» »

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

pirx ::

Oj.

Pred kratkim sem investiral nekaj denarja (€10K) v P2P platformo Mintos in izbral opcijo Invest & Access (avtomatično razporejanje portfelja, BuyBack garancija, visoka likvidnost).

Pojavila se je prva zamuda v "1-15 Days Late" obodbju, ki znaša €101. V podrobnostih vidim, da gre za osebno posojilo neki 33 letni Ukrajinki. Tega osebno ne bi nikoli odobril. :) Ampak, vsa posojila v "I&A" načinu imajo BuyBack, kar bi moralo posojila narediti relativno varna.

Vseeno, zanima me, če kdo tukaj uporablja I&A opcijo in kaj delati z zamudami? Jih enostavno pustite ali pa jih prodate na sekundarnem trgu?

buttcrack ::

Iuvo ima podobno zadevo oz. je večina bolgarov in romunov.
Men trenutno od 3k, jih je cca 10% v delayu, vsi sicer z buyback.
Bo že kar bo :)

PgSurfer ::

Z I&A nimaš kaj. Počakaš da se izteče 60 dni zamude.
Na sekundrabem trgu posojila, ki zamuja nihče ne bo kupil, razen z znatnim diskontom.
Sem imel za pokušino 1K v I&A, ko pa so zamude dosegle 30%, sem ga začel mehko zapirati.

otago ::

@pirx
imas daljso debato na ST, Auto Invest ne deluje.

Na Mintosu imam eno posojilo vec kot 60dni, kjer pise da bo izplacano z veliko verjetnostjo. 10-15% portfelja zamuja 0-60dni- standard, vsaj zadnjih 6 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

pirx ::

@butch3r
Kolikor sem bral, je to žal vsepovsod tako. :-/ Sicer pa glede na tipe posojil, kamor I&A investira niti ni čudno. Vidim, da posojam denar tudi v Kenyo za nakup motorja, obrestna mera je 33%. To v življenju ne bo plačano...

@PgSurfer
Fju, visok odstotek. Včeraj sem bil samo na 1%, danes sem že na 4% (tretji dan od začetka). Sem pa opazil, ja, da na sekundarnem trgu teh posojil ne bo nihče kupoval, razen če plačujejo še dodatne obresti na zamujena plačila.

@otago
Še dobro, da nisem šel z več noter. Očitno bi moral manualno nastaviti auto invest in izbrati samo v A rangu lenderje, vendar, ko sem se malo igral s filtri sem hitro opazil, da vsega denarja sploh porabiti ne bi mogel. Potem pa še druga zadeva je ta, da z auto invest moraš počakati ročnost.

Teh €10K zdaj pustim v I&A in to je to. S tem se je začelo in končalo moje P2P investiranje. Sreča je samo to, da je glavni del portfelja pri posojilodajalcih z visoko bonitetno oceno in da ima I&A buyback "garancijo".

kikach ::

Tudi, če ima "buyback" ni zagotovila, da bo vrjeno. Jaz sem to igro sprejel in upam, da bo še kakšno leto uspešno.

pirx ::

Kako pa je z "manualno" auto invest strategijo? Recimo, da bi naredil strategijo, kjer bi se investiralo v posojilnice, ki imajo bonitetno oceno vsaj A in B, imajo buyback, določene države itd. Se lahko te pozicije takoj prodajo (kot pri Invest & Access) ali pa je potrebno počakati na ročnost?

otago ::

Jaz uporabljam:
Currency: EUR
Buyback: YES
Borrower Approwal Rate: 125%+
Interest Rate: 11.2-18%
Term: max. 3mesece
Mintos Rating: A+- do B-

potem rocno razdelis na 4-5-6 posojilodajalcev/drzav enakomerno glede na kriterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

pirx ::

Hvala, @otago. Kako pa je z likvidacijo pozicije? Lahko kadarkoli prodaš, kot pri I&A (razen posojil, ki so v zamudi)? Takojšnjo prodajo omenjajo, kot eno od prednosti I&A.

PgSurfer ::

Na sekundarnem trgu lahko prodaš tudi posojila v zamudi, samo skonto moraš dati. Kolikšen? Večaš dokler ne prodaš.

pirx ::

Dobro vedet, hvala. Kako pa je z Auto Invest? Se tudi lahko kadar koli proda?

otago ::

Nekje imas opcijo Stop A&I. Pozicije v A&I sem skusal prodati, predvsem neumne 12-18mesecne, z diskontom, verjetno premalo.

Invest. Auto Invest. 3 pikice(...) See investments. Na desni strani imas opcijo Sell (all).

pirx ::

OK, hvala za info!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12716942 (431) redtech
»

P2P posojilnice denarja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37974562 (12167) buttcrack
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812607 (6206) T-h-o-r
»

Kako se naučiti trejdanja z delnicami?

Oddelek: Loža
356731 (5560) PreviousUser
»

Skupina okrog Intela investira 3,5 milijarde dolarjev v razvoj

Oddelek: Novice / Ostale najave
73642 (3422) opeter

Več podobnih tem