» »

Stari model/novi model avta

Stari model/novi model avta

«
1
2

Pezdicek ::

Ali pade kaj cena starim modelom v salonih, pred prihodom novega?

Gledam škodo octavio. Ima kdo kakšne izkušnje? Ali drži enako ceno do konca?

2dark ::

Pezdicek je izjavil:

Ali pade kaj cena starim modelom v salonih, pred prihodom novega?

Gledam škodo octavio. Ima kdo kakšne izkušnje? Ali drži enako ceno do konca?



Logično, da jim pade. To je najboljši čas, da dobiš avto z ogromno opreme brez doplačila in z lepi popustom. PLus, modeli, ki so v odhodu imajo urejene serijske napake, ki so se pojavljale tekom proizvodnje.

Kupci, ki kupijo določen model v štartu, ki pride na trg so testni zajčki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Bellzmet ::

Zelo verjetno, da pade in da dobiš kaj popusta. Vendar z razlogom. Moraš vedeti, da kupuješ avto, ki je bil na trg dan leta 2012 se pravi kupuješ 8 let "staro" zadevo. Vmes je bil samo neki grd facelift.

2dark ::

Drugače vizuelno zelo grd avto. Kot, da bi s Crocksi hodil naokoli.

Bellzmet ::

To je tvoje osebno mnenje. Drugače so Octavie OK.

2dark ::

Bellzmet je izjavil:

To je tvoje osebno mnenje. Drugače so Octavie OK.



Ja. Ljudje , ki nosijo Crockse so tudi načeloma ok. Prijazni. Avto je grd. V notranjosti ni nič boljši. Pa še drage so te octavie.

FTad ::

2dark je izjavil:

Pezdicek je izjavil:

Ali pade kaj cena starim modelom v salonih, pred prihodom novega?

Gledam škodo octavio. Ima kdo kakšne izkušnje? Ali drži enako ceno do konca?



Logično, da jim pade. To je najboljši čas, da dobiš avto z ogromno opreme brez doplačila in z lepi popustom. PLus, modeli, ki so v odhodu imajo urejene serijske napake, ki so se pojavljale tekom proizvodnje.

Kupci, ki kupijo določen model v štartu, ki pride na trg so testni zajčki.


To drzi, ampak na vozila iz zaloge.

Utk ::

V teoriji se star model sliši super. In to morda deluje pri kakem bmwju, kjer je razlika med starim in novim 10 jurjev, pa tudi stari ni slab. Da bi vzel prejšni model octavie, megana, golfa, itd., zarad par jurjev popusta...no faking way.

Bellzmet ::

Tako ja. Jurja, dva popusta za 8 let star avto. No way.

2dark ::

Utk je izjavil:

V teoriji se star model sliši super. In to morda deluje pri kakem bmwju, kjer je razlika med starim in novim 10 jurjev, pa tudi stari ni slab. Da bi vzel prejšni model octavie, megana, golfa, itd., zarad par jurjev popusta...no faking way.



Seveda. Ker si pač izjema in poln keša. Kupci v tem segmentu nimajo preveč denarja in iščejo popuste.

Bellzmet je izjavil:

Tako ja. Jurja, dva popusta za 8 let star avto. No way.


More bit 5-6jurjev. Kot sem rekel. tukaj ste pač sami bogataši, ki vam je 6 jurjev špukec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Utk ::

Če ti tista 2 jurja tolk pomenita, kupiš kaj drugega novejšega in 2 jurja cenejšega. Sej ni octavia najcenejši karavan na trgu.

Bellzmet ::

Hehe 5-6 jurjev popusta:) Pokaži kje ti bodo nov (star) model Octavie prodali za 14.000 EUR. Nov je namreč okoli 20.000 EUR.

Prodali ti bodo Octavio, ki je po ceniku 35.000 EUR za 30.000 EUR, ampak to je za bogataše.

2dark ::

Bellzmet je izjavil:

Hehe 5-6 jurjev popusta:) Pokaži kje ti bodo nov (star) model Octavie prodali za 14.000 EUR. Nov je namreč okoli 20.000 EUR.

Prodali ti bodo Octavio, ki je po ceniku 35.000 EUR za 30.000 EUR, ampak to je za bogataše.


5 jurjev je 25% in to je normalen popust, da se sploh pogovarjamo o nakupu. Ni to kupovanje 3 žemljic v trgovini.

Utk ::

Koliko novih avtov s 25% popusta si pa že kupil? Pa ne mi zdaj z nekimi opli, pežoji in podobnimi z rednimi cenami skopiranimi od mercedesa. Poglej si nek cenik od renaulta, vw, hyundaija in podobno, in mi dobi realnih 25 procentov popusta - pod to mislim, da so vsaj nekaj avtov prodali tudi po 100% ceni...

2dark ::

Utk je izjavil:

Koliko novih avtov s 25% popusta si pa že kupil? Pa ne mi zdaj z nekimi opli, pežoji in podobnimi z rednimi cenami skopiranimi od mercedesa. Poglej si nek cenik od renaulta, vw, hyundaija in podobno, in mi dobi realnih 25 procentov popusta - pod to mislim, da so vsaj nekaj avtov prodali tudi po 100% ceni...



Nisem ti jaz kriv,če ti nimaš vez.

2dark ::

To je logično, da moraš najprej najdit nekaj zajčkov, ki so naučakani in kupijo po redni ceni, da lahko potem takšni kot jaz dobimo popust.

durgače pa v ozadju se vrtijo tako visoki popusti, da si določeni sploh ne predstavljate.

Utk ::

Lapaš. Tudi če ti bi trgovec dal cel svoj zaslužek, ne bi bil to popust v rangu o katerem ti fantaziraš.

Scorpy84 ::

Ko sem pred kratkim avto kupoval ne dobiš več tistega popusta pri starem modelu, niti jih ni več na zalogi. Pred leti sem vedno tako kupoval, leta 2011 sem novo 1.6 astro H karavan dobil za 11k s povrnjenim ddv, pa še kar opreme za avto iz leta 04-05. Lani poleti, pa tudi nobene pametne ponudbe z opremo, na srečo sem dobil leto dni staro kio ceed karavan s prevoženimi 14 tisoč, za 12k evrov, čakam pa še davčno olajšavo. Ker 16k in več za firmo kjer avto praktično zvozimo v 4 letih se mi ne splača, dacie pa ravno ne bi :).

2dark ::

Utk je izjavil:

Lapaš. Tudi če ti bi trgovec dal cel svoj zaslužek, ne bi bil to popust v rangu o katerem ti fantaziraš.


35% z lahkoto. Sam ne pri avtu za 10 jurjev.

kixs ::

Sej tudi pri novih modelih dobis popust.

2dark ::

kixs je izjavil:

Sej tudi pri novih modelih dobis popust.



Ko "vržeš" denar na mizo je malo drugače, kot če samo malce hodiš po salonu.

Utk ::

2dark je izjavil:

Utk je izjavil:

Lapaš. Tudi če ti bi trgovec dal cel svoj zaslužek, ne bi bil to popust v rangu o katerem ti fantaziraš.


35% z lahkoto. Sam ne pri avtu za 10 jurjev.

Jaz govorim o pravem popustu. Ne tako kot opel da na cenik insignio za 36 jurjev ko je pa še za 25 nihče noče. Niti o avtih za 130 jurjev, ki jih potem prodajajo za samo 99. Ker to ni nek popust, če ga dobi vsak takoj ko pride čez vrata salona.

Bellzmet ::

2dark je izjavil:

kixs je izjavil:

Sej tudi pri novih modelih dobis popust.



Ko "vržeš" denar na mizo je malo drugače, kot če samo malce hodiš po salonu.


Ne ni. Ker prodajalec hoče leasing namesto casha.

Utk ::

Dihur ima fantazije iz starih časov, nazadnje je pa kakšen nov avto kupil verjetno v 80ih. Niti pri nas ni več take norije s popusti. Uradni ceniki so že kar blizu realnosti, na avto.netu je morda še 5-10% cenejše, to dobiš v vsakem salonu, in to je to.

joggi79 ::

No ce danes nekdo dobi 35% popusta je pravi car. Dokler na nov avto cakas 4-6 mesecev, kar je pri kar nekaj znamkah (vkljucno Skoda) normalna doba, nikomur ne bo prislo na misel da ti bo dal 10% popusta, kaj sele 35%. Lahko pa seveda sanjas o tem, da bos dobil avto s 35% popusta. Kot je ze Kucan rekel... danes so dovoljene sanje ;) Ko gres pa v salon pa pri 40 jurjih dobis 2-3 jurje popusta pa pol leta cakanja.

jakan123 ::

Najbolj se splača kupiti "star" model, ko je v prihodu nov model in, da imajo avto na zalogi. Sem predlani tako kupil avto in je bil zaradi prihoda novega znižan iz 26k na 23,5k. Na koncu sem zbarantal na 19100 in ga odpeljal.

Bellzmet ::

Sej to je že fajn ja. Samo vedet je treba, da (npr. sedaj na primeru Octavie) kupiš 8 let star model, čeprav je nov avto. Zato pa tak popust.

bobby ::

2dark je izjavil:

kixs je izjavil:

Sej tudi pri novih modelih dobis popust.



Ko "vržeš" denar na mizo je malo drugače, kot če samo malce hodiš po salonu.


Ti pa ze dolg nisi kupoval ali pa vsaj spraseval o opcijah nakupa novega.
Dejansko noben vec ti skoraj ne ponuja opcije odkartanja avta takoj.

Vsi hocejo denarni tok in te "silijo" v razne lizinge, fafinge, kredite pa ceprav so obresti obrnjeni proti njim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

koli99 ::

Lani avgusta naročil Superba, cena po konfiguratorju 40.390, dogovorjena cena 33.530 (torej slabih 17% popusta), plačilo gotovina. Avto dobil oktobra.

kixs ::

Imas veze?

Utk ::

Pri škodi za 40 jurjev pa res ne rabiš vez.

koli99 ::

Nobenih vez, sem dobil od 2 trgovcev enak popust (cca 100EUR razlike).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

Cveto ::

Včasih so bili dobri popusti, sedaj pa vedno manj, sploh za Škode, ki se zelo dobro prodajajo (tovarne ne dohajajo povpraševanja).

Pred leti sem jaz kupil Superba (2) ravno pred Faceliftom. Cena za 2.0 TDI Ambition je bila takrat 27.500 eur, ene par mesecev pa je že obstajal model "Family", ki je bil enak kot Ambition, s tem da je imel še dodatno ksenon, 17" platišča, boljši radio itd... V vrednosti cca 2000 eur. Cena za ta model je bila 25.500 (pač akcijska). Par mesecev pred prihodom facelifta (ki ni imel nobenih večjih izbljšav, razen možnosti LED luči) so ceno znižali še za 3000 eur, torej na 22.000 eur, z avto, ki je bil po redni ceni 29.500 eur. Tkarat sem ta avto kupil, gor dodal še za ene 3 jurje opreme in ni mi žal, avto še danes, po sedmih letih, deluje brezhibno, čeprav gre v osnovi za tehnologijo Passata iz leta 2006. Z faceliftom ne bi pridobil nič, razne da bi ga plačal (z popustom) vsaj 28 jurjev, naslednji model, ki je prišel čez dve leti pa je seveda čisto drug avto, dosti lepši in vse, a je žal tudi cena tako visok, da je izven mojega dosega (Superb 2.0 TDI je sedaj vsaj 34.000).

Tudi sam sem gledal za kakšne popuste pred prihodom novega modela, a kot zgleda tega ni več, vsaj ne tako sistemsko (da bi bilo že v ceniku). V salonu se da verjetno marskikaj dogovoriti. Na voljo je sicer ponovno Family model, ki pa je omejen s tem da se en more naročiti radarskega tempomata, a ta model je na volje že nekaj časa in ni vezan na prihod novega modela. Morda bo kaj res ceneje edino ko bo novi model že tukaj in bodo praznili zaloge. Meni osebno je nova (prihajajoča) Octavia tako lepša, da bi staro vzel samo če bi bila RES ceneje (recimo 8 jurjev kot v mojem primeru).

Daliborg ::

Nevem koliko bodo znižali ceno stari octaviji, sploh glede na to da bo nova 2020 octavija precej dražja že v osnovi.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

2dark ::

bobby je izjavil:



Vsi hocejo denarni tok in te "silijo" v razne lizinge, fafinge, kredite pa ceprav so obresti obrnjeni proti njim.


Meni je prijetna gospa, ki prodaja Mercedeze na Avtocommercu ob pitju kavice povedala drugače.

Bellzmet je izjavil:



Ne ni. Ker prodajalec hoče leasing namesto casha.


To si ti rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

amacar ::

Decembra 2018 naročil vw arteon, po konfiguratorju nekaj čez 43k, odpeljal za 35.6k, plačano z gotovino, dobil lani maja, torej dobrih 17% popusta. Če bi vzel leasing bi spustili na okroglih 35k, ampak bi ga potem preplačal za par jurjev.

Še malo bolj ontopic. Js osebno ne bi vzel starega modela, razen če bi mi bil vizualno bolj všeč, kar pa je majhna verjetnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Cveto ::

Octavia 3 je že en tak primer, meni je bila pred FL dosti lepša.

2dark ::

Cveto je izjavil:

Octavia 3 je že en tak primer, meni je bila pred FL dosti lepša.



octavia še nikoli ni bila lepa.

zmaugy ::

2dark je izjavil:

Cveto je izjavil:

Octavia 3 je že en tak primer, meni je bila pred FL dosti lepša.



octavia še nikoli ni bila lepa.


Ni ravno Porsche, ampak za Škoda budget ni videti slabo, poleg tega je pa zelo uporaben družinski avto in z 230 konji lepo športen - glede na to, da ima zelo veliko bemfel, audijev in passatov v Sloveniji tam do največ 190 konjev...

Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

matobeli ::

FL oktavija je,... mejčken grda ;)

Cveto ::

Meni tole čisto solidno deluje:

 Octavia RS

Octavia RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

IL_DIAVOLO ::

S tistimi lucmi so mimo vzgali ja.

Utk ::

Jaz bi samo vprašal, ne glede na to koliko je to octavia "lepa", kater karavan v tem razredu ni lepši.

zmaugy ::

Pa kateri karavan v tem razredu ima motor z 245 konji in toliko prostora v notranjosti?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Utk ::

A boš kupil tistega s 245 konji ali zakaj je to pomembno? Prostor ni nič posebnega. Če ti je v octaviji dovolj prostora, ti bo tudi v vsakem drugem v tem razredu.

jest10 ::

Utk je izjavil:

Jaz bi samo vprašal, ne glede na to koliko je to octavia "lepa", kater karavan v tem razredu ni lepši.

Ne vem keri je lepši, ga še nisem opazil.
Lahko pa ti poveš kateri je zate lepši

Invictus ::

Utk je izjavil:

A boš kupil tistega s 245 konji ali zakaj je to pomembno? Prostor ni nič posebnega. Če ti je v octaviji dovolj prostora, ti bo tudi v vsakem drugem v tem razredu.

To reče nekdo, ki si tega avta še ni lastil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

jest10 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz bi samo vprašal, ne glede na to koliko je to octavia "lepa", kater karavan v tem razredu ni lepši.

Ne vem keri je lepši, ga še nisem opazil.
Lahko pa ti poveš kateri je zate lepši


Meni čisto vsak.

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

A boš kupil tistega s 245 konji ali zakaj je to pomembno? Prostor ni nič posebnega. Če ti je v octaviji dovolj prostora, ti bo tudi v vsakem drugem v tem razredu.

To reče nekdo, ki si tega avta še ni lastil...

Ti si lastiš tega in si si tudi že vse druge, da veš, da noben drug nima dovolj prostora, ravno octavia ga pa ima? Megane, astra, i30, golf karavani, vsi so premajhni, ravno octavia je pa dovolj velika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Utk je izjavil:

A boš kupil tistega s 245 konji ali zakaj je to pomembno? Prostor ni nič posebnega. Če ti je v octaviji dovolj prostora, ti bo tudi v vsakem drugem v tem razredu.


Če bi kupoval Octavio, bi brez dvoma vzel takšno z 245 konji. In karavan. Športna vožnja po želji plus uporabnost. Kateri hyundai s podhranjenim motorjem ti to nudi?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

ČE. Sej vidim kolk octavij RS je na cesti. Očitno ste bolj v manjšini.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škoda Octavia Combi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20359032 (31597) urkoman
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990563 (62968) jero_no1
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424706 (19956) St235
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423826 (19733) dj_uro
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437253 (33035) Mufasa

Več podobnih tem