od nadrejenega (verjetno tudi od nekaterih "starih" delavcev ) pričakujem nagajanje...

Predlogi kako se tega lotiti so zaželeni....


Ne vem za javni sektor, ampak firme, ki so res v redu, se bodo za razgovor tebi prilagodile kdaj boš pač imel čas za razgovor. Meni so še vsakič, ko sem iskal službo, povedali kdaj lahko pridem na razgovor. Sem se opravičil, da ne morem takrat, ker sem v službi, pa so me vprašali kdaj potem lahko pridem … in ko sem lahko, sem tudi šel, tako čas ne bi smel biti ovira, saj nadrejeni, ki te bi imeli na razgovoru itak razgovor opravljajo med službenim časom, tako da je za njih čisto vseeno, kdaj prideš na razgovor.

Seveda ne smeš nobenemu razlagati, da si iščeš novo službo. V primeru, da jo najdeš probaš iti direktno do direktorja, pa ga vprašaš, če je kakšna možnost, da se odpoveš odpovednemu roku, razen če ti prej pogodba poteče. V glavnem, vse se da. Ko si pa najdeš 100% službo, pa lepo poveš, prvo pa tistemu, ki se ti zdi, da te zajebava v glavo, tako mu ti na isti način poveš za novo službo.

PunkDude ::

Se zavedaš, da je post iz 2017?

111111111111 ::

He, he, he... Tudi jaz sem šele sedajle videl.

Kekokekič ::

Lep pozdrav vsem, si bom malo sposodil tole temo :)

Torej stvar je taka, da si resnično želim menjati službo, ker gredo stvari v trenutni službe vedno bolj tja, kamor sonce ne posije.
Naš prokurist ima vedno bolj čudne in neumne ideje. Vedno več butasti stvari bi po njegovem morali delati za to povprečno slovensko plačo, ki jo dobivamo (nezadovoljni smo praktično vsi, ki delamo tukaj). Mislim, da bi sam moral biti plačan več za delo, ki ga opravljam (sploh, če se zraven še pogleda koliko dela imam). O tem seveda ne želijo slišati nič. Brez težav bi mi dali višjo in bolj odgovorno pozicijo ampak za isto plačo. No nebom preveč dolgovezil - Rad bi šel drugam.
Težava, ki jo imam sedaj, ko želim menjati pa je ta, da so znanja, ki sem jih pridobil tule precej specifična za to delovno področje. Ta znanja bi mi prišla prav, če bi se želel zaposliti v tej panogi in še naprej delati to, kar delam tukaj ampak pač v drugem podjetju. Teh podjetij je v Sloveniji bolj malo, vsa so precej oddaljena od mene in tudi na splošno me to delo ne zanima več - šel bi na nekaj povsem drugega.
Nekako mi je v oči najbolj padel poklic sistemskega inženirja (če kdo to delo opravlja bom vesel še kakšnega opisa kako to delo poteka, plusi in minusi, itd.). Vendar se v tej smeri ne bom moral zaposliti, ker mi manjkajo znanja. Izobrazbo imam po mojem dovolj visoko za delo v tem (VI.) vendar ne poznam ravno programov za sistemsko administracijo (WS, AD, DNS, SQL, itd.). Skratka ne vem kako bi lahko koga prepričal, da me vzame, glede na to, da nimam potrebnih znanj.
Edina opcija je verjetno Junior pozicija sistemskega inženirja, če jo kje iščejo in potem počasi naprej. To bo sicer korak nazaj, kar se tiče pozicije ampak nekje bo treba začeti (trenutno delam imam naziv tehnična podpora ampak sem ubistvu bolj kot ne deklica za vse - Prodaja, nabava, tehnična podpora, product manager, itd.).

Prav tako bi prosil še za kak nasvet kako prepričati ljudi na razgovorih. Do sedaj sem imel 2 (sicer ne za pozicijo sistemskega inženirja) in sem obakrat dobil odgovor, da imam malo premalo izkušenj ampak sem jim zanimiv in me bodo dodali v sistem. Nisem jih torej ravno prepričal. Ima kdo kak nasvet?

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iskanje nove službe, odpoved

Oddelek: Loža
488926 (5480) solatko
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612813 (10461) FrRoSt
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813730 (10112) harmony
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610487 (7352) Arey
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334770 (32477) AndrejO

Več podobnih tem