» »

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah.

Vse o 3dfx Voodoo grafičnih karticah.

«
1
2

T-Majo ::

No, to temo sm odpru za razpravo o voodoo grafičnih karticah. Sam se namreč spominjam časov. ko mi je oče kupil voodoo (sicer nevem več kiro). Spomnim se pa dobro, kako sem igral NFS II SE, ki je bila prirejena za voodoo. Sicer sem imel zelo malo pojma o hardware (2r-4r), ampak dobro se spomin, da pred vsako igro se je prikazal logo voodoo 3dfx. No nato sem igral tomb raiderje cele dneve od 1-3. Ah kje si bili tisti čas, igre so imele nek poseben čar na teh grafuljah. Napišite še sami o izkušnjah z temi grafuljami :))

amigo_no1 ::

Doma v predalu imam še verzijo 1 , ki dela na 50 Mhz :D.

T-Majo ::

Lahk sliko prlepiš, spomnil sm se, da so meli od nfs II se do nfs 4 popolno podporo za voodoo :D. Na googlu sm celo videl nek sistem, o povezovanju dveh voodoo 5 karticah. Kar s kablom :D Me spominja na SLI pa CrossFire.

nekaj slik:









Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

JIM22 ::

Men se ni zdela nič posebnga prva verzija voodoo. Bol je zanjimivo delat z novimi kot z starimi.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gfighter ::

Te spominja na SLI? Ni čudno, to je namreč v originalu 3Dfx-ova iznajdba...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

SmeskoSnezak ::

Malce offtopic, pa vendar. Imam 3dfx Voodoo 1 4MB. Če jo kdo želi, naj napiše ZS. (sem iz okolce MB-ja) :8)
@ Pusti soncu v srce... @

T-Majo ::

Vem da je dosti bolše delat na novih grafah, sam učasih je bla razlika večja med 3dfx pa navadno onboard al pa kiro druga katico. Kolikor mi je znano je bla sam voodoo posebaj za igra oz. malce kasnej ati rage, če se ne motim. Razmišljal sem da bo mogoč sestavo komp-mamo eno matično 700mhz z 128 rama, sam morem disk pa grafo dobit. Pol bom pa probal NFS 2 pa kakega tomb raiderja. To ne bo problema kr so te komponente zeloooo poceni. Bom kakšno sliko prilepo če bo ratal-neki je matična za**bavala. Drugače pa kire grafične so ble pa med voodoo pa radeonom 7500? ati rage pa geforce 1, 2?

Jaz imam za prodati (1000sit) ATI 3D rage pro II turbo AGP 2x, 8mb (4+4), in matrox (nevem kir) 16mb. Ta rege pro ma še dodatne rame. Zgleda da si lahko kupil z ali brez dodatnih ramov. Kr se dajo dol iz grafične uzet. Tega še nikjer drugje nism vidu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

BendeR ::

matrox je bil takrat še ql za igre (v časih voodoo 3),ati si je delal sramoto s serijo rage (fury al kaj je že bla), nvidia riva tnt, tnt2, geforce 1, 2 ... pol pa je nvidia popapala 3dfx ;(( ;((
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

jest10 ::

ati si je delal sramoto s serijo rage (fury al kaj je že bla)
Ma to niti ne. Problemi so bili z fury maxx kartico(al nekaj takega)

BendeR ::

Maxx je bla kartica z dvema rage furry GPUjama in je mel zelo crappy gonilnike. Rage fury pa je tudi bla crap od kartice. Šele s serijo radeon je ati začel iztopat iz povprečja - sploh z drugo generacijo.
:=)

@LOL ::

Kolikor mi je znano je bla sam voodoo posebaj za igra

No še prej je bil 3d blaster (ne vem več točno ker procesor je bil gor) in še nekatere

BendeR ::

blaster = banshe

Pač poceni 2/3D kartica od 3dfxa .. če se prav spomnim v istem času kot voodoo 2.
:=)

@LOL ::

Ma 3d blaster od Creativa je bila pred Woodoo enko no. Sam ne vem kateri procesor je imela gori.
Blaster!=Banshee

jest10 ::

No to ni čisto res. Furry serija je bila kar primerljiva z TNT, samo je prišla prekasno.

BendeR ::

Creative 3D Blaster Banshee AGP ... to je celotno ime. ;>

jest10: ja fury je prišla v časih tnt2 ... mišljena je bla za konkurenco tnt in mela konkretno zamudo. Jebi ga.
:=)

@LOL ::

Creative 3D Blaster Banshee AGP ... to je celotno ime. ;>

Ne misliva isto.
Jaz misliv prve Creativove Blasterje ki so bili za PCI in še za VLB;)
Tisto je blo kasnej

BendeR ::

Si ziher da je melo to 3dfxov čip?
:=)

@LOL ::

Si ziher da je melo to 3dfxov čip?

NE NI IMELO 3dfx čipa:D :) Samo 3dfx ni bil prvi 3d pospeševalec za PCja!

Senitel ::

Nikol nisem mel Voodoo-ja... Zdej me pa križajte. >:D

T-Majo: Voodoo 1 je bil bistveno hitrejši od takratnih grafičnih kartic, zato ker takratne grafične kartice v bistvu z igrami niso imele kakšne hude veze, vso grafiko je delal CPU. In sedaj ko so je razlika še 10x večja v prid GPU-ja bi nekater folk šel nazaj na GPU... Eh ja... Sicer si pa preberi malo "Čudežno popotovanje skozi grafični cevovod." >:D

@LOL ::

In kje se lahko to prebere?

Senitel ::

Malo desno od foruma imaš najprej svoj nick, potem zadnje novice potem pa še se kadi...

T-Majo ::

Kaj pa vodila? voodoo je bilo na PCI, nato je sledil AGP 2x... zatem pa že PCIX? slišal sem za ISA vodila al neki takega :D

Shark-357 ::

ISA/PCI/AGP-2x-4x-8x/PCIe 16x

jRk0 ::

Voodoo 1 je bil kul, glide je pac mel cist drugacen izgled v dolocenih igrah, musice v NFS in tako naprej recimo=)

Voodoo 2 je tudi ownal takrat

Voodoo 3 je bil zlo kul, jaz sem sicer mel Rivo TNT 2 pa Voodoo 3 pa je voodoo mel tako gnilo sliko v igrah da joj, riva je mela cist boljso.

Pol sem mel ATI Rage Fury MAXX, pa mi ne govorte, da je bla slaba, ker je bla kakovost slike v 2d in 3d dost boljsa od tnt in od V3, resnicno. tudi porihtal sem si jo, bil je probem, da si lahkop mel smo agp 2x, na 4x je nekaj jebalo in je bla crna slika v winsih =) plus tega je bla hitrejsa od rive in voodooja, bla pa je prej primerljiva za Geforce 2 mx, kot pa s kero drugo, s tem da je pac mela ze 64MB rama zara 2 procesorjev. MX jo je sicer pokoncal v nekaterih spilih, je pa se vseeno odrezala kar solidno =)

Tako da ne govoriti na pamet o necem, kar niste imeli =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tomay ::

Imam še voodoo1. Quake 1 je zgledal bistveno boljše v 3D. Dal se je navit na 57 MHz brez dodatnega hlajenja. (če se prav spomnim)>:D
Imam še tudi voodoo3 3000 ki mi je tudi dobro služila.
Voodoo je pač rulal v opengl igrah.
Slava mu :'(
Voodoo 4Ever

BendeR ::

V bitvu ne govorim na pamet, ker sem MAXXa mel doma 1 mesec. ;>
:=)

Quikee ::

ISA/PCI/AGP-2x-4x-8x/PCIe 16x

pa VLB (Vesa Local Bus) med ISA in PCI. =)

zee ::

Voodoo3 2000 na mojem MMXu ... dolgo nabijanje Soldier of Fortune na max detajlih brez zatikanja ... milina 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Jaz pa sem namesto Vodoo-ja imel nVidia Riva 128 z 8 MB RAM-a, pozneje pa (leta 1997) Creative Graphics Blaster Riva TNT s 16 MB-i RAM-a za AGP! Po tistem, ko se je začel razvijati Microsoft DirectX, posebej od verzije 5, oz. 6, je počasi a strajno poslal Glide knjižice v večna lovišča...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sami ::

Imel sem 3DFX Voodoo Banshee 16MB s pasivnim hladilnikom. Grafa je bila zakon, v 3dfx glide se mi je zdela res lepša slika. Še zdaj bi imel novejše 3DFX, če nebi podjetje propadlo.:|
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BendeR ::

Ma 3dfx se je zajebal, ko je kupo STB in začel sam proizvajat kartice. Pri tem je prišlo do velikih zamud. Tudi Voodoo 5 je sprva bil mišljen kot kunkurenca za prvega geforcea (in ga je tudi peljal scat), a kaj ko je prišo skoraj eno generacijo prepozno. :'(
:=)

JIM22 ::

Jest sem meu STB lightspeed 128bit z 1,5mb rama in zraven VooDoo1(ne vem točn kaj je biu, mislim pa da diamond) z 2mb rama. Prva kao z 3dfx in je bla sam za 3d. Lightspeed je bla pa za 2d. Če tak pogledam se mi ni zdelo nič posebnga. Še zmeram grda slika. Igrce so ble v pizdi.

T-Majo: a tak pogrešaš stara jajca, da bi jih kar usposobo?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

T-Majo ::

Da bi pogrešu glih ne, bol zato da se spomnem, to je isto, kadar greš gledat album z slikami izpred 10let. 8-)

BendeR ::

No, jaz pa kr pogrešam 3dfx. Super podpora, super gonilniki ... super zadeva. :D
:=)

Dr_M ::

3dfx je biu takrat vodilni zgolj zaradi podpore in ne zarad dobrih pospesevalnikov.
je pa res, da takrat sploh ni blo velike izbire, tko da je blo jasno, kater 3d pospesevalnik....

mel sm voodoo1, potem sem pa kupil se rivo 128, na kateri je quake2 delu v 800x600 2x hitrejs kot na v1 640x480, je pa res, da je bla na rivi malenkost slabsa grafika.
to je biu moj prvi in zadnji 3dfx produkt...sicer v2 je biu se dokaj soliden, ampak s prihodom rive tnt se je zgodba o uspehu koncala, zelo je pa pripomogla vecja podpora D3D in opengl in opuscanje glide-a.
driverji so bli...nic boljsi kot od nvidie ali ati-ja dons. za vsako izvedenko si rabil drugacno podporo, tko da...
za propad so si pa krivi popolnoma sami, ker so vztrajal pri stvareh, ki niso mogle vec obstajat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T-Majo ::

Kire igre ste pa kaj preigral na teg karticah?

scorpioxx ::

Jst sm mel voodooja....nikoli ne bom pozabil ko sem prvic igral Carmageddon na voodooju. VAU....:)

@LOL ::

Ja lol no. Za večino geekov tukaj in okoli je bil Voodoo prvi 3d pospeševalec ki so ga meli. Sam zarad tega pa ni treba zdej 3dfx mazilit nog.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Pyr0Beast ::

Če kdo hoče, lahko dam gor slikce 2 VLB kartic. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

haha VLB to so imeli stari 386 in podobni računalniki, zelo dolgo vodilo...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ABX ::

Kire igre ste pa kaj preigral na teg karticah?


Ignition
Screamer 2
Super EF2000
MDK
...

3Dfx je začel revolucijo.
Respect.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

opeter ::

Katere igre?

Extreme Assault, Gex 3D, Star Wars: Shadow of the Empire, Tomb Raider 1-3 in še nekaj drugih. Vse to pri sosedu :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fatboyslim ::

Spomnim se ko mi je poradajalec rekel da mi bodo na voodoju delale vse igre in da ne bo nikoli izšla takšna ki ne bo :))

kixs ::

Zanimiva tema :)

Pred nekaj tedni sem si sestavil "novi" racunalnik samo za stare igre. Spodaj v podpisu je opis. :D Cena skupaj z 20Gb 7200 diskom 12.500 SIT 8-O Zdej nabavim se eno Geforce 3Ti, pa bo to pravi komplet za stare spile (od 96 - 02) in seveda za DOS spile pred to ero :D

Voodoo pa je bil revolucija na podrocju racunalniske grafike v igrah seveda! Se danes se spomnim, ko sem imel sam Ati 3D Charger 2MB, ki je imel v PCplayer Direct3D benchmarku 0,9 FPS :\ Voodoo pa okol 30.

Sam sem kasneje imel Voodoo2 v navezavi z Ati Rage Pro 8Mb + Ati TV Tuner :) Kasneje sem upgrejdu na Voodoo 3 2000 AGP, ki sem jo imel vse do predlani (seveda ne v mashini). Potem sem nabavil Geforce 2 GTS 32Mb, ki pa mi ni bila vsec - premala razlika v hitrosti napram Voodoo 3 8-O in sem jo po enem tednu zamenjal za Geforce 3 Ti200 64Mb, ki se je navila na Ti500+ hitrost :D To je bila sele prava zamenjava za Voodoo 3 :P

Prej je en omenil 386 in VLB vodilo, tega seveda NI bilo. Vesa Local Bus je bil samo za 486-tke, kasneje s prihodom Pentiuma in PCI vodila, so tudi 486-tke presle na PCI. Ce mene kdo vprasa, VLB ni bil neki velik preskok naprej, teoreticno ja, prakticno pa samo zaradi tega, ker za ISA niso delal mnozicno Windows graficnih pospesevalnikov. Sam sem imel Tseng 4000 w32i, ki je bila na ISA vodilu in prav sekala vse po vrsti. Ja, to so bili se casi, ko so se benchmarki graficnih izvajali za Windows okolje v 2D nacinu - kako hitro ti izrisuje okna in podobno (poglejte si test Winbench). Mogoce bo to spet aktualno z Visto ;)

3dfx pa je sam sebe zajeb!l, ko ni pravi cas presel na 32bitno grafiko in vecje texture :\ Z Voodoo 1 in Voodoo 2 je zaspal na lovorikah slave.

LP

opeter ::

Ej, Tseng Lasbsov ET4000/W32 sem imel tudi jaz v svoji 486DX2/66 Mhz-ni mašini :D Na VLB je bilo. Imelo je en megabajt RAM-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

No, js sm mel to isto graficno na ISA vodilu in 386DX-40MHz :) (hmmm, leta 93 ali 94 se mi zdi). Razlike v hitrosti med ISA in VLB pa ni bilo. Je pa res, da jih je bilo na ISA takrat zelo tezko dobiti. Dobil si samo navadne brez Win pospesevalnika.

Ko sem nabavil 486DX2-80, sem se kar imel ISA graficno, sele kasneje sem nabavil PCI. Ma, tudi takrat so bile komponente drage, se posebej, ce nisi imel denarja :P

opeter ::

Ja, hude cene so ble, ja. Vse je bilo nekako v markah (kot dandanes vse bolj v evrih :)). S fotrom sva 1993 (novembra) kupila svoj prvi PC (pred tem sem bil velik Amigaš in konstanten uporabnik Jabolčnih računalnikov - teh vse do danes). Programje? Win 3.1, DOS 5.0 in Word 2.0, pozneje 6.0 v slovenščini!!! 8-O Z Voodoo kartico pa sem se prvič srečal leta 1997. Ena majhna trgovinica je imel neko lokalno propagando, kjer so imeli "razstavljene" tri Pentium MMX z vgrajeno Voodoo 1-ko. Se lahko spominjate, da so nas le stežak in še to z vsemi štirimi odstrnili izpred računalnikom :P :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tomay ::

@Tomaž
386-ke niso imele vlb. (vsaj jaz nisem nobene videl).
wiki

Ko smo že pri cenah moj kolega je kupil prvi sound blaster (mono) in je dal takrat 400 mark.
Prince of persia, stunts 4d ... s pravim zvokom namesto pc speakerja >:D Zakon!

To zvočno sem potem kupil od njega za 15.000 SIT. In jo še vedno imam. Kupi kdo?
Voodoo 4Ever

kixs ::

Tomay:
ko sem zadnjic sestavljal stari racunalnik skupi po delih, sem kupil disketnik 3'5 in SB16 Vibra PnP za 500 SIT :) No, cez vikend sem potem opazil, da imam doma pri starih se en racunalnik P-120, ki ima pravo SB16-tko noter. Moram zdej probat katera bo boljsa, ker ta PnP ima zelo cudne DMA in IRQ nastavljeno.

kixs ::

Ce je ze naslov teme, vse o 3dfx, potem bo prav prisel tale link, kjer so testirane vse 3dfx kartice z njihovimi "nasprotniki". Skoda, ker ni dovolj jasno napisano katere cipe imajo in na kolk MHz.

Vse od 3dfx karticah

Benchmarki

Sam sem sicer imel V3 2000 vse do leta 2002, ko je prisel ven NFS: High Stakes 2 (ce se ne motim), ki je bil res prevec za to graficno. Prodal sem jo sele lani za 4.500 SIT. Pred kratkim sem pa nabavil V3 3000 za 2.000 SIT ;) in spile, ki sem jih probal, res dobro delajo, itaq :D (NFS Serija, Colin McRae, GT Sports Car).

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost starih grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
221682 (1091) Riff
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019518 (12583) Janac
»

Prodanih že 6 milijonov DirectX 11 Radeonov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
339914 (8469) murmur
»

Dual GeForce 7600GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
194072 (3526) piscanc
»

Ali sta nVidia in ATi dobila resno konkurenco???

Oddelek: Strojna oprema
231956 (1054) freejack

Več podobnih tem