» »

Nadaljevanka Jezero

Nadaljevanka Jezero

dronyx ::

3p je izjavil:

Špica je pa lepo posneta...

Že videno večkrat v James Bondu.

2dark ::

dronyx je izjavil:

3p je izjavil:

Špica je pa lepo posneta...

Že videno večkrat v James Bondu.


V slovenskih zadevah pa ne.

harvey ::

Malo na dolgo napisano, a tudi Jezero je debela knjiga. Za prebrati.
https://simonarebolj.wordpress.com/2020...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

energetik ::

Meni je tole bolj dolgčas za brati, kot če bi gledal 100 delov Jezera povrsti...
Mater se je zapičla. Meni pa je čist fajn in zanimivo za pogledat teh par delov nadaljevanke.

2dark ::

Tale Jezero je kopija kakšnega tujega pisatelja ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: melvin ()

dukedl ::

AmokRun je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Tukaj so direktni linki prvih treh delov, če hoče kdo downloadad preden odstranijo iz arhiva.

1. del
2. del
3. del

4. del


hvala za vse tole :)
lp dukedl

Yossarian ::

harvey je izjavil:

Malo na dolgo napisano, a tudi Jezero je debela knjiga. Za prebrati.
https://simonarebolj.wordpress.com/2020...


Nekateri imajo o knjigi čisto drugačno mnenje.

Jaz knjige nisem prebral, gledam pa nadaljevanko, glede navedb Simone Rebolj (prvič slišim za njo) pa lahko rečem, da se ne morem strinjat z njo. V nekem trenutku celo napiše, da ni "napeto". V teh 55 minutah niti enkrat ne pogledam na internet ali uro; za mene je to dovolj dober pokazatelj glede kvalitete. Priznam pa, da nisem tak strokovnjak kot Simona Rebolj, ki bi to lahko ocenil, seveda pa vem, kaj mi je všeč in kaj mi ni. In nadaljevanka Jezero mi odlična, ne samo, da mi je všeč. Lani sem gledal Ekipa Bled, ki se je začela bledo, končala pa tudi solidno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

2dark ::

Yossarian je izjavil:

harvey je izjavil:

Malo na dolgo napisano, a tudi Jezero je debela knjiga. Za prebrati.
https://simonarebolj.wordpress.com/2020...


Nekateri imajo o knjigi čisto drugačno mnenje.

Jaz knjige nisem prebral, gledam pa nadaljevanko, glede navedb Simone Rebolj (prvič slišim za njo) pa lahko rečem, da se ne morem strinjat z njo. V nekem trenutku celo napiše, da ni "napeto". V teh 55 minutah niti enkrat ne pogledam na internet ali uro; za mene je to dovolj dober pokazatelj glede kvalitete. Priznam pa, da nisem tak strokovnjak kot Simona Rebolj, ki bi to lahko ocenil, seveda pa vem, kaj mi je všeč in kaj mi ni. In nadaljevanka Jezero mi odlična, ne samo, da mi je všeč. Lani sem gledal Ekipa Bled, ki se je začela bledo, končala pa tudi solidno.



V čem je ona "strokovnjak"? Ženska pač nima okusa in ne ve, kaj je gledljivo. Strokovnjak, če se že gremo kvazi strkovnajke je tisti, ki bi v jezeru prepoznal kvaliteto.

Konlov ::

No, no. Kritika, ki nam ni po godu, ni slaba kritika, mar ne...
Jezero: +: Naša nadaljevanka po naši knjigi.
-: Knjiga kopija skandinavskih limonad, prav tako nadaljevanka....

2dark ::

Konlov je izjavil:

No, no. Kritika, ki nam ni po godu, ni slaba kritika, mar ne...
Jezero: +: Naša nadaljevanka po naši knjigi.
-: Knjiga kopija skandinavskih limonad, prav tako nadaljevanka....


Zakaj bi človek v dobi interneta in splošne dostopnosti poslušal nekoga? Don lahko vsak sam pogleda in si ustvari svoje mnenje.

Nismo v dobi, ko interneta ni bilo oz. je bil ta v povojih in so bili kritiki most, prvi, ki so zadevo pogledali in ti recimo olajšali odločitev. Danes je rkitik nekaj, kar je zastarelo, ker danes večina pogledmao stvari pred kvazi kritiki, včasih pa so profesionalni ocenjevalci imeli to ugodnost, da so filme videli predno so ti prišli v kina.

energetik ::

Konlov je izjavil:

No, no. Kritika, ki nam ni po godu, ni slaba kritika, mar ne...
Seveda ne, vendar je ženska napisala cel esej, v katerem se ponavlja in v katerem je zaznati celo sovraštvo do avtorja in ustvarjalcev, prav tako je sploh ne bo pogledala do konca, kakor da je Jezero najslabša stvar, ki so jo kadarkoli posneli in napisali...
Ne vem no, če prevrtiš reklame pogledaš vse skupi v ene 40min, ne vem no, gledal sem že precej slabše in daljše filme, pač pogledaš do konca.

Dag ::

Kdor Simono spremlja še iz časov Blogosa, ve, da ima malce poseben okus in rada svoja mnenja zapakira v jezik umetniške kritike, da bi izpadla bolj ... nad drugimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

MTB ::

Mogoče je ga. Simona komu znana in kredibilna, ampak iz njenega pisanja razberem samo blodnje zafrustrirane ženske, ki je jezna na cel svet.

gruntfürmich ::

če so jezero ali kar koli že 3 knjige, se nam obetata še ostali nadaljevanki iz te produkcije?

Dag je izjavil:

Kdor Simono spremlja še iz časov Blogosa, ve, da ima malce poseben okus in rada svoja mnenja zapakira v jezik umetniške kritike, da bi izpadla bolj ... nad drugimi.
ja, mazzini ima o takih kar specifično mnenje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cruz ::

Dag je izjavil:

Kdor Simono spremlja še iz časov Blogosa, ve, da ima malce poseben okus in rada svoja mnenja zapakira v jezik umetniške kritike, da bi izpadla bolj ... nad drugimi.
No, od kritikov se pričakuje, da bodo vrgli nekaj velikih, "intelektualnih" besed. Je pa res, da se za velikimi besedami ogromnokrat skriva praznina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Yossarian ::

2dark je izjavil:

V čem je ona "strokovnjak"? Ženska pač nima okusa in ne ve, kaj je gledljivo. Strokovnjak, če se že gremo kvazi strkovnajke je tisti, ki bi v jezeru prepoznal kvaliteto.


Jaz za to žensko še nisem slišal, ampak tako na brzaka se mi je zdelo, da bi lahko bila strokovnjak. Jaz v življenju ne bi kaj takega spravil ven, kot je ona.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gruntfürmich ::

Cruz je izjavil:

Dag je izjavil:

Kdor Simono spremlja še iz časov Blogosa, ve, da ima malce poseben okus in rada svoja mnenja zapakira v jezik umetniške kritike, da bi izpadla bolj ... nad drugimi.
No, od kritikov se pričakuje, da bodo vrgli nekaj velikih, "intelektualnih" besed..
mazzini pravi da se to pričakuje samo v sloveniji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cruz ::

gruntfürmich je izjavil:

Cruz je izjavil:

Dag je izjavil:

Kdor Simono spremlja še iz časov Blogosa, ve, da ima malce poseben okus in rada svoja mnenja zapakira v jezik umetniške kritike, da bi izpadla bolj ... nad drugimi.
No, od kritikov se pričakuje, da bodo vrgli nekaj velikih, "intelektualnih" besed..
mazzini pravi da se to pričakuje samo v sloveniji...
Eh Mazzini... kdo pa njega jemlje resno. Te njegove izpade na siol.net lahko dobiš v vsaki vaški gostilni.

Poglej kakšne popularne angleške, ameriške kritike. Že na Rotten Tomatoes lahko vidiš kup nepotrebnih "velikih" besed pod Frozen 2.

Saj "velike" besede niso vedno nepotrebne, včasih je pač lažje spakirati mnenje na tak način. Važiča pa se hitro opazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

gruntfürmich ::

Cruz je izjavil:

Eh Mazzini... kdo pa njega jemlje resno...
če ga ne jemljete resno še ne pomeni da nima prav.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cruz ::

gruntfürmich je izjavil:

Cruz je izjavil:

Eh Mazzini... kdo pa njega jemlje resno...
če ga ne jemljete resno še ne pomeni da nima prav.
Če napišeš 1k besed je težko, da ne bi vsaj nekaj zadel.

Saj ga je zabavno brati, enkrat na mesec. Jaz še hodim v gostilne tu pa tam za vikend pa so mi jamrači tam čisto zadosti. Verjetno jih pri tebi Mazzini nadomešča.

Utk ::

"Zaznali smo nekaj težav z zvokom, ki pa so večplastne. Sodobni TV-sprejemniki so vedno tanjši, velikokrat pa je zaradi posledično manjših zvočnikov s tem povezana tudi kakovost zvoka, predvsem pri visokih in nizkih tonih. Proizvajalci sprejemnikov poskušajo to pomanjkljivost odpraviti z možnostjo nastavitve zvoka glede na žanr, vendar tega gledalci običajno niti ne poznamo in še manj uporabljamo. Ne glede na zapisano je zvočna slika nadaljevanke izredno kompleksna. Jezero je namreč po žanru kriminalka in temu primerna je tudi zvočna slika, saj z zvočnimi elementi, kot so dialog, glasba, atmosfera, posebni učinki, podpira izraznost dogajanja. Zato na TV Slovenija ponovno preverjamo tonski miks, saj želimo zagotoviti čim boljšo slišnost dialogov v zadnjih treh delih nadaljevanke Jezero."

Več na: https://www.zurnal24.si/magazin/film-gl... - www.zurnal24.si

Madona. Kot da nimamo vsi približno enakih televizorjev že 10 let. Samo še RTV ne ve, da so zdaj v glavnem tanki.

T-h-o-r ::

Jezero tako kompleksno zvočno sliko ustvari, da ga ne prebavi noben televizor. To je bolj prefinjeno od holivuda, mater.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dronyx ::

T-h-o-r je izjavil:

Jezero tako kompleksno zvočno sliko ustvari, da ga ne prebavi noben televizor. To je bolj prefinjeno od holivuda, mater.

Meni je dostikrat smešno za pogledat ko vidim, kako so ljudje pripravljeni vreči 1000€ ali še več za TV, za zvok pa niso pripravljeni dati dodatno niti centa. Že navadni stereo zvočniki tipa JBL control za 100€ in nek stereo ojačevalec pomeni bistveno boljši zvok. Jaz sem že pred leti kupil nek reciever in malo boljše zvočnike in to štejem kot enega boljših nakupov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tony1 ::

Se strinjam, je razlika, mora pa biti ton že v štartu kvalitetno posnet/zmiksan.

Pa ti je tak setup kaj pomagal pri zvoku govora v Jezeru, kjer je res nekaj narobe?

Pri meni ni pomagalo...

Utk ::

Torej naj kupimo posebne zvočnike samo za slovenske nadaljevanke?

T-h-o-r ::

made in rtv
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jukoz ::

A je možno da je kakšna fora s TV boxi?

Pogledal sem vse dele, zadnjega v živo in slišati je bilo takole:
- poceni kitajski TV in sobna antena --> zvok OK (razumem)
- poceni kitajski TV, video preko HDMI iz poceni ASUS prenosnika, iz arhiva na rtvslo.si --> zvok OK (razumem)
- nek super duper Sony TV, video preko HDMI iz poceni ASUS prenosnika, iz arhiva na rtvslo.si --> zvok OK (razumem)
- nek super duper Sony TV, video preko HDMI iz SiOL BOX na zamik --> zvok slab
- nek super duper Sony TV, video preko HDMI iz SiOL BOX v živo --> zvok slab
- poceni ASUS prenosnik, iz arhiva na rtvslo.si --> zvok OK (razumem)

Stvari gledam po etapah ker nimam 1h skupaj časa - otroci pač.

A je možno da ti SiOL BOXi kaj delajo z zvokom? Oz kako se zvok oddaja na sobni anteni?

Utk ::

Ha, pa smo ga našli, če imaš dober tv imaš slab zvok. Torej so tisti, ki dobro slišijo eni reveži z zanič televizorji. In ne obratno, kot se je do zdaj govorilo. No, resno, zvok iz arhiva 10x konvertiran je lahko bolj razumljiv, ker ti pol frekvenc not manjka. Tudi poceni kitajski tv ima morda enak efekt. Poskusi še anteno in super duper sony tv, najbrž bo spet zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Johan55 ::

Sem prebral knjigo in gledam nadaljevanko.... Žal pozabil kdo je morilec.... pomoč prosim....

jukoz ::

Utk je izjavil:

Ha, pa smo ga našli, če imaš dober tv imaš slab zvok. Torej so tisti, ki dobro slišijo eni reveži z zanič televizorji. In ne obratno, kot se je do zdaj govorilo. No, resno, zvok iz arhiva 10x konvertiran je lahko bolj razumljiv, ker ti pol frekvenc not manjka. Tudi poceni kitajski tv ima morda enak efekt. Poskusi še anteno in super duper sony tv, najbrž bo spet zanič.


Haha, v nedeljo zvečer ob 20ih naj kaj probam =)

Ampak resno - katere frekvence naj bi pa manjakale?

Mimogrede, malo višje so linki do arhiva - a tisto slišite? Jaz slišim OK.

Okapi ::

Utk je izjavil:

Torej naj kupimo posebne zvočnike samo za slovenske nadaljevanke?

Dobri profesionalci že dolgo vedo, da je treba zvok prilagoditi in zmiksati glede na napravo za predvajanje, ki jo uporablja večina poslušalcev.

Mojstri v Nashvillu recimo zvok country glasbe prilagodijo tako, da se dobro sliši na povprečnih zvočnikih v avtu (oziroma poltovornjaku).

Vrhunske posnetke klasične glasbe pa prilagodijo poslušanju na dobrih sistemih hi-fi.

Če so zvok televizijske nadaljevanke miksali tako, da se dobro sliši na monitorskih zvočnikih v studiu, so naredili amatersko napako.

Utk ::

Ampak resno - katere frekvence naj bi pa manjakale?

Sej si ti poslušal, nisem jaz. Če je neka razlika v zvoku, očitno nekaj nekje manjka.

2dark ::

Solidne slušalke rešijo vse. Tudi stranske moteče dejavnike.

Malner ::

Zato smo pa tehniki na Radiju študent poleg monitorjev imeli še en mono tranzistorski sprejemnik. V primeru glasbenih podlag je bilo bolje poslušati sprejemnik. V studijskih monitorjih direkt iz mize je bila podlaga dovolj glasna, na sprejemniku pa se je sploh ni slišalo. Pri dobrem podlaganju je bila podlaga v studijskih monitorjih vedno malce preglasna.

Avian ::

Malner je izjavil:

Zato smo pa tehniki na Radiju študent poleg monitorjev imeli še en mono tranzistorski sprejemnik.


Dobr na RŠ je ta sprejemnik bil tudi za druge primere tm ... da si preverjal ali je oddajnik na gradu sploh delal npr :) ... pustimo ...

Da se vrnemo nazaj na Jezero in pa zvok ... Je žal slabo narejeno v postu in nobene slušalke ali pa trditve v stilu ... imate v kurcu TV so samo prelaganje odgovornosti na gledalca. Danes sem na Delu prebral odličen komentar na ta odgovor, ko je novinarka napisala, da pri Gorskem zdravniku pa ji zvočno vse štima, tu pa ne ...

Pa naj bodi za tokrat zadosti :)

lpAvi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

dronyx ::

tony1 je izjavil:

Pa ti je tak setup kaj pomagal pri zvoku govora v Jezeru, kjer je res nekaj narobe?

Nisem gledal na TV ampak prek interneta na PC in nisem opazil da bi bilo karkoli narobe z zvokom.

IL_DIAVOLO ::

https://www.zurnal24.si/magazin/film-gl...


"Zaznali smo nekaj težav z zvokom, ki pa so večplastne. Sodobni TV-sprejemniki so vedno tanjši, velikokrat pa je zaradi posledično manjših zvočnikov s tem povezana tudi kakovost zvoka, predvsem pri visokih in nizkih tonih. Proizvajalci sprejemnikov poskušajo to pomanjkljivost odpraviti z možnostjo nastavitve zvoka glede na žanr, vendar tega gledalci običajno niti ne poznamo in še manj uporabljamo. Ne glede na zapisano je zvočna slika nadaljevanke izredno kompleksna. Jezero je namreč po žanru kriminalka in temu primerna je tudi zvočna slika, saj z zvočnimi elementi, kot so dialog, glasba, atmosfera, posebni učinki, podpira izraznost dogajanja. Zato na TV Slovenija ponovno preverjamo tonski miks, saj želimo zagotoviti čim boljšo slišnost dialogov v zadnjih treh delih nadaljevanke Jezero."


Rtv standardi :))

AmokRun ::

AmokRun je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Tukaj so direktni linki prvih treh delov, če hoče kdo downloadad preden odstranijo iz arhiva.

1. del
2. del
3. del

4. del

5. del

hipertija ::

Mene je stvar zelo pozitivno presenetila. Eden redkih naših izdelkov, ki je gledljiv in celo zanimiv in si zasluži pozornost. Zgodba sicer ne bi bila nič ekstra, če pač ne bi bila v slovensko govorečem prostoru in igrano na nam poznanih lokacijah.

lokacije: top, so si vzeli res čas in snemali na različnih koncih, všečno - tudi biotehniško so malo prostore porazporedili in spremenili, zanimivo :)
igralska zasedba: kar se tiče same mimike in igranja zelo všečno
govor: katastrofalna artikulacija, zmečkano, zmomljano - porazno, sva morala res poslušati, da sva določene stavke razumela, pa še to ne vsega... je pa pozitivno, da se ne silijo z zbornim jezikom
ambient: fenomenalen, tudi vsa vključenost policije v kadre... dejansko prave obleke, avtomobili, prostori itd.
zgodba: kot rečeno povprečna, je pa zanimivo, ker je nekaj obratov in dogajanja, tako da ni vse povsem pričakovano.

če rečem tako na palec 7/10.

MMG. Kakšna ideja, kdo bi bil morilec? :)

energetik ::

Daj no, ne spodbujaj tistih, ki so prebrali knjigo...rad bi zvedel sam v zadnjem delu :D
Al pa naj se doda v naslov spoiler alert, če bo kdo izblebetal. :D

Sp1ke ::

AmokRun je izjavil:


5. del

Car! Najlepša hvala.

ToniT ::

hipertija je izjavil:



MMG. Kakšna ideja, kdo bi bil morilec? :)

Nekateri smo prebrali knjigo...

Sem pa bil pozitivno presenečen nad zvokom v 5. delu. Pohvalno!

Konlov ::

Ja, zvok so popravili...

Dag ::

Tista scena, ko se data dol, je bila mal awkward, no :)

Utk ::

Sej kaj točno se je pa včeraj sploh zgodilo, razen da sta se kresnla? Pa v zadnji minuti so še enga osumljenca našli...res najbolje, da je po petih delih kriv en, ki ga do polovice 6. dela niso niti omenili...

Vazelin ::

Oh well a pol so se le kresnili. :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dronyx ::

Dobra scena v petem delu je ko nastopi Taras v TV Dnevniku in je voditeljico odigrala kar Erika Žnidaršič. :)

3p ::

dronyx je izjavil:

Dobra scena v petem delu je ko nastopi Taras v TV Dnevniku in je voditeljico odigrala kar Erika Žnidaršič. :)


To, ko je Erika igrala samo sebe je bilo kar zabavno.
Pa pre-razvlečeno "kresanje" je imelo vsaj zabaven twist s stavo...
Drugače pa je bil ta del najbolj prazen... v glavnem mašilo pred razpletom.

WhiteAngel ::

dronyx je izjavil:

Dobra scena v petem delu je ko nastopi Taras v TV Dnevniku in je voditeljico odigrala kar Erika Žnidaršič. :)


Ko bi Erika ali katera druga voditeljica takole napadla v živo kakšnega politika ali velepomembneža ... bi bilo dobro za tole našo družbo in državo. Tako pa je, kakor je - brezjajčno, brez odgovornosti in brez ciljev.

dronyx ::

WhiteAngel je izjavil:

Ko bi Erika ali katera druga voditeljica takole napadla v živo kakšnega politika ali velepomembneža ... bi bilo dobro za tole našo družbo in državo. Tako pa je, kakor je - brezjajčno, brez odgovornosti in brez ciljev.

Kakor sem jaz razume vse skupaj so Tarasu ta nastop na TV podtaknili, ker je nek podjetnik (foter od mulca, ki ga je Taras malo bolj privil in potlačil v sneg), uporabil veze pri notranjem ministru. To se mi zdi zelo podobno, kot se dogaja v resnici, ko se medije zlorablja za linč...Mediji so pri nas samo podaljšana roka politike in pravih, neodvisnih medijev imaš zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V imenu ljudstva, nova slovenska miniserija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10115618 (2508) gruntfürmich
»

Primeri inšpektorja Vrenka (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
36244310 (8663) bambam20
»

Kaj počnete ko vam je dolgčas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611535 (8451) tpleko
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118652 (17917) Phantomeye

Več podobnih tem