» »

Alternator ne polni?

Alternator ne polni?

hmm23 ::

Pri dobrih 10 let stari fiesti se je prižgala lučka za akumulator. En kolega je dvignil haubo in samo s kovinskim ključem udaril po alternatorju in se je lučka po nekaj sekundah ugasnila. Povedal je, da Alternator ni polnil. Je to lahko znak kakšne okvare ali morda samo zaradi skoraj praznega akumulatorja, ker je avto nekaj dni stal na prostem? Sicer je bil menjan 3 leta nazaj in je notri Bosch.
  • spremenilo: hmm23 ()

hojnikb ::

bo treba pomerit, ce alternator da kaj od sebe.
#brezpodpisa

starfotr ::

Pelji k avtoelektričarju.

mamstrok ::

Krtačke na alternatorju so ali zaštekale ali so pa izrabljene.

tony1 ::

Ne, slab akumulator s tem nima veze, odpoveduje ti alternator.

Čimprej k avtoelektrikarju, ko bo alternator enkrat dokončno odpovedal, se bo avto peljal samo še na elektriko iz akumulatorja, kar je lahko precej malo, lahko tudi samo dobrih 10 km...

Nato bo motor ugasnil in konec.

IL_DIAVOLO ::

Pa da te ne bo nategnil z novim, obnovi ga.

hmm23 ::

Torej pri avtoelektrikarju rečem, da ga obnovi, ne da da novega? Morda kdo okvirno ve, kakšen je strošek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

profii ::

https://www.rezervniavtodeli24.si/searc...

100EUR +-20EUR.

PS: če ga bo obnovil sam zna biti tudi cenjše. S katerega konca si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

shadeX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa da te ne bo nategnil z novim, obnovi ga.


+1. Fotr pred kratkim obnovil slab alternator na Cliotu. Strošek obnovljenega 70€ vs novi 200€+.

hmm23 ::

profii je izjavil:

https://www.rezervniavtodeli24.si/searc...

100EUR +-20EUR.

PS: če ga bo obnovil sam zna biti tudi cenjše. S katerega konca si?


LJ

Furbo ::

Tule vprašaj, meni so obnovili in je po nekih 100.000km še vedno ok. Tik pred novim letom so mi pa popravili zaganjač, namesto menjali. http://www.avtoelektrika-novak.si/
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Če so obrabljene/zamenjane samo krtačke je 70€ preveč, če je pa tudi kolektor, je cena OK.

Furbo ::

Odvisno tudi od tega, koliko avta je treba zato podreti. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMax ::

Pa "samo krtačke" so ponavadi v sklopu reglerja.
Samo krtačke torej menjaš kvečjemu če si sam svoj majstor, pa še to moraš biti malce mazohista v kombinaciji s hazarderjem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fikus_ ::

". . . , pa še to moraš biti malce mazohista v kombinaciji s hazarderjem. "

Zakaj mazohist? Če imaš malček sreče z izvedbo altenatorja, potem samo potegneš dol konektor z ohišja reglerja, odviješ dva vijaka s križnim izvijačem, odstraniš regler+krtačke in ponoviš vajo v obratnem vrstnem redu. Maks. 10 min. dela, če gre vse po maslu.

Lahko pa menjaš samo krtačke, stare odlotaš in nove nazaj. Tukaj je verjetno cena še nižja in malo več dela.

Stikalo ::

hmm23 je izjavil:

Pri dobrih 10 let stari fiesti se je prižgala lučka za akumulator. En kolega je dvignil haubo in samo s kovinskim ključem udaril po alternatorju in se je lučka po nekaj sekundah ugasnila. Povedal je, da Alternator ni polnil. Je to lahko znak kakšne okvare ali morda samo zaradi skoraj praznega akumulatorja, ker je avto nekaj dni stal na prostem? Sicer je bil menjan 3 leta nazaj in je notri Bosch.


Meni je nekaj let crknil alternator pri opel corsi. Se je izkazalo, da je šlo samo vezje in je bilo cca 7€ vezje, vse skupaj z delom 20€.

MadMax ::


Zakaj mazohist? Če imaš malček sreče z izvedbo altenatorja, potem samo potegneš dol konektor z ohišja reglerja, odviješ dva vijaka s križnim izvijačem, odstraniš regler+krtačke in ponoviš vajo v obratnem vrstnem redu. Maks. 10 min. dela, če gre vse po maslu.

Lahko pa menjaš samo krtačke, stare odlotaš in nove nazaj. Tukaj je verjetno cena še nižja in malo več dela.

Če imaš malček sreče in dovolj enostaven avto. Zadnje čase je takih vedno manj. Pri marsikaterem novejšem moraš biti skoraj ginekolog, torej malce mazohista da greš sam šraufat.
Ker je lahko poleg krtačk požrt še kolektor in ležaji že švoh, a tega ne vidiš če se osredotočaš zgolj na regler, riskiraš loterijo da bo kmalu treba ponovit vajo, torej hazarder.

A vse je v tistem preklemanem "če". Tudi sam marsikaj pošraufam sam, tudi kake zadeve ki jih mehanik ni želel sem se lotil doma, pa sem poleg obnove vseh že znanih izumil še kar nekaj novih kletvic. Ampak vztrajal in uspešno zaključil.
Morda imajo vse 10 letne fieste alternator "na izvoli", priznam da ne poznam.
Vsesplošno pa nekak le ne moreš priporočat DIY kar vsakemu neznancu...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

solatko ::

Pri vseh elektromotorjih je potrebno poleg krtačk, postružiti tudi rotor, saj ti v nasprotnem primeru krtačke hitro požira. Tako pri alternatorju, kot štarterju. Največkrat gre pri štarterju vklopni magnet in sploh ni potrebno štarter raztirat, pri alternatorju pa diode.
Delo krepa človeka

aiko ::

Če alternator ni na super dosegljivem mestu (30 minut max za ga zamenjat), potem se ponavadi obnovi celega da je mir, kar pomeni: ležaje, ščetke, slipring, zamenja regulator(odvisno od alternatorja).

Taka obnova je ponavadi 100-150EUR odvisno od alternatorja (materijal cca 50EUR brez regulatorja, ostalo delo. Regulator je pa od 60EUR dalje). Če ima alternator diodeVse ostalo je le začasna rešitev, tako da se včasih bolj splača vzeti obnovljenega iz autodoc-a. Imaš vsaj garancijo.

Ko sem ga menjal pred kratkim na svojem vozilu sem porabil cca 2 uri, da sem umaknil vso periferijo za ga demontirat (jermeni, jermenica pumpe, voda, servo pumpa, nosilci pumpe, ipd) + demontaža. Je pa montaža šla pol hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

KTr1sk ::

na ebayu ali autodocu so cene novih alternatorjev od 100-150EUR kar je bolj smotrno zamenjat z novim? Jaz sem pred leti na ebayu Denso alternator (tudi na originalnem je pisalogor Denso) nov z poštnino kupil za 130EUR in sem imel mir in prej menjano kot da bi dal popravljat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

dxx ::

Včasih je bolje dati starega obnovit, kot kupit nov ponaredek.

Res pa je, če je v nekem trenutku nehal polnit, so verjetno diode. Če crkuje postopoma, pa krtačke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz parkiranega avtomobila se je kadilo?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516479 (4137) Mare2
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421702 (19030) krneki0001
»

Poceni deli za alternator za Opel Corso C ( l2002 1.7DTI)- kje ?

Oddelek: Na cesti
172243 (1994) Brane22
»

Vžiganje bencinarja pri -10°C (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627684 (5924) Invictus
»

alternator na avtu

Oddelek: Loža
194296 (3889) papasmrk

Več podobnih tem